Facebook
Podpis:
Numer GG:

Dziś
21:00
Jan Fijor zaprasza
Dziś
22:30
Kolejne Rozmowy w Nocy 19 Kwietnia 22.30
Słuchaj radia
Wydanie Główne (12)
wczoraj
Wywiad z terrorystą
Dziś Hugo z Martinem rozmawiają z Kamilem oskarżonym o terroryzm i z Markiem oskarżonym o rozpasanie alkoholowe. Jeden poległ, drugi wygrał...
ALBRECHT o nieruchomościach (3)
wczoraj
Zwiększamy skalę naszego działania
Dziesiątki nowych spotkań z inwestorami, miliony kapitału do zagospodarowania i międzynarodowe projekty inwestycyjne. Informacje o spotkaniach networkingowych znajdziesz na...
Epicentrum (1)
dziś
Czym otruć prezydenta?
Przegląd trucizn, ich zastosowań i sposobów działania

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2010-08-25

O "wygranych" na loterii

Nadający: Jan Fijor

Dzisiaj na warsztat bierzemy ludzi, którzy "wygrali" na loterii. A potem audycja się rozkręca :).
Pobierz [83,1 MB]

KOMENTARZE

Sebeq 2010-08-26

Oddajcie krzyża mjastu!

STiL85 2010-08-26

Oddajcie mi moje podatki ! bo nie mam za co żyć !

Słuchacz 2010-08-26

Nie wytrzymam,muszę napisać co jeden z dzwoniących miał na myśli mówiąc o konieczności zadłużania się. 
 
Otóż co ważna,trzeba zdać sobie sprawę ,iż mówił on o sytuacji ,w której jest w roli prazydenta jakiegoś polskiego miasta, NIE PREMIEREM RZĄDU, który ma wpływ na całościową politykę państwa. A zatem mamy wpływ jedynie na politykę tego miasta i koniec kropka. Zakładam też iż jako prezydenta wiąże mnie jakaś bliższa więź z mieszkańcami mojego miasta X ,dla których chciałbym jak najlepiej. W związku z tym zadłużam kasę miejską ,jeszcze nie obywateli miasta (zaraz wytłumaczę dlaczego nie ich!),by dokonywać w mieście jak największej ilości inwestycji,które siłą rzeczy (czyli z powodu stanu prawnego i obowiązków jakie z niego wynikają dla samorządów) muszą być wykonywane z budżetu miejskiego,a nie z prywatnej inicjatywy indywidualnych ludzi. Mam tu na myśli sieć elektroenergetyczną, politykę wodno-ściekową , przyłącza gazowe, drogi itp infrastrukturę, natomiast nie mam na myśli (co podkreślam!) budowy teatrów, stadionów, basenów itp. Remontuję zatem za pożyczone pieniądze (w postaci obligacji miejskich,pożyczek bankowych czy wojewódzkich lub innych takich intrumentów) całą infrastrukturę. Robię plany zagospodarowania przestrzennego,które pozwolą pewniej inwestować firmom, czy też budować się prywatnym osobom. Pan Jan spytał skąd będę wiedział ,która droga np jest potrzebna. Otóż będę wiedział stąd,iż wcześniej zatrudnię wykonawcę,który będzie miał za zadanie opracować najpotrzebniejsze inwestycje. Tam gdzie będzie duży ruch - tam remontujemy drogi ,tam gdzie w planie umieścimy miejsca pod fabryki - tam prowadzimy elektrykę ,wodę i pozostałe media, itd. Owszem, lepiej zrobiliby to prywatni ludzie,ale powtarzam,ze na konstytucję ani centralny rząd nie mamy wpływu, prezydentujemy jedynie miastu. 
 
Po pewnym czasie dochodzi do sytuacji: 
rok 2015, miasto X za około 6 miesięcy stanie się niewypłacalne z powodu ogromnego zadłużenia (inne miasta też je mają ,ale mniejsze). Jako prezydent jadę do Warszawy, do kancelarii premiera i mówię: Donek, bedziemy bankrutować, potrzebna nam na gwałt pożyczka z budżetu państwa, inaczej jak ogłosimy bankructwo w konskwencji obniżony zostanie drastycznie rating pozostałych polskich miast, cena pożczyek wzrośnie bardzo mocno i one też zaraz zbankrutują,a za nimi cały kraj. Stanie się to jeszcze za twojej kadencji ,Donek. 
Na co Donald mówi: 
Kurwa, jak to się stało ,że tak przesadziliście?!  
po 15 min Donald: 
Rozmawiałem z Rostowski ,dostaniecie tę pożyczkę,ale macie radykalnie obniżyć wydatki. 
Ja: 
OK Donek, bedziemy ciąć. 
 
Premier organizuje jakąś pożyczkę, najlepiej po cichu,żeby nikt się nie kapnął o co chodzi, więc w postaci pożyczki na jakieś szpitale czy inne takie. Wkońcu jednak po paru miesiącach wieść o tym,że można tak zrobić rozchodzi się wśród prezydentów innych miast. Podejmują oni podobne kroki ,oprócz jednego miasta, Y,które nie zadłuża się i prowadzi zrównoważony budżet. Po 3 latach od dania nam pożyczki dla miasta X, Donek żywiony strachem przegranych wyborów, narozdawał jeszcze kilka podobnych kredytów i zaczęło mu poważnie brakować funduszy w budżecie centralnym. Woła mnie na dywanik, mówi: Czas już spłacić tą pożyczkę ,bo cięcia które robicie są kosmetyczne. Ja odpowiadam: OK ,ale Donald my nie mamy pieniędzy na spłatę, jak podwyższymy drastycznie czynsze i podatki miejskie to ludzie będą mieli mniej pieniędzy, biznes zacznie bankrutować i uciekać do innych miast, Ludzie zaczną się za pracą przeprowadzać i miasto i tak nie będzie w stanie spłacić,a w dodatku ogłosi bankructwo i (j/w) kraj zbankrutuje. Jedyne wyjście ,Donald, to konwersja pożyczki w bezzwrotną dotację czyli jej umorzenie. 
Donald rozwścieczony ma jednak nadzieję ,że do wyborów to wszystko jakoś wytrzyma, w czym utwierdza go Rostowski, bo boi się o własną posadę i interesy,które dzięki niej załatwia. 
Pożyczka zostaje umorzona, następnie inne miasta zaczynają prosić o to samo i po niecałym roku państwo bankrutuje. Donald przegrwa wybory z kretesem. 
Dług publiczny zostaje restrukturyzowany, gospodarka w pewnym stopniu uwolniona jak w '88. 
Ale dugi poszczególnych miast,w tym największe miasta X ,spłacane są jako obligacje skarbu państwa (!),a zatem są rozłożone w postaci podatków równomiernie na każdego mieszkańca Polski, zatem mieszkańcy miasta X ,które się zadłużało, spłacają tyle samo ,co mieszkańcy miasta Y (!) ,które prowadziło do końca zrównoważony budżet. 
Pytanie teraz jest zasadnicze, komu łatwiej będzie zarobić na podatek (dług) i się wzbogacić , obywatelowi miasta X ,który po remontach dróg prawie wogóle nie odwiedza mechaników,a przejazd z jednego końca miasta na drugi zajmuje mu 25 min, czy obywatelowi miasta Y ,który przejeżdza ten sam odcinek drogi w czasie 1'30 h ,a raz na dwa miesiące musi korzystać z usług mechaników ? Obywatele miasta X znajdą pracę szybciej w fabrykach ,które powstały dzięki planom zagospodarowania przestrzennego i dobrej infrastruktury (mogą liczyć na trwałe dostawy mediów,a nie przerywane i problemy z produkcją) czy obywatele miasta Y ,u których infrastruktura non stop zawodzi na każdym odcinku ?  
 
Otóż odpowiedź jest taka,iż wygrają obywatele miasta,która  
A) bardziej się zadłuża 
B) najrozsądniej pożytkuje pieniądze z pożyczek (nie budując stadionów np) 
 
Dzięki temu możemy dziś poznać wśród prezydentów realnych miast tych ,którzy powiedzmy zdają sobie z tego sprawę i faktycznie działają na rzecz obywateli swojego miasta,czy też takich (większości) ,którzy miasto niszczą kompletnie przejadając pieniądze w absurdalny sposób. Nikt przecież realnie nie przyzna się publicznie do takiego stanu rzeczy,że państwo i miasta niedługo zbankrutują ,bo politycznie by umarł.  
 
W/g mnie należy poprostu realniej i trzeźwiej patrzeć na otaczającą nas rzeczywistość, nie tylko przez pryzmat idei (choć nią należy się kierować), ale też przez pryzmat tego co możemy ,a czego realnie nie zrobimy ,przynajmniej narazie. Oczywiście ,że lepiej jak żadne miasto nie mogłoby się zadużać,ale to do naszych kompetencji nie należy w przytoczonym przykładzie,a wiemy że system motywuje dziś do zadłużania się niestety i na to zezwala. Pytanie jak go wykorzystać ,by na nim skorzystać ,albo poprostu mniej stracić. 
 
Dodam od siebie jeszcze,że mam nadzieję ,iż w chwili bankructwa do władzy dojdzie ktoś a'la Pinochet ,bo jest jeszcze druga ,gorsza możliwość,iż pojawią się nowi, nie daj Boże, bolszewicy ,a wtedy kolejne 40 lat mamy z głowy.  
 
W przypadku Arnolda S. Gubernatora Kalifornii, jest chyba racją cięcie budżetu, ponieważ w USA sytuacja prawno polityczna jest inna niż w Polsce. Tam stan może sam pozostać ze swoimi długami lub nadwyżką, może np wyjść ze struktur USA (nie wiem jak tam jest dokładnie) ,więc akurat Jego bym usprawiedliwił i pochwalił,jeśli wprowadza fakycznie cięcia budżetowe i spłaca zadłużenie zamiast je powiększać. 
 
Czekam na komentarze (bez przekleństw- chociaż odrobiny kultury bym po słuchaczach oczekiwał;)

Marcin 2010-08-26

Słowo wyjaśnienia MS - edycja "Home" jest od Office'a 2007 i nie było tam Outlooka. Więc tamten stary Office pana Fijora był jakiś "lepszy" (premium? Small bussines?) Bardziej porównałbym to do klimatyzacji w Kalifornii. Wiadomo że jest potrzebna, ale jak się pojedzie gdzieś do Polski to w wtedy nie jest już taka oczywista...:)

Mateusz z Kanady 2010-08-27

Sluchacz, problemem jest to ze mosisz znalesc kompetentna biurwe o zlotym sercu, absolutnie lojalna do swojego miasta i absolutnie nie lojalna do reszty kraju. I ta biurwa mosi jeszcze, przynajmniej raz, wygrac wybory. Rownie dobrze mozesz znalesc pegaza, i nastepnie skrzyzowac go z jednorozcem. Powodzenia.  
 
*********************************** 
Apropo audycji: 
 
A w Toronto Polacy opanowali: ... no coz... wiekszosc wozkow z hot-dogami. No nie tylko oczywiscie, ale o hot-dogi to mozna bez obawy prosic po polsku (zwlaszcza jak kolo musztardy stoi kapusta kiszona, ... no chyba ze za wozkiem stoi Arab).

jan M Fijor 2010-08-27

Frekwencja podcza wczorajszej manifestacji przeciwko podwyżce podatków pokazała, źe gros słuchaczy kontestacji to zwolennicy wyższych podatków oraz osoby zamieszkałe4 zagranicą i dlatego na imprezeę nie zdążyły. Pierwsza praktyczna próba zmierzenia skuteczności naszych antenowych wysiłków wypadła fatalnie. Na kontestcampie uznamy, czy należy się pochlastać, czy przystąpić do SLD.  
 
Pozdrawiam

Sebastian 2010-08-27

A Martin z Hugo wczoraj mówili, że protest się udał. To już nie wiem co o tym sądzić.

Sebastian 2010-08-27

Martin z Hugo wczoraj mówili, że protest się udał. To już nie wiem co o tym sądzić.

plk 2010-08-27

@Słuchacz: wybacz, ale to najbardziej niemoralna i idiotyczna rzecz jaką kiedykolwiek słyszałem z ust wolnościowca. Ever. 
 
Równie dobrze mogłeś powiedzieć wprost: zatrudnię mafię i będę kradł, bo ten kto nakradnie najwięcej, temu potem będzie łatwiej spłacać dług państwa.

Ziutek 2010-08-28

Sorry ale tego pana nie mozna sluchac. 
A te pytania matematyczne moglibyscie zrobic bardziej wyrafinowane.

Sebeq 2010-08-28

Chyba pobiłem rekord minusów. Oł je!! xD

jan M Fijor 2010-08-29

W opinii o protescie posluzylem sie danymi z TVN. Nie sądziłem, że to takie łgarstwo. Wycofuję się z zrzutu, co nie znaczy, że mamy osiąść na laurach. 
 
pozdrawiam

Michał Łabuś 2010-08-29

Czyli mam rozumieć, że skoro istnieje prosta zależność - kto nie był na demonstracji ten jest zwolennikiem podwyżki podatku to Pana także należy uznać takiego zwolennika, bo jak sam Pan przyznał też pod  
Pałacem nie był? Wiele rzeczy spodziewałem się od Pana Jana usłyszeć, ale nie tego, że przyzna się do bycia zwolennikiem podnoszenia podatków.:) 
 
A tak na poważnie - uwaga o tym, iż nie powinniśmy osiadać na laurach jest bardzo słuszna.

michał 2010-09-18

Książki Jana Fijora znajdziesz tu ksiegarniaprzedsiebiorcow.pl

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Program miesiąca
złoty!

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:
Jan Fijor - Roboty kradną pracę? (24) - 6 tygodni temu


Jan Fijor - A narzekam sobie dzisiaj (19) - 8 tygodni temu


Więcej audycji...
Jan Fijor - Najbogatsi ludzie rotują (15) - 2 miesiące temu

Jan Fijor - O lewackim Hollywood (6) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Spotkam się z Trumpem (23) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Nowe obywatelstwo Janka (5) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Powrót z Białorusi (3) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Wolny monopol (21) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (12) - 5 miesiące temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 6 miesięcy temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 6 miesięcy temu
Jan Fijor - Oszukańczy Wolontariusz (18) - 8 miesięcy temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 8 miesięcy temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - O palancie z Kontestacji (35) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 10 miesięcy temuJan Fijor - To Polacy Panie Kolonko (21) - 10 miesięcy temu


Jan Fijor - On wcale nie mówi jak jest (30) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - ksiądz Zieba zlewaczal (9) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - TRUMP (34) - 11 miesięcy temu

Dlaczego Janek nie kupił złota? (22) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - Jak znaleźć sponsora (9) - ponad rok temu
Jan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - ponad rok temu


Jan Fijor - Pranie pieniędzy na dom (34) - ponad rok temu

Jan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - ponad rok temu


Jan Fijor - Illinois vs Oklahoma (20) - ponad rok temuKomu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jednak się walnęliśmy (12) - ponad rok temu


Jan Fijor - Super Kandydatka z PO (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - ponad rok temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - ponad rok temu

Jan Fijor - Same niedobre rzeczy (10) - ponad rok temu


Bierzcie zasiłki (31) - ponad rok temu


Jan Fijor - Podatek katrastrofalny (10) - ponad rok temu

Jan Fijor - Pomysły na biznes (7) - ponad rok temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - ponad rok temu


Jan Fijor - Wybory (19) - ponad rok temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - ponad rok temu

Jan Fijor - O Ameryce Łacińskiej (14) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (29) - 2 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 2 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 2 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 2 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 2 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 2 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 3 lata temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 3 lata temu


Kierowcy LPG są dyskryminowani (13) - 3 lata temu

Wolny rynek — wprowadzenie (38) - 3 lata temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 3 lata temu
Jan Fijor - Emp@tia (5) - 3 lata temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 3 lata temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 3 lata temu


Słuchacz w długach (30) - 3 lata temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 3 lata temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 3 lata temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 3 lata temu

Bardzo smutny Janek (47) - 3 lata temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 3 lata temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 3 lata temu

Janek zbankrutował (20) - 3 lata temu


Blacha wie co mówi (37) - 4 lata temu

Fijor idzie w politykę (37) - 4 lata temu

Ostro (63) - 4 lata temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 4 lata temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 4 lata temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 4 lata temu

Czy istnieje strata społeczna? (24) - 4 lata temu


Czy alkoholik jest racjonalny? (61) - 4 lata temu


Czym jeździ milioner? (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 4 lata temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 4 lata temu

Jan Fijor- Zmęczenie bogactwem (28) - 4 lata temu


Jan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 4 lata temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 4 lata temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 4 lata temu

Jan Fijor - Długi (117) - 4 lata temu


Bogaty może dłużej (48) - 4 lata temu


Komentarze pomysłów na biznes (32) - 4 lata temu

Co Janek zrobił z ogórkami? (37) - 4 lata temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 4 lata temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 4 lata temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 5 lata temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 5 lata temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 5 lata temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 5 lata temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 5 lata temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Rozmowy znad Turcji (44) - 5 lata temu

Jan Fijor - pośrednicy (23) - 5 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 5 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 5 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 5 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 5 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 5 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 5 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 6 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 6 lat temu


Oburzeni (11) - 6 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 6 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 6 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (31) - 6 lat temu

Portugalia (17) - 6 lat temu

Wy ćwoki (15) - 6 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 6 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 6 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 6 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 6 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 6 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 6 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 6 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 6 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 6 lat temu


Żona milionera (10) - 6 lat temu

Afryka Afryka (27) - 6 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 6 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 6 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 6 lat temu

Fijor w Californi (17) - 6 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 6 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 6 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 7 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 7 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 7 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 7 lat temuPaństwowe akcje (20) - 7 lat temu


Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 7 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 7 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Przeprowadzki Międzynarodowe - - 25.00
WordPress Developer - - 39.00
Suplementi.pl - Odżywki i suplementy - - 20.00
Chwyty Gitarowe - - 30.00
Wypożyczalnia samochodów Odkryj-Auto - - 30.00
Montaz-Anten.PL - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt