Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Kup najbardziej niepoprawną książkę tego roku
Dziś
21:00
Jan Fijor zaprasza
Nie
20:00
Firma na emigracji
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Kiedy można zabić intruza?
I jaka powinna być kara za zabójstwo. Legalna marycha nareszcie w Polsce - wiemy gdzie ją dostać. System punktowy w Chinach. Umowa wolnego handlu z Japonią. Biurwolandia.pl jako ebook....
Pomocnik wizjonera
przedwczoraj
9 sposobów na pozyskanie klienta
W ramach szkolenia "Tworzenie i rozwój firmy" Dla uczestników konkursu na najlepszy biznesplan "Firma na Start" jako członek Zachodniopomorskirgo Związku...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2014-08-04

Dlaczego nauczyciele w Polsce nie będą nigdy uczyć potrzebnych rzeczy?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Dziś o klauzuli sumienia polskich nauczycieli, lekarzy i aptekarzy.

KOMENTARZE

Pcimek 2014-08-05

Żałosne. Panie Zemsta Pan jesteś lewak? Nie ma czegoś takiego jak neutralność światopoglądowa. W przeciwnym wypadku na ten przykład w szkole powinni uczyć pedofilii, zabijania, homoseksualizmu i hetero zarazem, na jednym korytarzu powinien stać kaznodzieja chrześcijański, mułła i rabin. Można by tak mnożyć. Chyba że rozumieć neutralność światopoglądową jako wyrugowanie chrześcijaństwa z kultury i obyczajów.

Slawson 2014-08-05

Strasznie lewackością zalatuje ten odcinek. Jak mówicie o wolności biznesowej to gadacie jak libertarianie, jak poruszacie sprawy społeczne to zbliżacie się do Wandzi Nowickiej. Pozdrawiam

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2014-08-06

No, BlackEmperora chyba zlewaczyli w tej Hameryce, „nawrócili” na poprawność polityczną. Też jestem libertarianinem humanitarystycznym, a nie brutalistycznym, no ale w tym odcinku już któryś raz przegina w stronę modalną. Jeszcze się z nim od tego czasu nie spotkałem jednak, więc z ferowaniem jakichś mocnych tez i rekonstrukcji procesu się wstrzymam.

Alcar 2014-08-06

Neutralność światopoglądowa... 
To wierzycie i w społeczną gospodarkę rynkową i socjalistyczną równość?

Emper 2014-08-06

Jackpot! Nareszcie jest hejterstwo z prawdziwego zdarzenia! Oprawię sobie ten komentarz.  
 
Tak, uważam że poprawność polityczna rozumiana jako szacunek do przekonań innych niż moje i nie używanie słów obraźliwych w stosunku do przeciwników jest OK.  
 
Proszę nie mieszać przedstawiania różnych filozofii z nawoływaniem do przemocy (pedofilia, zabijanie). 
 
Nie widzę problemu, żeby w jednej szkole odbywały się różne lekcje religii - np. dla żydów i katolików. Tak jak są lekcje języka angielskiego, niemieckiego i polskiego w różnych klasach i nikt nie mówi o "wyrugowaniu języka polskiego z kultury i obyczajów" 
 
Tak jak podkreślałem na końcu - problemem są szkoły finansowane z wspólnych pieniędzy, a nie nie to jaki jest program w której szkole.

Marcin 2014-08-06

Najpierw się dowiedźcie a później się wypowiadajcie ! Od roku czy dwóch pierwsze klasy szkoły średniej uczą się najpierw historii najnowszej ! Nie ma co słuchać audycji bo są przydługie i mało wartościowe !

Pcimek 2014-08-06

@5 Emper to powiem CI że Twoja poprawność polityczna, poprawnie nazywa się obłudą i zakłamaniem.  
 
Zresztą hejterstwo - lewackie pojmowanie krytyki. Nie zgadzasz się ze mną jesteś hejterm. Krytykujesz pederastę - homofobia. Krytykujesz Żyda - antysemityzm, krytykujesz murzyna - rasizm. Krytykowanie przez lewactwo - postępowe myślenie.  
 
Ja się na te lewe saneczki nie daję nabierać. Nie można mówić o wolności wypowiedzi jednocześnie zakładając kaganiec na mordę. A poprawność polityczna to inna wersja cenzury, taka utajniona. To ja już wolę reaktywację Mysiej.

Emper 2014-08-06

@7 Słownik Języka Polskiego SJP: 
hejter:  
osoba wyrażająca opinie pełne nienawiści, negatywności 
 
To co piszesz to nie jest krytyka, bo nie odnosisz się do moich argumentów tylko je ogromnie wyolbrzymiasz i doprowadzasz do absurdu. 
 
Streszczając Twój ciąg logiczny "Jeśli ludzie będą szanowali przekonania innych to cenzura, pedofilia i upadek cywilizacji białego człowieka".

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2014-08-06

To ja, będąc precyzyjnym, dodam, że nie szanuję błędnych przekonań. Kłamstwo nie zasługuje na szacunek. Drugi człowiek owszem. Nawet gdy się myli. Nie zmienia to jednak faktu, że trwa w błędzie, co czasem można tolerować (według lewaków, jak usłyszałem w TV, obecnie to słowo jest synonimem akceptacji, ale ja wolę oryginalne znaczenie, bez współczesnego mieszania pojęć na rzecz politycznej poprawności), a czasem się powinno jasno wskazywać. Oczywiście dobierając środki tak, żeby nie uchybić przy tym ludzkiej godności jednostek ani grup. Niestety lewactwo samo mówienie prawdy, przytaczanie faktów nawet bez sformułowania ich oceny, już uważa za atak, mowę nienawiści i brutalny prymitywizm przypisywany na siłę tradycjonalistom (sami, rzecz jasna, pozostając bez winy, gdy w „słusznej sprawie” „postępu” nawołują do przemocy i ją stosują, a przynajmniej słownie znieważają i używają państwa do blokowania oponentów).

Pcimek 2014-08-06

@8 he he - wow o mój bozie moje argumenty są wyolbrzymione oj oj oj !!! Chłopie weź się w garść. Ty nie proponujesz szacunku dla przekonań tylko kaganiec. Na szacunek to trzeba sobie zasłużyć. Szacunek nie jest cechą przyrodzoną a nabytą.  
 
Na marginesie ten Twój bełkot z audycji o klauzuli dla nauczycieli to trudno nazwać argumentami. I to nie jest hejt tylko ocena. A żeby było po amerykańsku :) 
 
A Twoje streszczenie super. Nic takiego oczywiście nie napisałem.

Kamyk 2014-08-06

Hugo, za przeproszeniem- chrzanisz z ta historią, ja wiem ze hiperbola to Twój ulubiony zabieg, ale wyciągasz sobie to co Ci pasuje a co nie. Po pierwsze- obojętnie jaki program zastosujesz i tak młodzież uzna historie za bzdety- w każdym kraju tak jest. odnośnie chronologii- to absolutna podstawa w tej dziedzinie nauki. tak samo nie możesz zacząć od alkoholi pomijając prostsze związki w nauce chemii. dopiero zrozumienie kolejnych ciągów w epoce i trendów pozwoli wysuwać dalsze- własne wnioski i tak naprawdę wyciągnąć z historii człowieka, bez tego jest się podatnym na manipulacje. np: nie da się ogarnąć baroku bez oświecenia itd.  
 
w każdej takiej audycji tematycznej (urbanistyka i komunikacja miast, lasy itd.) głosisz poglądy rodem z Afryki- na zasadzie wydaje mi się to się wypowiem, mimo tego ze jest to jakaś ściema bez pokrycia w rzeczywistym świecie. ufff.. no to byly moje 3 grosze- pozdrawiam:)

mgr inż. BlackEmperor 2014-08-06

Hej. Mamy jeszcze jedno/dwa miejsca z Krakowa na KontectCamp. Proszę pisać na krakow@kontestacja.com

Pcimek 2014-08-06

@11 Kamyk CH3OH to najprostszy alkohol - metanol, nie ma prostszych. Etanol ten popularniejszy C2H5OH.

Hugo 2014-08-07

Ad Marcin 
 
Jak tylko wrócimy z Kontestcampu i ogarniemy się, to wyszukam paru licealistów i spytam się o najnowszą historię ich.

Hugo 2014-08-07

Ad 11.  
 
Chronologia to podstawa? 
Czyli historia Zeusa automatycznie wpływa na zrozumienie lepsze bitwy pod Wiedniem, by z kolei wyciągnąć clue przyczyn pierwszej i drugie wojny światowej i wiedzieć, jak nie dopuścić do podobnych przypadków w przyszłości?

Bochma 2014-08-07

@Ad 15: 
Nie, Hugo, historia Zeusa (jak to nazywasz) oraz w ogóle historia starożytności pozwala lepiej zrozumieć zasady politycznego rozwoju współczesnych państw (np. Korwin jako analogię do upadku dzisiejszej UE podaje historię państw-miast starożytnej Grecji, które póki funkcjonowały osobno, to były potęgami) oraz rolę tradycji w kulturze i rozwoju prawa chociażby. 
Nie gniewaj się Hugonie, ale Twoje audycje są zaprzeczeniem dziennikarstwa :( Mnie uczono (a pracuję w tym fachu już 16 lat), że nie należy tworzyć materiałów pod z góry sformułowaną tezę, a w rzetelnym materiale należy przedstawić argumenty obu stron. Niestety, tego typu dziennikarstwo odchodzi już do lamusa :( 
I ostatnia sprawa. Nie pierwszy raz poruszacie tematy związane z oświatą i za każdym razem owe kwestie spłycacie do frazesu, że nauczyciele uczą głupot i nie potrafią tego robić. Pełna zgoda, tylko że ani razu nie zagłębiliście się w sedno problemu, aby chociażby spróbować wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje. Może byście zainteresowali się źródłem wszelkiej patologii w oświacie, a więc zasadami jej finansowania (kasa idzie za uczniem/studentem)? Znam szkołę, w której w klasie maturalnej (integracyjnej, a więc skupiającej uczniów zdrowych i niepełnosprawnych) jest niepełnosprawna uczennica, której choroba umożliwia jedynie podstawowe działania matematyczne - tak w zakresie do 20! I jest przepychana dalej, byle klasa się nie rozpadła! W jednej z bardzo znanych polskich uczelni emerytowani wykładowcy zapisują się na mało popularne kierunki (na które nie ma chętnych), aby tylko owe kierunki utrzymać! Może poruszycie też kwestie kwalifikacji nauczycieli - osoba bez magisterki nie może uczyć w szkole, a byle polonista po odbębnieniu odpowiednich studiów podyplomowych ma pełnoprawne kwalifikacje do nauczania matematyki, takie same jak magister studiów matematycznych!

Emper 2014-08-07

Kraków ->Sulejów  
www.blablacar.pl 
Sulejów -> Kraków 
www.blablacar.pl 
 
Tanio

zib 2014-08-08

1. Klauzula sumienia chroni prawnie lekarza w wypadku odmowy pewnych zabiegów.  
Idąc tym tokiem należało odpowiedzieć na pytanie dlaczego nauczyciele ( nie mający takich dylematów moralnych jak lekarze w przypadku np. aborcji) chcą mieć klauzulę sumienia? Czyżby jakieś programy szkolne budziły ich sprzeciw na gruncie chrześcijańskim do tego stopnia że w wyniku niepropagowania idei w nich zawartych obawiają się wyciągnięcia konsekwencji przez zwierzchników ? Zamiast tego słyszę o tym że nauczyciele chcą "prowadzić lekcje religii" na w-fie :).  
2. "Neutralność światopoglądowa" - to nowomowa.  
3. Przyznam że wymiękłem po tej lewicującej audycji. Życzę powodzenia.

Magic 2014-08-08

1. Klauzula sumienia nauczycieli to byt internetowy. W realnym świecie nie istnieje.  
2. Każdy może podpisywać sobie jakie chce deklaracje, o ile jest wolnym człowiekiem. Np może podpisać, że teoria darwina to stek bzdur. Tylko wtedy konsekwentnie nie powinien uczyć biologii w szkole. 
3. Uczenie histori chronologicznie ma sens. Kolejne wyrażenia są konsekwencją poprzednich. Ludzie postępują w określony sposób, bo wyciągnęli wnioski z poprzednich wydarzeń. Dodają kolejne warstwy. 
4. Szkoły nigdy nie były i nigdy nie będą neutralne światopoglądowo. Promują zawszę światopogląd tego, kto kontroluje kasę i proces rekrutacji nauczycieli. W demokracji to będzie światopogląd większości, w monarchii - króla. W anarchii - ... - nie będzie szkół (?)

zC 2014-08-10

Dziwne uczucie... Pierwszy raz audycja na kontestacji bardzo mnie zawiodla... "neutralność światopoglądowa"? Takie stwierdzenie to kompletny brak odpowiedzialnosci i wyobrazni. Myslalem, ze w samej tylko UE jest na tyle duzo zgubnych przykladow tej wlasnie neutralnosci, ze nigdy juz nikt nie odwazy sie czegos takiego promowac, a juz z pewnoscia nie Marek ktorego mialem za bardzo rozsadnego i zachowawczego goscia. Niestety, ale wlasnie taka postawa zaprowadzila europejczykow nad przepasc - plucie na wlasne korzenie i zle rozumiana tolerancja, która rozni dziwni przybysze i biali dewianci wykorzystuja na swoja korzysc.

BeataWD 2014-08-10

Neutralność światopoglądowa to dla mnie brak zdania lub/i obojętność, bo światopoglądy ma się różne i nic w tym złego. Myślę, że kluczem jest tolerancja, czyli szacunek do człowieka, który myśli inaczej. Tolerancja pod warunkiem, że odmienny światopogląd mi nie szkodzi;-). 
Wychowałam się w mieście i w rodzinie, gdzie obok siebie funkcjonowały różne religie. Dzieci bawiły się razem i czasem rozmowy wyglądały tak: "U mnie jest tak w kościele, a jak u ciebie? ...Tak? Aha...". Nie było zgrzytów między nimi dopóki ktoś nie włączał wartościowania i nie zaczynał przekonywać na siłę do swojej racji, krytykując inną.  
Dorosli też się dogadywali. Największy problem z tolerancją mial ksiądz katolicki. 
W przedszkolu mojego dziecka część dzieci nie chodzi na religię. Nikt nie robi z tego problemu. Problem miało jedno dziecko, które pewnie powtarzając zdanie rodziców, ciągle podkreślało, że wyznaje inna religię, lepszą, a inni żyją w ciemnocie. 
Problem ma osoba, która zaczyna nawracać innych. Dopóki funkcjonuje się nienachalnie i nie afiszuje na siłę ze swoim światopoglądem, ludzie nie oceniają naszego światopoglądu. Takie jest moje doświadczenie. 
Niestety, w Polsce jest dużo takich nawracaczy gratis. Np. w audycji Kuby Bączka. Opowiedział o swoim doświadczeniu z buddyzmem, a już pojawili się wolontariusze, żeby go nawracać i "wyjaśnić" mu buddyzm na nowo. Zamiast uważnie posłuchać i nauczyć się czegoś nowego albo po prostu wykazać się tolerancją i zaakceptować, że ktoś może myśleć inaczej i dobrze się z tym czuć. 
Klauzuli jakoś nie wyobrażam sobie w praktyce. Uczyłam w szkole, więc myslę, że zrobi się z tego cyrk. Uczniowie rzadko nie przypominaja łagodne owieczki spijajace prawde z ust nauczyciela;-)

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:


Magiczne szable i tarcze (1) - 8 dni temu


Kto zaorał Hugo? - 3 tygodnie temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 5 tygodni temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 8 tygodni temu

Więcej audycji...
Studia nie mogą być dla wszystkich (1) - 2 miesiące temu

Dlaczego nie rządzą nami strażacy? (2) - 3 miesiące temu

Polskie produkty mogą być gorsze (4) - 3 miesiące temu

Matka Boska Dotacyjna (8) - 3 miesiące temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 3 miesiące temu

Rozwody przez internet - 4 miesiące temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 4 miesiące temu

Podatki, które się opłacają? (3) - 4 miesiące temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - 5 miesiące temu

Komu zabrać w pierwszej kolejności? (1) - 5 miesiące temu

Wytrychy na cenzurowanym (4) - 5 miesiące temu

Autostopem na Kitaj (2) - 5 miesięcy temu


Zdrajcy sprawy (4) - 6 miesięcy temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - 6 miesięcy temu

Nie bój się kontrolera skarbowego! (6) - 6 miesięcy temu

Taxi zamiast PKS (4) - 7 miesięcy temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 7 miesięcy temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - 7 miesięcy temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - 7 miesięcy temu


Każdy w końcu umrze (2) - 8 miesięcy temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 8 miesięcy temu

Zabić czy usunąć? (7) - 9 miesięcy temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 9 miesięcy temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - 9 miesięcy temu

Aktywność zawodowa niemile widziana (9) - 10 miesięcy temu

Jak pędzić bimber (10) - 10 miesięcy temu

Czy bańka już pękła? (8) - 10 miesięcy temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 11 miesięcy temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - 11 miesięcy temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - 11 miesięcy temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - 11 miesięcy temu

Nowy, legalny hazard (2) - 11 miesięcy temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - rok temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - ponad rok temu

Black Friday po polsku (4) - ponad rok temu

Nowy próg podatkowy (11) - ponad rok temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - ponad rok temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - ponad rok temu

Za tanie linie lotnicze (8) - ponad rok temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - ponad rok temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - ponad rok temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - ponad rok temu


O jedna wyplatę mniej (3) - ponad rok temu


Wolnościowcy upadają (13) - ponad rok temu
A klientów mamy w nosie (1) - ponad rok temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - ponad rok temu

Czy wziąłbyś order? (22) - ponad rok temuTwoje hasła są za słabe! (6) - ponad rok temu

Niemcy cenzurują internet (4) - ponad rok temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - ponad rok temu


Wywiad z terrorystą (34) - ponad rok temu


Kto spekuluje masłem? (3) - ponad rok temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - ponad rok temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - ponad rok temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - ponad rok temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - ponad rok temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (30) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - 2 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 2 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 2 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 2 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 3 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 3 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 3 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 3 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 3 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 3 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 3 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 4 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 4 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 4 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 4 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 4 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 4 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 4 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 4 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 4 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 5 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 5 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 5 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 5 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 5 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 5 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 5 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 5 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 5 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 5 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 5 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 5 lat temu


Jak kraść? (49) - 5 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 5 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 5 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 6 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 6 lat temu

MLM to ściema (67) - 6 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 6 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 6 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 6 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 6 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 6 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 7 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 7 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 7 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 7 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 7 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 7 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 7 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 7 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 7 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 7 lat temu

ACTA samo zło (87) - 7 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 7 lat temu

Naloty na graczy (17) - 7 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 7 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 7 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 8 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 8 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 8 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 8 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 8 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 8 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 8 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 8 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 8 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 8 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 8 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 8 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 8 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 8 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 8 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 8 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 8 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 9 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 9 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 9 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 9 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 9 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 9 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 9 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 9 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 9 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 9 lat temu


O buncie informatyków (8) - 9 lat temuUE powstała! (2) - 9 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

KonTui - - 50.00
Best League of Legends Boosting service -... - - 20.00
Poznaj siebie - Psychologia i rozwój - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
wierny słuchacz - - 20.00
Sklep sportowy sport partner - - 20.00
ZarabiajPrzez24.pl - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt