Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Wspieraj KonteStację i dołącz do Kontest.CLUB
Dziś
21:00
Jan Fijor zaprasza
Nie
20:00
Firma na emigracji
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
wczoraj
A może by się tak nie wcinać?
O różnych dziedzinach, które nie muszą być państwowe. Zamknięcie stadionu za race. Zarobki piłkarzy. Ponad 200 psób do uśpienia przez marihuanę. Urzędy pracy. Ograniczenia Airbnb w...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
dziś
Marta Woźny-Tomczak - Trener, coach, doradca biznesowy
Od ponad 10 lat prowadzi własny biznes, firmę szkoleniowo - doradczą Personia. Jest autorką książki - Własny biznes. Trener biznesu, doradca w dziedzinie HR, biznesu, przedsiębiorczości i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Kontest.CLUB - wspieraj KonteStację
▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2012-04-09

Martin: Jak rzuciłem etat?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński

Martin opowiada o tym, dlaczego pożegnał się z etatem. Nagranie z biznescampu szkoły ASBIRO.

KOMENTARZE

Amish 2012-04-09

Czym było nagrywane?

Marcin 2012-04-09

Niewyraźnie miejscami.

stachv 2012-04-10

świetny wykład!

Krzysiek kontestator 2012-04-10

Mi się podobało. To było dosyć inspirujące.

marcin z 2012-04-10

A Becia to co chciała udowodnić? Że bycie biurwą jest lepsze od bycia panem własnego losu? Trochę to było żałosne, że tak bardzo musiała próbować udowodnićmartinowi, że "moja racja jest mojsza".

Skwarek 2012-04-10

Jak identyfikujecie się z tym:  
prawda2.info 
ja zaniemówiłem  
gorąco polecam

Tawariel 2012-04-10

Audycja-wykład trafiająca w sedno sprawy. 
Trochę szumi, ale i tak super.

mej 2012-04-10

Dobrze powiedziane, Martinie. Warto podkreślić te punkty: 1) robić to, co się czuje że jest dobre, do czego ma się powołanie; 2) otworzyć się na klęski związane ze zdobywaniem doświadczenia. I przede wszystkim, robić a nie gadać o robieniu.  
 
Bardzo podoba mi się też koncepcja pracy za "co łaska", sam jestem bliski przejścia na ten model chociaż nie ukrywam, że wydaje się to być szaleństwem i nadal mam opory. :) O ile w przypadku radia to jest łatwiejsze, bo "kontent" już jest do wglądu dla nabywcy o tyle w przypadku usług "twarzą w twarz" dochodzi bariera wejścia w ten układ. Jest trudność zaprezentowania próbki.

Ela 2012-04-10

Ciekawe. Jednak jak widzi się naprawdę ludzi, którzy przychodzą do programów gdzie łowi się talenty , którzy kochają to co robią a jednak większość robi to źle , nieumiejętnie i okazuje się , że ich przekonanie było błędne. A często nie umieją nic więcej. Nawet nie ciągnie ich do tego by robić coś innego. Dla mnie za dużo jest ludzi, którzy robią fajne rzeczy, ale często nikomu nie potrzebne. Ludzi którzy dobrze gadają i śpiewają jest sporo. Ludzi, których ciągnie do tego co będzie potrzebne innym i jeszcze to lubią jest garstka. Najtrudniej sobie znaleźć coś niszowego, coś czego nie ma i inni to polubią, kupią itp. Wydaje mi się, że np śpiewać wielu z nas lubi a ilu robi to znośnie?

Lutzky 2012-04-10

Trochę Martin pomieszał wiele spraw. Przede wszystkim nie ma różnicy w jakiej formie pracujemy: etat, umowa, gd czy cokolwiek. Najważniejsze jest to czy praca którą wykonujemy przynosi nam to czego od niej oczekujemy. Niektórzy bowiem patrzą tylko na forsę, niektórzy na to jak się w danej pracy spełniają, niektórzy na prestiż a jeszcze inni na sławę. Wszystko później zależy od nas jak sobie ustawimy priorytety. 
 
Druga sprawa. Lepiej pracować 8h w zawodzie który nie jest porywający i zarabiać dużo niż poświęcić się czemuś co przynosi marne pieniądze a pochłania praktycznie cały czas. Uważam iż lepiej pracować 8h i dostać dobrą wypłatę by czas wolny od pracy poświęcić na to co nas pasjonuje i mieć na to fundusze. Np moją pasją jest akwarystyka ale nie chce prowadzić sklepu akwarystycznego i nie uważam że od razu muszę na tym zarabiać. A skoro robię coś innego dobrze i jestem z tego tytułu dobrze nagradzany to nie widzę sensu na siłę zmieniać swojego życia. 
 
No i trzecia sprawa. Na jednym z wykładów na TED pewien doktor stwierdził, że ludzie szczęśliwi to tacy którzy mają małe oczekiwania a nie Ci którzy np z racji bogactwa mają nieograniczone możliwości. Dlatego możesz w ciągu swojego życia pracować w 5 różnych zawodach albo otworzyć 5 różnych firm a i tak żadna nie przytrzyma Cię na dłużej. 
 
Ogólnie lubię sam promować alternatywne spojrzenie na życie ale lepiej nie inspirować ludzi którzy mogą sobie z takim życiem nie poradzić.

Waldek 2012-04-10

Bardzo fajny wykład, pomyślałem i się zastanowiłem co takiego robię, a co chce robić i wynik wyszedł negatywny... 
Dzięki, bo dzięki temu podjąłem decyzję!

szukaj 2012-04-10

Motywujące. Przesłuchiwać będę pewnie jeszcze wiele razy :)

SEKAi 2012-04-10

MNIE TEŻ PIENIĄDZE NIE INTERESUJĄ - BARDZIEJ MNIE INTERESUJE CO MOGĘ SOBIE KUPIĆ ZA PIENIĄDZE !!!! 
 
ps. ironiczny sarkazm

mej 2012-04-11

@ Lutzty "druga sprawa" 
 
To fałszywa dychotomia. Jeśli coś lubisz, to masz przewagę konkurencyjną nad innymi w tej branży i masz w dłuższej perspektywie szanse na większe zarobki.  
 
Jeśli w wolnym czasie robisz co innego niż w pracy, to podwójnie tracisz: nie rozwijasz się w pracy i masz mniej czasu na swoje hobby. Stoisz w miejscu.

Lutzky 2012-04-11

@mej: 
Tylko w teorii. W praktyce samo uwielbienie czegoś i jak najlepsze zamiary nie generują przychodów. A jeśli po pracy pielęgnuję akwarium, sklejam modele i idę pobiegać to wcale nie znaczy że tracę czas bo ktoś inny działa w tym czasie zawodowo. Na pracy się życie nie kończy.

Jaroslaw 2012-04-12

jak mogles go rzucic.. Interesting.. siedziesz na etacie w radiu internetowym. O zapomnialem! To wszystko dzieje sie za darmo.  
Taki Sztukmistrz z Lublina.

mej 2012-04-12

@ Lutzky 
 
To teraz atakujesz strawmana. Czy prowadzenie np. radia internetowego to "samo uwielbianie i jak najlepsze zamiary" itd? Martin jak najbardziej porównuje działania, które przynoszą dochód. Dokładnie była mowa o 4000 vs 800. Na początek. Ja twierdzę, że w przypadku radia ma duży potencjał wzrostu, bo ma motywację do nauki - znacznie większy potencjał wzrostu niż w przypadku programowania, które go nudzi.

mej 2012-04-12

[cd.] A co do końcowych zarobków, trzeba porównać ile zarabia programista bez pasji z długim stażem a ile gwiazda radia/telewizji.

Lutzky 2012-04-12

@mej 
Potencjał jest zarówno w programowaniu jak i w radiu. W końcu w internecie teraz najłatwiej zarobić ogromne pieniądze także nie porównuj tych dwóch zajęć bo są one równie perspektywiczne. Martin też jest charakterystycznym człowiekiem który z zasady jest przedsiębiorczy i udowadnia, że może sobie spokojnie poradzić bez etatu. Nie wszyscy jednak są na tyle zmotywowani, mają tyle pasji, mają jakiekolwiek umiejętności w tym co kochają by sobie samemu poradzić. 
 
Zarówno prowadzenie firmy, freelancing, startupy niosą za sobą duże ryzyko niepowodzenia. Dlatego często ludzie którzy kombinują w tę stronę często robią to "po godzinach". Dlatego zanim zaczniesz namawiać kogoś do rzucenia etatu to trzeba mieć podstawy by wierzyć że ten ktoś podoła. Martin podołał bo jak sam mówił wiedział, że te 800zł zarobi a skoro musiał na samo mieszkanie zarobić 1200zł to pewnie i tak dorabiał. 
 
Ja po prostu nie jestem zwolennikiem hura optymizmu związanego z rzucaniem etatu. Bo nie każdy specjalizuje się w czymś co może przynieść mu korzyści majątkowe równie szybko jak etat.Dlatego lepiej robić coś co lubisz i mieć z tego pieniądze a pasję rozwijać równolegle i kiedy poczujesz, że jesteś w stanie obejść się bez etatu możesz startować z własnymi projektami. 
 
Dlatego też często najwięksi przedsiębiorcy radzą żeby iść na etat i zdobyć doświadczenie w danej branży. Później będzie Ci łatwiej omijać błędy, które popełniał Twój szef i poznasz specyfikę danej branży od środka.

Becia 2012-04-13

ad.4 a to ja próbowałam coś udowodnić? dobrze wiedzieć ;)

mej 2012-04-13

@ Lutzky  
Teraz chętnie się z tobą zgodzę. Rzucanie etatu nie jest dla każdego. Rzucanie etatu jest dla tego, kto wie czego chce i ma inne sprawy wyklarowane.  
 
Nie chodzi o to, żeby rzucić etat dla samego rzucania, ale żeby nie tkwić w sytuacji w której etat cię uciska na zasadzie "czuje że muszę, ale się boję". Uciekając się do języka religijnego, musisz rozeznać swoje powołanie i nie bać się podporządkowania temu powołaniu, czy jak inny powie, swojej twórczej naturze.

Nieprzygoda 2012-04-13

No właśnie, miałam napisać, że czasem chyba bardziej sensownie jest pobyć kilka lat na umowie u kogoś (nawet na tym "strasznym etacie") jeśli jest to związane z naszą docelową branżą, podpatrzeć jak to działa, jakich błędów unikać itd. W takim sensie nie jest to czas zmarnowany, prawda? :) 
 
@Waldek: i co będziesz robił? :)

marcin z 2012-04-13

nie, tak tylko atakowałaś osobę martina nie przedstawiając żadnych rozsądnych argumentów poza "a skąd ty wiesz, że..."

Becia 2012-04-14

o, atakowalam osobe martina. dobrze wiedziec ;D 
ps. nie bylam w nastroju na tym wyjezdzie, wiec moge tak brzmiec, ale chyba nie atakowalam nikogo :D ech nie pamietam dokladnie, co mowilam, ale ja dobre dziewcze jestem i raczej nie miewam zlych intencji wobec innych :D

Ziutek 2012-04-16

Popieram Lutzkiego. Jesli ma sie jakas pasje czy hobby to chyba raczej poprzez robienie z tego zawodu te pasje sie psuje. Jesli po pracy przyjde do domu i robie to co sprawia mi przyjemnosc to jest to kompletnie co innego niz praca. Sam moge sobie zaplanowac kiedy moim hobby sie bede zajmowal i przez jaki czas. Kiedy hobby zamieniamy na prace to przestaje to byc juz przyjemnoscia. Moim zdaniem w wiekszasci praca jest rutyna. Nawet jakby to byl nie wiadomo jaki kreatywny kierunek. Jesli dajmy na to jakis piosenkarz daje tysieczny koncert i od dwodziestu lat spiewa te samo piosenke to czym sie rozni od goscia pracujacego na tasmie. 
Kiedys czytalem taka opowiastke de Mello o jakiejs grupie spotykajacej sie zeby sobie pomuzykowac. Po jakims czasie znalazl sie gostek co chcial wszystko sprofezjonalizowac, dawac duze koncerty i zarabiac na tym kase. Oczywiscie amatorskim muzykom przestalo sie to podobac i grupa sie rozpadla. 
Roznica pomiedzy amatorem a profesjonalista jest taka, ze amator kocha to co robi a profesjonalista zamienia to na zawod czyli profesje.

Martin 2012-04-16

Czym wy nagrywacie te audycje widłami? 
miejscami nic nie słychać

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:
Każdy w końcu umrze (2) - 3 tygodnie temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
Zabić czy usunąć? (7) - 8 tygodni temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 2 miesiące temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - 2 miesiące temu

Aktywność zawodowa niemile widziana (9) - 3 miesiące temu

Jak pędzić bimber (10) - 3 miesiące temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 miesiące temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 4 miesiące temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - 4 miesiące temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - 4 miesiące temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - 5 miesiące temu

Nowy, legalny hazard (2) - 5 miesiące temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 5 miesięcy temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 6 miesięcy temu

Black Friday po polsku (4) - 6 miesięcy temu

Nowy próg podatkowy (11) - 6 miesięcy temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 7 miesięcy temu
Jak wynajmować mieszkanie za darmo? (2) - 8 miesięcy temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 8 miesięcy temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 8 miesięcy temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 8 miesięcy temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 9 miesięcy temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 9 miesięcy temu


Nie będę płacił za Twoje mieszkanie (19) - 9 miesięcy temu


Dlaczego nie warto wracać do Polski? (8) - 10 miesięcy temu

Kto będzie sądził Twojego mordercę? (3) - 10 miesięcy temu

O jedna wyplatę mniej (3) - 10 miesięcy temu

Czy tylko „debile” popierają Razem? (31) - 11 miesięcy temu

Wolnościowcy upadają (13) - 11 miesięcy temuW tym kraju wszyscy chcą Cię okraść (10) - 11 miesięcy temu

A klientów mamy w nosie (1) - 11 miesięcy temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 11 miesięcy temu

Czy wziąłbyś order? (22) - ponad rok temuTwoje hasła są za słabe! (6) - ponad rok temu

Niemcy cenzurują internet (4) - ponad rok temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - ponad rok temu


Wywiad z terrorystą (34) - ponad rok temu


Kto spekuluje masłem? (3) - ponad rok temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - ponad rok temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - ponad rok temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - ponad rok temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - ponad rok temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (27) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - ponad rok temu

Czy Kościół kradnie? (5) - ponad rok temu
Poprzez wódkę cenzurują sklepy (8) - ponad rok temu


Jednolite okradanie podatników (6) - ponad rok temu


Na chuja nam dzietność? (13) - ponad rok temuJak spożywać piwo publicznie? (1) - ponad rok temu


Polska skazała terrorystę (6) - ponad rok temu
Człowiek, który dostał po d... (5) - ponad rok temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - ponad rok temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 2 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 2 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 3 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 3 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 3 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 3 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 3 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 3 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 3 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 3 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 3 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 3 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 3 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 4 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 4 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 4 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 4 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 4 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 4 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 4 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 4 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 4 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 4 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 4 lata temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 5 lata temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 5 lata temu


Co powinien spalić narodowiec? (61) - 5 lata temu
Czy wolno gwałcić publicznie? (17) - 5 lata temu


Ile dałbyś za dziecko? (25) - 5 lata temu


Jak kraść? (49) - 5 lata temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 5 lata temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 5 lata temu

Jak zabić krowę? (46) - 5 lata temuJak wycenić dziecko? (9) - 5 lat temu

MLM to ściema (67) - 5 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 5 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 5 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 6 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 6 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 6 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 6 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 6 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 6 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 6 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 6 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 6 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 6 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 6 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 6 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 6 lat temu

ACTA samo zło (87) - 6 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 7 lat temu

Naloty na graczy (17) - 7 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 7 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 7 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 7 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 7 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 7 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 7 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 7 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 7 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 7 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 7 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 7 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 8 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 8 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 8 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 8 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 8 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 8 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 8 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 8 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 8 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 8 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 8 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 8 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 8 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 8 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 8 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 9 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 9 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 9 lat temu


O buncie informatyków (8) - 9 lat temuUE powstała! (2) - 9 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Kosmetyki Tiande - - 20.00
Jerzy Soros - - 77.00
Piaskowiec - - 20.00
Wypożyczalnia samochodów Nowy Sącz - - 20.00
Bukmacherzy24 - - 50.00
Senso24 - łóżka, materace - - 25.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt