Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Dziś
20:00
Dziś "Firma na emigracji" na żywo!
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (7)
5 dni temu
Jak pędzić bimber
Słuchacz podaje przepis, kosztorys i radzi jak nie dać się załapać. Zarobki i premie posłów. Sklepy otwarte w niedzielę. Alkohol od 21 roku życia. Podatek cyfrowy. Prawo do psa.
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady (1)
przedwczoraj
Emil Truszkowski - Korea Północna, pozdro z KRLD
Emil, podróżnik, przedsiębiorca z wykształcenia jest japonistą. Mieszka w Japonii w Tokio. Pierwszy raz w Korei Północnej był 7 lat temu. Od tego czasu już wielokrotnie odwiedziła KRLD....
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Proste zwierciadło 2012-12-01

Z wolnościowym politykiem bez wspominania o Hitlerze - rozmowa z Bartoszem Józwiakiem

Nadający: Krzysztof Maczyński

Opinie prezesa UPR dotyczące obecnej i przyszłej sytuacji w segmencie sceny politycznej zajmowanym przez ludzi dążących do wolności.
Pobierz [48,9 MB]

KOMENTARZE

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-12-01

- Mojsze, czemu tyle słuchasz tej KonteStacji? 
- A, bo to bardzo koszerny odcinek! 
:-D 
 
W końcu podałem numer tylko raz na początku :P. A, no i oczywiście JKM i Robert Gwiazdowski odwrotnie: pierwszy był w wakacje, drugi 4 kwietnia. 
 
Nie obiecywałem żadnych linków, ale możliwe, że wczorajszy gość podrzuci do rzeczy, o których mówił. Jak chcecie ode mnie, to się dopominajcie. :-D 
 
Powtórka będzie 7 XII, a po niej, jeśli chcecie, afterparty. 
 
I jeszcze pytanie do Was: chcecie piosenki w środku, czy jednak przenieść na koniec? Wszyscy inni prowadzący już z nich zrezygnowali, a Wy dawno się nie domagaliście (przynajmniej nie zauważyłem), nawet gdy Hugonowi zdarza się przekraczać 3h. Wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje, jak również zaschłe gardła, ssące żołądki i nadęte pęcherze, oraz daje wytchnienie dla uszu i koncentracji (Wam i gościom, a także mi). Ale może wolicie o te kilka minut dłużej jednym ciągiem słuchać rozmowy?

Awilod 2012-12-01

P. Józwiak mówi, że ceni p.Brauna za prawdę prosto z mostu, i za specjalne radykalizowanie wypowiedzi w celu odniesienia efektu. Chciałbym zauważyć, że to samo robi p. JKM. Coś mi się zdaje, że mamy do czynienia z takim "nie bo nie".

Филипп 2012-12-01

Może być tak, że w nagraniu nie ma, mi osobiście nie przeszkadza.

Филипп 2012-12-01

A moje zdanie co do UPR po wywiadzie, że jest to ta sama jakość co KNP, tylko bardziej konserwatywna, i podobnie jak Prawica RP nie wyjdzie z cienia, to środowisko jest już zagospodarowanie przez PiS. Jakichś sukcesów, to mogli by oni spodziewać się, gdy PiS upadnie. Potrzeba nam czegoś całkiem nowego.

Marcin Banach 2012-12-01

Zabawny pan coś tam plótł o chrześcijaństwie i dekalogu a 9 (8 dla katolików) przykazanie łamał aż miło.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-12-01

Филипп, co do 3., to jeśli nikt inny się nie wypowie, będziesz reprezentował 100% ;-P. A inicjatywą całkiem nową jest wspomniana w tym i poprzednim odcinku Partia Libertariańska - masz o niej jakieś zdanie? 
 
Marcinie Banachu, takie zarzuty to wypada podeprzeć konkretami. Zrobisz to? 
A numer 8 przypisują temu przykazaniu nie tylko katolicy, ale także prawosławni i część protestantów. Żydzi natomiast mają je pod 9, a to dlatego, że jako pierwsze liczą pouczenie wstępne „Słuchaj, Izraelu”.

LordBlick 2012-12-02

1. Moje skrzywienie techniczne krzyczy: 
- "Wyłącz dźwięki w skype podczas audycji" 
- "Odseparuj konwersacje z gościem od 'anteny' w sensie oddzielnego suwaka (np. druga karta dźwiękowa)" 
- "Co za szum, co za hałas" - rozumiem, że słaba parametry, ale nagranie da się odszumić... 
- Nie ma potrzeby tłumaczyć się z każdego kroku realizacji audycji np. przypadkowego rozłączenia. 
2. Promowanie UPR bez Korwina ? W "gównoźródlanym" nurcie nie zauważyłem wzmianki... 
"Każdy orientujący się" na (scenie)ściemie politycznej... Ze świecą takiego szukać - reszta zna tylko partie parlamentarne. 
3. Co do wiary w sukces internetowy, to w przypadku UPR mogło być inaczej - młodsze pokolenie jest inaczej organizujące się. 
4. Rozdrobnienie partii wolnościowych to paradoks - każdy definiuje swoja wolność inaczej... 
5. Wprowadzenie do piosenki trwało dłużej niż jej połowa. Nadmierne cytowanie i nawiązywanie do poprzednich audycji w moim mniemaniu obnaża słabo wytrenowany warsztat dziennikarski. Prowadzący zbytnio usiłuje podświadomie podkreślić swoją działalność, przez co audycja staje się momentami nudna. Wykaz poprzednich audycji jest na swoim miejscu, a słuchających wystarczy o tym poinformować na początku i/lub końcu bez wdawania się w treść. Dobry dziennikarz dobrze się czuje w relacji z gościem i emocje z tej rozmowy budują popularność audycji. 
6. Pytania z chata można podawać bez podawania nicka, gdyż zauważyłem, że zajmuje to prowadzącemu zbyt dużo czasu, który można wykorzystać bardziej ad meritum.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-12-02

@LordBlick (7): Dzięki za konstruktywną krytykę, z której dużą częścią się zgadzam. Tym bardziej, że ten odcinek prowadziłem zdecydowanie bardziej zmęczony niż większość dotychczasowych, więc sam zauważyłem, że to się odbiło. Odniosę się do wybranych rzeczy. 
ad 1. Dźwięki ja mam wyłączone. Gość niekoniecznie. Odseparuję po przeinstalowaniu systemu. Szumom winny Skype, który się pogorszył w tym roku - są one ciężkie do usunięcia. Tłumaczyć, że te 2 razy to były rozłączenia, musiałem dlatego, że na antenie było słychać więcej czegoś budzącego wątpliwość, co w postprodukcji wyciąłem. 
ad 5. Wprowadzenie było wydłużone za sprawą połączenia z odniesieniem się do Rona Paula, do czego po piosence nawiązałem, zadając pytanie - zabieg celowy. Że w tym odcinku za dużo wspominałem o istnieniu wcześniejszych (a też było to zamierzone, z paru względów), to wezmę pod uwagę, żeby częściowo unikać. Ale nie całkowicie, bo różni ludzie tego słuchają (czasem trafiając tylko na ten 1 odcinek, np. dowiadując się o nim od gościa), nie tylko hard userzy, jak Ty, którzy dobrze to wiedzą, więc ich nudzi. 
ad 6. Ludzie przeważnie lubią usłyszeć swojego nicka na antenie. Do wyciśnięcia więcej z meritum bardziej się przyczyni krok, ku któremu się skłaniam, żeby piosenką kończyć (wtedy mogę już zdjąć gościa z anteny i nie angażować go czasowo do jej końca).

Marcin 2012-12-02

ByteEater, byłaby szansa, żebyś zaprosił do audycji prof. Witolda Kwaśnickiego z Uniwersytetu Wrocławskiego? To chyba jedyny (albo jeden z niewielu) profesor akademicki ekonomii będący zwolennikiem austriackiej szkoły ekonomii, wywiadów nie ma z nim żadnych, w ogóle jest mało znany nawet w "internecie wolnościowym". Można byłoby pogadać o świecie akademickim od "naszej" strony, o studentach, poziomie studiów, o poglądach ekonomistów na wyższych uczelniach, no i o samej austriackiej szkole ekonomii. Podaję link do strony profesora: kwasnicki.prawo.uni.wroc.pl

-Blacha 2012-12-03

Podpisuje się pod pomysłem zaproszenia Witolda Kwaśniewskiego. 
Politycznych gości było w tej audycji już chyba wystarczajaco dużo może pora na kogoś kto ma szersze spojrzenia na sprawę wolności i ekonomii..... 
ByteEater dolicz mój głos aprobaty dla pomysłu kolegi Marcina .

Jacek_vel_Blacha 2012-12-03

sorry Witolda Kwaśnickiego ;-)

Lord Ondrii 2012-12-03

Ja też chętnie posłucham prof. Witolda Kwaśnickiego :)

Wiktor 2012-12-03

Przestałem słuchać w drugiej minucie kiedy padł zwrot: "stowarzyszenie katolickie dziennikarzy".

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-12-07

@Marcin, Blacha, Lord Ondii: Jak widać, vox populi jest mocny, więc, choć sądzę, że powszechnie znany nie jest, to jednak wśród Was, którzy słuchacie tej audycji, na tyle, że wypada go w takim razie uznać za VIP-a i zaprosić. A że za duży udział mają tu politycy, to się zgadzam. Planuję urozmaicenie. Ale nie bójcie się, Dody raczej nie będzie ;-P. 
 
@Wiktor (13): A Martin był jako dziennikarz na paradzie homoseksualistów. Przekonujemy do wolności wszystkich, gdzie się da.

Ninja 2012-12-09

Też się dopisuję. Profesur i to zwolennik ASK jak najbardziej :)

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-12-24

Następny odcinek będzie 29 XII o 20 z Jerzym Gorzelikiem.

Dodaj komentarz...

Krzysztof Maczyński

Krzysztof Maczyński vel ByteEater z Bielska-Białej – interdyscyplinarny freelancer, z wykształcenia informatyk, zarabia na życie w większości programowaniem i prowadzeniem szkoleń, a w mniejszości, jak chcecie wiedzieć, to się zapytajcie .

Oddolny aktywista i lider regionalnych wolnościowców, dziennikarz KonteStacji, prowadzi audycje Epicentrum oraz Proste zwierciadło, członek Stowarzyszenia Libertariańskiego.

Sam do siebie odnosi takie m.in. paradoksalne określenia, jak biblijny katolik, geek lubiący poznawać ludzi, buntowniczy tradycjonalista, logiczny marzyciel i anarchokapitalista.W audycji Proste zwierciadło chodzi, jak sama nazwa wskazuje, o niewykrzywiony obraz rzeczywistości, poglądów i działań ludzi oraz ich przyczyn. Prowadzący rozmawia, często z niebanalnymi gośćmi, a także ze słuchaczami, o wolności, polityce, rynku, zmienianiu świata oraz siebie, o ideach i motywacjach, są analizy, opinie, debaty. Wszystko jest możliwe, zwłaszcza to, czego się nie spodziewaliście usłyszeć w misyjnej audycji!

Konto bitcoin autora, na które możecie go docenić dowolnymi wpłatami: 1Kkjzpc2NZVeJLKPPwGFBb4H1geLEqMwj1.

Inne audycje tego autora:


Marks miał rację! (2) - 4 miesiące temu


Więcej audycji...
Aborcja do lat 12, od 12 lat eutanazja (47) - 5 miesięcy temu

Bądź twórczy, przymieraj głodem (11) - 6 miesięcy temuWanderlust i nasz gust - 7 miesięcy temu


Egzotyczny kraj: Finlandia (2) - 9 miesięcy temuWalentynkowo o płci i seksie (12) - ponad rok temu


Czy Hugo jest oszustem? (12) - ponad rok temu

Polemika z Albertem Jayem Nockiem (2) - ponad rok temu

Prasówka z dobrych źródeł (2) - ponad rok temu


Wróżenie ze szklanej kuli (4) - ponad rok temuOdcinek piekielny (6) - ponad rok temu

Trudne rozmowy na temat aborcji (16) - ponad rok temu


Politycy i pedofilia (5) - ponad rok temu
Jak bardzo Nowoczesna? (4) - 2 lata temu

Jak Żydzi robią biznes (5) - 3 lata temu
O Liberlandzie prawie wszystko (4) - 3 lata temu

Prohibicja to śmierć (7) - 3 lata temu
Anarchia! (14) - 3 lata temuPolicjantka lubi gaz (1) - 4 lata temu

Kto gardzi Lechem Kaczyńskim? (11) - 5 lat temu

PrzeGoście (23) - 5 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Kordian - - 15.00
scav - - 35.00
Mgd - - 10.00
Magda - - 10.00
Mgd - - 10.00
Mgd - - 10.00
Mgd - - 10.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt