Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Dziś
21:00
konkurs & odc. o Terrym Goodkindzie, fantastyce pisanej przezeń i jej związkach z jego poglądami filozoficznymi z publicystą i kolibrantem Pawłem Tałajczykiem pod patronatem wyd. Rebis
Jutro
21:00
Niestety dziś Janek nie może prowadzić audycji.
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
dziś
Jak pędzić bimber
Słuchacz podaje przepis, kosztorys i radzi jak nie dać się załapać. Zarobki i premie posłów. Sklepy otwarte w niedzielę. Alkohol od 21 roku życia. Podatek cyfrowy. Prawo do psa.
Pomocnik wizjonera
dziś
Zrób sobie fana! Krok #3 Jak zarabiać na swojej wiedzy
Ilu fanów masz? I nie chodzi mi o fanpage facebookowy. Chodzi mi o takich prawdziwych fanów. Tych którzy liczą się z Twoim zdaniem, śledzą Twoje ruchy, często komentują. Tego własnie...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2014-10-01

Jan Fijor prawdopodobnie ostatni raz na żywo

Nadający: Jan Fijor

Dziś pada propozycja, by młodych protestujących rozpędzić, jak pod Tienanmen, ze strony Dawida słuchacza. Janek komentuje expose Ewy Kopacz i odpowiada na maile.
Pobierz [60,8 MB]

KOMENTARZE

Piotrek 2014-10-02

Fajnie, ze bedziesz dalej nagrywal. Dzieki, ze jestes z nami!

Maciejka 2014-10-02

Nie no , audycja musi być. O czym ja bym myslał przez reszte tygodnia?

hmp 2014-10-02

Kontestacja to Jan Fijor. Mysle, ze zdecydowanie wiecej ludzi slucha podcastow niz online.

Tomasz 2014-10-02

Wspaniale! Gratuluję Janku, czekam na Kraków.

farelek 2014-10-02

Nie wiem dlaczego ale audycja przypomniała mi o tym przejawie przedsiębiorczości :) stare ale jare czerski.art.pl

Jacek_vel_Blacha 2014-10-02

@hmp  
 
Ooo Nie ! tylko nie to ! Jak na razie to Kosinski to Kontestacja i mimo pewnego bałaganu od czasu do czasu niech tak lepiej zostanie ,myślę ,że tak będzie lepiej dla zdrowia psychicznego słuchaczy.

Piter 2014-10-02

Panie Janku wydaje się iż problem emerytur jest nie do przejścia, po prostu za daleko to zaszło. Demografia jest nieubłagana i są dwa wyjścia albo przyszli emeryci nie dostaną pieniędzy albo też przyszli pracujący będą musieli ponosić o wiele większe koszta aby utrzymać obecny system. Działa tutaj zasada piramidy finansowej jaką jest obecny system ubezpieczeń. Państwo czy konstytucja gwarantuje emerytury ale nic nie mówi o ich wysokości , tak więc może to być np 300 zł i też będzie zgodne z prawem. Zresztą temu miała służyć ostatnia "reforma emerytalna" gdzie procent świadczeń z zarobków może być dowolnie zmieniany w zależności od sytuacji budżetowej. Oczywiście można z tego wyjść gdy ludzie zaczną się bogacić (ale nie w tempie 2% rocznie)i w stosunkowo krótkim czasie np 10 czy 15 lat i osiągną dochody porównywalne z krajami zachodnimi . Tyle że trzeba do tego bardzo radykalnych zmian jakie proponuje KNP.

Adam 2014-10-02

Proponuję podawać tutaj propozycje tematów przyszłych audycji i nad nimi głosować, bo ostatnio jest monotonnie i jałowo. Gdyby Kontestowicze mieli wpływ na tematy przyszłych audycji, to mielibyśmy to, co chcemy, a i Janek miałby czas zgłębić temat z pożytkiem dla wszystkich. 
Zwracam też uwagę, że zwracanie się z epitetami do słuchaczy (jacy by nie byli), szczególnie do takich, którzy nie mogą zripostować od razu, jest nie tylko nieprofesjonalne (tu akurat trudno wymagać), ale i niekulturalne, szczególnie ze strony JFK (Jan Fijor, Kontestacja). :-)

DareDevil 2014-10-03

ad 8 Adam 
 
 
głosować, że co??? 
 
 
a co to Szwajcaria czy jak?

Tomasz 2014-10-03

Nie, to ukraina, czyli mys głosujemy, a wynik będzie taki jak zechce Janek.

Slawson 2014-10-06

Drogi Janku, 
Jeśli przejdziesz na audycje off-line, to też z przyjemnością posłucham. Wolę jednak te na żywo - są mniej reżyserowane, bardziej spontaniczne. W pewnych kwestiach mam odmienne poglądy od Ciebie, ale na tym właśnie polega pluralizm, żeby nie wszyscy mówili jednym głosem. Mogę tylko podejrzewać, czemu ludzie nie dzwonią do audycji na żywo. Świetnie kiedy wyprowadzasz z błędu, obalasz mity, tworzysz teorie dające do myślenia. Jednak czasem oponentów nie próbujesz przekonać, tylko sprowadzasz "do parteru". 
Pozdrawiam serdecznie i do następnej audycji! 
... oby na żywo.

AREKB52 2014-10-07

Na żywo jest o wiele lepiej.Pozdrawiam.

Adam 2014-10-08

Ludzie będą dzwonić, kiedy treść audycji będzie przydatna w ich życiu lub tak kontrowersyjna, że się zbulwersują. :-) Poza tym można podzielić audycję na bloki: 10 minut na wydarzenia aktualne, 15 minut na teoretyczne rozwinięcie tematu, 15 minut na wskazówki praktyczne, tj. z życia wzięte, 20 minut na pytania od radiosłuchaczy. Nikt nie dzwoni, bo młodych nie interesuje kolejna konferencja libertarian czy sytuacja polityczna za granicą. Posłuchajcie jakie było "branie" w audycjach o kredytach, nieruchomościach i kobietach. :-) 
Zamiast audycji dla orłów raczej taka dla myślących, pracowitych i oszczędzających mrówek. 
Do tego jednorazowe nagrody książkowe dla pierwszych dwóch słuchaczy (z wyjątkiem Blachy;-)) za ciekawe pytania. Janek będzie miał luźniej w domu a linia telefoniczna będzie gorąca.

Dyllu 2014-10-08

A kto miałby dzwonić skoro nie ma tematu audycji.. A jak już się jakiś pojawi to pod sam koniec.

Faraday007 2014-10-08

Trochę mi mi smutno że nie będzie dziś audycji. Jednak offline to nie będzie to samo. Uwielbiam takie momenty np. jak Kamil jest współprowadzącym i Janek podchodzi do jakiegoś tematu emocjonalnie. Kamil atakuje tezę logiczny kontrargumentem, a Janek wtedy próbuję to zbić jakimś przykładem z życia, a Kamil nie daję za wygraną itd. 
 
Chociaż rozumiem że zdrowie i dobre samopoczucie są najważniejsze. Jednak głęboko zachęcam żeby może spróbować za jakiś czas online z nieco zmieniona formułą programu. Nawet eksperymentowania z nią. 
 
PS 
Dziękuję Janku za tyle wspaniałych audycji, które nagrałeś!

Dyllu 2014-10-09

Może trochę nietrafnie to ująłem ,że brak tematu w audycji, chodzi mi o to ,że Janek zwykle przez pierwsze 30 minut opowiada o bieżących sprawach ewentualnie program przybiera formę wykładu ekonomii w skutek czego audycja jest o wielu sprawach naraz. Gdyby od początku dać konkretny temat być może sprowokowało by to dyskusję. Drugą sprawą jest to ,że wszyscy a co najmniej spora większość zgadzamy się z Jankiem w 100% wobec tego po co dzwonić?? Może to sygnał dla Hugo ,że czas pokusić się o nowych odbiorców kontestacji i zainwestować w reklamę w miejscu gdzie nigdy wcześniej o wolnym radiu nie słyszano?

arek 2014-10-09

Ja zawsze słuchałem offline, wieczorami muszę wychowywać dziecko i słuchać sprawozdania żony z minionych wyrażeń dnia :) . Poza tym nigdy bym nie zadzwonił do Janka, ponieważ mam inną "formę ekspresji" . Po prostu nie znoszę napięcia w dyskusji, przerywania i wybuchu emocji. Gubię się wtedy, nie wiem co powiedzieć. "Człowiek jest taki, jaki jest i nie należy go zmieniać na siłę", jak to wyraziłeś Janku we wspaniałym wykładzie n/t. szkoły austriackiej. Natomiast przepadam za Twoim stylem gawędziarskim i mnóstwem dygresji. Dla mnie nic się nie zmienia. Nadal w czwartek będę sprawdzał, czy jest nowy podcast, czasami coś kupię w Fijorr... a w rozmowach że znajomymi będę wtrącał: 'na ten temat austriacka szkoła ekonomii mówi tak...' . Dziękuję Janku (wcale nie chcę się podlizywać) i pozdrawiam wszystkich Współsłuchaczy .

jan M Fijor 2014-10-09

Hey,nie róbcie mi pogrzebu. Jeszcze żyję, lubię to intro Lukasza Skóry i w ogóle lubię wszystkich. Ot, zmęczenie materiału. Trzeba trochę odpocząć od siebie. Później będziemy prowadzić formy mieszane z Kamilem i bez: podcasty, dialogi i może rozmowy ze słuchaczami.  
 
Pozdrówko

about 2014-10-11

Panie Janie niech pan nie robi jaj-lewactwo atakuje nam tu pana potrzeba!!!!!! I to już!!!!!!!

Kwiat126p 2014-10-14

Janku słyszę w radiu że sadownicy domagają się GWARANCJI sprzedania swoich jabłek.(też bym chciał mieć gwarancję wyżywienia i dachu nad głową no ale nie jestem pokrzywdzony i musze se radzić). Jak to jest że jak tej tepej tłuszczy dopiero się zabierzę michę sprzed nosa to idą protestować i się budzą z ręką w nocniku. A zanim nastapiło embargo i kiedy to nasi durni politycy wystrugani z banana wtrącali się non stop miedzy Rosję a Ukrainę aż się Putin naturalnie wkur.... i zrobił nam to embargo to wszyscy w euforii popierali politykę polskich polityków. To oni są winni temu embargu no bo co to obchodzi Tuska że komuś biznes spieprzy - nie jego interes, teraz niech se kopacze radzą z tym. W tedy należało protestować przeciwko pchaniu palca między drzwi, przewidując to że grozą nam sankcje gospodarcze ze strony Rosji. To nie..."jakoś to będzie, Unia nam wynagrodzi" i co teraz? Zesrali się z frustracji bo UE kasy dla nich nie ma i mieć nie będzie bo już drzew brakuje żeby dodrukować chyba.

Maria Lasoń 2014-10-18

To wolny kraj? - MAFIA 
 
https://www.youtube.com

margareta z chicago 2014-11-09

super audycja p. Janku!!

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 5 tygodnie temuJan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - 2 miesiące temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - 2 miesiące temu

Więcej audycji...


Jan Fijor - Święto Dziękczynienia (3) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Zarobki i molestowanie (63) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Wolność (103) - 5 miesiące temu


Jan Fijor - Maile o start-upach (3) - 5 miesięcy temu

Jan Fijor - Doradzamy biznesplanom (5) - 6 miesięcy temuJan Fijor - Gdzie poszedł handel (1) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - Jak Trump kupował tanio (38) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - Samoloty, Białoruś i UK (10) - 7 miesięcy temu

Ryanair i LOT to naciągacze (20) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 8 miesięcy temu


Jan Fijor - Co tam Panie w Ameryce? (3) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - USA, ekonomia i listy (5) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - Przeprowadzka do Chicago (29) - 9 miesięcy temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 10 miesięcy temu
Jak Fijor - Zlikwidowałem konto w banku (53) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - Roboty kradną pracę? (24) - ponad rok temu


Jan Fijor - A narzekam sobie dzisiaj (19) - ponad rok temuJan Fijor - O lewackim Hollywood (6) - ponad rok temu

Jan Fijor - Spotkam się z Trumpem (23) - ponad rok temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót z Białorusi (3) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolny monopol (22) - ponad rok temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - ponad rok temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - ponad rok temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - ponad rok temu
Jan Fijor - Oszukańczy Wolontariusz (18) - ponad rok temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - ponad rok temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - ponad rok temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - ponad rok temu

Jan Fijor - O palancie z Kontestacji (35) - ponad rok temu

Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - ponad rok temuJan Fijor - To Polacy Panie Kolonko (21) - ponad rok temu

Jan Fijor - TRUMP (34) - ponad rok temu

Dlaczego Janek nie kupił złota? (22) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jak znaleźć sponsora (9) - ponad rok temu
Jan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 2 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 2 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 2 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 2 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 2 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 3 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 3 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 3 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 3 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 3 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (30) - 3 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 3 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 3 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 3 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 3 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 3 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 3 lata temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 4 lata temu


Kierowcy LPG są dyskryminowani (13) - 4 lata temu

Wolny rynek — wprowadzenie (38) - 4 lata temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 4 lata temu
Jan Fijor - Emp@tia (5) - 4 lata temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 4 lata temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 4 lata temu


Słuchacz w długach (30) - 4 lata temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 4 lata temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 4 lata temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 4 lata temu

Bardzo smutny Janek (47) - 4 lata temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 4 lata temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 4 lata temu

Janek zbankrutował (20) - 4 lata temu


Blacha wie co mówi (37) - 4 lata temu

Fijor idzie w politykę (37) - 4 lata temu

Ostro (63) - 5 lata temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 5 lata temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 5 lata temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 5 lata temu

Czy istnieje strata społeczna? (24) - 5 lata temu


Czy alkoholik jest racjonalny? (61) - 5 lata temu


Czym jeździ milioner? (21) - 5 lata temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 5 lata temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 5 lata temu

Jan Fijor- Zmęczenie bogactwem (28) - 5 lata temu


Jan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 5 lata temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 5 lata temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 5 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 5 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 5 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 5 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 5 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 5 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 5 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 5 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 5 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 6 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 6 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 6 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 6 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 6 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 6 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 6 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 6 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 6 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 6 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 6 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 6 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 6 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 6 lat temu


Oburzeni (11) - 6 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 7 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 7 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (31) - 7 lat temu

Portugalia (17) - 7 lat temu

Wy ćwoki (15) - 7 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 7 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 7 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 7 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 7 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 7 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 7 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 7 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 7 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 7 lat temu


Żona milionera (10) - 7 lat temu

Afryka Afryka (27) - 7 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 7 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 7 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 7 lat temu

Fijor w Californi (17) - 7 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 7 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 7 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 7 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 8 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 8 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 8 lat temuPaństwowe akcje (20) - 8 lat temu


Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 8 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 8 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Panel-pol - - 20.00
Wypożyczalnia samochodów - - 30.00
najlepszy ranking - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
klimatyzacja centrum - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Przeprowadzki Międzynarodowe - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt