Facebook
Podpis:
Numer GG:

Dziś
20:00
Firma na emigracji zaprasza do oglądania nagrań. Odcinek na żywo za tydzień!
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (12)
3 dni temu
Jan Fijor - Leasingowanie wielkich królików
Firma wynajmująca królika olbrzyma po 500 funtów za miesiąc ma trudny czas ze względu na śmierć aktywów w luku United Airlines. Te i inne sprawy omawiamy podczas audycji.
Wydanie Główne (5)
5 dni temu
Twoje hasła są za słabe!
Naszym gościem jest Marcin Pieleszek - ekspert bezpieczeństwa IT. Jak zbudować dobre hasło, jak uchronić się przed fałszywym przelewem, czy warto używać VPN oraz o zabezpieczaniu danych...
ALBRECHT o nieruchomościach (5)
przedwczoraj
Jak przeprowadzić sprawny remont mieszkania?
Pierwsza część rozpoczynająca temat remontowy. Zostaw proszę w komentarzu pytania i uwagi dotyczące remontów, które posłużą do przygotowania kolejnej części audycji.

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2014-11-20

Jan Fijor - Długi list od słuchacza

Nadający: Jan Fijor

Tym razem Janek odpowiada na komentarze oraz czyta długi, ponad 20 tys. znaków, list od słuchacza.
Pobierz [60 MB]

KOMENTARZE

Piter 2014-11-20

Niestety ale w tym odcinku trochę Janek "odleciał" od rzeczywistości przynajmniej tej w Polsce. Bo czy faktycznie w Polsce docenia się pracę , wiedzę i ją wynagradza w prywatnych czy innych firmach ? Żeby nie być gołosłownym i nie mówić o przypadkach tylko zasłyszanych to podam jeden. Moja Kobieta pracowała prawie dwa lata jako psycholog na część etatu w dość dużej firmie. Wniosła tam niemałą wiedzę i doświadczenie (swoje) plus wyposażenie gabinetu. Efekt taki że na wypłatę naprawdę małych kwot (1/4 etatu) zwykle czekała dwa lub trzy miesiące. Za dwa miesiące w ogóle się nie doczekała wypłaty - bo firmie ktoś nie zapłacił , ale klienci byli i usługa została wykonana. Teraz już nie pracuje tam bo przestało to mieć sens. Firma owa (nazwy nie podam) traktowała w ten sposób większość swoich pracowników. I na tym właśnie polega polskie buractwo. Obumiera model firmy na zasadzie mistrz - uczeń . Niestety w Polsce często jest tak że firmę prowadzi cwaniaczek który ma tam jakieś pieniądze (często z różnych dotacji), wynajmuje ludzi a sam oczywiście nie ma pojęcia albo małe pojęcie na temat tego czym firma się zajmuje. Można więc powiedzieć że to pracownicy w takich firmach wnoszą do niej kapitał swojej wiedzy i umiejętności. Panie Janku w Polsce naprawdę ludzie są bardzo dobrze wykształceni i harują czasem jak woły więc pytanie "ile dostanę za swoją pracę" wcale nie jest nie na miejscu. Niestety rynek pracy jest w takiej kondycji jak cała nasza gospodarka. Mało ofert pracy niezwykle sprzyja różnym cwaniakom którzy zatrudniają młodych (i nie tylko) ludzi za dobre słowo a potem wypad i nie zapłacimy bo nie. Bo przyjdzie drugi frajer i będzie orał tak samo. Trzeba też pamiętać że w kraju biednym jak Polska popyt na różne dobra i usługi jest ograniczony. Więc nawet dobrze wykształcony i przedsiębiorczy człowiek natrafi wcześniej czy później na barierę braku popytu na to co wytwarza. Stąd niskie płace i brak perspektyw. Ale to już jest polityka czyli puki co beton nie do ruszenia.

michallech.pl 2014-11-20

Bardzo ciekawa audycja, z tym popytem na usługi to nie tak do końca, skoro takim mieście jak moje (10 tyś mieszkańców). jest ponad 70 zarejestrowanych fryzjerów !  
 
Ludzie za mało od siebie oczekują, są ogłupiani przez telewizję, w naszym społeczeństwie jak ktoś czyta książki jest uznawany za "odmieńca" !

Michal 2014-11-21

@Piter 
Chyba wiem kim jestes. 
Pochodzisz z okolic Trojmiasta? 
 
Baz względu na to skąd pochodzisz... 
Bełkoczesz. 
Wyciągasz przykład swojej kobiety i na jego podstawie formułujesz jakies tezy... 
Ja np. mam zupełnie odwrotne doświadczenia.  
I co teraz?

Piotr W. Orzelek 2014-11-21

Ostatnim czasem odkryłem książkę (jak to odmieniec ;p) pt "Polactwo" Ziemkiewicza z przed paru lat. Jedno zdanie jakie mi utkwiło w głowie to:  
"w normalnym kraju 2+2 równa się cztery, w Polsce to się nazywa krwawy liberalizm"  
Polecam nawet przesłuchać na youtube, włos się miejscami jeży prawie jak po lekturze trylogii Cebulskiego ;) [Dziady Cebulskiego, MJM i Butterfly effect]

Kwiat126p 2014-11-21

"A ten znowu swoje!" :) A co do kawału to ten oryginał ma nieco inny sens, ta wersja ktora ja znam bardziej pasowała do tematu. Nie służył mi ten dowcip jako żelazny argument przecież. Choć trochę opisuje sytuację na marszu.  
 
Janek przytoczył przykład w sklepie, gdzie obronił się perswazją. Ale perswazja była na marszu nieskuteczna jak obaj wiemy.  
 
Pozdrawiam

Piter 2014-11-21

@Michał 
Nie z Trójmiasta ale nie ma to nic do rzeczy. Socjalizm zdemoralizował nie tylko rządzących ale przede wszystkim zwykłych ludzi i tu jest problem. Prowadzę mały biznes i widzę co się dzieję. Jeszcze dekadę temu prawie wszyscy (prowadzący działalność) kupowali za swoje, dzisiaj to zdecydowana większość kupuje albo chce kupić "za darmo" czyli za unijne dotacje. Gołym okiem widać jak z młodych energicznych ludzi robi się klientów państwa. Podział dóbr w tym kraju ma już niewiele wspólnego z takimi cechami jak pracowitość czy wykształcenie.Dla spokoju sumienia można jeszcze popierać KNP ale realnie myśląc to trzeba zacząć pakować walizki. Głową muru się nie przebije.

Kwiat126p 2014-11-21

Janku proszę o sprostowanie bo to nie ja napisalem że przestane sluchać audycji tylko nijaki "Zbigniew" :) A sednem mojego wywodu było żeby nie delegalizować wszystkiego gdzie się pojawią kibole bo to tak jakbyś powiedział o gościu co ma pryszczycę na czole że "on jak sobie nie potrafi z pryszczycą poradzić to trzeba go zabić." Jeśli nadal twierdzisz tak jak w audycji że twoje stanowisko było inne to mogę podać minutę poprzedniej audycji gdzie wlasnie powiedziałeś że nie powino być marszu skoro nie potrafią sobie poradzić z kibolami. Piszę o tym nadal bo nie uważam tego za temat mało ważny jak niektórzy słuchacze.  
 
Pozdrawiam ponownie

jan M Fijor 2014-11-21

@7 "nie powinno byc marszu" sugeruje, że "powinno się marszu zakazać". Nie mogłem tak powiedzieć. Uważam natomiast, że powinni się zmobilizować i uniemożliwić przekształcanie marszu w burdę. Chyba, że tego chcą, ale wtedy niech to powiedzą. najgorszy jest stan mięczakostwa, chyba że chodzi o krewetki, mule czy inne mięczaki. pozdr

Kwiat126p 2014-11-21

Janku, przesłuchaj poprzednią audycję od 2:35 min. "Jak nie potrafią zabezpieczyć się przed elementami chuligańskimi to niech spier* albo niech się uzbroją a jak nie to niech przestaną bo się kompromitują" - jednoznacznie zasugerowałeś żeby zaprzestali(corocznego marszu oczywiscie no bo na ten temat mowiłeś) skoro nie potrafią wywalić hołoty. Przykro mi było słuchać takiej propagandy ala TVN, że jak jest grupa kiboli w kilkakrotnie wiekszym marszu niz oni sami to to już jest marsz rozróby i kiboli a nie narodowców, którzy grzecznie idą przez miasto. 
 
pozdrawiam

Maciejka 2014-11-21

Jak ktos chce sie bardzo zdenerwowac, to tutaj Korwin Mikke vs Szumlewicz w Polsacie na temat wyborow,demokracji. Ciagly atak Szumlewicza na Korwina. cytat z wejsciowki Szumiego "pana program przyczynilby sie do radykalnego pogorszenia warunkow zycia wiekszosci spoleczenstwa. Pan by chcial byc dyktatorem, pan by chcial np zwiazk zawodowe zlikwidowac. Jak pan chce odebrac prawa wyborcze polowiie spoleczenstwa czyli kobietom, pan chce pogonic 2 miliony zwiazkowcow, jak pan chce zlikwidowac ubezpieczenia spoleczne,pozbawic ludzi emerytury, pozbawic dostepu do sluzby zdrowia to przepraszam bardzo co pan robi w polityce wgl?" 
 
https://www.youtube.com

jan M Fijor 2014-11-21

@10 Marzę o tym, żeby takim Szumilewicz publicznie wygłosił w mojej obecności podobne brednie. Zrobiłbym z niego miazgę intelektualną. Co ja mówię: zrobił. Pokazałbym ludziom jak tego typu ludzie robią z nich zniewolonych połgłupków, którzy nie są w stanie sobie w życiu poradzić. Może w kolejnej audycji pogadamy o tym, co by było, gdyby Korwin pozbawił nas ubezpieczeń, darmowych szkół, zup z wkładką mięsną, państwowej poczty, darmowej służby zdrowia etc. dobrej nocy!

Paweł 2014-11-22

Janek, już kiedyś publicznie rozmawiałeś z przygłupem Guzem... z nimi się nie da rozmawiać, będą chrzanić nie na temat, nie będą odpowiadali na pytania, będą zaprzeczali faktom etc.. Tej "dyskusji" JKM z Szumlewiczem słuchałem może 5min i miałem dość - szkoda czasu na coś takiego.

pudzian 2014-11-22

List niezbyt zachecajacy. Facet haruje przed kompem jako programista caly dzien (zawodowo od 7 do nawet 24), zapewne wczesniej rowniez w weekendy by po kilku latach (powiedzmy, ze dwu od rozpoczecia pracy zwodowej) dowiesc, ze zarobic 3.5tys pln na reke wcale nie jest trudno? I to jest na co przyklad? Chyba na preferencje sado-maso. Nawet jesli w krotkim czasie po osiagnieciu tej kwoty zwiekszyl (by) ja trzykrotnie. Nie zmniejszyl czasu pracy, ktory idzie najprawdopodobniej w produkcje nie najwyzszych lotow. Troche to brzmi jak przestroga jak dla mnie. Pierwszy milion po 20 latach, oby. 
 
Dobrze, ze chociaz wybral jave i androida, moze jeszcze sie opamieta.

Maciej 2014-11-22

@11 Janku, jestem studentem fizjoterapii. Dzisiaj miałem pierwsze zajecia z zaopatrzenia Ortopedycznego. Uczylismy się wzoru na obliczanie refundacji z NFZ oraz uczylismy sie, jak rozumiec rozporządzenia ministra zdrowia oraz czego one dotycza. Jutro pierwsze zajecia z ekonomii, bedzie ciekawie. Pozdrawiam

Kwiat126p 2014-11-24

taaak Janku! Taki mądry jesteś bo ty tą wkładkę mięsną w zupie zjadłeś za darmo całkowicie a teraz chcesz tą wkładkę mięśną zabrać ubogim dzieciom, bo chcesz żeby ci co robią wkładki mięsne zbankrutowali, bo to przez zawiść i ideologię że twoje książki są ważniejsze niż produkowanie wkładek mięsnych w zupie! :) Rewolucja nadejdzie, i wszyscy bedą równi jak jednym walcem przejechał zobaczysz! :)

diog 2014-11-25

@Up  
Wszyscy będą równi, a niektórzy równiejsi

mgoorny 2014-11-26

Czemu Janku, się dziwisz tej sytuacji wyborów.  
Michalkiewicza nie słuchasz? 
To jest chaos kontrolowany.

Adam 2014-11-27

Janku, mógłbyś się wypowiedzieć na ten temat: www.rp.pl ?

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Program miesiąca
złoty!

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:


Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 2 tygodnie temu


Więcej audycji...
Jan Fijor - Roboty kradną pracę? (24) - 2 miesiące temu


Jan Fijor - A narzekam sobie dzisiaj (19) - 3 miesiące temu


Jan Fijor - Najbogatsi ludzie rotują (15) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - O lewackim Hollywood (6) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Spotkam się z Trumpem (23) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Nowe obywatelstwo Janka (6) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Milion plus (17) - 5 miesiące temu

Jan Fijor - Powrót z Białorusi (3) - 5 miesięcy temu

Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 5 miesięcy temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 6 miesięcy temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 8 miesięcy temu
Jan Fijor - Oszukańczy Wolontariusz (18) - 9 miesięcy temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 9 miesięcy temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 10 miesięcy temu

Jan Fijor - O palancie z Kontestacji (35) - 10 miesięcy temu

Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 11 miesięcy temuJan Fijor - To Polacy Panie Kolonko (21) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - On wcale nie mówi jak jest (30) - 11 miesięcy temuJan Fijor - TRUMP (34) - ponad rok temu

Dlaczego Janek nie kupił złota? (22) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jak znaleźć sponsora (9) - ponad rok temu
Jan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - ponad rok temu


Jan Fijor - Pranie pieniędzy na dom (34) - ponad rok temu

Jan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - ponad rok temu


Jan Fijor - Illinois vs Oklahoma (20) - ponad rok temuKomu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jednak się walnęliśmy (12) - ponad rok temu


Jan Fijor - Super Kandydatka z PO (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - ponad rok temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - ponad rok temu

Jan Fijor - Same niedobre rzeczy (10) - ponad rok temu


Bierzcie zasiłki (31) - ponad rok temu


Jan Fijor - Podatek katrastrofalny (10) - ponad rok temu

Jan Fijor - Pomysły na biznes (7) - ponad rok temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - ponad rok temu


Jan Fijor - Wybory (19) - ponad rok temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 2 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (29) - 2 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 2 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 2 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 2 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 3 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 3 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 3 lata temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 3 lata temu


Kierowcy LPG są dyskryminowani (13) - 3 lata temu

Wolny rynek — wprowadzenie (38) - 3 lata temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 3 lata temu
Jan Fijor - Emp@tia (5) - 3 lata temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 3 lata temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 3 lata temu


Słuchacz w długach (30) - 3 lata temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 3 lata temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 3 lata temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 3 lata temu

Bardzo smutny Janek (47) - 4 lata temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 4 lata temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 4 lata temu

Janek zbankrutował (20) - 4 lata temu


Blacha wie co mówi (37) - 4 lata temu

Fijor idzie w politykę (37) - 4 lata temu

Ostro (63) - 4 lata temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 4 lata temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 4 lata temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 4 lata temu

Czy istnieje strata społeczna? (24) - 4 lata temu


Czy alkoholik jest racjonalny? (61) - 4 lata temu


Czym jeździ milioner? (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 4 lata temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 4 lata temu

Jan Fijor- Zmęczenie bogactwem (28) - 4 lata temu


Jan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 4 lata temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 4 lata temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 4 lata temu

Jan Fijor - Długi (117) - 4 lata temu


Bogaty może dłużej (48) - 4 lata temu


Komentarze pomysłów na biznes (32) - 4 lata temu

Co Janek zrobił z ogórkami? (37) - 4 lata temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 4 lata temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 5 lata temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 5 lata temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 5 lata temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 5 lata temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 5 lata temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 5 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 5 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 5 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 5 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 5 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 5 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 5 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 5 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 5 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 6 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 6 lat temu


Oburzeni (11) - 6 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 6 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 6 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (31) - 6 lat temu

Portugalia (17) - 6 lat temu

Wy ćwoki (15) - 6 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 6 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 6 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 6 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 6 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 6 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 6 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 6 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 6 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 6 lat temu


Żona milionera (10) - 6 lat temu

Afryka Afryka (27) - 6 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 6 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 6 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 6 lat temu

Fijor w Californi (17) - 6 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 7 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 7 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 7 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 7 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 7 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 7 lat temuPaństwowe akcje (20) - 7 lat temu


Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 7 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 7 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

klimatyzacja centrum - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Przeprowadzki Międzynarodowe - - 25.00
WordPress Developer - - 39.00
Suplementi.pl - Odżywki i suplementy - - 20.00
Chwyty Gitarowe - - 30.00
Wypożyczalnia samochodów Odkryj-Auto - - 30.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt