Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Dziś
21:00
Wydanie Główne
Jutro
21:00
konkurs & odc. o Terrym Goodkindzie, fantastyce pisanej przezeń i jej związkach z jego poglądami filozoficznymi z publicystą i kolibrantem Pawłem Tałajczykiem pod patronatem wyd. Rebis
Słuchaj radia
Wydanie Główne (8)
6 dni temu
Czy bańka już pękła?
Kto steruje ceną BTC? Czy kryptowaluty są pieniądzem? Dotacje dla twórców gier. Jak promować libertarianizm? Solidarność nie chce niskiego ZUS. Morderstwo przypadkiem. Wydaj BTC:...
Jan Fijor zaprasza (22)
3 dni temu
Jan Fijor mówi, że się zaczyna
Sytuacja w USA nie jest do pozazdroszczenia. To co Janek opowiada w audycji jako czarny scenariusz ziszcza się na drugi dzień w postaci rekordowych spadków i cen obligacji. W dzisiejszej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Konserwa 2013-12-24

Czarne święta!

Nadający: Kreator i Jabollissimus

O czarnych asfaltach spóźnionych dobrze ponad rok. O czarnym województwie, które chociaż czarne w ekonomii, może da złoty owoc. I o czarnym przywódcy - Nelsonie Mandeli, który pacyfistycznie wysadzał czarnych i białych za ich poglądy. Na koniec jeszcze szamocząca zmysły czarna kolęda i apel by się przejść do proboszcza (chodzi w czarnej sutannie). Ot, czarne Święta!
Pobierz [36,4 MB]

KOMENTARZE

dyzma 2013-12-25

Interesująca Audycja. W Polsce czarna dziura budżetowa, Mandela nie taki czarny jak go malują, coraz więcej białych pracuje na czarno, a Korwiś jest lewakiem :)  
Życzę wesołych Świąt i pozdrawiam Konserwatorów. 
PS 
Cóż to za piosenka na zakończenie? czy nie aby z jakiejś czarnej mszy...

Jąkała 2013-12-26

A propos środowisk "gazetowo-narodowych" przypomniał mi się filmik: www.youtube.com  
W końcu jest najlepszy skład Konserwy, ulubiony duet;) 
Mam nadzieję, że w audycji o JKM (jak już będzie) - Jabol nie będzie piep#zył bzdur jak bard od 7 boleści Marcin, co to założył ostatnio jakieś konklawe, czy tam inne enklawe.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2013-12-28

Pała z liturgiki dla tego gościa! Z wyjątkowej okazji dopuszcza się włączanie do mszy elementów, które są zgodne z duchem liturgii i właściwie dopasowane. Ale tak na stałe grzebać i np. po ogłoszeniach to odmawiać co tydzień to nadużycie i stawianie siebie jako dysponenta liturgii, zamiast Kościoła, który robi to, powołując specjalne komisje, i poprzedzając głębokimi studiami, wzywając przysługującej Kościołowi szczególnej asystencji Ducha Św. Jak chce dobrych modłów za ojczyznę, może np. wydać opracowanie inspirujące do dobrego układania odpowiedniego wezwania (a Ogólne Wprowadzenie do Mszału Rzymskiego (zresztą za św. Pawłem w Biblii) wymienia to wśród standardowych wezwań modlitwy powszechnej, czyli modlitwy wiernych, która po soborze jest obowiązkowym elementem mszy z ludem). Lub wzywać do sprawowania np. 1 mszy w miesiącu specjalnie w tej intencji. Ewentualnie poza mszą jakieś pobożne praktyki proponować. Jestem zniesmaczony okazanym (i niestety nieodosobnionym) lekceważeniem dla mszy i w ogóle liturgii - źródła i szczytu (jak to określa Sacrosanctum conciclium) życia wspólnoty chrześcijańskiej.

Jabollissimus 2013-12-28

Ostro zajechałeś Byte. :P Ale nie zaorałeś. Nie rusza się treści, formy zaś się przez wieki zmieniały, i bywają różnice lokalne. Przedstawiony apel nie jest destruktywny, a par excellence konstruktywny. Niczego nie psuje, a buduje. Nie rozumiem twojego oburzenia.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2013-12-29

@Jabollissimus (4): Nie ma przeciwwskazań, żeby tę modlitwę odmawiać poza mszą. Natomiast takie „dopalanie” mszy (która sama w sobie jest zwykle sprawowana marnie), i to w sposób regularny, byłoby przeciwne zasadom liturgii i przykładem dowolnej ingerencji w coś, co należy traktować jako otrzymane, a nie wyprodukowane. Nie po to Kościół tak podkreśla (odsyłam do stosownych dokumentów, w tym wymienionych poprzednio) potrzebę integralnego traktowania świętej liturgii, żeby ludzie (często niestety też księża) z doraźnych potrzeb (politycznych, estetycznych (np. „Ave Maria” na ślubach - częste nadużycie), czy też „duszpasterskich” (uniwersalne słowo do wycierania pyska)) uznawali się za mądrzejszych i wchodzili z butami bez żadnego studium zgodności z duchem liturgii, konsultacji z władzą kościelną (co najmniej biskup to musi być), ani zakorzenienia w tradycji liturgicznej (co jest jednym z wymogów podanych przez Sobór).

Jabollissimus 2013-12-30

Proste pytanie: jest to sprzeczne z duchem?

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2013-12-30

Tak. Msza stanowi pewną całość, także pod względem euchologicznym. Żeby pozwolić we właściwy sposób, niezaburzający tej całości ani pod względem treści, ani charakteru właściwego akcji liturgicznej, na włączanie modlitw w potrzebach uznanych przez wspólnotę za szczególnie istotne, zostały przeidziane odpowiednie rozwiązania, które rozeznano jako zgodne z duchem liturgii. Jest ich wiele, znacznie więcej niż przed soborem. Są liczne formularze mszalne, msze wotywne i w szczególnych intencjach, jest V modlitwa eucharystyczna, jest możliwość łączenia mszy z poszczególnymi częściami liturgii godzin, no i wspomniana już modlitwa wiernych, gdzie odpowiednie wezwanie można rozbudować. W wyjątkowych okolicznościach (ale nie jako coś na stałe i np. przez rok, lub do odejścia zarządzającego to proboszcza, praktykowane) przewiduje się także dodanie jakiegoś elementu po Komunii (po modlitwie kończącym liturgię eucharystyczną). Mogą to być np. świadectwa, obrzędy błogosławieństw (niektóre mają nawet specjalnie opracowane wersje na przypadek robienia ich w ramach mszy), czy dodatkowa modlitwa. Nie widziałbym przeciwwkazań, gdyby np. w kaplicy sejmowej na inaugurację kadencji we mszy w tym miejscu tę modlitwę dodano - to właściwy czas i miejsce. Natomiast w parafiach bardziej właściwe byłoby zorganizowanie publicznych modłów, być może z wykorzystaniem tej właśnie modlitwy, a także wspomnianego też różańca, w budynku kościoła w czasie innym niż msza, poza liturgią. Nalegam (jak i Kościół nalega, choć większość księży nie tylko nie naucza tego wiernych, a wręcz sama olewa) na rozróżnianie liturgii i innych wspólnych pobożnych praktyk.

Jabollissimus 2013-12-30

Nie, nie jest sprzeczne z duchem prawa. W apelu nie ma mowy o każdej mszy, ale po prostu o mszy. Apel zachęca do pójścia do proboszcza z taką propozycją, to proboszcz, jako kształcony w prawie winien wybrać czy i w jaki sposób to zrealizować.

Jabollissimus 2013-12-31

Jeśliby się Konserwa sylwestrowa nie wrzuciła poprawnie na czas - jest do odsłuchania tutaj: www.radiownet.pl

Mateusz_Imperialista_Zionista_Kolonialista 2014-01-03

Nareszcie mialem chwile na odsluchanie. Bardzo fajna audycja.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2014-02-15

A, to zwracam honor, jak to się mówi, jeśli rzeczywiście chodziło o jednorazową modlitwę, uzasadnioną okolicznościami. Niestety znam wyłącznie inną praktykę, i to nawet w mojej parafii za poprzedniego proboszcza. 
 
O tym zaś, kiedy ustanawianie przepisów jest przejawem zbytniego formalizmu, który, jak pisze św. Paweł, jest zabójczy i przeciwstawny Duchowi Św., a kiedy stosowanie się do nich w Kościele, który cieszy się Jego stałym natchnieniem, jest wyrazem posłuszeństwa temuż Duchowi, znakomicie pisze i wyraża to, co mam w ripoście, ten oto wielce przeze mnie ceniony kandydat do beatyfikacji: blachnicki.oaza.pl

Dodaj komentarz...

Kreator i Jabollissimus

Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo Konserwa Każdy jest konserwatystą, tylko jeszcze o tym nie wie. Na żywo we wtorki o 22:22 Inne audycje tego autora:


ANP#5, [kocham Polskę], ZS 3, ZAD.1 (1) - 10 miesięcy temu


Więcej audycji...

Kryptoreklama Kaczmarskiego - ponad rok temu
Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - ponad rok temu


Chiny i Brexit | Konserwa 2.0, #23 (1) - ponad rok temu


TK w sejmikach | Konserwa 2.0, #17 (7) - ponad rok temuŚródroczna szopka improwizowana (1) - ponad rok temu

Równość - sruwność. (1) - 2 lata temu

Ludobójstwo - film - 2 lata temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 4 lata temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 4 lata temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 4 lata temu

Plotki, ploteczki (1) - 4 lata temu


Zabory Ukrainy? (6) - 4 lata temu

Kabaret z Konserwą (4) - 4 lata temu

O masonerii (15) - 4 lata temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 4 lata temu
Czarne święta! (11) - 4 lata temu

Bierzemy to na gołą klatę! (3) - 4 lata temu

Właściciele Polski (12) - 4 lata temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 4 lata temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 4 lata temuMrowisko masonerii (38) - 5 lata temu

Polska - Afryka Europy (13) - 5 lata temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 5 lata temuWlepy AgenTomasza (1) - 5 lata temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 5 lata temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 5 lata temu

Kto gardzi Lechem Kaczyńskim? (1) - 5 lata temu
Jan Pietrzak (24) - 5 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 5 lat temu

Punki i hipstery (16) - 5 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 5 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 5 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 5 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 5 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 6 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 6 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 6 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 6 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 6 lat temu

Krzyż w PE (47) - 6 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 6 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 6 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 6 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 6 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 6 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 6 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 6 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 6 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 6 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 6 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 6 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 6 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 6 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 6 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 6 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 6 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 6 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 6 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 6 lat temu


Precz z Halloween (69) - 6 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 7 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 7 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 7 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 7 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 7 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 7 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 7 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 7 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 7 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 7 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 7 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 7 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 7 lat temu

Konserwa (testowa) 2 (9) - 7 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 7 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt