Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Nie
20:00
Dziś "Firma na emigracji" na żywo!
Pon
21:00
Wydanie Główne: Nadający w trasie i muszą odwołać najbliższą audycję!
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (1)
dziś
Amerykański fiskus a Polacy
O eksporcie polskiej myśli przedsiębiorczej i praktyki. Najpierw do USA, potem wszędzie, dokąd się naród przeprowadza.
Państwo Piesto
przedwczoraj
Ekipa Remontowa - Kogo Polecamy
Dla tych, którzy nie mogli posłuchać naszego na żywo podrzucamy go jeszcze raz. Opowiadamy jak współpracować z ekipą remontowo-budowlaną. Dlaczego warto zlecić zrobieni remontu...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Wydanie Główne 2013-10-01

Ile dałbyś za dziecko?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński

Dziś o handlu zwłokami, organami i krwią. Wolnym. I o aborcji. Oraz o tym, jak na nią wpływa zakaz handlu dziećmi.
Pobierz [122,4 MB]

KOMENTARZE

Dyllu 2013-10-01

Martin zgadzam się z Tobą zwłaszcza w tej debacie z Hugo w okolicy 100 minuty. Wolny rynek jest dobrym rozwiązaniem ale na pewno nie jest idealny. Przykładem na to może być rynek żywności. Owszem żywność jest tania i łatwo dostępna jednak jej jakość systematycznie spada. Można by powiedzieć ,że ludzie dokonują takiego wyboru który im najbardziej odpowiada.Jednak pazerność producentów którzy się kierują tylko zyskiem oszukując klientów , w skutek czego nie mamy na rynku, żywności zdrowej i wolnej od chemii.Efekt jest taki ,że nie mamy wyboru idąc do sklepu. I nie mam tutaj na myśli (bio jogurcików) Moim zdaniem wolny rynek bez etyki także prowadzi do upadku.

Cezary 2013-10-01

Jesteś pewien, że w sklepach z ekologiczną żywnością, żywność tam się znajdująca, objęta certyfikatem, nie jest 'wolna od chemii'? Ja tego nie wiem, więc pytam.

Kwiat126p 2013-10-01

Ależ mamy zdrową żywność wolną od chemii! Posłuchaj sobie Janka jak wywalił ogorki ze sklepu z eko żywnością bo były obrzydliwe :D Tyle w temacie żywności.

Martin 2013-10-01

Na wolnym rynku to jakość akurat rośnie z biegiem czasu. 
O ile rynek jest wolny. 
 
Jakość żarcia się obniża, ale to nie dlatego, że rynek nie działa, tylko dlatego, że ludzie wybierają tańsze a nie lepsze. Jedzą takie za jakie są gotowi zapłacić. 
 
Gorzej, że niekoniecznie to z wyboru. Ludzie są tak obładowani podatkami, opłatami itd, że ich siła nabywcza de facto maleje. Po prostu ich nie stać na lepsze. 
 
Więc jedzą gorsze. Ale co mają niby zrobić innego? Umrzeć z głodu? 
 
W UK jedzenie jest mocno przetworzone, ale jest jakości o wiele lepszej. To samo w Rzeszy. Jadłem Nutellę polską i niemiecką - i różnica jest wyraźna. To samo Nestea we Włoszech. 
 
Rynek ma swoje ciemne strony, ale w tym temacie to akurat nie rynku trzeba się czepiać, tylko państwa, bo to przez podatkowe obciążenia i regulacje większość ludzi nie może sobie pozwolić na lepsze, droższe jedzenie.

Faraday007 2013-10-01

@1 
To nie jest tak że miejsca gdzie można kupić dobrą, smaczną żywność znikły. Jest ich zdecydowanie mniej niż supermarketów, ale istnieją. Supermarkety są bliżej, łatwiej znaleźć i są tańsze, więc wygrywają walkę o klienta. 
To nie jest tak ze ludzie są oszukiwani, bo skład jest jest napisany na opakowaniu, na drugi dzień widać że z wędlin cieknie jak z gąbki i że owoce nie mają smaku,a mimo to ludzie wracają kupować więcej. 
Zmierzam do tego ze producentom nie zależy na jakości ich produktu dlatego że większości klientów nie zależy na tym. Rynek działa tutaj doskonale i szczerze wątpię żebyś był pozbawiony wyboru. Po prostu wybierasz tak jak wszyscy łatwiej, taniej, szybciej i bliżej.

RADesign 2013-10-01

wszystko po trochu - skąd można wiedzieć, że na wolnym rynku jakość żywności rośnie z czasem, skoro nigdy specjalnie takiego wolnego rynku nie było na tyle długo, żeby eksperyment potwierdził teorię ? ;> 
chyba logiczniej jest założyć, że wolny rynek przyczyni się raczej do różnicowania produktów, ale czy na pewno do wzrostu jakości ? 
polityka dużych graczy-korporacji jest taka, żeby zachować pozycję rynkową,zachować poziom zysku dla akcjonariuszy - ale jakimi metodami się to osiąga ? - to już zależy tylko i wyłącznie od morale kierownictwa takiej korporacji, metody wątpliwe moralnie są dopuszczalne, dopóki się nie wyda. 
 
produkty w Niemczech - tak, są lepszej jakości, ba są nawet tańsze. z rynkowego CMK korporacje zachodnie w zachodnich krajach walczą już tylko o utrzymanie tam rynku. 
często nawet dopłacają do produkcji, byle by utrzymać obroty. 
ale muszą też nadrobić gdzieś te straty - gdzieś, czyli na nowych rynkach, czyli np w Polsce, gdzie z powodzeniem sprzedają gówno w papierku za cenę cukierków. 
pytanie tylko, jakim cudem udało im się tak łatwo zdobyć rynek sprzedając swoje gówno. 
zapewne zwroty "regulacje rynkowe" i "lobbing czyli korupcja" mają coś z tym wspólnego. 
 
to jest patologiczny case, chociaż nie aż tak jak USA, gdzie wolny rynek z powodzeniem zastępuje lobbing wsteczny. 
ludziki w kongresie czy w FDA (Federal Drug Administration) czy tam innych agencjach najpierw promują produkty jakiejś korporacji albo niszczą produkty konkurencyjne, a po skończeniu urzędniczej kadencji lądują jako "doradcy" korumpujących firm. 
sztandarowym przykładem jest cukier buraczany vs. syrop z kukurydzy. 
firmy od kukurydzy, także GMO, smarowały na tyle dobrze, że cukru w USA nie opłaca się uprawiać, stąd wszystko słodzone jest tam "syropem glukozowo-fruktozowym" i pchają to swoje gówno na eksport. 
co ma niestety wpływ na kształt dupy przeciętnego amerykaniana, gdyż syrop glukozowo-fruktozowy zdecydowanie szybciej i łatwiej przekształca się na materiał zapasowy, czyli typowe amerykańskie sadło. 
co przekłada się na stan zdrowia, i koszty leczenia, ale i koszty budownictwa czy transportu (większe drzwi, windy, kible, zużycie paliwa). 
tym razem to jednak faszyzm, a nie socjalizm, dzielnie walczy z problemami które stwarza ;-P 
podobne są przypadki chociażby polskiej ustawy o nasiennictwie, czy unijnych dekretów w sprawie żywności, nasion, ziół i parafarmaceutyków. 
 
w związku z powyższym mam koncept - jak rozpoznać wolny rynek - wolny rynek jest wtedy, kiedy wszyscy lobbyści poszli z torbami, bo nie ma kogo korumpować. 
za to reklama jest królem.

nikt 2013-10-01

Ja noszę kaszkiet.

Dyllu 2013-10-01

Cezary - W jedzeniu ekologicznym są produkty zdrowe i wolne od chemii ale są też takie które zamieniają nie zdrowe substancje na jeszcze bardziej nie zdrowe tylko po to aby sie odróżnić od standardowych produktów i nazwać się eko lub bio. W moim poscie chodziło mi o ogół społeczeństwa który stracił wolny wybór. Bo nie możemy powiedzieć iż można kupić w naszych sklepach dobrej jakości żywność taką jak mięso, ryby, jaja, mleko itd wyjątkiem są wędliny i kiełbasy które są stworzone przez ludzi którzy kładą nacisk na jakość i zaczęły się pojawiać małe stoiska z ich wyrobami. Widziałem kiedyś program o Amerykańskim producencie jaj który ma zamówienia na pół roku do przodu chociaż jego produkty są droższe ale jakościowo zdecydowanie lepsze a jego farma łatwa do zweryfikowania. U nas takie coś to kompletny margines i przeciętny człowiek mieszkający w mieście nie ma szans na możliwość zakupu takiego produktu. 
Powracając do tematu handlowania organami obawiam się ,że brak odpowiedzialności i etyki mógłby z czasem doprowadzić do patologii.

RADesign 2013-10-02

dorzucę przypadek idiotycznego zamknięcia wolnego rynku. 
znowu USA 
rak. terapie rakowe. 
w USA są trzy terapie - chirurgia, chemioterapia, radiacja. 
kropka 
za stosowanie jakiejkolwiek innej terapii dostaje się grzywnę i idzie się do pierdla, zależnie od przypadku. 
i nie ma, chory może nawet na kolanach błagać, że on chce się leczyć np. wyciągami roślinnymi i jakąś tam dietą, czy czymkolwiek innym.  
nie może tego robić oficjalnie, nawet na własny koszt i odpowiedzialność.  
jak ktoś doniesie, że X leczy się na raka stosując ziółka Y - to grzywna i do pierdla. 
piękny efekt działania lobbystycznego.

Wiesiek 2013-10-02

Jestem mile zaskoczony coraz większą ilością postów wskazujących nieskuteczność wolnego rynku, który jak prawie wszystkie teorie różnią się od rzeczywistości. Przecież religie, komunizm czy socjalizm a także wolny rynek są w teorii wspaniałe a w rzeczywistości niosą oszustwa nienawiść czy morderstwa, bo wojna to dla mnie jest morderstwem tylko w większej skali. Ale wróćmy do głównego tematu, czyli aborcji tak zwalczanej przez katolików wierzących w życie po śmierci, którego dostąpią ci, co nie grzeszyli, jeżeli jest to prawda to wyskrobany zarodek, który jak twierdzą ma duszę dostanie się prosto do nieba pomijając ryzyko życia w grzechu czy uciążliwości życia na ziemi często zaznając wielkich cierpień, co naraża jego duszę na potępienie. Co do poruszanej w audycji zwiększającej się liczby ludzi niemogących mieć dzieci to może jest to propozycja na temat audycji, w której można omówić działania w tej dziedzinie wielkiego "filantropa" Billa Gatesa.

RADesign 2013-10-02

Wieśku, ale wolny rynek to można chyba spotkać tylko na ulicach ameryki południowej, gdzie w takim Mexico City siądzie sobie facet z budką przy ulicy i sprzedaje zrobione przez siebie placki. 
Ale nawet taki placek nie jest wolny od faszystowskiego interwencjonizmu, bo kukurydza na placki dzięki układowi z agendą rządową to jest od jednego hurtownika i nasiona jednej firmy, bo jednym z popularniejszych rozwiązań ostatnio jest, że rolnik nie może sam sobie zachować nasion ze zbiorów i wysiać za roku, tylko wszystko musi kupować. Sianie własnych nasion jest nielegalne, a egzekwowalne dla każdego rolnika z większym areałem. 
I gdzie tu jest wolny rynek przepraszam ?

Wiesiek 2013-10-02

Rządy przymuszają rolników do siania nasion modyfikowanych, aby odwdzięczyć się chemicznej firmie MONSANTO za wkład, jaki włożyła w produkcję gazów bojowych. Ciekawym problemem jest walka, jaką prowadzą przedstawiciele największej demokracji z pomysłem dostępu całego społeczeństwa do ubezpieczeń zdrowotnych, ale ich wolny rynek polega na tym, że ubezpieczają młodych i zdrowych a tych, co mają większe ryzyko na zachorowanie nikt nie ubezpieczy, za żadne pieniądze a jest to jedna czwarta ludności Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Moneetor 2013-10-03

Wiesław gada bzdury: Otóż płód podczas aborcji jest jak najbardziej świadomy zagrożenia (podświadomie czy świadomie nie ma znaczenia). Poza tym Stalin właśnie poluzował prawo do aborcji ludzi natomiast przykręcając śrubę weterynarzom, żeby nie mogli zabijać cieląt.

Martin 2013-10-03

"Przymuszają"??? 
A jakieś dowody, informacje, źródła można prosić?

Wiesiek 2013-10-03

Jeżeli podpisanie ACTA wbrew woli społeczeństwa to nie przymus w zabezpieczeniu interesów korporacji produkujących nasiona modyfikowane genetycznie, które rozpleniają się na pola ekologiczne to może jest to uszczęśliwienie narodu. To jest właśnie Wasz wolny rynek sterowany przez silniejszego a nie lepszego. Do Moneetor proponuję abyś natychmiast przestał cokolwiek jeść, bo zwierzęta i rośliny są tak samo świadome zagrożenia (podświadomie czy świadomie nie ma znaczenia) jak kilkutygodniowy płód a raczej dużo większe.

Martin 2013-10-03

Czytałem ACTA. 
Nie było tam mowy o żadnym przymusie siania roślin modyfikowanych.

Wiesiek 2013-10-03

Czytanie prawa jest bardzo skomplikowane najczęściej haczyki są między wierszami. Nie było o przymusie, ale było o ochronie patentowej i o karach w razie naruszenia praw autorskich. W rolnictwie szczególnie przy roślinach wiatropylnych to wiatr roznosi prawa patentowe i po zbadaniu nasion rolnik, choć zasiał swoje zboże nasiona ma genetycznie zmutowane, bo pyłki były od sąsiada. No i płaci odszkodowanie a prawników kartele mają dobrych i wytrwałych.

Martin 2013-10-03

Na szczęście to nie kartele wydają wyroki, tylko sądy. 
I to jest, rozumiem, to prawo, co zmusza, tak? Ochrona patentowa = zmuszanie rolników do siania GMO?

Kephas 2013-10-03

Hej! 
Potwierdzam informację, że dzieci w domach dziecka jest dużo, dużo mniej niż ludzi chcących je adoptować. Sam mam dwie adoptowane siostry i wiem co to znaczy przejść przez ten cały proces adopcyjny. 
Mam wielu znajomych którzy nie jednokrotnie starali się adoptować dziecko, ale ktoś w urzędzie stwierdził, że się nie nadają. 
Stąd dzieci nadal siedzą bez rodziny, a małżeństwo dwóch, może nie idealnych, ale porządnych lekarzy dziecka nie ma.

RADesign 2013-10-04

"Ochrona patentowa = zmuszanie rolników do siania GMO?" 
 
tak Martin 
ACTA była porozumieniem rozszerzającym zakres i skalę ochrony patentowej do kretyńskiej skali - przepisy były też pisane pod interpretację zgodną z interesem silniejszego.  
o ile trolling patentowy teraz ogranicza się do kilku branż, to dzięki ACTA mógłby spokojnie objąć praktycznie cały zakres wytwórczości ludzkiej. 
 
zaś co do wymuszania siania konkretnych nasion - Martin, czy Ty w ogóle umiesz czytać ? czy dociera tam coś do puszki mózgowej ? 
ustawy o regulowaniu obrotem materiałem nasiennym są faktem, i jest to prawo silnie premiujące dużych producentów i sprzedawców, prawo to, połączone z cenowym dumpingiem powoli eliminuje dawne odmiany roślin, wyhodowane trudem wielu pokoleń rolników, dostosowane do warunków klimatycznych. Tyle, że te nasiona są darmowe, tzn są częścią ekosystemu i nie trzeba płacić żadnych licencji za ich wysiew. 
Nowe prawo zakazuje wysiewu samodzielnego własnych nasion, zmusza do kupowania za każdym razem. Bardzo łatwo jest doprowadzić do sytuacji, że w obrocie zmniejszy się ilość dawnych odmian.  
Ponadto przykładowe odmiany GMO są bardzo ekspansywne, co prowadzi do wymuszeń rozbójniczych dokonywanych rękami władz - zasiejesz własną odmianę, od sąsiada zawieje i sypnie ziarnem czy pyłkiem - i już jesteś przestępcą, bo masz na polu GMO, za które nie zapłaciłeś. Takie są precedensy prawne w USA, Indiach, Meksyku, Brazylii. 
Jeśli nadal nie potrafisz ogarnąć tych prostych związków patent-politycy-prawo-korporacje-korupcja no to chyba pozostaje Ci zmienić nazwę na "Audycja ludzi wolnych od myśli wszelakich".

Martin 2013-10-04

Ja się zgadzam, że ACTA była porozumieniem rozszerzającym zakres i skalę ochrony patentowej do kretyńskiej skali. 
 
Dlatego zresztą wspierałem te protesty. 
 
Ale panuję nad odruchem paniki w głowie i nie eskaluję zagrożeń w sposób graniczący z absurdem. ACTA do żadnego siania nie zmusza, żadnych wygranych procesów tego typu nie było. 
 
Zakładam, że czytałeś ustawę. Zacytuj mi które słowa "zakazują wysiewu samodzielnego własnych nasion". 
 
Czytać co prawda nie umiem za dobrze, ale za to umiem naciskać duży czerwony guzik z napisem "ban". Tak więc uprasza się o panowanie nad emocjami, pamiętając, że się tu rozmawia z żywymi ludźmi, nie z anonimowymi literkami na ekranie, które wszystko zniosą, bo mają taki obowiązek. 
 
Zwłaszcza kiedy się adresuje swoje tezy do admina. Netykieta + instynkt zachowawczy = długie, szczęśliwe lata publicznej rozmowy. 
 
My tu pilnujemy, żeby forma rozmowy była jako tako cywilizowana. Wszystko mi jedno jakie kto ma zdanie - jeżeli nie umie rozmawiać w cywilizowany sposób wyleci, choćby miał rację w 100% a za każdym słowem kryły się wieki mądrości.

RADesign 2013-10-04

"Nowe prawo zakazuje wysiewu samodzielnego własnych nasion, zmusza do kupowania za każdym razem." 
 
Może nie jest to w 100% jasne, ale słowa "zmusza do kupowania za każdym razem" są obowiązujące prawnie. 
Za każdym razem rolnik musi zapłacić opłatę od wysiewu. Nawet jakby dowiódł, że jego ziarna, to są w prostej linii ziarna które wysiewał jego dziadunio, i za każdym razem siali swoje własne. 
Posiadaczem licencji na każde odmiany stało się kilku trolli właśnie - bo jeśli rolnik nie ma licencji na własność to co rok musi płacić. Licencję na wysiew. Własnych nasion nawet. 
Nie może "samodzielnie" - to znaczy z tego co mu zostało i za darmo - wysiać. 
Nawet jak obsieje to co ma - to musi płacić licencję. 
Odpowiada za to ustawa o ochronie prawnej odmian roślin i prawo unijne. Jak jesteś naprawdę zainteresowany a nie zwyczajnie trollujesz, to sobie znajdziesz paragrafy. 
 
W naszej rzeczywistości wygląda to tak, że praktycznie nikt nie ma i nie miał możliwości aby zachować tyle materiału do wysiewu, zazwyczaj trzeba wszystko sprzedać, bo rolnik żyje na kredyt - do zbiorów. 
W ten sposób zniknęło z rynku wiele odmian lokalnych - nie było kasy na licencje, a sprzedawcy nie zawracali sobie głowy bioróżnorodnością. W tej chwili to sprzedawcy i Ci cwaniacy, którzy odpowiednio wcześnie "zaklepali" licencje na odmiany rządzą rynkiem.  
Zaś w krajach gdzie wprowadzano GMO struktura sprzedaży była ustawiana podobnie, przez kilka lat stosowano dumping+zastraszanie rolników którym wysiało się trochę ziarna od sąsiada -> dla świętego spokoju rolnicy zaczęli kupować Jedynie Słuszne Odmiany. 
 
Co do straszenia bananem - cóż Martin, być może nikt nigdy nie dał Ci takiego feedbacku, więc jesteś zaskoczony, ale rozmowa z Tobą przypomina czasem rozmowę ze ścianą. 
Można wymieniać, udowadniać, podawać przykłady, analogie, metafory, parafrazy i wuj wie co jeszcze, i nic. 
Może na fragmencik zareagujesz. A może nie. Twoje prawo nie odpowiadać, ale nie dziw się, że można dojść do wniosku, że nic nie dociera. Może się człowiek czasem wkurwić i wbić szpilkę żeby sprawdzić, czy to żyje. 
Skala dyskusji typu przełącznik - brakban - nie jest moją ulubioną, więc wybacz mi adminie. 
Bananuj wedle uznania. Albo nie bananuj. Albo bananuj. Najwyżej się obrażę i zostanie mi do słuchania tylko Krawiec i Radio Maryja. ;) 
Cukiereczki i ciasteczka.

Wiesiek 2013-10-05

Otóż Martin warto mieć szersze kręgi zainteresowań aniżeli wiara w utopijny wolny rynek, którym rządzą najwięksi złodzieje na ziemi wciskający ciemnoty niedouczonemu społeczeństwu. Podaję ci jeden z setek linków abyś mógł rozszerzyć swoją wiedzę o GMO i prawie autorskim storytel.republika.pl

Piotr 2013-10-06

Witam, proponuje material do dzialu CHWDP. Na youtube pt. bytowska policja w akcji.  
Pozdrawiam

Piotr 2013-10-06

Aa, widze ze juz bylo. Pozdrawiam

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:

ZUS nie chce 5 mld (2) - 9 dni temu

Black Friday po polsku (4) - 2 tygodnie temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 tygodnie temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 5 tygodni temu
Więcej audycji...
Jak wynajmować mieszkanie za darmo? (2) - 2 miesiące temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 miesiące temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 miesiące temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 miesiące temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 miesiące temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 4 miesiące temu


Nie będę płacił za Twoje mieszkanie (19) - 4 miesiące temu


Dlaczego nie warto wracać do Polski? (8) - 5 miesiące temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 5 miesiące temu


Wolnościowcy upadają (13) - 5 miesięcy temuW tym kraju wszyscy chcą Cię okraść (10) - 6 miesięcy temu

A klientów mamy w nosie (1) - 6 miesięcy temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 7 miesięcy temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 7 miesięcy temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 8 miesięcy temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 8 miesięcy temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 8 miesięcy temu


Wywiad z terrorystą (34) - 9 miesięcy temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 9 miesięcy temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 9 miesięcy temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 10 miesięcy temu


Nie wolno prowadzić firmy z knajpy (5) - 10 miesięcy temu


Lewak zmusza do picia wódki (9) - 11 miesięcy temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - 11 miesięcy temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (25) - 11 miesięcy temu

Marnowanie żywności jest opłacalne (6) - 11 miesięcy temu

No to nacjonalizujemy hazard (4) - 11 miesięcy temu

Warto być biednym (8) - rok temu

Czy Kościół kradnie? (5) - ponad rok temu
Poprzez wódkę cenzurują sklepy (8) - ponad rok temu


Jednolite okradanie podatników (6) - ponad rok temu


Na chuja nam dzietność? (13) - ponad rok temuJak spożywać piwo publicznie? (1) - ponad rok temu


Polska skazała terrorystę (6) - ponad rok temu
Człowiek, który dostał po d... (5) - ponad rok temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - ponad rok temuBandyta, ale polski bandyta (13) - ponad rok temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - ponad rok temu

Jak unikać długów? (1) - 2 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 2 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 2 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 2 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 2 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 2 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 3 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 3 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 3 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 3 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 3 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 3 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 3 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 3 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 3 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 3 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 4 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 4 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 4 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 4 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 4 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 4 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 4 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 4 lata temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 4 lata temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 4 lata temu


Co powinien spalić narodowiec? (61) - 4 lata temu
Czy wolno gwałcić publicznie? (17) - 4 lata temu


Ile dałbyś za dziecko? (25) - 4 lata temu


Jak kraść? (49) - 4 lata temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 4 lata temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 4 lata temu

Jak zabić krowę? (46) - 5 lata temu


Czy należy płacić podatki? (24) - 5 lata temu

Jak wycenić dziecko? (9) - 5 lata temu

MLM to ściema (67) - 5 lata temu

Dupy z Wykopu (40) - 5 lata temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 5 lata temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 5 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 5 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 5 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 6 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 6 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 6 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 6 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 6 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 6 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 6 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 6 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 6 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 6 lat temu

ACTA samo zło (87) - 6 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 6 lat temu

Naloty na graczy (17) - 6 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 6 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 6 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 6 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 6 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 6 lat temuPrzemyt to grzech! (39) - 7 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 7 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 7 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 7 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 7 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 7 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 7 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 7 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 7 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 7 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 7 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 7 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 7 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 7 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 7 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 7 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 7 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 8 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 8 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 8 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 8 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 8 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 8 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 8 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 8 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 8 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 8 lat temu


O buncie informatyków (8) - 8 lat temuUE powstała! (2) - 8 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 8 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Adam - - 50.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
opinie.info.pl - - 20.00
Pracawsieci.net - - 20.00
Zarabianie przez internet - - 20.00
Tomek - - 10.00
wypożyczalnia samochodów - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt