Facebook
Podpis:
Numer GG:

Dziś
21:00
Gość Wydania Głównego o bezpieczeństwie w IT
Jutro
21:00
Odcinek wkurzający kreacjonistów: O datowaniu skał i skamieniałości
Słuchaj radia
Wydanie Główne (3)
6 dni temu
Niemcy cenzurują internet
pod pretekstem walki zmową nienawiści i fake news. Jaś Kapela skazany za przerobienie hymnu. PiS zapowiada obniżkę składek ZUS i podatek obrotowy. W USA można pokazywać cycki.
Zrozumieć Nieruchomości
dziś
Idea małych domów - czyli jak zbudować dom za 40 tys. złotych
Idea małych domów i możliwości jej realizacji. W skondensowanej formie wszystko Wam omawia Wojciech Zatuszek - autor projektu Zbuduj Sam Dom.
Nikt nas nie uczy jak sprzedawać
dziś
Bydgoski case Szymona, czyli jak należy kwalifikować klientów do...
Bydgoski case Szymona, czyli jak należy kwalifikować klientów do zakupu, zanim umówimy się z nimi na spotkanie

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2010-08-05

O Krzyżu, podatkach i ludziach

Nadający: Jan Fijor

Zanim dotarliśmy do planowanego tematu bezrobocia zdążyliśmy przerobić aferę o krzyż oraz podwyżkę podatków. Zapraszamy.
Pobierz [71,2 MB]

KOMENTARZE

Słuchacz 2010-08-06

Panie Janie ,proszę nie powtarzać wciąż tego ,,kłamstwa'' na antenie,iż słucha Was może trzech słuchaczy. Ja słucham każdej Pana i Kamila audycji, i nie rzadko mam ochotę zadzwonić ,podzielić się spostrzeżeniami, jednak nie mam możlwości,aby uczestniczyć w niej na żywo. Jestem również absolutnie pewien,że audycję przesłuchuje kilkaset jeśli nie kilka tysięcy osób po jej udostępnieniu w archiwum. Jeśli już natomiast są słuchacze odsłuchujący Was na żywo i nie włączają się do dyskusji to tylko i wyłącznie z tego powodu, iż mówi Pan szalenie ciekawe rzeczy,których na codzień od otoczenia w którym żyją zwykli śmiertelnicy usłyszeć nie sposób. Pasja, zaangażowanie, inteligencja ,humor i ten ,,błysk'' z jakim Pan mówi o swoich przeżyciach,doświadczeniach ,spostrzeżeniach komentując jednocześnie bieżące wydarzenia onieśmiela zapewne większą część młodych słuchaczy do tego ,aby zadzwonić, pomimo iż nie grozi za to przecież żadna kara czy publiczny lincz dzwoniącego tym bardziej ,że prowadzący audycje to ludzie niezwykle kulturalni i uprzejmi ,a także wyrozumiali w stosunku do młodszych słuchaczy (o ile nie wspominają o Tibii itp). Jednak jestem pewny iż również Oni, podobnie jak ja, z niezwykłym zaangażowaniem emocjonalnym jak i tym intelektualnym słuchają niemal każdej audycji starając się zrozumieć przekaz jaki płynie w niej z Waszych ust i zmnieniając powoli ,,od środka'' najpierw siebie po każdym słuchowisku zmieniają i zmieniać będą równie skutecznie otoczenie ,w którym ,dzięki któremu lub pomimo którego żyją w taki czy inny sposób. To moje spostrzeżenia i odczucia jakie przyszły mi po pierwszych chwilach po odsłuchaniu audycji, którymi jeśli tylko bym mógł ,podzieliłbym się ze wszystkimi na żywo.  
 
Pozdrawiam i życzę obu prowadzącym wytrwałości w tym co robią 
Oby tak dalej !!!

jan M Fijor 2010-08-06

Dziekuje. Z mojej strony to taka kokieteria, która ma zmobilizować do dyskusji. Ciezy mnie to co pan napisał, bo jako wolnorynkowiec lubię robić to, co przynosi dobre rezultaty.  
Pozdrawia Wszystkich!

STiL85 2010-08-06

Dlaczego na stronie nie zostanie dolaczony licznik pobran konkretnych plikow ? Milo wiedziec ze sa jeszcze inni o podobnych zainteresowaniach w polsce

Mr D 2010-08-06

Tez polecam irlandzka.

Syn Kastrata 2010-08-06

Ostatnio nie ma mnie o 21 więc przepraszam. Słucham was zawsze rano.

Michal 2010-08-06

Slucham wszystkich audycji na kontestacji.  
99% slucham offline. Z kilku powodow: 
1) nie mam czasu tak po prostu siedziec przed komputerem i sluchac.  
2) prawa murphiego sa bezlitosne. Istnieje szansa bliska 100%, ze akurat w trakcie audycji ktos przyjdzie i bedzie przerwa - a sobie przeciez nie zrobie pause. 
 
Wole sobie wgrac mp3 playera i sluchac np jadac samochodem, czy robiac zakupy. Dodatkowa zaleta, jest taka, ze mozna sluchac na przyspieszonym tempie i z godziny robi sie pol :-)

rafalb 2010-08-06

Dopisuję się - również słucham wszystkiego offline.

Ten Tomasz :) 2010-08-06

Słucham waszej Audycji i lubię język jakim mówicie o różnych tematach. Bardzo ważne jest byście robili te Audycje, chodzi o wasze szczere przesłanie i mówienie ludziom co jest czym, lub jak poradzić sobie z polską rzeczywistością :) 
Świadomość w społeczeństwie wzrasta, to powolny proces, ale trwa. Wasza audycja jak i każda w KONTESTACJI, wnoszą wiele rzeczywistość. 
Dowodem na to iż jesteście SIŁĄ i posiadacie argumenty, jest brak ZAPROSZENIA dla Martina na Debatę z PREMIEREM Tuskiem. Odpowiednie służby zapewne dały gotową listę gości Bezpiecznych :) 
I Pamiętajmy POLICJĘ, Urzędników, Straż Miejską wolno Filmować. 
POWODZENIA :)

EstEst 2010-08-06

Bardzo mi się podobała cała audycja - tym razem praktycznie był to felietonik pana Janka, ale był on znakomity. 
 
W sumie zgadzam się z przedstawionymi poglądami krzyżowo/podatkowo/bezrobotnymi. Kawałek z końcówki nt. przyczyn bezrobocia fantastyczny - powinien się znaleźć na płytce ,,The best of Kontestacja'' jako obowiązkowy materiał edukacyjny. 
 
Co do pytań o ,,wojny krzyżowe'', podejrzewam, że łatwo wskazać siłę stojącą za sprawą. W końcu, gdyby nie te wydarzenia, głównym tematem byłyby podwyżki podatków. Wystarczy zapytać, kto nie chce o tym dyskutować, by wiedzieć, skąd przyszła motywacja całej akcji. 
 
Mam pytanie do audycji: pan Janek wspomniał w pewnej chwili o tym, jakoby państwo ,,przywiązywało rolników do ziemi''. Nie znam się na prawie rolnym, więc pytam, czy chodziło o kwestie jakiegoś prawnego utrudniania sprzedaży ziemi, czy też tylko kwestię psychologiczną - mając ziemię można bez wysiłku skromnie żyć z zasiłków, a państwo do tego zachęca, zniechęcając do uczciwej pracy w mieście? Jeśli tu jest jakiś prawny kruczek, to chętnie posłuchałbym o nim więcej.

Marcin 2010-08-06

Swietna audcja! Pisze to z perspektywy krnabrnego sluchacza offline, ale zdecydowanie warto !

jan M Fijor 2010-08-06

Mam prośbę; poślijcie nam (Kamilowi, albo mnie) swoje sugestie tematyczne. My je uwzgledniami, choc nie zawsze w kolejności,w jakiej napływają.  
Piszcie na www.sbiro.pl albo na fijorr@fijorr.com 
 
sciskam prawice

Rev 2010-08-07

Ja również zawsze słucham offline, audycje bardzo ciekawe, mam nadzieję, że będzie ich jak najwięcej

jan M Fijor 2010-08-07

Sorry, zrobilem blad w adresie do nas. prawidlowy adres to: 
 
www.asbiro.pl 
 
do miłego

Tailor 2010-08-07

Chciałem krytykować a tu ciekawie, treściwie i różnorodnie, bardziej dynamicznie i zwięźle, tematy całkiem całkiem, obalanie mitów, dużo ciekawostek... Jednak doświadczenie to doświadczenie, dlatego zawsze dużo ciekawych historii Pan opowiada. Sporo humoru też jest, dzięki czemu słucha się przyjemniej.  
 
A co do ilości dzwoniących słuchaczy, to wydaje mi się, że warto abyście z Kamilem nauczyli się tego co robią Martin i Hugo, czyli kombinowania jak tu w ciekawym kierunku poprowadzić rozmowę ze słuchaczem, jak naprowadzić słuchacza na samodzielne znalezienie odpowiedzi albo stawianie się na chwilę w roli adwokata diabła aby trochę sprowokować. Prowadzicie już moim zdaniem całkiem zawodowo, ale brakuje skilla pt. "rozmowa ze słuchaczami" :) Jest tylko "edukowanie słuchacza", "naprostowanie słuchacza" i "poprawienie słuchacza". Może dlatego ludzie boją się dzwonić. Słuchacz zadzwoni chętnie, kiedy będzie miał okazję "poodbijania piłeczki" z prowadzącymi. To "odbijanie piłeczki" chętnie też zobaczyłbym u Kamila i Jana. Rozumiem zgodność poglądów, ale to trochę show prawda? Zainspirowany spór może być ciekawy. 
 
Słucham tez off-line w większości przypadków.

Łukasz 2010-08-07

UWAGA 
W niedzielę 8 sierpnia 12:00 PROTEST pod Sejmem przeciwko 23% 
www.facebook.com

jan M Fijor 2010-08-07

Tailorze, masz rację, ale przecież my jesteśmy przedsiębiorcami. Czy nie stać nas (was) na samodzielność i odporność na czyjąś edukację? Ale zgadzam się, będę prowokować. Dziękuję za szczerą radę. 
 
Pozdrawiam

Bezimienny 2010-08-08

Słucham od początku - świetny pomysł i dobrani prowadzący (tylko ten Skype Pana Fijora... no ale nie można mieć wszystkiego)  
Nie odpuszczajcie - jest Was więcej, tylko zareklamujcie się ciut bardziej.

lxlxlx 2010-08-08

Osobiscie mnie to troche irytuje, ze rozlacza Pana Fjora, prawie za kazdym razem. Ciekawi mnie rowniez fakt, ze tylko tutaj jest to rozlaczanie, a przy innych audycjach jak np: z Martinem, czy Hugo, czy innych, tego zjawiska "NIE MA". Czym to jest spowodowane? Bo tak wiecznie byc nie moze. W ciagu rozmowy nagle cos urywa. To naprawde irytuje, zeby nie powiedziec "DENERWUJE". 
 
Bardzo prosze "coś" z tym zrobić. Tak dalej być nie może!

Tailor 2010-08-08

Może chodzi o jakieś dziwne rozdzielanie sygnałów przez Viste lub Windows 7? Zauważyłem, że w tych systemach różnie z tym bywa. Uruchamiam kolejne źródło dźwięku i nagle inne zostają automatycznie wyciszone... Może instalacja najnowszych Skype u wszystkich pomoże. Martin i Hugo z tego co słyszałem dość długo dochodzili do tego jak wszystko dobrze zsynchronizować i połączyć. Udało się dzięki użyciu miksera sprzętowego i dodatkowych kompów...

Słuchacz 2010-08-08

Została przedstawiona lista tematów na najbliższą środe! Niektóre z nich to : 
 
1. Różnice między USA a Polską 
 
2. Rozwienia blokad przed założeniem własnej firmy. 
 
3. Bogacenie się a bycie Katolikiem 
 
4. Niebezpieczeństa bycia milionerem 
 
P.S Tutaj link do sciągnięcia tematów na następne audycje. Także zapoznawac się i dzwonic! :) Tematy + zagadnenia

Słuchacz 2010-08-08

Link tutaj : www.sendspace.com ;)

Paweł 2010-08-08

Pomylono linki : 
 
 
Prawdzowy link do sciągnięcia pliku pdf : TEMATY DO RADIA DLA SŁUCHACZY 
 
Tutaj : www.sendspace.com 
 
Pozdrawiam

Rev 2010-08-09

Kto to jest Słuchacz/Paweł i dlaczego to on podaje tematy na następną audycję?

Słuchacz 2010-08-10

Nie wiem jak to się dzieje ,że jest dwóch użytkowników pod nickiem Słuchacz ,ale ten który wypowiedział się pierwszy na samej górze jak i pisze ten post to jeden z nich ,a pozostałe komentarze należą do drugiego.

Rozbi 2010-08-10

M

Słuchacz 2010-08-10

Każdy może przecież proponowac tematy do audycji :)

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Program miesiąca
złoty!

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:

Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 10 dni temu


Jan Fijor - Roboty kradną pracę? (24) - 2 miesiące temu

Więcej audycji...

Jan Fijor - A narzekam sobie dzisiaj (19) - 3 miesiące temu


Jan Fijor - Najbogatsi ludzie rotują (15) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - O lewackim Hollywood (6) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Spotkam się z Trumpem (23) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Nowe obywatelstwo Janka (6) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Milion plus (17) - 5 miesiące temu

Jan Fijor - Powrót z Białorusi (3) - 5 miesięcy temu

Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 5 miesięcy temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 5 miesięcy temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 7 miesięcy temu
Jan Fijor - Oszukańczy Wolontariusz (18) - 8 miesięcy temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 9 miesięcy temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 10 miesięcy temu

Jan Fijor - O palancie z Kontestacji (35) - 10 miesięcy temu

Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 10 miesięcy temuJan Fijor - To Polacy Panie Kolonko (21) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - On wcale nie mówi jak jest (30) - 11 miesięcy temuJan Fijor - TRUMP (34) - ponad rok temu

Dlaczego Janek nie kupił złota? (22) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jak znaleźć sponsora (9) - ponad rok temu
Jan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - ponad rok temu


Jan Fijor - Pranie pieniędzy na dom (34) - ponad rok temu

Jan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - ponad rok temu


Jan Fijor - Illinois vs Oklahoma (20) - ponad rok temuKomu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jednak się walnęliśmy (12) - ponad rok temu


Jan Fijor - Super Kandydatka z PO (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - ponad rok temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - ponad rok temu

Jan Fijor - Same niedobre rzeczy (10) - ponad rok temu


Bierzcie zasiłki (31) - ponad rok temu


Jan Fijor - Podatek katrastrofalny (10) - ponad rok temu

Jan Fijor - Pomysły na biznes (7) - ponad rok temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - ponad rok temu


Jan Fijor - Wybory (19) - ponad rok temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 2 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (29) - 2 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 2 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 2 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 2 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 3 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 3 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 3 lata temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 3 lata temu


Kierowcy LPG są dyskryminowani (13) - 3 lata temu

Wolny rynek — wprowadzenie (38) - 3 lata temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 3 lata temu
Jan Fijor - Emp@tia (5) - 3 lata temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 3 lata temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 3 lata temu


Słuchacz w długach (30) - 3 lata temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 3 lata temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 3 lata temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 3 lata temu

Bardzo smutny Janek (47) - 4 lata temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 4 lata temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 4 lata temu

Janek zbankrutował (20) - 4 lata temu


Blacha wie co mówi (37) - 4 lata temu

Fijor idzie w politykę (37) - 4 lata temu

Ostro (63) - 4 lata temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 4 lata temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 4 lata temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 4 lata temu

Czy istnieje strata społeczna? (24) - 4 lata temu


Czy alkoholik jest racjonalny? (61) - 4 lata temu


Czym jeździ milioner? (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 4 lata temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 4 lata temu

Jan Fijor- Zmęczenie bogactwem (28) - 4 lata temu


Jan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 4 lata temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 4 lata temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 4 lata temu

Jan Fijor - Długi (117) - 4 lata temu


Bogaty może dłużej (48) - 4 lata temu


Komentarze pomysłów na biznes (32) - 4 lata temu

Co Janek zrobił z ogórkami? (37) - 4 lata temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 4 lata temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 5 lata temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 5 lata temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 5 lata temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 5 lata temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 5 lata temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 5 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 5 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 5 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 5 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 5 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 5 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 5 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 5 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 5 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 6 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 6 lat temu


Oburzeni (11) - 6 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 6 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 6 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (31) - 6 lat temu

Portugalia (17) - 6 lat temu

Wy ćwoki (15) - 6 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 6 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 6 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 6 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 6 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 6 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 6 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 6 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 6 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 6 lat temu


Żona milionera (10) - 6 lat temu

Afryka Afryka (27) - 6 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 6 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 6 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 6 lat temu

Fijor w Californi (17) - 6 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 7 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 7 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 7 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 7 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 7 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 7 lat temuPaństwowe akcje (20) - 7 lat temu


Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 7 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 7 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

klimatyzacja centrum - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Przeprowadzki Międzynarodowe - - 25.00
WordPress Developer - - 39.00
Suplementi.pl - Odżywki i suplementy - - 20.00
Chwyty Gitarowe - - 30.00
Wypożyczalnia samochodów Odkryj-Auto - - 30.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt