Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
Wydanie Główne
Jutro
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (6)
4 dni temu
Pomysły na biznes w Hiszpanii
Co Polacy mogą wnieść do hiszpańskiej gospodarki?
Wydanie Główne (2)
7 dni temu
Kontestacja ma juz 10 lat!
Z tej okacji trochę wspomnień od prowadzących i słuchaczy oraz plany na najbliższą przyszłość. Berlin - kontrola czynszów wbrew zasadom ekonomii. Libertarianie przejmą władzę na ......
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2013-05-14

Polskie szkolnictwo wyzsze a perspektywy przyszlosci

Nadający:

Naszym gościem w studiu jest znany i lubiany, obecny i zarazem nieobecny, Człowiek o wielu twarzach, umiejętnościach i talentach: Gość NIEJAWNY. Serią tych spotkań chcemy przybliżyć Państwu prawdę o rzeczywistości jaka nas otacza nie będąc ograniczeni konsekwencjami dla osób które nam tę wiedzę dostarczą. Raz na jakiś czas w naszej audycji w postaci gościa niejawnego będą przemawiały osoby mające wiele do powiedzenia, osoby być może znane, poważane lub zajmujące wysokie stanowiska ale ograniczone swoją pozycją i klauzulami poufności.

KOMENTARZE

Martin 2013-05-14

Bardzo merytoryczna rozmowa. Bardzo profesjonalne nagranie. 
I raczej nudne. 
 
Szkoda, bo dużo tu konkretnych, ważnych informacji i temat do dyskusji dobry. Operowanie ciągłe na krajach, państwach, narodach, zamiast jednostkach, zupełnie mi nie leży. 
 
Póki będzie powszechne przekonanie, że to państwa uczą ludzi (a nie, że po prostu ludzie się uczą), państwa sobie wykradają ludzi (a nie ludzie płacą innym ludziom więcej albo mniej), to problemy będą się mnożyć. 
 
Co to w ogóle za chore założenie, że człowiek ze swoim wykształceniem jest jakimś niewolnikiem tego czy innego kraju? Narzucono mu przecież taki system, znajduje się w nim, bo musi, nie ma lepszego wyjścia. Państwo nie jest właścicielem wykształcenia, skoro cały system zmonopolizowało i wszystkim narzuciło siłą. 
 
Sprywatyzowanie i totalna deregulacja systemu dołożą, wiadomo, praktycznych problemów, finansowych głównie, ale za to uzdrowią raz na zawsze najważniejsze rzeczy, zmuszając wszystkich do maksymalnej efektywności i użyteczności. 
 
Bo studia to nie rzeźbiarstwo - powinny być użyteczne i przekładać się na pożytek. A jeżeli nie są, to powinny być wyłącznie płatne i bardzo drogie - jako po prostu kosztowne hobby. 
 
Tak czy owak, rozpatrywanie sprawy na poziomie państw wyrywających sobie nawzajem "swoich" ludzi jest chore i zupełnie oderwane od rzeczywistości. Ale w polskiej mentalności ciągle nie możemy uwolnić się od wpojonego przekonania, że wszyscy jesteśmy państwowi i wszystko jest państwowe. Prawdziwie niewolnicze myślenie. 
 
Szkoda, bo wiele mądrych i trafnych myśli psuje ta mentalność chłopa pańszczyźnianego, co uważa, że przynależy do pana z racji urodzenia.

Mariusz 2013-05-14

Fajna audycja, gość faktycznie bardzo ubolewa nad utratą kapitału intelektualnego. Ja uważam, że człowiek jest wolny, a wręcz jego obowiązkiem jest robić to żeby jemu i jego rodzinie było lepiej (chodzi mi o jakość życia, a nie status materialny). Więc wyjazdy za granice są jak najbardziej ok, tam łatwiej realizować plany. Z drugiej jednak strony przykro się robi jak się widzi takie opustoszałe miasteczka, miasteczka starców... Wielu moich znajomych po studiach wyjechało, pozostali się zastanawiają dlaczego jeszcze nie wyjechali. Zostaje garstka tych przedsiębiorczych co chcą z jakichś powodów tutaj coś robić, i garstka nieporadnych nic nie umiejących ludzi którzy będą pracować dla tych pierwszych i narzekać, że to wyzysk i ktoś powinien coś z tym zrobić.

Piotrek 2013-07-27

Inteligencja nie rozwija się w szkole, tylko w człowieku. 
Gość mówi, że biurokracja jest problemem dla szkolnictwa. Ja się pytam, czy szkolnictwo jest problemem dla zdobywania wiedzy i umiejętności ? 
 
Trzeba się zastanowić, czy dobie internetu, ogólnodostępnej wiedzy, informacji, oświaty, istnieje potrzeba zakładania spędu różnej maści wanabe-naukowców, których jedynym osiągnięciem jest produkcja naukowej biurokracji ?

Dodaj komentarz...


Olaf Wojak - patriota ceniący prawdę, uczciwość i pracowitość.
Wszechstronny organizator, działacz społeczny, miłośnik natury i zwierząt. Z zamiłowania fotograf i grafik.

Doświadczony przedsiębiorca z wieloletnim stażem w branży elektronicznej i komputerowej.
Specjalista ds. negocjacji i handlu zagranicznego.

Swoją przygodę z branżą IT zaczął od komputerów 8-bitowych. Za pośrednictwem Maloka BBS był 40-tym cywilnym użytkownikiem polskiego Internetu, w czasie kiedy nikt o nim nie słyszał. W latach 90-tych wdrażał program „internet dla szkół”.

Program RadioStrefy Biznesu

Inne audycje tego autora:


Czas na RAZ (1) - 3 lata temuSetna audycja (1) - 4 lata temu

Sfora pytań do Wilka (3) - 4 lata temu


Więcej audycji...

Agent Tomasz na widelcu (6) - 5 lata temu


Polska dzisiaj w Europie (2) - 5 lata temuPsychopaci w biznesie (4) - 5 lata temu


Polak Węgier ... - 5 lata temu

Po trzykroć Wilk - 5 lata temu

Firma podczas wojny - 5 lata temu

Zakazany Owoc (3) - 5 lata temu

Zakazany Owoc - 5 lata temu


Samorządność (2) - 5 lata temuStudio Kreatywne - 5 lata temu


Unia a postawa obywatelska? (3) - 5 lat temu


Prima aprilis - 5 lat temuRoboty do roboty (8) - 6 lat temu

Życzenia Świąteczne (1) - 6 lat temu
Jak żyć pełną mocą (7) - 6 lat temu

Fenomen whisky - 6 lat temu


Jaja wielkanocne (1) - 6 lat temu


Cenzura kiedyś i dziś (3) - 6 lat temuZus i inne takie tam podatki (5) - 6 lat temu


Nowa Psychologia Sukcesu (3) - 6 lat temu

Odwaga prowadzenia biznesu (13) - 6 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Betblok system - - 20.00
Daniel Opole - - 100.00
Piotr - - 200.00
pit3r - - 25.00
czk - - 33.00
Faks - - 50.00
czk - - 56.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt