Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Kup najbardziej niepoprawną książkę tego roku
TerazByteEater na leczeniu tabletkami ze skutkami ubocznymi uniemożliwiającymi prowadzenie audycji.
Jutro
21:00
Jan Fijor zaprasza
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza
przedwczoraj
Jan Fijor - Dotknąłem prezydenta Busha
Dzisiejsza audycja zdominowana przez śmierć George H.W. Bush'a. Janek opowiada o spotkaniu z nim i przygodzie, której o mało nie przepłacił życiem.
Wydanie Główne
dziś
Magiczne szable i tarcze
Czyli jak urzędnicy zapewniają nam lepsze życie. Zakaz handlu bez zmian. Walka z samochodami. Konkurencja Steam. Pomyślny finał afery o żarówkę. Zbilansowany budżet Słowacji. Legalny hazard.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Kontest.CLUB - wspieraj KonteStację
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2013-06-25

Czy należy płacić podatki?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Martin kontra Hugo - co jest słuszne i co jest moralne. Było o przestrzeganiu prawa, o podatkach i ściąganiu.

KOMENTARZE

czepol 2013-06-25

Fiskus pochodzi od łacinskiego fiscus czyli fundusz

Tomasz 2013-06-25

Co do OC, to definicja podatku za wikipedią: 
Podatek – obowiązkowe świadczenie pieniężne pobierane przez związek publicznoprawny (państwo, jednostka samorządu terytorialnego) bez konkretnego, bezpośredniego świadczenia wzajemnego. Zebrane podatki są wykorzystywane na potrzeby realizacji zadań publicznych. 
 
1. "obowiązkowe świadczenie" - to cecha wspólna z ubezpieczeniem OC 
2. "pobierane przez związek publicznoprawny" - ubezpieczyciel to podmiot prywatny, ale z państową koncesją i regulacją, więc też cecha wspólna 
3. "bez konkretnego, bezpośredniego świadczenia wzajemnego" - cecha, której ubezpieczeniu OC nie można przypisać, bo daje zdefiniowane świadczenie, określone w czasie, w maksymalnej kwocie (1000000€ przy szkodach na mieniu + 5000000€ na szkodzie na osobie) oraz w określonych warunkach (kodeks drogowy + regulamin ubezpieczenia + odpowiednia ustawa) w przypadku jego zaistnienia kolizji drogowej. 
 
Dlatego sądzę, że ubezpieczenie OC nie jest podatkiem, nie wyczerpuje tej definicji w przeciwieńtwie do np. ZUSu, którego świadczenie nie jest zdefiniowane, bo kwota Twojej przyszłej emerytury pozostaje do ostatniej chwili nieokreślona.

mgr inż. BlackEmperor 2013-06-25

Nie mam ochoty przestrzegać tak zwanej "umowy społecznej" bo nigdy jej nie podpisywałem i nie uważam, żeby ludzie, którzy nazywają siebie rządem mieli prawo do moich pieniędzy.  
Dlatego też często redukuję ilość płaconego podatku. W zamian staram się mniej korzystać z "usług" państwa.  
Nie uważam, żeby to było coś niemoralnego. 
 
Martin wspomniałeś, że jeśli przyjdzie do ciebie "fachowiec" i naprawi rurę to powinien zapłacić dochodowy.  
Moje doświadczenia są odwrotne. Ludzie którzy tylko mogą unikać fiskusa (fachowcy, korepetytorzy itp. ) nigdy nie rozliczają się inaczej jak tylko za gotówkę i to jest przez społeczeństwo przyjmowane jako normalne. Ja osobiście bardzo się z tego cieszę, bo to oznacza, że w tym kraju może być lepiej. Wystarczy odrobinę poszerzyć myślenie ludzi.

Erdoj 2013-06-25

Ale ty Martin opowiadasz głupoty. Pokażę ci sytuacje, kiedy zarówno kłamstwo jak i prawdomówność jest niemoralna. I co wtedy? 
 
Siedzisz sobie z kolegą gdzieś na rynku i pijecie piwo. Ty już swoje wypiłeś, właśnie rzuciłeś butelkę do kosza, koledze zostały jeszcze dwa łyki. Odwracasz się i widzisz idącą policję. Kolega jest cwanym kotem i trzyma kapselek w ręku, bo jak wiadomo gdy masz zatkane piwo policja nie może wypisać mandatu. Lecz kolega popełnił jeden błąd: wziął Perłę Export w zielonej butelce, więc widać, że piwo było pite i został tylko łyk. Policji do tego, by wypisać mandat koledze potrzebny jest tylko świadek. I w tym momencie policjant zwraca się z pytaniem do ciebie: Czy twój kolega pił to piwo tutaj, w miejscu publicznym, czy po prostu wziął pił je w swoim mieszkaniu, zatkał i wyszedł na dwór gdzie go nie konsumował? Odpowiadając że nie pił, zrobisz coś niemoralnego wobec prawa, mówiąc zaś że pił powiesz coś niemoralnego w stosunku do kolegi. Co wybierasz?

Daniel Piesto 2013-06-25

Katolicka Nauka Społeczna nie jest częścią magisterium Kościoła, czyli katolik nie musi znać czy zgadzać się z nią. Nie pochodzi od Boga tylko od śp. Leona XIII.

Pakun 2013-06-25

Martin, sto procent poparcia. Oszustwo to oszustwo, nie można tego inaczej nazwać. Czasami jest ono uzasadnione, ale to ciągle jest oszustwo. Znacznie uczciwej jest wtedy przyznać się do zła a nie dorabiać bzdurne ideologie. W środowisku wolnościowym wielu ludziom wydaje się, że prosto można usprawiedliwić własną chciwość. Ale to nie jest takie proste. 
 
Taka własnie, racjonalizująca postawa prowadzi do zabawnych sytuacji. Najpierw ktoś "zoptymalizuje" swoje wszystkie wpływy i płaci tylko kilka procent z należnego podatku, a potem narzeka na np dziadowskie drogi. A z czego państwo ma je remontować? Oczywiście, takie przekręty polskich przedsiębiorców to małe miki w porównaniu z korporacjami międzynarodowymi (ok. 30%-45% rocznego PKB świata) ale wszystko z czegoś się bierze. Bo czy tak naprawdę, wysokość podatku ma duże znaczenie jeśli można go bezkarnie nie płacić? Jakikolwiek podatek zawsze będzie wyższy niż 0.

KamilS 2013-06-25

@5  
 
A Biblia też nie pochodzi od Boga.

RADesign 2013-06-25

wg Martina najlepiej ukształtowany charakter mają niewolnicy ;>

RADesign 2013-06-25

jeszcze a`propos paradygmatu "mówienia zawsze prawdy" (słuchacz ze 118 minuty) 
 
wcale nie pochodzi on z chrześcijaństwa. 
ten paradygmat, podobnie jak bardzo purytańskie i zasadnicze kategorie moralne, pochodzą z greckich (albo wcześniejszych) nurtów filozoficznych. 
radykałowie moralni byli aktywni w Rzymie przed chrześcijaństwem, zaś na przełomie 1 i 2 wieku n.e. ich nauki zostały zintegrowane z chrześcijaństwem, bardzo skutecznie. 
 
paradygmatami rzeczonych greckich radykalnych moralnie nurtów filozoficznych było m.in krytyczne traktowanie seksu, ciała ludzkiego, zmysłowości, także kobiet, wszelakich rozkoszy, nakaz postępowania uczciwego, także zakaz kłamania w każdym przypadku. 
cały ten nurt pogardy wobec ciała tak silnie wypływający w filozofii chrześcijańskiej w pewnych okresach, pochodzi od greckich radykałów, nawiasem mówiąc - ateistów w większości. 
 
tak więc zalecam ostrożność w mówieniu, że coś pochodzi z chrześcijaństwa. w większości bowiem, nic w obecnym chrześcijaństwie nie pochodzi z chrześcijaństwa, a są to tylko zapożyczenia - najwięcej z Rzymskiej Religii Państwowej czyli religijnego poplątania z pomieszaniem Cesarstwa Multi-kulti (Rzymu)

RADesign 2013-06-25

p.p.s. na sam koniec - nacjonalizacja zdarza się także w USA - przykład koronny - federalna kradzież złota obywatelom. która miała miejsce jakiś czas temu...

Koczkodan 2013-06-25

Czy jeśli rozkażą Ci się, Martinie, oblać gównem, to zrobisz to zamiast udawać tylko dlatego, że nie chcesz być w swoich oczach oszustem? Albo dlatego, żeby się zahartować na niemiłe rozkazy przyszłego pracodawcy? Jeśli przy tej skali byś "oszukiwał", to czemu nie miałbyś podobnych rzeczy robić w mniejszej skali?

kaemic 2013-06-26

W kwestii tego słuchacza co mówił że kibole lepsi bo nie ucinają głów w środku dnia na ulicy to Kraków - miasto maczet zaprasza

Max 2013-06-26

Dno i 2 metry mułu, przykro mi to mówić ale od jakiegoś czasu audycje Hugo i Martina, które kiedyś uznawałem za naprawdę dobre, są obecnie z odcinka na odcinek gorsze, a szkoda ;(

nikt 2013-06-26

@4 Jeśli nie chcesz powiedzieć prawdy to możesz, po prostu, odmówić odpowiedzi na pytanie. Prawda nigdy nie jest niemoralna. Prawda to zgodność z rzeczywistością. Nie zawsze natomiast należy ją wszędzie i każdemu wykrzykiwać; gdzie, kiedy i komu, to już kwestia roztropności. Natomiast kłamstwo jest zawsze gorsze od prawdy, bo opisuje coś, co nie istnieje.

Martin 2013-06-26

A jeśli wyląduję na Wenus i tam ufoludek każe mi powiedzieć wiersz po marsjańsku, to co wtedy zrobię? 
 
Co to jest, konkurs na najbardziej malownicze przykłady czy też bardziej wszystkich interesuje to co bym zrobił niż to co zrobiłem? 
 
Zresztą hej, co za różnica co ja bym zrobił? Ważne co ty zrobisz. Miło wiedzieć, że mam aż tak ogromny wpływ na czyjeś życie, że odpowiedź na pytanie co bym zrobił, zmieni czyjeś postępowanie. Ale z drugiej strony mam wrażenie, że ktoś tu szuka sobie białej farby i gipsu żeby sobie ładnie zamalować dziurawe i brudne ściany. 
 
Przykład Erdoja wyżej - właściwym działaniem w takiej sytuacji jest powiedzieć: tak, to jest moje piwo, a to jego. Siedzimy i pijemy. Mój kolega jest niestety tchórzem i nie stać go na bronienie swoich poglądów, ale mnie stać. Piłem, piję i będę pić i jak pan pójdzie to wypiję pewnie jeszcze jedno, bo nie ma w tym nic złego. Jak uważacie, że trzeba mi dać za to mandat, to nic na to nie poradzę, ale naprawdę moglibyście rozróżniać kiedy jest sens dać mandat a kiedy nie ma. 
 
Ostatnio byłem świadkiem, kiedy przez otwartą uczciwą postawę, bez głupiego wypierania się oczywistych faktów, strażnik miejski zmienił mandat 800zł na 50zł. I nie trzeba było przy tym głupka z siebie robić. 
 
A zatykanie kapslem piwa to akurat głupota, bo maksymalny mandat za picie to 100zł, a za usiłowanie picia to 500zł. Więc nie dość, że tchórz to jeszcze głupek. Myślisz, że ja z takimi ludźmi piwo piję po parkach? To chyba masz do mnie jeszcze miej szacunku niż do siebie. 
 
Nie wiem czy mnie będzie zawsze stać na odwagę. Ale tak bym chciał zrobić i tak powinienem. Pewnie tak będzie, bo już tak było. Odkryłem w sobie straszny wstręt do uciekania wtedy, kiedy jest jasne, że to ja mam słuszność. I do kłamania też mam wstręt. I do tego, żeby ktoś mógł powiedzieć, że Martin kłamał, kombinował i uciekał, bo mu było żal 100zł, które przecież wiedział, że ryzykuje.

evilClown 2013-06-26

W tej czy poprzedniej audycji Martin powiedziałeś, że 7 grzechów głównych nie pochodzi z biblii. To ciekawe, bo sam robisz ostatnio na ich temat swoje audycje: pycha, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu (dwie osobne audycje na temat dwóch grzechów głównych). Z tego wynika, że z biblii pochodzi tylko to, co Martin powie. Jak inni powiedzieli to samo kiedyś, to już nie pochodzi to z biblii.

Moneetor 2013-06-26

Państwo nie ma duszy - można oszukiwać! - Richelieu 
Państwo nie ma duszy - trzeba oszukiwać! - Moneetor

dudi 2013-06-27

Poruszony został w audycji temat ściągania :) Ja się zgadzam z Hugo, że ściągać można (wręcz należy, aby mieć wolną od bzdetów głowę) na przedmiotach kompletnie nam do niczego nieprzydatnych. A takie niestety zdarzają się zarówno w szkole, jak i na studiach. Naprawdę nie rozumiem, po co tracić czas na naukę jakiś bzdur, już lepiej w tym czasie napić się piwa :) Dam przykład - filozofia. Na wielu kierunkach studiów jest zwykle obowiązkowa na pierwszym lub drugim semestrze. Nuda, wykładowcy zwykle odwalają po prostu chałturę (bo program nakazuje, że filozofia być musi i koniec, a studia nijak z tym związane), generalnie zero zainteresowania. Mam to wkuwać, bo wtedy wg Martina jestem uczciwy? To podpada raczej pod masochizm, a nie uczciwość ;) Natomiast sprawa ma się całkowicie inaczej, jeżeli ściągamy na przedmiotach ważnych, ściśle związanych z naszym przyszłym wykształceniem (a takich osób nie brakuje). Wtedy to już jest czysta głupota, bo krzywdę robimy przede wszystkim sobie (a być może i innym, jeżeli studia skończy jakiś niedouczony inżynier budownictwa ;)). Tak ja odróżniam te dwie kwestie.

Tasior 2013-06-27

Bez urazy Martin ale p*&^%$#isz jak potłuczony... Ale nie chce mi się już tłumaczyć po tych twoich banalnych argumentach o ściąganiu więc nazwijmy mnie ignorantem...  
 
PS:Wole jak Hugo prowadzisz bez Martina - audycje są wówczas dużo bardziej merytoryczne

Magic 2013-06-27

Ja sam zawszę mówię prawdę, ale nie zawsze całą. Taki odruch. Ale mam pytanie. Jaka jest różnica między kłamaniem, a ukrywaniem prawdy? I w jednym i w drugim przypadku wprowadzamy kogoś w błąd. 
A co do ściągania w szkole - klasówki są po to, żeby sprawdzić wiedzę. Jeśli ściągam, to po prostu korzystam z wiedzy na nośniku zewnętrznym. Dlatego najlepsi nauczyciele robią sprawdziany typu można mieć se sobą dowolne materiały

RADesign 2013-06-27

ja mam nadzieję, że Martin trolluje specjalnie, żeby audycje nie były nudne. 
 
żałuję, że nie dane mi było słuchać na żywo - zadzwoniłbym i spytał się Martina, czy już się czuje Nadczłowiekiem (niem. Ubermensch), skoro tak pogardza tymi, którzy ściągają czy "oszukują" (cyt Martin - "gardzę nimi") 
 
niestety pogarda zdecydowanie psuje ten idealny obraz człowieka-honestezjologa (zawsze uczciwego), gdyż IMO dodatek pogardy zmienia kwalifikację obranej drogi - zamiast uczciwości wynikającej z ideałów, mamy uczciwość cierpiętniczą - wynikającą z kompleksów, zawiści, czy czego tam jeszcze ;> 
to taki uczciwy, zgryźliwy idealista - Martin Miauczyński ;>

Tailor 2013-06-28

Otóż to, pycha diabelska przez niego przemawia!

Antysocjal 2013-07-02

Świetna audycja, tak trudnych i pogłębionych dyskusji wszędzie mi brakowało. To jest konkret Hugo, na prawdę duży szacunek i ukłony przed wami panowie.

kundel 2013-07-16

Chcę więcej takich audycji. Jedna z najlepszych (jeśli nie najlepsza) jakie słyszałem w Kontestacji.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:Kto zaorał Hugo? - 2 tygodnie temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 4 tygodnie temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 7 tygodni temu

Studia nie mogą być dla wszystkich (1) - 2 miesiące temu

Więcej audycji...
Dlaczego nie rządzą nami strażacy? (2) - 2 miesiące temu

Polskie produkty mogą być gorsze (4) - 3 miesiące temu

Matka Boska Dotacyjna (8) - 3 miesiące temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 3 miesiące temu

Rozwody przez internet - 3 miesiące temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 4 miesiące temu

Podatki, które się opłacają? (3) - 4 miesiące temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - 4 miesiące temu

Komu zabrać w pierwszej kolejności? (1) - 4 miesiące temu

Wytrychy na cenzurowanym (4) - 5 miesiące temu

Autostopem na Kitaj (2) - 5 miesiące temu


Zdrajcy sprawy (4) - 5 miesięcy temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - 6 miesięcy temu

Nie bój się kontrolera skarbowego! (6) - 6 miesięcy temu

Taxi zamiast PKS (4) - 6 miesięcy temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 7 miesięcy temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - 7 miesięcy temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - 7 miesięcy temu


Każdy w końcu umrze (2) - 7 miesięcy temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 8 miesięcy temu

Zabić czy usunąć? (7) - 9 miesięcy temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 9 miesięcy temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - 9 miesięcy temu

Aktywność zawodowa niemile widziana (9) - 10 miesięcy temu

Jak pędzić bimber (10) - 10 miesięcy temu

Czy bańka już pękła? (8) - 10 miesięcy temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 10 miesięcy temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - 11 miesięcy temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - 11 miesięcy temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - 11 miesięcy temu

Nowy, legalny hazard (2) - 11 miesięcy temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 11 miesięcy temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - ponad rok temu

Black Friday po polsku (4) - ponad rok temu

Nowy próg podatkowy (11) - ponad rok temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - ponad rok temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - ponad rok temu

Za tanie linie lotnicze (8) - ponad rok temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - ponad rok temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - ponad rok temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - ponad rok temu


O jedna wyplatę mniej (3) - ponad rok temu


Wolnościowcy upadają (13) - ponad rok temu
A klientów mamy w nosie (1) - ponad rok temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - ponad rok temu

Czy wziąłbyś order? (22) - ponad rok temuTwoje hasła są za słabe! (6) - ponad rok temu

Niemcy cenzurują internet (4) - ponad rok temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - ponad rok temu


Wywiad z terrorystą (34) - ponad rok temu


Kto spekuluje masłem? (3) - ponad rok temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - ponad rok temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - ponad rok temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - ponad rok temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - ponad rok temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (30) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - ponad rok temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 2 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 2 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 2 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 3 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 3 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 3 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 3 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 3 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 3 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 3 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 3 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 4 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 4 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 4 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 4 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 4 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 4 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 4 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 4 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 4 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 5 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 5 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 5 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 5 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 5 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 5 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 5 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 5 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 5 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 5 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 5 lat temu


Jak kraść? (49) - 5 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 5 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 5 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 6 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 6 lat temu

MLM to ściema (67) - 6 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 6 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 6 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 6 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 6 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 6 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 7 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 7 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 7 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 7 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 7 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 7 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 7 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 7 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 7 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 7 lat temu

ACTA samo zło (87) - 7 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 7 lat temu

Naloty na graczy (17) - 7 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 7 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 7 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 7 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 8 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 8 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 8 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 8 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 8 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 8 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 8 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 8 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 8 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 8 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 8 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 8 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 8 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 8 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 8 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 8 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 9 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 9 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 9 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 9 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 9 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 9 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 9 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 9 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 9 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 9 lat temu


O buncie informatyków (8) - 9 lat temuUE powstała! (2) - 9 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

KonTui - - 50.00
Best League of Legends Boosting service -... - - 20.00
Poznaj siebie - Psychologia i rozwój - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
wierny słuchacz - - 20.00
Sklep sportowy sport partner - - 20.00
ZarabiajPrzez24.pl - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt