Facebook
Podpis:
Numer GG:

Nie
20:00
Firma na emigracji zaprasza do oglądania nagrań.
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (12)
przedwczoraj
Wywiad z terrorystą
Dziś Hugo z Martinem rozmawiają z Kamilem oskarżonym o terroryzm i z Markiem oskarżonym o rozpasanie alkoholowe. Jeden poległ, drugi wygrał...
ALBRECHT o nieruchomościach (3)
przedwczoraj
Zwiększamy skalę naszego działania
Dziesiątki nowych spotkań z inwestorami, miliony kapitału do zagospodarowania i międzynarodowe projekty inwestycyjne. Informacje o spotkaniach networkingowych znajdziesz na...
Jan Fijor zaprasza
wczoraj
Jan Fijor - Sądy w Polsce powodem wyprowadzki Janka
Dzisiaj Janek ma niskie ciśnienie. Nie słuchał TOK FM i z poziomu czarnego humoru, opowiadając o polskich sądach, rozmyśla nad wyprowadzką do USA.

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2010-10-13

Zasypani górnicy, Chile i manifestacja

Nadający: Jan Fijor

Komentujemy sytuację w Chile i całej Ameryce Południowej. Poruszamy też temat ostatniej manifestacji przeciwko podwyżce VAT.
Pobierz [76,6 MB]

KOMENTARZE

magz 2010-10-15

Trochę się z Jankiem muszę zgodzić, jeśli chodzi o organizację. Z zewnątrz (znaczy z perspektywy rozdawacza ulotek) wyglądało to tak: stoi gęsta ciżba stłoczona wokół nie-wiadomo-czego. Słychać, że ktoś coś mówi przez nagłośnienie, ale nie słychać, co. Szczerze mówiąc, sama nie miałam ochoty się tam wpychać, więc nie dziwię się, że się ludzie nie dołączali. 
 
Dość dużo (może Janek rzadko w pośpiechu przebiega przez patelnię obok jakiegoś kolejnego zgromadzenia ratujących świat, ale ja mam za sobą parę lat tego doświadczenia i wiem, co w tej sytuacji znaczy dużo) ludzi pytało mnie o coś więcej. Na ekranie i w środku zbiegowiska na pewno jakieś autorytety mówiły mnóstwo mądrych rzeczy, ale ani ja, ani przechodnie nie mieliśmy szansy tego usłyszeć. Wyszło tak, że paru kolegów z KontestKlubu, pojedyńcze sztuki z KoLibra i trochę podobnych do mnie ludzi znikąd byli dla przechodniów "twarzą" całej imprezy. 
 
Dużo było reakcji typu - przecież i tak nic nie zmienicie. Odpowiadałam, że moim rodzicom trzydzieści lat temu też tak mówili. 
 
Sporo też było reakcji - to teraz się dzieje i teraz rozdajecie info? Gdybym wiedział wcześniej, przyszedłbym, ale jak teraz się dowiaduję, jak już jestem poumawiany, to nie mogę zostać. Następnym razem trzeba wziąć to pod uwagę i zrobić wcześniej jakieś bardziej publiczne info. 
 
Najbardziej interesujący był na oko pięćdziesięcioparoletni mężczyzna, który z uporem chciał się dowiedzieć, co to za organizacja i gdzie ma siedzibę (nie należę do żadnej organizacji, więc wtedy nie wiedziałam, potem dopytałam - warszawski KoLiber nie posiada siedziby. Kontestacja, jak rozumiem, również) i nie mógł zaakceptować, że można być aktywnym sympatykiem idei, a nie konkretnego stowarzyszenia. A na końcu powiedział, że jest z milicji i się pożegnał 8-O 
 
Zgadzam się, że Polacy są ponurzy i burkliwi, ale może właśnie dlatego banan na twarzy i miła uprzejmość wobec każdego tak silnie do nas przemawia, bo sama nie wiedziałam, kiedy kończą mi się ulotki. 
 
Podsumowując - z tej perspektywy, z której patrzyłam - BARDZIEJ TWARZĄ DO LUDZI! Zbity tłumek otaczający marny sprzęt nagłośnieniowy i niewidoczny ekran zniechęcał nawet mnie. Dodatkowo obawiam się, że ten tłumek składał się z samych sympatyków, których nie trzeba przekonywać. Można oczywiście tworzyć ekskluzywny klub ludzi podobnie myślących, ale wydaje mi się, że nie o to chodzi. 
Forma marszu jest chyba lepsza, bo naturalnie rozbija tę konfigurację. Obława - chyba potrzebujemy szkolenia. Zrobisz jakieś? Choćby nagrać kilka porad i tu puścić. 
 
Trzeba to robić dalej i coraz lepiej, bo nawet wśród przypadkowych przechodniów są potencjalnie zainteresowani i o nich nie wolno zapominać. Może nawet regularnie, to chyba byłoby najlepsze. 
 
Pozdrawiam, 
Magda

Alvaroo 2010-10-15

Oczywiste, że CoLiber się kłóci z WiP (JKM), przecież jedni i drudzy to politykierzy, a korytko jedno...

Claude mOnet 2010-10-15

Zdarzało mi się współorganizować nielegalne dema nawet na ponad 5000 osób! Nigdy Policja nas nie pałowała (chociaż wiele razy chcieli, ale bali się mediów ;). 
 
Na Forum umieszczę moje przemyślenia (także dotyczące reklamy), bo faktycznie z tego co mówił Jan Fijor to organizacja protestów kompletnie leży!

Claude mOnet 2010-10-15

Organizacja w sensie prowadzenia dema (a nie zorganizowania ludzi przed!). :)

uup 2010-10-20

56-57 min. kiedyś wyjdzie, kiedyś zaskoczy, na razie niech sobie działa kontestacja i inne ruchy wolnościowe, kluby, ruchy i niech to powoli się rozwija. Może w kolejnym kroku trzeba będzie się powoli grupować, zebrać grupę i zamieszkać w jednej okolicy(proces trwający wiele lat), potem wybrać lokalne władze, zlikwidować lokalne podatki i przyciągać biznes ??, I jeszcze, w mojej prywatnej opinii i obserwacji mentalność Polaka - biedaka rozsiewa KK, nierzadko czynii też Polaka typu "krwawe gały" - Polak, Polakowi wilkiem, może tu winna jest mentalość płynąca z religii tego narodu ??. Kler KK - nierzadko nie wierzy w Boga i głosi swoje "ludzkie nauki, filozofie" - nawet sam JKM to publicznie stwierdził. Kraje zaliczane przez ekonomistów do grupy "PIIGS" - to Portugal, Italy, Irleand, Greek, SPAIN (chodzi o poziom zadłużenia i inne kwestie) - to kraje mocno katolickie z wyjątkiem chyba Grecji gdzie jest prawosławie - ale to w zasadzie to samo co katolicyzm. Kraje o wyraźnym stężeniu protestantyzmu mają się najlepiej w Europie (nawet jeżeli jest tam sporo socjalu - to przynajmniej administracja jest nieco bardziej przyjazna obywatelowi, niż u nas)??? Jak to ?? W 16 wieku w Polsce wśród szlachty też modny był protestantyzm i jakoś w tym okresie w naszym kraju o dziwo działo się najlepiej. ALE TO PEWNIE GŁUPIE SKOJARZENIA, PRAWDA ?? I dalej, czy ten zbieg okoliczności to wynika z faktu, że "inna grupa" chrześcijaństwa czerpie znacznie głębiej i poprawnie interpretuje księgę o nazwie Biblia?(statystycznie). Czerpanie z tego źródła(nie z ludzkiej filozofii w przypadku KK) czyni człowieka statystycznie lepszym ? OSOBIŚCIE JESTEM SCEPTYCZNY CO DO PRZYWRÓCENIA NORMALNOŚĆi W TYM KRAJU. Z WYLICZEŃ EKONOMISTÓW WYNIKA ŻE JESTEŚMY ZNACZNIE W GORSZEJ SYTUACJI NIŻ GRECJA. Zobowiązania Polski obecne i przyszłe to 1550 % PKB, podczas gdy GRECJI około 2,5 raza niższe. Wniosek, podatki prawie z każdym kolejnym rokiem będą rosły aż do upadku tego kraju. Proces ten może trwać nawet kilkadziesiąt lat, przez kreatywną księgowość - długie powolne konanie. Ja nie mam zamiaru tak długo czekać, aż przyjdzie rebelia i potem wolność. Chociaż tu pracuje i żyje jako tako i mi stopniowo się poprawia , to bije się z myślami, że życie w tym kraju jest stratą czasu i skończy się wielkim rozczarowaniem ...

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Program miesiąca
złoty!

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:

Jan Fijor - Roboty kradną pracę? (24) - 6 tygodni temu


Jan Fijor - A narzekam sobie dzisiaj (19) - 8 tygodni temu

Więcej audycji...

Jan Fijor - Najbogatsi ludzie rotują (15) - 2 miesiące temu

Jan Fijor - O lewackim Hollywood (6) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Spotkam się z Trumpem (23) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Nowe obywatelstwo Janka (5) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Powrót z Białorusi (3) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Wolny monopol (21) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (12) - 5 miesiące temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 6 miesięcy temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 7 miesięcy temu
Jan Fijor - Oszukańczy Wolontariusz (18) - 8 miesięcy temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 8 miesięcy temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - O palancie z Kontestacji (35) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 10 miesięcy temuJan Fijor - To Polacy Panie Kolonko (21) - 10 miesięcy temu


Jan Fijor - On wcale nie mówi jak jest (30) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - ksiądz Zieba zlewaczal (9) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - TRUMP (34) - 11 miesięcy temu

Dlaczego Janek nie kupił złota? (22) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - Jak znaleźć sponsora (9) - ponad rok temu
Jan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - ponad rok temu


Jan Fijor - Pranie pieniędzy na dom (34) - ponad rok temu

Jan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - ponad rok temu


Jan Fijor - Illinois vs Oklahoma (20) - ponad rok temuKomu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jednak się walnęliśmy (12) - ponad rok temu


Jan Fijor - Super Kandydatka z PO (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - ponad rok temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - ponad rok temu

Jan Fijor - Same niedobre rzeczy (10) - ponad rok temu


Bierzcie zasiłki (31) - ponad rok temu


Jan Fijor - Podatek katrastrofalny (10) - ponad rok temu

Jan Fijor - Pomysły na biznes (7) - ponad rok temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - ponad rok temu


Jan Fijor - Wybory (19) - ponad rok temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - ponad rok temu

Jan Fijor - O Ameryce Łacińskiej (14) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (29) - 2 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 2 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 2 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 2 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 2 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 2 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 3 lata temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 3 lata temu


Kierowcy LPG są dyskryminowani (13) - 3 lata temu

Wolny rynek — wprowadzenie (38) - 3 lata temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 3 lata temu
Jan Fijor - Emp@tia (5) - 3 lata temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 3 lata temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 3 lata temu


Słuchacz w długach (30) - 3 lata temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 3 lata temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 3 lata temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 3 lata temu

Bardzo smutny Janek (47) - 3 lata temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 3 lata temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 3 lata temu

Janek zbankrutował (20) - 3 lata temu


Blacha wie co mówi (37) - 4 lata temu

Fijor idzie w politykę (37) - 4 lata temu

Ostro (63) - 4 lata temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 4 lata temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 4 lata temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 4 lata temu

Czy istnieje strata społeczna? (24) - 4 lata temu


Czy alkoholik jest racjonalny? (61) - 4 lata temu


Czym jeździ milioner? (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 4 lata temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 4 lata temu

Jan Fijor- Zmęczenie bogactwem (28) - 4 lata temu


Jan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 4 lata temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 4 lata temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 4 lata temu

Jan Fijor - Długi (117) - 4 lata temu


Bogaty może dłużej (48) - 4 lata temu


Komentarze pomysłów na biznes (32) - 4 lata temu

Co Janek zrobił z ogórkami? (37) - 4 lata temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 4 lata temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 4 lata temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 5 lata temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 5 lata temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 5 lata temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 5 lata temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 5 lata temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Rozmowy znad Turcji (44) - 5 lata temu

Jan Fijor - pośrednicy (23) - 5 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 5 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 5 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 5 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 5 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 5 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 5 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 6 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 6 lat temu


Oburzeni (11) - 6 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 6 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 6 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (31) - 6 lat temu

Portugalia (17) - 6 lat temu

Wy ćwoki (15) - 6 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 6 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 6 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 6 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 6 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 6 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 6 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 6 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 6 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 6 lat temu


Żona milionera (10) - 6 lat temu

Afryka Afryka (27) - 6 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 6 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 6 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 6 lat temu

Fijor w Californi (17) - 6 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 6 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 6 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 7 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 7 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 7 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 7 lat temuPaństwowe akcje (20) - 7 lat temu


Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 7 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 7 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Przeprowadzki Międzynarodowe - - 25.00
WordPress Developer - - 39.00
Suplementi.pl - Odżywki i suplementy - - 20.00
Chwyty Gitarowe - - 30.00
Wypożyczalnia samochodów Odkryj-Auto - - 30.00
Montaz-Anten.PL - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt