Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Nie
20:00
Dziś "Firma na emigracji" na żywo!
Pon
21:00
Wydanie Główne: Nadający w trasie i muszą odwołać najbliższą audycję!
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (1)
dziś
Amerykański fiskus a Polacy
O eksporcie polskiej myśli przedsiębiorczej i praktyki. Najpierw do USA, potem wszędzie, dokąd się naród przeprowadza.
Państwo Piesto
przedwczoraj
Ekipa Remontowa - Kogo Polecamy
Dla tych, którzy nie mogli posłuchać naszego na żywo podrzucamy go jeszcze raz. Opowiadamy jak współpracować z ekipą remontowo-budowlaną. Dlaczego warto zlecić zrobieni remontu...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Wydanie Główne 2014-02-10

Przepracowała 17 lat w ZUS-ie

Nadający: Marcin Hugo Kosiński

Rozmawiamy z Agnieszką i Michałem, którzy od dwóch tygodni sa na emigracji w Anglii, a wcześniej przepracowali 17 lat w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i państwowym koncernie. O rzeczywistości urzędów i motywów wyprowadzki.
Pobierz [68 MB]

KOMENTARZE

kontestatornia 2014-02-11

Nie ma nic bardziej bezczelnego jak nasyfić, a potem dać nogę.

Sarmata 2014-02-11

Oczekujemy publicznych przeprosin za prace w ZUS-e, jako kolaboracji z diablem.

rafał kamiński 2014-02-11

hugo, już 2014, zmień kalendarz.

rafał kamiński 2014-02-11

no to mają połapane w urzędach :P

rafał kamiński 2014-02-11

rety co za kaszanka...

BlackEmperor 2014-02-11

@1  
 
„Przynieście szybko najlepszą szatę i ubierzcie go; dajcie mu też pierścień na rękę i sandały na nogi! Przyprowadźcie utuczone cielę i zabijcie: będziemy ucztować i bawić się, ponieważ ten mój syn był umarły, a znów ożył; zaginął, a odnalazł się". 
 
Gratuluję odważnej decyzji życiowej i przejścia do produktywnej części gospodarki.  
 
Bardzo dziękuję, za informację z wnętrza ZUS. Będą one dla nas silnymi argumentami w każdej dyskusji z jego zwolennikami.

BlackEmperor 2014-02-11

A ogólnie to bardzo ciekawa audycja! 
 
Wykopiemy?  
www.wykop.pl

Karol 2014-02-11

Nie jest prawdą, "cenzura nie w kontestacji" a nawet są to brednie. Kiedyś zostałem tutaj zbanowany za krytykowanie OJCA DYREKTORA :)

KamilS 2014-02-11

@Karol 
 
Ale to pewnie przez Martina? ;)

RAdesign 2014-02-11

Małe miasto i pensja 2000 i premie kwartalne 600 zł to są bardzo dobre warunki jak na prowincję i dość mało wymagającą pracę. 
 
Bo powiedzmy sobie szczerze - w korpo jest duuuuużo większa potrzeba bycia na bieżąco z procedurami, przepisami, etc. 
A pensje początkujących "klepaczy" cze "ekantów" takie same, i to w dużych miastach. 
Do tego ZUS to praca 8 godzin, koniec. 
 
Wychodzi na to, ze kilkoma zmianami przepisów można zlikwidować kilkadziesiąt tysięcy miejsc "pracy" w ZUS =)

RAdesign 2014-02-11

Jeszcze porównanie "samopoczucia" urzędników czy pracowników w UK. 
Tam przeciętna pensja wystarcza na luźne życie, zakup domu, regularne wakacje czy zakupy nowych ubrań czy rozrywek. 
 
Tutaj jest to trudne. Bardzo trudne. Siła nabywcza przeciętnej pensji w Polsce jest kilkukrotnie niższa. 
 
Być może stąd te "kwaśne miny" ?

Karol 2014-02-12

Obojętnie przez kogo, domagam się przeprosin w związku z tą sprawą.

Emper 2014-02-12

@10 
No właśnie. Ludzie! Co jaką cieżką cholerę wy tkwicie na tej prowincji, gdzie bezrobocie dochodzi do 25%, jeśli wystarczy ruszyć tyłek 50-100km i przeprowadzić się do miasta?  
Dobrego pracownika się szanuje, bo jest ich mało, a nie nim pomiata? Gdzie 2000 na rękę to nie jest wielka łaska tylko w wielu branżach normalna płaca? 
 
Tutaj macie dane za październik 2013. Proponujuję znaleść swoją miejscowość a następnie porównać z top10: 
 
www.stat.gov.pl 
 
Poznań 4,2%, Warszawa 4,8%, Sopot 4,8%, Katowice 5,4%, Wrocław 5,7%, Kraków 6%, Bielsko-Biała 6,2%, Gdynia 6,3%, Gdańsk 6,7%, Opole 6,8% 
 
 
08:46 2014-02-12

darek 2014-02-12

Bardzo dzięki za fajną audycję - poznajemy codzienną rzeczywistośc "biednych" polskich urzędników. Można było spytać ile zarabiali w Polsce i na ile liczą, że będą zarabiali za granicą - czyli ile kasy trzeba na tzw normalne życie ? 
Pewno nie mają dzieci, że się zdecydowali na wyjazd - tak zgaduję. Zabrakło też pytania do Agnieszki - czy to ona sama się zwolniła z ZUSu ? jeżeli tak, to obstawiam, że to niesłychany ewenement w dziejach ZUSu, bo stamtąd nikt się nie zwalnia. 
Agnieszka była dość otwarta, bo się zwolniła i jest za granicą - normalnie jakby jeszcze pracowała, to pewno bałaby się mówić. 
 
Jeżeli w ZUSie mają 7 minut na petenta to wychodziłoby przez 8 godzin około 60 petentów. Wydaje mi się, że obsługa klienta powinna być automatyczna i przez internet, a tylko nietypowe sprawy powinny być załatwiane osobiście. Po co całe te zaświadczenia, wystarczyłoby, że Urząd Skarbowy miałby połączenie z bazą danych ZUSu i sam sprawdzałby czy ktos nie zalega.  
 
To jest ogromny kawał nikomu niepotrzebnej roboty. - to całe wydawanie zaświadzeń o niezaleganiu. Czy to nie paranoja, że w 21 wieku trzeba osobiście pojechać do ZUSu i tam stać po to by dostać jakąś karteczkę z pieczątką, na której jest napisane, że ktos z czymś nie zalega. Następnie trzeba z tą karteczką jechać osobiście do Urzędu Skarbowego lub banku - i następnego dnia ta karteczka i tak może być nieaktualna, albo nawet jest nieaktualna już w momencie jej wystawiania. 
 
Mam następny pomysł na audycję - zaproś Hugo urzędnika, co rozdaje europejskie dotacje.

qwerty 2014-02-12

Ten koleś nie może zrozumieć, że każda firma musi mieć pracowników którzy wykonują swoją prace tanio. Często są to młodzi bez doświadczenia oraz doświadczonego który zadba o to by młody nie wykonał pracy źle. Żadna firma nie wytrzyma z samymi doświadczonymi dobrze opłaconymi pracownikami bo zawsze jest praca którą może zrobić ktoś tańszy a firmie może opłaca się płacić za samoloty dla prezesa to oszczędność dla firmy za taki lot to może być dać kilka roboczo godzin - kilka tysięcy złotych. A to że urzędnicy są w Polsce jacy są to wina tego, że zatrudnia się po znajomościach a nie po umiejętnościach (i brakuje tego by w nich zwalniać i robić realną ocenę obsługi).

darek 2014-02-12

A propos Agnieszki, to ciekawe jakie będą jej losy ? Jedyną jej pracą w życiu był ZUS, nigdzie indziej nie pracowała. Potrafi tylko wystawiać jakieś zaświadczenia - na dobrą sprawę ma zerowe kompetencje na rynku. Nie zna języka angielskiego. Pewno czeka ją bolesne zderzenie z rzeczywistoscią.  
 
Będzie zaczynać od absolutnego zera. Ludzie pracujacy w urzędach często polegają wyłącznie na rutynie, robią wiele lat to samo i nie zdają sobie sprawy z ogromu zmian jakie cały czas następują w sektorze prywatnym i że nie ma tam bezpieczeństwa i stabilizacji.

AKSORZ 2014-02-12

Czy Agnieszka i Michał mają dzieci? Bo wydaje mi się że nie mają , bo tak jakoś lajtowo mówią tylko o sobie i swoich problemach. Gdy ma się np dwójkę dzieci to już nie jest taka sielanka wyjechać z Polski. Z reguły kończy się to wieczną rozłąką na granicy rozbicia małżeństwa.

darek 2014-02-12

Co do zarobków prezesa.  
Może prezes zarabia 200.000 zł na miesiąc. Co dawałoby przy 170 godzinach pracy miesięcznie około 1176zł na godzinę. 
Jeżeli bilet lotniczy pozwoli zaoszczędzić 3 godziny to byłaby oszczędność ponad 3 tysięcy. Porównując to z kosztem biletu - pewno byłby znacznie mniejszy. Czyli wychodzi, że samolot jest opłacalny przy bardzo dużych zarobkach.

Lutzky 2014-02-12

Jak się chce w życiu stabilizacji i możliwości awansu to najpierw trzeba być w czymś specjalistą. Bo specjalista nie boi się zwolnień. Jak go zwolnią to dostanie pracę taką samą lub lepszą a najczęściej to on sam chce się rozwijać i zmienia firmy.  
 
Goście widać mają typowe podejście etatowe na zasadzie dochrapać się jakiejś niewymagającej pracy i do emerytury robić jedno i to samo. Najlepiej bez jakichkolwiek obowiązków, podnoszenia kwalifikacji, ryzyka natomiast z masą przywilejów i komfortu psychicznego. 
 
Słowa klucze: bezpieczeństwo, stabilizacja, pewność, godne warunki itp. czyli roszczeniowa postawa do wszystkich wokoło bo mi się należy z urzędu. 
 
Jak ktoś nieprzymuszenie pracuje 17 la w jednym miejscu to wcale nie jest mu tam źle.

darek 2014-02-13

Jak tak słuchałem audycji i opowieści o tajemniczych klienatch kontrolerach w ZUSie to przypomniała mi się bardzo znana książka na ten temat. Nie wiem czy jeszcze teraz jest, ale kiedyś była ona nawet lekturą szkolną. 
Jest to REWIZOR - Antoniego Czechowa. Książka doskonale opisuje strach urzędników przed tajemniczym rewizorem przysłanym przez stolicę. Wypisz wymaluj, ta sama historia powtarza się po raz kolejny i znowu urzędnicy drżą przed rewizorem tak jak było to w 19 wiecznej Rosji. Ta sama komedia od wieków.

jkl 2014-02-13

Może komuś się spodoba - gościu mówi o ekonomii i o tym jak patrzeć na wypowiedzi rządzących. 
 
www.youtube.com

RAdesign 2014-02-13

@ 20 Darek - Tak! =) 
 
To dokładnie jest standard carski, dokładnie jak ten etatyzm. 
 
Jak się poczyta historię losów przeciętnych inteligentów, przykładowo w takiej Warszawie, to główną nadzieją przeżycia było dochrapanie się stanowiska państwowego. 
A był to proces na lata, żmudny jak konkury - zaczynając od najniższego, musiałeś usługiwać starszemu stopniem urzędnikowi, robić sprawunki, sprzątać, etc, a na końcu wpłacić łapówkę, żeby wykupić stanowisko.  
I tak po kolei - lata poniżania, oszczędzania na łapówkę dla starszyzny i potem wymarzony awans. 
 
Coś podobnego jak w krajach "bakszyszu" czy też nawet starożytnych, przypominają się wzorce włoskie - żeby wkupić się w politykę, trzeba było kasy, więc znaczny zostawał konsulem na prowincji, tam grabił podatkami ile wlezie, żeby uzbierać na lepsze stanowisko w Stolicy.

Adrian 2014-08-22

Mentalność prawdziwego urzędnika: nie pododoba mi się praca w urzędzie, ale ludzie mówią, że ciężko o pracę, więc przez 17 lat nawet nie spróbuję pomyśleć o szukaniu innej. A broń boże żadnego dokształcania się. Dopiero jak mnie zwolnią to wyjadę do innego kraju i będę liczyć, że wszystko się cudownie odmieni:)

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:

ZUS nie chce 5 mld (2) - 9 dni temu

Black Friday po polsku (4) - 2 tygodnie temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 tygodnie temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 5 tygodni temu
Więcej audycji...
Jak wynajmować mieszkanie za darmo? (2) - 2 miesiące temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 miesiące temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 miesiące temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 miesiące temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 miesiące temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 4 miesiące temu


Nie będę płacił za Twoje mieszkanie (19) - 4 miesiące temu


Dlaczego nie warto wracać do Polski? (8) - 5 miesiące temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 5 miesiące temu


Wolnościowcy upadają (13) - 5 miesięcy temuW tym kraju wszyscy chcą Cię okraść (10) - 6 miesięcy temu

A klientów mamy w nosie (1) - 6 miesięcy temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 7 miesięcy temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 7 miesięcy temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 8 miesięcy temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 8 miesięcy temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 8 miesięcy temu


Wywiad z terrorystą (34) - 9 miesięcy temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 9 miesięcy temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 9 miesięcy temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 10 miesięcy temu


Nie wolno prowadzić firmy z knajpy (5) - 10 miesięcy temu


Lewak zmusza do picia wódki (9) - 11 miesięcy temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - 11 miesięcy temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (25) - 11 miesięcy temu

Marnowanie żywności jest opłacalne (6) - 11 miesięcy temu

No to nacjonalizujemy hazard (4) - 11 miesięcy temu

Warto być biednym (8) - rok temu

Czy Kościół kradnie? (5) - ponad rok temu
Poprzez wódkę cenzurują sklepy (8) - ponad rok temu


Jednolite okradanie podatników (6) - ponad rok temu


Na chuja nam dzietność? (13) - ponad rok temuJak spożywać piwo publicznie? (1) - ponad rok temu


Polska skazała terrorystę (6) - ponad rok temu
Człowiek, który dostał po d... (5) - ponad rok temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - ponad rok temuBandyta, ale polski bandyta (13) - ponad rok temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - ponad rok temu

Jak unikać długów? (1) - 2 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 2 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 2 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 2 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 2 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 2 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 3 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 3 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 3 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 3 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 3 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 3 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 3 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 3 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 3 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 3 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 4 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 4 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 4 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 4 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 4 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 4 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 4 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 4 lata temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 4 lata temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 4 lata temu


Co powinien spalić narodowiec? (61) - 4 lata temu
Czy wolno gwałcić publicznie? (17) - 4 lata temu


Ile dałbyś za dziecko? (25) - 4 lata temu


Jak kraść? (49) - 4 lata temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 4 lata temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 4 lata temu

Jak zabić krowę? (46) - 5 lata temu


Czy należy płacić podatki? (24) - 5 lata temu

Jak wycenić dziecko? (9) - 5 lata temu

MLM to ściema (67) - 5 lata temu

Dupy z Wykopu (40) - 5 lata temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 5 lata temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 5 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 5 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 5 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 6 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 6 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 6 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 6 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 6 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 6 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 6 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 6 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 6 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 6 lat temu

ACTA samo zło (87) - 6 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 6 lat temu

Naloty na graczy (17) - 6 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 6 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 6 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 6 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 6 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 6 lat temuPrzemyt to grzech! (39) - 7 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 7 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 7 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 7 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 7 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 7 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 7 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 7 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 7 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 7 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 7 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 7 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 7 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 7 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 7 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 7 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 7 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 8 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 8 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 8 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 8 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 8 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 8 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 8 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 8 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 8 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 8 lat temu


O buncie informatyków (8) - 8 lat temuUE powstała! (2) - 8 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 8 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Adam - - 50.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
opinie.info.pl - - 20.00
Pracawsieci.net - - 20.00
Zarabianie przez internet - - 20.00
Tomek - - 10.00
wypożyczalnia samochodów - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt