Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne: Musimy odwołać z powodu podróży poza strefę Schengen.
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza
dziś
Jak mieć nosa do nieruchomości
Na przykładach Washingtona, burmistrza Chicago, Mateusza Morawieckiego, Buffetta, własnym i znajomego z USA. A później o nieprzyjazności dla użytkownika, zwłaszcza w bankach, komentarz do...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Projektant wzornictwa przemysłowego - Marek Adamczewski #472
Marek Adamczewski Projektant wzornictwa przemysłowego. Profesor, absolwent i były dziekan Wydziału Architektury i Wzornictwa Przemysłowego Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Programista Na Emigracji 2015-01-25

Dlaczego więcej osób nie pracuje jako programista?

Nadający: Mateusz Kupilas

Dlaczego więcej osób nie pracuje w tej branży? Skoro zarobki są ok, warunki pracy dobre, materiały do nauki dostępne w sieci... :)

KOMENTARZE

Sylwek 2015-01-27

Dobry odcinek. Ja miałem dokładnie tak, jak powiedziałeś na początku - potrafiłem coś zaprogramować, ale nie cieszyło mnie to, po prostu kończyłem i zapominałem o tym. To nie jest moja pasja i żadne pieniądze tego nie zmienią. 
 
Cieszę się, że ktoś to zauważa zamiast patrzeć jednopłaszczyznowo jedynie przez pryzmat pieniędzy (sic!).

mgr inż. BlackEmperor 2015-01-27

To nie tylko kwestia przyjemności. 
 
Ja na przykład nigdy nie nauczę się grac na żadnym instrumencie muzycznym (słoń mi nadepnął na ucho). Mimo, ze sprawiało by mi to wielka przyjemność to nie jestem w stanie się tego nauczyć. 
 
Podobnie nie mam zdolności do pisania esejowi, nauczania dzieci itp. Tak samo ktoś możne nie mieć zdolności do programowania, choć na pewno są tacy, którzy zdolności maja, ale nigdy nie spróbowali.

Everthus 2015-01-27

Ostatnio w pracy mam problemy. Brat informatyk stwierdził "dlaczego nie zaczniesz pracować jako (tu kilka terminów) znajdź sobie kursy na mieście/po sieci" I szczerze, to jako antytalencie techniczne sama idea pracy jako informatyk mnie odrzuca. Nie byłbym w stanie się tego nauczyć, a co dopiero polubić i być bardzo dobrym. Akurat najmniej tu chodzi o zarobki, już wolę zarabiać mniej ale być spełnionym.

Judgement 2015-01-28

Może treść ogłoszeń, które w zasadzie nie są ogłoszeniami, tylko nie wiadomo czym. Ich treść od razu odsiewa wszystkich którzy nie chcą przeżyć stresu związanego ze świadomym kłamaniem. Jest to "zawód" działający na zasadzie dookołoptacji.

Marcin 2015-02-03

Podoba mi się podsumowanie, że "więcej ludzi nie jest programistami" z tego samego powodu dla którego więcej ludzi nie pracuje w dowolnym innym zawodzie. 
 
Z resztą, jeśliby wybierać zawód kierując się tylko pozycją społeczną, to lekarze i prawnicy mają ją dużo wyższą niz programiści przy porównywalnych zarobkach. 
 
Moje dwa grosze, dlaczego bycie programistom nie sprawia wielu ludziom przyjemności są bardzo stereotypowe: 
Ewolucyjnie w większości jesteśmy stworzeniami  
które preferują ciągły kontakt z ludźmi i umiarkowaną aktywność fizyczną na świezym powietrzu - a praca programisty jest w dużej mierze przeciwnością takiego stylu życia. 
 
I wbrew temu co mówi Autor, matematyka jest istotna - nie jako konkretne umiejętności liczenia całek wielu zmiennych ale jako sposób myślenia. Jeśli ktoś ma problemy z "mysleniem matematycznym" to nigdy nie bedzie dobrym programistą, bo jakość programu jest w dużej mierze związana z  
ilością poziomów abstrakcji które przewidział autor ( i to piszę jako ktoś komu zawsze tej płynności matematycznej prędzej czy później brakowało)

Dodaj komentarz...

Mateusz Kupilas

Mateusz Kupilas - kiedyś przedsiębiorca (SEO/SEM), aktualnie od kilku lat etatowy programista. W latach 2008/2009 prowadził portal edukacyjny Ryu.pl, który figurował na 1# w Google pod frazą "Streszczenia". Ma nadzieję, że niedługo wróci do prowadzenia własnego biznesu. Po godzinach muzyk-hobbista.

Prowadzi audycję Programista Na Emigracji . Czyli emigracja z perspektywy początkującego junior developera. Oprócz porad dotyczących efektywnej pracy/nauki można spodziewać się informacji na temat pracy w niemiecki start-upie.

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Plany na rok 2018 - ponad rok temu

Efekt kuli śnieżnej (5) - 3 lata temu


O co chodzi z tymi makami? (7) - 3 lata temu


Piekło perfekcjonistów (2) - 3 lata temu
Za stary na programowanie? (4) - 5 lata temuTworzenie produktu - 5 lata temu

Widełki i Koszty (7) - 5 lata temu

Rekrutacja - 5 lata temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

10kg.pl - - 20.00
Numery kierunkowe - - 30.00
Naturalnemetody.pl - - 20.00
Tłumaczenie strony internetowej - - 20.00
Naturalnemetody.pl - - 20.00
rozmaryn - - 100.00
Tłumaczenia stron internetowych - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt