Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Wspieraj KonteStację i dołącz do Kontest.CLUB
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
3 dni temu
A może by się tak nie wcinać?
O różnych dziedzinach, które nie muszą być państwowe. Zamknięcie stadionu za race. Zarobki piłkarzy. Ponad 200 psób do uśpienia przez marihuanę. Urzędy pracy. Ograniczenia Airbnb w...
Polski "Wall Street"
wczoraj
Co wpływa na jakość twoich decyzji inwestycyjnych?
W dzisiejszym wpisie będzie o przyjemnościach i bólu, związanych z naszymi transakcjami na giełdzie papierów wartościowych.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Kontest.CLUB - wspieraj KonteStację
▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2014-07-21

Korwinowsko i emigracyjnie

Nadający: Marcin Hugo Kosiński

Dziś mniej ciekawy odcinek nt. ostatnich akcji z Krowinem, ograniczenia prędkości i wolności słowa... czyli sezon ogórkowy.

KOMENTARZE

Lukas 2014-07-22

Komentarz do pasozytowania - 70% wplywow do budzetu pochodzi z VAT i akcyz, takze jak nie kombinowac to ciezko pasozytowac.

Paweł 2014-07-22

Hugo, to jesteś lepszy. Ja mam ok 1zł na koncie i także nie zamierzam wypisywać długopisu na tę deklarację.

Pawel 2014-07-22

hugo ogarnij ten mikrofon. echo, slychac jakbys plul w mikrofon. masakra.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2014-07-22

Ja nie wiem dokładnie, ile tam na tym moim koncie jest, ale jakieś grosze, więc też mi się nie chce tym zajmować. 
 
BlackEmperor, wydaje mi się, że uleciały Ci z pola uwagi 2 fakty. 
 
Po pierwsze, JKM nie powiedział, że da Boniemu w pysk, gdy byli razem w Sejmie i tamten go zwyzywał, zaprzeczając swojej współpracy z SB, tylko dopiero lata później, gdy Boni się przyznał, że wtedy kłamał, ale Korwina za oparty o to kłamstwo stek oszczerstw nie przeprosił. Zatem chybiony jest argument, że mógł go za to spoliczkować, gdy się spotykali, obaj będąc posłami. 
 
Po drugie, powiedziałeś na czacie, że gdyby Izę ktoś znieważył, całkiem możliwe, że dostałby od Ciebie w mordę, ale nie chwaliłbyś się tym otwarcie. Wątpliwość się nasuwa, czy złamanie aksjomatu nieagresji, na który się powoływałeś, jest jakkolwiek łagodzone przez brak rozgłosu. Ale ja nie o tym, tylko o faktach. Otóż JKM też się nie zamierzał chwalić, tylko specjalnie zrobił to dyskretnie, jedynie przy kilkunastu ludziach, o których mniemał, że nie rozpowiedzą. Uczynił to jednak sam Boni. A skoro stało się to publicznie wiadome, to już Korwin też o tym mówi.

zib 2014-07-22

Hugo, 
Ponieważ cyklicznie wypowiadasz się o patriotyzmie ( Lechowicz zresztą też, tyle że on gdzieś na banicji i chyba jakby "uwiądł" ), musze powiedzieć, że jeśli Wy nie poczuwacie się do patriotyzmu....to nikt was o to błagać na kolanach nie będzie. Nie jest to jakaś nowa postawa ( opisał ją np. Anders w przechodzeniu żołnierzy wermachtu do jego armii gdy klęska Niemców była nieuchronna). Może i można z przekonaniem mówić o porażkach matematyki na polu "kwadratury koła" koguś, kto nie zna rachunku różniczkowego, ale już nie komus wykształconemu... Dla mnie taką korona pracą jest Dmowskiego "Mysli Nowoczesnego Polaka". Jeśli ktos nie zna przynajmniej tej pozycji ( już nawet nie wymieniam autorów typu Józef Mackiewicz") to po prostu bajdurzy na temat patriotyzmu jak wiejski gimnazjalista upity oranżadą. Ale jesteś Hugo inteligentnym człowiekiem i znasz istotne prace XX wieku, dlatego w pełni szanuję Ten Twój "Sztandar" wychawtowany niechecią do ....patriotyzmu.  
ps. na YT jest audiobook Dmowskiego, jesli ktoś nie przeczytał w "lekturze obowiązkowej"....

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2014-07-23

zib, powiadasz, że Dmowski wybitnym patriotą był? Czyż to nie on czynił gorzkie wyrzuty patriotom starej daty za pogląd, że pod zaborem niemieckim (o dziwo, jakoś rosyjskiego się tak nie czepiał, bo miał jakąś słabość do niedźwiedziej knagi, podobnie jak obecnie JKM) było według nich źle po prostu dlatego, że państwo niemieckie ograniczało Polakom wolność, w tym prawo do samostanowienia jako naród? Dmowski tymczasem głosił potrzebę patriotyzmu nowego typu, w którym to sam naród niemiecki staje się wrogiem polskiego, i te 2 narody nieodwołalnie toczą ze sobą walkę na śmierć i życie na arenie dziejów, z której za odpowiednio długi czas tylko jeden może się ostać, a kto tego nie dostrzega i próbuje budować trwałą wizję opartą na pokojowym współistnieniu wolnej Polski i Niemiec, ten jest bądź naiwniakiem, bądź zdrajcą, a nie prawdziwym patriotą. Nie uszanowanko dla towarzysza Dmowskiego.

Emil 2014-07-23

Hmmm, od dawna nie słuchałem Kontestacji, chciałem sobie wrócić, milo spędzić czas, a tu rozczarowanie. Pod koniec dyskusji o tym jak można a jak nie można nazywać murzynów spasowałem. Nie wiem zatem jak skończyła się dyskusja, ale ja to widzę tak: 
Kompletnie nie rozumiem argumentu Marka o tym, że obrażanie całej grupy jest czymś innym od obrażania pojedynczej osoby. Dlaczego Farage mógł stwierdzić, że von Rompuy ma "charyzmę wilgotnej szmaty". W oryginale "the charisma of a damp rag and the appearance of a low grade bank clerk" czy w takim razie w tym kontekście prawo do obrażenia się mają pracownicy banku za porównanie ich do Rompuya, ale on sam już nie? Poza tym twierdzenie, że przyrównywanie czyjejś twarzy (choćby to była twarz von Rompuya) odnosi się tak naprawdę do poglądów i dokonań tej osoby jest absurdalne.  
Nie jestem wielkim teoretykiem myśli wolnościowej, ale wydaje mi się, że gdzieś tam u podstawy tego wszystkiego jest założenie, że to jednostka jest ważna, a zatem czy obrażanie grupy nie jest przypadkiem obrażaniem zbioru jednostek? 
Marius za to zgodnie ze swoim zwyczajem traktuje słowo homoś jako określenie homoseksualisty równorzędne z nazwaniem kobiety panią. Bądźmy poważni tutaj(jak i w wielu innych miejscach) Korwin nie ma racji, to słowo jest chamskie i pogardliwe, to samo dotyczy czarnucha (podobnie z resztą jak nazywania idiotami/debilami osób upośledzonych). Ja kompletnie nie mam nic do używania tych słów, wolna wola, ale udawanie, że nie ma w tym niczego za co te osoby mogłyby się obrazić to po prostu udawanie (albo co gorsza nieudawanie) idioty. Z tą retoryką można spokojnie nazywać mieszkańców naszego kraju polaczkami, nie wiem jak wy, ale ja raczej bym potraktował nazwanie mnie w ten sposób jako obrazę. 
Przykład murzyn do murzyna "hej czarnuchu" to ponownie udawanie idioty. Tak jakby w Polsce było czymś dziwnym używanie przekleństw i takie "obrażanie się na niby" ze znajomymi. 
Dalej jest ciekawiej, dochodzimy do bronienia obrażanych. Tutaj faktycznie można mieć pewne wątpliwości... przez 10 sekund. Oczywistym jest kiedy ktoś występuje w obronie dlatego, że faktycznie go to dotyka, a kiedy jest to liczenie na profity. 
Rozpatrzmy sobie taką sytuację: grupka znajomych obojga płci i nagle Tomek(którego właśnie rzuciła dziewczyna) krzyczy, "one wszystkie to k....", raczej łatwo się domyślić kto z protestujących panów jest uczciwy, a kto liczy na jakieś podziękowanie od koleżanek, przykład głupi, ale zasada taka sama. 
Wiem o co chodzi Mariusowi, dostrzegam ten problem, być może objawem czegoś podobnego było wyłączenie mikrofonu Korwinowi, ale nie wydaje mi się by używanie słów, które jak napisałem wcześniej są po prostu chamskie, było dobrą strategią walki z tym problemem (lepszą chyba byłoby walczenie z KRRiT która to ma w zwyczaju nakładać gigantyczne kary za korzystanie z takich słów w mediach). 
Kończąc już ten i tak za długi post, rozróżnijmy walkę z cenzurą od bycia prostakiem, a jeżeli któryś Korwin którego lubimy po raz kolejny wychodzi na tego ostatniego to nie udawajmy idiotów wmawiając sobie, że nie ma w tym niczego złego. Korwin pewnie nie zniechęci swoich wiernych kuców(mogę mówić kuce, bo sam jestem kucem! tak a propos czarnuchów :) ), może nawet zachęci kogoś do KNP, ale dla mnie to po prostu kolejna rzecz z której muszę się tłumaczyć, kiedy mówię, że głosowałem na KNP.

Animus 2014-07-23

Ja z kolei kompletnie nie rozumiem tego szumu wokół tej wypowiedzi. Ja to odebrałem tak, że on miał na myśli czarnych niewolników oraz ich sytuację. Tak ich też wtedy nazywano, ludzi sprzed 150 lat. I tak pewnie zrobił to specjalnie - żeby o tym wszyscy mówili. Obrażać się na to jest dla mnie wielką przesadą, nie kierował tego w stronę żadnych konkretnych osób.

fortis 2014-07-23

Ja bym jednak sugerował podawać konkretne argumenty, a nie wymieniać książki, filmy, strony internetowe i inne źródła. Jakiś sens prowadzenia dyskusji osób nie będących ekspertami jakiś jest, mianowicie można przedstawić znane skądinąd stanowisko i skonfrontować je. W takiej dyskusji możesz zachęcić do przeczytania danej książki, ale tylko jeśli udowodnisz, że po jej przeczytaniu da się obronić przedstawione w niej stanowisko. 
 
Możesz więc streścić o które konkretnie idee Dmowskiego chodzi?

zib 2014-07-24

Chodzi o jeden argument. Hugo (jeśli dobrze rozumiem) stoi za tezą że patriotyzm jest niepraktyczny. Otóż ja uważam że jest to błędny pogląd. Chyba że nie zależy nam na naszym kraju w przyszłości. Świat istniał bez Polski na mapie i nic się przecież nie działo. Odnoszę wrażenie, że częśc młodych osób uważa patriotyzm za jakaś przywarę moherowych staruszków. Podczas gdy nie bycie patriotą ma szeroką literaturę i jest postawą tak samo starą jak przywiązanie do swojego kraju. To nie tylko Dmowski demaskuje takie postawy (uważane przez wielu za racjonalne), ale ze współczesnych np. Ziemkiewicz. Ale proszę zwrócić uwagę że napisałem, że szanuję również poglądy Huga, co znaczy że nie mam wady mózgu objawiającej się histerią gdyby wszyscy ludzie na ziemi nie byli patriotami jakiejś tam ojczyzny.

MarcinB 2014-07-24

@6 Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 
 
https://www.youtube.com 
 
Co do JKM czekam na występy jeszcze 3 KNP-owców, chyba że to partia totalitarna i głos ma tylko naczelny wódz.

Rysiek 2014-07-26

@zib odnośnie podejścia do tematu patriotyzmu u niektórych osób https://www.youtube.com

Emper 2014-07-28

No i KNP w ostatnim sondażu 6% co potwierdza moją tezę, że walenie w pysk i nazywanie ludzie czarnuchami nie jest dobrą strategią polityczną. Jarkacz się dogadał z Gowinem i nie będzie Korwina w rządzie. Pozdrawiam. 
wiadomosci.onet.pl

Kontestatornia 2014-08-08

Marek jest tak poprawny politycznie aż się rzygać chce. Jego lewacka poprawność polityczna mnie obraża!

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:


Nie daj sie golić za muzykę (2) - 10 dni temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 tygodnie temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
Zabić czy usunąć? (7) - 8 tygodni temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 2 miesiące temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - 2 miesiące temu

Aktywność zawodowa niemile widziana (9) - 3 miesiące temu

Jak pędzić bimber (10) - 3 miesiące temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 miesiące temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 4 miesiące temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - 4 miesiące temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - 4 miesiące temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - 5 miesiące temu

Nowy, legalny hazard (2) - 5 miesiące temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 5 miesięcy temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 6 miesięcy temu

Black Friday po polsku (4) - 6 miesięcy temu

Nowy próg podatkowy (11) - 6 miesięcy temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 7 miesięcy temu
Jak wynajmować mieszkanie za darmo? (2) - 8 miesięcy temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 8 miesięcy temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 8 miesięcy temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 9 miesięcy temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 9 miesięcy temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 9 miesięcy temu


Nie będę płacił za Twoje mieszkanie (19) - 9 miesięcy temu


Dlaczego nie warto wracać do Polski? (8) - 10 miesięcy temu

Kto będzie sądził Twojego mordercę? (3) - 10 miesięcy temu

O jedna wyplatę mniej (3) - 10 miesięcy temu

Czy tylko „debile” popierają Razem? (31) - 11 miesięcy temu

Wolnościowcy upadają (13) - 11 miesięcy temuW tym kraju wszyscy chcą Cię okraść (10) - 11 miesięcy temu

A klientów mamy w nosie (1) - 11 miesięcy temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 11 miesięcy temu

Czy wziąłbyś order? (22) - ponad rok temuTwoje hasła są za słabe! (6) - ponad rok temu

Niemcy cenzurują internet (4) - ponad rok temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - ponad rok temu


Wywiad z terrorystą (34) - ponad rok temu


Kto spekuluje masłem? (3) - ponad rok temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - ponad rok temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - ponad rok temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - ponad rok temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - ponad rok temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (27) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - ponad rok temu

Czy Kościół kradnie? (5) - ponad rok temu
Poprzez wódkę cenzurują sklepy (8) - ponad rok temu


Jednolite okradanie podatników (6) - ponad rok temu


Na chuja nam dzietność? (13) - ponad rok temuJak spożywać piwo publicznie? (1) - ponad rok temu


Polska skazała terrorystę (6) - ponad rok temu
Człowiek, który dostał po d... (5) - ponad rok temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 2 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 2 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 2 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 3 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 3 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 3 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 3 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 3 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 3 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 3 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 3 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 3 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 3 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 3 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 4 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 4 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 4 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 4 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 4 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 4 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 4 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 4 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 4 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 4 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 4 lata temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 5 lata temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 5 lata temu


Co powinien spalić narodowiec? (61) - 5 lata temu
Czy wolno gwałcić publicznie? (17) - 5 lata temu


Ile dałbyś za dziecko? (25) - 5 lata temu


Jak kraść? (49) - 5 lata temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 5 lata temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 5 lata temu

Jak zabić krowę? (46) - 5 lata temuJak wycenić dziecko? (9) - 5 lat temu

MLM to ściema (67) - 5 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 5 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 5 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 6 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 6 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 6 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 6 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 6 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 6 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 6 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 6 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 6 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 6 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 6 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 6 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 6 lat temu

ACTA samo zło (87) - 6 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 7 lat temu

Naloty na graczy (17) - 7 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 7 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 7 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 7 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 7 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 7 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 7 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 7 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 7 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 7 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 7 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 7 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 8 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 8 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 8 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 8 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 8 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 8 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 8 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 8 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 8 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 8 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 8 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 8 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 8 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 8 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 8 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 9 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 9 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 9 lat temu


O buncie informatyków (8) - 9 lat temuUE powstała! (2) - 9 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Kosmetyki Tiande - - 20.00
Jerzy Soros - - 77.00
Piaskowiec - - 20.00
Wypożyczalnia samochodów Nowy Sącz - - 20.00
Bukmacherzy24 - - 50.00
Senso24 - łóżka, materace - - 25.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt