Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Wspieraj KonteStację i dołącz do Kontest.CLUB
Dziś
21:00
audycja odwołana, ByteEater nie na siłach do prowadzenia
Jutro
21:00
Jan Fijor zaprasza
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (5)
5 dni temu
Jan Fijor - Złotówka nam leci w dół
Janek kolejny raz robi analizętego co dzieje się na rynku oraz zaprasza do myślenia. To podobno nie takie trudne.
Wydanie Główne
wczoraj
Jedzenie można wyrzucać
Czy foodsharing ma sens? Marnowanie jedzenia. Martin w KS? Patriotyzm gospodarczy. Polskie sklepy. Rolnicy i ziemia rolna. Demokracja bezpośrednia w Szwajcarii. TVP i Panorama.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Kontest.CLUB - wspieraj KonteStację
▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2012-09-03

Oni też chcą twoich pieniędzy

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Rozmowa z Piotrem Trudnowskim, współzałożycielem serwisu Beesfund.com, czyli takiej małej, prywatnej konkurencji Giełdy Papierów Wartościowych.

KOMENTARZE

darek 2012-09-04

Chyba jest problem z kosztami formalności ?  
Jeżeli ktoś ma kupić udziały w projekcie to czy to polega na dostaniu udziałów w spółce. 
To domyślam się, że trzeba najpierw zarejestrować spółkę co stwarza od razu koszty. Czy to się opłaca ? 
Za co osoba nie mająca pieniędzy i o nie starająca się ma zarejestrować spółkę - nie bardzo rozumiem ?

Martin 2012-09-04

Ja lubię w firmach pokroju Amazon to, że jak z nimi gadam, to czuję, że tam są ludzie. 
 
Natomiast w większości polskich firm mam wrażenie, że są same zakrawatowane automaty, które rozmawiają ze mną niczym rzecznik prezesa urzędu ministrów. 
 
Dlatego na przykład lubię "Polak Potrafi", bo gadam tam z luźnym, fajnym facetem, który robi to co lubi, a nie ekspertem od zarządzania, marketingu, PR, HR, z którym nie czuję żadnego kontaktu. Jak tacy do mnie coś mówią to czuję się jak ktoś, kto je lody przez szybę. 
 
I Beesfund jakoś też nie polubiłem po tej audycji.

Grzegorz 2012-09-04

A nie lubię typowego, polskiego marketingu. Zrobić wszystko żeby nie powiedzieć ile kosztuje. 
Klikam "szukam finansowania", pokazuje mi tylko jakąś infograficzkę (co to za moda? starożytny egipt mamy?) i nic o cenach, tylko rejestracja. Dopiero jak sobie wśród malutkich linczków znajdę pomoc i przeczytam ją to widzę ceny 30-90zł za tydzień - w audycji Piotr mówił o 120. To cena od wczoraj się obniżyła, czy się nie chciało zaktualizować strony? 
To jest taki rodzaj internetowej firmy, że żeby się coś dowiedzieć to musisz zadzwonić.

-Blacha 2012-09-04

@Martin 
 
Bywam od czasu do czasu na Polak Potrafi i nie widziałem tam jeszcze poważnego projektu biznesowego to raczej serwis pod tytułem "Daj mi kasę bo chce zrobić coś fajnego". 
Gość programu potencjalnie zwraca się do akcjonariatu z jakiego popłynie kasa do jego biznesu do ludzi jacy będą zobowiązani po obu stronach na podstawie konkretnych umów a Beesfund jest swego rodzaju gwarantem dotrzymania ów zobowiązań i celów.Ciężko wymagać od kogoś takiego by w mediach występował w roli luzaka.Jeśli w Polsce powstanie potencjalny odpowiednik Google , Amazon czy Facebooka i jego kariera zacznie się na Polak Potrafi Ci co wpłacili kasę będą mieli jedynie satysfakcje ,że pomogli komuś wystartować w genialnym projekcie natomiast jeśli zacznie się na Beesfund wpłacający swoje pieniądze poprzez wykup udziałów realnie będą czerpać benefity dzięki dywidendzie z posiadanych udziałów tudzież ich sprzedaży. Jakoś mnie nie dziwi ,że nie polubiłeś konkurencji dla Polak Potrafi w dodatku tak zdolnej i dającej możliwość zysku nie tylko twórcom projektu.Zęby by rozbolały (zgrzytały!) jakbyś musiał się dzielić co ? :-D  
polakpotrafi.pl 
 
Pozdrawiam JacekVelBlacha

Emper 2012-09-04

Co do finansowania samego portalu beesfund.com 
 
to chętnie bym w to wszedł, ale cena akcji jest moim zdaniem zdecydowanie zawyżona ! Panowie sprzedają 5% za 50tys. a to oznacza, że za 100% ktoś musiał by zapłacić 1mln zł i to za serwis, który w tej chwili raczkuje i nie bardzo widać tam duży ruch.  
 
W czasie gdy spółka debiutuje na giełdzie to cena debiutu jest tak dobierana, żeby trafić trochę poniżej aktualnej (a nie potencjalnej za 5 lat) wartość spółki. Czasami ta cena jest nieco nie trafiona i wtedy jest korekta, ale nigdy o taki rząd wielkości. 
W większości przypadków zaś mamy wzrost cen akcji po debiucie na czym korzystają zarówno akcjonariusze jak i właściciel (dobry PR) 
 
Przyszli akcjonariusze muszą liczyć na spory sukces beesfund.com w przyszłości, żeby rzeczywiście na swoich akcjach cokolwiek zarobić.

CD 2012-09-04

Też to widzę w ten sposób. Jeśli portal się rozkręci to może zacznę tam inwestować, ale w mojej ocenie nie ma tam na razie ciekawych projektów, a z tą wyceną swojego start-upu na milion złotych, to założyciele grubo przesadzili.

darek 2012-09-04

Jeśli Beesfund jest warty milion złotych mając - ile użytkowników ? kilkaset ? 
 
W ten sposób Kontestację możnaby wyceniać na dziesiątki lub nawet setki milionów , bo ma użytkowników kilkadziesiąt tysięcy.

MDK 2012-09-04

Czy firma jest warta tej wyceny? Nie wiem, bo nie słuchałem jeszcze audycji i nie przeglądałem dokładnie ich strony więc odniosę się tylko do waszych komentarzy. 
 
#5 Wyobraźmy sobie sytuację, że wymyślisz pomysł jak sprawić, aby czajnik zagotował wodę szybciej i zużywając do tego mniej energii. Masz pomysł, przygotowałeś wszystko jednak jeszcze nic na tym nie zarobiłeś, bo nie sprzedałeś żadnego "nowego" czajnika.  
Myślisz sobie "Potrzebuje pomocy - sprzedam komuś 25% akcji w tym biznesie". Za ile sprzedasz? Za 25% wartości twojego biznesu (25% z 0 to nadal 0) czy za tyle ile może być warte za 5 lat?  
 
#6  
Można kupić pole w Arabia Saudyjska i poszukać tam ropy. Można też poczekać, aż ktoś kupi, znajdzie ją i wtedy się przyłączyć. Trzeba jednak się liczyć z tym, że cena będzie wyższa i interes będzie mniej zyskowny.  
 
#7  
Nie wszystko co jest w internecie może być ocenianie jedynie przez pryzmat "ilości użytkowników".  
Jeżeli głównym źródłem zarobków jakiegoś biznesu w internecie, nie są reklamy na stronie czy inne sposoby zarabiania na użytkownikach w sposób pośredni - to nie ma ona, aż tak dużego znaczenia. Nie można tak prostolinijnie porównać 2 firm, która jest lepsza, która gorsza jedynie na podstawie ilości użytkowników.  
Firma A ma 10 użytkowników, którzy dziennie zostawiają tam po 2 złote, a firma B ma 1000 użytkowników którzy dziennie zostawiają tam po 1 groszu. Która firma będzie bardziej rentowną inwestycją (prognozując, że nie będzie dużych zmian) ?  
 
 
Podsumowując już i przy okazji odpowiadając na wcześniejsze pytanie "Czy firma jest warta tej wyceny".  
Każda firma jest warta tyle ile jest w stanie za nią zapłacić klient!  
I tego nie zmienią nawet wyliczenia światowych finansowych guru, a tym bardziej krytykowanie w komentarzach na kontestacji.

darek 2012-09-05

Domyślam się, że autorzy wycenili to w ten sposób, że szacują na przykład, że ten rynek w Polsce może za parę lat wynieść parę milionów złotych - więc jakby oni zdobyli większośc rynku to byłoby kilka milionów. Od tych paru milionów prowizje wyniosłyby kilkaset tysięcy. I dlatego taka wycena firmy . Od wyceny rynku, ale rynku który jeszcze nie powstał i którego nie opanowali na dzień dzisiejszy.

chrobacja.prohosts.org 2012-09-05

Ale tak szczerze.... 
 
to byla audycja sponsorowana ? ;-) 
 
czy nie ?

GPC88 2012-09-05

Nie lubie takiego typowego polskiego podejscia typu: "miej zaufanie, nie pytaj sie o to czy serwis gwarantuje cokolwiek, wszyscy jestesmy ludzmi, czemu mielibysmy cie oszukac, to tylko 30 zl itp." jak inwestuje moje pieniadze to robie to z glowa i patrze zawsze kto za co odpowiada i kto jest odpowiedzialny jesli kontrahent nie wywiazuje sie z umowy - i zwykle dobrze na tym wychodze :)

GPC88 2012-09-05

A tak BTW: Hugo nastepna audycje zrob o prawach autorskich w kontekscie kopalniawiedzy.pl

Hugo 2012-09-05

A juz bylo o prawach autorskich sporo. I w rozmowie z Martinem i z Maćkiem Miąsikiem.  
 
Nic nowego. Powtórzymy za pol roku :)

Crzszman 2012-09-05

Naprawdę przyjemna audycja i fajna strona. Bardzo mi się takie akcje podobają :)

MDK 2012-09-06

Mógłbyś mi Hugo podać adres strony, na której kolorywy Vloger zbierał pieniądze na p. Jana?  
Bo z tego co widzę strona ze zbiórką na indiegogo.com została zamknięta, a po kilku godzinach link do tej strony został też zlikwidowany z opisu pod filmikami na YT.  
Istnieje jakieś inna strona gdzie można monitorować tą akcje? Na jego FB większość to pierdolenie o szopenie, a jak coś się znajdzie o p. Janie to jest to napisane w stylu "Odpierdolcie się ode mnie".

SOCZ 2012-10-07

Dzięki za audycję, daje do myślenia. ;)

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:RODO nie jest potrzebne! (2) - 2 tygodnie temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 4 tygodnie temu

Autostopem na Kitaj (2) - 5 tygodni temu


Więcej audycji...
Zdrajcy sprawy (4) - 7 tygodni temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - 2 miesiące temu

Nie bój się kontrolera skarbowego! (6) - 2 miesiące temu

Taxi zamiast PKS (4) - 3 miesiące temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 miesiące temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - 3 miesiące temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 miesiące temu


Każdy w końcu umrze (2) - 4 miesiące temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 4 miesiące temu

Zabić czy usunąć? (7) - 5 miesiące temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 5 miesięcy temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - 5 miesięcy temu

Aktywność zawodowa niemile widziana (9) - 6 miesięcy temu

Jak pędzić bimber (10) - 6 miesięcy temu

Czy bańka już pękła? (8) - 6 miesięcy temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 7 miesięcy temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - 7 miesięcy temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - 7 miesięcy temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - 8 miesięcy temu

Nowy, legalny hazard (2) - 8 miesięcy temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 8 miesięcy temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 9 miesięcy temu

Black Friday po polsku (4) - 9 miesięcy temu

Nowy próg podatkowy (11) - 9 miesięcy temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 10 miesięcy temuKto jest najwiekszym złodziejem? - 10 miesięcy temu

Jak wynajmować mieszkanie za darmo? (2) - 11 miesięcy temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 11 miesięcy temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 11 miesięcy temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 11 miesięcy temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 11 miesięcy temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 11 miesięcy temu


O jedna wyplatę mniej (3) - ponad rok temu


Wolnościowcy upadają (13) - ponad rok temu
A klientów mamy w nosie (1) - ponad rok temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - ponad rok temu

Czy wziąłbyś order? (22) - ponad rok temuTwoje hasła są za słabe! (6) - ponad rok temu

Niemcy cenzurują internet (4) - ponad rok temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - ponad rok temu


Wywiad z terrorystą (34) - ponad rok temu


Kto spekuluje masłem? (3) - ponad rok temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - ponad rok temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - ponad rok temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - ponad rok temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - ponad rok temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (29) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - ponad rok temu

Czy Kościół kradnie? (5) - ponad rok temu
Poprzez wódkę cenzurują sklepy (8) - ponad rok temu


Jednolite okradanie podatników (6) - ponad rok temu


Na chuja nam dzietność? (13) - ponad rok temu

Polska skazała terrorystę (6) - 2 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 2 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 3 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 3 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 3 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 3 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 3 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 3 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 3 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 3 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 3 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 3 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 4 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 4 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 4 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 4 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 4 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 4 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 4 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 4 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 4 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 5 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 5 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 5 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 5 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 5 lata temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 5 lata temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 5 lata temu


Co powinien spalić narodowiec? (61) - 5 lata temu
Czy wolno gwałcić publicznie? (17) - 5 lata temu


Ile dałbyś za dziecko? (25) - 5 lata temu


Jak kraść? (49) - 5 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 5 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 5 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 5 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 5 lat temu

MLM to ściema (67) - 5 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 6 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 6 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 6 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 6 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 6 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 6 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 6 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 6 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 6 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 6 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 6 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 7 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 7 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 7 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 7 lat temu

ACTA samo zło (87) - 7 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 7 lat temu

Naloty na graczy (17) - 7 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 7 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 7 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 7 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 7 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 7 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 7 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 8 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 8 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 8 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 8 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 8 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 8 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 8 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 8 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 8 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 8 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 8 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 8 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 8 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 8 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 8 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 8 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 9 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 9 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 9 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 9 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 9 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 9 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 9 lat temu


O buncie informatyków (8) - 9 lat temuUE powstała! (2) - 9 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Karol - chcę, żeby Martin wrócił ^^ - - 10.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Serwis klimatyzacji - - 20.00
Arek - - 10.00
Kuba - - 10.00
Hogo, Martin pijcie piwo - - 10.00
ZarabiajPrzez24.pl - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt