Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Kup najbardziej niepoprawną książkę tego roku
Dziś
21:00
Jan Fijor zaprasza
Nie
20:00
Firma na emigracji
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Kiedy można zabić intruza?
I jaka powinna być kara za zabójstwo. Legalna marycha nareszcie w Polsce - wiemy gdzie ją dostać. System punktowy w Chinach. Umowa wolnego handlu z Japonią. Biurwolandia.pl jako ebook....
Pomocnik wizjonera
przedwczoraj
9 sposobów na pozyskanie klienta
W ramach szkolenia "Tworzenie i rozwój firmy" Dla uczestników konkursu na najlepszy biznesplan "Firma na Start" jako członek Zachodniopomorskirgo Związku...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2014-07-21

Korwinowsko i emigracyjnie

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Dziś mniej ciekawy odcinek nt. ostatnich akcji z Krowinem, ograniczenia prędkości i wolności słowa... czyli sezon ogórkowy.

KOMENTARZE

Lukas 2014-07-22

Komentarz do pasozytowania - 70% wplywow do budzetu pochodzi z VAT i akcyz, takze jak nie kombinowac to ciezko pasozytowac.

Paweł 2014-07-22

Hugo, to jesteś lepszy. Ja mam ok 1zł na koncie i także nie zamierzam wypisywać długopisu na tę deklarację.

Pawel 2014-07-22

hugo ogarnij ten mikrofon. echo, slychac jakbys plul w mikrofon. masakra.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2014-07-22

Ja nie wiem dokładnie, ile tam na tym moim koncie jest, ale jakieś grosze, więc też mi się nie chce tym zajmować. 
 
BlackEmperor, wydaje mi się, że uleciały Ci z pola uwagi 2 fakty. 
 
Po pierwsze, JKM nie powiedział, że da Boniemu w pysk, gdy byli razem w Sejmie i tamten go zwyzywał, zaprzeczając swojej współpracy z SB, tylko dopiero lata później, gdy Boni się przyznał, że wtedy kłamał, ale Korwina za oparty o to kłamstwo stek oszczerstw nie przeprosił. Zatem chybiony jest argument, że mógł go za to spoliczkować, gdy się spotykali, obaj będąc posłami. 
 
Po drugie, powiedziałeś na czacie, że gdyby Izę ktoś znieważył, całkiem możliwe, że dostałby od Ciebie w mordę, ale nie chwaliłbyś się tym otwarcie. Wątpliwość się nasuwa, czy złamanie aksjomatu nieagresji, na który się powoływałeś, jest jakkolwiek łagodzone przez brak rozgłosu. Ale ja nie o tym, tylko o faktach. Otóż JKM też się nie zamierzał chwalić, tylko specjalnie zrobił to dyskretnie, jedynie przy kilkunastu ludziach, o których mniemał, że nie rozpowiedzą. Uczynił to jednak sam Boni. A skoro stało się to publicznie wiadome, to już Korwin też o tym mówi.

zib 2014-07-22

Hugo, 
Ponieważ cyklicznie wypowiadasz się o patriotyzmie ( Lechowicz zresztą też, tyle że on gdzieś na banicji i chyba jakby "uwiądł" ), musze powiedzieć, że jeśli Wy nie poczuwacie się do patriotyzmu....to nikt was o to błagać na kolanach nie będzie. Nie jest to jakaś nowa postawa ( opisał ją np. Anders w przechodzeniu żołnierzy wermachtu do jego armii gdy klęska Niemców była nieuchronna). Może i można z przekonaniem mówić o porażkach matematyki na polu "kwadratury koła" koguś, kto nie zna rachunku różniczkowego, ale już nie komus wykształconemu... Dla mnie taką korona pracą jest Dmowskiego "Mysli Nowoczesnego Polaka". Jeśli ktos nie zna przynajmniej tej pozycji ( już nawet nie wymieniam autorów typu Józef Mackiewicz") to po prostu bajdurzy na temat patriotyzmu jak wiejski gimnazjalista upity oranżadą. Ale jesteś Hugo inteligentnym człowiekiem i znasz istotne prace XX wieku, dlatego w pełni szanuję Ten Twój "Sztandar" wychawtowany niechecią do ....patriotyzmu.  
ps. na YT jest audiobook Dmowskiego, jesli ktoś nie przeczytał w "lekturze obowiązkowej"....

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2014-07-23

zib, powiadasz, że Dmowski wybitnym patriotą był? Czyż to nie on czynił gorzkie wyrzuty patriotom starej daty za pogląd, że pod zaborem niemieckim (o dziwo, jakoś rosyjskiego się tak nie czepiał, bo miał jakąś słabość do niedźwiedziej knagi, podobnie jak obecnie JKM) było według nich źle po prostu dlatego, że państwo niemieckie ograniczało Polakom wolność, w tym prawo do samostanowienia jako naród? Dmowski tymczasem głosił potrzebę patriotyzmu nowego typu, w którym to sam naród niemiecki staje się wrogiem polskiego, i te 2 narody nieodwołalnie toczą ze sobą walkę na śmierć i życie na arenie dziejów, z której za odpowiednio długi czas tylko jeden może się ostać, a kto tego nie dostrzega i próbuje budować trwałą wizję opartą na pokojowym współistnieniu wolnej Polski i Niemiec, ten jest bądź naiwniakiem, bądź zdrajcą, a nie prawdziwym patriotą. Nie uszanowanko dla towarzysza Dmowskiego.

Emil 2014-07-23

Hmmm, od dawna nie słuchałem Kontestacji, chciałem sobie wrócić, milo spędzić czas, a tu rozczarowanie. Pod koniec dyskusji o tym jak można a jak nie można nazywać murzynów spasowałem. Nie wiem zatem jak skończyła się dyskusja, ale ja to widzę tak: 
Kompletnie nie rozumiem argumentu Marka o tym, że obrażanie całej grupy jest czymś innym od obrażania pojedynczej osoby. Dlaczego Farage mógł stwierdzić, że von Rompuy ma "charyzmę wilgotnej szmaty". W oryginale "the charisma of a damp rag and the appearance of a low grade bank clerk" czy w takim razie w tym kontekście prawo do obrażenia się mają pracownicy banku za porównanie ich do Rompuya, ale on sam już nie? Poza tym twierdzenie, że przyrównywanie czyjejś twarzy (choćby to była twarz von Rompuya) odnosi się tak naprawdę do poglądów i dokonań tej osoby jest absurdalne.  
Nie jestem wielkim teoretykiem myśli wolnościowej, ale wydaje mi się, że gdzieś tam u podstawy tego wszystkiego jest założenie, że to jednostka jest ważna, a zatem czy obrażanie grupy nie jest przypadkiem obrażaniem zbioru jednostek? 
Marius za to zgodnie ze swoim zwyczajem traktuje słowo homoś jako określenie homoseksualisty równorzędne z nazwaniem kobiety panią. Bądźmy poważni tutaj(jak i w wielu innych miejscach) Korwin nie ma racji, to słowo jest chamskie i pogardliwe, to samo dotyczy czarnucha (podobnie z resztą jak nazywania idiotami/debilami osób upośledzonych). Ja kompletnie nie mam nic do używania tych słów, wolna wola, ale udawanie, że nie ma w tym niczego za co te osoby mogłyby się obrazić to po prostu udawanie (albo co gorsza nieudawanie) idioty. Z tą retoryką można spokojnie nazywać mieszkańców naszego kraju polaczkami, nie wiem jak wy, ale ja raczej bym potraktował nazwanie mnie w ten sposób jako obrazę. 
Przykład murzyn do murzyna "hej czarnuchu" to ponownie udawanie idioty. Tak jakby w Polsce było czymś dziwnym używanie przekleństw i takie "obrażanie się na niby" ze znajomymi. 
Dalej jest ciekawiej, dochodzimy do bronienia obrażanych. Tutaj faktycznie można mieć pewne wątpliwości... przez 10 sekund. Oczywistym jest kiedy ktoś występuje w obronie dlatego, że faktycznie go to dotyka, a kiedy jest to liczenie na profity. 
Rozpatrzmy sobie taką sytuację: grupka znajomych obojga płci i nagle Tomek(którego właśnie rzuciła dziewczyna) krzyczy, "one wszystkie to k....", raczej łatwo się domyślić kto z protestujących panów jest uczciwy, a kto liczy na jakieś podziękowanie od koleżanek, przykład głupi, ale zasada taka sama. 
Wiem o co chodzi Mariusowi, dostrzegam ten problem, być może objawem czegoś podobnego było wyłączenie mikrofonu Korwinowi, ale nie wydaje mi się by używanie słów, które jak napisałem wcześniej są po prostu chamskie, było dobrą strategią walki z tym problemem (lepszą chyba byłoby walczenie z KRRiT która to ma w zwyczaju nakładać gigantyczne kary za korzystanie z takich słów w mediach). 
Kończąc już ten i tak za długi post, rozróżnijmy walkę z cenzurą od bycia prostakiem, a jeżeli któryś Korwin którego lubimy po raz kolejny wychodzi na tego ostatniego to nie udawajmy idiotów wmawiając sobie, że nie ma w tym niczego złego. Korwin pewnie nie zniechęci swoich wiernych kuców(mogę mówić kuce, bo sam jestem kucem! tak a propos czarnuchów :) ), może nawet zachęci kogoś do KNP, ale dla mnie to po prostu kolejna rzecz z której muszę się tłumaczyć, kiedy mówię, że głosowałem na KNP.

Animus 2014-07-23

Ja z kolei kompletnie nie rozumiem tego szumu wokół tej wypowiedzi. Ja to odebrałem tak, że on miał na myśli czarnych niewolników oraz ich sytuację. Tak ich też wtedy nazywano, ludzi sprzed 150 lat. I tak pewnie zrobił to specjalnie - żeby o tym wszyscy mówili. Obrażać się na to jest dla mnie wielką przesadą, nie kierował tego w stronę żadnych konkretnych osób.

fortis 2014-07-23

Ja bym jednak sugerował podawać konkretne argumenty, a nie wymieniać książki, filmy, strony internetowe i inne źródła. Jakiś sens prowadzenia dyskusji osób nie będących ekspertami jakiś jest, mianowicie można przedstawić znane skądinąd stanowisko i skonfrontować je. W takiej dyskusji możesz zachęcić do przeczytania danej książki, ale tylko jeśli udowodnisz, że po jej przeczytaniu da się obronić przedstawione w niej stanowisko. 
 
Możesz więc streścić o które konkretnie idee Dmowskiego chodzi?

zib 2014-07-24

Chodzi o jeden argument. Hugo (jeśli dobrze rozumiem) stoi za tezą że patriotyzm jest niepraktyczny. Otóż ja uważam że jest to błędny pogląd. Chyba że nie zależy nam na naszym kraju w przyszłości. Świat istniał bez Polski na mapie i nic się przecież nie działo. Odnoszę wrażenie, że częśc młodych osób uważa patriotyzm za jakaś przywarę moherowych staruszków. Podczas gdy nie bycie patriotą ma szeroką literaturę i jest postawą tak samo starą jak przywiązanie do swojego kraju. To nie tylko Dmowski demaskuje takie postawy (uważane przez wielu za racjonalne), ale ze współczesnych np. Ziemkiewicz. Ale proszę zwrócić uwagę że napisałem, że szanuję również poglądy Huga, co znaczy że nie mam wady mózgu objawiającej się histerią gdyby wszyscy ludzie na ziemi nie byli patriotami jakiejś tam ojczyzny.

MarcinB 2014-07-24

@6 Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 
 
https://www.youtube.com 
 
Co do JKM czekam na występy jeszcze 3 KNP-owców, chyba że to partia totalitarna i głos ma tylko naczelny wódz.

Rysiek 2014-07-26

@zib odnośnie podejścia do tematu patriotyzmu u niektórych osób https://www.youtube.com

Emper 2014-07-28

No i KNP w ostatnim sondażu 6% co potwierdza moją tezę, że walenie w pysk i nazywanie ludzie czarnuchami nie jest dobrą strategią polityczną. Jarkacz się dogadał z Gowinem i nie będzie Korwina w rządzie. Pozdrawiam. 
wiadomosci.onet.pl

Kontestatornia 2014-08-08

Marek jest tak poprawny politycznie aż się rzygać chce. Jego lewacka poprawność polityczna mnie obraża!

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:


Magiczne szable i tarcze (1) - 8 dni temu


Kto zaorał Hugo? - 3 tygodnie temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 5 tygodni temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 8 tygodni temu

Więcej audycji...
Studia nie mogą być dla wszystkich (1) - 2 miesiące temu

Dlaczego nie rządzą nami strażacy? (2) - 3 miesiące temu

Polskie produkty mogą być gorsze (4) - 3 miesiące temu

Matka Boska Dotacyjna (8) - 3 miesiące temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 3 miesiące temu

Rozwody przez internet - 4 miesiące temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 4 miesiące temu

Podatki, które się opłacają? (3) - 4 miesiące temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - 5 miesiące temu

Komu zabrać w pierwszej kolejności? (1) - 5 miesiące temu

Wytrychy na cenzurowanym (4) - 5 miesiące temu

Autostopem na Kitaj (2) - 5 miesięcy temu


Zdrajcy sprawy (4) - 6 miesięcy temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - 6 miesięcy temu

Nie bój się kontrolera skarbowego! (6) - 6 miesięcy temu

Taxi zamiast PKS (4) - 7 miesięcy temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 7 miesięcy temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - 7 miesięcy temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - 7 miesięcy temu


Każdy w końcu umrze (2) - 8 miesięcy temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 8 miesięcy temu

Zabić czy usunąć? (7) - 9 miesięcy temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 9 miesięcy temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - 9 miesięcy temu

Aktywność zawodowa niemile widziana (9) - 10 miesięcy temu

Jak pędzić bimber (10) - 10 miesięcy temu

Czy bańka już pękła? (8) - 10 miesięcy temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 11 miesięcy temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - 11 miesięcy temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - 11 miesięcy temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - 11 miesięcy temu

Nowy, legalny hazard (2) - 11 miesięcy temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - rok temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - ponad rok temu

Black Friday po polsku (4) - ponad rok temu

Nowy próg podatkowy (11) - ponad rok temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - ponad rok temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - ponad rok temu

Za tanie linie lotnicze (8) - ponad rok temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - ponad rok temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - ponad rok temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - ponad rok temu


O jedna wyplatę mniej (3) - ponad rok temu


Wolnościowcy upadają (13) - ponad rok temu
A klientów mamy w nosie (1) - ponad rok temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - ponad rok temu

Czy wziąłbyś order? (22) - ponad rok temuTwoje hasła są za słabe! (6) - ponad rok temu

Niemcy cenzurują internet (4) - ponad rok temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - ponad rok temu


Wywiad z terrorystą (34) - ponad rok temu


Kto spekuluje masłem? (3) - ponad rok temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - ponad rok temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - ponad rok temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - ponad rok temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - ponad rok temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (30) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - 2 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 2 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 2 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 2 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 3 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 3 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 3 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 3 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 3 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 3 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 3 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 4 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 4 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 4 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 4 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 4 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 4 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 4 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 4 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 4 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 5 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 5 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 5 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 5 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 5 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 5 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 5 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 5 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 5 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 5 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 5 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 5 lat temu


Jak kraść? (49) - 5 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 5 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 5 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 6 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 6 lat temu

MLM to ściema (67) - 6 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 6 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 6 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 6 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 6 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 6 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 7 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 7 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 7 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 7 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 7 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 7 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 7 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 7 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 7 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 7 lat temu

ACTA samo zło (87) - 7 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 7 lat temu

Naloty na graczy (17) - 7 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 7 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 7 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 8 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 8 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 8 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 8 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 8 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 8 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 8 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 8 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 8 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 8 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 8 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 8 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 8 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 8 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 8 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 8 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 8 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 9 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 9 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 9 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 9 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 9 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 9 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 9 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 9 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 9 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 9 lat temu


O buncie informatyków (8) - 9 lat temuUE powstała! (2) - 9 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

KonTui - - 50.00
Best League of Legends Boosting service -... - - 20.00
Poznaj siebie - Psychologia i rozwój - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
wierny słuchacz - - 20.00
Sklep sportowy sport partner - - 20.00
ZarabiajPrzez24.pl - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt