Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Kup najbardziej niepoprawną książkę tego roku
Dziś
21:00
ByteEater na leczeniu tabletkami ze skutkami ubocznymi uniemożliwiającymi prowadzenie audycji.
Jutro
21:00
Jan Fijor zaprasza
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza
przedwczoraj
Jan Fijor - Dotknąłem prezydenta Busha
Dzisiejsza audycja zdominowana przez śmierć George H.W. Bush'a. Janek opowiada o spotkaniu z nim i przygodzie, której o mało nie przepłacił życiem.
Wydanie Główne
dziś
Magiczne szable i tarcze
Czyli jak urzędnicy zapewniają nam lepsze życie. Zakaz handlu bez zmian. Walka z samochodami. Konkurencja Steam. Pomyślny finał afery o żarówkę. Zbilansowany budżet Słowacji. Legalny hazard.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Kontest.CLUB - wspieraj KonteStację
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2013-03-07

Jan Fijor - Festiwal wolnych ludzi

Nadający: Jan Fijor

Dzisiaj rozmawiamy o freedom Fest na który udajemy się z Jankiem w lipcu.

KOMENTARZE

Barrett 2013-03-07

@JMF 
 
Misją Freedom Festu jest wypracowanie strategii na najbliższy czas. Czy w 2016 roku będziemy walczyć jako świat o wolność, czy raczej o przetrwanie? 
 
Czy spodziewasz się usłyszeć na Freedom Feście strategię ruchu wolnościowego na wypadek wojny w USA i w Europie jeszcze w tej dekadzie?  
 
Uciekać do Azji, czy robić z siebie bohaterów zostając na linii frontu?

JA 2013-03-07

Czy nie widzicie ironi w tym że jadąc na freedom fest będziecie zwiedzać symbol keansistów- zaporę hoovera?

JA 2013-03-07

Czy nie widzicie ironii w tym że jadąc na freedom fest będziecie zwiedzać symbol keansistów- zaporę hoovera?

darek 2013-03-07

Słyszałem jak Schiff powiedział niedawno na YT, że w USA będzie rozpierducha za 2-4 lata. Czyli tradycyjnie już wypadnie na koniec kadencji prezydenta. I następny będzie sprzątał po poprzednim.

Kasia Te 2013-03-07

Bardzo ciekawa i wartościowa audycja, zresztą jak zawsze. Prowadzący bardzo ciekawie opowiada o postaciach, które pojawią się na Freedom Fest, inwestorze, który zjechał cały świat na motorze i jest w Księdze Rekordów Guinessa, Jimie Rogersie, Marku Skousenie, który został nominowany do Nagrody Nobla i wielu innych. Gorąco polecam wszystkim i żałuję, że jeszcze nie wybierzemy się na Freedom Fest. Ale może już za rok nam się uda!

Kasia Te 2013-03-07

@ darek tak, też oglądaliśmy tę wypowiedź Schifffa. 
 
John Stossel będzie na Freedom Fest, to taki bardzo znany prowadzący z Fox Business. 
 
link do informacji o Fijorze u Skousena: 
www.mskousen.com

adas33 2013-03-07

Może poruszycie temat social lending, czyli pożyczki społecznościowe? Czy nie powinniśmy propagować pożyczania sobie wzajemnie pieniędzy zamiast korzystać ze złodziejskich chwilówek i innych. 
 
dzięki za audycje

darek 2013-03-08

Obawiam się, że Freedom Fest będzie zdominowany przez sprawy wewnątrzamerykańskie, które nas Polaków nie za bardzo interesują. 
Pewno będą mówili głównie o Obamacare, bo to temat numer 1 dla amerykańskich firm. 
Druga sprawa, to o ile wiem są tam też firmy i osoby pomagające zainwestować pieniądze. Firmy sprzedające złoto itp. 
Jak ktoś nie ma większej kasy do zainwestowania to raczej go to nie zainteresuje.

Barrett 2013-03-08

@Kasia Te 
 
Kiyosaki pisał w "Przepowiedni...", że rozpierdziel może zacząć się tuż przed 2016 (ten człowiek przewidział zapaść z 2008 roku), więc to może być ostatni Freedom Fest dla wielu.

jan M Fijor 2013-03-08

Oto co napisał jeden ze słuchaczy, któremu przyrzekłem temat: klopoty z kredytem 
 
(...) Tak sobie dzisiaj mam dzień wolny i siedzę i myślę i coś mi się zdaje, że ludzie z pokolenia moich rodziców potrafią dużo gadać o niczym, tak jak we wczorajszej Pana audycji. Dzisiaj będąc w moim wieku, Pan i Pana koledzy raczej byście się nie umieli odnaleźć. Nie ma ludzi, którzy by mogli opowiedzieć jak bez omijania prawa, znajomości, bądź pieniędzy już posiadanych po rodzinie, dorobili się fortuny w Polsce. Tylko taka papka słowna. Podać konkretne pytanie, to się usłyszy: zapraszam do zapisania się do struktur naszej partii w pana okolicy, albo zapraszam do wysłuchania naszej audycji, nie wiadomo o czym... 
Albo fundusze zakładane niby z myślą pomocy młodym, przedsiębiorczym. A tak naprawdę, to liczy się na to, że zapuka ktoś z pomysłem w stylu Facebuka, na którym będzie można zarobić krocie, płacąc pomysłodawcy na odczepkę. A jak się ma przemyślany pomysł, który pozwoli zarobić normalne, adekwatne do wysiłku pieniądz, to nikogo to nie zainteresuje. I to jest właśnie wkład w Polskę. Rozmowy dużo o niczym.(,...) 
 
Niezły tupet, co? Temat jednak wart dyskusji. Pogadamy o tym w przyszłą środę. Czekam na was i pozdrawiam

bochma 2013-03-08

Ad 10: A Pana jeszcze dziwią takie zachowania? Przecież dzisiejsza młodzież wręcz uwielbia żyć na garnuszku rodziców, a jak ma pracować, to za GODNĄ stawkę i to bez doświadczenia:( I jeszcze obrazi się, że musi podwyższać kwalifikacje, uczyć się czegoś nowego (bo przecież tyle wiedzy zdobył w szkole/na studiach), zdobywać doświadczenie, itp. Wszak młodemu pokoleniu wszystko się NALEŻY i powinno być podane z uśmiechem na tacy (najlepiej z gotowym rozwiązaniem)... No i jeszcze moja ulubiona nowomowa (z nutką wyrzutu, zawiści i pretensji) "przemyślany pomysł", "zarobić normalne, adekwatne do wysiłku pieniądze":( 
Martin Lechowicz w jednej ze swoich ostatnich audycji powiedział, że wyjeżdża do Wielkiej Brytanii, a jak ktoś ma kawełek podłogi i materaca do dyspozycji, to może nawet zagrać na gitarze i zaśpiewać (nie pamiętam dobrze kontekstu, więc jeśli coś przekręciłem to proszę o sprostowanie). Ciekawe, czy autor tego listu uznałby takie warunki noclegu za wystarczająco godne i edekwatne do jego pozycji/umiejętności, czy też jednak główny lokator musiałby zorganizować gościowi jakieś łóżko?

darek 2013-03-08

Autor "pomysłu w stylu Facebooka, na którym będzie można zarobić krocie" zapewne nie wie, że Zuckerberg zaczął tworzyć Facebooka podczas studiów wraz z kolegami pracując wtedy za friko. Po prostu siedząc przed komupterem i programując. 
Wcale nie zaczął od wymyślania pomysłu i chodzenia po bankach albo składania wniosku o dotację.

Kuba 2013-03-08

taki offtop: www.youtube.com 
 
o tym jak w praktyce wygląda podział majątków w usa, można sie zdziwić, uwaga to nie lewactwo tylko pokazanie jak bailouty i kontakty z politykami tworzą takich beneficjentów

vapaus 2013-03-08

Festiwal ludzi wolnych kojarzy mi sie z festiwalem na którym uprawia sie sex, pije alkohol,bierze narkotyki i uzywa sie broni jeśli na Freedom Fest można to wszystko tam robic to na pewno warto jechac. Jesli miałbym słuchac wykładów filozofów i ekonomistów to lepiej kupić poczytac sobie Rothbarda wyjdzie taniej. 
Co by nie mówic to taki wyjazd to np dla mnie sporo za duży wydatek, ale popieram i zycze powodzenia

Marek Chrzciciel 2013-03-09

Ja tylko małe zastrzeżenie, mormoni to nie protestanci. Oni opierają swoje wierzenia poza biblią na jeszcze innych księgach.

jmf 2013-03-09

Nie ma czegos takiego, jak podzial majatku. Majatek sie zdobywa praca, dostaje, inwestuje. Mamy go tyle, ile wysilku i pomyslowosci wlozylismy. Nie ma osobnej dystrybucji, chyba ze pod przymusem, na drodze przestepstwa. Uklony

jan M Fijor 2013-03-09

To znaczy, nie ma dystrybicji oddzielonej od pracy. Dystrybicja jest związana z wartością tego, co w zamian za naszą pracę zarobiliśmy. Ktoś, kto zarobił dzisiaj 100 miolionów na spekulacji ryżem, dostał 10 milionów od tych, którzy ryż ten jedzą w zamian za to co zrobił. Mógł na przykład obniżyć cenę, zwiększyć podaż, zmniejszyć popyt etc. Nikt mu tych pienięzy nie dał na piękne oczy. Podobnie, ktoś kto zarobił dzisiaj 14 złotych wymienil się ze społeczeństwem swoim towarem. A że towar miał słaby, dostał tylko 14 zł. Ten filmik o dystrybucji to chała. Jest tam coś na rzeczy (gwałtowne pogłębienie się różnic w dochodach po 1973 roku), ale to akurat nie ma nic wspólnego z kapitalizmem, tylko raczej z socjalizmem. I dlatego komentator zamilkł na stwierdzeniu, że bogaci są bogatsi, a biedni biedniejsi.  
 
Ukłony

Jaroslaw 2013-03-09

@ 10 
 
Ten sluchacz co mial tupet ( tu-pet) prawde pisze..

Łukasz 2013-03-09

18@ Jarosław: 
To moja pierwsza i ostatnia odpowiedź na Twój komentarz: 
Skoro Ci się nie podoba to nie słuchaj radia i idź robić coś pożytecznego dla siebie.

Jaroslaw 2013-03-09

@ 19 
 
No tak.. Slyszalem to juz wiele razy. Ostateczne rozwiazanie kwestii niewygodnych "sluchaczy"! 
 
Zycze Wam wielu nudnych audycji i wielu umizgow ze strony poplecznikow..

jmf 2013-03-10

Jaroslawie, ty jestes wygodnym sluchaczem. Zabierasz glos w dyskusji, krytykujesz delikstnie, nie jestes nerwowy. Nie powinienes miec do siebie pretensji. Badz z nami. Jesli czegos nie rozumiesz lub nie lubisz, to pisz. Od tego jestesmy. Krytyki sie nie boimy. Ona tylko nas poprawia. Pozdrawiam

Michał 2013-03-10

Dajcie więcej informacji na temat budowy domów drukarką 3d. Usłyszałem, że jakiś link prowadzący otrzymał. Wprowadzi się coś takiego i ... ludzie stracą prace :) Spotkałem się z takimi opiniami pisanymi przez socjalistycznych debili. Proszę o te informacje.

darek 2013-03-10

Wpisz sobie w google 3D PRINTED HOME i będziesz miał linki.

wierny słuchacz 2013-03-11

Z Niemców, może warto się zapoznać z twórczością Bruno Banduleta i Rolanda Baadera.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:
Jan Fijor - Wybory w USA i w Polsce (9) - 5 tygodnie temu

Jan Fijor - Listy (1) - 5 tygodni temu


Jan Fijor - To wszysto leci w dół (8) - 2 miesiące temu

Więcej audycji...
Jan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 miesiące temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 3 miesiące temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 3 miesiące temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 4 miesiące temu


Co zacząć, jak nie skończyć (7) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Meczowe i życiowe sprawy (8) - 6 miesięcy temu


Jan Fijor - A to lewak jeden (21) - 6 miesięcy temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 7 miesięcy temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - Najprzyjaźniejsze miasta (8) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - Na policji mnie trzymali (10) - 9 miesięcy temu


Jan Fijor - Co chwila leci w dół (28) - 10 miesięcy temu

Jan Fijor mówi, że się zaczyna (41) - 10 miesięcy temu


Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 11 miesięcy temuJan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - 11 miesięcy temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - 11 miesięcy temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - ponad rok temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Zarobki i molestowanie (63) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolność (104) - ponad rok temu


Jan Fijor - Maile o start-upach (3) - ponad rok temu

Jan Fijor - Doradzamy biznesplanom (5) - ponad rok temuJan Fijor - Gdzie poszedł handel (1) - ponad rok temu

Jan Fijor - Jak Trump kupował tanio (38) - ponad rok temu


Ryanair i LOT to naciągacze (21) - ponad rok temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - ponad rok temuJan Fijor - USA, ekonomia i listy (5) - ponad rok temu

Jan Fijor - Przeprowadzka do Chicago (29) - ponad rok temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - ponad rok temu


Jan Fijor - Roboty kradną pracę? (24) - ponad rok temu


Jan Fijor - A narzekam sobie dzisiaj (19) - ponad rok temuJan Fijor - O lewackim Hollywood (6) - ponad rok temu

Jan Fijor - Spotkam się z Trumpem (23) - ponad rok temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 2 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 2 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 2 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 2 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 2 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 2 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 3 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 3 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 3 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 3 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 3 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 3 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 3 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 3 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 4 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 4 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 4 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (30) - 4 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 4 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 4 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 4 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 4 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 4 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 4 lata temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 4 lata temu


Kierowcy LPG są dyskryminowani (13) - 4 lata temu

Wolny rynek — wprowadzenie (38) - 5 lata temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 5 lata temu
Jan Fijor - Emp@tia (5) - 5 lata temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 5 lata temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 5 lata temu


Słuchacz w długach (30) - 5 lata temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 5 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 5 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 5 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 5 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 5 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 5 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 5 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 5 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 5 lat temu

Ostro (64) - 5 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 5 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 5 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 5 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 6 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 6 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 6 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 6 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 6 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 6 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 6 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 6 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 6 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 6 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 6 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 6 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 6 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 6 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 6 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 6 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 6 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 7 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 7 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 7 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 7 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 7 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 7 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 7 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 7 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 7 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 7 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 7 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 7 lat temu


Oburzeni (11) - 7 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 7 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 7 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 7 lat temu

Portugalia (17) - 7 lat temu

Wy ćwoki (15) - 7 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 7 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 8 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 8 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 8 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 8 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 8 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 8 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 8 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 8 lat temu


Żona milionera (10) - 8 lat temu

Afryka Afryka (27) - 8 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 8 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 8 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 8 lat temu

Fijor w Californi (17) - 8 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 8 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 8 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 8 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 8 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 8 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 8 lat temuPaństwowe akcje (20) - 9 lat temu


Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 9 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 9 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Aby program był co tydzień, a podcast... - - 200.00
Prośba o wrzucanie podcastów na bieżąco - - 100.00
Nauka gry na gitarze - - 20.00
Naturalne kosmetyki Tiande - Sklep - - 20.00
nexty - - 10.00
valldek - - 99.00
Ogłoszenia dam prace - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt