Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
Wydanie Główne
Jutro
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (6)
4 dni temu
Pomysły na biznes w Hiszpanii
Co Polacy mogą wnieść do hiszpańskiej gospodarki?
Zrozumieć Nieruchomości
dziś
Serwis mieszkań pod wynajem na pokoje
Audycja poświęcona praktycznym wskazówkom serwisowym dla inwestorów posiadających mieszkania pod wynajem na pokoje
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2014-02-10

Przepracowała 17 lat w ZUS-ie

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Rozmawiamy z Agnieszką i Michałem, którzy od dwóch tygodni sa na emigracji w Anglii, a wcześniej przepracowali 17 lat w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i państwowym koncernie. O rzeczywistości urzędów i motywów wyprowadzki.

KOMENTARZE

kontestatornia 2014-02-11

Nie ma nic bardziej bezczelnego jak nasyfić, a potem dać nogę.

Sarmata 2014-02-11

Oczekujemy publicznych przeprosin za prace w ZUS-e, jako kolaboracji z diablem.

rafał kamiński 2014-02-11

hugo, już 2014, zmień kalendarz.

rafał kamiński 2014-02-11

no to mają połapane w urzędach :P

rafał kamiński 2014-02-11

rety co za kaszanka...

BlackEmperor 2014-02-11

@1  
 
„Przynieście szybko najlepszą szatę i ubierzcie go; dajcie mu też pierścień na rękę i sandały na nogi! Przyprowadźcie utuczone cielę i zabijcie: będziemy ucztować i bawić się, ponieważ ten mój syn był umarły, a znów ożył; zaginął, a odnalazł się". 
 
Gratuluję odważnej decyzji życiowej i przejścia do produktywnej części gospodarki.  
 
Bardzo dziękuję, za informację z wnętrza ZUS. Będą one dla nas silnymi argumentami w każdej dyskusji z jego zwolennikami.

BlackEmperor 2014-02-11

A ogólnie to bardzo ciekawa audycja! 
 
Wykopiemy?  
www.wykop.pl

Karol 2014-02-11

Nie jest prawdą, "cenzura nie w kontestacji" a nawet są to brednie. Kiedyś zostałem tutaj zbanowany za krytykowanie OJCA DYREKTORA :)

KamilS 2014-02-11

@Karol 
 
Ale to pewnie przez Martina? ;)

RAdesign 2014-02-11

Małe miasto i pensja 2000 i premie kwartalne 600 zł to są bardzo dobre warunki jak na prowincję i dość mało wymagającą pracę. 
 
Bo powiedzmy sobie szczerze - w korpo jest duuuuużo większa potrzeba bycia na bieżąco z procedurami, przepisami, etc. 
A pensje początkujących "klepaczy" cze "ekantów" takie same, i to w dużych miastach. 
Do tego ZUS to praca 8 godzin, koniec. 
 
Wychodzi na to, ze kilkoma zmianami przepisów można zlikwidować kilkadziesiąt tysięcy miejsc "pracy" w ZUS =)

RAdesign 2014-02-11

Jeszcze porównanie "samopoczucia" urzędników czy pracowników w UK. 
Tam przeciętna pensja wystarcza na luźne życie, zakup domu, regularne wakacje czy zakupy nowych ubrań czy rozrywek. 
 
Tutaj jest to trudne. Bardzo trudne. Siła nabywcza przeciętnej pensji w Polsce jest kilkukrotnie niższa. 
 
Być może stąd te "kwaśne miny" ?

Karol 2014-02-12

Obojętnie przez kogo, domagam się przeprosin w związku z tą sprawą.

Emper 2014-02-12

@10 
No właśnie. Ludzie! Co jaką cieżką cholerę wy tkwicie na tej prowincji, gdzie bezrobocie dochodzi do 25%, jeśli wystarczy ruszyć tyłek 50-100km i przeprowadzić się do miasta?  
Dobrego pracownika się szanuje, bo jest ich mało, a nie nim pomiata? Gdzie 2000 na rękę to nie jest wielka łaska tylko w wielu branżach normalna płaca? 
 
Tutaj macie dane za październik 2013. Proponujuję znaleść swoją miejscowość a następnie porównać z top10: 
 
www.stat.gov.pl 
 
Poznań 4,2%, Warszawa 4,8%, Sopot 4,8%, Katowice 5,4%, Wrocław 5,7%, Kraków 6%, Bielsko-Biała 6,2%, Gdynia 6,3%, Gdańsk 6,7%, Opole 6,8% 
 
 
08:46 2014-02-12

darek 2014-02-12

Bardzo dzięki za fajną audycję - poznajemy codzienną rzeczywistośc "biednych" polskich urzędników. Można było spytać ile zarabiali w Polsce i na ile liczą, że będą zarabiali za granicą - czyli ile kasy trzeba na tzw normalne życie ? 
Pewno nie mają dzieci, że się zdecydowali na wyjazd - tak zgaduję. Zabrakło też pytania do Agnieszki - czy to ona sama się zwolniła z ZUSu ? jeżeli tak, to obstawiam, że to niesłychany ewenement w dziejach ZUSu, bo stamtąd nikt się nie zwalnia. 
Agnieszka była dość otwarta, bo się zwolniła i jest za granicą - normalnie jakby jeszcze pracowała, to pewno bałaby się mówić. 
 
Jeżeli w ZUSie mają 7 minut na petenta to wychodziłoby przez 8 godzin około 60 petentów. Wydaje mi się, że obsługa klienta powinna być automatyczna i przez internet, a tylko nietypowe sprawy powinny być załatwiane osobiście. Po co całe te zaświadczenia, wystarczyłoby, że Urząd Skarbowy miałby połączenie z bazą danych ZUSu i sam sprawdzałby czy ktos nie zalega.  
 
To jest ogromny kawał nikomu niepotrzebnej roboty. - to całe wydawanie zaświadzeń o niezaleganiu. Czy to nie paranoja, że w 21 wieku trzeba osobiście pojechać do ZUSu i tam stać po to by dostać jakąś karteczkę z pieczątką, na której jest napisane, że ktos z czymś nie zalega. Następnie trzeba z tą karteczką jechać osobiście do Urzędu Skarbowego lub banku - i następnego dnia ta karteczka i tak może być nieaktualna, albo nawet jest nieaktualna już w momencie jej wystawiania. 
 
Mam następny pomysł na audycję - zaproś Hugo urzędnika, co rozdaje europejskie dotacje.

qwerty 2014-02-12

Ten koleś nie może zrozumieć, że każda firma musi mieć pracowników którzy wykonują swoją prace tanio. Często są to młodzi bez doświadczenia oraz doświadczonego który zadba o to by młody nie wykonał pracy źle. Żadna firma nie wytrzyma z samymi doświadczonymi dobrze opłaconymi pracownikami bo zawsze jest praca którą może zrobić ktoś tańszy a firmie może opłaca się płacić za samoloty dla prezesa to oszczędność dla firmy za taki lot to może być dać kilka roboczo godzin - kilka tysięcy złotych. A to że urzędnicy są w Polsce jacy są to wina tego, że zatrudnia się po znajomościach a nie po umiejętnościach (i brakuje tego by w nich zwalniać i robić realną ocenę obsługi).

darek 2014-02-12

A propos Agnieszki, to ciekawe jakie będą jej losy ? Jedyną jej pracą w życiu był ZUS, nigdzie indziej nie pracowała. Potrafi tylko wystawiać jakieś zaświadczenia - na dobrą sprawę ma zerowe kompetencje na rynku. Nie zna języka angielskiego. Pewno czeka ją bolesne zderzenie z rzeczywistoscią.  
 
Będzie zaczynać od absolutnego zera. Ludzie pracujacy w urzędach często polegają wyłącznie na rutynie, robią wiele lat to samo i nie zdają sobie sprawy z ogromu zmian jakie cały czas następują w sektorze prywatnym i że nie ma tam bezpieczeństwa i stabilizacji.

AKSORZ 2014-02-12

Czy Agnieszka i Michał mają dzieci? Bo wydaje mi się że nie mają , bo tak jakoś lajtowo mówią tylko o sobie i swoich problemach. Gdy ma się np dwójkę dzieci to już nie jest taka sielanka wyjechać z Polski. Z reguły kończy się to wieczną rozłąką na granicy rozbicia małżeństwa.

darek 2014-02-12

Co do zarobków prezesa.  
Może prezes zarabia 200.000 zł na miesiąc. Co dawałoby przy 170 godzinach pracy miesięcznie około 1176zł na godzinę. 
Jeżeli bilet lotniczy pozwoli zaoszczędzić 3 godziny to byłaby oszczędność ponad 3 tysięcy. Porównując to z kosztem biletu - pewno byłby znacznie mniejszy. Czyli wychodzi, że samolot jest opłacalny przy bardzo dużych zarobkach.

Lutzky 2014-02-12

Jak się chce w życiu stabilizacji i możliwości awansu to najpierw trzeba być w czymś specjalistą. Bo specjalista nie boi się zwolnień. Jak go zwolnią to dostanie pracę taką samą lub lepszą a najczęściej to on sam chce się rozwijać i zmienia firmy.  
 
Goście widać mają typowe podejście etatowe na zasadzie dochrapać się jakiejś niewymagającej pracy i do emerytury robić jedno i to samo. Najlepiej bez jakichkolwiek obowiązków, podnoszenia kwalifikacji, ryzyka natomiast z masą przywilejów i komfortu psychicznego. 
 
Słowa klucze: bezpieczeństwo, stabilizacja, pewność, godne warunki itp. czyli roszczeniowa postawa do wszystkich wokoło bo mi się należy z urzędu. 
 
Jak ktoś nieprzymuszenie pracuje 17 la w jednym miejscu to wcale nie jest mu tam źle.

darek 2014-02-13

Jak tak słuchałem audycji i opowieści o tajemniczych klienatch kontrolerach w ZUSie to przypomniała mi się bardzo znana książka na ten temat. Nie wiem czy jeszcze teraz jest, ale kiedyś była ona nawet lekturą szkolną. 
Jest to REWIZOR - Antoniego Czechowa. Książka doskonale opisuje strach urzędników przed tajemniczym rewizorem przysłanym przez stolicę. Wypisz wymaluj, ta sama historia powtarza się po raz kolejny i znowu urzędnicy drżą przed rewizorem tak jak było to w 19 wiecznej Rosji. Ta sama komedia od wieków.

jkl 2014-02-13

Może komuś się spodoba - gościu mówi o ekonomii i o tym jak patrzeć na wypowiedzi rządzących. 
 
www.youtube.com

RAdesign 2014-02-13

@ 20 Darek - Tak! =) 
 
To dokładnie jest standard carski, dokładnie jak ten etatyzm. 
 
Jak się poczyta historię losów przeciętnych inteligentów, przykładowo w takiej Warszawie, to główną nadzieją przeżycia było dochrapanie się stanowiska państwowego. 
A był to proces na lata, żmudny jak konkury - zaczynając od najniższego, musiałeś usługiwać starszemu stopniem urzędnikowi, robić sprawunki, sprzątać, etc, a na końcu wpłacić łapówkę, żeby wykupić stanowisko.  
I tak po kolei - lata poniżania, oszczędzania na łapówkę dla starszyzny i potem wymarzony awans. 
 
Coś podobnego jak w krajach "bakszyszu" czy też nawet starożytnych, przypominają się wzorce włoskie - żeby wkupić się w politykę, trzeba było kasy, więc znaczny zostawał konsulem na prowincji, tam grabił podatkami ile wlezie, żeby uzbierać na lepsze stanowisko w Stolicy.

Adrian 2014-08-22

Mentalność prawdziwego urzędnika: nie pododoba mi się praca w urzędzie, ale ludzie mówią, że ciężko o pracę, więc przez 17 lat nawet nie spróbuję pomyśleć o szukaniu innej. A broń boże żadnego dokształcania się. Dopiero jak mnie zwolnią to wyjadę do innego kraju i będę liczyć, że wszystko się cudownie odmieni:)

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:

Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - 7 dni temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - 11 dni temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - 4 tygodnie temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - 6 tygodni temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - 7 tygodni temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - 2 miesiące temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - 3 miesiące temu

Więcej audycji...
Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - 3 miesiące temu

Czy będą matury? (1) - 3 miesiące temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - 4 miesiące temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - 4 miesiące temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - 4 miesiące temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - 5 miesiące temu

ROI z obywatela (9) - 5 miesiące temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - 6 miesięcy temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - 6 miesięcy temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - 6 miesięcy temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 7 miesięcy temu

Kiedy można zabić intruza? - 7 miesięcy temu

Magiczne szable i tarcze (1) - 7 miesięcy temu


Kto zaorał Hugo? - 8 miesięcy temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 8 miesięcy temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 9 miesięcy temu

Studia nie mogą być dla wszystkich (1) - 10 miesięcy temu

Dlaczego nie rządzą nami strażacy? (2) - 10 miesięcy temu

Polskie produkty mogą być gorsze (4) - 10 miesięcy temu

Matka Boska Dotacyjna (9) - 10 miesięcy temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 11 miesięcy temu

Rozwody przez internet - 11 miesięcy temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 11 miesięcy temu

Podatki, które się opłacają? (3) - 11 miesięcy temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - 11 miesięcy temu

Komu zabrać w pierwszej kolejności? (1) - 11 miesięcy temu

Wytrychy na cenzurowanym (4) - 11 miesięcy temu

Autostopem na Kitaj (2) - ponad rok temu


Zdrajcy sprawy (4) - ponad rok temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - ponad rok temu


Taxi zamiast PKS (4) - ponad rok temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - ponad rok temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - ponad rok temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - ponad rok temu


Każdy w końcu umrze (2) - ponad rok temuZnajdź swojego alfonsa (11) - ponad rok temu

Zabić czy usunąć? (7) - ponad rok temu

Jak zostać Dworcem? (1) - ponad rok temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - ponad rok temu


Jak pędzić bimber (10) - ponad rok temu

Czy bańka już pękła? (8) - ponad rok temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - ponad rok temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - ponad rok temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - ponad rok temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - ponad rok temu

Nowy, legalny hazard (2) - ponad rok temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - ponad rok temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - ponad rok temu

Black Friday po polsku (4) - ponad rok temu

Nowy próg podatkowy (11) - ponad rok temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - ponad rok temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - ponad rok temu

Za tanie linie lotnicze (8) - ponad rok temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - ponad rok temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - ponad rok temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - ponad rok temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 2 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 2 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 2 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 2 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 2 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 2 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 2 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 2 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 2 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 2 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 2 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 2 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 3 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (38) - 3 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 3 lata temu

Warto być biednym (8) - 3 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 3 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 3 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 3 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 3 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 4 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 4 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 4 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 4 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 4 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 4 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 4 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 4 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 4 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 4 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 4 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 4 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 5 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 5 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 5 lata temuMożesz jeździć na gapę (10) - 5 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 5 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 5 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 5 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 5 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 6 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 6 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 6 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 6 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 6 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 6 lat temu


Jak kraść? (49) - 6 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 6 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 6 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 6 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 6 lat temu

MLM to ściema (67) - 6 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 6 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 7 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 7 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 7 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 7 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 7 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 7 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 7 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 7 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 7 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 7 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 7 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 7 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 8 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 8 lat temu

ACTA samo zło (87) - 8 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 8 lat temu

Naloty na graczy (17) - 8 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 8 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 8 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 8 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 8 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 8 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 8 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 8 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 8 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 8 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 9 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 9 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 9 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 9 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 9 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 9 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 9 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 9 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 9 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 9 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 9 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 9 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 9 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 9 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 9 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 9 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 10 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 10 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 10 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 10 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 10 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 10 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 10 lat temu


O buncie informatyków (8) - 10 lat temuUE powstała! (2) - 10 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Blog o zarabianiu przez internet - - 20.00
Wylewki anhydrytowe Warszawa - - 20.00
Adam - - 30.00
Szkolenia dla firm - Superszkolenia.pl - - 20.00
Panele Kraków Panel-pol - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Sklep bhp nowy sącz, tarnów - Volpex.pl - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt