Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Kup najbardziej niepoprawną książkę tego roku
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (2)
wczoraj
Jan Fijor - Wizyta w Rumuni i kryzys w USA
Janek wrócił z ASBIROwego wyjazdu do Rumuni i opowiada o gospodarce tego kraju oraz o tym co go spotkało. Jak również ciekawe rzeczy dzieją się na rynku złota, ropy i giełdy w USA,...
Wydanie Główne
przedwczoraj
Kto ukradł nam Marsz?
Kolejna nacjonalizacja. Czy odzyskaliśmy niepodległość? Władza centralnca vs lokalna. Cena cebuli. Nie chcą inwestycji i miejsc pracy. Gentryfikacja. Do kogo należy miasto?
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Kontest.CLUB - wspieraj KonteStację
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2012-09-24

Jak zacząć biznes w wieku 15 lat?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Moimi gośćmi jest małżeństwo Karolina i Konrad Kunka, którzy w wieku 15 lat rozpoczęli pierwszy biznes, w wieku 20 paru lat sprowadzali kontenery elektroniki z Chin mimo, że zetknęli się z interwencjami Urzędu Celnego, Skarbowego, Inspekcji Handlowej, Inspektora Ochrony Środowiska i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Ale wciąż jeżdżą mercedesem. Bo dostali go w rozliczeniu.

KOMENTARZE

darek 2012-09-25

Do Macieja Bienerta : co do Niemiec to czytałem wiadomość, że co roku pare tysięcy Niemców opuszcza kraj i przeprowadza się (ze względu na ucisk podatkowy) do Szwajcarii. 
 
Czytałem też doniesienie, że jacyś Niemcy uciekli do USA, bo w Niemczech nauczanie domowe jest nielegalne. W USA poprosili o azyl polityczny - ciekaw jestem czy im ten azyl dano ?

Martin 2012-09-25

Dano.

Emper 2012-09-25

Gratuluję biznesu. 
 
Dzięki Kontestacji wiem, że Urząd może zajrzeć w bilingi i dlatego trzymam to pod kontrolą.  
Myślę, że łatwiej jednak działac w usługach - obrót mniejszy, więcej kasy obracam w gotówce i tym samym nie zwracamy uwagi państwa.

Radek Olszak 2012-09-25

Do Macieja Bienerta. A co z rabowaniem polskich dzieci przez niemieckie jugendamty? 
"Mogą odebrać dziecko bez decyzji sądu, zabronić mu kontaktu z rodzicami i zakazać mówienia w ojczystym języku, żaden urząd ani minisrestrwa nie ma nad nimi kontrol". 
Ciekawe video 
video.google.de 
i artykuł 
www.dziennikzachodni.pl

Karolina 2012-09-25

Oprócz wspomnianego aspektu usługi mają jeszcze kilka innych fajnych zalet- kwestie gwarancji, wyłożenia kapitału na towar, zdecydowanie łatwiej zamknąć działalność i ewentualnie otworzyć ją na nowo, jeśli istnieje taka potrzeba. Łatwiejsze rozliczenia z fiskusem.  
Myślę, że w usługach drzemie potencjał.  
Emper, zauważ, że oprócz udokumentowanego obrotu "państwo" zainteresowane jest też stanem posiadania obywatela i czy ma to odzwierciedlenie w jego dochodach, a jak nie to lecimy z 75% stawką podatku...

Emper 2012-09-25

Tak, tak. Tutaj można korzystać z darowizn w formie nieruchomości od krewnych, które są nieopodatkowane.  
 
darowizny.wieszjak.pl

carol-lina 2012-09-25

Jak najbardziej :) Zależy ile tych mieszkań przykładowa "mama" ma ochotę podarować.

darek 2012-09-25

Siedząc w poczekalni u dentysty wpadła mi ręce gazeta mainstreamowa, która podpowiedziła mi pomysł na walkę z rzędnikami o swobody. 
 
Mianowicie czytając pewien artykuł zdałem sobie sprawę, że urzędnicy żyją w pewnej alternatywnej rzeczywistości. W tamtej rzeczywistości oni są tymi co "wspierają biznes". W gazecie tej znalazłem informacji o różnych tytułach - "gmina przyjazna biznesowi" które urzędnicy sobie niejako sami przyznają. Była to gazeta lokalna i nagle dowiedziałem się, że moja gmina rzekomo jest gminą przyjazną biznesowi. W ogóle było tam sporo gmin z mojego regionu - więc wyglądało to jakby prawie wszystkie gminy były przyjazne biznesowi. Jakoś to dziwne, że wszyscy sobie tytuły przyznają i się tym pysznią - ciekaw jestem czy z tego tytułu premie pobierają ? a tu biznesmeni nigdy o tym nie słyszeli i praktyka jest zupełnie odwrotna. 
 
Czy nie należałoby jakoś kazać zwracać tych tytułów ? jak to możliwe aby przyznawać sobie nagrody za coś co robi się kompletnie odwrotnie ?Jak możliwe jest takie zakłamanie mediów, które tego jakby nie widzą ?

Radim 2012-09-25

Coś jest nie tak nie moge odsłuchać audycji

Crzszman 2012-09-25

Łał :D Szczerze mówiąc jestem pod wrażeniem. Zawsze myślałem, o czymś podobnym, ale dopiero... No na pewno po skończeniu liceum, a nie jak sie ma .... 15 lat :) Ale w sumie wspaniale, że coś takiego się udaje. Na pewno zdobywa się doświadczenie, co jest dosyć ważne.

Verde 2012-09-25

O. Nastepni ludzie o nieodmiennym nazwisku. Kosmici?

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-09-25

Darek:Niemcy dostają azyl w USA i w innych krajach - podstawą jest przymus szkolny. 
 
Tak jak powiedziałem w ostatniej audycji: "Niemcy są bogatym krajem bez milionerów" Opuszczają kraj "podatkowo" wyprowadzając finanse za granicę. Sam mam taki plan ,wyjadę z DE będzie to oznaczało ,że jestem milionerem. 
 
Radek: Od 11 lat zajmuję się wychowaniem dzieci z domów dziecka. Niestety zdarzyło mi się uczestniczyć przy odbieraniu dzieci matce ,było to w Polsce ,przeżyłem również gorsze sytuacje. Jest to dramatyczne doświadczenie. Z Jugendamtami pracuje już od kilku lat i jeżdżę na wykłady kursy ,szkolenia oraz dostaję zlecenia na terapię czy opiekę. Jestem cenionym specjalistom w tym temacie ,moje stawki za terapię są najwyższe wśród niemieckich pedagogów-pomimo to Klientów mam więcej niż zdołam obsłużyć. Wychowania uczyłem się u najlepszych praktyków:pedagogów ,logopedów, psychoterapeutów i psychologów Jak dotąd wszystkie dzieci ,którymi się opiekowałem przyszły do mnie dobrowolnie ,w bardzo złym stanie emocjonalnym i mocno zaniedbane wychowawczo. Jestem przeciwnikiem ingerencji państwa w wychowanie i to mówię na każdym sympozium pedagogicznym. Reportaż na który się powołujesz jest zrobiony bardzo tendencyjnie-są tam przedstawione opowieści tylko jednej ze stron. Moje doświadczenie jest takie:jeśli przez JA odebrane zostało dziecko to może się to stać tylko za zgodą sądu i taka decyzja podyktowana jest konkretnymi przesłankami (patologia w rodzinie itd.) ,ale tak jak pisałem takiej możliwości nie powinno być w żadnym wolnym państwie.

darek 2012-09-26

Mylisz się Maciej. To czy jesteś prawdziwym milionerem czy nie - nie jest tak istotne. Chodzi o pojęcie statystyczne - które sobie wymysla rząd. Sowell twierdzi - że w USA za wysoko zarabiająch amerykańska statystyka uznaje już gdy zarbiają 70 tys rocznie - mąż + żona.  
Większość teoretycznych milonerów wcale nie jest rzeczywistymi milionerami - jest to tylko kwestia jakichś rządowych statystyk i wymyslonych kryteriów. 
Równie dobrze jutro mogą uchwalić, że jesteś milionerem. Pojęcie miliner to taki rządowy szacunek - czysto umowny.

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-09-26

Nie rozumiem co mają tu do rzeczy rządowe statystyki dlatego opiszę zjawisko prościej: 
od dawna kraje z rozbudowanym socjalem i uciskiem podatkowym dla najbogatszych obserwują zjawisko wyjazdu najzamożniejszych obywateli do krajów gdzie nie są tak mocno opodatkowani. W Niemczech są dobre warunki do bogacenia się i mam nadzieję ,że mi też się uda. Ostatnią częścią mojego planu będzie przeniesienie się do raju podatkowego. To bardzo racjonalne i zrozumiałe-czy jeszcze nie?

darek 2012-09-26

Skoro mowa o statystykach : czy Polska nie rozwijała się (przynajmniej w sensie statystycznym) szybciej od Niemiec przez ostatnie 10 lat ? 
Wydaje mie się że tak ? W Polsce chyba średnio ze 3-4% a w Nieczech średnio z 1- 2,5% ? 
 
Takie przynajmniej są oficjalne dane ? Czy sądzisz, że są fałszywe ?

darek 2012-09-26

Statystyka oficjalna Niemiec podaje wzrost GDP w latach od 2000 do 2009 - Wikipedia na (2,5;2,5;1,4;1;2,2;1,4;3,7;4,4;2,8;-3,5) średnio 1,8% - kiepski rezultat.

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-09-26

tak jak piszesz Darku. W Niemczech nędza ,głód i ubóstwo. Nie ma dróg ,przemysłu ,co nieliczni mieszkają w szałasach-pozostali w lesie pod chmurką. Społeczeństwo niewykształcone ,zajmuje się wykonywaniem prymitywnych narzędzi kamiennych ,poluje na dinozaury i ubiera się w skóry. Ja też żeby nadawać jeżdżę do Polski ,bo tu internet jeszcze nie doszedł. Jeżdżę oczywiście na ośle ,który od tygodnia nie jadł. Niemcy masowo wyjeżdżają do Polski do pracy na budowy ,zmywaki. Co niektórzy jak zarobią jakąś kasę to kupują rozbite samochody w Polsce by je z Niemczech tanio wyremontować. W szkołach na zachodzie uczy się dzieci języka polskiego by zapewnić im lepsze szanse na znalezienie zatrudnienia. Żeromskiego ,Mickiewicza i Tuwima zna cały świat. Niemcy wzorują się na polskim systemie opieki zdrowotnej i emerytalnym.  
 
a tak poważnie to poczytaj trochę o statystykach wzrostu gospodarczego. Przykład: polski sprzedawca na bazarze miał szczęście i udało mu się sprzedać dwa razy więcej buraków niż w zeszłym roku. Jego dochód z 1000EUR wzrósł do 1100EUR. Statystycznie zanotował on wzrost gospodarczy 10%. W tym samym czasie dochody pracownika fabryki Porsche nie nie zmieniły bo firma ma wprowadzić zupełnie nowy model dopiero za rok. Tak więc w ostatnich dwóch latach jego zarobek roczny wynosił 120.000EUR. Odnotował on 0% wzrostu gospodarczego.  
Zgodnie z rozumowaniem Darka to "kiepski rezultat" i pracownik Porsche powinien natychmiast się zająć kopaniem buraków bo w tym jest większy wzrost ,przyszłość i lepsze perspektywy.

darek 2012-09-27

Widzę, że masz w głowie obraz polskiego prymitywnego chłopa - jak w filmie Placówka i niemieckiego nowoczesnego dziedzica. Rozumujesz emocjonalnymi obrazami. 
 
Natomiast faktem jest, że Niemcy są po prostu krajem rozwijającym się wolno. 
 
Milton Friedman kiedyś będąc w Polsce powiedział, że kraje Zachodnie nie stanowią dla Polski wzoru (ze względu na wolny rozwój) tylko należy się wzorować na tym jak postepowały wtedy gdy były biedne - czyli były w naszej obecnej sytuacji.

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-09-27

Szanowny Darku aby ta audycja miała efekt edukacyjny wymienię kilka wybranych krajów o najwyższym wzroście gospodarczym (2010): 
Turkmenistan 11% 
Kongo 10,5% 
Afganistan 8,9% 
Mozambik 8,3% 
Uzbekistan 8,2% 
Timor Wschodni 8% 
Liban 7,2% 
Kazachstan 7% 
Etiopia 7% 
Zambia 7% 
Etiopia 6,8% 
 
Nadal myślisz ,że mieszkańcy Kongo gospodarczo dogonią Niemców?  
Rozumiesz już jaki jest błąd polegania na wskaźnikach i statystykach?

darek 2012-09-28

Co do wspomnianych krajów to pewno nie ma tam w ogóle żadnych danych więc niepotrzebnie się podniecasz - ktos sobie tylko oszacował tak. 
 
Wnioskuję, że uważasz, że niemieckie statystyki nie mają żadnej wartości. Wydaje mi się, że to pewna przesada, bo Niemcy chyba rzadko kupują bez faktury itp. 
A propos jaki procent Niemców kupuje u ciebie bez faktury ?

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-09-28

no i dostałem od Darka odpowiedź na moje pytanie.  
 
Zamiast tylu zdań wystarczyło napisać ,że i tak nie zrozumiesz.

robsonic 2012-09-28

Rejestrujcie firmy w UK. Od 4 lat prowadze mala firme i jestem mega zadowolony. Na wyspach pierwsze zarobione 40 000 PLN jest wolne od podatku, angielski zus kosztuje 60 zeta miesiecznie. Obrot do 400 000 rocznie gwarantuje zwolnienie z VAT - RAJ :)

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-09-28

Robsonic zadzwoń proszę w niedzielę o 20:00 i opowiedz trochę o prowadzeniu działalności w UK

darek 2012-09-28

Widzę, że masz Maciej dość pokrętne sposoby argumentacji : dowodem na nieprawdę statystyk z Niemiec ma być nieprawdziwa statystyka z Afganistanu. 
Radziłbym pisać wprost - np nie wierzę statystykom - zamiast takich okrężnych retorycznych chwytów.

aNDRZEJ 2012-09-28

Darek za wszelką cenę chcesz mieć rację a tu nie o to chodzi - raczej żeby pomozmawiać i wymienić się jakąś wiedzą. Wyluzuj.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:

Kto ukradł nam Marsz? - przedwczoraj


Twój głos nic nie znaczy (6) - 3 tygodnie temuPolskie produkty mogą być gorsze (4) - 7 tygodni temu

Matka Boska Dotacyjna (8) - 8 tygodni temu

Więcej audycji...
Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 miesiące temu

Rozwody przez internet - 2 miesiące temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 3 miesiące temu

Podatki, które się opłacają? (3) - 3 miesiące temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 miesiące temu

Komu zabrać w pierwszej kolejności? (1) - 4 miesiące temu

Wytrychy na cenzurowanym (4) - 4 miesiące temu

Autostopem na Kitaj (2) - 4 miesiące temu


Zdrajcy sprawy (4) - 5 miesiące temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - 5 miesięcy temu

Nie bój się kontrolera skarbowego! (6) - 5 miesięcy temu

Taxi zamiast PKS (4) - 5 miesięcy temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 6 miesięcy temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - 6 miesięcy temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - 6 miesięcy temu


Każdy w końcu umrze (2) - 7 miesięcy temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 7 miesięcy temu

Zabić czy usunąć? (7) - 8 miesięcy temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 8 miesięcy temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - 8 miesięcy temu

Aktywność zawodowa niemile widziana (9) - 9 miesięcy temu

Jak pędzić bimber (10) - 9 miesięcy temu

Czy bańka już pękła? (8) - 9 miesięcy temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 9 miesięcy temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - 10 miesięcy temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - 10 miesięcy temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - 10 miesięcy temu

Nowy, legalny hazard (2) - 11 miesięcy temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 11 miesięcy temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 11 miesięcy temu

Black Friday po polsku (4) - 11 miesięcy temu

Nowy próg podatkowy (11) - 11 miesięcy temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - ponad rok temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - ponad rok temu

Za tanie linie lotnicze (8) - ponad rok temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - ponad rok temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - ponad rok temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - ponad rok temu


O jedna wyplatę mniej (3) - ponad rok temu


Wolnościowcy upadają (13) - ponad rok temu
A klientów mamy w nosie (1) - ponad rok temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - ponad rok temu

Czy wziąłbyś order? (22) - ponad rok temuTwoje hasła są za słabe! (6) - ponad rok temu

Niemcy cenzurują internet (4) - ponad rok temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - ponad rok temu


Wywiad z terrorystą (34) - ponad rok temu


Kto spekuluje masłem? (3) - ponad rok temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - ponad rok temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - ponad rok temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - ponad rok temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - ponad rok temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (29) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - ponad rok temu

Czy Kościół kradnie? (5) - ponad rok temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 2 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 2 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 3 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 3 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 3 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 3 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 3 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 3 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 3 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 3 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 4 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 4 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 4 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 4 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 4 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 4 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 4 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 4 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 4 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 5 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 5 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 5 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 5 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 5 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 5 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 5 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 5 lata temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 5 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 5 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 5 lat temu


Jak kraść? (49) - 5 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 5 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 5 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 5 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 6 lat temu

MLM to ściema (67) - 6 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 6 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 6 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 6 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 6 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 6 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 6 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 7 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 7 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 7 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 7 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 7 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 7 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 7 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 7 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 7 lat temu

ACTA samo zło (87) - 7 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 7 lat temu

Naloty na graczy (17) - 7 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 7 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 7 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 7 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 8 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 8 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 8 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 8 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 8 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 8 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 8 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 8 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 8 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 8 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 8 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 8 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 8 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 8 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 8 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 8 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 9 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 9 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 9 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 9 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 9 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 9 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 9 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 9 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 9 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 9 lat temu


O buncie informatyków (8) - 9 lat temuUE powstała! (2) - 9 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

wierny słuchacz - - 20.00
Sklep sportowy sport partner - - 20.00
ZarabiajPrzez24.pl - - 20.00
Ogłoszenia dam prace - - 20.00
Bukmacherzy24 - - 40.00
Karol - chcę, żeby Martin wrócił ^^ - - 10.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt