Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Dziś
21:00
Wydanie Główne
Jutro
21:00
Będzie nowa audycja: „Herbatka z akapem”!
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (13)
9 dni temu
Jan Fijor - Ofiary śmiertelne regulacji
Te 8 groszy większy podatek z litra benzyny przekłada się na konkretną liczbę ofiar śmiertelnych tej regulacji.
Ten Świat Jest Nasz
przedwczoraj
Ten Świat Jest Nasz VR 360° - Odcinek 04 - Czas na Chile!
Czas na Chile, czyli najbogatszy kraj Ameryki Łacińskiej. W odcinku odwiedzamy kilka ciekawych miejsc - między innymi wzgórze San Cristobal i plac Plaza de Armas w Santiago. Opowiadam...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Wydanie Główne 2014-02-17

Boże, czego wy uczycie te biedne dzieci?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński

Rozmawiamy z Angeliką Gąsior, pedagogiem stojącym za firmą Godmother zajmującą się uczelniem rodziców, jak wychować przedsiębiorcze i kreatywne dzieci. Współautorka naszego darmowego kursu www.PrzedsiebiorczeDziecko.com

KOMENTARZE

Sylwek 2014-02-18

Mega!

TeeM 2014-02-18

Genialny temat i niesamowity gość! Teraz chcę mieć dzieci ;)

darek 2014-02-18

Jeżeli chodzi o nauczanie przedsiębiorczości to wydaje mi się, że pominęliscie w audycji jeden - chyba najważniejszy aspekt sprawy. Bardzo często używane było słowo kreatywność, ale zabrakło słowa empatia. Z tego co widzę, ludzie młodzi jak są kreatywni to wymyślają najczęściej biznesy czy usługi dla siebie - zamiast patrzeć na potrzeby innych ludzi. Nie rozumieją, że inni ludzie mają inne od nich potrzeby.

darek 2014-02-18

Powiedz mi Hugo, jak można dzieci uczyć grupowo matematyki ? Co to oznacza, że nauczyciel daje do rozwiązania zadanie matematyczne grupie uczniów zamiast każdemu z osobna ? I co, najmocniejsza osoba w grupie rozwiąże zadanie, a reszta od niej przepisze ?

pablo 2014-02-18

Kapitalny pomysł i realizacja. Fajnie, że dajecie ludziom możliwość posłuchania czegoś innego niż mainstreamu. Bardzo bardzo wielki plus! Będę polecał rozgłośnie!

darek 2014-02-18

Kolejne moje spostrzeżenie to, że w USA jest coś takiego jak kursy, zazwyczaj weekendowe, w których uczestniczą i rodzice i dzieci razem - czegoś się ucząc. U nas też to się zaczyna pojawiać, moim zdaniem bardzo ciekawa idea.

Sylwek 2014-02-18

Darek, fajny pomysł z tymi kursami z dziećmi i rodzicami. Mógłbyś napisać coś więcej na ten temat? Masz jeszcze jakieś spostrzeżenia? 
 
Sylwek (to ja jestem ten pasjonat edukacji i matematyki, co dzwonił do audycji).

kosa 2014-02-18

Dziękuje. Świetna audycja.

KamilS 2014-02-18

Co do matematyki to właśnie ciekawą prezentacje obejrzałem co sposobu nauczania 
Dan Meyer: Math class needs a makeover 
www.ted.com

slawko 2014-02-18

Genialna audycja! Powróćcie jeszcze kiedyś do tego tematu!

Godmother 2014-02-19

To ja odnosząc się do matematyki polecam kompletnie odjechanych gości: 
- https://www.youtube.com 
- https://www.youtube.com 
 
Dwa kanały na YT, jeden gdzie goście udowadniają dziwne rzeczy w matematyce, a drugi gdzie gościu tłumaczy np. dlaczego nigdy nie należy pisać programu uwzględniającego strefy czasowe na świecie. Oglądam do poduszki:)

Sylwek 2014-02-19

Wielkie dzięki kochani :)

slawko 2014-02-19

Warto jeszcze tego TEDa obejrzeć... choć nie wiem czy jeszcze jest ktoś kto tego nie widział :) 
 
www.ted.com

kemotr 2014-02-19

Super...chcemy wiecej!!!!

kemotr 2014-02-19

Super Angelika i Hugo ...chcemy wiecej!!!!

Antysocjal 2014-02-20

Jestem pełen podziwu zarówno dla radia jak i prowadzącego Hugo. Każda kolejna audycja to stanowczy progres, gdzie od gadania ideologicznego ( przemłucanego już dziesiątki razy ) przechodzimy do konkretów, niezwykłych gości i rozmówców, praktycznych spraw i przydatnej wiedzy, a to wszystko w sposób mistrzowsko merytoryczny. Na koniec jeszcze żeby te lody przyozdobić wisienką, porcja darmowej wiedzy na edukatorium. To się nazywa profesjonalizm, to jest jakość jakiej nigdzie w naszym "biednym" kraju nie uświadczysz. PS. Pani Angelika wspaniała, super inteligentna, dziękuję za tą wiedzę, skorzystam. Wpłacam dzisiaj na radio :)

szaman 2014-02-20

Chyba słuchacze Kontestacji zasługują na komentarz w sprawie donosicielstwa pana Fijora?

KamilS 2014-02-20

@17 szaman  
 
Skąd tyś się urwał i zapewne tego nie widziałeś www.kontestacja.com

Raf 2014-02-20

Dwie niezgodności, które cieniem się kładą na audycji: 
-gdzie jest zakaz uczenia dzieci pisania i liczenia w przedszkolu? Moje dzieci oficjalnie uczą się w przedszkolu pisać i liczyć i nikt tego nie zakazuje. 
 
-Montessori nie polega na dyscyplinie. Dokładnie na odwrót - mam wrażenie, że jest jej troszkę za mało. A już na pewno montessori nie próbuje zabijać kreatywności. Każdemu dziecku pozwala się na odnalezienie własnego sposobu na rozwiązanie problemu. To jest wręcz idea montessori - pozwolić dziecku na to, na co jest gotowe.

slawko 2014-02-20

No właśnie, to jak to w końcu jest z tym Montessori. Ja też lekko się zdziwiłem tym co Angelika opowiadała. Wydawało mi się, że szkoły Montessori raczej stawiają na kreatywność i pozwalają dzieciom mniej lub bardziej samemu wyznaczać sobie ścieżki edukacji. Ciekaw jestem odpowiedzi na to co Raf napisał.

Oskar_aka_Godfather 2014-02-21

Nie słuchałem, ale po przeczytaniu opisu wiem, że na pewno to zrobię :)

Godmother 2014-02-21

@19, 20 
 
Odpowiedź do pierwszej wątpliwości. Nauka czytania i pisania w przedszkolu jest nie - niezgodna z prawem. Jest niezgodna z programem nauczania, dlatego w większości placówek z którymi się dotychczas spotkałam jest "silnie odradzane" nauczanie do przodu dzieci, bowiem kładzie się to cieniem na wygodę nauczycieli z klas 1-3. Słyszałam o przypadkach nagan i zwolnień dla przedszkolanek które nie podporządkowywały się tej "zasadzie". 
 
Odpowiedź dotycząca Montessori. Ja wiem co się o Montessori opowiada i wiem, że jest szalenie modne. Wnioski wysnułam nie na podstawie luźnej obserwacji, tylko na podstawie fachowej literatury szczegółowo opisującej zasady oraz historię powstania owej pedagogiki oraz na podstawie oficjalnego kursu/szkolenia przeprowadzanego przez pedagogów od kilkudziesięciu lat specjalizujących się właśnie w pedagogice Montessori. Przyznaję - nie jest to łatwy temat, gdyż montessori ma ogrom elementów godnych polecenia i praktykowania, łącznie ze wspomnianą zasadą "dziecko uczy się tego na co jest gotowe" - co potwierdzam i widziałam na własne oczy.  
Zachęcam by nie polegać na opinii "przedszkolanek z przedszkola dziecka, które tak powiedziały", jak również opinii mediów które montessori promują (z pewnych względów słusznie), ani nawet nie wierzcie mi na słowo - zachęcam do poczytania książek (książek nie artykułów, artykuły z założenia są stronnicze), chętnie poznam Wasze spostrzeżenia po lekturze.

Godmother 2014-02-21

@19, 20 
Ale za to Panowie zainspirowaliście mnie do napisania obszernego artykułu na temat Montessori, nad którym własnie pracuję:) Czy zatem mogłabym cytować w nim Wasze powyższe wątpliwości?

slawko 2014-02-21

@23 - jak najbardziej :) 
Dziękuję za wyjaśnienia w @22.

slawko 2014-02-21

@22 - Gdybyśmy jednak mieli się czepiać to nie zgodziłbym się z tezą, że książki w przeciwieństwie do artykułów nie są stronnicze. Gdzie miałby leżeć mechanizm stojący na straży obiektywności książek. Tak samo artykuł może być obiektywny jak i książka może być zupełnie jednostronna i krzywdząca. Teraz każdy może książki wydawać :)

Godmother 2014-02-21

@25 True. Zgadzam się i wplótł się tam niepotrzebny błąd logiczny - oczywiście, że książki bywają stronnicze. W przypadku Montessori mam na myśli, że artykuł może napisać każdy (np. ja) i ciężko to zweryfikować. Książki o Montessori, zwykle nie mają na celu wyrażenia opinii jako takiej, lecz opisanie metody nauczania (i podają bilbiografię, co dla upartych i drążących temat bywa zbawienne).

John Freeslow 2014-02-22

Super audycja. 
Promujcie to na lewo i prawo

slawko 2014-02-22

@27 - a Ty nie będziesz? :)

szaman 2014-02-22

@ KamilS; nie każdy podpisywał; polecam przysłowie o żonie Cezara, mój post był przed audycja! 
pozdrawiam

KamilS 2014-02-22

Przed jaką audycją? Przecież tamta audycja jest z 2011-01-24 :D

namek 2014-02-23

Akurat najciekawsze uszło na sam koniec - co z tymi tabletami?

Godmother 2014-02-23

Zgodnie z obietnicą - wyczerpująco na temat montessori :) 
www.godmother.pl 
 
@31 
Tu znów, pewnie musiałabym napisać artykuł by wyczerpać temat. Krótko mówiąc elektronika i wszystko komputero-podobne jest w porządku. Choćby dlatego, że to będzie naturalnie środowisko dla naszych dzieci gdy dorosną. Więc 2latek z tabletem i odpowiednią(!) grą - spoko. Wszystko jednak w granicach rozsądku. Proszę nie traktować tej wypowiedzi jako przyzwolenia do zatrudniania komputerów i komórek jako niań dla dzieci - jest to powszechna praktyka, która budzi we mnie głęboki sprzeciw.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Program miesiąca
srebrny

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:Jak pędzić bimber (10) - 4 tygodnie temu

Czy bańka już pękła? (8) - 5 tygodnie temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 6 tygodni temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - 8 tygodni temu

Więcej audycji...
Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - 2 miesiące temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - 2 miesiące temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 miesiące temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 miesiące temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 4 miesiące temu

Black Friday po polsku (4) - 4 miesiące temu

Nowy próg podatkowy (11) - 4 miesiące temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 4 miesiące temu
Jak wynajmować mieszkanie za darmo? (2) - 5 miesięcy temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 6 miesięcy temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 6 miesięcy temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 6 miesięcy temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 7 miesięcy temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 7 miesięcy temu


Nie będę płacił za Twoje mieszkanie (19) - 7 miesięcy temu


Dlaczego nie warto wracać do Polski? (8) - 8 miesięcy temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 8 miesięcy temu


Wolnościowcy upadają (13) - 9 miesięcy temuW tym kraju wszyscy chcą Cię okraść (10) - 9 miesięcy temu

A klientów mamy w nosie (1) - 10 miesięcy temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 10 miesięcy temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 10 miesięcy temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 11 miesięcy temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 11 miesięcy temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 11 miesięcy temu


Wywiad z terrorystą (34) - 11 miesięcy temu


Kto spekuluje masłem? (3) - ponad rok temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - ponad rok temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - ponad rok temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - ponad rok temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - ponad rok temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (27) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - ponad rok temu

Czy Kościół kradnie? (5) - ponad rok temu
Poprzez wódkę cenzurują sklepy (8) - ponad rok temu


Jednolite okradanie podatników (6) - ponad rok temu


Na chuja nam dzietność? (13) - ponad rok temuJak spożywać piwo publicznie? (1) - ponad rok temu


Polska skazała terrorystę (6) - ponad rok temu
Człowiek, który dostał po d... (5) - ponad rok temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - ponad rok temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 2 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 2 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 2 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 2 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 2 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 3 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 3 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 3 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 3 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 3 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 3 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 3 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 3 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 3 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 4 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 4 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 4 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 4 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 4 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 4 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 4 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 4 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 4 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 4 lata temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 4 lata temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 4 lata temu


Co powinien spalić narodowiec? (61) - 4 lata temu
Czy wolno gwałcić publicznie? (17) - 5 lata temu


Ile dałbyś za dziecko? (25) - 5 lata temu


Jak kraść? (49) - 5 lata temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 5 lata temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 5 lata temu

Jak zabić krowę? (46) - 5 lata temu


Czy należy płacić podatki? (24) - 5 lata temu

Jak wycenić dziecko? (9) - 5 lata temu

MLM to ściema (67) - 5 lata temu

Dupy z Wykopu (40) - 5 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 5 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 5 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 5 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 6 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 6 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 6 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 6 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 6 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 6 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 6 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 6 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 6 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 6 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 6 lat temu

ACTA samo zło (87) - 6 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 7 lat temu

Naloty na graczy (17) - 7 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 7 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 7 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 7 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 7 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 7 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 7 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 7 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 7 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 7 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 7 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 7 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 7 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 7 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 7 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 7 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 8 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 8 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 8 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 8 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 8 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 8 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 8 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 8 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 8 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 8 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 8 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 8 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 8 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 8 lat temu


O buncie informatyków (8) - 8 lat temuUE powstała! (2) - 9 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Albumy drewniane od producenta Artkey - - 20.00
my home sprzątanie - - 20.00
Adam - - 50.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
opinie.info.pl - - 20.00
Pracawsieci.net - - 20.00
Zarabianie przez internet - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt