Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Kup najbardziej niepoprawną książkę tego roku
Dziś
20:00
Firma na emigracji
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (2)
3 dni temu
Jan Fijor - Wizyta w Rumuni i kryzys w USA
Janek wrócił z ASBIROwego wyjazdu do Rumuni i opowiada o gospodarce tego kraju oraz o tym co go spotkało. Jak również ciekawe rzeczy dzieją się na rynku złota, ropy i giełdy w USA,...
Wydanie Główne
4 dni temu
Kto ukradł nam Marsz?
Kolejna nacjonalizacja. Czy odzyskaliśmy niepodległość? Władza centralnca vs lokalna. Cena cebuli. Nie chcą inwestycji i miejsc pracy. Gentryfikacja. Do kogo należy miasto?
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Kontest.CLUB - wspieraj KonteStację
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Firma na emigracji 2012-12-09

To już chyba ostatni montaż w 2012 roku

Nadający: Maciej Bienert

KOMENTARZE

mrolo 2012-12-09

Oglądam Twoje filmidła by odnaleźć granicę. 
Granicę bezsensu publikacji wszystkim wszystkiego. 
Cały czas przekraczasz tą granice, będę kontrolował jak daleko. 
Wiem, że myślisz o sobie jestem fajny, najgorsze że wielu co to ogląda się z Tobą zgadza. Przykre.

Marriusz 2012-12-09

Gratulacje! 
Niezły" babiniec" teraz masz:-)

Marriusz 2012-12-09

@mrolo 
"będę kontrolował" 
UUU -to już poważna sprawa-" Bienert pod kontrolą" 
 
"Wiem, że myślisz o sobie jestem fajny" 
Też widzę że Maciej ma w sobie dużo poczucia akceptacji dla siebie samego.Wbrew pozorom sztuka samoakceptacji nie jest taka prosta szczególnie żyjąc w kraju w którym co chwile spotykasz się z krytyką polegającą na irracjonalnej negacji wszystkiego co się robi bo komuś się to nie podoba, Bardzo ważne jest uświadomienie sobie takiego faktu i "odgrodzenia" się od takich ludzi bo w przeciwnym razie stają się oni "wampirami" wysysającymi z nas pozytywną energię tacy ludzie są klasyfikowani do kategorii osób toksycznych.Z takimi ludźmi staramy się nie przebywać ,nie kontaktować. 
Maciej wyjechał z kraju "dziadów".gdzie wampiryzm jest szczególnie rozbudowany ale czasem jakiś wampir chce go dopaść przez internet. 
 
"najgorsze że wielu co to ogląda się z Tobą zgadza" 
To raczej pozytywne stwierdzenie w którym kolega wampir zauważa że odstaje od wielu oglądających.Może w następnym kroku zastanowi się nad sobą? 
" Przykre." 
Nie to nie jest przykre to jest fajne że ludzie oglądający uśmiechniętego Macieja w duchu mówią sobie TAK fajny gość i jeszcze ma tyle odwagi by pokazywać swoje życie. 
Maciej jest osobą posiadającą w sobie wiele pozytywnej energii z którą dzieli się z innymi.Pozytywna energia jest jedną z tych rzeczy której przybywa podczas dzielenia się nią .Z takimi osobami chce się przebywać.Takich przyciągamy do siebie nie odgradzamy się od nich bo wpływają pozytywnie na naszą psychikę. 
Nie ma w tym nic przykrego. 
Jest to na pewno zjawisko pozytywne  
 
Pozdrawiam wszystkie wampiry -nie warto się znęcać nad sobą samym bo to Was zabija i na pewno nie rozwija.

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-12-09

Fajny filmik o gospodarce Niemiec https://www.youtube.com

Marcin 2012-12-09

Elizabeth? To Niemioszki nie pozwalają dawać odpowiednika polskiego typu Elżbieta (oczywiście "z" zamiast polskiego "ż")? Może i tak, choć moim subiektywnym zdaniem zawsze trąciło to tandetą, gdzie cała polska rodzina ma polskie imiona a tu nagle wyskakuje się z jakimś Brajanem czy Dżesiką. Oczywiście nic mi do cudzego imienia, każdy może się tytułować jak chce, tym bardziej jak się mieszka w cudzym kraju (znacznie ułatwia to codzienne jak i administracyjne życie) ale jeśli przepis tego nie zabrania przechodzenie do innej "rodziny imion" jest dla mnie: a) przejawem zakompleksienia rodziców b) chęcią wywyższenia się "na siłę". A żeby mnie tu zaraz fanatycy nie zaatakowali to powiem, że sam mam rodzinę chociażby i w Niemczech i zdarzyło się siostrze szwagra dać imię z niemiecka, a innej nawet z turecka z tym, że pierwsze imię jest polskie (bez naszych znaków) i nikt z tego powodu w Niemczech nie robi nikomu zarzutów. Jeśli czujesz się Niemcem pozmieniaj wszystkim imiona, jeśli masz gdzieś polską przeszłość i polskie dziadostwo odetnij się od tego, ale jeśli czujesz jakąś więź z rodzinnym krajem kontynuuj imienne tradycje twoich dziadów. Może powiem jeszcze o sobie, że sam będąc w Anglii z Marcina stałem się Martinem lecz wszystkim i tak zawsze przedstawiałem się z polską, a oni sami robili sobie "podmiankę". Podobnie z moim wujem mieszkającym tam o 30 lat, w dowodzie ma Tomasz, w urzędach mówią do niego Tomas a wśród znajomych jest Tomem. Czy jest sens silić się na obce formy? 
No nic, idę do bed'a się sleepnąć.

LordBlick 2012-12-09

Hmmm... Polecam szukać własnego poczucia wartości w byciu życzliwym dla innych, a nie we wbijaniu szpilek.

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-12-09

Martin czy tam Marcin "Oczywiście nic mi do cudzego imienia" bądź człowieku konsekwentny inaczej do niczego nie dojdziesz.

Tomek 2012-12-09

Gratulacje! Masz teraz pięcioosobową komórkę społeczną:-) Moja siostra kiedy pierwszy raz rodziła w Niemczech była pod wrażeniem standardu opieki np. kilka dań do wyboru na obiad. Po wyjściu ze szpitala pielęgniarka przychodziła do domu pomagać i doradzać jak najlepiej opiekować się małym dzieckiem.

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-12-09

ad 5 weź się człowieku dobrze sleepnij bo to chyba brak snu powoduje różne negatywne skutki na umysle. Co Cię obchodzi czyjeś imię ,albo mnie Twoje czy Twojego wujka.  
Jak już się wyśpisz to zadaj sobie pytanie: jakim idiotą jest osoba ,która dyskutuje o czyiś imionach.

Marcin 2012-12-10

Why so serious? To już zwykłego pytania nie można zadać, jak nie chcesz nie odpowiadaj ale mnie nie obrażaj, bo nie ma podstaw ani sensu...

Frank Sobotka 2012-12-10

Pytanie: jakim idiotą jest osoba, która pisze tu tyle komentarzy, ba!, wrzuca własne audycje, a nie potrafi normalnie, jak człowiek stawiać przecinków? Pytanie: ile książek, ile tekstu pisanego, ta osoba faktycznie w życiu widziała na oczy? 
 
A w dyskusji o imieniu oczywiście nie ma niczego niekonsekwentnego - sam też nie widziałbym powodu, by komentować, czy ściślej - wyśmiewać się, dopóki, dopóty ktoś nie uczyniłby tego (dobrowolną, własną decyzją dorosłego człowika) sprawą publiczną. Tu jest ta magiczna granica.

Maciej Bienert (care24.pl) 2012-12-10

Frank i Marcin a w UK Martin Jeśli chodzi o normy moralne to albo je uznaje i stosuje albo nie. Tu nie ma miejsca na "ogólnie to uważam ,że nie wtrącanie się w to kto jaki imię daje swoim dzieciom jest nie na miejscu ,ale jak mi się chcę to zrobię wyjątek". Takie wybiórcza moralność znana jest mi z komuny ,pracownicy w PRL jak się ich spytano czy kradzież jest zła czy dobra to chórem zgodnie odpowiadali że zła ,ale codziennie robili choć jeden wyjątek i coś tam się ukradło. Brak stosowania reguł jest domeną dzieci i niedojrzałych osobowości. 
 
Liczę ,że już zrozumieliście dlaczego tak serio odpowiadam. Łamanie podstawowych norm uważam na nie na miejscu bez względu na to jak sobie to tłumaczysz. W tym temacie sprawa chyba jest jasna? Przynajmniej dla mnie.

LesbijskaMewa666 2012-12-10

Z Panem Szanownym Prowadzącym dyskutować nie ma sensu, bo po prostu nie jest wart tych słów. I jego „polemiki” tym bardziej.  
 
Miałem swego czasu okazję przekonać się o tym, popełniwszy komentarz pod jedną z audycji. W odpowiedzi dowiedziałem się jedynie, że skompromitowałem się wiedzą - na pytanie, którą, w jaki sposób i gdzie, do dziś nie dostąpiłem przyjemności otrzymania odpowiedzi :-). Patrząc po reszcie radosnej twórczości Pana Macieja, to raczej norma niż wyjątek.

Tomasz 2012-12-11

Pan Maciej jest nadal Polakiem, czy tego chce czy nie, więc przyjmijcie jego polskie wady, skąd ten brak tolerancji :) przecież i Polacy są w europie z niej znani. Osobiście nic nie mam do Pana Macieja, lubię i nie lubię go za kilka faktów, ale to co lubię to ta pozytywna zazdrość, życzę mu i sobie jak najlepiej :) Powodzenia!

Dodaj komentarz...

Maciej Bienert

Maciej Bienert - Dumny ojciec i szczęśliwy mąż, a poza tym pedagog z 11. letnim stażem. Zajmuje się zwykle wieloma rzeczami na raz. Od 3 lat mieszka w Niemczech w raz z rodziną.

Kiedyś urzędnik. Od 11 lat przedsiębiorca wolnorynkowiec, prowadzący działalność z sukcesami i nierzadko porażkami. 35 lat życia nauczyło go, że warto się uczyć i ciężko pracować, ale przede wszystkim być wiernym wartościom i ideom, które wyznaje.

W wieku 31 lat zrozumiał, że w życiu nie chodzi o to żeby siebie "odnaleźć" tylko siebie tworzyć. Po ukończeniu wielu szkół, kursów i uczelni, podjął się kolejnego wyzwania: prowadzenia audycji w Kontestacji.

Prowadzi wiele stron internetowych między innymi:

bienert.biz
care24.pl
deutschland-jobs.eu
fenster.bienert.biz
jazdawde.pl

o tym dlaczego warto emigrować i jak żyje się polakom za granicą.

Inne audycje tego autora:

Spór o kler (1) - 3 tygodnie temu

Powrót po 9 latach (3) - 4 miesiące temu

Polowanie na dzieci w Niemczech (2) - 4 miesiące temu


Czy Niemcy nigdy nie upadną? - 5 miesięcy temuWięcej audycji...
Konflikt Polska - Izrael (1) - 10 miesięcy temu

Tak żyją imigranci w Niemczech (2) - 10 miesięcy temu
Przyczyny seksualizacji dzieci - 11 miesięcy temu


Ubóstwo w Niemczech - ponad rok temu


Protest lekarzy i służba zdrowia (4) - ponad rok temu
Historia pewnego uchodźcy - ponad rok temuO przetargach - ponad rok temu

Idę na studia (2) - ponad rok temuPlany na 2017 (1) - ponad rok temu

Niemiecka szkoła (5) - ponad rok temu

Pozytywne efekty 500+ (4) - ponad rok temu
Przemoc, mobbing i nękanie (2) - 2 lata temuEmerytury w Niemczech (2) - 2 lata temu


Wakacyjny nastrój (2) - 2 lata temu

Terror w Monachium - 2 lata temu

Jakie są dzisiejsze Niemcy? (1) - 2 lata temu

Terror w Monachium - 2 lata temu


Audycja niedokończona - 2 lata temu

Co łączy wp.pl i Zyklon B (1) - 3 lata temu
Niemcy państwem bezprawia? (3) - 3 lata temu
Polskie materace dla Niemców (7) - 3 lata temuKochajmy się wszyscy! (1) - 3 lata temu


Maćkowa codzienność - 3 lata temu

Maciek ma problemy... (1) - 3 lata temu


Komentarz Maćka... (1) - 3 lata temu

O problemach z firmą Drutex... (10) - 3 lata temu
Wybory... na emigracji? - 3 lata temu

Problemy w branży budowlanej? (2) - 3 lata temu


Kto jest lepszym "Polakiem"? (2) - 3 lata temu


Nasza nowa siedziba (5) - 3 lata temuJakich klientów unikać? (2) - 3 lata temu


Wspomnień czas (1) - 3 lata temuCo tu produkować? (4) - 3 lata temu
50 tys. VAT Maćka (1) - 4 lata temu

Okna z Polski (1) - 4 lata temu

Przewaga LTD nad GmbH - 4 lata temu


Dokąd emigrowałby Maciek? (1) - 4 lata temu

Fitblogerka w Kontestacji (1) - 4 lata temuWizytuję targi BAU2015 - 4 lata temuNiemiecka indoktrynacja (2) - 4 lata temu


O budownictwie w Niemczech (4) - 4 lata temuBytowska policja w akcji (3) - 4 lata temu

Maciej o nazizmie - 4 lata temu

Policja bytowska w akcji (1) - 4 lata temu


Socjal w Niemczech (16) - 4 lata temu

A co, jak przyjdzie kryzys? (1) - 4 lata temu

Maciej nie lubi Mercedesów! (1) - 4 lata temu


Niemcy moich marzeń (5) - 5 lata temu

Czy Austria to lepsze Niemcy? (5) - 5 lata temu

Niemcy o Polakach... (7) - 5 lata temu

Policjantka lubi gaz - 5 lata temu

Delegacja to nie emigracja (3) - 5 lata temuDrutexomania (3) - 5 lata temu
Mała firma, a cieszy - 5 lat temu
MLM i inne tematy (10) - 5 lat temu
Czy czeka nas drugi Hitler? (2) - 5 lat temu


Rozmowy o emigracji c.d. (1) - 5 lat temuRozmowy o emigracji - 5 lat temu


Zostanę miliarderem! (9) - 5 lat temu

O walucie Euro - 5 lat temu

Okna i nie tylko... (5) - 6 lat temu


Polska: pierwsze wrażenie (41) - 6 lat temu

Rozbijemy układ! (7) - 6 lat temu

Za Odrą zapłacisz bykowe (1) - 6 lat temu


Układ zamkniętych okien (5) - 6 lat temu


Nie otwierajcie firm w Polsce (25) - 6 lat temu


Odwiedziny z Lichtensteinu (4) - 6 lat temu

Czy warto kupić dom w Anglii? (14) - 6 lat temu


Ciemne strony emigracji (7) - 6 lat temuO interesie Maćka (3) - 6 lat temuWybuchowy Klient (1) - 6 lat temuMaciej ujawnia swój sekret (19) - 6 lat temu


Dziś o życiu w Norwegii (15) - 6 lat temu

Gdzie tanio tankować... (19) - 6 lat temu


Wywiad z Marią i Tomkiem (11) - 6 lat temu


Pierwsza reklamacja (1) - 6 lat temu


Figielka o pracy w UK (9) - 6 lat temu


Polaku uśmiechaj się (11) - 6 lat temu

Wywiad z raperem Junior ER (16) - 6 lat temu
Samochód dojechał - 6 lat temu


Jak działa gospodarka? (5) - 6 lat temu

Pytania do emigrantów (10) - 6 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

e-Candy - - 15.00
Rzecznik Praw Obywatelskich - - 30.00
Przelew SMS - - 30.00
Jak wysłać faks do Niemiec - - 30.00
Tłumacz z Krakowa - - 40.00
Twój klucz do zrozumienia - - 40.00
Kropla Natury - - 30.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt