Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Nie
20:00
Dziś "Firma na emigracji" na żywo!
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (4)
przedwczoraj
Jak pędzić bimber
Słuchacz podaje przepis, kosztorys i radzi jak nie dać się załapać. Zarobki i premie posłów. Sklepy otwarte w niedzielę. Alkohol od 21 roku życia. Podatek cyfrowy. Prawo do psa.
Proste zwierciadło
dziś
Książki Terry'ego Goodkinda – epicka fantastyka, wolnościowa filozofia
Z Pawłem Tałajczykiem zagłębiamy się w bogatą twórczość znanego pisarza, deklarującego się jako obiektywista i w artystycznej formie promującego idee zapoczątkowane przez Ayn Rand.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Firma na emigracji 2013-07-21

Socjal w Niemczech: Czy jest coś bardziej demoralizującego?

Nadający: Maciej Bienert

KOMENTARZE

Bob 2013-07-21

jeśli pan Bienert zajmuje się doradztwem, szkoleniami to znaczy, że przemawia, więc tutaj przynajmniej robi to troszkę bez ładu, ale mądrze ;p jestem przeciwny państwu opiekuńczemu i oczywiście zgadzam się co do tych zasiłków, ale skoro tzw. państwo daje taką możliwość to ludzie z tego korzystają, proste i można ubolewać, że to złe, że kradzież nawet, upadek moralności itd ale robią bo można, bo tak jak mówił, ale w innym kontekście - korzystają ze swoich praw

mgr inż. BlackEmperor 2013-07-22

Świetna audycja. Bardzo dobrze, że pokazujesz Niemcy, również z tej gorszej strony. Dzięki temu można sobie wyrobić zdanie.

KamilS 2013-07-22

Dyskusja na wykopie www.wykop.pl

Piotr 2013-07-22

Co do treści ok nie ma się co czepiać, audycja jak zawsze ciekawa. 
Niestety kamera Cię onieśmiela i po pewnym czasie męczące stało się patrzenie jak uciekasz wzrokiem na lewo i prawo ...

Kasia Te 2013-07-22

My też sobie tak ustawiliśmy sprawy, że ja jestem w domu z naszą córeczką :) 
Planujemy też home schooling, raczej nie wyobrażamy sobie posłania Ani do szkoły publicznej, a żadnej sensownej alternatywy nie znaleźliśmy i chyba nawet nie chcemy szukać. 
Z domu da się wspaniale pracować :)

Tomasz 2013-07-23

Po komentarzach na wykopie widać, że przekonałeś ludzi na wykopie (miłośników Korwina), do tego, że socjal jest dobry. Brawo.

Marriusz 2013-07-23

Okolice 10 min. i dalej.Nie wiem nie byłem we Francji...Możliwe że Francuzi są nienormalni a Polacy to naród samych dobrze ułożonych,zaradnych dobrze wychowujących swe dzieci ludzi.

Max 2013-07-23

Tak w temacie, dzisiaj pan Roztocze i Spółka Z.O.O. ( dla niekumatych PO ) wraz z Pokemonami Sojuszu Ludowego naobiecywali dofinansowanie na mieszkania dla ludzi młodych, zarówno na kupno mieszkania, jak również jego budowę. 
JU-HU ! Niech żyje socjal ! 
 
Pytanie czy banda lewaków głosująca na jedną z tych partii domyśla się z skąd pójdą pieniądze na ten program ? hmmm... ? ;)  
 
PS 
Znakomita audycja, miło że pokazujesz również złe strony "zgniłego zachodu" ;D Pozdrawiam i czekam na następne filmy.

Mieszko 2013-07-25

Przestrzegam przez "przyjaznym pańtwem niemieckim" ,którego obraz tak malowniczo formuje Bienert. 
Oto wywiad z młodym człowiekiem który jest prześladowany w przez Państwo Niemieckie i grozi mu 5 lat więzienia. 
Za co jest prześladowany? Za niewinność zresztą Zobaczcie sami. 
www.youtube.com 
 
1

Maciej Bienert (care24.pl) 2013-07-25

ad.9 Mieszko dzięki za ciekawy filmik, Niesamowita opowieść....Państwo Niemieckie z premedytacją ,używając machiny policyno-adminidtracyjnej i sądowniczej postanowiło "wrobić" leczącego się na depresję Pana Piotra aby zabrać jego komputery. Rzeczywiście słaby to kraj.

Mieszko 2013-07-25

Maćku dlaczego znowu próbujesz manipulować faktami tak aby były wygodne dla Ciebie? Już miałeś mówione ,że twoje małe kłamstewka mają bardzo krótkie nóżki a ty dalej swoje. 
 
Depresja była skutkiem działań policji wobec Pana Piotra. Pan Piotr zaczął się leczyć na depresję po szykanach niemieckiego wymiaru sprawiedliwości wobec jego osoby, a nie leczył się przed.  
Maćku trzymaj się faktów bo znowu "popłynąłeś".

Maciej Bienert (care24.pl) 2013-07-25

ad.11 Hej Mieszko proponuję trzymać się jednego tematu.  
 
Fakty: 
Depresja jest chorobą której skutkiem jest zaburzenie w postrzeganiu rzeczywistości ,myśli prześladowcze itd. To możesz sobie sprawdzić.  
Dlatego uważam ,że robienie wywiadu na temat fałszywych oskarżeń dotyczących osoby ,która informuje o swojej chorobie jest nierzetelne.  
 
Oczywiście życzę jak najlepiej Panu Piotrowi oraz autorowi wywiadu.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2013-07-25

@Maciek (12): No ale skoro to jemu przypadła wątpliwa przyjemność występowania w tej sprawie w roli głównej, to kto miał się zamiast niego wypowiadać? Według mnie pominięcie jego wypowiedzi stanowiłoby nierzetelność. Natomiast warto, oczywiście, jeśli się ma czas i inne możliwości oraz wystarczającą determinację, podeprzeć jego słowa jakimiś innymi przesłankami. Co nie znaczy, że uważam jego opowieść za niewiarygodną (aczkolwiek oglądałem część, nie do końca). Wiemy, że państwo, nie tylko polskie, ale też niemieckie, to Lewiatan - rogata bestia, która czasem kogoś na swoje rogi postanawia nadziać. Nawet Ciebie, np. ten Rentenversicherung - tamtejszy ZUS (realizowałem zresztą Twój odcinek o tym). A teraz zażądali od krwawego Obamy wydania państwa Romeike, rząd amerykański założył im sprawę w sądzie o nieprzedłużenie azylu i przymierza się do ekstradycji, po czym oczywiście będzie niemal pewne, że w Vaterlandzie im dzieci odbiorą (a dadzą np. jakimś homoseksualistom do wychowania).

Maciej Bienert (care24.pl) 2013-07-26

ad13, dzięki za odpowiedź. Byte nie zajmuję stanowiska w tej sprawie ,bo jej nie znam. Oczywiście ,że Państwa dysponują machiną która jeśli działa wadliwie to może zniszczyć życie wielu ludziom. Moja uwaga dotyczy jedynie faktu: istotą depresji jest zaburzenie oceny rzeczywistość ,dla chorego jawi się ona w sposób prześladowczy i spiskowy-a wypowiedź z filmiku bardzo dobrze się w to wpisuje. Nie zależnie od tego jaka jest prawda. 
Jest jeszcze jedna przesłanka: organizacje udzielające pomocy ofiarom poszkodowanym przez Państwo także odcięły się od tej sprawy-jak mówi autor. Jest ich kilka i moje doświadczenie z jedną z nich jest takie ,że działają zawsze skutecznie jeśli nauszne są prawa obywatelskie. Obstawione są prawnikami ,którzy tylko czekają na najmniejszy błąd ze strony władz ,a tutaj uznały że się tym nie zajmą. 
 
Moja historia z DRV nie ma zabarwienia prześladowczego ,opisywałem jak ten jak ten działa i jak z nim wygrać w ramach istniejącego porządku prawnego. Nie uważam się za prześladowanego tylko prawo rentowe za złe ,ciągle wierząc w sprawiedliwość.

Witek 2013-07-26

Zdaje się że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja nie wyobrażam sobie sprzedać samochodu i zamieszkać w 17m mieszkaniu tylko po to by żona mogła siedzieć w domu z córką.Takie życie urozmaicone co najwyżej spacerami nie byłoby chyba dobre dla dziecka. Dodatkowo widzę jak mała się rozwija w żłobku, gdzie ma kontakt z rówieśnikami, więc nie mam wyrzutów sumienia że tam chodzi.  
Mojego kolegi mama wychowywała go przez kilkanaście lat a potem ojciec znalazł sobie młodszą. Dziś ta kobieta jest po prostu biedna, dodatkowo bardzo ograniczony kontakt z ludźmi (jednak w pracy się z nimi obcuje) negatywnie wpłynął na jej osobowość

marriusz 2013-07-26
Marriusz 2013-07-26
Maciej 2013-08-01

odebrałem wrażenie, że audycja jest o pańskiej żonie a na końcu jakoś pan wspomina coś o systemie zasiłków w Niemczech.

Maciej Bienert (care24.pl) 2013-08-03

fajne to jest:www.youtube.com

Tomasz 2013-08-08

Bienert mówi, jak mu wygodnie, a nie odpowiada na pytania: 
"Fakty:  
Depresja jest chorobą której skutkiem jest zaburzenie w postrzeganiu rzeczywistości ,myśli prześladowcze itd." 
 
A kto CIebie Bienert pytał o skutki? mowa jest o przyczynach. 
Co to za choroba, kiedy nie potrafisz zrozumieć prostych rzeczy, tego kto do Ciebie mówi/pisze? 
 
 
"Depresja była skutkiem działań policji wobec Pana Piotra." 
 
To wytłumaczę, z tego co napisał słuchacz wiesz, że skutkiem w tym przypadku działania policji była depresja a więc tożsame jest zdanie, że: 
 
"przyczyną depresji u Pana Piotra były skutki działania policji" 
 
Myślę, że groźniejsze dla innych ludzi są skutki Twoich "małych kłamstewek"... kto wie jakie są ich przyczyny. 
 
Bo depresje można wyleczyć (chociaż to zbyt ogólne określenie i temat ma o wiele głębsze podłożę niż przedłużająca się handra).

Dodaj komentarz...

Maciej Bienert

Maciej Bienert - Dumny ojciec i szczęśliwy mąż, a poza tym pedagog z 11. letnim stażem. Zajmuje się zwykle wieloma rzeczami na raz. Od 3 lat mieszka w Niemczech w raz z rodziną.

Kiedyś urzędnik. Od 11 lat przedsiębiorca wolnorynkowiec, prowadzący działalność z sukcesami i nierzadko porażkami. 35 lat życia nauczyło go, że warto się uczyć i ciężko pracować, ale przede wszystkim być wiernym wartościom i ideom, które wyznaje.

W wieku 31 lat zrozumiał, że w życiu nie chodzi o to żeby siebie "odnaleźć" tylko siebie tworzyć. Po ukończeniu wielu szkół, kursów i uczelni, podjął się kolejnego wyzwania: prowadzenia audycji w Kontestacji.

Prowadzi wiele stron internetowych między innymi:

bienert.biz
care24.pl
deutschland-jobs.eu
fenster.bienert.biz
jazdawde.pl

o tym dlaczego warto emigrować i jak żyje się polakom za granicą.

Inne audycje tego autora:

Konflikt Polska - Izrael - 3 tygodnie temu

Tak żyją imigranci w Niemczech (2) - 4 tygodnie temu
Przyczyny seksualizacji dzieci - 3 miesiące temu


Więcej audycji...
Ubóstwo w Niemczech - 3 miesiące temu

O ostatnich 5 latach działalności (6) - 4 miesiące temu

Protest lekarzy i służba zdrowia (4) - 4 miesiące temu
Historia pewnego uchodźcy - 8 miesięcy temuO przetargach - 11 miesięcy temu

Idę na studia (2) - ponad rok temuPlany na 2017 (1) - ponad rok temu

Niemiecka szkoła (5) - ponad rok temu

Pozytywne efekty 500+ (4) - ponad rok temu
Przemoc, mobbing i nękanie (2) - ponad rok temu


Spekulacje na polskiej ziemi... (1) - ponad rok temu

Emerytury w Niemczech (2) - ponad rok temu


Wakacyjny nastrój (2) - ponad rok temu

Polskie samochody na polskie drogi (3) - ponad rok temu
Terror w Monachium - ponad rok temu

Jakie są dzisiejsze Niemcy? (1) - ponad rok temu

Terror w Monachium - ponad rok temu


Audycja niedokończona - ponad rok temu

Co łączy wp.pl i Zyklon B (1) - ponad rok temu
Niemcy państwem bezprawia? (3) - ponad rok temu

Aktualności firmy na emigracji (1) - ponad rok temuPolskie materace dla Niemców (7) - ponad rok temu

Przemówienie jak u Fidela Castro (1) - ponad rok temu


Kochajmy się wszyscy! (1) - ponad rok temu


Kto będzie rządzić Niemcami? (1) - ponad rok temu
Maćkowa codzienność - 2 lata temu

Maciek ma problemy... (1) - 2 lata temu


Komentarz Maćka... (1) - 2 lata temu

O problemach z firmą Drutex... (10) - 2 lata temu
Wybory... na emigracji? - 2 lata temu

Problemy w branży budowlanej? (2) - 2 lata temu


Kto jest lepszym "Polakiem"? (2) - 2 lata temu


Nasza nowa siedziba (5) - 3 lata temuJakich klientów unikać? (2) - 3 lata temu


Wspomnień czas (1) - 3 lata temuCo tu produkować? (4) - 3 lata temu
50 tys. VAT Maćka (1) - 3 lata temu

Okna z Polski (1) - 3 lata temu

Przewaga LTD nad GmbH - 3 lata temu


Dokąd emigrowałby Maciek? (1) - 3 lata temu

Fitblogerka w Kontestacji (1) - 3 lata temuWizytuję targi BAU2015 - 3 lata temuNiemiecka indoktrynacja (2) - 3 lata temu


O budownictwie w Niemczech (4) - 3 lata temuBytowska policja w akcji (3) - 3 lata temu

Maciej o nazizmie - 3 lata temu

Policja bytowska w akcji (1) - 3 lata temu


Socjal w Niemczech (16) - 4 lata temu

A co, jak przyjdzie kryzys? (1) - 4 lata temu

Maciej nie lubi Mercedesów! (1) - 4 lata temu


Niemcy moich marzeń (5) - 4 lata temu

Czy Austria to lepsze Niemcy? (5) - 4 lata temu

Niemcy o Polakach... (7) - 4 lata temu

Policjantka lubi gaz - 4 lata temu

Delegacja to nie emigracja (3) - 4 lata temuDrutexomania (3) - 4 lata temu
Mała firma, a cieszy - 4 lata temu
MLM i inne tematy (10) - 4 lata temu
Czy czeka nas drugi Hitler? (2) - 5 lata temu


Rozmowy o emigracji c.d. (1) - 5 lata temuRozmowy o emigracji - 5 lata temu


Zostanę miliarderem! (9) - 5 lata temu

O walucie Euro - 5 lata temu

Okna i nie tylko... (5) - 5 lata temu


Polska: pierwsze wrażenie (41) - 5 lata temu

Rozbijemy układ! (7) - 5 lata temu

Za Odrą zapłacisz bykowe (1) - 5 lata temu


Układ zamkniętych okien (5) - 5 lata temu


Nie otwierajcie firm w Polsce (25) - 5 lat temu


Odwiedziny z Lichtensteinu (4) - 5 lat temu

Czy warto kupić dom w Anglii? (14) - 5 lat temu


Ciemne strony emigracji (7) - 5 lat temuO interesie Maćka (3) - 5 lat temuWybuchowy Klient (1) - 5 lat temuMaciej ujawnia swój sekret (19) - 5 lat temu


Dziś o życiu w Norwegii (15) - 5 lat temu

Gdzie tanio tankować... (19) - 5 lat temu


Wywiad z Marią i Tomkiem (11) - 5 lat temu


Pierwsza reklamacja (1) - 5 lat temu


Figielka o pracy w UK (9) - 5 lat temu


Polaku uśmiechaj się (11) - 5 lat temu

Wywiad z raperem Junior ER (16) - 5 lat temu
Samochód dojechał - 6 lat temu


Jak działa gospodarka? (5) - 6 lat temu

Pytania do emigrantów (10) - 6 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

e-Candy - - 15.00
Rzecznik Praw Obywatelskich - - 30.00
Przelew SMS - - 30.00
Jak wysłać faks do Niemiec - - 30.00
Tłumacz z Krakowa - - 40.00
Twój klucz do zrozumienia - - 40.00
Kropla Natury - - 30.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt