Facebook
Podpis:
Numer GG:

Dziś
21:00
Jak i czym kogoś otruć? gość: Faraday007
Jutro
21:00
Jan Fijor: Przepraszamy, ale Janek podróżuje w takim miejscu, z którego nie może nadawać!
Słuchaj radia
Wydanie Główne (8)
dziś
Wywiad z terrorystą
Dziś Hugo z Martinem rozmawiają z Kamilem oskarżonym o terroryzm i z Markiem oskarżonym o rozpasanie alkoholowe. Jeden poległ, drugi wygrał...
ALBRECHT o nieruchomościach (3)
dziś
Zwiększamy skalę naszego działania
Dziesiątki nowych spotkań z inwestorami, miliony kapitału do zagospodarowania i międzynarodowe projekty inwestycyjne. Informacje o spotkaniach networkingowych znajdziesz na...
Programista Na Emigracji
dziś
Gruby kot nie poluje - o wypaleniu i stagnacji w rozwoju
Wpis na blogu do audycji: http://www.javadevmatt.pl/gruby-kot-nie-poluje/

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2013-12-31

Jan Fijor - Dyskryminacja

Nadający: Jan Fijor

Tym razem zastanawiamy się, czy dyskryminacja istnieje?
Pobierz [51,8 MB]

KOMENTARZE

Kwiat126p 2013-12-31

kamil C. ma calkowita racje z tym zatrudnieniem meżczyzny jezeli nie lubi kobiet w pracy. Bo jakby zatrudnił niby lepszą kobietę to miałby z nią gorszy kontakt, relację i współpraca z taką układałaby mu się fatalnie. Tak jakbym zatrudnił kogoś kogo nie lubie z kim skonfliktowałem się ostro. Każdy ma prawo wyboru komu sprzeda, kogo zatrudni a jego motywacja i powody to jego osobista sprawa. Dopiero osoba trzecia interpretuje to sobie jako przejaw dyskryminacji i pragnie wykozystać to prawnie przeciwko temu kto nie spełnił jego oczekiwań(nie zatrudnił badź czegoś mu nie sprzedał). Dyskryminacja to tylko narzędzie, pałka ideologiczna stworzona na potrzeby ludzi którzy nie potrafią osiągnać celu za pomocą swoich umiejętności więc osiągają je za pomocą koloru skóry, orientacji itd. Oczywiscie nie tylko o to chodzi.

Miodek 2013-12-31

Kamilu, 25 grudnia! Nie 25 grudzien. Wyjatkiem jest 1maj. 
Nie komentowal bym tej wpadki, ale zawsze podajesz date z bledem. 
Jak chcesz byc konsekwentny to mow: dzisiaj jest dwadziescia piec grudzien.

jan M Fijor 2013-12-31

@fiat 126p  
jeśli ktoś zatrudnia lepszego, to w jaki sposób może mieć z nim gorszy kontakt. Człowiek wybiera wedle własnej skali użyteczności. Ktoś, kto na skali użyteczności stawia wyżej czynniki nie mające wpływu na wykonywaną pracę (np. rasa, płeć) zachowuje się jak człowiek niespełna rozumu, który dąży do obniżenia użyteczności. Przykładem może być kupowanie tego co polskie, mimo iż koreańskie czy japońskie jest lepsze. Satysfakcja z narodowości produktu nie oznacza, że osiągnęliśmy wyższą użyteczność w biznesie.

jan M Fijor 2013-12-31

Chory antysemita wybierze lepszego lekarza Żyda, albo zaryzykuje śmierć z ręki lekarza katolika.  
 
pozdr

Łukasz 2013-12-31

@jan M Fijor  
moja propozycja odnośnie tematu audycji: koszty uzyskania przychodu w firmie i jak je tanio podwyższyć

Rafiał 2013-12-31

Prawda Janku, ale to jednak pracodawca ma wybór i nawet jeśli jest niespełna rozumu to nie możemy go zmuszać do zatrudniania "kogoś lepszego" jeśli tego nie chce. A właśnie parytety, sprawy o dyskryminacje i inne takie go do tego zmuszają co jest naruszeniem jego wolności.

Kwiat126p 2013-12-31

Janku. Nawet Tad Witkowicz mowil jak wazne jest zaufanie miedzy pracownikami w firmie dla jej sukcesu czyli dla biznesu. Antysemicie bedzie sie gorzej pracowalo z żydem co moze przełożyć się na wyniki firmy, konflikty w niej i spięcia wynikające z uprzedzeń obydwu. Firma wg moich wyobrażeń przynajmniej to musi być jak najbardziej zgrany team. W takim wypadku umiejetnosci tego pracownika mogą pójść w gwizdek jeżeli będzie kwas miedzy szefem antysemitą a pracownikiem żydem(ktorego zatrudnił bo powiedzmy nakłonił go ktoś, że mimo wszystko bedzie to lepszy wybór). Czy sie myle? Jeszcze jedna ważna sprawa. Każdy powinien mieć prawo do swoich uprzedzeń o ile nie dochodzi do realnej przemocy. Nie można człowieka zmuszać żeby myślał tak jak on chce i lubił to co on lubi. To już jego sprawa, jego firma, jego interes i jego odpowiedzialność jak słusznie zauważyłeś.

cracko 2013-12-31

Janek, nie masz racji w tym przypadku. Podpisuję się pod słowami Kamila. Nie ukrywam, że troszkę śmieszkowałem pod nosem w trakcie audycji bo wydałeś książki gościa którego poglądom odmawiasz racji. Mam na myśli Rothbarda, który podkreślał na każdym kroku, że człowiek działa żeby zastąpić stan obecny lepszym stanem w przyszłości - czyli żeby odnieść korzyść PSYCHICZNĄ! Nawet w "Ekonomii wolnego rynku" pada dokładnie takie słowo wiele razy. Dlatego jakiekolwiek argumenty o tym, że zatrudniając gorzej wykształconą brunetkę zamiast lepiej wykształconej rudej w wyniku czego ponoszę straty finansowe można odłożyć na bok. Jeżeli mimo strat obecność brunetki sprawia że mam zaciesz na twarzy od rana do wieczora to znaczy, że jest to dla mnie ważniejsze niż strata finansowa. Wynika z tego jasno, że odniosłem korzyść psychiczną bo inaczej bym tak nie postąpił. Zgodnie z zasadą ludzkiego działania serwowaną przez ASE. Pozdrawiam.

Piotrek 2013-12-31

Nie spodziewałem się, że będzie audycja w święta, bo nawet ja byłem offline. Zawsze miło posłuchać Janka. 
 
Pomyślności w nowym roku !

Michał 2014-01-01

Pogromcy kaczek - 04 styczeń AXN Black Polska rozpoczyna nadawanie serii.

LordBlick 2014-01-01

Drobna uwaga techniczna: znowu z jakiegoś powodu Janek niedosłyszy.

kobza 2014-01-02

Nie można porównywać dyskryminacji homoseksualizmu do dyskryminacji np pedofilii. Czym innym jest dyskryminacja Żydów, a czym innym brak akceptacji dla "zupy owocowej". Ręce opadają, jeśli ktoś nie widzi tutaj różnicy.

Robi 2014-01-02

Panie Janie, mam 1 tys. dolarów do zainwestowania na giełdzie. czy można z tego w niecąły rok zrobić ponad 200 mld dolarów i stac się najbogatszym człowiekiem na świecie i jednym z bogatszych w historii (Rockefeller u szczytu miał aż ponad 660 mld dolarów)? Powie pan, że nie można. a jednak można!!! 
wyborcza.biz

Łukasz 2014-01-02

@13 Tak, można, szansa to jeden do duodecyliona (jeden i 72 zera).

AKSORZ 2014-01-03

W moim mieście (woj pomorskie) niestety jak to w Polsce od lat przygotowywano się do inwestycji budowy mostu przez Wisłę , który bardzo udogadnia połączenie z Trójmiastem. I wreszcie jest - inwestycja ruszyła i co !!! Biedni ekolodzy - margines społeczny pojawił się spod ziemi i zablokował inwestycję na którą dziesiątki tysięcy ludzi czekało. Powodem były jakieś tam minogi czy inne ustrojstwo. Gdy to "jakimś cudem" pominięto ekolodzy w liczbie ok. 20 osób po raz kolejny zablokowali inwestycję bo - migrujące ptaki będą się rozbijały o przęsła mostu. I znów kilkadziesiąt tysięcy osób w stresie bo inwestycja zawisła na stryczku. Więc kurde ja tak samo jak pan Janek nie rozumiem jak dyskryminowana mniejszość może mieć wpływ na życie społeczne czy to w przypadku show tv , czy to w przypadku inwestycji.

Daniel Piesto 2014-01-04

#2 Miodek, przecież zrozumiałeś to w czym problem?

CA 2014-01-05

Panie Fijor, wydawać tak dobre książki i nie stworzyć dla nich wersji elektronicznych to skandal. 
 
Pozdrawiam

jan M Fijor 2014-01-05

@CA gdybyś się wysilił to byś znalazł co najmniej 6 e-bookow, ktore wydalem kilka lat temu. sprzedają sie dość słabo, więc z tym wstydem, to nie jest aż tak źle. Mimo to nbie załamuję się i uruchamiam właśnie dalsze ksiązki elektroniczne. mamy już 2 audiobooki, w robocie kolejne 3. Ukłony.

LordBlick 2014-01-06

@CA, a masz sposób na uchronienie się po zainwestowaniu w tłumaczy itd. przed chomikami itp. ? ;)

Seba 2014-01-07

Kiedy książka o prokuratorach, kolejna część po tej jak uważać na urzędy skarbowe?

jan M Fijor 2014-01-09

1. Czy ktoś ze słuchaczy chciałby zostać wolontariuszem na rzecz Instytutu Carla Mengera? Konkretnie chodzi o stworzenie strony internetowej instytutu. 
 
2. książki o prokuratorach nie będzie, bo raz, że autorzy boją się prokuratorów, a dwa, bo ten tema mało kogo obchodzi. Zasady bezpiecznego biznesu w ciągu 7 lat od ukazania się (czy to nie ciekawe, że książka jest nadal aktualna) kupiło niespełna 2000 osób. Jak na kraj liczący 3 mln prywatnych firm, jest to liczba śmiechu warta. ludzie wolą iść do kryminału za brak przecinka w fakturze VAT, zamiast kupić ksiązkę, która by im rozjaśniła obraz sytuacji.  
 
ukłony

CA 2014-01-11

Jak będzie ebook to ja kupię zasady bezpiecznego biznesu;) 
 
Pozdriawiam!

ZnowuOn 2014-01-14

Panie Janie, 
ostatnio często leci powtórka audycji "Dlaczego nobliści pochodzą z USA" i pod koniec mówił Pan że trzeba będzie zrobić audycję o spóźnianiu się i prosił Pan też żeby panu przypomnieć, bo to dobry temat do omówienia. 
 
Tu link do audycji: 
 
www.kontestacja.net 
 
proszę przewinąć do 61 minuty i 30 sekundy.

Gregorius 2014-01-14

Ok, odpuściłem sobie elaborat. 
Jak ma być dobrze nam i im, to niech rząd odpier... się od ludzi. 
Zgadzam się z Kamilem, nikt nie powinien mi mówić z kim chcę pracować i co jest dla mnie wartością, której na pieniądze nie przełożę. Swoją droga jakoś o parytetach ucichło... 
Ale np. ostatnio słyszałem, że już nie zjemy wędzonej wędliny tylko smarowaną. Człowiek wędził mięcho odkąd udało mu się skrzesać pierwszą iskierkę i podpalić jakiś mech i połowę prehistorycznego lasu. A tu masz, kolejny wynalazek. Żebyśmy raka nie dostali jest euro dyrektywa, że wędzić nielzja. Wolałbym, żeby ktoś zrobił eurodyrektywę, byśmy kurwicy nie dostali niż raka.

CA 2014-01-15

Panie Janku, 
 
Jeśli mam pierwsze wydanie książki Metody zdobywania klientów... to warto kupić drugie wydanie? 
 
To tylko dodruk czy poszerzona wersja? 
 
Pozdrawiam!

TT 2014-01-19

na swiecie wiekszosc wierzy w nauke a nie zabobony, ktore reprezentuje gej albo katolik.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Program miesiąca
złoty!

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:
Jan Fijor - Roboty kradną pracę? (24) - 6 tygodni temu


Jan Fijor - A narzekam sobie dzisiaj (19) - 8 tygodni temu


Więcej audycji...
Jan Fijor - Najbogatsi ludzie rotują (15) - 2 miesiące temu

Jan Fijor - O lewackim Hollywood (6) - 2 miesiące temu

Jan Fijor - Spotkam się z Trumpem (23) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Nowe obywatelstwo Janka (5) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Powrót z Białorusi (3) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Wolny monopol (21) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (12) - 5 miesiące temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 6 miesięcy temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 6 miesięcy temu
Jan Fijor - Oszukańczy Wolontariusz (18) - 8 miesięcy temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 8 miesięcy temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - O palancie z Kontestacji (35) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 9 miesięcy temuJan Fijor - To Polacy Panie Kolonko (21) - 10 miesięcy temu


Jan Fijor - On wcale nie mówi jak jest (30) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - ksiądz Zieba zlewaczal (9) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - TRUMP (34) - 11 miesięcy temu

Dlaczego Janek nie kupił złota? (22) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - Jak znaleźć sponsora (9) - ponad rok temu
Jan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - ponad rok temu


Jan Fijor - Pranie pieniędzy na dom (34) - ponad rok temu

Jan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - ponad rok temu


Jan Fijor - Illinois vs Oklahoma (20) - ponad rok temuKomu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jednak się walnęliśmy (12) - ponad rok temu


Jan Fijor - Super Kandydatka z PO (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - ponad rok temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - ponad rok temu

Jan Fijor - Same niedobre rzeczy (10) - ponad rok temu


Bierzcie zasiłki (31) - ponad rok temu


Jan Fijor - Podatek katrastrofalny (10) - ponad rok temu

Jan Fijor - Pomysły na biznes (7) - ponad rok temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - ponad rok temu


Jan Fijor - Wybory (19) - ponad rok temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - ponad rok temu

Jan Fijor - O Ameryce Łacińskiej (14) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (29) - 2 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 2 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 2 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 2 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 2 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 2 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 3 lata temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 3 lata temu


Kierowcy LPG są dyskryminowani (13) - 3 lata temu

Wolny rynek — wprowadzenie (38) - 3 lata temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 3 lata temu
Jan Fijor - Emp@tia (5) - 3 lata temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 3 lata temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 3 lata temu


Słuchacz w długach (30) - 3 lata temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 3 lata temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 3 lata temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 3 lata temu

Bardzo smutny Janek (47) - 3 lata temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 3 lata temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 3 lata temu

Janek zbankrutował (20) - 3 lata temu


Blacha wie co mówi (37) - 4 lata temu

Fijor idzie w politykę (37) - 4 lata temu

Ostro (63) - 4 lata temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 4 lata temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 4 lata temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 4 lata temu

Czy istnieje strata społeczna? (24) - 4 lata temu


Czy alkoholik jest racjonalny? (61) - 4 lata temu


Czym jeździ milioner? (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 4 lata temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 4 lata temu

Jan Fijor- Zmęczenie bogactwem (28) - 4 lata temu


Jan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 4 lata temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 4 lata temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 4 lata temu

Jan Fijor - Długi (117) - 4 lata temu


Bogaty może dłużej (48) - 4 lata temu


Komentarze pomysłów na biznes (32) - 4 lata temu

Co Janek zrobił z ogórkami? (37) - 4 lata temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 4 lata temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 4 lata temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 5 lata temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 5 lata temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 5 lata temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 5 lata temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 5 lata temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Rozmowy znad Turcji (44) - 5 lata temu

Jan Fijor - pośrednicy (23) - 5 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 5 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 5 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 5 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 5 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 5 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 5 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 5 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 6 lat temu


Oburzeni (11) - 6 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 6 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 6 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (31) - 6 lat temu

Portugalia (17) - 6 lat temu

Wy ćwoki (15) - 6 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 6 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 6 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 6 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 6 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 6 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 6 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 6 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 6 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 6 lat temu


Żona milionera (10) - 6 lat temu

Afryka Afryka (27) - 6 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 6 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 6 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 6 lat temu

Fijor w Californi (17) - 6 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 6 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 6 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 7 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 7 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 7 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 7 lat temuPaństwowe akcje (20) - 7 lat temu


Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 7 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 7 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Przeprowadzki Międzynarodowe - - 25.00
WordPress Developer - - 39.00
Suplementi.pl - Odżywki i suplementy - - 20.00
Chwyty Gitarowe - - 30.00
Wypożyczalnia samochodów Odkryj-Auto - - 30.00
Montaz-Anten.PL - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt