Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Kup najbardziej niepoprawną książkę tego roku
Dziś
21:00
ByteEater na leczeniu tabletkami ze skutkami ubocznymi uniemożliwiającymi prowadzenie audycji.
Jutro
21:00
Jan Fijor zaprasza
Słuchaj radia
Wydanie Główne
dziś
Kiedy można zabić intruza?
I jaka powinna być kara za zabójstwo. Legalna marycha nareszcie w Polsce - wiemy gdzie ją dostać. System punktowy w Chinach. Umowa wolnego handlu z Japonią. Biurwolandia.pl jako ebook....
Pomocnik wizjonera
wczoraj
9 sposobów na pozyskanie klienta
W ramach szkolenia "Tworzenie i rozwój firmy" Dla uczestników konkursu na najlepszy biznesplan "Firma na Start" jako członek Zachodniopomorskirgo Związku...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2014-02-24

Pracuje jeden dzień w tygodniu

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Dziś gościem jest Kuba Bączek, przedsiębiorca, który woli niszowe biznesy, a teraz w wieku 31 lat już nie musi pracować więcej niż raz w tygodniu. Potem poruszyliśmy temat Ukrainy, Trymkiewicza i wiecznie piszących policjantów.

KOMENTARZE

Paweł S 2014-02-24

Trynkiewicza

JKMalenieten 2014-02-24

kiedyś widziałem w dragonsden gościa który chciał sprzedawać Podpierak dla ludzi :) polecam obejrzec:D

Adalbert 2014-02-25

www.youtube.com 
+ inne wykłady Dr Rath www.youtube.com 
 
No i oczywiście książka: 
www.relay 
 
Czytać Lemingi !

whisper 2014-02-25

Audycja na wysokim poziomie. Formuła z dodatkowym komentatorem, jak tutaj z Martinem, sprawdza się znakomicie. Być może Martin powinien się zastanowić ponownie nad stałymi występami w Kontestacji i to niekoniecznie nawet jako prowadzący, ale stały komentator.

Rafales 2014-02-25

Kosiński udaje, że nie rozumie dlaczego ludzie lubią podróżować. Poza tym ludzie nie muszą podróżować tylko CHCĄ.

Rysiek 2014-02-25

dzięki za audycje, pokazuje nowe pokolenie Y :) ludzi którzy z nudów gdzieś jadą nie wiadomo po co , bez celu bez tołku :( , bez jaj :) , ogólnie to 4 godzinny tydzień pracy ferisa jak to ostatnio wszyscy wdrażają ciekawie opisuje tutaj gość daje trochę do myślenia jak to mówią nie wszystko złoto co się świeci 
 
milkthepigeon.com

bieniujol 2014-02-26

Bardzo ciekawa audycja.

Tom 2014-02-26

W kwestii Ukrainy zgadzam się w 100% z ByteEaterem.

MK 2014-02-26

Czy to znaczny że w pozostale 6 dni facet marnuje czas?

Piter 2014-02-26

Dajcie spokój - zaniżacie poziom . Pan Jakub Bączek zarabia na mówieniu o tym jak zrobić biznes. Czyli TYLKO na mówieniu. Zero konkretów odnośnie działalności . Ściema na maxa - zarabianie na kitowaniu jak można zarobić nic nie robić.  
Godzina "coachingu" to prawie 1200 zł - naiwnych zawsze można znaleźć . Shemat działania "trenerów biznesu" jest zawsze ten sam ; najpierw opowieść jak to stworzyli swój biznes i im się udało a potem zarabianie (to właściwe) na opowiadaniu innym jak robić biznes. Jak się przyjrzeć bliżej to zarabiają tylko na "trenowaniu" innych ) Żeby to jeszcze coś było warte , ale zwykle to są jakieś banały , rzeczy o których można przeczytać albo które po prostu się wie. 
Nie żebym się czepiał ale shemat działania "trenerów biznesu" jest już po prostu NUDNY i nastawiony na ludzi bardzo naiwnych. 
Swoja wysoko się cenią chyba 10 razy wyżej niż profesorzy na uczelniach czy inżynierowie z olbrzymim doświadczeniem w konkretnych branżach.  
I to jest chyba sposób na biznes !

Nikosis 2014-02-26

Rysiek, też ten artykuł znalazłem kiedyś, nawet napisałem do autora bo jest fenomenalny. Szczególnie polecany jako kuracja PoTimoferrisowa.

Martin 2014-02-26

Ja mam całkiem inne podejście do pracy, według którego "wolność finansowa", do której dąży wielu, to jedna z bardziej żałosnych rzeczy. Toż przecież nic innego jak marnowanie życia. To śmierć cywilna na własne życzenie. 
 
Wartość człowieka mierzy się przecież tym co zrobił dla innych, nie tym ile na tym zarobił. Biorąc to pod uwagę spędzanie połowy życia na wakacjach... 
 
Ale ściemy to ja tu nie widzę, bez przesady. To naturalny porządek rzeczy, że starość człowiek spędza na uczeniu młodych. Bogatego od biednego odróżnia nie ilość pieniędzy, bo to rzecz wtórna - ale wiedza, nawyki, sposób myślenia. Ci co już przeszli przez praktykę przekazują to innym - i to jest edukacja. 
 
Edukacja, której w Polsce prawie nie ma, a jak jest. to jest mocno niedoceniana. 
 
Ale ja ostatnio coraz chętniej słucham zapracowanej babki klozetowej a coraz bardziej nudzi mnie gość co zrobił 3 biznesy i spędza życie na wakacjach. Z milionerów to chętnie słucham tylko Janka Fijora. 
 
No ale to ja. Ja mam całkiem inne priorytety i całkiem inne rzeczy uważam za cenne. Co kto lubi. 
 
Ale o tym to ja wam kursu nie zrobię. :-P

Hugo 2014-02-26

ad 10. 
Piter, mylisz się waść. Zapewne nie przesłuchałeś audycji, którą polecałem w czasie tej, by się nie powtarzać: www.kontestacja.com to praktyk,a nie trener teoretyk.  
 
A co kto robi ze swoim życiem, jak ma wybór, co robić, a nie musi zarabiać na kolejny czynsz, to już up to him i nic nam do czyjegoś życia.

Sylwek 2014-02-26

@Martin #12 
 
"Ja mam całkiem inne podejście do pracy, według którego "wolność finansowa", do której dąży wielu, to jedna z bardziej żałosnych rzeczy. Toż przecież nic innego jak marnowanie życia. To śmierć cywilna na własne życzenie. 
 
Wartość człowieka mierzy się przecież tym co zrobił dla innych, nie tym ile na tym zarobił. Biorąc to pod uwagę spędzanie połowy życia na wakacjach... " 
 
Podzielam to zdanie.

Filip 2014-02-27

ad 10. 
Ten teoretyk zatrudnia kilkaset osób stary. Trochę podzielam twoje zdanie o "trenerach" i ekspertach 7 boleści, ale tu się piter pomyliłes grubo

Piter 2014-02-27

No może za ostro pojechałem ale sam temat jest dość prowokujący i trochę mąci w głowach mlodym ludziom. Na pewno udaje się jednostkom osiągnąć wolność finansową . Na przykład twórca Facebooka zarobił miliardy. Tyle że takich "facebooków" można zrobić tysiące i wcale nie trzeba być geniuszem tylko średnio zdolnym programistą. I bardzo wątpię żeby Pan Zuckerberg mógł coś sensownego doradzać w biznesie. Po prostu znalazł się we właściwym czasie i miejscu...  
 
Niestety 99% ludzi nie ma co liczyć na taki splot okoliczności. Co mówią topowi miliarderzy : “miałem jednego $”, “pracowałem 12 godzin dziennie” , “ kształciłem się” itp, itd. Po prostu banały o których każdy wie. Ale dlaczego zarobili miliardy? O i tu jest problem. Bo jakby chcieli dać komuś realną receptę na sukces to nie są w stanie - nie ten czas, nie to miejsce .  
Dlatego też z dużą rezerwą podchodzę do wszelkich “przepisów na biznes”. Zwykle jest to ciężka harówa i o wczesnej emeryturze nie ma co myśleć. Trzeba też pamiętać że z czasem każda nisza rynkowa przestaje nią być bo konkurencja zaczyna kombinować podobnie i zaczyna się walka o przetrwanie na rynku.  
Jednym słowem jest bardzo mało prawdopodobne że to co sprawiło że dana osoba odniosła sukces finansowy sprawdzi się też w naszym przypadku. Co nam może naprawdę pomóc to prawdziwy kapitalizm gdzie umiejętności, wykształcenie czy pracowitość zaczną się liczyć. Wtedy wolność finansowa ale rozumiana jako praca dla siebie a nie dla Państwa stanie się powszechnie dostępna.

Heikinashi 2014-02-28

@Piter : 
 
/Co mówią topowi miliarderzy : “miałem jednego $”, “pracowałem 12 godzin dziennie” , “ kształciłem się” itp, itd. Po prostu banały o których każdy wie./  
 
Wydaje mi się, że przeceniasz ludzi, lub obracasz się w bardzo zagłębionym w temacie towarzystwie. Oczywiście jest masa ludzi którzy słuchają Briana Tracy w internecie, czy audycji kontestacji i wiedzą to wszystko. Jak Ty czy ja. I dla nas są to banały. 
 
Jednak wierz mi cała "nieuświadomiona masa" której mamy większość czy to w Stanach czy w Polsce nie myśli o tym i nie interesuje się. Nie przejawia żadnej inicjatywy. Żadnego zastanowienia. I nie ma pojęcia o tych banałach. 
 
Większość ludzi wydaje tyle ile ma, nie inwestuje w nic. Pieniądze kisi na rachunkach 2,5% przed panicznym strachem "by nie stracić" a jak im powiesz, że inwestujesz, że chcesz się rozwijać, biznes otworzyć to pierwsze co to spieszą do Ciebie z "genialnymi radami" byś lepiej nie inwestował bo brat ich babci też otworzył biznes i tylko stracił.... lepiej na lokacie trzymać i tak jest bezpiecznie. I na etacie pracować...  
 
I do takich mas bez inicjatywy są takie szkolenia, myślą, że posłuchają raz wykładu za 1000$ i to zmieni ich życie...

Karolmarks 2014-02-28

No Panowie wstyd mi za Was. 
Widzę że jesteście ekspertami w rynku usług pocztowych (zwłaszcza Martin). Procedury sądowe też macie w jednym paluszku. 
Najlepiej byłoby żeby do końca życia obsługiwał nas państwowo-związkowy moloch "Poczta Polska". Tylko ci wybrańcy szkoleni przez samego Hermesa mają kompetencje żeby obsługiwać wielce czcigodny aparat sądowniczy w Polsce. 
 
Jeśli już Martin chce zabierać głos to może niech zapozna się z tematem głębiej, a nie czerpie wiedzę z TVN.  
Myślicie że poczcie to jest na rękę że zostali pozbawieni dużego kontraktu przez prywatną firmę zbudowaną od zera? 
Całej zresztą śmietance prawniczej też nie na rękę takie zmiany. Przecież też się już przyzwyczaili, a teraz trzeba się nauczyć inne dokumenty nadawcze wypisywać. 
Adwokaci zaś nie mogą już kazać listonoszowi zostawić awizo żeby odebrać sobie zawiadomienie po 14 dniach. 
Toż to SKANDAL. 
Przecież im wcale nie chodzi, aby uwalić kogoś, kto im wchodzi w drogę. 
 
Myślę że jak na 5mln przesyłek miesięcznie i początek kontraktu doręczalność mają i tak wysoką. 
 
Błagam, nie zachowujcie się jak 38 mln ekspertów naszego kraju, którzy potrafią, lubią i mogą się wypowiadać w każdym temacie. 
 
Trzymajcie jakiś poziom Panowie!

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:


Magiczne szable i tarcze (1) - 7 dni temu


Kto zaorał Hugo? - 3 tygodnie temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 5 tygodnie temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 8 tygodni temu

Więcej audycji...
Studia nie mogą być dla wszystkich (1) - 2 miesiące temu

Dlaczego nie rządzą nami strażacy? (2) - 3 miesiące temu

Polskie produkty mogą być gorsze (4) - 3 miesiące temu

Matka Boska Dotacyjna (8) - 3 miesiące temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 3 miesiące temu

Rozwody przez internet - 4 miesiące temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 4 miesiące temu

Podatki, które się opłacają? (3) - 4 miesiące temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - 4 miesiące temu

Komu zabrać w pierwszej kolejności? (1) - 5 miesiące temu

Wytrychy na cenzurowanym (4) - 5 miesiące temu

Autostopem na Kitaj (2) - 5 miesięcy temu


Zdrajcy sprawy (4) - 6 miesięcy temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - 6 miesięcy temu

Nie bój się kontrolera skarbowego! (6) - 6 miesięcy temu

Taxi zamiast PKS (4) - 7 miesięcy temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 7 miesięcy temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - 7 miesięcy temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - 7 miesięcy temu


Każdy w końcu umrze (2) - 8 miesięcy temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 8 miesięcy temu

Zabić czy usunąć? (7) - 9 miesięcy temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 9 miesięcy temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - 9 miesięcy temu

Aktywność zawodowa niemile widziana (9) - 10 miesięcy temu

Jak pędzić bimber (10) - 10 miesięcy temu

Czy bańka już pękła? (8) - 10 miesięcy temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 11 miesięcy temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - 11 miesięcy temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - 11 miesięcy temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - 11 miesięcy temu

Nowy, legalny hazard (2) - 11 miesięcy temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 11 miesięcy temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - ponad rok temu

Black Friday po polsku (4) - ponad rok temu

Nowy próg podatkowy (11) - ponad rok temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - ponad rok temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - ponad rok temu

Za tanie linie lotnicze (8) - ponad rok temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - ponad rok temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - ponad rok temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - ponad rok temu


O jedna wyplatę mniej (3) - ponad rok temu


Wolnościowcy upadają (13) - ponad rok temu
A klientów mamy w nosie (1) - ponad rok temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - ponad rok temu

Czy wziąłbyś order? (22) - ponad rok temuTwoje hasła są za słabe! (6) - ponad rok temu

Niemcy cenzurują internet (4) - ponad rok temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - ponad rok temu


Wywiad z terrorystą (34) - ponad rok temu


Kto spekuluje masłem? (3) - ponad rok temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - ponad rok temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - ponad rok temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - ponad rok temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - ponad rok temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (30) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - 2 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 2 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 2 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 2 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 3 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 3 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 3 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 3 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 3 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 3 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 3 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 4 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 4 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 4 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 4 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 4 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 4 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 4 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 4 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 4 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 5 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 5 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 5 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 5 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 5 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 5 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 5 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 5 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 5 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 5 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 5 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 5 lat temu


Jak kraść? (49) - 5 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 5 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 5 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 6 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 6 lat temu

MLM to ściema (67) - 6 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 6 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 6 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 6 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 6 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 6 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 7 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 7 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 7 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 7 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 7 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 7 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 7 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 7 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 7 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 7 lat temu

ACTA samo zło (87) - 7 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 7 lat temu

Naloty na graczy (17) - 7 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 7 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 7 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 8 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 8 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 8 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 8 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 8 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 8 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 8 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 8 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 8 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 8 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 8 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 8 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 8 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 8 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 8 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 8 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 8 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 9 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 9 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 9 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 9 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 9 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 9 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 9 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 9 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 9 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 9 lat temu


O buncie informatyków (8) - 9 lat temuUE powstała! (2) - 9 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

KonTui - - 50.00
Best League of Legends Boosting service -... - - 20.00
Poznaj siebie - Psychologia i rozwój - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
wierny słuchacz - - 20.00
Sklep sportowy sport partner - - 20.00
ZarabiajPrzez24.pl - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt