Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Dziś
21:00
Wydanie Główne
Jutro
21:00
konkurs & odc. o Terrym Goodkindzie, fantastyce pisanej przezeń i jej związkach z jego poglądami filozoficznymi z publicystą i kolibrantem Pawłem Tałajczykiem pod patronatem wyd. Rebis
Słuchaj radia
Wydanie Główne (8)
6 dni temu
Czy bańka już pękła?
Kto steruje ceną BTC? Czy kryptowaluty są pieniądzem? Dotacje dla twórców gier. Jak promować libertarianizm? Solidarność nie chce niskiego ZUS. Morderstwo przypadkiem. Wydaj BTC:...
Jan Fijor zaprasza (22)
3 dni temu
Jan Fijor mówi, że się zaczyna
Sytuacja w USA nie jest do pozazdroszczenia. To co Janek opowiada w audycji jako czarny scenariusz ziszcza się na drugi dzień w postaci rekordowych spadków i cen obligacji. W dzisiejszej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Wydanie Główne 2013-09-24

Zlikwidować koleje, tramwaje i metro

Nadający: Marcin Hugo Kosiński

Dziś rozmawiamy o tym, dlaczego należy zlikwidować natychmiast koleje, tramwaje i metro warszawskie.
Pobierz [94,5 MB]

KOMENTARZE

kruczek 2013-09-24

Jeśli mogę wam coś poradzić, to wprowadźcie jakieś ograniczenia czasu dla dzwoniących. Przyśpieszy to audycji i wyeliminuję np. 10 minutowe sprzeczanie się słuchacza z prowadzącym na te same argumenty.

t0 2013-09-24

Wieżowiec jest we Wrocławiu też :) wielki szklany kut..

Dawid 2013-09-24

ładowanie kasy w koleje blokuje naprawdę innowacyjne projekty transportowe 
dorożki przecież nie zostały zastąpione przez lepsze dorożki, tak samo pociąg nie musi być zastąpiony przez kolej drugiej generacji, może zostać zastąpiona przez np: 
natemat.pl 
 
a transport drobnych paczek i listów nie musi być realizowany przez pociąg z wagonem pocztowym ale np przez armię zautomatyzowanych dronów: 
www.wykop.pl 
 
podobnie transport towarów przez autostrady może zostać zastąpiony większymi dronami  
edition.cnn.com 
 
tak więc argument Hugo nt. zamiany pociągów na helikoptery wcale nie jest chybiony 
 
pozdr 
Dawid

evilClown 2013-09-24

Wziąłeś becikowe za moje, oddałeś mi na metro to co wziąłeś. W czym widzisz problem?

Magic 2013-09-24

Ludzie chcą przemieszczać się z punktu a do b. Coraz więcej ludzi, na coraz większe odległości. Ludzie chcą przemieszczać towary. Coraz więcej i coraz dalej. 
Pociągi i tramwaje wymyślono i używano bo były bardziej wydajne od dorożek. Ale ich nie wyparły tylko zagospodarowały niszę - transport masowy. Dopiero samochody wyparły pojazdy konne. 
Zgadzam się, że nie należy sztucznie podtrzymywać kolei. Ale nie zgadzam się by ja na siłę likwidować. Niech sobie same padną jak martwe drzewo w lesie. A coś w zamian w niszy transport masowy ktoś wymyśli.

Hugo 2013-09-24

ad 5. 
Co to znaczy "na siłę"? 
 
Wystarczy nie dopłacać kradzionymi pieniędzmi od ludzi, którzy nie są użytkownikami. I w ciągu paru miesięcy samo się zlikwiduje.

KamilS 2013-09-24

W Czechach funkcjonuje prywatny przewoźnik LEO Express i jak na razie sobie radzi. Chciał rozpocząć przewóz osób w Polsce, ale PKP PLK odrzuciło wniosek, pewnie się bali, że LEO pokaże, że można dużo taniej i sprawniej przewozić pasażerów.

kiki1993 2013-09-24

Tak się zastanawiam, dlaczego kolej usuwać, skoro można zrobić taką jak w Japonii, w 100% prywatną z opóźnieniem średnio 10s. a jak jest trzęsienie ziemi, to może wynieść bez rekompensaty 6min. Opieram się na dyskusjach z rodowitymi mieszkańcami, oraz Mr. Jedi.

KiKi_1993 2013-09-25

Pociąg w mieście jeździ do 250km/h, cena biletu miejskiego to 5zł na przejazd, 15zł całodzienny, kolej zarabia na siebie.

Bonobotak 2013-09-25

Likwidacja transportu kolejowego dalekobieżnego osobowego (pociągi) - wystarczy nie dopłacać i zobaczymy co z tego by wyszło. Rynek pokazałby szybko opłacalność tego molocha. 
 
Transport kolejowy towarowy JEST tańszy niż inne środki transportu jeżeli chodzi o przewóz ciężkich, dużych towarów (drewno, węgiel, metale). Nieprzypadkowo te towary przewozi się koleją. Jak już napisałem, wystarczy nie dopłacać i by się okazało co się opłaca. 
 
*Jeżeli chodzi o "koszty budowania nowych torowisk". Nie wiem jak u Was w miastach, lecz u mnie gdzie nie ma dużego przemysłu, jest ok. 60tys. mieszkańców itd. torowisk wokół jest masa. Dlatego nowych torowisk to już się raczej nie buduje. Główne linie wychodzące w każdą stronę już są, wystarczy (w przypadku prywatnego przedsiębiorcy) wybudować kilkaset metrów bocznicy (jest u mnie w mieście taki przypadek). Po prostu jezeli będzie się to opłacało trzeba korzystać z torowisk, które już są. Te które są zbędne należy sprzedać/zlikwidować (o ile to się opłaci). 
 
Kolejowy transport miejski: 
a) tramwaje - zlikwidować; co lepsze okazy do muzeum, reszta badziewia na skup metalu i by jeszcze na swoje długi zarobili; 
 
b) autobusy miejskie - jak najbardziej potrzebne; spełniają tą samą rolę co tramwaje, dobry środek transportu dla uczniów, studentów, ludzi, którzy nie potrzebują codziennego stałego połączenia z A do B lub nie mają kilku tys. PLN na samochód 
 
*Jeżeli chodzi o autobusy to same w sobie nie są niczym złym. Głupotą są właśnie buspasy. U mnie w mieście nie ma buspasa i jakoś nikt nie narzeka. Problem pojawia się właśnie przy marnotrawieniu tego wolnego pasa, szczególnie w centrum miasta.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-09-25

Caly Meksyk jezdzi prywatnymi autobusami. I da sie. Podruzowalem wszystkim od luksusowych klimatyzowanych dwu poziomych, przez poprzerabiane school busy z orkiestrami mariachi, do zdezelowanych mikrobusow VW in a pakach pick-upa konczac. Wszedzie da sie dojechac. Kolei brak. Autobusy w miescie prywatne. Koles kupuje pisze na szybie stacje i jezdzi. Jak sie dorobi kupuje wiecej i wynajmuje kierowcow. Zawsze da sie wszedzie dojechac. Troche trudniej w samym Mexico City bo tam panstwo bardziej reguluje i upiera sie zeby ludzie jezdzili metrem i tworzy dodatkowe pasy dla kilku aurobusow miejskich. Da sie, malo rzeczy w Meksyku dziala (taka Gierkowska Polska) ale komunikacja dziala swietnie.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-09-25

Hugo, jak samobojca se w leb strzeli to potem media i lewactwo domagaja sie ograniczen w posiadaniu broni palnej. Najlepiej jak sie powiesi albo zyly podetnie. Taki model samobojstwa jest najbardziej spolecznie odpowiedzialny :p

keneida 2013-09-25

argumentowanie, że kolej się nie opłaca bo pkp u nas robi same długi jest lekkim nadużyciem. 
Mamy trochę przewoźników prywatnych(towarowych) i dają sobie nieźle radę.

Solstafir 2013-09-25

A jak przetransportować olbrzymie ilości węgla z kopalni? Tylko kolejami Hugo. Są przy samej kopalni i przy samej elektrowni.

Martin 2013-09-25

Kolej się nie opłaca przy przewozach pasażerskich. To pewne. 
Ale, że inne przewozy się nie opłacają? Wątpię. Przewóz węgla podejrzewam, że jest dużo bardziej opłacalny koleją niż czymkolwiek innym. Ładowanie efektywne (o ile to zaprojektowane jest dobrze), zawsze pełne wagony, brak pustych przebiegów. Trasa zawsze ta sama. 
 
Ja tam widzę kupę miejsca dla szynowego transportu. 
 
Aż dla przypomnienia pogram sobie w Railroad Tycoon.

Kasia Te 2013-09-25

Wiecie co? cale nie jestem pewna czy sie aż tak bardzo nie opłaci wożenie ludzi koleją. Ilekroć jadę pociągiem z Warszawy do Mińska w godzinach szczytu to do pociągu właściwie nie da się wejść. Trzeba się bardzo mocno pchać, żeby drzwi się za człowiekiem zamknęły :) Spory jest popyt na przejazd pociągiem w godzinach szczytu, kiedy dojazd z Warszawy do Mińska autem trwa 2,5 godziny a pociągiem 50 minut. Ktoś przytoczył przekład z Czech - jechałam i było super - czysto, tanio i na czas. Może w normalnych rynkowych warunkach nawet coś tak groteskowego jak polska kolej zaczęłoby się opłacać?

Kasia Te 2013-09-25

Widzę jakiś fajny nowy guziczek - 'powiadom mnie o nowych komentarzach' 
może już był, a ja dopiero teraz zauważyłam, w każdym razie - super!

KiKi_1993 2013-09-25

Martin, nie opłaca się iść w przewozy pasażerskie? Wytłumacz mi dlaczego wtedy w Japonii nie dość, że kolej jest drugim po jednośladach głównym środkiem transportu? Tam kolej była od 1987 była subsydiowaną przez rząd grupą prywatnych firm, a od 2007 jest w pełni prywatna. Transport miejski w pierwszej klasie dochodzi do prędkości 200-250 km/h, a bilety wynoszą 5zł. Shinkanseny w pierwszej klasie jeżdżą powyżej 300 km/h, reszta jeździ w okolicach 200-250km/h. Kolej sama na siebie zarabia, zaczynają być wprowadzana powoli Maglevy jeżdżące ponad 550km/h które mają zastąpić pociągi z pierwszej klasy itd. w dół. W Polsce można zrobić to samo, tylko w mniejszej skali, jako druga klasa mogą być Newagi które mogą jeździć ponad 150km/h(ograniczone teraz jest do 120), jako szybka kolej coś z PESA, które są tańsze od Pendolino przy podobnych parametrach.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-09-26

No ale przewoz wegla, przewoz wegla, przewoz wegla. Co wy z tym weglem nagle? ... 
 
[Rant] Jak chodzily deficytowe kopalnie i cos trzeba bylo z tym robic to jezdzily do deficytowych portow pociagi tym napchane i panstwo doplacalo a potem wymienialo wegiel na swiete ruble transferowe i za to kupowalo ruskie lokomotywy zeby te pociagi ciagnac bo nam Ruskie zabronili produkowac naszych lepszych. I byla Polska jednym z najwiekszych eksporterow wegla ... i jedne z najciezszych pociagow pedzily magistrala ... i na plakatach i znaczkach pocztowych, wegiel, wegiel, wegiel, Barborki, polski Slask i fydrowanie na przodku. [/Rant] 
 
... Juz dawno Polska powinna przejsc na energje nuklearna lub inne alternatywy a nie na sile napedzac koleje i kopalnie.

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2013-09-26

W ramach wniosku racjonalizatorskiego (tak to sie za komuny nazywalo) chcialem zaapelowac o powrot parowozow na polskie tory. Wtedy dopiero bedzie kolej potrzebna, bo nie dosc ze dowiezie wegiel to jeszcze go po drodze spali, a jak nie bedzie gdzie dowiezc to i tak na bocznicy mozna spalic.

Hugo 2013-09-26

ad 18.  
Podoba mi się uzasadnienie racjonalności jakiegoś biznesu mówiąc, że został wybudowany za państwowe dotacje, ale przecież teraz sam się utrzymuje.

Moneetor 2013-09-26

Hugo pomijasz jeszcze całkowicie aspekty ergonomii. Wyobraź sobie jazdę na drugi koniec Tuskostanu. Nieważne czym jedziesz na oponach, przejazd na drugi koniec kraju to koszmar. Siedzisz prawie nieruchomo, tyłek ci odpada już po 2ch pierwszych godzinach siedzenia. Żeby odpocząć parę chwil musisz się zatrzymać, podczas gdy w pociągu stajesz i idziesz sobie na korytarz wagonu, żeby "rozprostować kości". Za wszystko płacisz symboliczną kasę, podczas gdy wyjazd czymkolwiek innym, płacisz znacznie drożej. 
Co do porównania przewożenia śmigłowcem, a pociągiem - koszt paliwa dla samolotów jest kosmiczny, a budowę każdego nowego lotniska oprotestowuje zielone lewactwo.

Moneetor 2013-09-26

Czy przejazd metrem na drugą stronę Wisły nie jest aby szybszy, niż samochodem?

Libertariator 2013-09-26

Może metro w Warszawie kosztuje 11 miliardów złotych bo oni tak naprawdę nie kopią metra tylko wielki bunkier gdzie rząd będzie mógł się schować przed wściekłym ludem w razie buntu :D

Libertariator 2013-09-26

@Moneetor - jechałem dwa razy przez całe Niemcy samochodem to całkiem przyjemnie się jechało po tamtejszych autostradach. Też robiłem sobie przerwy kiedy miałem na to ochote. Czyli jednak się da usprawnić transport drogowy (o ile np nie wydaje się pieniędzy na takie głupoty jak kolej...)

Marcin z Białegostoku 2013-09-27

Co do zatrzymania pociągu z powodu potrącenia człowieka - miałem taką sytuację w marcu tego roku na trasie Lublin - Rzeszów. W środku jakiegoś lasu w nocy napatoczył się jakiś pijaczyna, którego był to ostatni dzień. Zanim przyjechała prokuratura i wszystko ogarnęli minęły jakieś 4 godziny. 10 minut przed wypadkiem przechodziła pani z wózkiem z wagonu barowego oferując płatne napitki i przegryzki. Parę minut po wypadku już śmigała z darmową herbatą :D

RADesign 2013-09-29

może trochę argumentów z drugiej strony, tzn od strony zalet kolei, uspokajania ruchu w centrach miast (nie do każdego miasta musi prowadzić 16 pasmowa autostrada z każdej strony) plus trochę historii. 
5 lat, ale nadal aktualne 
www.miastowruchu.pl

Ciemna Masa 2013-10-01

Ja lubię dyskusje, gdzie używa się danych. Czy transport kolejowy jest opłacalny i powinien istnieć w 21. wieku? Sprawa jest banalna: są sytuacje, w których budowa torów, czy nawet trakcji, kupno lokomotyw i utrzymanie tego jest zwyczajnie opłacalne, bo dochody generowane z przewozów są wyższe. A są sytuacje, gdzie transport kolejowy nie ma racji bytu.  
Utrzymywanie np. linii kolejowej do Krynicy czy do Zakopanego jest moim zdaniem bez sensu. Nie odbywa się tam żadny ruch towarowy, a kilka pociągów osobowych dziennie , które korzysta z tej infrastruktury przewozi w dobrym dniu kilkaset osób. Lepiej w miejscu tych torów zbudować drogę szybkiego ruchu, z której skorzystają i samochody osobowe, i autobusy, i ciężarówki.  
Ale są takie linie kolejowe, które mają sens, gdyż odbywa się tam duży ruch towarowy, uzupełniany osobowym. Z uwagi na dużą utylizację (przewożony tonaż i wartość towarów) utrzymanie tej infrastruktury zwyczajnie się opłaca.  
Inna kwestia: utrzymanie torów, po których jeżdżą pociągi ciągnące 1000 t towaru na raz jest tańsze niż utrzymanie drogi asfaltowej, po której mogłyby przejeżdżać zestawy drogowe ciągnące taki tonaż. I nie trzeba od razu budować trakcji, bo lokomotywy mogą być spalinowe.  
Dywagowanie czy kolej ma sens czy nie, bez danych w postaci liczb jest bez sensu. Raz się opłaci i jest potrzebne, w innym przypadku jest bez sensu i nieopłacalne. Banał. Zlikwidować trasy nieopłacalne i po sprawie.

Marci2 2013-10-04

tu nie jest problem, że ludzie chcą transportu miejskiego, tylko miasto potrzebuje ludzi (aby mogło się rozwijać), którzy w większości nie mają własnego auta lub z różnych przyczyn nie mogą prowadzić. 
 
Tak samo miasto nie potrafi zapewnić odpowiedniej przepustowości, a chce aby ludzie wjeżdżali (zarabia na podatkach z firm). Więc to nie problem ludzi ale miasto aby się rozwijać musi zapewnić transport. 
 
A czy musi być państwowy? W Anglii działają obok siebie państwowe (ARIVA) autobusy i prywatne (np. First) i jakoś to działa.

joozio 2013-10-04

W miastach jest komunikacja miejska nie dlatego, że ludzie chcą tego od miasta, tylko miasto potrzebuje ludzi (aby pracowali akurat tu i podatki szły z firm, wynajmów), nawet tych co nie mają samochodów lub nie mogą z jakichś przyczyn nimi jeździć. 
 
Miasta też mają problem z zapewnieniem przepustowości dla samochodów, a metro rozwiązuje problem (szybciej ludzie dojadą, więc więcej się zdecyduje na prace w centrum. Więcej ludzi=większy zysk z podatków). 
 
A czy prywatne czy państwowe? W Anglii jeździ państwowa Ariva i prywaciaże (np. First) na podobnych trasach i jakoś się da. Może czas na taki eksperyment u nas?

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Program miesiąca
złoty!

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:

Czy bańka już pękła? (8) - 6 dni temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 13 dni temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - 4 tygodnie temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - 5 tygodnie temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - 6 tygodni temu

Nowy, legalny hazard (2) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...
Złodzieje ciepła atakują (18) - 2 miesiące temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 miesiące temu

Black Friday po polsku (4) - 3 miesiące temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 miesiące temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 miesiące temu
Jak wynajmować mieszkanie za darmo? (2) - 4 miesiące temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 5 miesiące temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 5 miesięcy temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 5 miesięcy temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 6 miesięcy temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 6 miesięcy temu


Nie będę płacił za Twoje mieszkanie (19) - 6 miesięcy temu


Dlaczego nie warto wracać do Polski? (8) - 7 miesięcy temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 7 miesięcy temu


Wolnościowcy upadają (13) - 8 miesięcy temuW tym kraju wszyscy chcą Cię okraść (10) - 8 miesięcy temu

A klientów mamy w nosie (1) - 9 miesięcy temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 9 miesięcy temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 9 miesięcy temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 10 miesięcy temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 10 miesięcy temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 10 miesięcy temu


Wywiad z terrorystą (34) - 11 miesięcy temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 11 miesięcy temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 11 miesięcy temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 11 miesięcy temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - ponad rok temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - ponad rok temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (27) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - ponad rok temu

Czy Kościół kradnie? (5) - ponad rok temu
Poprzez wódkę cenzurują sklepy (8) - ponad rok temu


Jednolite okradanie podatników (6) - ponad rok temu


Na chuja nam dzietność? (13) - ponad rok temuJak spożywać piwo publicznie? (1) - ponad rok temu


Polska skazała terrorystę (6) - ponad rok temu
Człowiek, który dostał po d... (5) - ponad rok temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - ponad rok temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 2 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 2 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 2 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 2 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 2 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 3 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 3 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 3 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 3 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 3 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 3 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 3 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 3 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 3 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 4 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 4 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 4 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 4 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 4 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 4 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 4 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 4 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 4 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 4 lata temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 4 lata temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 4 lata temu


Co powinien spalić narodowiec? (61) - 4 lata temu
Czy wolno gwałcić publicznie? (17) - 4 lata temu


Ile dałbyś za dziecko? (25) - 4 lata temu


Jak kraść? (49) - 5 lata temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 5 lata temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 5 lata temu

Jak zabić krowę? (46) - 5 lata temu


Czy należy płacić podatki? (24) - 5 lata temu

Jak wycenić dziecko? (9) - 5 lata temu

MLM to ściema (67) - 5 lata temu

Dupy z Wykopu (40) - 5 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 5 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 5 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 5 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 6 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 6 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 6 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 6 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 6 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 6 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 6 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 6 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 6 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 6 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 6 lat temu

ACTA samo zło (87) - 6 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 6 lat temu

Naloty na graczy (17) - 6 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 6 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 7 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 7 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 7 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 7 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 7 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 7 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 7 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 7 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 7 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 7 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 7 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 7 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 7 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 7 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 7 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 7 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 8 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 8 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 8 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 8 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 8 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 8 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 8 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 8 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 8 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 8 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 8 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 8 lat temu


O buncie informatyków (8) - 8 lat temuUE powstała! (2) - 9 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Albumy drewniane od producenta Artkey - - 20.00
my home sprzątanie - - 20.00
Adam - - 50.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
opinie.info.pl - - 20.00
Pracawsieci.net - - 20.00
Zarabianie przez internet - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt