Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Kup najbardziej niepoprawną książkę tego roku
Dziś
21:00
ByteEater na leczeniu tabletkami ze skutkami ubocznymi uniemożliwiającymi prowadzenie audycji.
Jutro
21:00
Jan Fijor zaprasza
Słuchaj radia
Wydanie Główne
dziś
Kiedy można zabić intruza?
I jaka powinna być kara za zabójstwo. Legalna marycha nareszcie w Polsce - wiemy gdzie ją dostać. System punktowy w Chinach. Umowa wolnego handlu z Japonią. Biurwolandia.pl jako ebook....
Pomocnik wizjonera
wczoraj
9 sposobów na pozyskanie klienta
W ramach szkolenia "Tworzenie i rozwój firmy" Dla uczestników konkursu na najlepszy biznesplan "Firma na Start" jako członek Zachodniopomorskirgo Związku...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2014-08-18

Słuchacz zostaje zawodowym psychopatą

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Dziś o mobilizacji rezerwy do wojska. Ludzie w całej Polsce dostaja wezwania na obowiązkowe szkolenia. Żolnierz opowiada o stanie polskiej armii, a Jacek zostaje przy okazji chorym psychicznie.

KOMENTARZE

DanielPiesto 2014-08-19

Pan prezydent jest zwierzchnikiem tylko w czasach pokoju. W czasie wojny to Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych jest zwierzchnikiem a Bul Komorowski spierdzela do Anglii.

Grzegorz 2014-08-19

Konduktor w intecity jest po to żeby budzić co 2 godziny i sprawdzać bilet. Bo jakoś w pociągu nie da się tego zrobić przy wejściu.

Ninja 2014-08-19

W kółko to samo. Za jakich urzędników walczyć za jakie ustawy?  
Walczy się za swój kraj (pojemne pojęcie) a nie za polityków. Strasznie to trudne do zrozumienia dla Hugo.

darek 2014-08-19

Blacha był tym razem przebojowy. Tak trzymać. 
 
Mam pytanie ? Jak kogoś powołują i ma mieszkanie to jak on ma zapłacić czynsz za mieszkanie, czy tego żołdu wystarczy ? Jak ktoś ma firmę to, co niby ma zrobić z firmą ?

LordBlick 2014-08-19

Ciekawe, czy jest na sali lekarz z komisji…

darek 2014-08-19

A propos, ja pamiętam jeszcze czasy, gdy w Polsce stacjonowały wojska obce - czyli sowieckie ( czyli w większości rosyjskie  
 
Wielu Polaków wspomina nawet ze łzami w oczach czasy Gierka - przecież wtedy Sowieci w Polsce stacjonowali i to całkiem licznie. I jakoś Polska istniała.

emigrant 2014-08-20

Jestem dumny z tego, iż nie byłem w wojsku. Odbyłem służbę zastępczą jednocześnie pracując. Udało mi się to pogodzić. Jedno dobre, wojsko w tym czasie płaciło zus.

Marcin 2014-08-20

Racja Ninja , Hugo namieszał ludziom w baniach głupot na temat poatriotyzmu. I choć patriotyzm rzeczywiście nie ma głebszego sensu ale tylko w swiecie Hugo w jakimś laboratorium w świecie gdzie każda inna jednostka ma dokładnie taki sam stosunek. W takim swiecie z bajki w ogóle nie ma większego sensu formować państw. W świecie jakim żyjemy patriotyzm jest korzystny dla wszystkich. Gdyby głęboki patriotyzm nie istniał w naszym narodzie przez wieki to nie podejmowalibyśmy dyskusji tu i teraz to jest fakt chyba najdobitniejszy.

Paweł 2014-08-20

Trochę żałosne jest to piszczenie, jak by tu już uniknąć kilkudniowego szkolenia - sami widać ojcowie rodzin wielodzietnych i poważni byznesmeni.... Śmieszna była ta opowiastka o panu bardzie, jak to uciekał przed wojskiem - może jakby tak nie uciekał, to teraz by bardziej męsko śpiewał;) Z audycji w temacie niczego się nie dowiedziałem - panowie coś tam wspomnieli, ale nic nie wiedzieli... jak, co, gdzie, kiedy, na jak długo itd... W googlu sobie te informacje znalazłem w 5 minut, a audycję wyłączyłem po kilkunastu minutach. Pozdrawiam!

Ninja 2014-08-21

@Marcin Dokładnie. Puki są Państwa nie ma gadania nie może nam być wszystko jedno lub bez różnicy.  
Też się zgadzam że Hugo miesza w głowach w tym temacie.

Faraday007 2014-08-21

Blacha rozbija system. Na prawdę podziwiam pomysł, ale ja bym się chyba nie zdecydował. Obawiałbym się jakiejś stygmatyzacji z powodu bycia "wariatem". 
 
Myśl że od wysłuchania audycji na kontestacji można zostać chorym psychicznie bawi mnie do łez!

darek 2014-08-21

Słyszeliście o słynnym eksperymencie - The Rosenhan experiment  
en.wikipedia.org 
 
Pewien lekarz wysłał 12 studentów do 12 różnych klinik psychiatrycznych. Kazał im zachowywac się normalnie.  
 
Rezultat był taki że wszyscy zostali zakwalifikowani jako chorzy psychicznie. W żadnym przypadku nie odesłano kogoś jako symulanta. Każdemu kazano przyjmować leki psychotropowe.

darek 2014-08-21

Moim zdaniem Blacha może stać się sławny jako swego rodzaju polski Rosenhan.

Hugo 2014-08-21

"Walczy się za swój kraj (pojemne pojęcie) a nie za polityków. Strasznie to trudne do zrozumienia dla Hugo". 
 
No właśnie trudne, bo jak widać nikt nie potrafi tego wytłumaczyć.  
 
"Trochę żałosne jest to piszczenie, jak by tu już uniknąć kilkudniowego szkolenia". 
 
Za moich czasów było 2-letnie. Skoro może być kilkudniowe, to i może być kilkuletnie. Co za problem. No, żaden.

zib 2014-08-22

...niektórym jaja zanikły :(

Emper 2014-08-22

@ 9 
"Z audycji w temacie niczego się nie dowiedziałem - panowie coś tam wspomnieli, ale nic nie wiedzieli... jak, co, gdzie, kiedy, na jak długo ... audycję wyłączyłem po kilkunastu minutach. " 
 
Czy Ty naprawdę nie widzisz sprzeczności w tym, że nie przesłuchałeś całości i nie twierdzisz, że czegoś nie było w audycji? 
FYI po tym jak wyłączyłeś zadzwonił Sławosz, który wiele wyjaśnił. 
 
Jeżeli uważacie, że męstwem jest uginanie się pod dyktatem państwa i grzeczne maszerowanie tam gdzie ono wskaże palcem, a ktoś kto się sprzeciwi - ten "nie ma jaj" to może warto się zastanowić, czy ktoś Wami nie manipuluje?

Polak nie katolik 2014-08-22

Putin w 2012 ze względu na kryzys obniżył składki na rosyjski ZUS o 4%. Debil Tusk ze względdu na kryzys podwyższył VAT o 1% i ZUS o 2%. W Rosji jest podatek liniowy 13% w Polsce skala 18-32%, albo liniowy 19%. W rosji VAT wynosi 18% a w Polsce 23%. Ja chce rosyjskiej okupacji !!!! Putin w porównaniu z ryżym wujem to liberał gospodarczy !!!!

Polak nie katolik 2014-08-22

Putin w 2012 ze względu na kryzys obniżył składki na rosyjski ZUS o 4%. Debil Tusk ze względdu na kryzys podwyższył VAT o 1% i ZUS o 2%. W Rosji jest podatek liniowy 13% w Polsce skala 18-32%, albo liniowy 19%. W rosji VAT wynosi 18% a w Polsce 23%. Ja chce rosyjskiej okupacji !!!! Putin w porównaniu z ryżym wujem to liberał gospodarczy !!!! Nikt nie bedzie walczył za Tuska. Jeżeli rezerwiści dostaną broń to pojdą rozstrzelać rząd ! Reżim Tuska nie ma żadnego op arcia w społeczeństwie oprócz urzędników. Niech nakręceni propagandą debile z budżetówki idą walczyć za Tuska i Kaczyńskiego i za Dolara i za Obamę i za przesterzeń życiową dla Niemców w Europie i za żydowskie władze Ukrainy . I niech zginą. Wszystkim zbiorowo trzeba dać potem nagrodę Darwina. Te 20% społeczeństwa żerujące na reszcie narodowego organizmu, jeżeli zginie to tylko na korzyść dla społeczeństwa. LEMINGI z POPIS na FRONT !

Paweł 2014-08-22

Nie panie Emper - nie widzę sprzeczności - jeżeli 2 "autorów" audycji porusza dany temat, nic tak naprawdę o nim nie wiedząc, to sorry... nie będę czekał, aż może ktoś zadzwoni i powie co i jak.... Jak wyczytałem później zadzwonił Blacha - także tym bardziej skorzystałem, że wcześniej wyłączyłem;) 
"Jeżeli uważacie, że męstwem jest uginanie się pod dyktatem państwa i grzeczne maszerowanie tam gdzie ono wskaże palcem, a ktoś kto się sprzeciwi - ten "nie ma jaj" to może warto się zastanowić, czy ktoś Wami nie manipuluje?" - gadanie... Korona żadnemu biznesmenowi z głowy nie spadnie, na szkoleniu może się naumie jakichś podstaw... np z której strony wylatuje kulka, albo jak przeładować kałacha;) (to półżartem piszę, nie musisz zaraz mi mędrkować w odpowiedzi). Można oczywiście się wyprowadzić na jakąś bezludną wysepkę na Pacyfiku - tam nikt nie będzie manipulował i zarządzał szkolenia wojskowego. Ps. co do patriotyzmu - nie wiem, z czym macie problem - dla mnie Hugo nie jest żadnym autorytetem w tej dziedzinie i nie mam z tym problemu.

pawelw 2014-08-22

Tak naprawdę, to zauważyłem, że wyrażenie zawierające wyraz "jaja" ma genialne działanie.  
Jego użycie można by było opisać nawet w postaci instrukcji np.: 
Jeśli chcesz aby ktoś wykonał za Ciebie (lub w mniejszym stopniu z Tobą) pewną czynność (przysługę), która jest jednak niekorzystna dla danej osoby, ale jest korzystna dla Ciebie, jednocześnie wytłumaczenie (nawet nieprawdziwe) sensu wykonania danej czynności jest niemożliwe, użyj zdania, którego szablon jest następujący: „Jeśli nie (opis wykonania czynności) to (czasownik określający brak) jaj”.

zib 2014-08-24

@18 Rosyjski propagandzista tutaj ? Ale jaja :). 
@20 Powyżwj jeszcze jedna konstrukcja ze słowem "jaja" - rozwiniesz to jakoś ?

Darek 2014-08-25

Chciałbym posłuchać przedsiębiorcy który produkuje coś konkretnego i w Polsce, nie robi w funduszach, czy żyje z gadania.

Hugo 2014-08-25

ad 22. 
To przeglądnij audycje Kamila. Przez te 6 lat juz pewnie przerobil kilkuset przedsiebiorców.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:


Magiczne szable i tarcze (1) - 7 dni temu


Kto zaorał Hugo? - 3 tygodnie temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 5 tygodnie temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 8 tygodni temu

Więcej audycji...
Studia nie mogą być dla wszystkich (1) - 2 miesiące temu

Dlaczego nie rządzą nami strażacy? (2) - 3 miesiące temu

Polskie produkty mogą być gorsze (4) - 3 miesiące temu

Matka Boska Dotacyjna (8) - 3 miesiące temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 3 miesiące temu

Rozwody przez internet - 4 miesiące temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 4 miesiące temu

Podatki, które się opłacają? (3) - 4 miesiące temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - 4 miesiące temu

Komu zabrać w pierwszej kolejności? (1) - 5 miesiące temu

Wytrychy na cenzurowanym (4) - 5 miesiące temu

Autostopem na Kitaj (2) - 5 miesięcy temu


Zdrajcy sprawy (4) - 6 miesięcy temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - 6 miesięcy temu

Nie bój się kontrolera skarbowego! (6) - 6 miesięcy temu

Taxi zamiast PKS (4) - 7 miesięcy temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 7 miesięcy temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - 7 miesięcy temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - 7 miesięcy temu


Każdy w końcu umrze (2) - 8 miesięcy temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 8 miesięcy temu

Zabić czy usunąć? (7) - 9 miesięcy temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 9 miesięcy temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - 9 miesięcy temu

Aktywność zawodowa niemile widziana (9) - 10 miesięcy temu

Jak pędzić bimber (10) - 10 miesięcy temu

Czy bańka już pękła? (8) - 10 miesięcy temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 11 miesięcy temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - 11 miesięcy temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - 11 miesięcy temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - 11 miesięcy temu

Nowy, legalny hazard (2) - 11 miesięcy temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 11 miesięcy temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - ponad rok temu

Black Friday po polsku (4) - ponad rok temu

Nowy próg podatkowy (11) - ponad rok temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - ponad rok temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - ponad rok temu

Za tanie linie lotnicze (8) - ponad rok temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - ponad rok temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - ponad rok temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - ponad rok temu


O jedna wyplatę mniej (3) - ponad rok temu


Wolnościowcy upadają (13) - ponad rok temu
A klientów mamy w nosie (1) - ponad rok temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - ponad rok temu

Czy wziąłbyś order? (22) - ponad rok temuTwoje hasła są za słabe! (6) - ponad rok temu

Niemcy cenzurują internet (4) - ponad rok temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - ponad rok temu


Wywiad z terrorystą (34) - ponad rok temu


Kto spekuluje masłem? (3) - ponad rok temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - ponad rok temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - ponad rok temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - ponad rok temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - ponad rok temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (30) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - 2 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 2 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 2 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 2 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 3 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 3 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 3 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 3 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 3 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 3 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 3 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 4 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 4 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 4 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 4 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 4 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 4 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 4 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 4 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 4 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 5 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 5 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 5 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 5 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 5 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 5 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 5 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 5 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 5 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 5 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 5 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 5 lat temu


Jak kraść? (49) - 5 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 5 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 5 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 6 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 6 lat temu

MLM to ściema (67) - 6 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 6 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 6 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 6 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 6 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 6 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 7 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 7 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 7 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 7 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 7 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 7 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 7 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 7 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 7 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 7 lat temu

ACTA samo zło (87) - 7 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 7 lat temu

Naloty na graczy (17) - 7 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 7 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 7 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 8 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 8 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 8 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 8 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 8 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 8 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 8 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 8 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 8 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 8 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 8 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 8 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 8 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 8 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 8 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 8 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 8 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 9 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 9 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 9 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 9 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 9 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 9 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 9 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 9 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 9 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 9 lat temu


O buncie informatyków (8) - 9 lat temuUE powstała! (2) - 9 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

KonTui - - 50.00
Best League of Legends Boosting service -... - - 20.00
Poznaj siebie - Psychologia i rozwój - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
wierny słuchacz - - 20.00
Sklep sportowy sport partner - - 20.00
ZarabiajPrzez24.pl - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt