Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Kup najbardziej niepoprawną książkę tego roku
Dziś
21:00
Wydanie Główne
Jutro
21:00
ByteEater na leczeniu tabletkami ze skutkami ubocznymi uniemożliwiającymi prowadzenie audycji.
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (8)
5 dni temu
Jan Fijor - Wybory w USA i w Polsce
W ciagu tygodnia odbyły się wybory w Polsce i w USA i oczywiście trudno, aby Janek nie zabrał głosu w tej sprawie.
Nikt nas nie uczy jak sprzedawać
dziś
Odzwierciedlanie i zgoda z klientem w procesie budowania zaufania do...
To nie był łatwy odcinek, szczególnie w momencie, kiedy w słuchawkach pojawił się zarzut o to, że mam biblioteczkę dzieł nazistowskim w domu (a nie mam!).
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Kontest.CLUB - wspieraj KonteStację
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2012-01-16

Gdy policja przyjdzie po twoją konsolę

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Podwójna audycja! Gościmy Pawła Typiaka, współzałożyciela Padbaru, gdzie kilka dni temu sąd wydał nakaz zarekwirowania konsol i gier będących własnością tego nietypowego pubu. Oraz Waldemara Deskę, który kilka dni temu przegrał w NSA i jest zmuszony zburzyć dom, który zbudował za własne pieniądze na własnej ziemi nie szkodząc nikomu.

KOMENTARZE

Hugo 2012-01-17

Strona Waldka Deski: 
wdeska.wordpress.com 
 
Podsumowanie sprawy Padbaru: 
www.korespondent.pl

dorota 2012-01-17

Kilka problemów związanych z Padbarem: 
1. Gość mówi, że można udostępniać gry we własnym kręgu towarzyskim.. Otóż... nieprawda. Polskie prawo jest tragedią pod tym względem. Tak zwany dozwolony użytek prywatny (czyli możliwość użyczania utworu rodzinie i znajomym) jest W CAŁOŚCI WYŁĄCZONY dla programów komputerowych (w tym gier). Co to oznacza? Ano to, że łamiesz prawo autorskie nawet pożyczając grę, którą kupiłeś własnemu bratu... Co prawda nie słyszałam, by kogoś jeszcze za to zamknęli, ale takie jest prawo. 
 
Po drugie, kwestie licencji. Nie wiem, czy właściciel padbaru ma to załatwione, bo to nie wybrzmiało, ale nie tylko licencje gier się liczą. Licencje konsol też zabraniają wykorzystywania ich komercyjnie. Żeby uchylić ten zakaz, należałoby się skontaktować z SONY i MS bezpośrednio, nawet kontakt z polskimi przedstawicielstwami mógłby nie wystarczyć. 
 
Prawo dotyczące tej konkretnej dziedziny jest po prostu chore. Nie tylko ma gdzieś fakt, że padbar działa jawnie i kontaktuje się z wydawcami, którzy udzielili przecież pozwoleń, ale nawet działa wbrew tym ustaleniom. 
 
Co do "domniemania niewinności", akurat to jest po prostu zabezpieczenie materiału dowodowego. Tak samo jak się złapie dilera narkotyków, to mu się zabiera dragi "bez wyroku". Dziwne? Nie bardzo. W przypadku przestępstw popełnianych w przedsiębiorstwach, zabezpieczenie materiału dowodowego faktycznie staje się karą bez wyroku. 
 
Co do pana Deski, ja już wiem jak się skończy ta sprawa. Była sprawa jakaś Cyganka vs. Niemcy czy Francja i trybunał powiedział coś w stylu "to państwo wie najlepiej jak gospodarować terenem" i uznał pozwolenia na budowę i na zamieszkanie na zgodne z konwencją.

Yugo 2012-01-17

Hej! 
 
Wszystkich chętnych z Legnicy i okolic zapraszam do nowo powstałego KontestKlubu, jesteśmy jeszcze w fazie formowania się.  
Strona: kontestklub.legnica.pl 
w razie pytań: 
kontakt@kontestklub.legnica.pl

Martin 2012-01-17

"Zabezpieczenie materiału dowodowego" jest dziwne. Przedziwne nawet. Dlatego, że nie ma najmniejszego sensu. Po co tu zabezpieczenie - żeby odciski palców sprawdzać? W sprawie istotny jest tylko fakt, że Padbar używał konsol i gier - więc właściwym postępowaniem, i zupełnie wystarczającym z punktu widzenia sądu, byłoby przyjść i spisać w obecności świadków jakie konsole i gry posiada firma. Napisać protokół, zrobić zdjęcia, podpisać - i wyjść. 
 
Natomiast nie istnieje w tym wypadku żaden powód uzasadniający zabieranie sprzętu. 
 
Nawet gdyby trzeba było "zabezpieczyć" sprzęt - to zabieranie go naprawdę nie jest jedyną możliwością. Po co zabierać te płyty? Padbar ucieknie z nimi, czy co? Zresztą nawet jakby je sprzedał albo zniszczył - to co to zmieni? Rozprawa (o ile jakakolwiek będzie) będzie dotyczyła i tak okresu z przeszłości, kiedy płyty tam były, a nie chwili obecnej. 
 
Więc zabieranie płyt nie ma sensu ani prawnego, ani logicznego, ani żadnego innego, poza skandalicznym lenistwem i olewaniem ludzi przez prokuraturę i policję. 
 
I polskie prawo nie ma tu akurat nic do rzeczy - to jest kwestia zwyczajów i mentalności, nie prawa. Nikomu się po prostu nie chce zastanawiać nad tym czy trzeba zabierać czy nie - zawsze prościej zabrać. Tak na wszelki wypadek.

pawelooss 2012-01-17

Zapewne chcieli "uchronić producentów przed dalszymi stratami". Przecież właściciele Padbaru tyle już ich "narobili" przez niemal rok, że należało bezzwłocznie przerwać ten "bezprawny proceder". A nuż dzięki ich interwencji ktoś zamiast pójść do Padbaru kupi dziś sobie własną (znaczy się wydzierżawi od producenta) konsolę i gry? xD

dorota 2012-01-17

I nagle, dla potrzeb argumentu przyjmujemy, że Policja zawsze mówi i pisze prawdę? Przecież, gdyby sądy miały się opierać na tym, co jest napisane w policyjnych protokołach, to liczba niewinnych osób w więzieniach by wzrosła parokrotnie. 
 
Pominę już fakt, że wystarczyłoby schować wszystkie płyty i potem powoływać się na to, że policja kłamie i te płyty nawet nie istnieją. I w jaki sposób prokurator wykaże, że to prawda? 
 
Poza tym, legalność nośników itp lepiej jednak sprawdzić na samych nośnikach, a nie na zapiskach ich dotyczących. 
 
Zgadzam się, że w tym wypadku zabezpieczanie dowodów w taki sposób skazuje firmę na niebyt i jest de facto ukaraniem bez wyroku, ale ciężko sobie wyobrazić inne zachowanie w przestępstwach gospodarczych, z zachowaniem prawidłowego przebiegu procesu. 
 
Ja bym nie chciała być sądzona na podstawie zapisków jakiegoś policjanta...

Don Camilo 2012-01-17

Spokojnie - ten absurd dot. praw autorskich (i pokrewnych) będzie rozprzestrzeniał się jak zaraza. Jest jeszcze sporo do zrobienia; dlaczego ograniczać się tylko do gier video? A tarcze do "rzutków", a stoły do snookera w knajpach? Na to pewnie też będzie potrzebna licencja i zgoda producentów, a może nawet - ministerstwa sportu. 
A co do policji? Cóż. Byłoby lepiej gdyby tego zawodu nie wykonywali Polacy - szczególnie w Polsce.

dorota 2012-01-17

No właśnie, prowadzący knajpę mówił, że oni grają w Mafię unplugged. Lepiej niech sprawdzą, czy to też jest legalne... Chińczyk i szachy na pewno są legalne, bo gry te zostały wymyśłone tak dawno temu, że prawa autorskie wygasły, ale takie Scrabble czy Jenga to już inna para kaloszy...  
 
Jeszcze wam drugi nalot zrobią, jak się uprą..

Mosillo 2012-01-17

Dorota, gry przeznaczone dla 2 graczy? Typu tekken, gdzie gra się na dwóch padach? :P Czy te gry nie powinny być zdelegalizowane? hahaha ;P

Krzysiek kontestator 2012-01-17

Sprawa Waldka Deski od razu nasuwa skojarzenia ze sprawą Drzymały.

Tawariel 2012-01-17

W jakim my kraju żyjemy? Do tej pory myślałam, że to tylko łagodna odmiana socjalizmu. 
Ale skoro policja (nie mafia, tylko legalni stróże prawa) może wejść sobie z jakimś absurdalnym nakazem i zabrać ci cokolwiek nie wiadomo po co, a prawo zamiast rozprawiać się z ludźmi, którzy rzeczywiście są przestępcami, pozbawia cię domu...  
To jakaś przerażająca uwertura do totalitaryzmu. 
 
Wolność z wyjątkami to nie wolność.  
Skoro można zakwestionować w sądzie prawo do wybudowania sobie domu i na tej podstawie wydać wyrok, to równie dobrze można zakwestionować prawo do życia... paranoja:( 
 
Dlatego cieszę się, że KonteStacja nie podlega pod polskie prawo. I nie dziwię się ludziom, którzy wyjeżdżają za granicę.

Cokeman 2012-01-18

dorota - nie wiem kto ci płaci za to wichrzycielstwo i komentarze ze niby takie jest prawo. Pozytywizm prawny jest fajny dla urzedasow, burzujow i ich prawnikow ktorzy uwazaja ze prawo jest wazniejsze od moralnosci. gowno mnie obchodzi ze takie jest prawo, wazne zeby to zmienic i dziwie sie ze jeszcze nikt z Padbaru nie rozeslal jakies internetowej petycji chociazby.  
martin - masz dowod do czego prowadzi gadka o prawach autorskich. to tylko kolejny paragraf na obywatela o ktorym mowil Stalin ze zawsze sie jakis znajdzie. Ale ty wolisz sobie tlumaczyc ze dzieki temu pobudzane sa innowacje i nagradzana praca. prawa autorskie i patenty to idealne narzedzie dla takich zlych panow ktorzy realnie decyduja co zrobi dla nich niejaki tusk czy sikorski. tobie pozostaje zebranie ochlapow z kilku tantiemow i ponarzekanie w raporcie na politykow. wielkiego biznesu nie zaatakujesz przeciez bo za wszystko odpowiadaja politycy i urzednicy. wydoroslij i zerknij na to 
 
www.youtube.com 
 
i cala gadka o policji, prawie i innych bzdurach nie ma sensu bo tu w ogole nie powinno byc sprawy! Producenci sami przesylali plyty wiec jakie do cholery prawa autorskie i policja? Kto jest ofiara? 
 
tak samo sprawa pana Waldemara. kto jest ofiarą?

Cokeman 2012-01-18

"Chcemy rządzić i wiemy, jak to robić. Wy byliście tylko drobnymi szulerami, ale my znamy prawdziwą sztukę, i radzę panu także ją poznać. Nie ma sposobu na rządzenie niewinnymi. Jedyna władza, jaką posiada każdy rząd, to władza nad przestępcami. Kiedy zatem nie ma ich wielu, trzeba ich stworzyć. Obwołuje się przestępstwami tyle rzeczy, że przestrzeganie prawa staje się niemożliwe. Komu potrzebny jest naród praworządnych obywateli? Nikt nic na tym nie zyska. Ale wystarczy wprowadzić prawa, których nie da się ani przestrzegać, ani egzekwować, ani obiektywnie interpretować — a wtedy stwarza się naród przestępców i można się karmić ich winą."

dorota 2012-01-18

Jakbyś dzieciaku wreszcie poszedł do szkoły i nauczył się czytać, to byś ogarnął, że pisałam o tym, jak prawo wygląda, a nie, że należy je bezwzględnie stosować.

Cokeman 2012-01-18

Die Philosophen haben die Welt nur verschieden interpretiert, es kömmt drauf an, sie zu verändern. - Karl Marx

Maryjka 2012-01-18

Przyłączyłam się do inicjatywy obywatelskiej i łącząc się w bólu z właścicielem(ami) Padbaru spłodziłam wpis na swoim blogu, a teraz go polecam: 
 
lombardzludzen.nowyekran.pl 
 
Ah i... Pozdrawiam=)

Cokeman 2012-01-18

Ciekawe, że za każdym razem jak jest gadka o copyright to dorota sie aktywuje. Taki agent śpioch pewnych kapitalistycznych wyzyskiwaczy. A tyle ciekawych tematow jest codziennie i nie widac jej.  
Najwidoczniej copyrighty to sprawa kluczowa nie tylko dla kryptonazistów(o tym link powyzej). I ten paternalistyczny ton - "dzieciaku". Typowy objaw reakcyjnego patriarchatu, będącego waznym filarem wyzysku. 
 
Oczywiście dorota co tutaj pisze to nie jest moja żona, która pisze na czacie pod tym samym nickiem-imieniem. Jakże bym mógł pisać sie na związek z wrogim elementem imperialistyczno-burżuazyjnym. 
 
"Siła marksizmu polegała na sformułowaniu problemu (że władza jest bardziej rozproszona niż struktura wyzysku i tworzenie państwa) w kategoriach interesu, czyli że władza należy do  
klasy panującej poprzez jej interesy." - Gilles Deleuze

Orish 2012-01-18

Jeszcze trochę i zacznę podejrzewać Hugo i Martina o element wywrotowy, że pozwalają tu na taki burdel i tolerują trolli.

Mateusz z Kanady 2012-01-19

Cokeman, to ja place dorocie. Co tydzien wysylam jej czek na okragla sume bo ciesze sie bardzo jak jej posty prowokuja twoj niepochamowany slinotok.  
 
Przy okazji zapewniam ciebie ze na dlugo zanim ty sie pojawiles w Kontestacji ona tutaj pisala i komentowala. Malo tego one generalnie nie zmienia pogladow... 
 
Tak czy inaczej skup sie prosze i przeczytaj jeszcze raz to co ona napisala. Jak uwazasz, czy ktos kto pisze “Polskie prawo jest tragedią pod tym względem” albo “Prawo dotyczące tej konkretnej dziedziny jest po prostu chore. “ popiera dane prawo czy raczej je krytykuje? To nie jest trudne pytanie wiec pewnie sam sobie z nim poradzisz.  
 
I tak dorota ma racje, z dwojga zlego wole juz zeby psy mosialy przedstawic dowody niz opierac sie tylko na ich zeznaniach jako na dowodach. Sorry ja jakos zbyt duzego zaufania do nich nie mam. Jak ty masz to powodzenia.  
 
A tak w ogole to jak masz zamiar robic bydlo, dla samej satysfakcji popisywania sie pseudoelokwencja to sie lepiej zamknij. Sparawa jest zbyt powazna zeby zaczynac gowniarska glupawa przepychanke.

Cokeman 2012-01-19

Sprawa powazna i ja czekam na jakies petycje ewentualnie jakas skladka na bron gdyby mialy sie szykowac jakies zamieszki. W USA jak policja odwalała rozne durne akcje to bywaly powazne akcje a tutaj co? No chyba ze se wolimy tylko ponarzekac jak zwykle ale wtedy to czemu nie o bydle? ;)

Mateusz z Kanady 2012-01-19

Policja wszedzie jest taka sama, moge w nieskonczonosc podawac przyklady kompletnego kretynizmu, arogancji, i niczym nie sporwokowanej agresji zarowno w Stanach jak i w Kanadzie. Ostatnio czytalem jak SWAT po wykopaniu zlych drzwi (mieli wejsc do sasiada ktory tam juz zreszta od miesiecy nie mieszkal) w obronie wlasnej zastrzelil miniaturke jamnika.

Mateusz z Kanady 2012-01-19

Wybaczcie torch OT ale w odniesieniu do Cokeman #20 i w ogole tego ze gdzie indziej np w Stanach to jest inaczej i jest policja a nie milicja. Na prawde? 
www.myfoxdfw.com 
Dwie kobiety jedna 85 lat na wozku inwalidzkim, druga 88 lat z colostomy bag (nie wiem jak po polsku) rozebrane do naga w ramach walki z terroryzmme na lotniskach.

Cokeman 2012-01-19

pl.wikipedia.org 
 
pl.wikipedia.org 
 
To drugie to była zemsta za Waco 
 
korespondent.obelion.com 
 
A w Polsce co? Jedynie napisy CHWDP na murach i to jeszcze namazane spray'em a nie krwią. 
 
Jesli rzeczywiscie ten Padbar mial takie spoleczne wziecie ze tlumy przychodzily to czy nie mozna jakos uprzykrzyc zycie tym pałom? Lublin nie jest aż tak wielkim miastem wiec jakby kazdy z klientow przekonal swoich znajomych zeby wobec tych policjantów byc mega-chamem (np jak przyjdzie do sklepu to wypraszac, odwracac wzrok, wypraszac z roznych lokali - typowe formy spolecznego ostracyzmu jakie były powszechne w czasach drugiej wojny swiatowej wobec podejrzanych o bycie niemieckim cwelem) to po jakims czasie moze jeden glina z drugim by poszli po rozum do glowy. A jakby przyszli nowi? Trudno ale spoleczenstwo byloby zgrane na tamtym terenie. 
 
Tu nie ma litości. Walka klasowa zaostrza sie jak mawiał Stalin. Albo my albo oni. A jak ktos bełkocze o miłości, harmonii i jedności to wiadomo, że to rządowy albo kościelny cwel. Tak czy siak wróg klasowy tak samo jak te gliny co naszły na Padbar.

Mateusz z Kanady 2012-01-19

Zmieszki w L.A w 1992, gdzie wsciekle bydlo zamordowalo ponad piecdziesiat bogu ducha winnych ludzi i zdemolowalo setki biznesow dla tego ze notorycznie jezdzacy po pijaku i uciekajacy przed policja bandzior* zostal dopadniety przez bandytow w mundurach. I to ma byc wzor do nasladowania?  
 
Nie ma co tego bydla romantyzowac. Jezeli juz, to warto pdkreslic ze wlasnie przed tym bydlem skutecnie bronily sie azjatyckie dzielnice gdzie mieszkancy i wlasciciele biznesow natychmiast sie zorganizowali milicje, uzbroili sie i niedopuscili do dlaszego rozlania sie zamieszek na ich okolice. To nie bylo zadne powstanie tylko wsciekly tlum ktory natychmaist sposcil z tonu jak staneli im na drodze uzbrojeni obywatele ktorzy nie dali sie temu bydlu skrzywdzic. Masz tutaj najpierw swoich bohaterow i kolo 1:15 moich www.youtube.com 
 
Przynajmniej w Polsce jak pies skatowal Przemka Czaje to nikogo jego przyjaciele nie zamordowali i ich w pelni uzasadniona agresja byla skierowana na psy a nie na postronnych ludzi. 
 
W Waco** nawiedzonych psycholi po dlugim oblezeniu zamordowalo panstwo, I nic sie panstwu nie stalo, ci sami oprawcy brali udzial w morstwie kolo Ruby Ridge. Tylko potem psychol zamordowal ponad sto poiecdziesiat osob w tym prawie dwadziescia dzieci. I to jest ta odpowiedz jaka ty oferujesz? Zreszta wielokrotnie od tego czasu psy w Stanach zamordowaly wlasnych obywateli, o tysiacach (jezeli nie setkach tysiecy) przypadkow upodlenia i zgnojenia nie bede juz wspominal. I prawie nigdy nic im sie nie dzieje. 
 
Jesli chodzi o bojkot policji to masz racje. Juz dawno to robie i kolejny przypadek nic tu nie zmienia. Sam mialem z nimi niezla zabawe - nie nie bylem za nic karany ani aresztowany i tylko staralem sie na nich wymosic zeby zrobili swoja robote i przynajmniej sporo krwi im napsulem. Mam nadzieje ze kilku kariere troche zwolnilem i przynajmniej juz na pewno figuruje w kartotekach jako ten co nie popusci, wymosi internal inwestigation i bedzie mial poslow w parlamecie federalnym (w prowincjonalnym mnie olal) naciskajacych na nich zeby cos zrobili wiec lepiej go w przyszlosci z daleka omijac. A ile nerwow sobie zszargalem ile upokozen przezylem z tego powodu to nie bede tu wyliczac. Tak czy inaczej w koncu wymigali sie od dopowiedzialnosci. Zwyciestwo to zadne. I nie, przez mysl mi nie przeszlo zeby zaczac do nich strzelac. Rejtanade zostawiam idiotom. 
 
Jesli chodzi o walke klasowa to wybacz ale nie bede podejmowal tematu... 
 
*Ten sam bandzior niewiele pozniej przejechal wlasna zone samochodem i potem kilkakrotnie byl zamieszany w strzelaniny i inne przestepstwa.  
 
** Znam doskonale historje Waco jak i Ruby Ridge, wiem kim jest Lon Horiuchi i sam promowalem bojkot HS-Precision jak wydrukowali jego endorsement i nastepnego dnie kupilem CZ 527 bo po endorsement CZ USA natychmiast zerwalo kontract z HS. Wiec tak bojkot jak najbardziej popieram nie tylko slowem ale i portfelem.

Mateusz z Kanady 2012-01-19

Jezeli chodzi o bojkot policji to podkreslam ze jak najbardziej popieram. Po prostu w ogole nie wspolpracowac. Jak mnie policjant sie o cokolwiek pyta, np ktora jest godzina to z usmiechem odpowiadam “I will be more than happy to assist your investigation as soon as I get to talk to my lawyer”. I tyle, nic wiecej. Jakiekolwiek nastepne pytanie kwituje ta samo odpowiedzia. I czekam az mu sie znudzi. Grzecznie, bez histeri czy jakiejkolwiek agresii, ba z usmiechem. Zadnej informacji powyzej tego co prawo wymaga czyli okazania dokumntow.

Crzszman 2012-01-19

Sprawa z PadBarem naprawdę idiotyczna. Tak się nie robi. Idiotyzm, szczególnie to domniemanie winy. Mam nadzieję, że wam się uda! 
 
Jeżeli chodzi o dom, to jeszcze idiotyczniejsza. To, że konstytucja jest mniej poważana od ustawy to kpina. To, że sędzia nie dokańcza artykułu jest karygodne... Co się z tą Polską dzieje... 
 
Odcinek naprawdę fajny. Zwykle dwugodzinnych audycji nie słucham do końca, ale tą wysłuchałem z przyjemnością :)

Dzięki 2012-01-22

Mam wrażenie, że jutro będzie znowu o cenzurze internetu :). Wygląda, że to już ostatnie nasze podrygi.  
Niebywałe, cały śwat zakochał się na nowo w socjaliźmie.

Anoninm 2012-01-23

Petycja - Podpisujemy się ZA, po podpisaniu petycji na skrzynkę 
przyjdzie link potwierdzający nasz głos, klikamy: 
www.petycje.pl 
 
Projekt ACTA: 
www.mkidn.gov.pl 
 
Kilka info: 
technation.pl 
www.facebook.com 
pastebin.com 
wiadomosci.onet.pl 
nt.interia.pl 
www.tvn24.pl 
www.polityka.pl 
wiadomosci.wp.pl 
 
Lista wydarzeń: 
www.facebook.com
Warszawa www.facebook.com
Kraków www.facebook.com
Tarnowskie Góry www.facebook.com - Lublin 
www.facebook.com
Poznań www.facebook.com
Katowice www.facebook.com
Gdańsk www.facebook.com
Wrocław www.facebook.com
Bydgoszcz www.facebook.com
Częstochowa www.facebook.com
Olsztyn www.facebook.com
Sosnowiec www.facebook.com
Łódź www.facebook.com
Szczecin www.facebook.com
Białystok www.facebook.com - Kielce 
www.facebook.com
Bielsko-Biała www.facebook.com
Tarnów www.facebook.com
Toruń www.facebook.com
Zielona Góra www.facebook.com
Zamość 1 
 
Maska do ukazania solidarnośći i poparcia Anonów, można ubrać na tył 
głowy lub zawiesić na szyi (pamiętajcie, że w Polsce z maskami nie jest 
całkiem sympatycznie na zgromadzeniach ludowych i może to powodować 
pewne typy represji wobec zamaskowanych: 
img525.imageshack.us

Adam 2012-02-09

Czy ktoś mógłby mnie oświecić co do utworów muzycznych jakie były puszczane podczas audycji? z góry dzięki :)

online 2014-05-17

Ciekawe, zobacz moją stronę www.artika.com.pl

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:


Twój głos nic nie znaczy (6) - 3 tygodnie temuPolskie produkty mogą być gorsze (4) - 7 tygodni temu

Matka Boska Dotacyjna (8) - 8 tygodni temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 miesiące temu

Więcej audycji...
Rozwody przez internet - 2 miesiące temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 3 miesiące temu

Podatki, które się opłacają? (3) - 3 miesiące temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 miesiące temu

Komu zabrać w pierwszej kolejności? (1) - 4 miesiące temu

Wytrychy na cenzurowanym (4) - 4 miesiące temu

Autostopem na Kitaj (2) - 4 miesiące temu


Zdrajcy sprawy (4) - 4 miesiące temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - 5 miesiące temu

Nie bój się kontrolera skarbowego! (6) - 5 miesięcy temu

Taxi zamiast PKS (4) - 5 miesięcy temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 6 miesięcy temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - 6 miesięcy temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - 6 miesięcy temu


Każdy w końcu umrze (2) - 7 miesięcy temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 7 miesięcy temu

Zabić czy usunąć? (7) - 8 miesięcy temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 8 miesięcy temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - 8 miesięcy temu

Aktywność zawodowa niemile widziana (9) - 9 miesięcy temu

Jak pędzić bimber (10) - 9 miesięcy temu

Czy bańka już pękła? (8) - 9 miesięcy temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 9 miesięcy temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - 10 miesięcy temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - 10 miesięcy temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - 10 miesięcy temu

Nowy, legalny hazard (2) - 10 miesięcy temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 11 miesięcy temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 11 miesięcy temu

Black Friday po polsku (4) - 11 miesięcy temu

Nowy próg podatkowy (11) - 11 miesięcy temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - ponad rok temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - ponad rok temu

Za tanie linie lotnicze (8) - ponad rok temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - ponad rok temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - ponad rok temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - ponad rok temu


O jedna wyplatę mniej (3) - ponad rok temu


Wolnościowcy upadają (13) - ponad rok temu
A klientów mamy w nosie (1) - ponad rok temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - ponad rok temu

Czy wziąłbyś order? (22) - ponad rok temuTwoje hasła są za słabe! (6) - ponad rok temu

Niemcy cenzurują internet (4) - ponad rok temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - ponad rok temu


Wywiad z terrorystą (34) - ponad rok temu


Kto spekuluje masłem? (3) - ponad rok temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - ponad rok temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - ponad rok temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - ponad rok temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - ponad rok temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (29) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - ponad rok temu

Czy Kościół kradnie? (5) - ponad rok temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 2 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 2 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 3 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 3 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 3 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 3 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 3 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 3 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 3 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 3 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 4 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 4 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 4 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 4 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 4 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 4 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 4 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 4 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 4 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 5 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 5 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 5 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 5 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 5 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 5 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 5 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 5 lata temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 5 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 5 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 5 lat temu


Jak kraść? (49) - 5 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 5 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 5 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 5 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 6 lat temu

MLM to ściema (67) - 6 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 6 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 6 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 6 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 6 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 6 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 6 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 7 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 7 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 7 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 7 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 7 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 7 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 7 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 7 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 7 lat temu

ACTA samo zło (87) - 7 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 7 lat temu

Naloty na graczy (17) - 7 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 7 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 7 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 7 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 8 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 8 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 8 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 8 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 8 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 8 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 8 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 8 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 8 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 8 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 8 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 8 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 8 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 8 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 8 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 8 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 8 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 9 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 9 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 9 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 9 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 9 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 9 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 9 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 9 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 9 lat temu


O buncie informatyków (8) - 9 lat temuUE powstała! (2) - 9 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

wierny słuchacz - - 20.00
Sklep sportowy sport partner - - 20.00
ZarabiajPrzez24.pl - - 20.00
Ogłoszenia dam prace - - 20.00
Bukmacherzy24 - - 40.00
Karol - chcę, żeby Martin wrócił ^^ - - 10.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt