Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Kup najbardziej niepoprawną książkę tego roku
Dziś
21:00
ByteEater na leczeniu tabletkami ze skutkami ubocznymi uniemożliwiającymi prowadzenie audycji.
Jutro
21:00
Jan Fijor zaprasza
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza
przedwczoraj
Jan Fijor - Dotknąłem prezydenta Busha
Dzisiejsza audycja zdominowana przez śmierć George H.W. Bush'a. Janek opowiada o spotkaniu z nim i przygodzie, której o mało nie przepłacił życiem.
Wydanie Główne
dziś
Magiczne szable i tarcze
Czyli jak urzędnicy zapewniają nam lepsze życie. Zakaz handlu bez zmian. Walka z samochodami. Konkurencja Steam. Pomyślny finał afery o żarówkę. Zbilansowany budżet Słowacji. Legalny hazard.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Kontest.CLUB - wspieraj KonteStację
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2012-05-15

Czy katolik może popierać wolny rynek?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

O wolności zgromadzeń i wolności od autoryzacji i przede wszystkim o wpływie kościoła na wyznawane i wyrażane poglądy.

KOMENTARZE

Emper 2012-05-15

Moim zdaniem trzeba się zdecydować: albo jesteś Libertarianinem i chcesz wolności ekonomicznej i osobistej, alebo jesteś prawakiem. 
 
Po raz kolejny kłania się wykres  
www.zombiehuntersrus.com 
 
Zapraszam do wstępowania do Kościoła Dionizosa.  
 
https://www.facebook.com 
Być może będzie szansa odzyskac część podatku ... np. w piwie

Tomasz 2012-05-15

Fajnie się słucha, ale to każdego prywatna sprawa (jak gejostwo i pedofilstwo, dopóki nie szkodzi innym) czy chodzi do kościoła, daje na tacę.  
 
Tak samo niektórzy płacą podatki i należą do państwa polskiego, różnicę czuć i widać gołym okiem, więc pytam Ciebie zbuntowany Martinuuuuu, gdzie jest problem? 
 
Kościół możesz zostawić zmienić, na tacę nie musisz płacić. - wolność, więc o co Ci chodzi! 
 
Jeśli przeszkadzają Ci ludzie, to zostań mesjaszem, posadka niszowa i na razie wolna, tylko pamiętaj:  
 
„A po onych sześćdziesięciu i dwóch tygodniach zabity będzie Mesjasz, wszakże Mu to nic nie zaszkodzi” (Dan.9:26),

soki 2012-05-15

Dzwoniłem pięć razy na stacjonarny i nikt nie odbierał... a później słyszę, że trzeba było zadzwonić a nie komentarze pisać... 
 
Emper dobrze mówi albo to albo to. Moim zdaniem nie można być wolnym człowiekiem i przestrzegać zasad jakiejkolwiek wiary ponieważ każda wiara narzuca jakiś swój kodeks, którego przestrzegania automatycznie odbiera część wolności... Nie ma czegoś takiego jak częściowa wolność, albo ktoś jest wolny albo nie. 
 
Co do JKM i konkretów, którch domoagał się pewien słuchacz to wlaśnie Korwin mówi nikt(czyli też JKN gdyby był u władzy) nie będzie właził Ci w paradę jak chcesz założyć biznes a jednocześnie nie pozwali mi założyć kliniki aborcyjnej... WTF? Czyli co to jest? Wolność centralnie planowana? Powtarzam albo jest się wolnym albo nie.

ondrii 2012-05-15

Co do Kościoła Katolickiego i wolnego rynku polecam audycję Kamila Cebulskiego, w której gościem był Fabian Błaszkiewicz (8 tygodni temu). 
Może trochę rozjaśni sprawę :)

wierny słuchacz 2012-05-15

Przecież wiecie, że sprzeciw wobec klinik aborcyjnych to ochrona wolności nienarodzonych.

Till 2012-05-15

@soki 
"Moim zdaniem nie można być wolnym człowiekiem i przestrzegać zasad jakiejkolwiek wiary ponieważ każda wiara narzuca jakiś swój kodeks, którego przestrzegania automatycznie odbiera część wolności... Nie ma czegoś takiego jak częściowa wolność, albo ktoś jest wolny albo nie. " 
 
Czyli wolny może być tylko ateista? To jest jakieś absurdalne pojęcie wolności, bo według niego jeżeli nie możesz zrobić wszystkiego, to masz wolność "częściową" (jak to nazwałeś) i nie jesteś wolny. A jeżeli ów "kodeks" narzuca umowa społeczna (np. 100 osób na bezludnej wyspie się umawia co do zasad życia), to to już nie jest organicznie wolności? Zupełnie nielogiczne.

tom 2012-05-15

#5 
A atak stanów na Libię czy Irak to ochrona demokracji. I już teraz każde zniewolenie można wytłumaczyć.

Tomasz 2012-05-15

Czy zabicie Tuska to grzech? a tak na "poważnie", zerknijcie na tego przystojniaka w czarnej sukni, jakiż to kontrast dla naszego ulubieńca z PO: www.youtube.com

ALAN 2012-05-15

Czasami mam wrażenie, że Martin jest jakimś gejofilem. Korwin mówi, żeby zostawić homoseksualistów w spokoju i sie nimi nie interesować, a Martin imputuje ciągle że Korwin chciałby tępić gejów. Jesteś trochę ograniczony umysłowo. To co mówi Korwin, a co mówi partia to zupełnie co innego, przeanalizuj wypowiedzi pana w muszce. Wielokrotnie usłyszysz, "to tylko mój pogląd". Pozdrawiam 
Alan

Łukasz 2012-05-15

W odpowiedzi na tytułowe pytanie: 
Tak. Katolik może popierać wolny rynek. Każdy chrześcijanin powinien popierać wolny rynek, bo to wynika z przykazania nie kradnij. 
 
Ja mam inne pytania: 
- czy przedsiębiorca może popierać wolny rynek ?  
- czy student może popierać wolny rynek ?  
- czy urzędnik może popierać wolny rynek ? 
I zapewne na wszystkie te pytania odpowiedź brzmi: może, ale większość tego nie robi.

Orish 2012-05-15

@9 
W partiach wodzowskich, a taką jest niewątpliwie KNP, pogląd lidera = stanowisko partii.

Martin 2012-05-15

Ja jestem LUDZIOfilem po prostu. 
 
Przejawia się między innymi tym tym, że inni ludzie nie kojarzą mi się z gównem, dlatego, że nazwa ich stylu życia zaczyna się na "G". 
 
Pan Janusz sobie może oddzielać poglądy osobiste od wypowiedzi partyjnych ile mu się podoba, ale ważne jest to jak to ludzie postrzegają, a nie to co on by chciał, żeby widzieli.

soki 2012-05-15

@6 
 
Kodeks(ten z przykładowej wyspy) mogę olać i... no właśnie nic, będę w oczach reszty grupy tym co nie przestrzega zasad - ciągle jestem człowiekiem. Ale łamiąc "kodeks" chrześcijański nie mogę już nazywać siebie chrześcijaninem.  
 
Tak to widzę.  
 
P.S Tak wiem że chrześcijanin też jest człowiekiem ale dodatkowo deklaruje przynależnośc do pewnej grupy.

zib 2012-05-15

Przyznam, że nie znoszę “ekumenizmu” prowadzonego przez amatorów, bo nieuctwo wyłazi z każdego kąta, a byleby jakaś teza była niesprzeczna z tym co sobie myślą– to już wydaje im się słuszna. Chyba to jednak nie radio dla mnie, bo te ciągłe „rekolekcje” i podkreślanie braku patriotyzmu choć nikt nie prosi o poświęcanie się dla ojczyzny - mdli.  
Ale kulturalnie życzę powodzenia. 
 
Zgadzam się też z opinią nr 10.

Jacek_vel_Blacha 2012-05-16

@Martin... 
 
Oto dyskusja na GoldenLine o jakiej wspominałem na audycji : 
www.goldenline.pl 
 
Mały cytat:  
"A teraz legitymacje - jako naczelny mogę sam je wydawać swoim dziennikarzom i współpracownikom portalu. Właśnie dlatego, że portal jest zarejestrowany i chroni nas prawo prasowe."  
Z tego wynika jasno iż w pewnych okolicznościach legitymacja jest ściśle zwiazana z prawem prasowym, nie jest to jedyna tego typu wypowiedź w źródle zamieszonym wyżej. 
 
Za następnym razem jak będziesz wspominał o makroekonomii lub zależnościach na rynku jak sa dla Ciebie przecież oczywista oczywistościa poproszę o skan min. magisterki na wydziale ekonomicznym adekwatnie jak Ty wymagasz ode mnie podstawy prawnej.(podczas gdy samemu masz wiedze prawna oscylujaca w okolicach średniej). Nie upieram się iż to co ja tu podaje jest zupełnie zgodne z stanem faktycznym prawnym nie mniej mocno poddaje w watpliwość Twoje zabetonowane przekonanie w tej kwestii.Nie będę się tu odwoływał do wypowiedzi dziennikarki z jaka rozmawiałem bo tego i tak nikt nie może sprawdzić (samo nagranie tej rozmowy nie wiele by tu zmieniło) a nie mam 100% pewności co do jej znajomości zagadnień prawnych.

Orish 2012-05-16

Blacha, czy wiesz, co to jest prasa? Kontestacja w myśl polskiego prawa też jest "prasą". 
 
forumprawne.org 
"Polskie prawo nie zna czegoś takiego jak "legitymacja prasowa". Jeśli jakaś gazeta/telewizja/portal internetowy/fabryka lalek/osoba prywatna coś takiego wydaje, to jest to dokument prywatny bez żadnej mocy na gruncie prawa publicznego. 
Każdy może sobie taką "legitymację prasową" wydrukować i się nią posługiwać. Nie ma lepszych ani gorszych legitymacji prasowych. Nie ma legalnych i nielegalnych legitymacji prasowych. Prawo tego po prostu nie reguluje."

RadekzMazur 2012-05-16

Blacha po raz kolejny żenada. Goldenline wykładnią prawa. Koń by się umiał . HAHA

Daniel Piesto 2012-05-16

Jako monarchista skomentuję tę audycję: 
Nemo plus iuris in aliam transfere potest quem ipse habet! 
Pax!

magda.w. 2012-05-16

RadekzMazur przestań spamować - sam jesteś żenujacy bo nie dzwonisz ,jak tchórz wylewasz swoje frustracje. 
 
 
 
....a Ty Blacha mógłbyś się trochę opanować !

DanielPiesto 2012-05-16

Martin, a tak na serio, to Ci ultra katolicy czyli innymi słowy katolicy, którzy wierzą w wyznanie wiary są mniej zakazujący i bardziej wolnorynkowi niż tzw. katolicy-ale. To są często przedsiębiorcy. Wystarczy wybrać się na jakiś piknik tradycji katolickiej albo posłuchać xiędza z FSSPX albo innych tradycjonalistów. 
 
Co do równości Marcin ma 100% racji. Równości nie ma i nie może być. Równość może odnosić się tylko między dwoma wartościami tej samej kategorii ale nie mozna powiedzieć, że 2 jabłka = 2 cebule. 300 PLN pogłównego to co innego dla urzednika, niepełnosprawnego, dziecka i Kulczyka. Podobnie 30% dochodowego albo becikowe. 
 
Świetna audycja 
 
Pax!

RadekzMazur 2012-05-16

@magda w. swoje frustracje to w tej audycji wylewali martin i hugo 
martin wylewał na katolików a hugo i na katolików i na polaków 
(padło stwieredzenie Hugo "Ja nie lubię polaków". 
Obaj panowie są strasznie niekonsekwentni w tym co mówią. Od dawna nawołują ludzi do wyjazdu z PL ale żaden z nich na dłużej jeszcze za granicą miejsca tam nie zagrzał. Ba nawet się tam nie wybierają.  
A co do Blachy to ten cyrkowiec niech się zapisze do kabaretu. Widać jego cyrkowe występu zjednują mu fanki.

DanielPiesto 2012-05-16

Sory za 15 komentarzy ale musze: 
 
Katolicyzm nie jest niezgodny z libertarianizmem. zeby być katolikiem trzeba wyznawać credo katolickie. Nie ma zadnego punktu w wyznaniu wiary, który jest niezgodny z poglądem wolnorynkowym. jeśli jest wskażcie mi taki. To, że jakiś biskup głosi swoje błędne poglądy albo wymaga ich od wiernych nie czyni ich katolickimi i katolik nie tylko ma prawo ale moralny obowiązek je kontestować. Nie wypisywać się z Kościoła tylko go nieustannie ulepszać! Było o tym w takim mało znanym radiu Kontestacja. Nie wiem czy słuchacie. Audycja komentarz ekonomiczny Instytutu LVM. Kościół a wolny rynek. :)

Mateusz z Kanady 2012-05-17

"...bo nie dzwonisz ,jak tchórz wylewasz swoje frustracje..." 
Od kiedy nie dzwonienie jest tchorzostwem? Skad przyjelo sie to debilne zalozenie ze jak ktos nie dzwoni tylko pisze w komentarzach to od razu tchorz?  
 
Podejzewam ze wiecej ludzi sciaga audycje w mp3 niz slucha na zywo.  
 
... pomijajac ze co po niektorzy mogliby dzwonic troche mniej i nie starac sie koniecznie dodac swoich madrosci do kazdej audycii. Kometarze pod audycja mozna przeskczyc jak sie kogos nie lubi. Znacznie ciezej jest za kazdym razem przewijac audycje do przodu i czekac az ten sam koles skonczy swoj monolog.

Crzszman 2012-05-17

Jestem katolikiem i jestem wolnościowcem. Ja wychodzę z założenia, że każdy może robić co mu się żywnie podoba. Ja jedynie mogę wyrazić swoją dezaprobatę. I myślę, że to jest dosyć zdrowe podejście :)

Marek M 2012-05-18

Nie rozumiem problemu katolicyzm-wolnorynkowość. Proponuje na przyszłość rozmawiać z ludźmi którzy będą szczerze bronić tezy którą atakujecie/krytykujecie. Czy jeśli powiem "Rozkazuje ci nie pić alkoholu" to ograniczam twoją wolność? (Ultra)Katolicyzm absolutne nie jest sprzeczny z wolnym rynkiem. I nadal nie wiem dlaczego miałby być sprzeczny.

Jaroslaw 2012-05-19

Kapitalizm to okrutny system oparty na okrucienstwie, wyzysku jednostki, chciwosci, pracy ponad sily. 
 
W wolnym rynku nie ma miejsca na altuizm, poszanowanie praw jednostki, wolny czas na puscie do kosciola itd. 
 
Trudno ozenic jedno z drugim.  
 
Jesli komus sie to udalo to gratuluje. W koncu jest to kwestia etyki.

nowy 2012-05-19

@Jaroslaw 
 
Jeśli ktoś zmusza Cię siłą do płacenia na utrzymanie innych ludzi to nie jest to altruizm. Nie czujesz się lepiej, że pomogłeś innym, tylko okradziony. Nie wykazałeś się dobrą wolą... nie możesz sobie przypisać tzw "dobrego uczynku" i nie pójdziesz za to do nieba. 
 
Jeśli państwo okrada Cię z 70-80% tego co zarabiasz, to tym samym zmusza Cię do dłuższej pracy i zmniejsza Twój standart życia (mniej możesz dać na tacę). Przez co nie możesz pójść do kościoła tak często jak Ci się podoba. 
 
Pamiętaj, że Twój bóg dał Ci wolną wolę - innym też. Dlaczego chcesz nam ją odbierać? Dlaczego chcesz żebyśmy żyli w socjaliźmie? (sądząc po wypowiedzi chodzi tu pewnie o narodowy-socjalizm) Uważasz, że lepiej wiesz, co powinienem robić ze swoim życiem niż ja sam? Gdzie jest Twoje poczucie etyki??

korsarz 2012-05-19

@24 i x.Gniadek, nadający także w mało znanym radiu Kontestacja. Są przykłady, czyli chyba się da pogodzić katolickość z wolnorynkowością. Poza tym gdyby się nie dało, oznaczałoby to, że wolności w Polsce nigdy nie będzie - katolików i starokatolików jest w kraju łącznie 34 miliony

Jaroslaw 2012-05-20

@ 27 Hey nowy. 
Coz, narodowy socialism, wolna wola, troche tu mi namiesales w glowie. Troche mi sie to kojarzy z Nitzsche: Ja, wola i szansa. "Dobro tworzy zlo, zlo tworzy dobro.." Antychryst Bog chcial dobrze ale wyszlo zlo. 
Mysle ze Bog to" czlowiek honoru", ustanowil reguly gry i sie nie wtraca. Nie mozna go obwiniac za wszystko.. 
 
Z tym kapitalizmem na natomiast to jest sick joke jak powiedzail noblista Krugmann w 2009. 
Nie wiem co bedzie dalej, na razie mamy socjalizm w USA. Rzad pomaga bankom zaamiast pozwolic im upasc.

Stary_Dziad 2012-05-20

Drogi Martinie i Hugo. 
 
Najpierw wazelina... bardzo lubię Wasze radio, choc zapewne jestem jego najstarszym słuchaczem, oprocz tych co sluchaja z racji wykonywanego zawodu. Idea, formula i wykonanie swietne i slucha sie Was z duza przyjemnoscia 
 
Teraz lyzka dziekciu. 
 
Po pierwsze w swoim wolnosciowym zapale przypominacie mi, przy zachowaniu calego dystansu i proporcji... komunistow. Jestescie wrecz ich lustrzanym odbiciem. Kim byli i co glosili komunisci - wszyscy wiemy, skad zatem u mnie takie skojarzenia? 
A stad, ze podobnie jak oni uwazacie swoje poglady za jedynie wlasciwe nie odmawiajac przy tym innym ich wlasnych (zasadnicza roznica w stosunku do komuchow;). Macie zapedy ewangelizacyjne, vide dzisiejsza audycja. Nie chce was tym porownaniem obrazac, to tylko najsilniejsze skojarzenia jakie mi do glowy przyszlo. 
 
A przeciez swiat nie jest zero jedynkowy. Najpiekniejsze idee sa wypaczane gdy brak uczciwosci, przyzwoitosci, czyli tego co sie potocznie ukrywa pod slowem etyka. Tak samo jest z liberalizmem gospodarczym czy tez wolnosciowymi postawami. Bez etycznego postepowania to prosta droga do wczesnego kapitalizmu czy wrecz niewolnictwa. To temat na inna dyskusje. 
 
Ad rem. W dzisiejszej audycji wyciagacie dobre wnioski, ale z blednie stawianych tez. Kosciol katolicki (KK) to nie tylko hierarchia, to przede wszystkim ludzie, ktorzy dobrowolnie i bez przymusu w zyciu wspolnoty uczestnicza. jezeli kieruja ich jakies partykularne interesy, falszywy wstyd czy inne takie, to sa idiotami, a nie katolikami. To wlasnie ich osobista wolnosc, ich wolna wola pozwala poprzez wybor trwania w swojej wierze narzucac sobie idace z nia ograniczenia. 
Tak jak wy zapewne przestrzegacie przepisow prawa karnego, drogowego czy szeroko pojetych  
zasad zycia spolecznego, tak oni z powodu swoich wyborow akceptuja ograniczenia... Co maja powiedziec Zydzi na ktorych judaizm naklada kilkaset przepisow, z ktorych ok 30 trzeba wypelniac kazdego dnia. Uwazam, ze bycie katolikeim w niczym nie przeszkadza w byciu wolnosciowcem. Ograniczenia religijne np. aborcja, to takie samo prawo dla wierzacego jak dla kierowcy jazda na trzezwo i prawa strona. Niestety po alkoholu poczucie wolnosci w obu przypadkach dochodzi do glosu i katoliczka robi skrobanke, a kierowca laduje na drzewie. 
 
Czujac sie wolnymi, dajcie innym prawo do ksztaltowania swojej wolnosci. Wasza wolnosc nie jest gorsza lub lepsza od np. mojej, a czasem odnosze wrazenie, ze uwazacie wasza wolnosc za nieco lepsza (wlasciwsza). Ty Martinie pragniesz czegos na ksztalt wolonopsciowej miedzynarodowki, ty Hugo nie lubisz Polaków i polskiej mentalnosci... Nawet nie wiesz jaki jestes w tym polski:) A wolnościowa miedzynarodowka to taka sama utopia jak ta komusza. 
Drogi Hugo, ja dopiero na emigracji zrozumialem jak wazne sa pojecia narodu, ojczyzny i patriotyzmu. Dopiero mieszkajac w eurosojuzie odkrylem, ze to post zssrowski pomiot. 
Mysle, ze sprawy patriotyzmu, narodu ,pojecia oczyzny to niezly temat na osobna audycje. 
 
Pozdrawiam Stary_Dziad. 
P.S. Byli Zydzi to teraz...... Hitler to kutas

Stary_Dziad 2012-05-20

Drogi Martinie i Hugo. 
Najpierw wazelina... bardzo lubię Wasze radio, choc zapewne jestem jego najstarszym słuchaczem, oprocz tych co sluchaja z racji wykonywanego zawodu. Idea, formula i wykonanie swietne i slucha sie Was z duza przyjemnoscia 
 
Teraz lyzka dziekciu. 
 
Po pierwsze w swoim wolnosciowym zapale przypominacie mi, przy zachowaniu calego dystansu i proporcji... komunistow. Jestescie wrecz ich lustrzanym odbiciem. Kim byli i co glosili komunisci - wszyscy wiemy, skad zatem u mnie takie skojarzenia? 
A stad, ze podobnie jak oni uwazacie swoje poglady za jedynie wlasciwe nie odmawiajac przy tym innym ich wlasnych (zasadnicza roznica w stosunku do komuchow;). Macie zapedy ewangelizacyjne, vide dzisiejsza audycja. Nie chce was tym porownaniem obrazac, to tylko najsilniejsze skojarzenia jakie mi do glowy przyszlo. 
 
A przeciez swiat nie jest zero jedynkowy. Najpiekniejsze idee sa wypaczane gdy brak uczciwosci, przyzwoitosci, czyli tego co sie potocznie ukrywa pod slowem etyka. Tak samo jest z liberalizmem gospodarczym czy tez wolnosciowymi postawami. Bez etycznego postepowania to prosta droga do wczesnego kapitalizmu czy wrecz niewolnictwa. To temat na inna dyskusje. 
 
Ad rem. W dzisiejszej audycji wyciagacie dobre wnioski, ale z blednie stawianych tez. Kosciol katolicki (KK) to nie tylko hierarchia, to przede wszystkim ludzie, ktorzy dobrowolnie i bez przymusu w zyciu wspolnoty uczestnicza. jezeli kieruja ich jakies partykularne interesy, falszywy wstyd czy inne takie, to sa idiotami, a nie katolikami. To wlasnie ich osobista wolnosc, ich wolna wola pozwala poprzez wybor trwania w swojej wierze narzucac sobie idace z nia ograniczenia. 
Tak jak wy zapewne przestrzegacie przepisow prawa karnego, drogowego czy szeroko pojetych  
zasad zycia spolecznego, tak oni z powodu swoich wyborow akceptuja ograniczenia... Co maja powiedziec Zydzi na ktorych judaizm naklada kilkaset przepisow, z ktorych ok 30 trzeba wypelniac kazdego dnia. Uwazam, ze bycie katolikeim w niczym nie przeszkadza w byciu wolnosciowcem. Ograniczenia religijne np. aborcja, to takie samo prawo dla wierzacego jak dla kierowcy jazda na trzezwo i prawa strona. Niestety po alkoholu poczucie wolnosci w obu przypadkach dochodzi do glosu i katoliczka robi skrobanke, a kierowca laduje na drzewie. 
 
Czujac sie wolnymi, dajcie innym prawo do ksztaltowania swojej wolnosci. Wasza wolnosc nie jest gorsza lub lepsza od np. mojej, a czasem odnosze wrazenie, ze uwazacie wasza wolnosc za nieco lepsza (wlasciwsza). Ty Martinie pragniesz czegos na ksztalt wolonopsciowej miedzynarodowki, ty Hugo nie lubisz Polaków i polskiej mentalnosci... Nawet nie wiesz jaki jestes w tym polski:) A wolnościowa miedzynarodowka to taka sama utopia jak ta komusza. 
Drogi Hugo, ja dopiero na emigracji zrozumialem jak wazne sa pojecia narodu, ojczyzny i patriotyzmu. Dopiero mieszkajac w eurosojuzie odkrylem, ze to post zssrowski pomiot. 
Mysle, ze sprawy patriotyzmu, narodu ,pojecia oczyzny to niezly temat na osobna audycje. 
 
Pozdrawiam Stary_Dziad. 
P.S. Byli Zydzi to teraz...... Hitler to kutas

Jaroslaw 2012-05-20

@ 30 mStary Dziad how old ? 
 
Pamietaj co mowil Jan Kalwin ze biedak to taki co grzeszyl i jest skazany na potepienie. To czy laska boska splynie na niego nie zalezy od niego ale od Boga.  
Na tym oparto caly kapitalizm, na protestantyznie. 
 
Katolicy sa bojazliwi, maja ciagle jakiej opory w i tym sensie nie nadaja sie do gospodarki rynkowej gdzie duza rybka pozera mala. Mam na mysli prawdziwych ludzi wiary a nie tylko z nazwy.. 
 
Zgadzam sie z ostatnim akapitem twojego postu na temat autorow Kontestacji. Zeby cos zrozumiec na prawde trzeba cos przezyc..

Daniel 2012-05-20

Napiszę tak, zwłaszcza do piewców kapitalizmu :) Kapitaliści zarabiają bo nie brzydzą się pieniędzy i później w znaczny sposób wpływają na życie społeczeństwa dzięki swojemu majątkowi. Szkoda czasu na takie spory. Da to komuś coś? Ja też tak czas marnowałem kiedyś, nie warto.

m4rcin 2012-05-21

ja sie tez zgadzam, ze mozna byc wolnosciowcem i katolikiem jednoczesnie. kazdy ma jakies poglady i to jest jego prywatna sprawa. na to przyklad, niby dwie wykluczajace sie postawy - mozna byc np. kapitalista, a jednoczesnie placic na biedakow i pomagac im w odbiciu sie od dna. mozna? mozna. 
 
tylko bym jeszcze oddzielil wspolczesny kosciol katolicki od wiary katolickiej. wiekszosc osob po katolikach jezdzi bo kosciol obecnie jest slaby i zacofany. tez wiekszosc krytykow nawet nie rozumie o co chodzi w wierze a tym bardziej biblii, czytajac ja doslownie. np. probujac dawac dowody, ze adam i ewa nie byli pierwszymi ludzmi, cytujac darwina itd. a biblijne wlasciwe znaczenie, nawet niby tego prostego fragmentu. jest nie doslowne i o wiele ciekawsze. 
 
i jeszcze jedna niescislosc. a mianowicie wypowiedzi blachy. jak mozna twierdzic, ze goldenline to jest pewne zrodlo informacji. jest rownie dobre jak komentarze tutaj. naprawde, tam sa ludzie ktorzy mimo, ze sa na niby odpowiednich stanowiskach, nie wiedza o czym mowia.  
 
i fragment wypowiedzi blachy o tym czemu protestantyzm nie dotarl do europy wschodniej mimo, ze sie rozlal po zachodzie. nie bylo to powodem, ze bylismy bardziej zacofani, a wiara protestancka jest o wiele bardziej swiatla. otoz, nie chodzilo tu tylko o religie, ale o wplywy rodow uwczesnej europy. np. podczas wojny trzydziestoletniej pod plaszczem wojen religijnych (protestanci przeciw katolikom) dazono do oslabienia dynastii Habsburgów (katolicy).

SKŁ 2012-07-11

Wyjątkowo kiepski odcinek. Minimum merytoryki. Brak obiektywizmu - wystaczyło zaprosić np ksiedza Fabiana, albo Janka F. Myślę że po 10 minutach audycji by was roznieśli i przeslibyście na inny temat. Najgorsze były uogólnienia MArtina. Nie dał żadnego przykładu tylko ciągle jechał na takich ogólnikach, że szkoda gadać. Najgorsza audycja z KS.  
Martinowi, mieniącemu się jako STRICTE CHRZEŚCIJANIN pozostae założyć swój kościół gdzie będzie zezwalał na aborcje wieszcząc że to daje wolność. Hugo początkowo próbował grać tę drugą stronę, ale kiepsko mu to z czasem wychodziło, aż przynzał że nie lubi polaków i że jednak problem z KK istnieje! 
 
Nawet mnie nie oburzyliście - tylko znudziliście - zero konkretów tylko jakieś przemyślenia Martina z kosmosu. TO czemu nie zaprosił chociażby takiego katola co to siłą chce wprowadzać coś? Ehhhhh  
KS goes doggy.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:Kto zaorał Hugo? - 2 tygodnie temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 4 tygodnie temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 7 tygodni temu

Studia nie mogą być dla wszystkich (1) - 2 miesiące temu

Więcej audycji...
Dlaczego nie rządzą nami strażacy? (2) - 2 miesiące temu

Polskie produkty mogą być gorsze (4) - 3 miesiące temu

Matka Boska Dotacyjna (8) - 3 miesiące temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 3 miesiące temu

Rozwody przez internet - 3 miesiące temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 4 miesiące temu

Podatki, które się opłacają? (3) - 4 miesiące temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - 4 miesiące temu

Komu zabrać w pierwszej kolejności? (1) - 4 miesiące temu

Wytrychy na cenzurowanym (4) - 5 miesiące temu

Autostopem na Kitaj (2) - 5 miesiące temu


Zdrajcy sprawy (4) - 5 miesięcy temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - 6 miesięcy temu

Nie bój się kontrolera skarbowego! (6) - 6 miesięcy temu

Taxi zamiast PKS (4) - 6 miesięcy temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 7 miesięcy temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - 7 miesięcy temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - 7 miesięcy temu


Każdy w końcu umrze (2) - 7 miesięcy temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 8 miesięcy temu

Zabić czy usunąć? (7) - 9 miesięcy temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 9 miesięcy temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - 9 miesięcy temu

Aktywność zawodowa niemile widziana (9) - 10 miesięcy temu

Jak pędzić bimber (10) - 10 miesięcy temu

Czy bańka już pękła? (8) - 10 miesięcy temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 10 miesięcy temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - 11 miesięcy temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - 11 miesięcy temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - 11 miesięcy temu

Nowy, legalny hazard (2) - 11 miesięcy temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 11 miesięcy temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - ponad rok temu

Black Friday po polsku (4) - ponad rok temu

Nowy próg podatkowy (11) - ponad rok temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - ponad rok temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - ponad rok temu

Za tanie linie lotnicze (8) - ponad rok temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - ponad rok temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - ponad rok temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - ponad rok temu


O jedna wyplatę mniej (3) - ponad rok temu


Wolnościowcy upadają (13) - ponad rok temu
A klientów mamy w nosie (1) - ponad rok temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - ponad rok temu

Czy wziąłbyś order? (22) - ponad rok temuTwoje hasła są za słabe! (6) - ponad rok temu

Niemcy cenzurują internet (4) - ponad rok temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - ponad rok temu


Wywiad z terrorystą (34) - ponad rok temu


Kto spekuluje masłem? (3) - ponad rok temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - ponad rok temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - ponad rok temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - ponad rok temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - ponad rok temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (30) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - ponad rok temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 2 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 2 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 2 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 3 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 3 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 3 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 3 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 3 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 3 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 3 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 3 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 4 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 4 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 4 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 4 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 4 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 4 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 4 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 4 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 4 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 5 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 5 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 5 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 5 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 5 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 5 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 5 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 5 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 5 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 5 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 5 lat temu


Jak kraść? (49) - 5 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 5 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 5 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 6 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 6 lat temu

MLM to ściema (67) - 6 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 6 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 6 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 6 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 6 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 6 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 7 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 7 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 7 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 7 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 7 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 7 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 7 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 7 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 7 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 7 lat temu

ACTA samo zło (87) - 7 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 7 lat temu

Naloty na graczy (17) - 7 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 7 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 7 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 7 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 8 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 8 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 8 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 8 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 8 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 8 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 8 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 8 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 8 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 8 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 8 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 8 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 8 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 8 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 8 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 8 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 9 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 9 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 9 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 9 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 9 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 9 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 9 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 9 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 9 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 9 lat temu


O buncie informatyków (8) - 9 lat temuUE powstała! (2) - 9 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

KonTui - - 50.00
Best League of Legends Boosting service -... - - 20.00
Poznaj siebie - Psychologia i rozwój - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
wierny słuchacz - - 20.00
Sklep sportowy sport partner - - 20.00
ZarabiajPrzez24.pl - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt