Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Nie
20:00
Dziś "Firma na emigracji" na żywo!
Pon
21:00
Wydanie Główne: Nadający w trasie i muszą odwołać najbliższą audycję!
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (1)
dziś
Amerykański fiskus a Polacy
O eksporcie polskiej myśli przedsiębiorczej i praktyki. Najpierw do USA, potem wszędzie, dokąd się naród przeprowadza.
Państwo Piesto
przedwczoraj
Ekipa Remontowa - Kogo Polecamy
Dla tych, którzy nie mogli posłuchać naszego na żywo podrzucamy go jeszcze raz. Opowiadamy jak współpracować z ekipą remontowo-budowlaną. Dlaczego warto zlecić zrobieni remontu...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Wydanie Główne 2014-12-08

Norwegia, kraj gdzie nic nie umiejąc zarobisz ponad 60 zł na godzinę

Nadający: Marcin Hugo Kosiński

Gościmy Annę Stankiewicz, z Pomoc-w-Norwegii.com, która opowiada nam o rzeczywistości mieszkania, pracy i życia w mroźnej Norwegii.
Pobierz [73,3 MB]

KOMENTARZE

Hugo 2014-12-08

A tutaj poprzednia audycja Anny u Maćka Bienerta: www.kontestacja.com

darek 2014-12-09

Dość śmieszny jest pogląd, że jak jakiś kraj jest bogaty to alkohol musi być bardzo drogi, żeby wszyscy nie pozapijali się na śmierć. Przypomina mi zdanie z książki Przygody dobrego wojaka Szwejka - tam bodajże jakiś generał tłumaczył, że gdyby nie surowa dyscyplina wojskowa to wszyscy szeregowcy siedzieliby jak małpy na drzewach.

Stef 2014-12-09

Jeżeli, brak jakiegoś przepisu w bardzo wielu krajach jest najlepszym dowodem, na to, że dany przepis nie jest mądry,  
to co jeżeli użyjemy odwrotnej logiki.  
Czy jeżeli większość "cywilizowanych krajów" ma jakiś przepis, uważają go za słuszny, i radzą sobie lepiej niż Polska, dowodzi  
to jego słuszności? No wiadomo, iż przeregulowani jesteśmy,  
ale może warto je jednak wprowadzić? Podam dwa przykłady: kara śmierci, oraz płaca minimalna.  
Ja myślę, że poczucie słuszności jest subiektywne. Pozatym, kto wie - może nawet jest jakaś logika w tych rozmowach po zakupie alkoholu.  
A co do emigrantów, to ja najchętniej bym prosił, aby ktoś powiedział o RPA właśnie, Urugwaju i Nowej Zelandii.

fastb 2014-12-09

Norwegia to feministyczna arabia saudyjska

RAdesign 2014-12-09

@darek - no jest to śmieszne. Bardziej chodzi o to, że nacje skandynawskie mają tradycje zapijania się na śmierć, głównie z nudów i depresji spowodowanych pogodą. Nawet jak nacje były biedne, to alkoholizm był ich "cechą narodową". 
Strategia rządów była więc taka, żeby ograniczyć dostępność tej rozrywki regulowaniem cen.

darek 2014-12-09

Ciekaw jestem czy w Norwegii też walczą z globalnym ociepleniem? 
Musi wygladac to komicznie jak jest minus 20 i dzieci uczą się, że powinno być zimniej.

Piter 2014-12-09

Po zdaniu "jeżeli kraj jest bogaty i alkohol byłby tani to większość ludzi byłaby alkoholikami" po prostu jebłem ) W biednej Polsce średnio zarabiającego stać żeby codziennie być na bani jeśli już bardzo tego chce. I jakoś nie ma większości alkoholików. Norwegia to kraj de facto socjalistyczny a podstawą ich bogactwa są złoża ropy naftowej. Wysokie ceny żywności to efekt barier celnych - jakby dali zielone światło to już dawno mieliby tanie żarełko z Polski ) Takie ceny są zawsze efektem dużej redystrybucji państwa czyli de facto opodatkowania plus rozwiniętego socjalu. Jakby nie ropa i polityczna neutralność w czasie II wojny to Norwegia byłaby krajem mniej zamożnym od Polski. Puki co to taki luksusowy skandynawski obóz pracy - w każdym razie antyprzykład do naśladowania dla nas wolnorynkowców.

lxlxlx 2014-12-09

Strasznie przesadzacie z tym "monitoringiem". 
 
Wolicie mieszkać w kraju w którym większy jest monitoring, ale więcej zarabiacie i macie ogólne większy komfort życia? 
 
czy może.. 
 
Wolicie mieszkać w kraju w którym jest mniejszy monitoring, ale stukacie biedę? 
 
Wolałbym ten pierwszy akapit. 
 
I naprawdę, bo jest droższy alkohol? WTF? Dlatego wolicie mieszkać w innym kraju? 
 
Odebrałem to w sposób: "W Norwegii to.. (tutaj superlatywy, zwłaszcza pieniężne)" i nagle (nie Hugo, ten drugi) dopowiada "a, ja bym nie chciał tam mieszkać, bo jest droższy alkohol" (mózg eksplodował hehe - żeby taki banał przeszkodził) 
 
Ja mógłbym mieszkać w Norwegii, bo lubię taki spokojny i jednostajny klimat

lxlxlx 2014-12-09

I nie, monitoring wówczas by mi nie przeszkadzał ;)

lxlxlx 2014-12-09

Dopowiadam.. już musiałem, bo nie wytrzymałem ;) 
 
"Bo alkohol" - powinien powstać taki MEM internetowy.. bo naprawdę może wywołać heheszki :D u większości osób. Akceptuje jednak Twoja opinię, mimo, że jest to dla mnie UTOPIA i niesamowita skrajność. Taka konserwa ideologiczna - "albo całość(bo alkohol), albo nic" :D

RAdesign 2014-12-09

a`propos wypowiedzi Hugo o niewykwalifikowanych robotnikach.... 
 
robotnik budowlany, a zwłaszcza cieśla, który kładzie dachówki to JEST robotnik wykwalifikowany. 
 
niewykwalifikowany to może być pomocnik, który nosi cegły czy podaje młotek, a i tak musi wiedzieć co, jak i kiedy podać. 
 
niewykwalifikowany to jest taki, którego można przeszkolić w jeden dzień do prostej czynności, np. zamiatanie ulic, grabienie liści, pakowanie towaru na taśmie, segregacja czegoś na taśmie, etc.... 
 
robotnik budowlany jednak musi coś umieć, chociażby ustawić sobie pracę, czy umieć używać sprawnie i szybko różnych narzędzi. pomijając już clou jego pracy - czy to murowanie ściany, czy montaż regipsów, czy więźby dachowej. 
 
to wymaga wprawy, wiedzy i doświadczenia, nie bez kozery dobrzy fachowcy budowlani czy wykończeniówki, są rozchwytywani, a kontakt do dobrego fachowca to przedmiot pożądania o który rozpytuje się znajomych.

Sofronoff 2014-12-09

Pani Aniu, czy to naprawdę było nagranie LIVE? 
Spieszę donieść, że w Polsce "litr dizla", na dzień dzisiejszy (z uwagi na zawieruchę na rynku paliw), z trudem kupimy powyżej 5zł (na jednej ze stacji należącej do znanego sieciowego hipermarketu widziałem nawet 4,65zł - ). Natomiast 2 tygodnie temu tankowałem pod Oslo na Esso (co prawda benzynę 95 okt.) za 15KR/Ltr. Najtaniej w okolicy.

mag 2014-12-10

Hugo, generalnie przesadzasz z krytykowaniem Polski. Cukierkowo to tu nie jest, ale też nie jest źle.  
1. Norwegowie, tak jak większość mieszkańców małych krajów są zmuszeni do nauczenia się angielskiego, bo jest ich po prostu za mało, żeby przygotować tłumaczenia materiałów na każdy temat. Gdyby Janek miał tłumaczyć wolnorynkowe książki tylko dla warszawiaków, też pewnie by tego nie robił, bo rynek byłby zbyt mały. Ale ludzi mówiących po polsku jest ponad 40 mln i praktycznie w każdej dziedzinie znajdziemy informacje w naszym języku, dlatego wiele osób olewa naukę innych języków (co moim zdaniem jest głupie). 
2. Narzekacie na fotoradary w PL i na mandaty za picie alkoholu. W UK jest jeszcze gorzej w tych sprawach. W Polsce masz 6,4 fotoradara na 1000km2. W UK ta liczna wynosi 22,8! Picie alkoholu w miejscach publicznych jest tak samo tępione. Mój znajomy 4 lata temu dostał tam mandat za picie piwa ze znajomymi w parku z policyjnego helikoptera.  
3. Jeśli uważasz, że Polacy masowo donoszą na siebie do skarbówek, to uważasz tak tak dlatego, że nie wiesz jak to jest w Niemczech :) 
Mieszkałem w UK 3 lata i wiem co piszę. Ale jest tam też zajebiste podejście do ludzi w urzędach, urzędów do biznesu i ten cały common sense, którego tak mi w PL brakuje. 
Jednym słowem Hugo - nigdzie nie jest idealnie - a ja słuchając Ciebie ciągle mam wrażenie, że próbujesz na siłę wykazać, że w Polsce jest bardzo źle, a wcale tak nie jest. 
I jeszcze jedno, mam takiego mentora - faceta mającego od 20 lat średnią firmę, zatrudniającego ok 40-50 osób, który zawsze śmieje się ze mnie, jak wrzucam libertariańską propagandę na Fb. Gość mi powtarza, że Polska to świetny kraj dla biznesu. Jego zdaniem podatki są bardzo niskie (liniowy 19%), a ze skarbówką nigdy nie ma problemu jak się uczciwie je płaci. Jego zdaniem problem pojawia się dopiero gdy zaczyna się kombinować. 
Pozdrawiam i dziękuję Wam za Kontestację - robicie genialną robotę!

mag 2014-12-10

I jeszcze mały update do angielskich fotoradarów. Kiedyś dostałem 60 funtów mandatu za wjechanie na bus lane w Londynie o 2 nad ranem :)

darek 2014-12-10

Tak mi się przypomniało z historii z czasów szkolnych. Obecna rzeczywistość w zakresie sprzedaży alkoholi nawiązuje do czasów feudalnych. Wtedy istniało takie prawo, które nazywano PROPINACJĄ.  
pl.wikipedia.org 
 
PROPINACJA oznaczała, że dziedzic miał wyłączny przywilej wyrobu i sprzedaży alkoholi na terenie swoich ziem. Nie wolno było przywozić alkoholu z zewnątrz. Jak mnie uczono w szkole, w ten sposób bogaci dziedzice wyzyskiwali biednych i głupich chłopów, którzy chodzili do karczmy. Dziedzice zwykle dzierżawili przywilej karczmarzom Żydom. 
Teraz rolę dziedziców wyzyskiwaczy pełni państwo.

darek 2014-12-10

Niby na tym świecie wszystko się zmienia, a jednak pewne rzeczy zostają prawie tak same w postępowej Norwegii jak w zacofanym Średniowieczu.

Sofronoff 2014-12-10

@mag 
1) alkohol 
Proszę pana, argument w rodzaju a "w UK jest jeszcze gorzej", to żaden argument :-) W audycji poruszona była zasadność przepisu prawa zabraniającego sprzedaży,podawania i spożywania alkoholu we wskazanych miejscach (art 14 ustawy o wychowaniu w trzeźwości). Bo w Utah jest jeszcze gorzej a to u nas ma być lepiej. A TO U NAS MA BYĆ DOBRZE. Póki czas ;-) Swoją drogą, pamiętam, jak na Berlin Hauptbahnhof zjeżdżali się z całych Niemiec kibice na jakieś finałowe rozgrywki. Prawie każdy z piwem lub zgrzewką pod pachą. Nikt nie robi tzw. bydła. Mnóstwo policji, która oprócz rozdawania mapek z planem dojazdu na stadion, DBA chyba tylko o to, żeby nikt w tym tłumie nie wpakował się z peronu na tory. Kibice zaczepiają policjantów, zagadują a ci też nie pozostają dłużni - odpowiadają żartem. Wszyscy uśmiechnięci. Żadnych kasków, tarcz, psów Można? Można. 
 
2) donosicielstwo a "donosicielstwo" 
Donos NA SĄSIADA jest u nas ogólnie przyjętym i akceptowanym narzędziem, podobnie jak łapówka. Po jednej z kontroli Nadzoru Budowlanego u siebie wiem, że 70-80% interwencji pojawia się na "wniosek" sąsiada. 
W jednym ze szwajcarskich miasteczek szukałem ongiś drogi a po parunastu minutach zatrzymała mnie policja, która nie ukrywała, że interweniuje w związku z otrzymanym telefonem, iż ktoś obcy (choć na szwajcarskich numerach) jeździ w tę i w tamtą i rozgląda się. Jest różnica?  
 
3) mentor 
Czy pan prowadzi DG, czy jest pracownikiem najemnym? 
19% to wartość rzekłbym nie podlegająca dyskusji. Oczywista. Ale co to znaczy "uczciwie" wobec np. nieprawdopodobnie nieprecyzyjnych przepisów podatkowych, które każdy naczelnik interpretuje wedle własnego widzimisię? Czy moja interpretacja, to "kombinować"? 
Być może mentor, na którego pan się powołuje po prostu nie był "dobrze" skontrolowany przez miejscowego kacyka z US...?

RAdesign 2014-12-10

Odnośnie Szwajcarii - to tam paranoja donosów idzie w drugą stronę. 
Kamienice w szwajcarskich miastach mają często zabytkowe - czyli zrujnowane - wnętrza, bo uzyskanie zgody na zwykły remont to droga przez mękę. Pomijając już trudności i ceny fachowców i materiałów. 
Dla obrotnych - jest luka w Szwajcarii - można sporo zarobić chociażby wożąc flizy i kleje z Polski i robiąc remonty łazienek. 
Nielegalne to coprawda, ale przebicie spore. 
 
Donos Szwajcar składa co najmniej raz dziennie. Ileż razy przepytywała mnie albo znajomych policja - a bo ktoś robił zdjęcia....zabytkom albo przyrodzie, albo wysiadł z samochodu, albo popatrzył się krzywo, albo okulary miał ciemne... 
Turystycznie - rejestracja z innego państwa to już alarm. 
 
Znajoma mieszka w Genf - dwa razy była u niej policja z donosu. 
Powód 1. branie prysznica o 23. 
Powód 2. spuszczenie wody w kiblu o 1 w nocy. 
 
To, że w całej kamienicy w centrum miasta słychać podobno spuszczanie wody, można chyba powiązać z sabotowaniem prób remontów donosami życzliwych sąsiadów.

mag 2014-12-10

@RAdesign 
 
Znajomy z Niemiec też opowiadał mi historię, jak ktoś na niego doniósł, że wyrzuca butelki do śmietnika po 21.

Sofronoff 2014-12-11

Wyrzuca butelki, czy nimi hałasuje?

RAdesign 2014-12-11

"Wyrzuca butelki, czy nimi hałasuje?" 
 
Celowo głośno stawia kroki na żwirku i szura butami po asfalcie. 
 
W powodach donosów brakuje jeszcze "oddycha za głośno". 
Bądźmy poważni... 
 
Kolega i tak ma szczęście, na niektórych osiedlach jest zakaz wyrzucania śmieci po 18, a w weekendy dozwolona tylko sobota od 10 do 13. 
Jak ktoś wychodzi do pracy przed 7 (dozwolona godzina wyrzucania śmieci), a wraca po 18, to w tygodniu nie ma kiedy legalnie śmieci wyrzucić. 
Niemcy oczywiście łamią zakaz, ale jakby co paragraf jest na zapas. Jakby się jakiemuś stasi-emerytowi nudziło, zawsze można złożyć donos na "podejrzany element zagraniczny". 
 
Oczywiście większość Niemców jest spoko. Ale sporo jest bardziej popierdolonych niż cały polski aparat zusowo-skarbowy razem wzięty. 
 
Nie ma co się tak zachwycać zagranicą, bo każdy kraj ma swoje odchyły od normalności. Polska wcale nie jest taka zła. 
Ale dobrze by było, gdyby była lepsza.

RAdesign 2014-12-14

w kwestii Norwegii - może warto by się donieść do dziwacznej polityki porwań dzieci przez agendy państwowe: 
 
np. memnon.neon24.pl 
 
pomijając nieco sensacyjny język, to agencje od "opieki" dziećmi postępują skandalicznie - rodzic winny jest zawsze i wszystkiego.

Sofronoff 2014-12-17

@RAdesign 
A czy u nas jest inaczej? Proszę przypomnieć sobie sprawę suwalskiej rodziny, rozbitej przez urzędników, w której dzieciak powiesił się... 
Wypada zauważyć, że u nas dzieci można rodzicom w majestacie prawa zabrać również z uwagi na "trudną sytuację materialną" rodziców, po czym przekazać je rodzinie zastępczej, obficie ją na tę okoliczność... dotując.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:

ZUS nie chce 5 mld (2) - 9 dni temu

Black Friday po polsku (4) - 2 tygodnie temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 tygodnie temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 5 tygodni temu
Więcej audycji...
Jak wynajmować mieszkanie za darmo? (2) - 2 miesiące temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 miesiące temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 miesiące temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 miesiące temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 miesiące temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 4 miesiące temu


Nie będę płacił za Twoje mieszkanie (19) - 4 miesiące temu


Dlaczego nie warto wracać do Polski? (8) - 5 miesiące temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 5 miesiące temu


Wolnościowcy upadają (13) - 5 miesięcy temuW tym kraju wszyscy chcą Cię okraść (10) - 6 miesięcy temu

A klientów mamy w nosie (1) - 6 miesięcy temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 7 miesięcy temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 7 miesięcy temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 8 miesięcy temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 8 miesięcy temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 8 miesięcy temu


Wywiad z terrorystą (34) - 9 miesięcy temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 9 miesięcy temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 9 miesięcy temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 10 miesięcy temu


Nie wolno prowadzić firmy z knajpy (5) - 10 miesięcy temu


Lewak zmusza do picia wódki (9) - 11 miesięcy temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - 11 miesięcy temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (25) - 11 miesięcy temu

Marnowanie żywności jest opłacalne (6) - 11 miesięcy temu

No to nacjonalizujemy hazard (4) - 11 miesięcy temu

Warto być biednym (8) - rok temu

Czy Kościół kradnie? (5) - ponad rok temu
Poprzez wódkę cenzurują sklepy (8) - ponad rok temu


Jednolite okradanie podatników (6) - ponad rok temu


Na chuja nam dzietność? (13) - ponad rok temuJak spożywać piwo publicznie? (1) - ponad rok temu


Polska skazała terrorystę (6) - ponad rok temu
Człowiek, który dostał po d... (5) - ponad rok temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - ponad rok temuBandyta, ale polski bandyta (13) - ponad rok temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - ponad rok temu

Jak unikać długów? (1) - 2 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 2 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 2 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 2 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 2 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 2 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 3 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 3 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 3 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 3 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 3 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 3 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 3 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 3 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 3 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 3 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 4 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 4 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 4 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 4 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 4 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 4 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 4 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 4 lata temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 4 lata temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 4 lata temu


Co powinien spalić narodowiec? (61) - 4 lata temu
Czy wolno gwałcić publicznie? (17) - 4 lata temu


Ile dałbyś za dziecko? (25) - 4 lata temu


Jak kraść? (49) - 4 lata temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 4 lata temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 4 lata temu

Jak zabić krowę? (46) - 5 lata temu


Czy należy płacić podatki? (24) - 5 lata temu

Jak wycenić dziecko? (9) - 5 lata temu

MLM to ściema (67) - 5 lata temu

Dupy z Wykopu (40) - 5 lata temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 5 lata temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 5 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 5 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 5 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 6 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 6 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 6 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 6 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 6 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 6 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 6 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 6 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 6 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 6 lat temu

ACTA samo zło (87) - 6 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 6 lat temu

Naloty na graczy (17) - 6 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 6 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 6 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 6 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 6 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 6 lat temuPrzemyt to grzech! (39) - 7 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 7 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 7 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 7 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 7 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 7 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 7 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 7 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 7 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 7 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 7 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 7 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 7 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 7 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 7 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 7 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 7 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 8 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 8 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 8 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 8 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 8 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 8 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 8 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 8 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 8 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 8 lat temu


O buncie informatyków (8) - 8 lat temuUE powstała! (2) - 8 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 8 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Adam - - 50.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
opinie.info.pl - - 20.00
Pracawsieci.net - - 20.00
Zarabianie przez internet - - 20.00
Tomek - - 10.00
wypożyczalnia samochodów - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt