Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Wspieraj KonteStację i dołącz do Kontest.CLUB
Dziś
20:00
Firma na emigracji
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
A może by się tak nie wcinać?
O różnych dziedzinach, które nie muszą być państwowe. Zamknięcie stadionu za race. Zarobki piłkarzy. Ponad 200 psób do uśpienia przez marihuanę. Urzędy pracy. Ograniczenia Airbnb w...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
wczoraj
Michał Jesionowski - Budują, wykańczają wnętrza i realizują...
Michał przedsiębiorca, budowlaniec z Łodzi. Prowadzi firmę budowlaną której początki sięgają lat 90. Są w stanie wybudować hale, postawić dom, jak również wykończyć mieszkanie. W planach...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Kontest.CLUB - wspieraj KonteStację
▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2014-02-24

Pracuje jeden dzień w tygodniu

Nadający: Marcin Hugo Kosiński

Dziś gościem jest Kuba Bączek, przedsiębiorca, który woli niszowe biznesy, a teraz w wieku 31 lat już nie musi pracować więcej niż raz w tygodniu. Potem poruszyliśmy temat Ukrainy, Trymkiewicza i wiecznie piszących policjantów.

KOMENTARZE

Paweł S 2014-02-24

Trynkiewicza

JKMalenieten 2014-02-24

kiedyś widziałem w dragonsden gościa który chciał sprzedawać Podpierak dla ludzi :) polecam obejrzec:D

Adalbert 2014-02-25

www.youtube.com 
+ inne wykłady Dr Rath www.youtube.com 
 
No i oczywiście książka: 
www.relay 
 
Czytać Lemingi !

whisper 2014-02-25

Audycja na wysokim poziomie. Formuła z dodatkowym komentatorem, jak tutaj z Martinem, sprawdza się znakomicie. Być może Martin powinien się zastanowić ponownie nad stałymi występami w Kontestacji i to niekoniecznie nawet jako prowadzący, ale stały komentator.

Rafales 2014-02-25

Kosiński udaje, że nie rozumie dlaczego ludzie lubią podróżować. Poza tym ludzie nie muszą podróżować tylko CHCĄ.

Rysiek 2014-02-25

dzięki za audycje, pokazuje nowe pokolenie Y :) ludzi którzy z nudów gdzieś jadą nie wiadomo po co , bez celu bez tołku :( , bez jaj :) , ogólnie to 4 godzinny tydzień pracy ferisa jak to ostatnio wszyscy wdrażają ciekawie opisuje tutaj gość daje trochę do myślenia jak to mówią nie wszystko złoto co się świeci 
 
milkthepigeon.com

bieniujol 2014-02-26

Bardzo ciekawa audycja.

Tom 2014-02-26

W kwestii Ukrainy zgadzam się w 100% z ByteEaterem.

MK 2014-02-26

Czy to znaczny że w pozostale 6 dni facet marnuje czas?

Piter 2014-02-26

Dajcie spokój - zaniżacie poziom . Pan Jakub Bączek zarabia na mówieniu o tym jak zrobić biznes. Czyli TYLKO na mówieniu. Zero konkretów odnośnie działalności . Ściema na maxa - zarabianie na kitowaniu jak można zarobić nic nie robić.  
Godzina "coachingu" to prawie 1200 zł - naiwnych zawsze można znaleźć . Shemat działania "trenerów biznesu" jest zawsze ten sam ; najpierw opowieść jak to stworzyli swój biznes i im się udało a potem zarabianie (to właściwe) na opowiadaniu innym jak robić biznes. Jak się przyjrzeć bliżej to zarabiają tylko na "trenowaniu" innych ) Żeby to jeszcze coś było warte , ale zwykle to są jakieś banały , rzeczy o których można przeczytać albo które po prostu się wie. 
Nie żebym się czepiał ale shemat działania "trenerów biznesu" jest już po prostu NUDNY i nastawiony na ludzi bardzo naiwnych. 
Swoja wysoko się cenią chyba 10 razy wyżej niż profesorzy na uczelniach czy inżynierowie z olbrzymim doświadczeniem w konkretnych branżach.  
I to jest chyba sposób na biznes !

Nikosis 2014-02-26

Rysiek, też ten artykuł znalazłem kiedyś, nawet napisałem do autora bo jest fenomenalny. Szczególnie polecany jako kuracja PoTimoferrisowa.

Martin 2014-02-26

Ja mam całkiem inne podejście do pracy, według którego "wolność finansowa", do której dąży wielu, to jedna z bardziej żałosnych rzeczy. Toż przecież nic innego jak marnowanie życia. To śmierć cywilna na własne życzenie. 
 
Wartość człowieka mierzy się przecież tym co zrobił dla innych, nie tym ile na tym zarobił. Biorąc to pod uwagę spędzanie połowy życia na wakacjach... 
 
Ale ściemy to ja tu nie widzę, bez przesady. To naturalny porządek rzeczy, że starość człowiek spędza na uczeniu młodych. Bogatego od biednego odróżnia nie ilość pieniędzy, bo to rzecz wtórna - ale wiedza, nawyki, sposób myślenia. Ci co już przeszli przez praktykę przekazują to innym - i to jest edukacja. 
 
Edukacja, której w Polsce prawie nie ma, a jak jest. to jest mocno niedoceniana. 
 
Ale ja ostatnio coraz chętniej słucham zapracowanej babki klozetowej a coraz bardziej nudzi mnie gość co zrobił 3 biznesy i spędza życie na wakacjach. Z milionerów to chętnie słucham tylko Janka Fijora. 
 
No ale to ja. Ja mam całkiem inne priorytety i całkiem inne rzeczy uważam za cenne. Co kto lubi. 
 
Ale o tym to ja wam kursu nie zrobię. :-P

Hugo 2014-02-26

ad 10. 
Piter, mylisz się waść. Zapewne nie przesłuchałeś audycji, którą polecałem w czasie tej, by się nie powtarzać: www.kontestacja.com to praktyk,a nie trener teoretyk.  
 
A co kto robi ze swoim życiem, jak ma wybór, co robić, a nie musi zarabiać na kolejny czynsz, to już up to him i nic nam do czyjegoś życia.

Sylwek 2014-02-26

@Martin #12 
 
"Ja mam całkiem inne podejście do pracy, według którego "wolność finansowa", do której dąży wielu, to jedna z bardziej żałosnych rzeczy. Toż przecież nic innego jak marnowanie życia. To śmierć cywilna na własne życzenie. 
 
Wartość człowieka mierzy się przecież tym co zrobił dla innych, nie tym ile na tym zarobił. Biorąc to pod uwagę spędzanie połowy życia na wakacjach... " 
 
Podzielam to zdanie.

Filip 2014-02-27

ad 10. 
Ten teoretyk zatrudnia kilkaset osób stary. Trochę podzielam twoje zdanie o "trenerach" i ekspertach 7 boleści, ale tu się piter pomyliłes grubo

Piter 2014-02-27

No może za ostro pojechałem ale sam temat jest dość prowokujący i trochę mąci w głowach mlodym ludziom. Na pewno udaje się jednostkom osiągnąć wolność finansową . Na przykład twórca Facebooka zarobił miliardy. Tyle że takich "facebooków" można zrobić tysiące i wcale nie trzeba być geniuszem tylko średnio zdolnym programistą. I bardzo wątpię żeby Pan Zuckerberg mógł coś sensownego doradzać w biznesie. Po prostu znalazł się we właściwym czasie i miejscu...  
 
Niestety 99% ludzi nie ma co liczyć na taki splot okoliczności. Co mówią topowi miliarderzy : “miałem jednego $”, “pracowałem 12 godzin dziennie” , “ kształciłem się” itp, itd. Po prostu banały o których każdy wie. Ale dlaczego zarobili miliardy? O i tu jest problem. Bo jakby chcieli dać komuś realną receptę na sukces to nie są w stanie - nie ten czas, nie to miejsce .  
Dlatego też z dużą rezerwą podchodzę do wszelkich “przepisów na biznes”. Zwykle jest to ciężka harówa i o wczesnej emeryturze nie ma co myśleć. Trzeba też pamiętać że z czasem każda nisza rynkowa przestaje nią być bo konkurencja zaczyna kombinować podobnie i zaczyna się walka o przetrwanie na rynku.  
Jednym słowem jest bardzo mało prawdopodobne że to co sprawiło że dana osoba odniosła sukces finansowy sprawdzi się też w naszym przypadku. Co nam może naprawdę pomóc to prawdziwy kapitalizm gdzie umiejętności, wykształcenie czy pracowitość zaczną się liczyć. Wtedy wolność finansowa ale rozumiana jako praca dla siebie a nie dla Państwa stanie się powszechnie dostępna.

Heikinashi 2014-02-28

@Piter : 
 
/Co mówią topowi miliarderzy : “miałem jednego $”, “pracowałem 12 godzin dziennie” , “ kształciłem się” itp, itd. Po prostu banały o których każdy wie./  
 
Wydaje mi się, że przeceniasz ludzi, lub obracasz się w bardzo zagłębionym w temacie towarzystwie. Oczywiście jest masa ludzi którzy słuchają Briana Tracy w internecie, czy audycji kontestacji i wiedzą to wszystko. Jak Ty czy ja. I dla nas są to banały. 
 
Jednak wierz mi cała "nieuświadomiona masa" której mamy większość czy to w Stanach czy w Polsce nie myśli o tym i nie interesuje się. Nie przejawia żadnej inicjatywy. Żadnego zastanowienia. I nie ma pojęcia o tych banałach. 
 
Większość ludzi wydaje tyle ile ma, nie inwestuje w nic. Pieniądze kisi na rachunkach 2,5% przed panicznym strachem "by nie stracić" a jak im powiesz, że inwestujesz, że chcesz się rozwijać, biznes otworzyć to pierwsze co to spieszą do Ciebie z "genialnymi radami" byś lepiej nie inwestował bo brat ich babci też otworzył biznes i tylko stracił.... lepiej na lokacie trzymać i tak jest bezpiecznie. I na etacie pracować...  
 
I do takich mas bez inicjatywy są takie szkolenia, myślą, że posłuchają raz wykładu za 1000$ i to zmieni ich życie...

Karolmarks 2014-02-28

No Panowie wstyd mi za Was. 
Widzę że jesteście ekspertami w rynku usług pocztowych (zwłaszcza Martin). Procedury sądowe też macie w jednym paluszku. 
Najlepiej byłoby żeby do końca życia obsługiwał nas państwowo-związkowy moloch "Poczta Polska". Tylko ci wybrańcy szkoleni przez samego Hermesa mają kompetencje żeby obsługiwać wielce czcigodny aparat sądowniczy w Polsce. 
 
Jeśli już Martin chce zabierać głos to może niech zapozna się z tematem głębiej, a nie czerpie wiedzę z TVN.  
Myślicie że poczcie to jest na rękę że zostali pozbawieni dużego kontraktu przez prywatną firmę zbudowaną od zera? 
Całej zresztą śmietance prawniczej też nie na rękę takie zmiany. Przecież też się już przyzwyczaili, a teraz trzeba się nauczyć inne dokumenty nadawcze wypisywać. 
Adwokaci zaś nie mogą już kazać listonoszowi zostawić awizo żeby odebrać sobie zawiadomienie po 14 dniach. 
Toż to SKANDAL. 
Przecież im wcale nie chodzi, aby uwalić kogoś, kto im wchodzi w drogę. 
 
Myślę że jak na 5mln przesyłek miesięcznie i początek kontraktu doręczalność mają i tak wysoką. 
 
Błagam, nie zachowujcie się jak 38 mln ekspertów naszego kraju, którzy potrafią, lubią i mogą się wypowiadać w każdym temacie. 
 
Trzymajcie jakiś poziom Panowie!

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:


Nie daj sie golić za muzykę (2) - 12 dni temu


Każdy w końcu umrze (2) - 4 tygodnie temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...
Zabić czy usunąć? (7) - 2 miesiące temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 2 miesiące temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - 3 miesiące temu

Aktywność zawodowa niemile widziana (9) - 3 miesiące temu

Jak pędzić bimber (10) - 3 miesiące temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 miesiące temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 4 miesiące temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - 4 miesiące temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - 4 miesiące temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - 5 miesiące temu

Nowy, legalny hazard (2) - 5 miesiące temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 5 miesięcy temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 6 miesięcy temu

Black Friday po polsku (4) - 6 miesięcy temu

Nowy próg podatkowy (11) - 6 miesięcy temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 7 miesięcy temu
Jak wynajmować mieszkanie za darmo? (2) - 8 miesięcy temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 8 miesięcy temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 8 miesięcy temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 9 miesięcy temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 9 miesięcy temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 9 miesięcy temu


Nie będę płacił za Twoje mieszkanie (19) - 10 miesięcy temu


Dlaczego nie warto wracać do Polski? (8) - 10 miesięcy temu

Kto będzie sądził Twojego mordercę? (3) - 10 miesięcy temu

O jedna wyplatę mniej (3) - 10 miesięcy temu

Czy tylko „debile” popierają Razem? (31) - 11 miesięcy temu

Wolnościowcy upadają (13) - 11 miesięcy temuW tym kraju wszyscy chcą Cię okraść (10) - 11 miesięcy temu

A klientów mamy w nosie (1) - 11 miesięcy temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 11 miesięcy temu

Czy wziąłbyś order? (22) - ponad rok temuTwoje hasła są za słabe! (6) - ponad rok temu

Niemcy cenzurują internet (4) - ponad rok temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - ponad rok temu


Wywiad z terrorystą (34) - ponad rok temu


Kto spekuluje masłem? (3) - ponad rok temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - ponad rok temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - ponad rok temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - ponad rok temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - ponad rok temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (27) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - ponad rok temu

Czy Kościół kradnie? (5) - ponad rok temu
Poprzez wódkę cenzurują sklepy (8) - ponad rok temu


Jednolite okradanie podatników (6) - ponad rok temu


Na chuja nam dzietność? (13) - ponad rok temuJak spożywać piwo publicznie? (1) - ponad rok temu


Polska skazała terrorystę (6) - ponad rok temu
Człowiek, który dostał po d... (5) - ponad rok temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 2 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 2 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 2 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 3 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 3 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 3 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 3 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 3 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 3 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 3 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 3 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 3 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 3 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 3 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 4 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 4 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 4 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 4 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 4 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 4 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 4 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 4 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 4 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 4 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 4 lata temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 5 lata temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 5 lata temu


Co powinien spalić narodowiec? (61) - 5 lata temu
Czy wolno gwałcić publicznie? (17) - 5 lata temu


Ile dałbyś za dziecko? (25) - 5 lata temu


Jak kraść? (49) - 5 lata temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 5 lata temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 5 lata temu

Jak zabić krowę? (46) - 5 lata temuJak wycenić dziecko? (9) - 5 lat temu

MLM to ściema (67) - 5 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 5 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 5 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 6 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 6 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 6 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 6 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 6 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 6 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 6 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 6 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 6 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 6 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 6 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 6 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 6 lat temu

ACTA samo zło (87) - 6 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 7 lat temu

Naloty na graczy (17) - 7 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 7 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 7 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 7 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 7 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 7 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 7 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 7 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 7 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 7 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 7 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 7 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 8 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 8 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 8 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 8 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 8 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 8 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 8 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 8 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 8 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 8 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 8 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 8 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 8 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 8 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 8 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 9 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 9 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 9 lat temu


O buncie informatyków (8) - 9 lat temuUE powstała! (2) - 9 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Kosmetyki Tiande - - 20.00
Jerzy Soros - - 77.00
Piaskowiec - - 20.00
Wypożyczalnia samochodów Nowy Sącz - - 20.00
Bukmacherzy24 - - 50.00
Senso24 - łóżka, materace - - 25.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt