Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Dziś
21:00
Niestety dziś Janek nie może prowadzić audycji.
Nie
20:00
Dziś "Firma na emigracji" na żywo!
Słuchaj radia
Wydanie Główne (4)
wczoraj
Jak pędzić bimber
Słuchacz podaje przepis, kosztorys i radzi jak nie dać się załapać. Zarobki i premie posłów. Sklepy otwarte w niedzielę. Alkohol od 21 roku życia. Podatek cyfrowy. Prawo do psa.
Praktycznie o nieruchomościach
dziś
Kupno nieruchomości na licytacjach i przetargach - Rafał Ziomek
Rozmawiamy z Rafałem ziomkiem o licytacjach i przetargach w nieruchomościach. Jak się do tego zabrać, co po kolei robić?
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2012-05-03

Jan Fijor - pośrednicy

Nadający: Jan Fijor

Luźe rozmowy długoweekendowe.
Pobierz [72,3 MB]

KOMENTARZE

Piotrek 2012-05-03

Czy moglibyście wyrównywać poziom głośności, bo jeden dzwoni i nie słychać, potem następny i drze japę. A uszy bolą.

Moneetor 2012-05-03

Przez analogię, Polska to też takie murzynowo, bo ceny oprogramowania są wyższe jakieś 2x niż w reszcie planety. 
Drive by shooting jest genialne. normalnie wymiata.

Moneetor 2012-05-03

Piotrek zgłoś się na realizatora dźwięku - jak Hugo cię przyjmie, to ustawisz wg własnych preferencji tą głośność.

sebastian 2012-05-03

odnosnie AmberGold, radze poszukac sobie w google, byla sobie kiedys Bezpieczna Kasa Oszczednosci gdzie tez mozna bylo niezle zarobic, MMM w Rosji, jak to sie skonczylo wszyscy wiedza, radze przeczytac chociazby to slomski.us , Janek ma czuja - pozdro Sebastian

sebastian 2012-05-03

link byl popsuty w poprzednim komentarzu magielfinansowy.nowyekran.pl

Lolo 2012-05-03

@4 - podana przez ciebie strona nie istnieje [ bezznieczulenia.nowyekran.pl ] są tylko komentarze na słomski.us.  
 
jeśli Amber Gold to piramida - to opisz jej ssystem działania. Fijor dawał przykład innej firmy która akurat była piramidą. Jak słuchacz zapytał o ten regulamin to Fijor powiedzial, że oni gwarantują zwrot całego kapitału, a odsetki jak złoto pójdzie w górę. Na ich stronie przeczytaj sobie www.ambergold.com.pl że o nie właśnie GWARATUJĄ ZWROT CAŁEGO KAPITAŁU PLUS ODSETEK GWARANTOWANYCH- a nie gwarantują odsetek dodatkowych czyli powyzej 11,2% do 16,5%. Właśnie tutaj jest "problem" - jeśli to przekręt to niech ktoś wytłumaczy na czym to polega, i jak to niby "działa" a nie mówi, że to piramida. Nie mówię że tak Fijor mówił. Z tego cy widzę wypłacili ok 600 klientom te lokaty i stawiają nowe placówki, kupili linie lotnicze. Może oni po prostu dobrze inwestują i potrzebują pieniędzy od ludzi na to by więcej inwestować. I jedyne ryzyko może wiązać się z tym że firma zbankrutuje. [choć też podają że do 250 tys. zł. jest gwarantowane ubezpieczenie poprzez fundusz poręczeniowy. Apeluję czytać materiały firmy - regulaminy ich - a nie analizy zrobione już na ich podstawie. Dla mnie to ciekawy temat do spokojnej dyskusji ten Amber. Ciekawe czy ktoś będzie to w stanie jasno wyłożyć i rozkminić. 
 
Pozdrawiam

piotr 2012-05-03

kancelariakrakow.com o amber gold. Oczywiście wszystko co autor pisze nie musi być prawdą, warto zweryfikować, ale ja i tak bym im nie zaufał.

RadekzMazur 2012-05-03

Chyba Kamilowi zostało z czasów gdy miał księgarnię. Najlepiej kupić książkę "Bogaty ojciec-Biedny Syn" i najlepiej kupić u Kamila w Księgarni :) haha prosta rada

jan M Fijor 2012-05-03

Jesli cos jest too good to be true, to znaczy że jest too good to be true.Nie można dostać 11 procent ot, tak sobie, chyba że inwestując w obligacje trinidad tobago, boliwii czy wenezueli. jeśli rentowność jest wysoka, znaczy ryzyko też, znaczy, można stracić. jesli do tego ogłaszają się agresywnie i bezwstydnie, to znaczy, że można stracić mucho dinero. wiem co piszę. Cudów nie ma. czólko

Sebastian 2012-05-03

@6 Lolo 
 
Piramida działa dopóki wpływy przewyższają wypłacane odsetki, w miarę jak się powiększa i nikt nie ma ochoty realizować zysków, to może podziałać dość długo (patrz Madoff), przecież rosną wirtualne zera na koncie :)

sprae 2012-05-05

Co to zakładania firmy to bliżej jestem ku zdaniu Kamila, że trzeba wiedzieć, co chce się robić. Inaczej można sporo stracić, zanim się tego dowiemy. 
Mimo wszystko wydaje mi się, że są jeszcze dwie drogi.  
Pierwsza to znalezienie okazji na której można ubić biznes - wymaga posiadania kapitału i chęci ryzyka. 
Druga to znalezienie kogoś, kto wie co robić, ale nie wie jak to sprzedać. Jeśli widzimy w tym potencjał i mamy umiejętności to pomagamy, dzieląc się zyskami. 
 
Najlepiej chyba zacząć od zdobycia owoców/warzyw i ich opchnięcia z zyskiem (w dowolnej formie). Jest to stosunkowo mało ryzykowne, bo gdy się nie uda przynajmniej masz co jeść.

Tomasz 2012-05-05

Chcecie zarabiać w polsce przez 365 dni? to zerknijcie na to: www.facebook.com 
 
podoba mi się takie świeże spojrzenie na zarabianie w PL, chociaż jak na razie żaden sposób mnie nie przekonuje, tylko dlatego, że mam własne pomysły na koks.

Tomasz 2012-05-05

życzyłbym sobie by w PL na forach i innych portalach były tylko takie treści, czy jest w kontestacji więcej programów niż ten, gdzie można zapytać i otrzymać sensowną odpowiedź, na czym można w PL zarobić? (niestety Cebulski się nie kwalifikuje chociaż popieram jego podejście - ale kogo obchodzi, czy komuś wyjdzie czy nie, z tą moralnością to chyba nie w tym programie)

mrolo 2012-05-07

Jak ktoś ma prawo jazdy to znaczy że ma możliwość uprawnienie ale nie musi jechać gdy nie potrzebuje - jakie to proste. 
 
O piwie chodziło, że o słowackim piwie złoty bażant mówisz czeskie. Podobnie jak by ktoś o rosyjskim piwie Żygulewskie mówił, że polskie (smakuje jak się nazywa). 
 
- "...chciałbym się zmienić na Blacha..."  
- "...a mnie o Twoją wypowiedź nie chodzi..." 
- "...teraz mamy inny temat..." 
- "...ja też wysłałem list..." 
- "...Janek wiesz co dodałeś mojego e-maila do spamu??..." 
 
Piękne dialogi niczym z rejsu. KOKO KOKO JANEK SPOKO  
Janek jesteś jedyny. No drugi po Pietrzaku. 
pozdrawiam ;-)

RadekzMazur 2012-05-08

Blacha pięknie zgaszona. Tak trzymać. Brawo.

jan M Fijor 2012-05-09

Prawo do pracy, to nie to samo co prawo pracy. 
Prawo jazdy daje prawo do poruszania sie samochodami etc. natomiast prawo do pracy, to jest cos, co mi sie nalezy, czyli ktos musi mi to dostarczyc. Pod warunkiem, ze bede nalezycie wykonwyac swoje obowiazki. jesli nie mam miejsca pracy, to nie moge korzystac ze swego prawa do pracy. 
 
Jakbys mieszkal tyle la na granicy polsko-czechoslwoackiej, to tez byc mowil o niej granica z Czechami. juz to wyjasnialem. pozdr

mrolo 2012-05-09

Janku, zakopać chce ciupagę. Różnica między Czechami a Słowakami jest taka, że w Czechach Czesi udają że nie rozumieją polskiego a w Słowacji mówisz po polskiemu czyli po słowiańsku. 
Nie umiesz mówić po polsku. Dlatego mówisz "piniądzę" zamiast pieniądze. czikago nie chce cytować może mówić Chicago. 
Szikago. Nie mądruj się tyle. I tyle,

kobza 2012-05-09

Kiedyś usłyszałam, że wg konwencji genewskiej prawo do życia rozumie się jako prawo do pracy.  
Prawo do pracy rozumiem jako mozliwość podjęcia konkretnej pracy, pod warunkiem, że spełnie odpowiednie wymagania itd, czyli potencjalnie każdą pracę wykonywać mogę, ale nikt mi tego nie zagwarantuje.

kobza 2012-05-09

mrolo - akurat sporo Polaków mówi czikago zamiast szikago (zapis fonetyczny). Kiedyś się nawet pokłóciłam o to. Zapis drugi jest poprawny.

mrolo 2012-05-10

Wiem, że mówią ale jak jest poprawnie?

kobza 2012-05-10

no szikago jest poprawnie, nie czikago!

Marriusz 2012-08-08

A co wy myślicie że tylko wy macie monopol na libertariańskie gadanie?W Tok fm są zarówno prawicowi jak i lewicowi prowadzący oraz zapraszani goście.Część audycji jest bez sensu(tak jak tu) ale część jest super.A prowadzenia w ciekawy sposób rozmów czy wywiadów mogliby prowadzący uczyć się np od Grzegorza Chlasty.

Marriusz 2012-08-09

Odnośnie pośredników warto przeczytać wraz z wszystkimi komentarzami www.wykop.pl 
Są tam wypowiedzi zarówno kupujących,sprzedających jak i pośredników. 
Osobiście raz sprzedając mieszkanie skorzystałem z pośrednika i uważam że było super ale to było dawno. 
Natomiast ostatnio próbowałem skorzystać z pośredniczki i była to totalna porażka.Dowiedziałem się np.że pośrednik nie jest od sprzedawania tylko od kojarzenia stron.Dowiedziałem się że cena jest tylko ofertowa i może być wyższa.Dowiedziałem się że pośrednik ma prawo oferować nieruchomość która będzie licytowana(przy czym nigdzie o tym pośrednik nie informował i nie poinformował mnie do końca czyli do momentu wciśnięcia mi umowy pośrednictwa.W momencie gdy powiedziałem że wiem o tym że tu będzie licytacja bo widzę numer na nieruchomości(w ofercie pośrednika nie była podana) i w związku z tym nie podpiszę umowy bo nie muszę a nie widzę powodu płacić za taką "usługę"to się dowiedziałem ...wiadro pomyj na mój łeb... 
Powiem tylko że pośredniczka niewiele wiedziała na temat nieruchomości np dopiero podczas wizyty zorientowała się że podpiwniczenie jest tylko częściowe ale na ile częściowe to nie wiedziała a sprawdzić nie można było bo nie było światła.W ofercie pośredniczki miał być garaż przylegający a garażu nie było wcale.Jej rola ograniczała się do pobrania kluczy od właściciela(spółdzielnia mieszkaniowa)i otwarcia drzwi oraz wywieszenia nieprawdziwego ogłoszenia.Twierdziła że ona ma prawo do wynagrodzenia za swoją pracę w momencie gdybym kupił nieruchomość na licytacji. 
Być może dostanie jakieś wynagrodzenie od tego kto jej dał zlecenie ale na pewno nie ode mnie. 
Fajna Janku byłaby audycja o Pośrednikach z porównaniem jak to jest w Stanach i innych państwach a jak u nas.O odpowiedzialności pośrednika tam i tu.O szwindlach pośredników tam i tu.O tym czy im wolno legalnie kupować nieruchomości na własny rachunek występując jako pośrednik tam i tu(słyszałem coś o etyce zawodowej i możliwych przykrościach ale nie wiem czy to prawda.)Jest jeszcze kolka innych spraw jak np. kiedy jaka opłata się należy pośrednikowi a co próbują wymusić.Czy np. mają prawo nie pokazać nieruchomości osobie która nie chce z nimi podpisać umowy .(jeśli mają umowę ze sprzedającym to nie mają prawa nie pokazać bo działają na niekorzyść sprzedającego. 
Jest cała masa spraw i problemów której poruszanie mogłoby ucywilizować ten zawód.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 5 tygodni temuJan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - 2 miesiące temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - 2 miesiące temu

Więcej audycji...


Jan Fijor - Święto Dziękczynienia (3) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Zarobki i molestowanie (63) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Wolność (103) - 5 miesiące temu


Jan Fijor - Maile o start-upach (3) - 5 miesięcy temu

Jan Fijor - Doradzamy biznesplanom (5) - 6 miesięcy temuJan Fijor - Gdzie poszedł handel (1) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - Jak Trump kupował tanio (38) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - Samoloty, Białoruś i UK (10) - 7 miesięcy temu

Ryanair i LOT to naciągacze (20) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 8 miesięcy temu


Jan Fijor - Co tam Panie w Ameryce? (3) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - USA, ekonomia i listy (5) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - Przeprowadzka do Chicago (29) - 9 miesięcy temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 10 miesięcy temu
Jak Fijor - Zlikwidowałem konto w banku (53) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - Roboty kradną pracę? (24) - ponad rok temu


Jan Fijor - A narzekam sobie dzisiaj (19) - ponad rok temuJan Fijor - O lewackim Hollywood (6) - ponad rok temu

Jan Fijor - Spotkam się z Trumpem (23) - ponad rok temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót z Białorusi (3) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolny monopol (22) - ponad rok temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - ponad rok temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - ponad rok temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - ponad rok temu
Jan Fijor - Oszukańczy Wolontariusz (18) - ponad rok temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - ponad rok temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - ponad rok temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - ponad rok temu

Jan Fijor - O palancie z Kontestacji (35) - ponad rok temu

Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - ponad rok temuJan Fijor - To Polacy Panie Kolonko (21) - ponad rok temu

Jan Fijor - TRUMP (34) - ponad rok temu

Dlaczego Janek nie kupił złota? (22) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jak znaleźć sponsora (9) - ponad rok temu
Jan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 2 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 2 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 2 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 2 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 2 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 3 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 3 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 3 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 3 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 3 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (30) - 3 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 3 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 3 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 3 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 3 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 3 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 3 lata temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 4 lata temu


Kierowcy LPG są dyskryminowani (13) - 4 lata temu

Wolny rynek — wprowadzenie (38) - 4 lata temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 4 lata temu
Jan Fijor - Emp@tia (5) - 4 lata temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 4 lata temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 4 lata temu


Słuchacz w długach (30) - 4 lata temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 4 lata temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 4 lata temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 4 lata temu

Bardzo smutny Janek (47) - 4 lata temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 4 lata temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 4 lata temu

Janek zbankrutował (20) - 4 lata temu


Blacha wie co mówi (37) - 4 lata temu

Fijor idzie w politykę (37) - 4 lata temu

Ostro (63) - 5 lata temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 5 lata temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 5 lata temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 5 lata temu

Czy istnieje strata społeczna? (24) - 5 lata temu


Czy alkoholik jest racjonalny? (61) - 5 lata temu


Czym jeździ milioner? (21) - 5 lata temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 5 lata temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 5 lata temu

Jan Fijor- Zmęczenie bogactwem (28) - 5 lata temu


Jan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 5 lata temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 5 lata temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 5 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 5 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 5 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 5 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 5 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 5 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 5 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 5 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 5 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 6 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 6 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 6 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 6 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 6 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 6 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 6 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 6 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 6 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 6 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 6 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 6 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 6 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 6 lat temu


Oburzeni (11) - 6 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 7 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 7 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (31) - 7 lat temu

Portugalia (17) - 7 lat temu

Wy ćwoki (15) - 7 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 7 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 7 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 7 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 7 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 7 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 7 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 7 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 7 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 7 lat temu


Żona milionera (10) - 7 lat temu

Afryka Afryka (27) - 7 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 7 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 7 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 7 lat temu

Fijor w Californi (17) - 7 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 7 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 7 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 7 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 8 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 8 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 8 lat temuPaństwowe akcje (20) - 8 lat temu


Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 8 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 8 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Panel-pol - - 20.00
Wypożyczalnia samochodów - - 30.00
najlepszy ranking - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
klimatyzacja centrum - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Przeprowadzki Międzynarodowe - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt