Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
Wydanie Główne
Jutro
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (6)
4 dni temu
Pomysły na biznes w Hiszpanii
Co Polacy mogą wnieść do hiszpańskiej gospodarki?
Zrozumieć Nieruchomości
dziś
Serwis mieszkań pod wynajem na pokoje
Audycja poświęcona praktycznym wskazówkom serwisowym dla inwestorów posiadających mieszkania pod wynajem na pokoje
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady 2012-07-26

Janusz Przepiórski - Uczelnia Wyższa

Nadający: Kamil Cebulski

Rozmowa z Januszem założycielem i współwłaścicielem Wyższej Szkoły Zarządzania Personelem, z którym ASBIRO współpracuje przy organizacji Studiów Licencjackich.

KOMENTARZE

Marek 2012-07-26

Wspomniane "darmowe" rzeczy nie są w interesie studentów. Indeks gubi np. 1%, więc 99% sponsoruje tego studenta co zgubił indeks nawet jak tego nie chcą.

mej 2012-07-27

Kilka lat temu myślałem o zorganizowaniu uczelni, ale doszedłem do wniosku że polski system edukacji jest jednak zbyt sztywny. Nie dość, że (jak słusznie wspomniał gość) małe uczelnie mają pod górkę z kreowaniem nowych kierunków studiów, to najkrótszym rozpoznawalnym przez system dyplomem jest 3-letni licencjat (w USA i Kanadzie jest 2-letni Associate, który sobie można przetransferować na bardziej "ambitną" uczelnię i zacząć od 3-go roku). To tak, jakby po 2-letniej policealnej wskoczyć od razu na 3 rok studiów uniwersyteckich (bez straty czasu!). Można pomarzyć, bo u nas "niedasię". ;)

Jaroslaw 2012-08-01

Stary wyjadacz. Cos mataczy. Wyksztalcenie w obecych czasach przestalo sie liczyc. Takie szkoly mozna sobie tworzyc i nic z tego nie wynika. Wszystkie umiejetnosci i tak zdobywa sie w praktyce. 
 
Troche zastakuje mnie Szkola Azbiro ze nie przyjmuje "akademikow" tylko ludzi z doswiadczeniem biznesowym w praktyce. Przypomina mi to troche model amerykanscy ze ludzie ktorym cos nie wyszlo w biznesie ida uczyc innych. Ale uczyc czego ? Jak unikac bledow korzy sami popelnili ?

Artur S 2012-08-01

@Jaroslaw - ok, faktycznie niektórzy szkoleniowcy kierują się zasadą "jeśli cos Ci w życiu nie wyszlo - to rób z tego szkolenia". Ale jak to sie ma do ASBIRO? Nie znam całego "grona pedagogicznego", ale te nazwiska, która obiły mi się o uszy (np. Blike, Witkowicz, Cebulski) to jednak osoby, którym trudno powiedzieć, że im w zyciu nie wyszlo. Ja to traktuję bardziej jako uczenie się na cudzych błedach i sukcesach.  
 
Ciekawe jest to, że niektórzy przedsiebiorcy z tej audycji promuja zasady, które się nawzajem wykluczają. Np. Człowiek, który pracował w Dolinie Krzemowej a teraz jest CEO w SaveUp (nie pamietam nazwiska) powiedział, że jak zakładamy działalnośc to nalezy zrezygnować z pracy na etat bo wtedy damy naszmeu biznesowi większego kopa i nie bęziemy sie rozdwajać. Natomiast wielu innych (np. Adam Wąsikowski -franczyzobiorca oraz facet od sklepów zoologicznych online) promuja coś odwrotnego - pracuj na etacie, a gdy firma bedzie przynosić zyski - poświęś się jej całkowicie. Pewnie, że zastosowanie zależy od wielu czynników, ale gdy ktoś poslucha tylko jednej osoby a nie pozna innego punktu widzenia - może miec problem. 
 
Oj, rozpisałem się, a pewnie i tak nikt tego nie przeczyta :)

Lutzky 2012-08-01

@Artur S: 
Różnice o których mówisz zazwyczaj biorą się z własnych, mocno subiektywnych doświadczeń. Jednemu wyszło tak a innemu inaczej. Tutaj nie ma lepszej i gorszej drogi. Amerykanin zarabiający 120k$ rocznie może sobie pozwolić na otwarcie firmy porzucając etat bo ma z czego żyć jeśli robił oszczędności. W Polsce praktycznie od razu trzeba myśleć o kredycie bo uzbieranie jakiejś fajnej kwoty na start jest osiągalne dla dużo mniejszej liczby osób. 
 
Tak samo różnica może wynikać z wieku. Ktoś kto ma na utrzymaniu rodzinę często nie może porzucić etatu zakładając działalność bo to zbyt wielkie ryzyko. Coś jednak do garnka włożyć trzeba a rozkręcenie firmy często trwa kilka czy kilkanaście miesięcy.  
 
Osoba młoda która utrzymuje tylko siebie i np żyje z rodzicami może podejmować większe ryzyko bo jakieś zabezpieczenie zawsze znajdzie. 
 
Ja pracuję w branży IT i właśnie zrezygnowałem z "etatu" rozliczanego fakturami na rzecz własnej działalności. Pracując dziennie 8h jako grafik nie jestem w stanie jeszcze w domu zmotywować się do kolejnych 8h kreatywnej pracy. O innych plusach własnej działalności nie wspominając.  
 
No ale każdy ma inną sytuację więc wiele zależy od tego gdzie się w danym momencie znajdujemy. Gotowe rady i schematy zazwyczaj można słuchać jako ciekawostki a nie wyroczni i jedynej drogi.

Dodaj komentarz...

Kamil Cebulski

Człowiek, który swoją przygodę z biznesem rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy to założył swoją pierwszą firmę. W wieku 18 lat zatrudnił pierwszego pracownika, a rok później miał ich dziesięciu. W wieku 21 lat wydał książki w których opisał swoją drogę do sukcesu, które stały się bestsellerami. Prasa zaczęła nazywać go najmłodszym milionerem w Polsce.

W wieku 23 lat założył fundację promującą przedsiębiorczość, a kilka lat później szkołę biznesu ASBIRO, w której wykładają wyłącznie przedsiębiorcy.

Prowadzi audycję na żywo Świat Kamila C., w którym przeprowadza wywiady z biznesmenami.

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...
Byłem na Gender Fluid Poly Party (2) - 4 miesiące temu

O świętach #5 Jan Kubań - 7 miesięcy temu

O świętach #4 Jan Fijor - 7 miesięcy temu

O świętach #3 Piotr Motyl - 7 miesięcy temu

O świętach #2 Tad Witkowicz (1) - 7 miesięcy temu

O świętach z Jackiem Gniadkiem (2) - 7 miesięcy temu

Otwarcie Roku 2018/2019 (1) - 9 miesięcy temuWojciech Siryk - Namzalezy.pl (4) - ponad rok temu


Anna Lis - Biuro Rachunkowe - ponad rok temu

Marta Marzec - Mój Dietetyk (1) - 2 lata temuGrzegorz Myszor- JakZagrac.pl (3) - 2 lata temuAdam Sulimski - Ekolog relacji (2) - 3 lata temuTomasz Grzelak - People Helper (1) - 3 lata temu


Dawid Szeląg - Szkoła tańca (1) - 4 lata temu


Religia vs Bezpieczeństwo (8) - 4 lata temuPrawda z Dziadów - Q&A | # 06 (4) - 4 lata temu
Patryk Borowski - Edengrad (3) - 4 lata temu
Michał Dymarczyk - Moc Konopi (1) - 4 lata temu


Biznes z PASJĄ - Q&A | # 02 (5) - 4 lata temu

Fundacja - Q&A | # 01 (3) - 4 lata temuJózef Kajta - Mistrz Wynajmu (3) - 5 lata temuDamian Redmer - Rozwojowiec (6) - 5 lat temu
Maciek Gudan (3) - 6 lat temu

Kamil Kosior (14) - 6 lat temu
Sprawdzanie pomysłu na handel (11) - 6 lat temu

Z kasą fiskalną na wakacje (1) - 6 lat temu
Rusza ASBIRO w UK (5) - 6 lat temuJak schować majątek? (31) - 7 lat temu
Adam i firma turystyczna (13) - 7 lat temu


Łukasz Harazim - Klaun Hary (9) - 7 lat temu


Irena Borucka - Survival (15) - 7 lat temu


Tomasz Dąbrowski - Poligrafia (10) - 7 lat temu


Błażej Kozioł (6) - 7 lat temu
Krawiec, co szył reklamy (9) - 8 lat temu
Kamil, kobiety i sukces (8) - 9 lat temu

SKC#7 - Piotr Mazurowski (8) - 9 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Express Taxi Nowy Sącz - - 20.00
Album drewniany na zdjęcia - - 20.00
klatki weterynaryjne - - 20.00
zarabianie przez internet - - 20.00
elektronarzędzia sklep, narzędzia, pasy... - - 20.00
Mieszkania i apartamenty Torrevieja, Costa... - - 20.00
Praca przez internet - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt