Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Kup najbardziej niepoprawną książkę tego roku
Dziś
21:00
ByteEater na leczeniu tabletkami ze skutkami ubocznymi uniemożliwiającymi prowadzenie audycji.
Jutro
21:00
Jan Fijor zaprasza
Słuchaj radia
Wydanie Główne
dziś
Kiedy można zabić intruza?
I jaka powinna być kara za zabójstwo. Legalna marycha nareszcie w Polsce - wiemy gdzie ją dostać. System punktowy w Chinach. Umowa wolnego handlu z Japonią. Biurwolandia.pl jako ebook....
Pomocnik wizjonera
wczoraj
9 sposobów na pozyskanie klienta
W ramach szkolenia "Tworzenie i rozwój firmy" Dla uczestników konkursu na najlepszy biznesplan "Firma na Start" jako członek Zachodniopomorskirgo Związku...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2014-12-08

Norwegia, kraj gdzie nic nie umiejąc zarobisz ponad 60 zł na godzinę

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Gościmy Annę Stankiewicz, z Pomoc-w-Norwegii.com, która opowiada nam o rzeczywistości mieszkania, pracy i życia w mroźnej Norwegii.

KOMENTARZE

Hugo 2014-12-08

A tutaj poprzednia audycja Anny u Maćka Bienerta: www.kontestacja.com

darek 2014-12-09

Dość śmieszny jest pogląd, że jak jakiś kraj jest bogaty to alkohol musi być bardzo drogi, żeby wszyscy nie pozapijali się na śmierć. Przypomina mi zdanie z książki Przygody dobrego wojaka Szwejka - tam bodajże jakiś generał tłumaczył, że gdyby nie surowa dyscyplina wojskowa to wszyscy szeregowcy siedzieliby jak małpy na drzewach.

Stef 2014-12-09

Jeżeli, brak jakiegoś przepisu w bardzo wielu krajach jest najlepszym dowodem, na to, że dany przepis nie jest mądry,  
to co jeżeli użyjemy odwrotnej logiki.  
Czy jeżeli większość "cywilizowanych krajów" ma jakiś przepis, uważają go za słuszny, i radzą sobie lepiej niż Polska, dowodzi  
to jego słuszności? No wiadomo, iż przeregulowani jesteśmy,  
ale może warto je jednak wprowadzić? Podam dwa przykłady: kara śmierci, oraz płaca minimalna.  
Ja myślę, że poczucie słuszności jest subiektywne. Pozatym, kto wie - może nawet jest jakaś logika w tych rozmowach po zakupie alkoholu.  
A co do emigrantów, to ja najchętniej bym prosił, aby ktoś powiedział o RPA właśnie, Urugwaju i Nowej Zelandii.

fastb 2014-12-09

Norwegia to feministyczna arabia saudyjska

RAdesign 2014-12-09

@darek - no jest to śmieszne. Bardziej chodzi o to, że nacje skandynawskie mają tradycje zapijania się na śmierć, głównie z nudów i depresji spowodowanych pogodą. Nawet jak nacje były biedne, to alkoholizm był ich "cechą narodową". 
Strategia rządów była więc taka, żeby ograniczyć dostępność tej rozrywki regulowaniem cen.

darek 2014-12-09

Ciekaw jestem czy w Norwegii też walczą z globalnym ociepleniem? 
Musi wygladac to komicznie jak jest minus 20 i dzieci uczą się, że powinno być zimniej.

Piter 2014-12-09

Po zdaniu "jeżeli kraj jest bogaty i alkohol byłby tani to większość ludzi byłaby alkoholikami" po prostu jebłem ) W biednej Polsce średnio zarabiającego stać żeby codziennie być na bani jeśli już bardzo tego chce. I jakoś nie ma większości alkoholików. Norwegia to kraj de facto socjalistyczny a podstawą ich bogactwa są złoża ropy naftowej. Wysokie ceny żywności to efekt barier celnych - jakby dali zielone światło to już dawno mieliby tanie żarełko z Polski ) Takie ceny są zawsze efektem dużej redystrybucji państwa czyli de facto opodatkowania plus rozwiniętego socjalu. Jakby nie ropa i polityczna neutralność w czasie II wojny to Norwegia byłaby krajem mniej zamożnym od Polski. Puki co to taki luksusowy skandynawski obóz pracy - w każdym razie antyprzykład do naśladowania dla nas wolnorynkowców.

lxlxlx 2014-12-09

Strasznie przesadzacie z tym "monitoringiem". 
 
Wolicie mieszkać w kraju w którym większy jest monitoring, ale więcej zarabiacie i macie ogólne większy komfort życia? 
 
czy może.. 
 
Wolicie mieszkać w kraju w którym jest mniejszy monitoring, ale stukacie biedę? 
 
Wolałbym ten pierwszy akapit. 
 
I naprawdę, bo jest droższy alkohol? WTF? Dlatego wolicie mieszkać w innym kraju? 
 
Odebrałem to w sposób: "W Norwegii to.. (tutaj superlatywy, zwłaszcza pieniężne)" i nagle (nie Hugo, ten drugi) dopowiada "a, ja bym nie chciał tam mieszkać, bo jest droższy alkohol" (mózg eksplodował hehe - żeby taki banał przeszkodził) 
 
Ja mógłbym mieszkać w Norwegii, bo lubię taki spokojny i jednostajny klimat

lxlxlx 2014-12-09

I nie, monitoring wówczas by mi nie przeszkadzał ;)

lxlxlx 2014-12-09

Dopowiadam.. już musiałem, bo nie wytrzymałem ;) 
 
"Bo alkohol" - powinien powstać taki MEM internetowy.. bo naprawdę może wywołać heheszki :D u większości osób. Akceptuje jednak Twoja opinię, mimo, że jest to dla mnie UTOPIA i niesamowita skrajność. Taka konserwa ideologiczna - "albo całość(bo alkohol), albo nic" :D

RAdesign 2014-12-09

a`propos wypowiedzi Hugo o niewykwalifikowanych robotnikach.... 
 
robotnik budowlany, a zwłaszcza cieśla, który kładzie dachówki to JEST robotnik wykwalifikowany. 
 
niewykwalifikowany to może być pomocnik, który nosi cegły czy podaje młotek, a i tak musi wiedzieć co, jak i kiedy podać. 
 
niewykwalifikowany to jest taki, którego można przeszkolić w jeden dzień do prostej czynności, np. zamiatanie ulic, grabienie liści, pakowanie towaru na taśmie, segregacja czegoś na taśmie, etc.... 
 
robotnik budowlany jednak musi coś umieć, chociażby ustawić sobie pracę, czy umieć używać sprawnie i szybko różnych narzędzi. pomijając już clou jego pracy - czy to murowanie ściany, czy montaż regipsów, czy więźby dachowej. 
 
to wymaga wprawy, wiedzy i doświadczenia, nie bez kozery dobrzy fachowcy budowlani czy wykończeniówki, są rozchwytywani, a kontakt do dobrego fachowca to przedmiot pożądania o który rozpytuje się znajomych.

Sofronoff 2014-12-09

Pani Aniu, czy to naprawdę było nagranie LIVE? 
Spieszę donieść, że w Polsce "litr dizla", na dzień dzisiejszy (z uwagi na zawieruchę na rynku paliw), z trudem kupimy powyżej 5zł (na jednej ze stacji należącej do znanego sieciowego hipermarketu widziałem nawet 4,65zł - ). Natomiast 2 tygodnie temu tankowałem pod Oslo na Esso (co prawda benzynę 95 okt.) za 15KR/Ltr. Najtaniej w okolicy.

mag 2014-12-10

Hugo, generalnie przesadzasz z krytykowaniem Polski. Cukierkowo to tu nie jest, ale też nie jest źle.  
1. Norwegowie, tak jak większość mieszkańców małych krajów są zmuszeni do nauczenia się angielskiego, bo jest ich po prostu za mało, żeby przygotować tłumaczenia materiałów na każdy temat. Gdyby Janek miał tłumaczyć wolnorynkowe książki tylko dla warszawiaków, też pewnie by tego nie robił, bo rynek byłby zbyt mały. Ale ludzi mówiących po polsku jest ponad 40 mln i praktycznie w każdej dziedzinie znajdziemy informacje w naszym języku, dlatego wiele osób olewa naukę innych języków (co moim zdaniem jest głupie). 
2. Narzekacie na fotoradary w PL i na mandaty za picie alkoholu. W UK jest jeszcze gorzej w tych sprawach. W Polsce masz 6,4 fotoradara na 1000km2. W UK ta liczna wynosi 22,8! Picie alkoholu w miejscach publicznych jest tak samo tępione. Mój znajomy 4 lata temu dostał tam mandat za picie piwa ze znajomymi w parku z policyjnego helikoptera.  
3. Jeśli uważasz, że Polacy masowo donoszą na siebie do skarbówek, to uważasz tak tak dlatego, że nie wiesz jak to jest w Niemczech :) 
Mieszkałem w UK 3 lata i wiem co piszę. Ale jest tam też zajebiste podejście do ludzi w urzędach, urzędów do biznesu i ten cały common sense, którego tak mi w PL brakuje. 
Jednym słowem Hugo - nigdzie nie jest idealnie - a ja słuchając Ciebie ciągle mam wrażenie, że próbujesz na siłę wykazać, że w Polsce jest bardzo źle, a wcale tak nie jest. 
I jeszcze jedno, mam takiego mentora - faceta mającego od 20 lat średnią firmę, zatrudniającego ok 40-50 osób, który zawsze śmieje się ze mnie, jak wrzucam libertariańską propagandę na Fb. Gość mi powtarza, że Polska to świetny kraj dla biznesu. Jego zdaniem podatki są bardzo niskie (liniowy 19%), a ze skarbówką nigdy nie ma problemu jak się uczciwie je płaci. Jego zdaniem problem pojawia się dopiero gdy zaczyna się kombinować. 
Pozdrawiam i dziękuję Wam za Kontestację - robicie genialną robotę!

mag 2014-12-10

I jeszcze mały update do angielskich fotoradarów. Kiedyś dostałem 60 funtów mandatu za wjechanie na bus lane w Londynie o 2 nad ranem :)

darek 2014-12-10

Tak mi się przypomniało z historii z czasów szkolnych. Obecna rzeczywistość w zakresie sprzedaży alkoholi nawiązuje do czasów feudalnych. Wtedy istniało takie prawo, które nazywano PROPINACJĄ.  
pl.wikipedia.org 
 
PROPINACJA oznaczała, że dziedzic miał wyłączny przywilej wyrobu i sprzedaży alkoholi na terenie swoich ziem. Nie wolno było przywozić alkoholu z zewnątrz. Jak mnie uczono w szkole, w ten sposób bogaci dziedzice wyzyskiwali biednych i głupich chłopów, którzy chodzili do karczmy. Dziedzice zwykle dzierżawili przywilej karczmarzom Żydom. 
Teraz rolę dziedziców wyzyskiwaczy pełni państwo.

darek 2014-12-10

Niby na tym świecie wszystko się zmienia, a jednak pewne rzeczy zostają prawie tak same w postępowej Norwegii jak w zacofanym Średniowieczu.

Sofronoff 2014-12-10

@mag 
1) alkohol 
Proszę pana, argument w rodzaju a "w UK jest jeszcze gorzej", to żaden argument :-) W audycji poruszona była zasadność przepisu prawa zabraniającego sprzedaży,podawania i spożywania alkoholu we wskazanych miejscach (art 14 ustawy o wychowaniu w trzeźwości). Bo w Utah jest jeszcze gorzej a to u nas ma być lepiej. A TO U NAS MA BYĆ DOBRZE. Póki czas ;-) Swoją drogą, pamiętam, jak na Berlin Hauptbahnhof zjeżdżali się z całych Niemiec kibice na jakieś finałowe rozgrywki. Prawie każdy z piwem lub zgrzewką pod pachą. Nikt nie robi tzw. bydła. Mnóstwo policji, która oprócz rozdawania mapek z planem dojazdu na stadion, DBA chyba tylko o to, żeby nikt w tym tłumie nie wpakował się z peronu na tory. Kibice zaczepiają policjantów, zagadują a ci też nie pozostają dłużni - odpowiadają żartem. Wszyscy uśmiechnięci. Żadnych kasków, tarcz, psów Można? Można. 
 
2) donosicielstwo a "donosicielstwo" 
Donos NA SĄSIADA jest u nas ogólnie przyjętym i akceptowanym narzędziem, podobnie jak łapówka. Po jednej z kontroli Nadzoru Budowlanego u siebie wiem, że 70-80% interwencji pojawia się na "wniosek" sąsiada. 
W jednym ze szwajcarskich miasteczek szukałem ongiś drogi a po parunastu minutach zatrzymała mnie policja, która nie ukrywała, że interweniuje w związku z otrzymanym telefonem, iż ktoś obcy (choć na szwajcarskich numerach) jeździ w tę i w tamtą i rozgląda się. Jest różnica?  
 
3) mentor 
Czy pan prowadzi DG, czy jest pracownikiem najemnym? 
19% to wartość rzekłbym nie podlegająca dyskusji. Oczywista. Ale co to znaczy "uczciwie" wobec np. nieprawdopodobnie nieprecyzyjnych przepisów podatkowych, które każdy naczelnik interpretuje wedle własnego widzimisię? Czy moja interpretacja, to "kombinować"? 
Być może mentor, na którego pan się powołuje po prostu nie był "dobrze" skontrolowany przez miejscowego kacyka z US...?

RAdesign 2014-12-10

Odnośnie Szwajcarii - to tam paranoja donosów idzie w drugą stronę. 
Kamienice w szwajcarskich miastach mają często zabytkowe - czyli zrujnowane - wnętrza, bo uzyskanie zgody na zwykły remont to droga przez mękę. Pomijając już trudności i ceny fachowców i materiałów. 
Dla obrotnych - jest luka w Szwajcarii - można sporo zarobić chociażby wożąc flizy i kleje z Polski i robiąc remonty łazienek. 
Nielegalne to coprawda, ale przebicie spore. 
 
Donos Szwajcar składa co najmniej raz dziennie. Ileż razy przepytywała mnie albo znajomych policja - a bo ktoś robił zdjęcia....zabytkom albo przyrodzie, albo wysiadł z samochodu, albo popatrzył się krzywo, albo okulary miał ciemne... 
Turystycznie - rejestracja z innego państwa to już alarm. 
 
Znajoma mieszka w Genf - dwa razy była u niej policja z donosu. 
Powód 1. branie prysznica o 23. 
Powód 2. spuszczenie wody w kiblu o 1 w nocy. 
 
To, że w całej kamienicy w centrum miasta słychać podobno spuszczanie wody, można chyba powiązać z sabotowaniem prób remontów donosami życzliwych sąsiadów.

mag 2014-12-10

@RAdesign 
 
Znajomy z Niemiec też opowiadał mi historię, jak ktoś na niego doniósł, że wyrzuca butelki do śmietnika po 21.

Sofronoff 2014-12-11

Wyrzuca butelki, czy nimi hałasuje?

RAdesign 2014-12-11

"Wyrzuca butelki, czy nimi hałasuje?" 
 
Celowo głośno stawia kroki na żwirku i szura butami po asfalcie. 
 
W powodach donosów brakuje jeszcze "oddycha za głośno". 
Bądźmy poważni... 
 
Kolega i tak ma szczęście, na niektórych osiedlach jest zakaz wyrzucania śmieci po 18, a w weekendy dozwolona tylko sobota od 10 do 13. 
Jak ktoś wychodzi do pracy przed 7 (dozwolona godzina wyrzucania śmieci), a wraca po 18, to w tygodniu nie ma kiedy legalnie śmieci wyrzucić. 
Niemcy oczywiście łamią zakaz, ale jakby co paragraf jest na zapas. Jakby się jakiemuś stasi-emerytowi nudziło, zawsze można złożyć donos na "podejrzany element zagraniczny". 
 
Oczywiście większość Niemców jest spoko. Ale sporo jest bardziej popierdolonych niż cały polski aparat zusowo-skarbowy razem wzięty. 
 
Nie ma co się tak zachwycać zagranicą, bo każdy kraj ma swoje odchyły od normalności. Polska wcale nie jest taka zła. 
Ale dobrze by było, gdyby była lepsza.

RAdesign 2014-12-14

w kwestii Norwegii - może warto by się donieść do dziwacznej polityki porwań dzieci przez agendy państwowe: 
 
np. memnon.neon24.pl 
 
pomijając nieco sensacyjny język, to agencje od "opieki" dziećmi postępują skandalicznie - rodzic winny jest zawsze i wszystkiego.

Sofronoff 2014-12-17

@RAdesign 
A czy u nas jest inaczej? Proszę przypomnieć sobie sprawę suwalskiej rodziny, rozbitej przez urzędników, w której dzieciak powiesił się... 
Wypada zauważyć, że u nas dzieci można rodzicom w majestacie prawa zabrać również z uwagi na "trudną sytuację materialną" rodziców, po czym przekazać je rodzinie zastępczej, obficie ją na tę okoliczność... dotując.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:


Magiczne szable i tarcze (1) - 7 dni temu


Kto zaorał Hugo? - 3 tygodnie temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 5 tygodnie temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 8 tygodni temu

Więcej audycji...
Studia nie mogą być dla wszystkich (1) - 2 miesiące temu

Dlaczego nie rządzą nami strażacy? (2) - 3 miesiące temu

Polskie produkty mogą być gorsze (4) - 3 miesiące temu

Matka Boska Dotacyjna (8) - 3 miesiące temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 3 miesiące temu

Rozwody przez internet - 4 miesiące temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 4 miesiące temu

Podatki, które się opłacają? (3) - 4 miesiące temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - 4 miesiące temu

Komu zabrać w pierwszej kolejności? (1) - 5 miesiące temu

Wytrychy na cenzurowanym (4) - 5 miesiące temu

Autostopem na Kitaj (2) - 5 miesięcy temu


Zdrajcy sprawy (4) - 6 miesięcy temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - 6 miesięcy temu

Nie bój się kontrolera skarbowego! (6) - 6 miesięcy temu

Taxi zamiast PKS (4) - 7 miesięcy temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 7 miesięcy temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - 7 miesięcy temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - 7 miesięcy temu


Każdy w końcu umrze (2) - 8 miesięcy temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 8 miesięcy temu

Zabić czy usunąć? (7) - 9 miesięcy temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 9 miesięcy temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - 9 miesięcy temu

Aktywność zawodowa niemile widziana (9) - 10 miesięcy temu

Jak pędzić bimber (10) - 10 miesięcy temu

Czy bańka już pękła? (8) - 10 miesięcy temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 11 miesięcy temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - 11 miesięcy temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - 11 miesięcy temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - 11 miesięcy temu

Nowy, legalny hazard (2) - 11 miesięcy temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 11 miesięcy temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - ponad rok temu

Black Friday po polsku (4) - ponad rok temu

Nowy próg podatkowy (11) - ponad rok temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - ponad rok temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - ponad rok temu

Za tanie linie lotnicze (8) - ponad rok temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - ponad rok temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - ponad rok temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - ponad rok temu


O jedna wyplatę mniej (3) - ponad rok temu


Wolnościowcy upadają (13) - ponad rok temu
A klientów mamy w nosie (1) - ponad rok temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - ponad rok temu

Czy wziąłbyś order? (22) - ponad rok temuTwoje hasła są za słabe! (6) - ponad rok temu

Niemcy cenzurują internet (4) - ponad rok temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - ponad rok temu


Wywiad z terrorystą (34) - ponad rok temu


Kto spekuluje masłem? (3) - ponad rok temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - ponad rok temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - ponad rok temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - ponad rok temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - ponad rok temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (30) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - 2 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 2 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 2 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 2 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 3 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 3 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 3 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 3 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 3 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 3 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 3 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 4 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 4 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 4 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 4 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 4 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 4 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 4 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 4 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 4 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 5 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 5 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 5 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 5 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 5 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 5 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 5 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 5 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 5 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 5 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 5 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 5 lat temu


Jak kraść? (49) - 5 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 5 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 5 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 6 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 6 lat temu

MLM to ściema (67) - 6 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 6 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 6 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 6 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 6 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 6 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 7 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 7 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 7 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 7 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 7 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 7 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 7 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 7 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 7 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 7 lat temu

ACTA samo zło (87) - 7 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 7 lat temu

Naloty na graczy (17) - 7 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 7 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 7 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 8 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 8 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 8 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 8 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 8 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 8 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 8 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 8 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 8 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 8 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 8 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 8 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 8 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 8 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 8 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 8 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 8 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 9 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 9 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 9 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 9 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 9 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 9 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 9 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 9 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 9 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 9 lat temu


O buncie informatyków (8) - 9 lat temuUE powstała! (2) - 9 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

KonTui - - 50.00
Best League of Legends Boosting service -... - - 20.00
Poznaj siebie - Psychologia i rozwój - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
wierny słuchacz - - 20.00
Sklep sportowy sport partner - - 20.00
ZarabiajPrzez24.pl - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt