Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Nie
20:00
Dziś "Firma na emigracji" na żywo!
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (3)
wczoraj
Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia
Janek nie potrafi zrozumieć dlaczego ludzie uważają, że służba zdrowia nie powinna kierować się prawami ekonomii.
Wydanie Główne (12)
przedwczoraj
Pracodawcy dziękują Morawieckiemu
Ale nie wszyscy. Kto stoi za nagrodą Super Wektora? Alarm bombowy na Hawajach. Kryptowaluty. Samozatrudnienie. 0 proc rezerwy czastkowej. Zmienny VAT. Konfiskata Rolexów. Czy WOŚP...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2013-08-22

Nie poprawiajcie wolnego rynku, bo śmiga!

Nadający: Jan Fijor

Janek najpierw ora Hugona i Marksa, a potem wdaje się w ożywione interakcje ze słuchaczami.
Pobierz [29,3 MB]

KOMENTARZE

evilClown 2013-08-22

Alarm! ZUS uczy przedsiębiorczości w Polsce: 
"W dniu 21 maja 2013 odbyły się lekcje z podstaw przedsiębiorczości prowadzone przez eksperta z ZUS na temat "Co nam dają ubezpieczenia" 
www.zstk.edu.pl 
 
www.zus.pl 
 
www.1lo.swidnik.pl 
 
Śmieszne i straszne zarazem.

evilClown 2013-08-22

Jeśli EKSPERCI ZUS ruszyli w teren, nauczać - nie ma już dla nas ratunku...

mateuszp900 2013-08-22

@Janek Fijor  
 
Panie Janku, napisałem do Pana dwa maile ale nie dostałem odpowiedzi. Być może przepadły wśród wielu innych dlatego zapytam jeszcze raz bo to dla mnie ważne. Czy mógłbym dostać adres email do pańskiego kolegi od szkoły dla nurków? Chciałbym mu zadać kilka pytań. Jeżeli nie to proszę chociaż o dokładną nazwę szkoły z Seattle w której jest on instruktorem.

jan M Fijor 2013-08-22

@3 czekam na wiadomosci.jesli mi przysla, to je przekaze. 
pozdr

soki 2013-08-22

Mam pytanie odnośnie kredytów hipotecznych. Kilka audycji wstecz mówiłeś Janku, że jakiś tam człowiek w USA chcąc otrzymać kredyt wpisał w rubrykę zawód "spekulant giełdowy" czy jakoś tak... po udokumentowaniu rocznych dochodów na jakimś tam przyzwoitym poziomie otrzymał kredyt... Czy coś takiego jest możliwe w Polsce? Nie pracując na etat ale mogąc udokumentować roczne przychody jest szansa na otrzymanie kredytu na zakup nieruchomości? 
 
Pytanie drugie. Które z książek Rothbarda i Jesusa de Soto poleciłbyś mając do wyboru po jednym tytule obu autorów, tzn która z pozycji każdego autora jest najbardziej wartościowa, najciekawsza?

robsonic 2013-08-22

Lubie posluchac czasami Pana Janka lecz tym razem gada glupoty odnosnie kupna samochodow.. Ja na przyklad kupuje nowe samochody dlatego, ze maja gwarancje producenta. Jezdze nimi 2-3 lata i oddaje do dealera i biore nastepne. Jezdze duzo po Europie i potrzebuje niezawodne autko. Na samochodach sie nie znam kompletnie. Mialem kiedys bardzo przykre doswiadczenie z uzywanym 3 letnim autem. Samochod mi sie rozkraczyl na trasie Angia-Polska w srodku Niemiec. Nie mowie po niemiecku, zostalem oszukany i mam nauczke na cale zycie, przezylem szok. Od tamtej pory tylko nowe autka z salonu z gwarancja na cala Europe. Pozdrawiam

mateuszp900 2013-08-22

@Janek Fijor  
 
Wobec tego będę nasłuchiwał audycji. Oto mój adres w razie czego mateuszp900@gmail.com Dziękuję i pozdrawiam.

Łukasz 2013-08-22

Panie Janie, czemu sprzedaje Pan czasami książki hurtem poniżej kosztu produkcji? (tak zrozumialem z audycji)

trb 2013-08-23

Fajna ta 40-sekundowa zajawka, ale roi się w niej od błędów:)

jan M Fijor 2013-08-23

Zajawka jest zartem, ma wiec prawo roic sie od bledow.  
@8 traktuje to jako forme promocji szkoly austriackiej, a takze probe zroznicowania oferty. To nic odkrywczego. uklony

trb 2013-08-23

Janku, a czy Ty pytałeś mieszkańców Gminy Stalowa Wola o to, czy chcą wspierać swoimi pieniędzmi wydawane przez Ciebie książki. Łatwo (zresztą słusznie) krytykować innych, ale jak to wygląda, kiedy samemu nie jest się konsekwentnym.. 
Pozdrawiam

jan M Fijor 2013-08-23

@11 ja krytykowalem granty z budzetu. w poruszanym orzez ciebie przypadku nie mamy do czynien.ia z grantem, lecz z transakcja wymienna - z handlem. Tego akurat nie krytykuje. 
 
czolko

kobza 2013-08-24

Niestety uważam, że państwo jest kolejnym podmiotem na rynku. Wolny rynek jest jak stan do ktorego powinniśmy dążyć ale realia są niestety takie, że ludzie kierując się swoim nadrzędnym interesem, często wybiorą drogę na skróty, depcząc "interes" innych.  
 
Prowadzący wspomniał o pobudkach psychologicznych ludzki, gdzie niektórym jest dobrze jak innym jest gorzej. Własnie niestety z powodu takich, a nie innych "niektórych" wolny rynek jest quasi-wolny. Nie zgodzę sie jednak, że wszyscy tak mają, że kazdy jest zachłąnny na własny sukces, a porażkę drugiego. Ludzie się różnymi czynnikami motywują. Nie mniej jednak, ten który potrzebuje 15 sypialni, zakładam, że pełnej satysfakcji na tej podstawie nie osiągnął, gdyż dobra nie spełniają swojej funkcji jako cel sam w sobie - no ale przynajmniej stać jednego z drugim na bardzo "wypasioną" trumne. Z drugiej strony, dla człowieka ktory cieszy się z niepowodzeń innych - to dopiero własną śmierć musi być dla niego porażką życiową ;) Nie wspominając o starości.

Aleksander 2013-08-24

Panie Janku! Gdyby faktycznie zrobił Pan program o zarzutach wobec rynku dla mnie byłby arcy ciekawy. Dobrze byłoby poznać Pana argumenty, bo tych nigdy za wiele.

Tomasz 2013-08-26

@jan M Fijor 
Jeżeli to BMW, którego nie znałeś to najprawdopodobniej Z8. Jest to bardzo rzadki samochód, ale nieprodukowany od 10 lat i spośród w miarę aktualnych samochodów jest bardzo ciekawa propozycja - raczej nie tracą na wartości.

Janusz 2013-08-26

@kobza dlaczego odmawiasz ludziom prawa do egoizmu?

mgr inż. BlackEmperor 2013-08-26

@ 5 soki, 
 
Znam osobę która brała kredyt na mieszkanie na podstawie dochodów z różnych umów o dzieło. 3 lata temu taki kredyt chciały jej udzielić jedynie dwa banki - Nordea i Pariba. Proponuję popytać właśnie w tych bankach.

witek 2013-08-26

Czołówka w sprzedaży aut: 
1. Toyota Corolla 
2. Ford F 
3. VW Golf

Witek 2013-08-26

@5 
Idź do banku i się dowiedz, możesz sprawdzić w kilku albo nawet u doradcy

Witek 2013-08-26

1000km taksówką to 2000zł więc nie widzę tu możliwości zaoszczędzenia na niekupowaniu własnego auta

jan M Fijor 2013-08-26

@Witek ty nie widzisz, a ja widze. za 2000 zl moge przejechac 1000 km, a ile ty musisz miec, zeby wlasnym samochodem przejechac chociazby 10 km? Primo, musisz miec sam ochod, ktory kosztuje wiecej niz 2000 zl., benzyne, olej, licencje, prawo jazdy etc.  
 
przemysl to

Janusz 2013-08-26

To ciekawe. Coś podobnego jest chyba z mieszkaniem w domku i np. bloku. Niby w domku wygodniej, ale trzeba też ciągle coś przy nim robić. Samochód trzeba umyć, posprzątać, zmienić opony... W pociągu i autobusie zawsze można poczytać, albo nawet przyciąć komara! Podsłuchać jakąś rozmowę. Jest kontakt z ludźmi.

Nailman 2013-08-27

Jeżeli chodzi o problem śmieci to oczywiście najlepszy jest WOLNY rynek firm zajmujących się segregacją, utylizacją, wywożeniem i przechowywaniem śmieci (odsyłam do najnowszego numeru NCz) PLUS kaucje na pojemniki (tzn. odpowiedzialność producentów i świadomosc konsumentów). 
 
W Polsce niestety "Słońce Peru" wraz z "Związkiem Europejskim" wprowadza zupelnie odwrotne komunistyczne rozwiązania.

Adrian 2013-08-27

Wracając jeszcze do tematu teatrów 
Teatry w Warszawie otrzymują łącznie 77,5 mln zł (dane z 2012 r.) natomiast na liście dotowanych teatrów nie ma: Kamienicy - Kamińskiego, 6 piętro - Żebrowskiego, Teatru Polonia - Krystyny Jandy oraz IMKA - Karolaka. Więc prawdopodobnie utrzymują się z własnej działalności. Chociaż np. Teatr IMKA sponsorowany jest przez PKN Orlen oraz PKO BP więc troszkę powiązania z państwem ma.

Adrian 2013-08-27

Drogi Janku. 
Czy mógłbyś w audycji poruszyć temat, który bardzo często pojawia się w dyskusjach o gospodarce i polityce. W obiegu krąży powszechna opinia, że obcokrajowiec inwestując w Polsce wyzyskuje Polaków a zysk wysysa z naszych portfeli i wywozi do swojego kraju. Możesz pokrótce wytłumaczyć co np. Francuz, który otworzył w Polsce sieć supermarketów może zrobić ze złotówkami, które tutaj zarobi? i jakie są plusy i minusy inwestowania w Polsce przez obcokrajowców? Czy kapitał ma narodowość? 
Pozdrawiam

Jed 2013-08-30

Janku a co myslisz o ebookach i audiobookach? zwlaszcza minusy. 
pozdrawiam 
Jed

Piotr 2013-09-06

Janku możesz podać nazwę firmy lub produktu tego od okien ?  
 
Będę wdzięczny

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:
Jan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - 4 tygodnie temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - 5 tygodni temuWięcej audycji...

Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 2 miesiące temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Zarobki i molestowanie (63) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Wolność (103) - 4 miesiące temu


Jan Fijor - Maile o start-upach (3) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Doradzamy biznesplanom (5) - 4 miesiące temuJan Fijor - Gdzie poszedł handel (1) - 5 miesięcy temu

Jan Fijor - Jak Trump kupował tanio (38) - 6 miesięcy temu

Jan Fijor - Samoloty, Białoruś i UK (10) - 6 miesięcy temu

Ryanair i LOT to naciągacze (20) - 6 miesięcy temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 7 miesięcy temu


Jan Fijor - Co tam Panie w Ameryce? (3) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - USA, ekonomia i listy (5) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - Przeprowadzka do Chicago (29) - 8 miesięcy temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 9 miesięcy temu
Jak Fijor - Zlikwidowałem konto w banku (53) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - Roboty kradną pracę? (24) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - A narzekam sobie dzisiaj (19) - 11 miesięcy temuJan Fijor - O lewackim Hollywood (6) - ponad rok temu

Jan Fijor - Spotkam się z Trumpem (23) - ponad rok temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót z Białorusi (3) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolny monopol (22) - ponad rok temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - ponad rok temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - ponad rok temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - ponad rok temu
Jan Fijor - Oszukańczy Wolontariusz (18) - ponad rok temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - ponad rok temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - ponad rok temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - ponad rok temu

Jan Fijor - O palancie z Kontestacji (35) - ponad rok temu

Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - ponad rok temuJan Fijor - To Polacy Panie Kolonko (21) - ponad rok temu

Jan Fijor - TRUMP (34) - ponad rok temu

Dlaczego Janek nie kupił złota? (22) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jak znaleźć sponsora (9) - ponad rok temu
Jan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - ponad rok temu


Jan Fijor - Pranie pieniędzy na dom (34) - ponad rok temu

Jan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - ponad rok temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 2 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 2 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 2 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 2 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 3 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 3 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 3 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 3 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (30) - 3 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 3 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 3 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 3 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 3 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 3 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 3 lata temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 3 lata temu


Kierowcy LPG są dyskryminowani (13) - 4 lata temu

Wolny rynek — wprowadzenie (38) - 4 lata temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 4 lata temu
Jan Fijor - Emp@tia (5) - 4 lata temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 4 lata temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 4 lata temu


Słuchacz w długach (30) - 4 lata temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 4 lata temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 4 lata temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 4 lata temu

Bardzo smutny Janek (47) - 4 lata temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 4 lata temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 4 lata temu

Janek zbankrutował (20) - 4 lata temu


Blacha wie co mówi (37) - 4 lata temu

Fijor idzie w politykę (37) - 4 lata temu

Ostro (63) - 4 lata temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 4 lata temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 5 lata temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 5 lata temu

Czy istnieje strata społeczna? (24) - 5 lata temu


Czy alkoholik jest racjonalny? (61) - 5 lata temu


Czym jeździ milioner? (21) - 5 lata temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 5 lata temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 5 lata temu

Jan Fijor- Zmęczenie bogactwem (28) - 5 lata temu


Jan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 5 lata temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 5 lata temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 5 lata temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 5 lata temu

Jan Fijor - Długi (117) - 5 lata temu


Bogaty może dłużej (48) - 5 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 5 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 5 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 5 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 5 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 5 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 5 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 6 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 6 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 6 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 6 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 6 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 6 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 6 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 6 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 6 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 6 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 6 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 6 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 6 lat temu


Oburzeni (11) - 6 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 6 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 6 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (31) - 6 lat temu

Portugalia (17) - 6 lat temu

Wy ćwoki (15) - 7 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 7 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 7 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 7 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 7 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 7 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 7 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 7 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 7 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 7 lat temu


Żona milionera (10) - 7 lat temu

Afryka Afryka (27) - 7 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 7 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 7 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 7 lat temu

Fijor w Californi (17) - 7 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 7 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 7 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 7 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 7 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 8 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 8 lat temuPaństwowe akcje (20) - 8 lat temu


Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 8 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 8 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Panel-pol - - 20.00
Wypożyczalnia samochodów - - 30.00
najlepszy ranking - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
klimatyzacja centrum - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Przeprowadzki Międzynarodowe - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt