Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Kup najbardziej niepoprawną książkę tego roku
Dziś
21:00
Wydanie Główne
Jutro
21:00
ByteEater na leczeniu tabletkami ze skutkami ubocznymi uniemożliwiającymi prowadzenie audycji.
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza
wczoraj
Jan Fijor - Dotknąłem prezydenta Busha
Dzisiejsza audycja zdominowana przez śmierć George H.W. Bush'a. Janek opowiada o spotkaniu z nim i przygodzie, której o mało nie przepłacił życiem.
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
wczoraj
Bezpieczeństwo Informatyczne - Marcin Pieleszek |#447
Marcin Pieleszek absolwent Politechniki Wrocławskiej. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w zabezpieczaniu systemów informatycznych. Prowadzi zajęcia na Uczelniach biznesowych oraz...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Kontest.CLUB - wspieraj KonteStację
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2014-11-01

Jan Fijor - O wizycie Stockmana

Nadający: Jan Fijor

W audycji Janek opowiada o wizycie Davida Stockmana w ASBIRO i okolicach.

KOMENTARZE

Zatoichi 2014-11-01

Dziękuję Janku za audycję, którą z zainteresowaniem wysłuchałem. Mam jedną techniczną uwagę. Kamila dużo słabiej słychać od Janka i przez to trudno jest wyregulować głośność. Jeśli uda się coś z tym zrobić to będzie świetnie. Pozdrawiam.

Paweł 2014-11-02

Przecież Kamil i tak prawie nic nie mówi - co ty chcesz tam regulować?

cracko 2014-11-02

Janek, czy pytałeś Stockmana o to jak widzi sytuację na złocie? Pytam oczywiście o zakup fizycznego złota. Przez lata było tak, że wraz z podażą pieniądza rosła cena złota ale ostatnio doszło do załamania tego trendu i mimo silnych podstaw do wzrostu cena złota spada. Sam zresztą o złocie niedawno pisałeś. Jak to widzi Stockman? Jak o tym nie rozmawialiście to może przy najbliższej sytacji byś go podpytał? 
Zostawiam wykres money supply i gold price: goldsilverworldscom.c.presscdn.com

jan M Fijor 2014-11-02

@cracko rozmawialiśmy o złocie. On uważa, że złoto jest bullish, czyli że czeka go wzrost. Złoto to jeden z naturalnych wehikułów inwestycyjnych, więc podąża zgodnie z fundamentami. Te zaś są dla złota bardzo pomyślne, chociaż większość tzw. ekspertów uważa inaczej. Masz szansę sprawdzić, kto, i jak zna ekonomię. 
 
Pozdrówko

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2014-11-03

Ale te fundamenty są pomyślne od zniesienia standardu złota przez cały czas, a w XXI w. nawet jeszcze bardziej. Dlaczego pomimo tego cena spada i jak długo trzeba czekać na zadziałanie fundamentów i rozpoczęcie wzrostu?

Novak 2014-11-03

Co to jest fundament? o.O

jan M Fijor 2014-11-03

Fundament to jest realna sytuacja w biznesie, gospodarce. Wielkość obrotów, zadłużenie, tempo wzrostu, jego konkurencyjność, ewentualne perspektywy, a także środowisko otaczające: sytuacja w państwie, polityka monetarna itp. czynniki wpływające na działanie biznesu.  
 
ukłony

Robi 2014-11-03

Panie Janie, przyznam się, że czuję się trochę rozczarowany. Słucham Pana od paru lat i niby mówi pan słuszne rzeczy, ten pan Stockman pewnie też, ale to się nie sprawdza w "realu". Dlaczego skoro jest tak źle, giełdy rosna jak szalone. Przecież w Nowym Jorku bite są kolejne rekordy. Spojrzałem na wyceny spółke. Prosze sobie wyobrazić, że Apple warta jest 650 mld dolarów, czyli tyle co cały PKB Polski. Chyba się nie mylę? Głupi Facebook wyceniany jest na 200 mld dolarów. Podobnie Amazon. Google jeszcze wyżej. No szaleństwo. Microsoft pewnie tez będzie śrubował wyceny. Przeciez ja pamiętam, że pan wieszczy katastrofę od zawsze. Nawet Kuczyński pisał po tym krachu z 2008 r,ze to tylko kwestia czasu, kiedy będzie druga odsłona kryzysu. W jego opinii to kwestia góra 2 lat. I co? Mamy 2014 i nic złego się nie dzieje. Pomylił sie nawet prof. Rybiński, który założył fundusz Eurogeddon. Przecież aż zal patzreć na tego człowieka. Skompromitował się totalnie, bo żadnego krachu nie ma i go nie widać. Jego fundusz bije rekordy, ale spadków. No wiec jak to jest? Może zaszła jednak jakaś fundamentalna zmiana w światowej gospodarce, której "szkoła austriacka" nie wzięła pod uwagę?  
Pan parę tygodni temu podniecał się tym, że nareszcie sa spadki na NYSE - przyznam się, że tez już myślałem, że bedzie coś z tego - i co? indeksy rosna i rosną. Mam wrażenie, że Amerykanie już inaczej nie potrafia i zawsze już będzie rosło. Bo wiadomo, że oni boją sie nawet małych spadków, żeby nie wywoływac wilka z lasu. Przecież gdyby was panowie słuchać, to człwoiek miałby potężne straty. Zmierzam do tego, że być może nastąpiła jakas fundamentalna zmiana, której jeszcze nie dostrzegamy. Panie Janie, co musiałoby się stać - ale tak konkretnie i realnie - aby to wszystko pierdyknęło? Czy w ogóle ktoś nad tym panuje, myśli, rozumie to wszystko? Naprawdę jest to irytujące, takie gadanie, że juz zaraz będzie krach. Zakłądam się, ze za następnych 8 lat indeksy będą jeszcze wyżej, mimo, że zadłużenie będzie jeszcze większe. Coś sie zmieniło, a wy nie bierzecie tego pod uwagę. tak tylko myślę i pytam się...

Piter 2014-11-03

@Robi kryzys niekoniecznie musi się objawiać nagłym krachem , może to być równie dobrze powolny spadek . Na przykład w USA (mam tam rodzinę) realne płace są o wiele niższe niż 5 czy 10 lat temu. I nie ma tu na myśli płac w temacie "kopania rowów" ale po wyższych studiach. Należy do tego dodać postęp technologiczny czyli że z każdym rokiem zwiększa się ilość dóbr przy mniejszym nakładzie pracy...Więc jak ten stan rzeczy nie nazwać inaczej jak kryzys ? Państwo może też ukrywać skutki kryzysu dodrukowując pieniądze czy obligacje. Taki stan rzeczy może trwać wiele lat a jedynym widocznym efektem będą mniejsze realne płace i dłuższy czas pracy czyli obniżenie jakości życia. Do którego można się przyzwyczaić niestety. Być może nigdy nie nastąpi spektakularny "krach na giełdzie" co wcale nie znaczy że np prof Rybiński nie ma racji. Owszem ma tylko że nie bierze od uwagę jednej rzeczy - a mianowicie takiej że w tej grze ktoś może zmienić reguły.

Słuchacz 2014-11-03

No Janku, dawno już nie słyszałem tylu pozytywnych wieści w Twojej audycji. Świetny pomysł, doskonała organizacja, można być dumnym, że ma się takich rodaków, którzy zapraszają prawdziwie wielkie i zasłużone postacie, a do tego potrafią je godnie przyjąć i ugościć. Również duży plus dla Burmistrza Janowa. Wielkie gratulacje!  
 
Pozdrawiam serdecznie

jan M Fijor 2014-11-03

@Robi pogadamy o twoich problemach we środę. zobaczymy, co sie da dla ciebie zrobić. 
czołem

Adam 2014-11-04

Robi, chodzi o popularność, czyli pieniądze. Można ją zdobyć poprzez promowanie wartości pozytywnych, twórczych i tak robi większość ludzi, więc żeby się od nich odróżnić grupa bezproduktywnych krzykaczy nawija brednie o końcu (świata, giełdy, złota, itp.). To zjawisko istnieje od bardzo dawna, a obecnie przeżywa rozkwit. Kiedy 10 osób powie TAK, a jedna NIE, to media podbiją wypowiedź negatywną. Na szczęście takie postacie są w krótkim okresie przedmiotem kpin i po szybkim locie walą w grunt, po czym wszyscy o nich zapominają i świat, niczym karawana, jedzie dalej. :-)

bee or fly? 2014-11-04

Janek wielki szacunek z mojej strony. Aż się łezka w oku kręci ze szczęścia, wiecie jak to mówią "stary ale jary" ;) 
Robi myślę, że może warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy jeśli wycena w cyfrach (dolary, łunio waluta, jeny itp) rośnie to i realna wartość jaką czują posiadacze (na giełdzie właściciele akcji) też rośnie, czy jest na zero czy spada? Inną kwestią jest wartość księgowa korporacji i jej wartość giełdowa. Swoją drogą z praktyki zauważyłem, że jeśli występują szybkie skoki w górę tzn, że będzie lała się za niedługo krew. Prawdopodobnie masa inwestorów indywidualnych na rynkach amerykańskich napędza popyt co winduję cenę wyrażoną w cyfrach. W warunkach bez dodruku pieniądza potwierdza się z moich obserwacji ciągły powolny wzrost notowań spółki gdy jest dobrze zarządzana. Za to spadki bywają gwałtowne i tłum inwestorów ogarnia blady strach i panika, bywa, że po plotce puszczonej w eter. Wtedy warto kupować gdy fundamenty są obiecujące ;)  
Co do złota to ogromną ilość jego cech mają kryptowaluty (np bitcoin) w mojej opinii gros chętnych na złoto popatrzyła przychylnym okiem w ich stronę, choć być może się mylę i chodzi o coś zupełnie innego. Pozdrawiam słuchaczy i gratuluję sukcesu Jankowi & ASBiRO.pl

legolas 2014-11-04

my mamy zus, oni maja swoje szczyty na gieldzie. 
 
Zobacz sobie rekordy na gieldzie w wenezueli Robi (www.tradingeconomics.com wybierz ostatnie kilka lat). Tam to dopiero ale musi byc!

Maciejka 2014-11-05

Bardzo ciekawy materiał na luzie, takie lubie. Szkoda , ze nie zdazylem na audycje, spoznilem sie tylko 3 dni, bo myslalem ze bedzie dzisiaj w srode. Licze ,ze dzisiaj tez bedzie, bo chcialem zadzwonic z paroma pierdołami. Chociaz sie troche cykam, ze bede zganiony, za derail tematu

RAdesign 2014-11-05

Wizyta ma jeden pozytywny wymiar - wizerunkowy. 
 
Niestety w USA są silne lobby antypolskie - najczęściej żydowskie i niemieckie lobby są polakożercze (o ironio). 
 
Lansują dość szkodliwe stereotypy, a także liczne kłamstwa historyczne. 
Jakiś czas temu nawet kilkoro żydowskich intelektualistów i ocalałych z obozów, na czele z dr. Finkelsteinem zaoferowało się wystąpić w jakimś dokumencie uświadamiającym fakty historyczne odnośnie roli Polski i Niemiec w zagładzie żydów. 
 
Oddali się do dyspozycji, gdyż boli ich, jak opluwa się kraj "Sprawiedliwych Wśród Narodów". 
 
Niestety polskie(?) władze wypięły się na tę doskonałą propozycję kontrofensywy medialnej. 
 
Wizyta Stockmana chociaż trochę może zmieni poglądy lansowane przez żydowskich frustratów, albo będzie jakimś głosem równowagi. 
Chociaż to i tak za mało....

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:
Jan Fijor - Wybory w USA i w Polsce (9) - 5 tygodnie temu

Jan Fijor - Listy (1) - 5 tygodni temu


Jan Fijor - To wszysto leci w dół (8) - 2 miesiące temu

Więcej audycji...
Jan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 miesiące temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 3 miesiące temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 3 miesiące temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 4 miesiące temu


Co zacząć, jak nie skończyć (7) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Meczowe i życiowe sprawy (8) - 6 miesięcy temu


Jan Fijor - A to lewak jeden (21) - 6 miesięcy temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 7 miesięcy temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - Najprzyjaźniejsze miasta (8) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - Na policji mnie trzymali (10) - 9 miesięcy temu


Jan Fijor - Co chwila leci w dół (28) - 10 miesięcy temu

Jan Fijor mówi, że się zaczyna (41) - 10 miesięcy temu


Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 11 miesięcy temuJan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - 11 miesięcy temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - 11 miesięcy temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - ponad rok temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Zarobki i molestowanie (63) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolność (104) - ponad rok temu


Jan Fijor - Maile o start-upach (3) - ponad rok temu

Jan Fijor - Doradzamy biznesplanom (5) - ponad rok temuJan Fijor - Gdzie poszedł handel (1) - ponad rok temu

Jan Fijor - Jak Trump kupował tanio (38) - ponad rok temu


Ryanair i LOT to naciągacze (21) - ponad rok temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - ponad rok temuJan Fijor - USA, ekonomia i listy (5) - ponad rok temu

Jan Fijor - Przeprowadzka do Chicago (29) - ponad rok temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - ponad rok temu


Jan Fijor - Roboty kradną pracę? (24) - ponad rok temu


Jan Fijor - A narzekam sobie dzisiaj (19) - ponad rok temuJan Fijor - O lewackim Hollywood (6) - ponad rok temu

Jan Fijor - Spotkam się z Trumpem (23) - ponad rok temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 2 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 2 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 2 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 2 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 2 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 2 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 3 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 3 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 3 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 3 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 3 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 3 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 3 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 3 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 4 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 4 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 4 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (30) - 4 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 4 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 4 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 4 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 4 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 4 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 4 lata temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 4 lata temu


Kierowcy LPG są dyskryminowani (13) - 4 lata temu

Wolny rynek — wprowadzenie (38) - 5 lata temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 5 lata temu
Jan Fijor - Emp@tia (5) - 5 lata temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 5 lata temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 5 lata temu


Słuchacz w długach (30) - 5 lata temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 5 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 5 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 5 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 5 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 5 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 5 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 5 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 5 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 5 lat temu

Ostro (64) - 5 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 5 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 5 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 5 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 6 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 6 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 6 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 6 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 6 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 6 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 6 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 6 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 6 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 6 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 6 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 6 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 6 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 6 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 6 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 6 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 6 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 7 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 7 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 7 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 7 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 7 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 7 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 7 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 7 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 7 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 7 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 7 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 7 lat temu


Oburzeni (11) - 7 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 7 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 7 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 7 lat temu

Portugalia (17) - 7 lat temu

Wy ćwoki (15) - 7 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 7 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 8 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 8 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 8 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 8 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 8 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 8 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 8 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 8 lat temu


Żona milionera (10) - 8 lat temu

Afryka Afryka (27) - 8 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 8 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 8 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 8 lat temu

Fijor w Californi (17) - 8 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 8 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 8 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 8 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 8 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 8 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 8 lat temuPaństwowe akcje (20) - 9 lat temu


Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 9 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 9 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Aby program był co tydzień, a podcast... - - 200.00
Prośba o wrzucanie podcastów na bieżąco - - 100.00
Nauka gry na gitarze - - 20.00
Naturalne kosmetyki Tiande - Sklep - - 20.00
nexty - - 10.00
valldek - - 99.00
Ogłoszenia dam prace - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt