Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Kup najbardziej niepoprawną książkę tego roku
Dziś
20:00
Firma na emigracji
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (2)
3 dni temu
Jan Fijor - Wizyta w Rumuni i kryzys w USA
Janek wrócił z ASBIROwego wyjazdu do Rumuni i opowiada o gospodarce tego kraju oraz o tym co go spotkało. Jak również ciekawe rzeczy dzieją się na rynku złota, ropy i giełdy w USA,...
Wydanie Główne
4 dni temu
Kto ukradł nam Marsz?
Kolejna nacjonalizacja. Czy odzyskaliśmy niepodległość? Władza centralnca vs lokalna. Cena cebuli. Nie chcą inwestycji i miejsc pracy. Gentryfikacja. Do kogo należy miasto?
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Kontest.CLUB - wspieraj KonteStację
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2012-07-30

Czy uczciwi ludzie zostają urzędnikami?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Rozmawiamy o tym, czy ktoś przy zdrowych zmysłach chciałby pracować w urzędzie w Polsce i wymagać od uczciwych ludzi przestrzegania prawa.

KOMENTARZE

Enslaved Eagle 2012-07-31

W komórkach jak najbardziej działa, tylko w 128 kbps trochę ciężko odtwarzać tam, gdzie sięga tylko EDGE. :P

Jaroslaw 2012-07-31

Tylko uczciwi ludzie zostaja urzednikami. 
 
Jeszcze nie sluchalem Waszej audcji bo czas nie pozwala. 
 
Bajania o braku uczciwosci sa mocno przesadzone. Nie zrozumieja tego ludzie przychodzacy do urzedu jako petenci. Urzednik niskiego szczebla wbrew pozorom nie moze sie podrapac w ucho bez zgody Naczelnia urzedu. 
Struktura urzedu jest autokratyczna. Jesli Naczelnik jest idiota to moze isc w zaparte nawet gdy sprawa jest do wygrania przed sadem.

darek 2012-07-31

Co do mentalności urzędników przypomnę pewne spotkanie. 
Na Youtube pewno jest jeszcze wideo z debaty w sprawie wejścia Polski do UE, która odbyła się w jakiejś wyższej szkole administracji europejskiej. Został zaproszony Korwin, profesor Winiecki i chyba jeszcze ktośtam. Było to w ramach kampanii przed referendum. Temat bodajże : zalety i wady wstąpienia do UE. Najśmieszniejsze było to, że na początku debaty wyszła na środek jakaś studentka - pewno przewodnicząca samorządu i otwarła debatę następującymi słowami : "Dziś chyba już nikogo nie trzeba przekonywać o plusach wstępowania do UE - pytanie brzmi tylko jak szybko tam wstąpimy." 
Mało co z krzesła nie spadłem na tak dziwaczne stwierdzenie, że tu niby ma być debata a tu baba niejako mówi nam jaka ma być konkluzja - zanim ktoś mordę otworzyć zdążył. Co ciekawe nikt ze studentów za bardzo nie zaśmiał się z tego idotyzmu. Dalej debata przebiegała tak, że studenci praktycznie nie brali udziału w dyskusji - to znaczy nie wysuwali żadnych argumentów tylko mówili o jakichś sprawach technicznych - jakie stołki dla nich i gdzie będą utworzone itp. Jeden ze studentów zaczął opowiadać o wycieczce do biurowca UE w Brukseli i że spotkał ich tam niesamowity zaszczyt bo jakiś komisarz znał trochę język polski i osobiście ich oprowadził po budynku - student był z tego powodu ucieszony jakby mu ktoś na głowę nasrał. Na koniec zabrał głos dyrektor tejże szkoły - trochę starał się usprawiedliwić studentów, że oni dlatego nie biorą udział w dyskusji, że reprezentują typowe podejście urzędnicze - to znaczy są ślepymi wykonawcami - i nie debatują nad rozwiązaniami.  
Nad studentami unosił się pewien duch karierowiczostwa i służalczośći, interesowała ich wyłącznie perespektywa stołków.

Faraday007 2012-07-31

Tu Łukasz z osiemdziesiątej którejś minuty audycji. Chciałem jeszcze dodać słowo w obronie "starych wyjadaczy". 
 
Jeżeli ktoś dziesięć lat spędził na stanowisku sędziego i nagle stwierdził że to jest złe , albo chore, a ta praca niema już sensu. To czy zmieniłby zawód? Raczej nie. Ciężko jest dokonywać w swoim życiu istotnych zmian, zwłaszcza rezygnacja z dobrze płatnej stałej pracy, a tym bardziej jak ma się rodzinę. Nie wiem jak Wy, ale ja potrafię zrozumieć takich ludzi. 
 
Co do historii o Rumunie to rzeczywiście szokująca sprawa, wynikające ze złego wykonywania swojego zawodu. Wydaję mi się że to wynika z pewnego wypalenia i tępoty. Ich starania się na siłę uproszczenia sobie życia i pracy typu: "Sędzina kazała złapać Rumuna to jakiegoś tam złapaliśmy". Mi się wydaję że tacy ludzi są wszędzie, tylko są lepiej zauważalni na stanowiskach odpowiedzialnych np. w prokuraturze, lub służbie zdrowia, gdzie są najbardziej szkodliwi. 
 
Czyli można by zastosować ostracyzm co do ludzi o pewnym "beznadziejnym" sposobie myślenia, podczas gdy z urzędnikami powinno się rozmawiać jeżeli ma się do tego sposobność.

Casey 2012-07-31

Przy okazji krzyza w PE wspomniano w komenatrzach teorie historozoficzne Feliksa Koniecznego. Jako ceche charakterystyczna cywilizacji zydowskiej wymienia on apriorycznosc prawa, ktora sprowadza sie miedzy innymi do percepcji swiata w aspekcie aksjologii poprzez zapisy i normy, a nie poprzez moralnosc. Osobiscie odnosze wrazenie, ze prawo - jakiekolwiek by ono nie bylo - wciaz czesto idzie o lepsze z normami moralnymi w umyslach ludzi. 
 
Interesujacy temat wart kontynuacji. Gratulacje dla Hugo, pozdrowienia dla sluchaczy.

Jaroslaw 2012-07-31

@ 5 
Poruszyles ciekawy watek. Apriorycznosc polegala w tym przypadku na stosowaniu zalozenia jako dogmatu. Bylo to tzw. myslenie dedukcyje. Dedukcja to przechodzenie od ogolu do szczegolu np: Ania posiada dowod osobisty.Ania ma ukonczone 18 lat i kropka.---Ania ma w rzeczywistosci 13 lat i ma tymczasowy dowod osobisty.  
Albo wszystkie ptaki mają skrzydła. Bocian ma skrzydła. A co z kiwi nie ma skrzydeł---tzn ma ale jakoby ich nie było bp ma szczatkowe i schowane pod piórami wiec ich nie ma. 
 
Jest to myslenie pokretne, i trudno to przelozyc na moralnosc, ktora jest stosunkowo prosta-to pewien uporzadkowany wzor postepowania wyznawanych przez dane spoleczenstwo. 
 
Mnie w cywilizacji ydowskiej zastanawia cos innego o czym nie pisze prof.Konieczny, to jest jej ZDOLNOSC ODRADZANIA SIE ! 
 
Jest to jakimis sposobem najstarsze istniejace plemie na ziemi. Mieszali sie z innymi narodami i przetrwali. Ciekawe ... ???

Bry 2012-08-01

@darek +1 
Po prostu jakbyś powiedział coś za mnie. Znam osobiście te łachudry i nie mam nic wiecej do dodania, no moze tylko jedno... oni mysla ze robia cos pozytecznego!

keneida 2012-08-01

zazwyczaj ludzie idą do urzędu bo lekka praca i reszta ich nie obchodzi

sparrow 2012-08-01

Myślę, że większość z nas zgodzi się ze stwierdzeniem, że większości ludzi nie interesują sprawy wyższe tj. idee, wartości etc. Prosta konstrukcja - zaspokoić potrzeby rzędu najniższego. Pospólstwo było, jest i będzie - tego nie zmienimy. Trudno mieć pretensje do kogoś kto stara się zapewnić sobie i swojej rodzinie byt (nie on, to ktoś inny znajdzie zatrudnienie w budżetówce). Winni są ci na górze. Trudno mieć więc pretensje do pani Krysi przekładającej PIT-y z półki na półkę o to, że nas okrada. To jakieś kuriozum (a stosowanie wobec niej jakiegoś ostracyzmu to już zahacza o fanatyzm). Problemem polskiej biurokracji jest raczej skomplikowane, niejasne prawo. Nie wydaje mi się też, żeby przeciętny urzędnik miał jakąś wielką moc wykonawczą. Domagać należy się profesjonalnej obsługi petenta - zgoda, tępić należy wszelkie przejawy nadużywania władzy - zgoda, ale nie można kogoś skreślać za sam fakt pracy w urzędzie. Może dla osób świadomych i ambitnych nie jest to praca wymarzona, ale dla takiego szaraka to praca jak każda inna.

mrolo 2012-08-01

HOGO zrob cos z tym K.... MAĆ 
na intenet explorerze link do CHATA prowadzi do: 
www.liberty  
ale działa. Link z jakiego prowadzi z Fire Foxa: 
kontestacja.cbox.ws 
na Fire Foxie link chata prowadzi do kontestacja.cbox.ws 
ale nie dziala.... 
 
Wiec żeby zadziałało muszę odpalić najpierw firefoxa skopiować link do internet explorera. 
 
ZRÓBCIE Z TYM PORZĄDEK!

Hugo 2012-08-02

Wyluzuj sie mrolo.  
Przeciez nie chcesz brzmiec, jak osoba, ktora czegos od nas wymaga.  
 
Bo i dlaczego ktos ma czegos od nas wymagać? 
 
A jak spokojnie napiszesz maila, bez poczucia, ze caly swiat ma ci pasc do stop i rozwiazywac twoje problemy, to latwiej sie bedzie razem wspolpracowac.

Martin 2012-08-02

Link do czata na każdej przeglądarce prowadzi gdzie trzeba, czyli do czat.kontestacja.com. 
 
Masz, widać, starą wersję strony zapamiętaną w przeglądarce, albo na poziomie routera, albo proxy albo podsieci albo providera albo czego tam jeszcze używasz. 
 
Tak czy inaczej to nie jest powód, żeby się wydzierać jak wykładowca UJ na studentów pierwszego roku. Wakacje są, nie?

Bbrzydal 2012-08-03

Moje pytania do audycji .Jaka jest definicja urzędnika?Każdy kto pracuje dla państwa?No i czy są jakieś zawody urzędnicze ,które można by ewentualnie "rozgrzeszyć" jak lekarz,pielęgniarka,strażak?

darek 2012-08-05

Czy urzędnicy powinni mieć ideały ? W sumie większość przedsiębiorców również działa motywowanych interesem własnym. Jednak w kapitaliźmie ten interes własny przemieniany jest przez rynek w chęć produkowania czegoś dla innych i w służenie klientom. 
Urzędnicy jednak głównie myślą o braniu.  
 
Czy słyszeliście kiedykolwiek o urzędniku, który byłby podniecony ideą dawania więcej klientom urzędu ?

NJNorbert 2012-08-08

Dzwoniacy "Tomkiewicz " chyba mial jakies ciezkie "przezycia" , bardzo mu pasowalo slowo "cwele"

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:

Kto ukradł nam Marsz? - 4 dni temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 4 tygodnie temuPolskie produkty mogą być gorsze (4) - 8 tygodni temu

Matka Boska Dotacyjna (8) - 2 miesiące temu

Więcej audycji...
Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 miesiące temu

Rozwody przez internet - 3 miesiące temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 3 miesiące temu

Podatki, które się opłacają? (3) - 3 miesiące temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 miesiące temu

Komu zabrać w pierwszej kolejności? (1) - 4 miesiące temu

Wytrychy na cenzurowanym (4) - 4 miesiące temu

Autostopem na Kitaj (2) - 4 miesiące temu


Zdrajcy sprawy (4) - 5 miesiące temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - 5 miesięcy temu

Nie bój się kontrolera skarbowego! (6) - 5 miesięcy temu

Taxi zamiast PKS (4) - 6 miesięcy temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 6 miesięcy temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - 6 miesięcy temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - 6 miesięcy temu


Każdy w końcu umrze (2) - 7 miesięcy temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 7 miesięcy temu

Zabić czy usunąć? (7) - 8 miesięcy temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 8 miesięcy temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - 8 miesięcy temu

Aktywność zawodowa niemile widziana (9) - 9 miesięcy temu

Jak pędzić bimber (10) - 9 miesięcy temu

Czy bańka już pękła? (8) - 9 miesięcy temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 10 miesięcy temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - 10 miesięcy temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - 10 miesięcy temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - 10 miesięcy temu

Nowy, legalny hazard (2) - 11 miesięcy temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 11 miesięcy temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 11 miesięcy temu

Black Friday po polsku (4) - 11 miesięcy temu

Nowy próg podatkowy (11) - 11 miesięcy temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - ponad rok temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - ponad rok temu

Za tanie linie lotnicze (8) - ponad rok temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - ponad rok temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - ponad rok temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - ponad rok temu


O jedna wyplatę mniej (3) - ponad rok temu


Wolnościowcy upadają (13) - ponad rok temu
A klientów mamy w nosie (1) - ponad rok temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - ponad rok temu

Czy wziąłbyś order? (22) - ponad rok temuTwoje hasła są za słabe! (6) - ponad rok temu

Niemcy cenzurują internet (4) - ponad rok temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - ponad rok temu


Wywiad z terrorystą (34) - ponad rok temu


Kto spekuluje masłem? (3) - ponad rok temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - ponad rok temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - ponad rok temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - ponad rok temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - ponad rok temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (29) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - ponad rok temu

Czy Kościół kradnie? (5) - ponad rok temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 2 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 2 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 3 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 3 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 3 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 3 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 3 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 3 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 3 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 3 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 4 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 4 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 4 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 4 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 4 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 4 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 4 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 4 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 4 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 5 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 5 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 5 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 5 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 5 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 5 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 5 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 5 lata temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 5 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 5 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 5 lat temu


Jak kraść? (49) - 5 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 5 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 5 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 5 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 6 lat temu

MLM to ściema (67) - 6 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 6 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 6 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 6 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 6 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 6 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 6 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 7 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 7 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 7 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 7 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 7 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 7 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 7 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 7 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 7 lat temu

ACTA samo zło (87) - 7 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 7 lat temu

Naloty na graczy (17) - 7 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 7 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 7 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 7 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 8 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 8 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 8 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 8 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 8 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 8 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 8 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 8 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 8 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 8 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 8 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 8 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 8 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 8 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 8 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 8 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 9 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 9 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 9 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 9 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 9 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 9 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 9 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 9 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 9 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 9 lat temu


O buncie informatyków (8) - 9 lat temuUE powstała! (2) - 9 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

wierny słuchacz - - 20.00
Sklep sportowy sport partner - - 20.00
ZarabiajPrzez24.pl - - 20.00
Ogłoszenia dam prace - - 20.00
Bukmacherzy24 - - 40.00
Karol - chcę, żeby Martin wrócił ^^ - - 10.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt