Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Dziś
20:00
Dziś "Firma na emigracji" na żywo!
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (5)
4 dni temu
Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia
Janek nie potrafi zrozumieć dlaczego ludzie uważają, że służba zdrowia nie powinna kierować się prawami ekonomii.
Wydanie Główne (18)
5 dni temu
Pracodawcy dziękują Morawieckiemu
Ale nie wszyscy. Kto stoi za nagrodą Super Wektora? Alarm bombowy na Hawajach. Kryptowaluty. Samozatrudnienie. 0 proc rezerwy czastkowej. Zmienny VAT. Konfiskata Rolexów. Czy WOŚP...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Wydanie Główne 2012-02-13

Jak się mieszka Polakowi w Niemczech

Nadający: Marcin Hugo Kosiński

Dziś gościem jest osoba niebanalna, Maciej Bienert, przedsiębiorca który został zmuszony do emigracji. Wyjechał najpierw na Ukrainę, przez jakiś czas mieszkał w Stanach Zjednoczonych i Tajlandii, aż w końcu osiadł za naszą zachodnią granicą. Ale już rozgląda się za innymi krajami.
Pobierz [111,6 MB]

KOMENTARZE

darek 2012-02-15

Świetna audycja - coś w stylu "adventure capitalism" czyli biznes jako wielka przygoda i wyzwanie. Cały świat jako pole działania.

Balmeng 2012-02-16

Świetny gość i bardzo motywująca do działania audycja. Teraz tylko trzymać wysoki poziom, a sponsorzy nie zawiodą! Pozdrawiam całą ekipę Kontestacji i dzisiejszego gościa:) Powodzenia!

Mech 2012-02-16

Kolo dobrzo mówi, ale te jego strony internetowe to estetyczna porażka. Zrobił sam ponad 400 różnych stron ? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Nie znam człowieka, ale spotakałem za to kilku innych z zespołem Delbrücka - mówią przekonująco ale często mijają się z prawdą.

Hugo 2012-02-16

Radzilbym, zanim komus zarzuci sie klamstwo, postarac sie to udowodnić.  
 
Bo inaczej naraza sie ktos na status trolla. A trolli tu nie chcemy.

www.care24.pl 2012-02-16

Witam bardzo serdecznie Mech.  
Dziękuję za zainteresowanie moją osobą. Fajnie mieć tak inteligentnego fana ,który stawia skomplikowane diagnozy psychiatryczne "na odległość".  
Nie znam żadnej innej osoby ,która to potrafi-więc BIG RESPECT.  
Podziwiam za doświadczenie i umiejętności.  
Myślę ,że można by lepiej wykorzystać Twoją zaawansowaną wiedzę w FBI lub NASA ,w końcu jasnowidzenie to rzadka zdolność.  
Należy Ci się za nią Nobel lub chociaż wpis do Księgi Guinessa.  
 
Bardziej poważnie:Problem ,że większość ludzi nie są w stanie zrozumieć mojego postępowania ani nie wierzą w idee ,które głoszę towarzyszy mi od dawna.  
Ilekroć opowiadam historie ze swojego życia najczyściej (95% razy) słyszę "to nie jest możliwe w ciągu tak krótkiego życia".  
 
Tak było już od podstawówki: jak w pamięci wyliczałem zadania do rozwiązania których wg nauczycieli potrzebne było zastosowanie wzoru to mówili: "to nie możliwe żeby obliczyć to w głowie"  
Jak powiedziałem mojej rodzinie mamie i tacie itd. (którzy do dzisiaj żyją w wynajętym mieszkaniu i muszą pracować dla pieniędzy) że wybuduję sobie dom nad jeziorem i jak już będę miał rodzinę to nie będę musiał pracować (bo mam zamiar oszczędzić milion PLN) tylko cały czas spędzę z nią to "stukali się w głowę"  
Dzisiaj wybudowałem 2 domy nad jeziorem ,ba były by nawet 3 tylko jeden którego zleciłem budowę i zapłaciłem za nią nie został wybudowany ,a pieniądze ukradł właściciel firmy (siedzi w więzieniu).  
Uwierzycie ,że jak mi się nie udało wiele osób miało satysfakcję?  
Nie jest jednak tak źle ,poznałem w swoim życiu wielu ludzi którzy żyją w nietuzinkowy sposób ,robią mnóstwo rzeczy i zauważyłem ,że nikogo z nich nie dziwi mój styl ani historia życia. Jest to dla nich normalne. Gorąco zachęcam do robienia tego samego ,bo po pewnym czasie ta strategia daje dużą satysfakcję i prawdziwe poczucie dumy szczególnie ,że jest ono oparte na realnych osiągnięciach. Dziękuje wszystkim ,którzy tak licznie się ze mną kontaktowali za miłe słowa i ciekawe propozycje.  
Osobą ,które pytają co mają robić by podobnie żyć powiem ,że oczywiście nie jest to łatwa droga ,dużo pracy i wyrzeczeń na początku ,a wizja sukcesu niepewna i oddalona. Trzeba dużej wiary w siebie i dostatecznie motywujący cel.  
 
Pozdrawiam: 
 
Maciej Bienert

Mech 2012-02-17

Ja nie zarzucam nikomu kłamstwa, tylko wyrażam swoje głębokie niedowierzanie. Jeżeli moje odczucia nie są zgodne z rzeczywistością to duży szacun dla pana Bienerta.

Mecha-troll 2012-02-17

Jeszcze jedna mała niepewność zakradła się do mojego patologicznie podejrzliwego umysłu - otóż: 
 
Pan Bienert raczył napisać - "Jak powiedziałem mojej rodzinie mamie i tacie itd. (którzy do dzisiaj żyją w wynajętym mieszkaniu i muszą pracować dla pieniędzy) (...)" 
 
....gdyby mój ojciec z matką żyli na starość w wynajętym mieszkaniu i musieli pracować, a ja bym miał trochę odłożonej kasy to bym im chyba jeden dom nad jeziorem (a przynajmniej mieszkanko w bloku) kupił, niezależnie, jakie byłyby między nami stosunki. 
 
Punkt dla Delbrucka.

traktor 2012-02-17

W niemczech są wyższe podatki. Proszę nie kłamać. Tylko w PL i UK można pracować przy niskich podatkach dochodowych, tzn. własna działalność gospodarcza; W PL to 19% podatek liniowy, w UK nie wiem z 18% czy coś takiego; może jeszcze Irlandia; Cała europa środkowa nie pozwala pracować w ten sposób i wali podatki od 30%; także w niemczech podatek dochodowy to coś bliżej 30% a nie 19%; W niemczech nie można pracować na kontrakt przy małym liniowym podatku dochodowym, a nawet jeśli jest kontrakt możliwy, podatki są na poziomie tych z umowy o pracę więc jest to nieopłacalne ze względu na obowiązek prowadzenia księgowości i inne niedogodności.

www.care24.pl 2012-02-17

Hej Traktorze!  
 
Podatki w Niemczech są na pozór na podobnym poziomie jak w innych krajach UE. Tj. VAT 19% i progresywny podatek dochodowy od 19% do 35%. Ten ostatni płacą osoby z pierwszą grupę podatkową. Tyle teorii ,a diabeł tkwi w szczegółach. Bo nie chodzi o wysokości procentowe ale najważniejsza jest kwota wolna od podatku. Przykład: w Polsce także mamy podatek progresywny od 18% do 32% - czyli zgodnie z Twoją teorią podatki w Polsce są niższe i koniec! Więc weźmy przykład: zarobek wysokości 60.000PLN czyli 15.000 EUR rocznie opodatkujmy w Polsce i w Niemczech.  
 
Niemcy:z moją grupą podatkową (*osoba żonata z dwójką dzieci) kwota wolna od podatku to 15.700EUR  
 
KWOTA PODATKU DO OPŁACENIA- 0 EUR 
 
Polska:dochód 60.000 x 18%=10.800PLN-minus kwota zmniejszająca podatek 556,02 (wynika z kwoty wolnej 3.091 PLN) 
 
KWOTA PODATKU DO OPŁACENIA- 10.243,98PLN 
 
Taka kalkulacja przedstawia się jeszcze bardziej na niekorzyść Polski jeśli doliczymy świadczenia otrzymywane w związku z faktem zamieszkania i płacenia podatków na terenie Niemiec. 
 
Więc sam widzisz ,że nie o procenty tu chodzi. 
 
Pozdrawiam: 
 
Maciej Bienert

www.care24.pl 2012-02-17

Witojcie Mechu! 
 
Nie wiem czy już zauważyłeś ,że Twoje spostrzeżenia brną ciągle w tym samym kierunku. To chyba musi być uciążliwe ,wszędzie doszukiwać się spisku i kłamstwa? Z takimi filtrami w umyśle trudno jest zbudować coś konstruktywnego.  
 
Skoro to już się odniosłem do sytuacjo moich rodziców to przede wszystkim chce powiedzieć ,że bardzo ich kocham i często spędzamy ze sobą czas.  
Jest natomiast między nami znacząca różnica w poglądach na sprawy finansowe. Chcę przez to ,powiedzieć ,że jeśli chodzi o budowanie przyszłości na posiadaniu kapitału nie miałem od nich żadnego wsparcia. Taka strategia nie jest zgodna z ich światopoglądem. Mój ojciec zarabia (w niektórych miesiącach więcej niż ja) ,żyje na dość wysokim poziomie konsumując miesięczne dochody jeszcze przed końcem następnego. Jeździ dobrym samochodem (znacznie lepszym niż ja) ,ciuchy często kupuje w sklepie Hugo Boss ,mieszka znacznie lepiej niż ja. W tym punkcie jest między naszymi strategiami duża rozbieżność. Ja jestem zdania ,że kapitał należy gromadzić ,inwestować i skromnie żyć. Moi rodzice uważają ,że "raz się żyje" i o ile wystarczy środków to należy spełniać każdą zachciankę ,a posiadanie własnej nieruchomości to niepotrzebny wydatek. Negatywna strona takiego postępowania jest taka ,że cały czas muszą pracować - nie mówię ,że praca to coś złego! Mówię ,że zły jest przymus. Czy nie lepiej było by ograniczyć wydatki ,oszczędzać ,inwestować i pracować dla przyjemności ze świadomością ,że się tego nie musi robić? 
 
Pozdrawiam: 
 
Maciej Bienert

radek1 2012-02-17

Blacha jak zwykle ośmieszył się komentarzem.

www.care24.pl 2012-02-18

....aaa zapominałem się odnieść do wspaniałomyślnej propozycji Mecha odnoszącej się do obdarowania moich rodziców mieszkaniem lub domem. Zamiast wyznaczać kto co ma komu dać zostań dla nas przykładem i przekaż moim rodzicom nieruchomość. Nie jestem pewien ,ale sądzę że ich to ucieszy. Daj znać gdzie i kiedy termin u notariusza. 
 
Co do takiego bezsensownego gadania na temat co kto ma komu dać znam fajny kawał: 
Ksiądz pyta bacy: 
Baco czy biednym trzeba pomagać? 
-Tak! mówi baca 
Baco ,a czy dalibyście biednemu dom? 
-Tak! 
Pole? 
Tak! 
a samochód? 
-Tak! 
a telewizor? 
-Tak! 
a nowe meble? 
-Tak! 
a dali byście kozę? 
-Kozę? Kozę Nie! 
no baco ,dlaczego nie? 
-bo mam! 
 
Pozdrawiam: 
 
Maciej Bienert

WAR 2012-02-20

o co wam chodzi ...? żeby zaoszczędzić 1,000,000 wystarczy odkładać co miesiąc 14,000 przez 6 lat. to chyba wykonalne.

www.care24.pl 2012-02-21

WAR-nie zgadzam się z Tobą absolutnie!  
 
Oszczędzić 1.000.000PLN jest nie "chyba" ,ale NA PEWNO wykonalne dla każdego.  
 
Innym pytaniem jest kiedy to nastąpi....  
...albo 8.000PLN/miesiąc przez 10lat itd.  
 
Ważne jest mieć cel i plan jego osiągnięcia.  
 
Najtrudniej było mi oszczędzić pierwsze 100.000PLN. Potem o dziwo - szło coraz łatwiej. Problemem z którym, się trzeba zmierzyć jest powstrzymanie się od masywnej konsumpcji jeśli jesteś już posiadaczem pewnych środków. Cała tajemnica sprowadza się do utrzymania optymalnego stylu życia.  
Co przez to rozumiem?  
Mogę napisać na emaila lub przez skype. 
 
Choć na lata pobytu w Niemczech wyznaczyłem sobie cel oszczędzenia 1.000.000EUR. Tak naprawdę pieniądze nim nie są i nigdy nie były - gdyby były to bym je konsumował. Celem jest samo wyznaczanie celów i dążenie do nich. Jeśli uda się je osiągnąć to nagrodą jest WIELKA satysfakcja i duma na maxa. 
 
Pozdrawiam: 
 
Maciej Bienert

www.care24.pl 2012-03-01

Dlaczego trzeba emigrować? 
 
Uczciwie pracując w Polsce zmuszany jesteś do utrzymania armii urzędników ,rozdętego aparatu kontroli i przemocy (tj. Policji ,Straży Miejskich i Gminnych ,SG ,UC ,US itd.) i wojska. 
 
Dodatkowo struktura zatrudnienia jest bardzo niebezpieczna z punktu widzenia ekonomii. W Polsce liczba pracujących jest prawie taka sama jak liczba bezrobotnych ,rencistów i emerytów. Jeśli dodam ,że do osób pracujących zaliczam także zatrudnionych w sektorze publicznym -to się okaże ,że jeden uczciwie pracujący ma na utrzymaniu więcej niż jednego nieproduktywnego obywatela. Ta sytuacja będzie się systematycznie pogarszać z uwagi na dane demograficzne. Początkowo wyjadą jednostki najbardziej produktywne ,posiadające umiejętności przydatne społeczeństwu. Skoro wyjadą ,przestaną płacić podatki ,ZUS ,mandaty itd. Aparat państwowo-urzędniczy zastąpi ten brak „dochodów” ,więcej kradnąc innym. Komu? Tym co zostali! Systematycznie będą rosły składki ZUS ,podatki ,mandaty ,opłaty i inne daniny państwowe. Ucisk urzędników sprawi ,że co raz częściej będziemy emigrowali ,co oznacza kolejne podwyżki itd. Każda osoba która opuszcza kraj powoduje działanie porównywalne do efektu kuli śniegowej zrzuconej z wielkiej góry. Na początku jest ona mała ,ale spadając rośnie i na końcu spada jako lawina. Ta metafora opisuje przyszły wzrost liczby osób opuszczających kraj nad Wisłą. Ten proces będzie trwał jeszcze kilka lat. Kolejne podatki zmuszać będą do masowych wyjazdów. Więc kto szybciej zdecyduje się na emigrację ,będzie w lepszej sytuacji. 
 
W Polsce nierozwiązanych jest wiele problemów związanych z: 
 
funkcjonowaniem systemu państwowego 
 
przerostu liczby urzędników 
 
przeregulowaniem systemu prawnego 
 
ubezpieczeniami społecznymi 
 
rosnącym zadłużeniem narodowym 
 
plajtującym systemem emerytalno-rentowym 
 
niewydolnym systemem opieki medycznej 
 
Podsumowując: jeśli nie chcesz brać udziału w szopce pod tytułem „codziennie jakaś podwyżka” i nie boisz się sam decydować o swoim losie nie masz wyboru. Emigruj!

Karol Kowalczyk 2012-10-18

Czekamy na audycje dla przedsiębiorców!

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:Nowy, legalny hazard (2) - 3 tygodnie temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 5 tygodnie temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 7 tygodni temu

Black Friday po polsku (4) - 8 tygodni temu

Nowy próg podatkowy (11) - 2 miesiące temu

Więcej audycji...
Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 miesiące temu
Jak wynajmować mieszkanie za darmo? (2) - 3 miesiące temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 4 miesiące temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 4 miesiące temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 4 miesiące temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 5 miesiące temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 5 miesiące temu


Nie będę płacił za Twoje mieszkanie (19) - 5 miesięcy temu


Dlaczego nie warto wracać do Polski? (8) - 6 miesięcy temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 6 miesięcy temu


Wolnościowcy upadają (13) - 7 miesięcy temuW tym kraju wszyscy chcą Cię okraść (10) - 7 miesięcy temu

A klientów mamy w nosie (1) - 8 miesięcy temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 8 miesięcy temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 8 miesięcy temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 9 miesięcy temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 9 miesięcy temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 10 miesięcy temu


Wywiad z terrorystą (34) - 10 miesięcy temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 10 miesięcy temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 11 miesięcy temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 11 miesięcy temu


Nie wolno prowadzić firmy z knajpy (5) - 11 miesięcy temu


Lewak zmusza do picia wódki (9) - 11 miesięcy temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - 11 miesięcy temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (25) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - ponad rok temu

Czy Kościół kradnie? (5) - ponad rok temu
Poprzez wódkę cenzurują sklepy (8) - ponad rok temu


Jednolite okradanie podatników (6) - ponad rok temu


Na chuja nam dzietność? (13) - ponad rok temuJak spożywać piwo publicznie? (1) - ponad rok temu


Polska skazała terrorystę (6) - ponad rok temu
Człowiek, który dostał po d... (5) - ponad rok temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - ponad rok temuBandyta, ale polski bandyta (13) - ponad rok temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 2 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 2 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 2 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 2 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 2 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 3 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 3 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 3 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 3 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 3 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 3 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 3 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 3 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 3 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 4 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 4 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 4 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 4 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 4 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 4 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 4 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 4 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 4 lata temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 4 lata temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 4 lata temu


Co powinien spalić narodowiec? (61) - 4 lata temu
Czy wolno gwałcić publicznie? (17) - 4 lata temu


Ile dałbyś za dziecko? (25) - 4 lata temu


Jak kraść? (49) - 4 lata temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 4 lata temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 5 lata temu

Jak zabić krowę? (46) - 5 lata temu


Czy należy płacić podatki? (24) - 5 lata temu

Jak wycenić dziecko? (9) - 5 lata temu

MLM to ściema (67) - 5 lata temu

Dupy z Wykopu (40) - 5 lata temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 5 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 5 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 5 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 5 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 6 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 6 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 6 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 6 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 6 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 6 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 6 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 6 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 6 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 6 lat temu

ACTA samo zło (87) - 6 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 6 lat temu

Naloty na graczy (17) - 6 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 6 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 6 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 7 lat temuPrzemyt to grzech! (39) - 7 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 7 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 7 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 7 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 7 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 7 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 7 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 7 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 7 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 7 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 7 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 7 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 7 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 7 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 7 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 7 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 8 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 8 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 8 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 8 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 8 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 8 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 8 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 8 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 8 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 8 lat temu


O buncie informatyków (8) - 8 lat temuUE powstała! (2) - 8 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 8 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Adam - - 50.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
opinie.info.pl - - 20.00
Pracawsieci.net - - 20.00
Zarabianie przez internet - - 20.00
Tomek - - 10.00
wypożyczalnia samochodów - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt