Facebook
Podpis:
Numer GG:

Dziś
21:00
Jan Fijor zaprasza
Dziś
22:30
Kolejne Rozmowy w Nocy 19 Kwietnia 22.30
Słuchaj radia
Wydanie Główne (12)
wczoraj
Wywiad z terrorystą
Dziś Hugo z Martinem rozmawiają z Kamilem oskarżonym o terroryzm i z Markiem oskarżonym o rozpasanie alkoholowe. Jeden poległ, drugi wygrał...
ALBRECHT o nieruchomościach (3)
wczoraj
Zwiększamy skalę naszego działania
Dziesiątki nowych spotkań z inwestorami, miliony kapitału do zagospodarowania i międzynarodowe projekty inwestycyjne. Informacje o spotkaniach networkingowych znajdziesz na...
Epicentrum (1)
dziś
Czym otruć prezydenta?
Przegląd trucizn, ich zastosowań i sposobów działania

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2010-07-14

O wakacjach, biznesie wakacyjnym i jak zwykle ekonomii

Nadający: Jan Fijor

Dzisiaj audycja bardziej na luzie, wakacyjna. Rozmawiamy o pracy wakacyjnej, o podróżach oraz o długach, kredytach i ekonomii.
Pobierz [63,6 MB]

KOMENTARZE

Syn Kastrata 2010-07-15

Zasada „niech każdy robi to, co robi najlepiej” niezbyt mi się podoba. Po pierwsze zasada ta nie uwzględnia talentu do robienia czegoś złego. Przykładem może być osoba silna i pozbawiona skrupuł, czyli mająca predyspozycje do bycia mordercą, lub osoba bardzo zwinna i niepozorna, czyli mająca predyspozycje do bycia mordercą. Jednocześnie kojarzy mi się tego typu zasada z hodowaniem ludzi w „Nowym Wspaniałym Świecie”, by byli odpowiedni do odpowiednich zadań, oraz z testami w USA przewidującymi karierę dziecka.  
 
Choć oczywiście zasada specjalizacji jest bardzo piękna i bardzo konserwatywna. Przecież nikt inny jak Saint-Simon, Comte, Maistre, aż do Maurrasa najbardziej promowali tą ideę we Francji. Oczywiście bardziej promując korporacjonizm niż leseferyzm, ale jaka pięknie antydemokratyczna. 
 
Ciekawi mnie ta informacja o plażach? Z czego wynika, że plaże równoleżnikowe są lepsze od południkowych? To przypadek czy istnieje jakaś zasada kierująca tym faktem?  
 
Nie podoba mi się rozdawanie ulotek. Nie dość, że miasto jest od nich zaśmiecone i muszę płacić na MPO przez tą radosną działalność, to jeśli chodzi o ulotki o treści nieobyczajnej wbrew mojej woli są mi w ten sposób pokazywane. Radzę wszystkim szukać pracy w innych miejscach. Praca powinna mieć jakiś etos. Praca powinna być powodem do dumy. Jeśli praca może być powodem wstydu i wyrzutów sumienia należy jej unikać.  
 
Czy ta działalność związana z fakturami w wyniku której osiągnął pan wraz z swoimi kolegami była legalna? Czy zarobek był przynajmniej adekwatny do wykonanej pracy?  
 
Nie lepiej nazwać milionerem kogoś kto posiada majątek dający milion (w danej walucie). Tak pisze się w książkach historycznych. Jak czytam zawsze opisując majątek mówi się ile zysku daje on rocznie. Dom to taki mało majątkowy majątek o ile nie mieszkamy w insuli. :>

jan M Fijor 2010-07-15

My tu rozmawiamy o dzialalnosci gospdoarczej, przedsiębiorczej, a nie przestępczej. Robienie zła nie może być dobre. Nie mozna najlepiej mordować czy gwałcić. 
Co do plaż, to wyraziłem swoje spostrzżenie. Nie prowadziłem badań, ale wydaje mi się, że równoleżnikowe plaże rozkładają się harmonijniej ze względu na to, iż tworzą się w zgdozie z ruchem Ziemi. 
Działalność w spółdzielni studenckiej była legalna, wystawiane dokumenty też, czego dowodem było chociażby uzyskanie dochodu. W warunkach socjaloizmu mechanizmu cenowego nie było, trudno więc odpowiedzaieć na pytanie, czy praca była adekwatna do płacy. Cena pracy nie zależy od ilości włożonego weń wysiłku, lecz od jej wartości. W przeciwnym razie ludzie pracowaliby bardzo powoli, żeby więcej zarobić.  
Co to znaczy: majątek dający milion? Czy obraz Leonarda da Vinci wart 10 mln dolarów daje majątek? Milioner, to ktoś kto posiada majątek wartości miliona dolarów. Czyli taki, za który inni zapłacą milion dolarów.  
 
Ukłony

Luke 2010-07-15

Syn Kastrata napisał: 
"Zasada „niech każdy robi to, co robi najlepiej” niezbyt mi się podoba. Po pierwsze zasada ta nie uwzględnia talentu do robienia czegoś złego. Przykładem może być osoba silna i pozbawiona skrupuł, czyli mająca predyspozycje do bycia mordercą, lub osoba bardzo zwinna i niepozorna, czyli mająca predyspozycje do bycia mordercą. Jednocześnie kojarzy mi się tego typu zasada z hodowaniem ludzi w „Nowym Wspaniałym Świecie”, by byli odpowiedni do odpowiednich zadań, oraz z testami w USA przewidującymi karierę dziecka." 
 
Taki dżings jak odnajdywanie predyspozycji ma ogromny sens jeśli stosowany oddolnie. I o ile testy są fachowe, na naprawde wysokim poziomie (polecam test gallupa).  
 
W brew pozorom, mało kto jest w pełni świadomy swoich mocnych stron, zwłaszcza w świecie gdy media mówią młodym ludziom kim mają być w przyszłości zeby mieć +10 do lansu. A jeśli znasz swoje "talenty" i mocne strony, możesz nimi zarządzać, rozwijać je, byc piekielnie skuteczny. 
 
Korwin trochę o tym mówił swojego czasu posługując się takim przykładem:  
Jest 2 sportowców, chłopaki ważą po 60kg i 120kg. 2 kluby sportowe oferują się nimi zająć: klub postępowy i reakcyjny.  
Klub postępowy proponuje wyrównać obu zawodników dla przyklądu - wagowo i umiejetnościowo itp, będą ważyć po 90kg. 
Klub reakcyjny zaś planuje skupić się na mocnych stronach obu zawodników i jeszcze bardziej podnieść nierówności między nimi. Tego chudego zrobić jeszcze szybszym zwinniejszym, może lżejszym - a napakowanego napompować jeszcze bardziej i zrobić z niego jeszcze większego siłacza. 
 
Poszli naszczęście do 2 klubu i tak mamy Małysza i Pudziana xD 
 
Pzdr

Syn Kastrata 2010-07-15

@Jan M Fijor: 
 
1). W takim razie trzeba przynajmniej tą zasadę rozwinąć i ustalić jakie kryterium dobra przyjąć. Jednak osobiście wolałbym by ludzie kierowali się powołaniem. Jakąś misją. Pan jest tutaj bardzo dobrym przykładem. Jest pan zaangażowany społecznie i czuje misję by zmieniać polskie społeczeństwo. Może w np. handlu nieruchomościami zarobiłby pan znacznie więcej szczególnie że uzyskał pan swego czasu renomę w tej branży jak wspominał pan Cebulski. Podejrzewam, że gdyby pan w tamtej chwili całkowicie poświęcił się tej jednaj dziedzinie i nigdy nie występował w "Sprawie dla Reportera!", nigdy nie chodził na dyskusję wraz z panem Michalkiewiczem i JKM, gdyby nigdy nie uczyłby pan nikogo przedsiębiorczości, nigdy nie wystąpiłby pan w radiu, a na pewno nie Kontestacji byłby pan bogatszy niż obecnie, byłby pan powszechnie szanowanym specjalistą i otaczałby pana wielki respekt, a nie często widziana w komentarzach pod pana artykułami pogarda. Jednak, ani zysk, ani respekt nie są nawet w połowie tak ważne jak misja. Może się mylę, ale wydaje mi się, że wydaje pan książki, przychodzi tutaj, bo ma pan poczucie misji i jest pan misjonarzem kapitalizmu!  
 
2). Z tą działalnością studencką jest ciekawa sprawa. Tak wielka zależność od księgowania! Łał! Gdzie można przeczytać o tym szerzej? Zapisał pan jakieś wspomnienia z tej działalności i na czym ona polegała? Bardzo chętnie bym szerzej o niej poczytał. 
 
 
3). Obraz może dać jakiś zysk tylko gdy jest np. pokazywany w jakiejś galerii. Taka galeria jest już jakimś pewnym zyskiem rocznym. Tak samo pole które się dzierżawi daje określony majątek. Podobnie akcje dają zysk z działalności przedsiębiorstwa, a posiadanie gór złota nie daje zysku. One po prostu są można na ich szczyt wrzucić jeszcze kilka złotych denarów lub uszczknąć kilka. Nie jest to instytucjonalnie trwałe. Prawdziwym majątkiem jest coś co samo z siebie generuje wartość. Firma, latyfundia, jakiś przywilej, jakiś urząd jeśli jest dziedziczny, ale nie daje zysku coś co jest nośnikiem wartości jak obraz, antyk, złoto, srebro, diament, korona. To że są wahania między różnymi nośnikami wartości nie może być pojmowane jako uzyskiwanie przez nie zysku. Po prostu nośniki ze sobą konkurują. Jedna są bardziej ryzykowne jak "antyki", ale stale drożeją, a inne są mniej ryzykowne, ale tracą na wartości jak srebro, czy szybciej tracą na wartości jak dolar, a nawet w mgnieniu oka tracą na wartości jak dolar Zimbabwe. Tak liczono majątek w Rzymie w czasach cenzusu rycerskiego i senatorskiego. 
 
Luke: 
 
Jestem radykalnie przeciwny patrzeniu na predyspozycje. Człowiek nie powinien pozwolić się sobie pokonać i ograniczać się do talentów. Co to za wolność? Dla mnie wolność do wybrania tego do czego się najlepiej pasuje jest marną wolnością. Człowiek wolny musi pokonać system, społeczeństwo i siebie. Właśnie z tego powodu uwielbiam zakonników, ascetów itp. ci ludzie wygrali z instynktami. Uwielbiam paraolimpijczyków itd.  
 
To jest przykład wolności. Mimo tylu przeciwności zrobić coś co wydaje się niemożliwe.  
 
Zersztą jest to jakieś uprzedmiotowienie człowieka wobec społeczeństwa. Nawet jeśli ktoś będzie marnym w tym co chce robić, to w końcu przez ciężką pracę będzie stawał się coraz lepszy i będzie szczęśliwszy niż gdyby osiągnął nawet większy sukces, ale znacznie mniej wysilając się.

Luke 2010-07-15

@ Syn Kastrata 
 
Ależ zgadzamy się w 99% albo w 100%. Czemu? Z prostego powodu - bo masz wolność stawiać czoła takim wyzwaniom jakie lubisz/chcesz/sprawiają Ci szczęście. 
 
Wszystko jest opcja a nie dogmatem. (A wedle zasad cybernetiki, kto ma więcej opcji ten wygrywa bo jest najbardziej elastyczny. - co też jest opcją) 
 
Podążanie za predyspozycjami to nie nakaz a możliwość. Sam jestem tu gdzie jestem bo wiele moich słabych stron zamieniłem w mocne (Kiedyś byłem najbardziej nieśmiałym gościem w kosmosie a dzisiaj występuje przed ludźmi i mam z tego radochę). 
 
Tak z zarządzania lecąc, gdy wiesz co chcesz osiągnąć i masz świadomość swoich zasobów, możesz nimi zarządzać aby odnieść swój cel. Nie można zarządzać zasobami o których się nie wie. 
 
Po prostu są ludzie na świecie którzy poświęcili swoje życie aby coś zbadać i mówią "hej, to działa - jak chcesz to spróbuj i będzie Ci łatwiej". Jak nie chcesz to nie : D

jan M Fijor 2010-07-15

Kastracie mily, przecież to ty decydujesz, co jest dla ciebie najlepsze. Nie ważne, czy nazwiesz to misją, powołaniem czy talentem. Dobre jest to co służy innym bo wtedy służy także i tobie. 
Zadzwoń kiedyś do radia, pogadamy na żywo. 
 
Powodzenia

jan M Fijor 2010-07-15

I jeszcze jedno, ilość pieniądzy nie świadczy o szczęściu. Ważne jest tez dobre samopoczucie, wolny czas, słowem satysfakcja z życia. czego rzecz jasna wszystkim zyczę. 
 
pozdr

Mateusz z Kanady 2010-07-15

Bardzo ladnie na poczatku nagrania pan Janek wytlumaczyl to co po angielsku nazywa sie Comparative Advantage. Jest to oczywiscie podstawowym argumentem za wolnym handlem miedzynarodowym a przeciwko taryfom i clom. 
 
A w nawiazaniu do Adama Smitha "On the wealth of Nations", bardzo polecam tlumaczenie na dzisiejszy jezyk angielki ksiazki Smitha czyli "P.J. O'Rourke on the Wealth of Nations." Ksiazka w swietny sposob tlumaczy mysli Smitha i w odroznieniu od oryginalu jest latwa do zrozumienia i czytania w autobusie. P.J. to znany humorysta piszacy dla gazet samochodowych, Playboya i autor ksiazek "Eat the Rich," "Parliament of Whores," "Give War a Chance" i innych.

Paweł 2010-07-16

Czy tylko u mnie początek audycji jest ucięty? I czy tylko u mnie ściągany plik nie ma 63 MB?

Syn Kastrata 2010-07-16

Nie dla mnie. Co jest najlepsze dla wspólnot których jestem członkiem. Nie szerzmy egoizmu. Bardzo fajny wykład dał kiedyś Jesus Huerta de Soto Ballester w którym jako ideał kapitalisty przedstawił Matkę Teresę. Osobę która działała dla swoich wspólnot kierując się misją.

jan M Fijor 2010-07-16

Synu Kastrata, kapitalista to czlowiek kierujący się misją zaspokajania ludzkich potrzeb. Czy tak pan to rozumie? de Soto nie mowil, ze sw. Teresda jest japitalista, lecz ze kapitalisci sa jak Matka Teresa.  
Co wedlug pana jest egoizmem? 
 
Uklony

Syn Kastrata 2010-07-17

Według mnie niezależnie w jakie będziemy bawić się nazwy to człowiek wolny zawsze jest człowiekiem realizującym misję.  
 
Misja jest efektem współczucia, lub troski o wspólnotę do której się należy, z tego powodu świat jest rodzino-centryczny. 
 
Egoizm jest kierowaniem się zasadą największego Dobra własnego, podczas gdy powinno nam zawsze chodzić o dobro wspólnoty (rodziny, miasta, parafii, Kościoła, narodu), lub o działanie bezinteresowne wynikające z współczucia innym.

Jed 2010-07-17

do Łukasza co dzwonil: 
podroze i praca idealnie laczy program Work&Travel. Jak bedziesz juz na studiach to zachecam. Oczywiscie jako typowy polaczek zrezygnowalem z czesci poswieconej podrozy (wiecej w kieszeni) pozdr

Thigrand 2010-07-20

Kastrat: Zostalo udowodnione, ze najlepiej jest dzialac dla najwyzszego dobra swojego i cudzego jednoczesnie. A ograniczanie sie do wyrozniania siebie lub innych w takim dazeniu zazwyczaj jest mniej korzystne dla wszystkich.

jan M Fijor 2010-07-21

Egoizm syna Kstrata polega na tym, ze on chce aby było tak, jak on chce. Niestety, to też jest myślenie o własnym interesie. Kelner nie pkdaje nam obiadu dlatego, że pełni misję, lecz dlatego, że chce zarobić na obiad dla siebie i rodziny. Działa na włanś rzecz, realizując nasz interes.  
Innej misji nie ma, chyba że w sferze nadprzyrodzonej, ale na tej sie nie znam. 
 
Pozdrówko

Syn Kastrata 2010-09-18

Nie zgadzam się z panem. Nie wiem gdzie zostało udowodnione że najlepiej działać we własnym interesie. Nie wiem jak działałaby armia gdyby żołnierze kierowaliby się taką zasadą.  
 
Mnie mój interes dość mało obchodzi.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Program miesiąca
złoty!

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:




Jan Fijor - Roboty kradną pracę? (24) - 6 tygodni temu


Jan Fijor - A narzekam sobie dzisiaj (19) - 8 tygodni temu


Więcej audycji...
Jan Fijor - Najbogatsi ludzie rotują (15) - 2 miesiące temu

Jan Fijor - O lewackim Hollywood (6) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Spotkam się z Trumpem (23) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Nowe obywatelstwo Janka (5) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Powrót z Białorusi (3) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Wolny monopol (21) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (12) - 5 miesiące temu




Jan Fijor - Telenovela (7) - 6 miesięcy temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 6 miesięcy temu




Jan Fijor - Oszukańczy Wolontariusz (18) - 8 miesięcy temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 8 miesięcy temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - O palancie z Kontestacji (35) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 10 miesięcy temu



Jan Fijor - To Polacy Panie Kolonko (21) - 10 miesięcy temu


Jan Fijor - On wcale nie mówi jak jest (30) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - ksiądz Zieba zlewaczal (9) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - TRUMP (34) - 11 miesięcy temu

Dlaczego Janek nie kupił złota? (22) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - Jak znaleźć sponsora (9) - ponad rok temu




Jan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - ponad rok temu


Jan Fijor - Pranie pieniędzy na dom (34) - ponad rok temu

Jan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - ponad rok temu


Jan Fijor - Illinois vs Oklahoma (20) - ponad rok temu



Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jednak się walnęliśmy (12) - ponad rok temu


Jan Fijor - Super Kandydatka z PO (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - ponad rok temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - ponad rok temu

Jan Fijor - Same niedobre rzeczy (10) - ponad rok temu


Bierzcie zasiłki (31) - ponad rok temu










Jan Fijor - Podatek katrastrofalny (10) - ponad rok temu

Jan Fijor - Pomysły na biznes (7) - ponad rok temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - ponad rok temu


Jan Fijor - Wybory (19) - ponad rok temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - ponad rok temu

Jan Fijor - O Ameryce Łacińskiej (14) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (29) - 2 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 2 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 2 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 2 lata temu




Jan Fijor - Motywy (30) - 2 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 2 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 3 lata temu




Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 3 lata temu


Kierowcy LPG są dyskryminowani (13) - 3 lata temu





Wolny rynek — wprowadzenie (38) - 3 lata temu





Jan Fijor - Buthan (17) - 3 lata temu




Jan Fijor - Emp@tia (5) - 3 lata temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 3 lata temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 3 lata temu


Słuchacz w długach (30) - 3 lata temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 3 lata temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 3 lata temu



Bitcoin to tylko zabawka! (87) - 3 lata temu

Bardzo smutny Janek (47) - 3 lata temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 3 lata temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 3 lata temu

Janek zbankrutował (20) - 3 lata temu


Blacha wie co mówi (37) - 4 lata temu

Fijor idzie w politykę (37) - 4 lata temu

Ostro (63) - 4 lata temu



Banki, samochody, podręczniki (28) - 4 lata temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 4 lata temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 4 lata temu

Czy istnieje strata społeczna? (24) - 4 lata temu


Czy alkoholik jest racjonalny? (61) - 4 lata temu


Czym jeździ milioner? (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 4 lata temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 4 lata temu

Jan Fijor- Zmęczenie bogactwem (28) - 4 lata temu


Jan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 4 lata temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 4 lata temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 4 lata temu

Jan Fijor - Długi (117) - 4 lata temu


Bogaty może dłużej (48) - 4 lata temu


Komentarze pomysłów na biznes (32) - 4 lata temu

Co Janek zrobił z ogórkami? (37) - 4 lata temu




Jan Fijor - SKOK (15) - 4 lata temu



Jan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 4 lata temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 5 lata temu



Jan Fijor - Wyjazdy (53) - 5 lata temu





Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 5 lata temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 5 lata temu




Jan Fijor - Oba maży da (30) - 5 lata temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Rozmowy znad Turcji (44) - 5 lata temu

Jan Fijor - pośrednicy (23) - 5 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 5 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 5 lat temu




Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 5 lat temu



Jan Fijor - dochód pasywny? (21) - 5 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 5 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 5 lat temu










Jak sprzedawać dom? (20) - 6 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 6 lat temu


Oburzeni (11) - 6 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 6 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 6 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (31) - 6 lat temu

Portugalia (17) - 6 lat temu

Wy ćwoki (15) - 6 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 6 lat temu






Przygody Janka w Rosji (10) - 6 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 6 lat temu



Jan Fijor o gejowych (50) - 6 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 6 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 6 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 6 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 6 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 6 lat temu


Żona milionera (10) - 6 lat temu





Afryka Afryka (27) - 6 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 6 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 6 lat temu



Dalsze relacje z Kaliforni (17) - 6 lat temu

Fijor w Californi (17) - 6 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 6 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 6 lat temu




O wyborach w ameryce (21) - 7 lat temu





O gatunkach, które wymierają (14) - 7 lat temu




O "wygranych" na loterii (15) - 7 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 7 lat temu











Państwowe akcje (20) - 7 lat temu


Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 7 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 7 lat temu






A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Przeprowadzki Międzynarodowe - - 25.00
WordPress Developer - - 39.00
Suplementi.pl - Odżywki i suplementy - - 20.00
Chwyty Gitarowe - - 30.00
Wypożyczalnia samochodów Odkryj-Auto - - 30.00
Montaz-Anten.PL - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt