Facebook
Podpis:
Numer GG:

Dziś
21:00
Jan Fijor zaprasza
Dziś
22:30
Kolejne Rozmowy w Nocy 19 Kwietnia 22.30
Słuchaj radia
Wydanie Główne (12)
wczoraj
Wywiad z terrorystą
Dziś Hugo z Martinem rozmawiają z Kamilem oskarżonym o terroryzm i z Markiem oskarżonym o rozpasanie alkoholowe. Jeden poległ, drugi wygrał...
ALBRECHT o nieruchomościach (3)
wczoraj
Zwiększamy skalę naszego działania
Dziesiątki nowych spotkań z inwestorami, miliony kapitału do zagospodarowania i międzynarodowe projekty inwestycyjne. Informacje o spotkaniach networkingowych znajdziesz na...
Epicentrum (1)
dziś
Czym otruć prezydenta?
Przegląd trucizn, ich zastosowań i sposobów działania

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2013-05-26

Jan Fijor - Ja też mam drogi zegarek

Nadający: Jan Fijor

Zgadnijcie ile warty jest zegarek Janka.
Pobierz [51,2 MB]

KOMENTARZE

Grzesiek 2013-05-27

Ciekawa i dość treściwa audycja ... kto jeszcze nie słuchał gorąco polecam ;)

nikt 2013-05-27

W usługach PayPal czy PayU, chodzi o wygodę klienta. Wyobraź sobie Janku, że zakładam sklep internetowy małysklepik.pl i Ty chcesz coś kupić w tym sklepiku płacąc kartą. Czy podałbyś dane karty, nie mając pewności, kto stoi za tym sklepem? Przecież informacje na stronie mogą być fałszywe. Wiem, że można iść na policję, ale w praktyce, to i tak nic nie da, sprawca pozostanie bezkarny, a Ty tracisz środki z konta, chyba, że miałeś ubezpieczenie, które nie jest za darmo. I właśnie po to są zaufani pośrednicy, których każdy zna i nie boi się przekazać im danych karty. Poza tym pośrednicy ci pełnią też rolę prywatnych sądów (arbitrażu), jeśli jedna ze stron czuje się oszukana (programy ochrony kupujących i sprzedawców).

jan M Fijor 2013-05-27

@2 mam kazrte kredytowa od 1985 roku i zawsze podaję swoje dane i nic sie nie dzieje,jeśli ktoś chce mnie oszukać,. zrobi to. Moja karta kredytowa odpowiada za straty wynikłe z oszustwa. nie widzę sensu istnienia pośrednika, ale jeśli ktoś inny widzi, por favor. Niech ma co chce. 
pozdr

Michal 2013-05-27

Paypal sluzy tez do wyplacania pieniedzy zarobionych w internecie... 
Przynajmniej ja tak robie. 
Byc moze dlatego, ze nie mam innego wyjscia:) 
Po prostu na stronach, na ktorych mozna zarobic np. poprzez wykonywanie uslug z zakresu sektora IT, nie ma mozliwosci wyplacenia pieniedzy bezposrednio na konto bankowe. 
I tutaj paypal jest potrzebny.

Pawlasty 2013-05-27

Moze umknelo to Pana uwadze, ale produkcja wina na wlasny uzytek nie jest w Polsce zabroniona (ustawa z dnia 2 marca 2001r. o wyrobie alkoholu etylowego). 
Pozdrawiam.

Marriusz 2013-05-28

Nie na temat ale ciekawe o unikaniu podatków na świecie i rajach. 
www.tokfm.pl 
:-)

Marriusz 2013-05-28

Odnośnie tego pana od zegarka i jego kompetencji. 
www.sejm.gov.pl 
:-)) 
I co, i nic. 
Mierny ale wierny.... 
Przypomnę tylko że DSS to spółka giełdowa.

eney 2013-05-28

A dlaczego zakup drogiego zegarka przez kogoś kogo na to stać to skandal?? Widocznie ma potrzebę podsiadania takiego zegarka i zaspokaja ją. Coś jakoś wybiórczo stosujecie prawa ekonomii szkoły austriackiej.

lisek517 2013-05-28

59:00 - nie miał się od kogo nauczyć? Minutę przed tym było napisane(powiedziane) "te z kolei NIE były spowodowane tym że rodzice mieli 2 lewe ręce"

Piotrek 2013-05-29

Dzięki ! Też postaram się coś motywującego skrobnąć i wysłać.

Dawid 2013-05-29

Z przykrością stwierdzam, że podawanie sprawy Stelli Liebeck vs. McDonald świadczy jako przykładu absurdalności amerykańskiego systemu prawnego świadczy o braku zapoznaniu się z materią sprawy i jej powierzchownym traktowaniem. W Polsce jako w kraju w którym za poważny uszczerbek na zdrowiu wypłaca się śmieszne odszkodowania ta sprawa szczególnie wzbudza wielkie rozbawienie. W rzeczywistości sprawa ta jest bardziej złożona i może z pewnością świadczyć o wyższości amerykańskiego systemu prawnego.  
 
Po pierwsze Stella Liebieck w chwili poparzenia się kawą miała 79 lat.  
 
Po drugie poparzenia którym uległa na pewno nie powodowały u niej rozbawienia. W ramach oględzin lekarskich stwierdzono u niej oparzenia trzeciego stopnia na 16% powierzchni ciała, poparzone zostały m.in. krocze i inne dolne części ciała. Jej stan był tak poważny, że w trakcie pobytu w szpitalu przez 8 dni utraciła 20% masy swojego ciała. Jej leczenie trwało ponad 2 lata. 
 
Po trzecie prawnicy Stelli Liebeck proponowali McDonaldowi ugodę najpierw na 90.000$ a mediator później na 225.000$, Mc Donald jednak odmówił i sprawa trafiła do procesu. 
 
Po czwarte w systemie amerykańskim jest instytucja tzw. "odpowiedzialności zastraszającej" - punitive damages, która ma zmusić podmiot wyrządzający szkodę do podjęcia działań mających na celu wyeliminować ryzyko ponownego powstania szkody. Instytucja ta jest polskim systemie całkowicie nieznana. 
 
Po szóste odszkodowanie w rozumieniu polskiego systemu prawnego zasądzone na rzecz Stelli Liebieck to kwota 200.000$ natomiast 2,7 mln to tzw. punitive damages, czyli odszkodowanie zastraszające z powodu z bezczynności McDonalda, który uprzednio przez bardzo długi okres czasu nie robił nic w tym zakresie pomimo kilkuset zgłoszeń poparzenia kawą ok. 700 przypadków w skali 10 lat. 
 
Po siódme wysokość punitive damages w kwocie 2,7 mln stanowiło dwudniowy utarg ze sprzedaży kawy przez McDonald na terenie USA. 
 
Mając powyższe na uwadze uważam osobiście, że przykład Stelli Liebeck nie stanowi o absurdalności systemu amerykańskiego, lecz co najwyżej o odrębności od polskiego systemu prawnego. A sama jej sprawa z tego co się orientuję jest sprawą dość typową w tamtym systemie.

elpiwo 2013-05-29

Odnośnie zegarków Nowaka - niech sobie ma ich i tysiąc. Ale jego zas***ym obowiązkiem jest wpisać to w deklarację majątkową bądź jak mu się to nie POdoba zrezygnowć ze stanowisk gdzie takowa obowiązuje. 
Natomiast wymieniony szczyl najpierw wydaje sz siebie głupawy tekst o POżyczaniu zegarków od kolegów, a potem o rodzinnej dwuletniej ściepie rodzinnej na wymarzony chronometr!  
 
To juz nie jest nawet żałosne!

Piotr 2013-05-30

Czy da się coś zrobić aby beznadziejnie,zaszumione i totalnie nie pasujące do audycji intro w końcu znikło ...

Paweł 2013-05-30

@11 Dawid, 79 letnia osoba chyba już wie, że gorącą kawą w kubku można się poparzyć jak się to na siebie wyleje? Czy 79 lat to za mało.

jan M Fijor 2013-05-30

@Dawid Nie cjhciałem dokopywać dawidowi, ale wydaje mi się, że jego agresja wobec McDonald'sa ma swoje źródło w niechęci do kapitalizmu. Nie chodzi tylko o wiek Stelli Liebeck, lecz także o sposób, w jaki doszlo do poparzęnia - ona trzymała kubek z kawą między udami. Proponowanie przez MCD 90K tytułem odszkodowania świadczy o firmie wspaniale. Co do wysokości utargu ze sprzedaży kawy, to jest on dowodem, że kawa w McDonald jest wyśmienita (ja ją wolę znacznie od Starbucksa), a nie - Dawidzie - o wyzysku staruszków. Ludzie płacą za to, co im odpowiada. Chyba, że tak jak chce Dawid, każe się im inaczej. Ukłony

jan M Fijor 2013-05-30

@Piotr intro zniknie wraz z moją audycją. Po moim trupie! Ręce precz od intro!  
jmf

mecenas 2013-05-31

@ 15 sorry Janek trochę mnie rozczarowałeś swoją odpowiedzią, ponieważ nie wiem na podstawie czego doszedłeś do wniosku, że jestem agresywny w stosunku do McDonalda? Tylko dla tego, że napisałem że Stella w chwili zdarzenia miała 79 lat? To tylko fakt, a nie moja opinia. Co do samego McD to korporacja jak każda inna i jest mi ona całkowicie obojętna. I co w ogóle ta sprawa sądowa oraz mój komentarz ma wspólnego z kapitalizmem, naprawdę nie wiem? Nie rozumiem na podstawie czego doszedłeś do wniosku, że pałam niechęcią do kapitalizmu? Domyślam się że McD jest przez Ciebie traktowany jako symbol kapitalizmu, w zw. z czym jakiekolwiek komentowanie tej korporacji i jej działań to atak na sam kapitalizm. W moim mniemaniu jest zupełnie inaczej. 
Wracają co meritum, w moim komentarzu przedstawiłem tylko okoliczności sprawy sądowej i fakty które są powszechnie dostępne w internecie bez jakichkolwiek emocjonalnych komentarzy do tego stanu rzeczy, a tym bardziej w stosunku do McDonalda czy samego kapitalizmu. Jedyne co wskazałem to to że sprawa Pani Liebeck jest po prostu złożona i nie taka prosta jaka by mogła się wydawać na pierwszy rzut oka. 
 
Wydaje mi się Janku że również nie przeczytałeś ze zrozumieniem tego co napisałem. To prawnicy Stelli proponowali ugodę na 90K (początkowo sama Stella chciała 20K póki nie poszła do prawników) a nie prawnicy McDonalda. McDonald zaproponował 800 $. Natomiast zasądzone odszkodowanie 2,7 mln $ tytułem punitive damages to już sprawka ławy przysięgłych która się wściekła na 10-letnią bezczynność McD, gdyby więc McD załatwił poszedł na ugodę to sprawa pewnie zakończyła by się na 20K i nikt by się nawet nie dowiedział o tej sprawie.

mecenas 2013-05-31

@ 17 coś mi wywala dziwny nick, nie wiem dlaczego, w rzeczywistości to dalej Dawid

mgr inż. BlackEmperor 2013-05-31

Co do EKG to dzisiaj był zaproszony prof. Blikle. Nie jest tak źle :)

Robi 2013-05-31

Powiedział Pan, że wszyscy ludzie chcą być bogaci. polemizowałbym. Znam ludzi, którzy nie lubią tego porzadku, ale nie maja pretensji do nikogo, poza stwórcą tego wszystkiego. Znam ludzi, którzy widza coraz wyraźniej bezsens nieustannej konsumpcji. To co w niektórych domach dzieje się pod tym względem jest śmieszne. Niedługo będą miec ogromne plazmy w ogrodach, aby przy grillu sobie TVN oglądac. Podoba wam się teaki swiat? Bo mnie naprawdę to już męczy. 
Ta cała konsumpcja ma zamaskować pytania o sens i wypełnić pustkę, brak miłości itp. Takż eniech Pan nie opowiada, ze wszyscy ludzi itp. Sam wyznaję zasadę, ze dobra materialne - tak, ale nie za wszelką cenę. Jesli mam zapieprzać jak głupi i robić to czego nie lubię, to ja to pierdole. ale do nikogo nigdy nie miałem pretensji!!!! Nigdy, do zadnego Balcerowicz, czy kogos takiego...

Jacek K. 2013-05-31

Janku, możesz zdradzić w jakie akcje zainwestowałeś i kiedy? 
Pozdrówki.

RADesign 2013-06-01

odpowiadając na pytanie w podtytule - 50.000 $ ?

jan M Fijor 2013-06-01

@22 czy ja wyglądam na idiotę, ktory się faszeruje błyskotkami, aby zyskać uznanie otoczenia? 10 procent tej kwoty i tylko dzięki gwałtownej zwyżce cen złota. 
 
Pozdrówko 
ps. nie mogę podawać swoich typów, ponieważ nie chcę nikogo skrzywdzić. jeśli jednak ktoś się uprze, to niech napisze maila. wtedy podam, ale nie odpowiadam za skutki. Tylko dla zaspokojenia ciekawości. Robi, co ci się stało? Chcesz być biedny, czy leń cię opanował i robić ci się nie chce? Co ma konsumpcja do sensu życia? Biedny jest zwykle znacznie bardziej bezsensowny, jak chodzi o życie, niż ktoś, kto się dorobił. Przemyśl to sobie, albo Zamość..

Robi 2013-06-02

@ 23 
Robić to mi nigdy specjalnie nie chciało Panie Janie. Pracuję tylko tak, aby się utrzymać. Nowy sweter, czy adidasy, to nie jest coś co mnie kręci. Bozia talentu nie dała, więc co się będę szarpał...

Bezimienny 2013-06-03

A czemu niby czlowiek ktory kupil sobie zegarek za 35tys i go nosi jest idiota?Jesli kogos stac na to spokojnie to nie widze problemu.Jak ktos luksusowym autem za 350tys jezdzi to tez jest idiota?Czlowiek powinien zarabiac ale tez korzystac z zycia tak jak lubi.

Jed 2013-06-04

a tak o wklejam: www.youtube.com

Marcin 2013-06-04

Hej, nie ukrywam ale zawiodłem się na jakości i merytoryce audycji. Zarówno prowadzący jak sam Jan Fijor swoim samym sposobem wypowiedzi sprawiali wrażenie jak by do końca nie wiedzieli o czym mówią. Gdybym nie przeczytał książki Fijora stwierdził bym że to płytka tandenta rozmowa dwóch kolesi z baru... Słabo.

hns 2013-06-05

PayPal jest wygodny gdy nie ma się konta walutowego dolarach a chce się kupować za granicą.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Program miesiąca
złoty!

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:
Jan Fijor - Roboty kradną pracę? (24) - 6 tygodni temu


Jan Fijor - A narzekam sobie dzisiaj (19) - 8 tygodni temu


Więcej audycji...
Jan Fijor - Najbogatsi ludzie rotują (15) - 2 miesiące temu

Jan Fijor - O lewackim Hollywood (6) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Spotkam się z Trumpem (23) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Nowe obywatelstwo Janka (5) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Powrót z Białorusi (3) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Wolny monopol (21) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (12) - 5 miesiące temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 6 miesięcy temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 6 miesięcy temu
Jan Fijor - Oszukańczy Wolontariusz (18) - 8 miesięcy temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 8 miesięcy temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - O palancie z Kontestacji (35) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 10 miesięcy temuJan Fijor - To Polacy Panie Kolonko (21) - 10 miesięcy temu


Jan Fijor - On wcale nie mówi jak jest (30) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - ksiądz Zieba zlewaczal (9) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - TRUMP (34) - 11 miesięcy temu

Dlaczego Janek nie kupił złota? (22) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - Jak znaleźć sponsora (9) - ponad rok temu
Jan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - ponad rok temu


Jan Fijor - Pranie pieniędzy na dom (34) - ponad rok temu

Jan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - ponad rok temu


Jan Fijor - Illinois vs Oklahoma (20) - ponad rok temuKomu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jednak się walnęliśmy (12) - ponad rok temu


Jan Fijor - Super Kandydatka z PO (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - ponad rok temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - ponad rok temu

Jan Fijor - Same niedobre rzeczy (10) - ponad rok temu


Bierzcie zasiłki (31) - ponad rok temu


Jan Fijor - Podatek katrastrofalny (10) - ponad rok temu

Jan Fijor - Pomysły na biznes (7) - ponad rok temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - ponad rok temu


Jan Fijor - Wybory (19) - ponad rok temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - ponad rok temu

Jan Fijor - O Ameryce Łacińskiej (14) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (29) - 2 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 2 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 2 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 2 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 2 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 2 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 3 lata temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 3 lata temu


Kierowcy LPG są dyskryminowani (13) - 3 lata temu

Wolny rynek — wprowadzenie (38) - 3 lata temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 3 lata temu
Jan Fijor - Emp@tia (5) - 3 lata temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 3 lata temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 3 lata temu


Słuchacz w długach (30) - 3 lata temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 3 lata temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 3 lata temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 3 lata temu

Bardzo smutny Janek (47) - 3 lata temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 3 lata temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 3 lata temu

Janek zbankrutował (20) - 3 lata temu


Blacha wie co mówi (37) - 4 lata temu

Fijor idzie w politykę (37) - 4 lata temu

Ostro (63) - 4 lata temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 4 lata temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 4 lata temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 4 lata temu

Czy istnieje strata społeczna? (24) - 4 lata temu


Czy alkoholik jest racjonalny? (61) - 4 lata temu


Czym jeździ milioner? (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 4 lata temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 4 lata temu

Jan Fijor- Zmęczenie bogactwem (28) - 4 lata temu


Jan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 4 lata temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 4 lata temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 4 lata temu

Jan Fijor - Długi (117) - 4 lata temu


Bogaty może dłużej (48) - 4 lata temu


Komentarze pomysłów na biznes (32) - 4 lata temu

Co Janek zrobił z ogórkami? (37) - 4 lata temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 4 lata temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 4 lata temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 5 lata temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 5 lata temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 5 lata temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 5 lata temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 5 lata temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Rozmowy znad Turcji (44) - 5 lata temu

Jan Fijor - pośrednicy (23) - 5 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 5 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 5 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 5 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 5 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 5 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 5 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 6 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 6 lat temu


Oburzeni (11) - 6 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 6 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 6 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (31) - 6 lat temu

Portugalia (17) - 6 lat temu

Wy ćwoki (15) - 6 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 6 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 6 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 6 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 6 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 6 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 6 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 6 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 6 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 6 lat temu


Żona milionera (10) - 6 lat temu

Afryka Afryka (27) - 6 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 6 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 6 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 6 lat temu

Fijor w Californi (17) - 6 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 6 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 6 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 7 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 7 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 7 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 7 lat temuPaństwowe akcje (20) - 7 lat temu


Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 7 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 7 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Przeprowadzki Międzynarodowe - - 25.00
WordPress Developer - - 39.00
Suplementi.pl - Odżywki i suplementy - - 20.00
Chwyty Gitarowe - - 30.00
Wypożyczalnia samochodów Odkryj-Auto - - 30.00
Montaz-Anten.PL - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt