Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Wspieraj KonteStację i dołącz do Kontest.CLUB
Dziś
21:00
Jan Fijor zaprasza
Nie
20:00
Firma na emigracji
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
A może by się tak nie wcinać?
O różnych dziedzinach, które nie muszą być państwowe. Zamknięcie stadionu za race. Zarobki piłkarzy. Ponad 200 psób do uśpienia przez marihuanę. Urzędy pracy. Ograniczenia Airbnb w...
Programista Na Emigracji
przedwczoraj
Digart.pl – Historia powstania i zamknięcia legendy polskiego internetu
Dzisiejszym gościem jest Piotr Kaczor. Rozmawiamy o powstaniu i zamknięciu Digart.pl – legendy polskiego internetu. Jakie technologie wykorzystywał Digart? Jakie miał problemy? Czy portal...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Kontest.CLUB - wspieraj KonteStację
▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2012-10-08

Obniżył podatki, zlikwidował żłobki i opiekę społeczną

Nadający: Marcin Hugo Kosiński

Dziś gościem jest Stefan Oleszczuk, burmistrz Kamienia Pomorskiego, który przeprowadził w tym mieście wolnorynkową rewolucję.

KOMENTARZE

Don Camilo 2012-10-09

ad 36 min.  
Nowa Sól nie ma burmistrza. :)

TUL 2012-10-09

DonCamilo, Wadim Tyszkiewicz to by się też nadawał do audycji w KS na gościa, o tej swojej firmie komputerowej poopowiadać, ale to bardziej chyba do Kamila.

-Blacha 2012-10-09

@Don Camilo :  
wyborcza.biz

Hugo 2012-10-09

Sorry za brak początku. Moja wina.

Marius 2012-10-09

Oby więcej takich gości w KS :]

SKŁ 2012-10-09

O co chodzi z tym greyfrutem podczas operacji ??? Nie można jeść PRZED operacją? Bo się można wykrwawić? 
 
Ja bardzo bym prosił Pana Gościa by mógł dać źródło do porad właśnie takich PODSTAWOWYCH - że jak ktoś bierze leki na rozrzedzenie krwi to nie może brać CZOSNKU,POKRZYWY,SZPINAKU i in. 
Na Pana stronie uleczyc-nieuleczalne.pl są tylko 6 filmikow i reklamowki ksiazek. 
Pozdrawiam 
Ciekawy gość 
 
PROSZE O TO INFO O GREYFRUTACH bo nigdy nie zjem tego owaca a lubie!!!

tom 2012-10-09

7:20, coś koło tego: gulagbound.com

Jaroslaw 2012-10-09

Proponuje zeby Pan Stefan Oleszczuk pozostal przy ziololecznictwie. 
Gmina, samorzad terytorialny, to takie mini panstewko w ktorym obowiazuje "dobro ogolu" czyli zaspokajanie potrzeb spolecznych. Gmina czy panstwo nie sluzbyc INTERESOM MNIEJSZOSCI ZA PIENIADZE WIEKSZOSCI. 
Gmina nie moze dzialac jak firma w ktorej zlobek i opeke spoleczna sa kosztem.  
Koncepcja panstwa jako umowy spolecznej jest prosta: panstwo zbiera od obywateli pieniadze, zeby za nie zaspokajac potrzeby tychze obywateli w dziedzinie administrowania, szkolnictwa, lecznictwa, bezpieczenstwa, infrastruktury, pomocy spolecznej etc. Zadaniem panstwa nie jest zarabianie na zaspokajaniu tych potrzeb – lecz po prostu ich zaspokajanie. Jezeli panstwo zleca te zadania firmom, których celem jest zysk – to radykalnie zmienia priorytety dzialan wykonywanych za pieniadze obywateli.

Till 2012-10-09

Jarosław, co ty bredzisz? Jaka umowa społeczna, powiedz może kiedy ją podpisałeś i pokaż mi jej zapisy.  
 
Zadaniem państwa jest zaspokajanie potrzeb? A jak ktoś woli sam się zaspokajać?

aNDRZEJ 2012-10-09

Stefan Oleszczuk na prezydenta!

Jaroslaw 2012-10-09

@ 9 
 
Co do umowy spolecznej to zawierana jest w formie konstytucji na ktora przysiegaja organy panstwa. 
 
Till - rece mi opadly

LordBlick 2012-10-10

Jarosławie, jeśli coś jest z góry narzucone, to nie możną tego nazywać umową... No chyba że umowa społeczna ma się tak do umowy, jak krzesło elektryczne do zwykłego krzesła... Organy dobra wspólnego nie powinny mieć prawa zadłużania się i tyle. A od dobroczynności to powinny być oddolne organizacje wspierane dobrowolnie przez obywateli, którym zdjęłoby przymusowe jarzmo. Tzw. "opieka społeczna" to jest z punktu normalnej psychologi środek utrwalania wyuczonej bezradności. Państwo to nie wielka mamusia z nieskończenie wielkim cycem dla bidulek, tylko dobro wspólne wszystkich obywateli, które powinno być rozporządzane mądrze i rzetelnie. Socjalizm po prostu się nie sprawdza i stąd kryzys.

Jaroslaw 2012-10-10

@ 12 
 
Dobro wspolne jest wazne dla wszystkich gwarancja sprawiedliwosci spolecznej i racjonalnosci prawa dla libralow, socjalistow, republikanow i innych. 
 
Pisze o tym wasz guru Ludwig von Mises w tekscie Liberalizm. 
 
A tak w gole nie zrozumiales mojego wpisu. Powiedz mi co panstwo zamierza zrobic z nadwyzka srodkow jaka zostanie po skasowaniu zlobkow, przytulkow, basenow i innych koszto chlonnych przedsiewziec. 
 
Wielki cyc dla bidulek zamieni sie w wodopoj dla niewydarzonych biznesmenow, dotacje dla supermarketow, subwencje dla bankow prywatnych.

Rafał 2012-10-10

@Till @LordBlick Wydaję mi się, że @Jaroslaw ma niezły ubaw, widząc że odpisujecie na jego prowokacje:) Czyżby "nick" @Jaroslaw nie był przypadkowy:)?

LordBlick 2012-10-10

Nie twierdzę, że nie ma być dóbr wspólnych, ale niech to funkcjonuje po prostu na zasadzie braku przymusowej tyrani. Rozejrzyj się jak żyją ludzie w Szwajcarii, Honkongu... 
I jakie dotacje ? To wymysł papierkojadów z UE, aby było jak najwięcej bezproduktywnych etatów. Biznes bez nadmiernych obciążeń fiskalnych nie potrzebuje żadnych dotacji. 
Co z nadwyżkami ? Na utrzymanie profesjonalnej policji i szkolenia wojskowe obywateli, tak jak w Szwajcarii. Tamten kraj zachował neutralność w obu wojnach światowych właśnie dzięki temu, że nikt nie śmiał tam wkroczyć - mógł się spodziewać obrony w każdym z domów. www.szwajcaria.net Nadwyżki należy także przetrzymywać na wypadek różnych kataklizmów. 
Wbrew pozorom rozumiem twój wpis, tylko cały problem w tym, że bronisz obecnego system politycznego w Polsce który staje się tyranią dla ludzi. Nie wmówisz mi, że regulowany ręcznie system pseudoubezpieczeń socjalnych i zdrowotnych oraz istnienie podatku dochodowego, którego lwia część idzie na koszty ściągania, są w porządku. W takim układzie jest tendencja narastająca w tworzeniu nowych regulacji prawnych i dostawianiu nowych biurek aby te regulacje pilnie strzec na koszt pracującego obywatela. Procenty obciążeń ze strony fiskusa/ZUS po złożeniu sięgają 73% tego co musi wypracować. Ten system łupie obywateli bardziej, niż by robiła jakakolwiek "przestępczość zorganizowana". 
Polecam książkę F. von Hayeka "Droga do zniewolenia".

Adam z Hessen 2012-10-10

@Jarosław: Jak budżet jest na plus to sie obniża podatki. Albo sie odkłada na procent aby część podatków płaciła się sama. Mozna tez je zachować jako majątek na czarną godzine, ot na wypadek powodzi. Każda z tych opcji jest lepsza niz robienie nierównej konkurencji prywatnym żłobkom.

Robert 2012-10-10

Może trochę nie na temat, ale muszę się wyżalić i zapytać jak jest na innych uczelniach, otóż: miałem właśnie pierwszy wykład z ekonomii na studiach i od razu pani doktor inżynier wystrzeliła z cudownym poglądem na temat: 'kupujcie polskie produkty/system dotacji państwowych pozwala uratować wiele miejsc pracy'... myślałem, że w szkole wyższej posłucham czegoś mądrego, a tu takie bzdury.

SKŁ 2012-10-10

@Robert a coto nie mozna kupować pl produktow? Moze ja chce wspierac pl presiebiorcow? Moze zakażesz mi?!

Robeert 2012-10-10

Oczywiście, że można. Jestem jak najbardziej za tym jeśli produkt jeśli ten produkt jest dobry jakościowo, tani, albo po prostu Ci się podoba. Tyle tylko, że nie prowadźmy fałszywej polityki, że jeśli nie kupujemy polskich produktów to zabieramy prace polakom.

Kreator z koczowiska :) 2012-10-10

Historia rządów w skrócie w linku: 
 
Może realia tak różowe nie były, jak przedstawia artykuł (wiem bo bywałem w Kamieniu) ale sporo się zmieniło. Gdyby jeszcze stare miasto tam odbudować do końca - przynajmniej w rejonie rynku - byłoby to jedno z najładniejszych miasteczek na Pomorzu. 
 
tomcuk.w.interia.pl

iskra 2012-10-11

Ale super posłuchać. Nawet nie dlatego, że pan mądrze mówi, ale dlatego, że go nie ukatrupili zanim cokolwiek sensownego zrobił (i to w sferze publicznej) - to bardzo pocieszające.

Till 2012-10-11

Jarosław, czym się różni sprawiedliwość od "sprawiedliwości społecznej"? Dla mnie to, że ktoś leniwy przymiera głodem jest sprawiedliwe, ale dla niektórych (nie wiem czy dla Ciebie) będzie to "niesprawiedliwe społecznie". To jest rozmywanie pojęć i tworzenie takiego bełkotu, w którym dyskusja staje się niemożliwa.

Jaroslaw 2012-10-12

@ 22 
Till masz jakies imie ? Lubie wiedziec do kogo pisze. 
 
Nie jestes bardzo orginalny z tak sformulowana idea sprawiedliwosci. Wbrew powszechnemu mniemaniu, liczni ludzie w kapitalizmie pracuja kiedy trafi sie mozliwosc i nie ma to nic wspolnego z tym czy sa leni czy tez nie sa. Wszystko to poglebia niesprawiedliwosc jednostki.

SOCZ 2012-10-13

Zapraszam Pana do mojej gminy. 
 
WRESZCIE KTOŚ KTO NIE TYLKO UWAŻA, ŻE NALEŻY COŚ ZMIENIĆ - tylko to zmienia. 
 
Siedział Pan w więzieniu... 
Może tak przeszkolić życia innych polityków ten sposób? 
 
Świetna audycja. 
 
Ps. Blacha, Nowa Sól, to historia, którą warto zbadać na miejscu, jest ktoś stamtąd?

Kasia Templewicz 2012-10-16

Jarosławie,  
a co Ty na to, że w naszej konstytucji jest zapis o tym, że nauka w szkołach publicznych jest bezpłatna? 
Skoro jest bezpłatna to nie powinno się na nią płacić w podatkach. Skoro jest bezpłatna, to nauczyciele powinni być wolontariuszami, a budynki szkolne powinny być użyczane bezpłatnym szkołom przez wspaniałomyślnych filantropów.  
Jakoś zawsze wychodzi na to, że to co opłacamy z podatków jest wiele razy droższe, niż gdybyśmy kupili to na wolnym rynku. Podam Ci przykład: Otóż w Warszawie bilet normalny komunikacji miejskiej kosztuje 3,80 zł. Prywatna firma BAGS, która świadczy usługi transportowe od przystanku Warszawa Ochota i dojeżdża między innymi do Mińska Mazowieckiego za przejechanie takiego kawałka trasy, jaki możesz za pomocą ZTM Warszawa przejechać za 3,80 zł pobiera opłatę ok 1,80 zł. Nie bierze na to żadnych dotacji, co więcej - musi zapłacić szereg podatków. Do biletu 'firmy' ZTM musimy dorzucić z naszych podatków ponad 5 zł. 
Kolejny przykład to TVP, który żeby puszczać w kółko 'Czterech pancernych', 'Stawkę większą niż życie', 'Klan' i 'M jak mdłości' potrzebuje 8 000 ludzi, natomiast Polsat, żeby na siebie zarobić jakoś daje radę z 250 pracownikami...

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:
Każdy w końcu umrze (2) - 3 tygodnie temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
Zabić czy usunąć? (7) - 8 tygodni temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 2 miesiące temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - 2 miesiące temu

Aktywność zawodowa niemile widziana (9) - 3 miesiące temu

Jak pędzić bimber (10) - 3 miesiące temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 miesiące temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 4 miesiące temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - 4 miesiące temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - 4 miesiące temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - 5 miesiące temu

Nowy, legalny hazard (2) - 5 miesiące temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 5 miesięcy temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 6 miesięcy temu

Black Friday po polsku (4) - 6 miesięcy temu

Nowy próg podatkowy (11) - 6 miesięcy temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 7 miesięcy temu
Jak wynajmować mieszkanie za darmo? (2) - 8 miesięcy temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 8 miesięcy temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 8 miesięcy temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 8 miesięcy temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 9 miesięcy temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 9 miesięcy temu


Nie będę płacił za Twoje mieszkanie (19) - 9 miesięcy temu


Dlaczego nie warto wracać do Polski? (8) - 10 miesięcy temu

Kto będzie sądził Twojego mordercę? (3) - 10 miesięcy temu

O jedna wyplatę mniej (3) - 10 miesięcy temu

Czy tylko „debile” popierają Razem? (31) - 11 miesięcy temu

Wolnościowcy upadają (13) - 11 miesięcy temuW tym kraju wszyscy chcą Cię okraść (10) - 11 miesięcy temu

A klientów mamy w nosie (1) - 11 miesięcy temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 11 miesięcy temu

Czy wziąłbyś order? (22) - ponad rok temuTwoje hasła są za słabe! (6) - ponad rok temu

Niemcy cenzurują internet (4) - ponad rok temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - ponad rok temu


Wywiad z terrorystą (34) - ponad rok temu


Kto spekuluje masłem? (3) - ponad rok temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - ponad rok temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - ponad rok temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - ponad rok temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - ponad rok temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (27) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - ponad rok temu

Czy Kościół kradnie? (5) - ponad rok temu
Poprzez wódkę cenzurują sklepy (8) - ponad rok temu


Jednolite okradanie podatników (6) - ponad rok temu


Na chuja nam dzietność? (13) - ponad rok temuJak spożywać piwo publicznie? (1) - ponad rok temu


Polska skazała terrorystę (6) - ponad rok temu
Człowiek, który dostał po d... (5) - ponad rok temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - ponad rok temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 2 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 2 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 3 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 3 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 3 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 3 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 3 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 3 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 3 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 3 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 3 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 3 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 3 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 4 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 4 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 4 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 4 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 4 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 4 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 4 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 4 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 4 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 4 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 4 lata temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 5 lata temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 5 lata temu


Co powinien spalić narodowiec? (61) - 5 lata temu
Czy wolno gwałcić publicznie? (17) - 5 lata temu


Ile dałbyś za dziecko? (25) - 5 lata temu


Jak kraść? (49) - 5 lata temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 5 lata temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 5 lata temu

Jak zabić krowę? (46) - 5 lata temuJak wycenić dziecko? (9) - 5 lat temu

MLM to ściema (67) - 5 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 5 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 5 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 6 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 6 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 6 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 6 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 6 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 6 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 6 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 6 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 6 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 6 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 6 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 6 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 6 lat temu

ACTA samo zło (87) - 6 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 7 lat temu

Naloty na graczy (17) - 7 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 7 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 7 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 7 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 7 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 7 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 7 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 7 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 7 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 7 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 7 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 7 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 8 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 8 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 8 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 8 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 8 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 8 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 8 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 8 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 8 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 8 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 8 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 8 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 8 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 8 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 8 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 9 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 9 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 9 lat temu


O buncie informatyków (8) - 9 lat temuUE powstała! (2) - 9 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Kosmetyki Tiande - - 20.00
Jerzy Soros - - 77.00
Piaskowiec - - 20.00
Wypożyczalnia samochodów Nowy Sącz - - 20.00
Bukmacherzy24 - - 50.00
Senso24 - łóżka, materace - - 25.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt