Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Kup najbardziej niepoprawną książkę tego roku
Jutro
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
Magiczne szable i tarcze
Czyli jak urzędnicy zapewniają nam lepsze życie. Zakaz handlu bez zmian. Walka z samochodami. Konkurencja Steam. Pomyślny finał afery o żarówkę. Zbilansowany budżet Słowacji. Legalny hazard.
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Flipy w nieruchomościach -Agata Kopiejczyk |#448
Agata Kopiejczyk. Ukończyła studia geodezyjne jednak Praca geodety nie przyniosła jej satysfakcji. następnie pracowała jako pośredniczka sprzedaży nieruchomości. Postanowiła skończyć...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Kontest.CLUB - wspieraj KonteStację
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2012-06-06

Czy istnieje droga na skróty w życie?

Nadający: Jan Fijor

Dzisiaj o hazardzie, grach losowych, wyścigach konnych oraz wszelkich innych formach wzbogacania się za pomocą gier.

KOMENTARZE

tom 2012-06-07

Janku! Świetna audycja, wiele zmieniła w moim postrzeganiu Ciebie! Do tej pory byłeś facetem, który prawie cały czas wpieniony krzyczy do mikrofonu i wkurza się, że mu się przerywa. Biła od tego negatywna energia ale mówiłeś dobrze, więc warto było posłuchać. Ale ta audycja była zupełnie inna. Spokojny ton, normalne rozmowy. Miło było wysłuchać. Dzięki serdeczne, trzymaj się zdrów!

Robi 2012-06-07

Jedna z najsmutniejszych audycji jakie słyszałem. Zwłaszcza chodzi mi o końcówkę. Chciałoby się zaśpiewać za Sewerynem Krajewskim - "Przemija uroda w nas... Przemija uroda i zdrowie, ławeczka w Łazienkach nam w głowie". 
Panie Janie, końcówka była tak smutna, że niech Pan mnie pocieszy i pokaże, że jest w Panu jeszcze trochę życia, fantazji i dzięcięcej spontaniczności. Jak wolnorynkowiec może futbolu nie lubić? Szlachetnej rywalizacji wg określonych reguł? I to na własnej ziemi? Mam nadzieję, że słuchacze Kontestacji nie pozamieniali się już kompletnie w kalkulatory, które czytają tylko Smitha, Misesa i innych i nie myślą tylko o tym, jak tu wyciągnąć jak najwięcej przy minimalnym nakładzie kapitałowym. Jeśli tak jest, to nie dziwcie się, że te idee ludzi nie pociągają. No bo skoro zamieniają ludzi w coś takiego? 
Ja bardzo chętnie wysłuchałbym wspomnień z mundiali. Z tego co zdążyłem się zorientować , Pan Jan miał bardzo ciekawe życie i chętnie przeczytałbym obszerną autobiografię lub jakieś wspomnienia Pana. Np. jak to było z tą kasą od Argentyńczyków, czy poznał Pan kolegów po fachu - Jana Ciszewskiego, Szpakowskiego; czy mieszkał Pan z nimi w jednym hotelu? Jak było w Monterrey. Podobno było piekielnie gorąco, więc nasi ostro popijali, itd. itp.Przydałaby się taka piłkarska audycja z okazji Euro. Pozdrawiam

Barrett 2012-06-07

Jan Fijor vs. jakiś tam, główny ekonomista CNBC: 1:0 
 
Mówiłeś Janku o naukowcu, który dorobił się na sprzedaży patentów. Według mnie osoby, które zarabiają na patentach to tchórze. Żerują na pomyśle pt. własność intelektualna.  
 
Własność intelektualna to pojęcie podobne do sprawiedliwości społecznej: nikt nie wie co dokładnie oznacza, nikt go matematycznie nie określił, a kasa idzie dla tych, którzy najgłośniej go wykrzykują. Poza tym prawo patentowe tworzy szereg patologii, jak trolling patentowy i hamowanie rozwoju gospodarki przez ograniczanie wolnej konkurencji.

jan M Fijor 2012-06-07

@Robi, bardzo chetnie, ale nie bylo atmosfery. Bylem w Monterrey,bylem w Buenos. w Rosario, Ba=rcelonie, Madrycie, w La Coruna, znalem Ciszewskiego, ale poniewaz jezdzilem za swoje, nie mieszkalem w gwiazdkowych hotelach, lecz skromnych pensjonatach. Co do futbolu, to nie ma on juz nic z wolnego rynku. to etatystyczna machina cwaniaków, ktorzy bardziej dbaja o polityczny wizerunek i kasę, niż o zasady gry. W moich czasach bywało inaczej, io dlatego dzisiaj sportu juz nie lubię. Wolno mi!  
pozdrawiam

Robi 2012-06-07

Szkoda, że nie jestem młodą i piękną blondynką, bo przegadałbym z panem nie jeden wieczór i noc na skypie. Mnie wszystko interesuje w przeciwieństwie do statystycznego Polaka, którego nic nie interesuje. Nawet ostatnio jakiś sondaż był na ten temat. 60 czy nawet 80% Polaków nie interesuje się niczym... 
Czasami aż trudno uwierzyć w to, że tego wszystkiego o czym Pan opowiada - osobiście doświadczył. Jest Pan bardzo żywotnym człowiekiem, pełnym energii. życzyłbym sobie jakieś audycji telewizyjnej z Pana udziałem. Ale takiej dwu- czy trzygodzinnej - "Doświadczony człowiek radzi". Albo jakiś cykl starć z jakimś ciekawym socjalistą. Byłoby to bardzo interesujące...

jan M Fijor 2012-06-08

Marze o starciach z socjalistami. Robio, zalatw mi kilku i smith & wesson, gdyby nie reagowali na argumenty intelektualne. 
 
czołem.

Tobi 2012-06-08

W kwestii oszczędności w warunkach polskich - oprocentowanie lokat jest często w okolicach poziomu inflacji, a większość polskich banków proponuje oprocentowanie poniżej inflacji.  
Poza tym trzeba jeszcze liczyć się z podatkiem Belki.

jan M Fijor 2012-06-08

@Tobi, jakie masz zatem rozwiązanie dla kogoś, kto nie może inwestować, a nie chce rtzymać w materacu? 
 
pozdrówko

Tomkiewicz 2012-06-09

Jak wiadomo, we wtorek ma się odbyć przemarsz rosyjskich kibiców ulicami Warszawy. Mają świętować rzekomo dzień 12 czerwca, czyli de facto wyjście Rosji ze Związku Radzieckiego. 
 
Zgodę otrzymali (kolejny precedens?), więc trudno, ALE jest jeden szkopuł. Zwróćcie uwagę na zdjęcie, przedstawia ono obok czeskim, kibiców rosyjskich w trakcie wczorajszego meczu. 
 
i.wp.pl 
 
Jeśli to właśnie m.in. oni mają uczestniczyć w marszu, no to ja się pytam, co robi tam flaga z sierpem i młotem??? 
Rosyjskie święto 12.06. i sowiecka szmata? O co cho? 
 
Jak myślicie? Prowokacja czy medialny zamęt? Pokaz supremacji Rosji nad władzami Katolandii, czy urzędnicza uległość w obliczu chaosu organizacyjno-prawnego? 
 
ps: Jeszcze wcześniej, tow. Komorowski - CHYBA - nie miał nic przeciwko temu, że ulicami Wawy będą maszerować Rosjanie z symboliką radziecką w łapach. Chyba że to znów - medialna prowokacja, burdel informacyjny czy coś, o czym nie wiemy (?)

firmowiec 2012-06-09

Dzięki Janku za bardzo ciekawą audycję. Niestety, aż żal za serce ściska, że tak niewiele osób rozumie, że drogi na skróty nie ma. Myślę, że wiele złego zawdzięczamy tu telewizji, która poprzez seriale i głupie filmy lansuje rozrzutny model życia. Podobną rolę spełniają też portale społecznościowe i zamieszczane tam zdjęcia z wakacji, które pokazują, że naszym znajomym żyje się lepiej, więc i w nas wytwarzają pragnienie KONSUMOWANIA bez umiaru.

SKŁ 2012-06-10

@Tobi, janek - oprocentowanie lokat teraz to 6-7 % - czy to poniżej inflacji? mówię o TERAZ.

jan M Fijor 2012-06-10

Mysle, ze u nas jak zwykle lokaty dluzsze sa rowne, lub przewyzszaja inflacje o 1 punkt procentowy. Nalezy jednak odjac podatek Belki i wtedy dupa 
pozdr 
jmf

Droga na skróty 2012-06-12

Martingale stosują także w zakładach sportowych, nie trzeba się pilnować i bardzo szybko przyrasta - przykładowy serwis www.betdraw.eu

SKŁ 2012-06-15

a gdzie audycja ze srody ostatniej?

Casey 2012-06-23

Pamietajcie, ze ludzie probujacy zyc na skroty stanowia warunki dla innych, przedsiebiorczych i pomyslowych, wiec nie krytykujcie ich tam mocno. Tysiace ludzi grajace w gry losowe czy wrzucajace na slepo pieniadze na gielde skladaja sie na zyski dl tych, ktorzy wiedza, co robia. 
pozdrowienia dla prowadzacych i sluchaczy

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:

Jan Fijor - Listy (1) - 6 tygodni temu


Jan Fijor - To wszysto leci w dół (8) - 2 miesiące temu

Więcej audycji...
Jan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 miesiące temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 3 miesiące temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 4 miesiące temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 4 miesiące temu


Co zacząć, jak nie skończyć (7) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Meczowe i życiowe sprawy (8) - 6 miesięcy temu


Jan Fijor - A to lewak jeden (21) - 6 miesięcy temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 7 miesięcy temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - Najprzyjaźniejsze miasta (8) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - Na policji mnie trzymali (10) - 9 miesięcy temu


Jan Fijor - Co chwila leci w dół (28) - 10 miesięcy temu

Jan Fijor mówi, że się zaczyna (41) - 10 miesięcy temu


Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 11 miesięcy temuJan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - 11 miesięcy temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - ponad rok temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - ponad rok temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Zarobki i molestowanie (63) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolność (104) - ponad rok temu


Jan Fijor - Maile o start-upach (3) - ponad rok temu

Jan Fijor - Doradzamy biznesplanom (5) - ponad rok temuJan Fijor - Gdzie poszedł handel (1) - ponad rok temu

Jan Fijor - Jak Trump kupował tanio (38) - ponad rok temu


Ryanair i LOT to naciągacze (21) - ponad rok temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - ponad rok temuJan Fijor - USA, ekonomia i listy (5) - ponad rok temu

Jan Fijor - Przeprowadzka do Chicago (29) - ponad rok temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - ponad rok temu


Jan Fijor - Roboty kradną pracę? (24) - ponad rok temu


Jan Fijor - A narzekam sobie dzisiaj (19) - ponad rok temuJan Fijor - O lewackim Hollywood (6) - ponad rok temu

Jan Fijor - Spotkam się z Trumpem (23) - ponad rok temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 2 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 2 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 2 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 2 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 2 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 2 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 3 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 3 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 3 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 3 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 3 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 3 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 3 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 3 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 4 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 4 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 4 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (30) - 4 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 4 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 4 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 4 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 4 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 4 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 4 lata temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 4 lata temu


Kierowcy LPG są dyskryminowani (13) - 4 lata temu

Wolny rynek — wprowadzenie (38) - 5 lata temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 5 lata temu
Jan Fijor - Emp@tia (5) - 5 lata temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 5 lata temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 5 lata temu


Słuchacz w długach (30) - 5 lata temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 5 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 5 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 5 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 5 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 5 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 5 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 5 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 5 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 5 lat temu

Ostro (64) - 5 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 5 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 5 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 5 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 6 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 6 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 6 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 6 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 6 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 6 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 6 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 6 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 6 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 6 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 6 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 6 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 6 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 6 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 6 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 6 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 6 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 7 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 7 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 7 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 7 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 7 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 7 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 7 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 7 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 7 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 7 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 7 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 7 lat temu


Oburzeni (11) - 7 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 7 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 7 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 7 lat temu

Portugalia (17) - 7 lat temu

Wy ćwoki (15) - 7 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 7 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 8 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 8 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 8 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 8 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 8 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 8 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 8 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 8 lat temu


Żona milionera (10) - 8 lat temu

Afryka Afryka (27) - 8 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 8 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 8 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 8 lat temu

Fijor w Californi (17) - 8 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 8 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 8 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 8 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 8 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 8 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 8 lat temuPaństwowe akcje (20) - 9 lat temu


Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 9 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 9 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Tomasz Rawski - - 100.00
Aby program był co tydzień, a podcast... - - 200.00
Prośba o wrzucanie podcastów na bieżąco - - 100.00
Nauka gry na gitarze - - 20.00
Naturalne kosmetyki Tiande - Sklep - - 20.00
nexty - - 10.00
valldek - - 99.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt