Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Kup najbardziej niepoprawną książkę tego roku
Dziś
20:00
Firma na emigracji
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (2)
3 dni temu
Jan Fijor - Wizyta w Rumuni i kryzys w USA
Janek wrócił z ASBIROwego wyjazdu do Rumuni i opowiada o gospodarce tego kraju oraz o tym co go spotkało. Jak również ciekawe rzeczy dzieją się na rynku złota, ropy i giełdy w USA,...
Wydanie Główne
4 dni temu
Kto ukradł nam Marsz?
Kolejna nacjonalizacja. Czy odzyskaliśmy niepodległość? Władza centralnca vs lokalna. Cena cebuli. Nie chcą inwestycji i miejsc pracy. Gentryfikacja. Do kogo należy miasto?
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Kontest.CLUB - wspieraj KonteStację
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2012-04-05

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym

Nadający: Jan Fijor

Dzisiaj audycja poświęcona gastronomii, głównie w Zakopanym, ale nie tylko.

KOMENTARZE

Łukasz Krzysztof 2012-04-05

Moi Drodzy, w ZakopanEm... !

Emper 2012-04-05

Odpowiadając na pytanie "co zrobić?"  
 
Czytać i pisać opinie. Nie chodzić w ciemno ! Oto kilka linków: 
 
www.gastronauci.pl 
www.gdziezjesc.info 
www.wystawopinie.pl 
 
i na koniec bardzo fajny portal o lekarzach 
 
www.znanylekarz.pl

Radek W 2012-04-05

Na początku wielka bzdura wypowiedziana przez Pana Jana. W każdej restauracji w której jadłem a jadłem w wielu w Polsce tanich drogich danie głowne czyli mięso lub ryba jest podawana z ziemniakami w róznej postaci lub ryżem i jakimś zestawem surówek, warzyw i cena za całość w karcie jest podana już za to wszystko a nie oddzielnie. Oddzielnie mozna sobie zamówić jakiekolwiek dodatki płatne oddzielnie. Nigdy nie widziałem pozycji danie głowne: kotlet schabowy 25 zl np a na drugiej stronie wszystkie dodatki jak ziemniaki, warzywa itd.

Radek W 2012-04-05

Piwo produkowane lokalnie w knajpie musi być o wiele droższe od tego w browarze. Jaki jest koszt aparatury do produkcji, którą musi zakupić włąściciel restauracji, jaki koszt pozwoleń, certyfikatów i podobnych bzdetów aby spełniać wymogi itd. Jak wszystko serek robiony własnoręcznie, czy wino czy zegarek w renomowanym malutkim zakładzie z jakąś tam wieloletnia tradycją aniżeli produkt masowy produkowany na dużą skalę w wielkiej fabryce.

torres 2012-04-05

Słuchaczu drogi, nie wcinaj sie tak ciagle bo sie ciezko slucha :P

kobza 2012-04-05

Dokładnie, gość non stop przerywa i ma strasznie irytujący głoś lol

Marcin 2012-04-05

Ja bylem ostatnim sluchaczem, czy za bardzo wcinalem sie w rozmowe ? Gneralnie prowadzilem dialog z Jankiem, 
Faktycznie mikrofon strasznie mi znieksztalca glos :-), zrobilmy cos z tym.....Generalnie nie chcialbym przeszkadzac innym w odsluchu, ale swoje zdanie na poruszane tematy mam..

mej 2012-04-06

W Internecie pojawiła się kontynuacja sprawy SB-ckich kontaktów Jana Fijora w kontekście Kontestacji ;) www.youtube.com Ciesielczyk robi p. Jankowi koło pióra.

jan M Fijor 2012-04-06

@Radek W. medice cura te ipsum. Czyli jak chcesz komus dowalic, to sprawdz wpier swoja argumentacje. Faktem jest, ze coraz wiecej restauracji przechodzi na ryczaltowe ceny, ale nadal w bardzo wielu tych bardziej spektakularnych przybytkach obowiauja ce ny skladane. Co do cen , no coz, jesli chcez jezdzic lexusem musisz zaplacic wiecej niz za fiata czy VW. Smacznego Jajka, spokojnych Swiat Wielkiej Nocy zyczy Wasz Pesymistyczny Optymista. Alleluja!

Radek W 2012-04-06

jan M Fijor, Panie Janku, mieszkam w Szczecinie, jeśli poda mi Pan jedno jedyne miejsce w Szczecinie gdzie w pozycji danie głowne w menu jest cena za samo mięsa lub rybę tylko i wyłacznie a ziemniaki w róznej postaci ( pieczone, z wody , talarki, frytki ) lub ryż ( czysty lub z warzywami ) i jakiekolwiek warzywa ( surówka wiosenna, warzywa z grilla, nowalijki, itp ) są doliczane oddzielnie one by one przelewam Panu na pana konto 1000 zl ( znam Pana stronę i numer konta), jesli jednak nie jest Pan w stanie podać tego jednego jedynego miejsca w Szczecinie Pan dokona przelewu na moje konto 1000 zl. Jesli zgadza sie Pan jestem do dyspozycji, Wesołych Świąt i pozdrawiam.

antyBlacha 2012-04-06

Bar w Ostrowi Mazowieckiej czyli po drodze z Warszawy do mnie (na Mazury) oferuje tylko ceny składane.  
Kotlecik oddzielnie. Cena jest podana za 100g kotleta. Kotlet przed sprzedaża jest kładziony na wagę i później cena ostateczna różni się od tej poglądowej za 100g.  
Ziemniaczki oddzielnie surówka oddzielnie.  
Więc racja Panie Janku.

Radek W 2012-04-06

antyBlacha, tak a w kfc placimy za zestaw w którym jest jakis kurczak, frytki napój lup coleslaw przykładowo. Słowa Pana Janka odebrałem tak jakby w większosci restauracji w polsce płaciło się za oddzielnie za mięso lub rybę i oddzielnie za wszystkie dodatki. A jest odwrotnie. 
Nad morzem również płacimy za 100 g ryby plus dodatkowo za frytki i surówkę ( zawsze taka sama zresztą ). Jest łatwiej dla sprzedawcy zważyć kawałem i policzyc za sto gram ( bo przeciez każdy kawałem kawalkowi nie równy ) Ale to są budki szybkiego ruchu z masa klientów w sezonie. W restauracji mamy w większosci zestawy dań głownych a nie w mniejszosci. 
A jeśli chodzi o wagę, jeśi mamy w zestawie wagę np. 150g mięsa czy któs z odwiedzających restauracje zastanowił się jak to zrobić aby było dokładnie 150g skrzydełek lub piersi lub pstrąga w całości, a jak będzie mniej to co dodawać jakiś skrawek, a jak będzie mniej to co ciąć skrzydełko lub ogon ryby, wszystko to jest orientacyjne, ważne aby nie było za dużych niedowag w dół na niekorzysc klienta, albo po prostu najlepiej nie podawać wag.

Radek W 2012-04-06

jan M Fijor, jeszcze raz przesłuchałem fragment odnośnie cen składanych, Pana słowa: "Jest bardzo niewiele restauracji w krórych jest podana cena potrawy i płacisz taką cenę jaka jest podana" 
Schabowy 8,90 pln sam kotle ziemniaczki 5,50 surówka itp. 
Prosze pokazać mi takie miejsce w Szczecinie w restauracji bo mówi Pan o restauracji.

verde 2012-04-07

Radek - a kogo to obchodzi choc troche? Zeby tyle postow o tym pisac.... 
I do tego ten idiotyczny zaklad... Rozumiem jeszcze propozycje w rodzaju "Jesli Pan znajdzie taka restauracje to postawie Panu ten obiad!", ale to? Twoja rodzina zajmuje sie robieniem tych dodatkow "(pieczone, z wody , talarki, frytki ) lub ryż ( czysty lub z warzywami ) i jakiekolwiek warzywa ( surówka wiosenna, warzywa z grilla, nowalijki, itp )" 
ze cie to tak do zywego dotknelo?:P

Tomasz 2012-04-07

Jest taki mały bar w Radomiu: "Głodny Królik" w przerwie pomiędzy zajęciami miałem okazję tam zjeść żurek z pieczywem za 5.5zł. Sam szef był tego dnia "za ladą" i bardzo miło mnie zaskoczył, a zaskoczył mnie rzeczą niesamowicie wyjątkową: gdy nie miał drobnych w kasie, przedstawił pokwitowanie z 50zł i wrócił w ciągu kilkunastu sekund z rozmienioną kwotą, mimo, że proponowałem, iż sam rozmienię, bo jednak w Gdyni/Gdańsku taki pozytywny objaw przy obsłudze klienta należy do rzadkości i klient sam musi się martwić, w Sopocie lepiej mieć drobne na imprezie, bo tną przy piwie (bo oczywiście nie mają jak wydać). Gdynia to nie Radom i odwrotnie, ale przykładów mogę podać więcej, do Radomia jadę z przyjemnością (niestety koleją ) ;) Tyle o polskiej gościnności w różnych miejscach w Polsce :)

Tomasz 2012-04-07

Będzie jakaś audycja o SB? www.solidarni.waw.pl

Radd 2012-04-07

Tomasz taka audycja już była. Jan wyjaśniał te kwestie. Poszukaj sobie w archiwum i nie podniecaj się gryzipiórkami z Ipn.

Tomasz 2012-04-07

Podniecają mnie inne sprawy ;) zapoznałem się już z archiwum i mam swoje zdanie i zadałem pytanie tylko, bo audycja, która była miała wyjaśnić sprawę Janka a nie faktów związanych z działaniem SB.

kobza 2012-04-08

paragraf na każdego się znajdzie....

kobza 2012-04-08

paragraf na każdego się znajdzie...

Paweł 2012-04-09

@Tomasz: Była taka audycja, w której Janek odpowiadał na wszystkie pytania w tym temacie. Poszukaj sobie w archiwum głównego wydania.

euq 2012-04-10

Bardzo fajne audycje tu generujecie. Słucham od niedawna. Obecnie jestem na etapie pochłaniania archiwów :) Polecam was wszystkim. To może tyle na razie w kwestiach ogólnych. 
P.S. Alle luja i do przodu :)

nikt 2012-04-10

@Radek. 
W zeszłym tygodniu byłem w karczmie, w Poroninie. Ceny były składane, co jest dobre dla prawdziwego krakusa, bo może przyoszczędzić, e.g. jedząc schabowego bez "gruli z omastom".

Jarek 2012-04-11
Jarek 2012-04-11

www.youtube.com 
Trzeba wpuszczać w krawatach....

Marek 2012-06-23

Trzeba wywierać presję na zmniejszenie ceny wejścia na rynek i problem sam się rozwiąże.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:Jan Fijor - Listy (1) - 13 dni temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 6 tygodni temu


Więcej audycji...


Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 miesiące temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 3 miesiące temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 3 miesiące temu


Co zacząć, jak nie skończyć (7) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Meczowe i życiowe sprawy (8) - 5 miesiące temu


Jan Fijor - A to lewak jeden (21) - 5 miesięcy temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 6 miesięcy temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - Najprzyjaźniejsze miasta (8) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - Na policji mnie trzymali (10) - 8 miesięcy temu


Jan Fijor - Co chwila leci w dół (28) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor mówi, że się zaczyna (41) - 9 miesięcy temu


Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 10 miesięcy temuJan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - 11 miesięcy temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - 11 miesięcy temuJan Fijor - Święto Dziękczynienia (3) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - ponad rok temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Zarobki i molestowanie (63) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolność (103) - ponad rok temu


Jan Fijor - Maile o start-upach (3) - ponad rok temu

Jan Fijor - Doradzamy biznesplanom (5) - ponad rok temuJan Fijor - Gdzie poszedł handel (1) - ponad rok temu

Jan Fijor - Jak Trump kupował tanio (38) - ponad rok temu


Ryanair i LOT to naciągacze (21) - ponad rok temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - ponad rok temuJan Fijor - USA, ekonomia i listy (5) - ponad rok temu

Jan Fijor - Przeprowadzka do Chicago (29) - ponad rok temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - ponad rok temu


Jan Fijor - Roboty kradną pracę? (24) - ponad rok temu


Jan Fijor - A narzekam sobie dzisiaj (19) - ponad rok temuJan Fijor - O lewackim Hollywood (6) - ponad rok temu

Jan Fijor - Spotkam się z Trumpem (23) - ponad rok temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót z Białorusi (3) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolny monopol (22) - ponad rok temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 2 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 2 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 2 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 2 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 2 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 2 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 3 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 3 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 3 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 3 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 3 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 3 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 3 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 4 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 4 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 4 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (30) - 4 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 4 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 4 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 4 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 4 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 4 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 4 lata temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 4 lata temu


Kierowcy LPG są dyskryminowani (13) - 4 lata temu

Wolny rynek — wprowadzenie (38) - 5 lata temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 5 lata temu
Jan Fijor - Emp@tia (5) - 5 lata temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 5 lata temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 5 lata temu


Słuchacz w długach (30) - 5 lata temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 5 lata temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 5 lata temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 5 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 5 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 5 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 5 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 5 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 5 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 5 lat temu

Ostro (63) - 5 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 5 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 5 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 5 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 5 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 6 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 6 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 6 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 6 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 6 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 6 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 6 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 6 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 6 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 6 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 6 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 6 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 6 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 6 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 6 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 6 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 6 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 7 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 7 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 7 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 7 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 7 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 7 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 7 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 7 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 7 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 7 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 7 lat temu


Oburzeni (11) - 7 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 7 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 7 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 7 lat temu

Portugalia (17) - 7 lat temu

Wy ćwoki (15) - 7 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 7 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 7 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 8 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 8 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 8 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 8 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 8 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 8 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 8 lat temu


Żona milionera (10) - 8 lat temu

Afryka Afryka (27) - 8 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 8 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 8 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 8 lat temu

Fijor w Californi (17) - 8 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 8 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 8 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 8 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 8 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 8 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 8 lat temuPaństwowe akcje (20) - 9 lat temu


Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 9 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 9 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Aby program był co tydzień, a podcast... - - 200.00
Prośba o wrzucanie podcastów na bieżąco - - 100.00
Nauka gry na gitarze - - 20.00
Naturalne kosmetyki Tiande - Sklep - - 20.00
nexty - - 10.00
valldek - - 99.00
Ogłoszenia dam prace - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt