Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Nie
20:00
Dziś "Firma na emigracji" na żywo!
Pon
21:00
Wydanie Główne: Nadający w trasie i muszą odwołać najbliższą audycję!
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (1)
dziś
Amerykański fiskus a Polacy
O eksporcie polskiej myśli przedsiębiorczej i praktyki. Najpierw do USA, potem wszędzie, dokąd się naród przeprowadza.
Państwo Piesto
przedwczoraj
Ekipa Remontowa - Kogo Polecamy
Dla tych, którzy nie mogli posłuchać naszego na żywo podrzucamy go jeszcze raz. Opowiadamy jak współpracować z ekipą remontowo-budowlaną. Dlaczego warto zlecić zrobieni remontu...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Wydanie Główne 2015-04-20

Po co mieszkać w Polsce?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński

Dziś o tym, jak państwo Polskie traktuje obywatela.
Pobierz [77,1 MB]

KOMENTARZE

Judgement 2015-04-21

Mimo wszystko tzw. przeciętna osoba u nas ma w miarę równe szanse startu przez to, że istnieją te wszystkie państwowe szkoły, szpitale itp. W krajach gdzie istnieje większa własność prywatna rynek dla przeciętnej jest z góry ustawiony i tam występuje tzw. efekt świętego mateusza pl.wikipedia.org

darek 2015-04-21

Istnieje też teoria dokładnie odwrotna: nazywa się ją Rugs to riches, riches to rugs. Czyli od nędzy do pieniędzy i od fortuny do nędzy.

endriu84 2015-04-21

Marku, gdzie we włoszech taki tani alkohol jest? może mi się opłaci przywieść coś na wesele ;)

zdrajcansdap 2015-04-21

Cóżeś uczynił Bajter. Powinieneś wypić to piwo. 
 
@1 Czy wg ciebie Grecy powinni oczywiście przytaknąć rządowi, który obecnie chce zarekwirować część ich prywatnych oszczędności z kont bankowych? 
 
W Polsce najbardziej obciążeni daninowo są najmniej zarabiający. To właśnie przymus podatkowo/ubezpieczeniowy podcina ludziom skrzydła na starcie. Edukacja ma coraz mniejsze znaczenie (poza zawodami licencjonowanymi wręcz nikłe). 
 
Było by miło gdybyś podał choć jeden przykład kraju o "większej własności prywatnej", gdzie więcej jak 5% ludzi nie stać na wizytę u lekarza, czy edukację swoich dzieci. 
 
Ciekawe, że to właśnie obecnie obserwuje się ten "efekt sw mt" w usa, czy europei na zachod od bylego bloku wschodniego, kiedy wlasnosc prywatna coraz bardziej traci na znaczeniu. Zreszta, co to za kraj z "wlasnoscia prywatna", gdzie 40-60%PKB idzie w budzet (jest ludziom, w wiekszosci przecietnym, zabierana). Z "polowiczna wlasnoscia prywatna" - brzmi lepiej, albo "kraj na poły komunistyczny". 
 
W polszy zarabiajac minimum panstwo zabiera spokojnie 60%: zus, dochodowy to juz 40%, vat we wszystkim, podatki w energii - prad, benzyna - we wszystkim.

zajadacz 2015-04-21

Co do mandatu. Miałem taką samą sytuację, ale z ITD, 61 km/h na ograniczeniu do 50 i dalej w toku jest. Zobacz jaki fotoradar i jaki ma błąd pomiaru. Rozporządzenie w tej sprawie wyraźnie mówi, że wolno zarejestrować prędkość pojazdu, który poruszał się o 10 km/h szybciej niż ograniczenie. W rozporządzeniu wyraźnie jest mowa o prędkości poruszania się pojazdu, a nie o prędkości zarejestrowanej przez urządzenie rejestrujące, które ma jakiś błąd pomiaru. Najczęściej ten błąd to +/- 2-3 km/h więc jak prędkość na urządzeniu jest 61 km/h to pojazd równie dobrze mógł się poruszać z prędkością 58 km/h, więc de facto nie mieli prawa wykonać zdjęcia. Powinieneś to napisać od razu w odpowiedzi na pierwsze pismo od straży. Do tego dokładasz że wezwanie alternatywne jest niezgodne z prawem (powołanie się na określony wyrok trybunału konstytucyjnego) i mają duży problem żeby w sądzie wygrać. Wtedy najczęściej sami odpuszczają, bo widzą że nie mają szans. Ja od października 2014 czekam na odpowiedź z ITD. Jak jest zapotrzebowanie to mogę tu wrzucić całą teść swojego pisma.

Emper 2015-04-22

Dzięki zajadacz. Tak pisałem to pismo nawiązujące do wyroku trybunału konstytucyjnego, ale chyba je zignorowali (lub zdążyli wcześniej wysłać wezwanie na świadka).  
Postanowiłem, że będzie ciekawiej jak się tam przejadę jako świadek, zeznam (zgodnie z prawdą), że nie mam 100% pewności, kto wtedy prowadził pojazd, a nie chcę nikogo fałszywie wskazywać, bo za to grozi 2 LATA! (234kk)  
 
Z drugiej strony jeśli oni będą mnie naciskać i grozić karą - wtedy ja odpowiadam, że proszę mnie nie nakłaniać do popełnienia przestępstwa, bo to jest z kolei opisane w art. 235 kk i za to grozi 3 LATA! 
 
Może uda się coś nagrać. 
 
Tutaj więcej: 
anuluj

Adam 2015-04-23

Czy z Kontestacji schodzi powietrze? Takie odnoszę wrażenie.

Judgement 2015-04-23

@4  
"Czy wg ciebie Grecy powinni oczywiście przytaknąć rządowi, który obecnie chce zarekwirować część ich prywatnych oszczędności z kont bankowych?" - Jak najbardziej. Idealną sytuacją było by emitowanie pieniędzy z datą ważności, tak jak datę ważności ma żywność (było nawet tak, że celowo wybierano na pieniądz materiał, który musiał się zużyć). W każdym starożytnym społeczeństwie istniała instytucja publicznej likwidacji długów, a co za tym idzie oszczędności. W jednych był to rok w innych 7 a w innych 49 lat tzw. wielki jubileusz. Zapobiegało to wielopokoleniowemu niewolnictwu. Sprawa pieniędzy jest oczywiście korzeniem wszelkiego zła, bo nastepnie należałoby by znieść instytucję własności intelektualnej powyżej np. kilku lat tak żeby ludzie nie robili przymusowej zrzutki na wnuka osoby która żyła 100 lat temu, ale system pieniężny jest kluczem do wszystkiego. 
 
"W Polsce najbardziej obciążeni daninowo są najmniej zarabiający. To właśnie przymus podatkowo/ubezpieczeniowy podcina ludziom skrzydła na starcie. Edukacja ma coraz mniejsze znaczenie (poza zawodami licencjonowanymi wręcz nikłe)" - gdyby systemowo pokazać ludziom, że czysto biologicznie nie są w stanie żyć np. powyżej 100 lat to za tym poszłyby ich codzienne życie. Wszystkie te drobne daniny idą na sfinansowanie czyjegoś przywileju, który dla osoby uprzywilejowanej jest defacto przekleństwem - dobrym przykładem jest paradoks osoby niepełnosprawnej. Takiej osobie nie opłaca się wyzdrowieć, bo utraciła by zasiłek - więc zamiast dążyć do szczęścia i zdrowia, coraz bardziej się pogrąża. 
 
"Było by miło gdybyś podał choć jeden przykład kraju o "większej własności prywatnej", gdzie więcej jak 5% ludzi nie stać na wizytę u lekarza, czy edukację swoich dzieci" - oczywiście w każdym do zarówno w jednym jak i w drugim przypadku sky is the limit. Gdybyś poszedł np. do 20 różnych lekarzy to byś się dowiedział, że masz ileś tam chorób (nieprzypadkowo słowo pharmakeia znaczy - manipulacja organizmem przez tzw. niższy umysł), więc nigdy nikogo nie będzie stać na lekarza. Organizm sam z siebie dąży do homeostazy. Z tego co się orientuje najwięcej osób umiera na zawał serca w krajach gdzie "dobrodziejstwo" lekarzy istnieje. Identycznie było z masowymi pomorami przy porodach, czysto fizjologicznie sposób w jaki kobiety rodzą jest najgłupszym z możliwych, a wszystko przez to, że w innym przypadku zniknęła by instytucja akuszerek - można to porównać za przeproszeniem do próby załatwienia się wisząc do góry nogami.

zdrajcansdap 2015-04-23

@8 co do lekarzy - to byla odpowiedz na twoje rowne szanse w postaci szpitali, ja mam swoje zdanie, nie miejsce na nie. Na wizyte u lekarza kazdego (kto pracuje w jego rodzinie) bylo by stac bez centralnej redystrybucji. Obecnie rowniez nie wszystko mozna wyleczyc ze "wspolnej kasy" (ciagle akcje pomocowe polshitu, tvnu i w gazetach). 
 
Nie odniosles sie do moich argumentow. 
 
Drobne daniny w postaci 60% zarobkow? Czy 90% jakie musial oddawac niewolnik za zarobione pieniadze poza domem nazwiesz wtedy "niewielkie daniny"? 
 
Pieniadz jest jedynie srodkiem wymiany. To ilosc produkowanych dobr i uslug, wykonana praca (calkowita np. wyprodukowania jakiegos dobra) nadaje wartosc, taka, a nie inna pieniadzu. Dlatego pieniadz jest jedynym sensownym rozwiazaniem. Termin waznosci na pieniadz to jest jakies nieporozumienie. 
 
"Sprawa pieniędzy jest oczywiście korzeniem wszelkiego zła, bo nastepnie należałoby by znieść instytucję własności intelektualnej" - panie o co tu chodzi? 
 
To sa dwie calkiem inne sprawy. Prawo patentowe w ogole - moglo by byc duzo lepsze, tu sie zgadzam. Rowniez jedynym sensownym (no, moze poza "obywatelskim") podatkiem jest od nieruchomosci (czyli fizycznego posiadania - ale wylacznie ograniczony do nieruchomosci). 
 
Nie moze majatek jednej osoby odpowiadac za dlugi drugiego. Koncepcja wspolnego (niczyjego) budzetu (obowiazkowego) - to jest zrodlo obecnego zla. Najwieksze obecnie zlo. Byl krol - byl majatek krola i tyle. Oczywiscie byly inne problemy, inne zła. Pisze zeby skontekstowac obecne czasy, nie zebym koniecznie chcial powrotu krola...

zdrajcansdap 2015-04-23

Nienawisc (zawisc?) do kilku bogatych zdaje sie niektorym przeslaniac rzeczywistosc. Najbogatszy (oficjalnie) niech ma te 100mld dolcow - robil na nie cale zycie. Jest to rownowartosc wypracowanych pieniedzy przez ilu 100tys niewykwalifikowanych robotnikow? Ilu jest takich bogaczy? Stu by sie uzbieralo z pierwszego tysiaca najbogatszych? Budzet polski to 100mld dol - roczny. Pewnie 99% tych pieniedzy mozna by wydac lepiej - gdyby je wydawac jako swoje, a nie - "do wydania". Kto tu jest panem niewolnika? 
 
Zeby sie dorobic domu, mercedesa i drugiego samochodu wcale tak duzo nie trzeba i jest to dostepne dla kazdego, w normalniejszym panstwie (kosztem roku, moze dwoch jakichs tam wyrzeczen - glownie czasu - by sie wykwalifikowac, nie licze tutaj czasu dorobienia sie - bo i tak kazdy pracuje, no chyba, ze nie pracuje). Potem co roku miesiac wakacji (pomijajac weekendy i swieta) za 8h/d roboty. 
 
Na pewnym spotkaniu w Chinach 5 lat temu - biznesmenow, kilku ludzi z rzadu i kilku tamtejszych profesorow - jeden z biznesmenow (mowiac o rynku motoryzacyjnym) powiedzial o jednym samochodzie na rodzine. Tylko jeden z przedstawicieli z rzadu bardzo sie rozgniewal - ze to niemozliwe (otwarty komunista oczywiscie) - nie w chinach. No i temat zdechl. 
 
W chinach oczywiscie dysproporcja miedzy bogatymi i biednymi moze jeszcze w najblizszych latach nasilic sie - migracja do miast to w chinach wciaz nowosc, nie zaszlosc jak nawet w polsce. Ale - w USA (300mln ludzi) rodzina ma srednio 3 samochody. Nie stoi wiec zadna ekonomiczna przeslanka dla miliarda chinoli, by tych samochodow nie mieli. Jedynie w glowie jakiegos komunisty. To w chinach po 4 klasach podstawowki wielu dorobilo sie fabryk. W rownej polszy jest to nieosiagalne. 
 
sory ludu za offtop

Fromasz! 2015-04-29

Hugo, chciałem zauważyć, że trochę marudzisz w tej audycji jeśli chodzi o wolność. sam ją sobie ograniczasz kiedy chcesz korzystać z różnych usług lub możliwości podróżowania bo takie są zasady innych (firm i państw). 
PayPal jest firmą prywatną i to Ty jak chcesz z nimi robić interesy musisz spełnić ich warunki. Nikt Cie przecież do tego nie zmusza. 
Tak samo z paszportem. Jeśli chcesz jechać do innego kraju to musisz spełnić ich warunki. samochodem możesz pojechać bez paszportu (w unii), ale np do USA to już musisz mieć wizę (postać przed ambasadą, zapłacić $170, itp.) i wystać na lotnisku po przylocie 2 godziny w kolejce zanim łaskawie Cie wpuszczą na teren USA (pobierając przy tym odciski palców i robiąc zdjęcie). 
Jest pełno chorych przepisów, ale kilka też jest bardzo potrzebnych bo nie wyobrażam sobie, że w przypadku braku dowodów osobistych i np rejestracyjnych musiałbym sprawdzać sprzedającego chodząc po jego osiedlu i wypytując sąsiadów czy on to on i czy jego samochód to jego samochód. 
pozdro!

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:

ZUS nie chce 5 mld (2) - 9 dni temu

Black Friday po polsku (4) - 2 tygodnie temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 tygodnie temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 5 tygodni temu
Więcej audycji...
Jak wynajmować mieszkanie za darmo? (2) - 2 miesiące temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 miesiące temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 miesiące temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 miesiące temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 miesiące temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 4 miesiące temu


Nie będę płacił za Twoje mieszkanie (19) - 4 miesiące temu


Dlaczego nie warto wracać do Polski? (8) - 5 miesiące temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 5 miesiące temu


Wolnościowcy upadają (13) - 5 miesięcy temuW tym kraju wszyscy chcą Cię okraść (10) - 6 miesięcy temu

A klientów mamy w nosie (1) - 6 miesięcy temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 7 miesięcy temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 7 miesięcy temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 8 miesięcy temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 8 miesięcy temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 8 miesięcy temu


Wywiad z terrorystą (34) - 9 miesięcy temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 9 miesięcy temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 9 miesięcy temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 10 miesięcy temu


Nie wolno prowadzić firmy z knajpy (5) - 10 miesięcy temu


Lewak zmusza do picia wódki (9) - 11 miesięcy temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - 11 miesięcy temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (25) - 11 miesięcy temu

Marnowanie żywności jest opłacalne (6) - 11 miesięcy temu

No to nacjonalizujemy hazard (4) - 11 miesięcy temu

Warto być biednym (8) - rok temu

Czy Kościół kradnie? (5) - ponad rok temu
Poprzez wódkę cenzurują sklepy (8) - ponad rok temu


Jednolite okradanie podatników (6) - ponad rok temu


Na chuja nam dzietność? (13) - ponad rok temuJak spożywać piwo publicznie? (1) - ponad rok temu


Polska skazała terrorystę (6) - ponad rok temu
Człowiek, który dostał po d... (5) - ponad rok temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - ponad rok temuBandyta, ale polski bandyta (13) - ponad rok temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - ponad rok temu

Jak unikać długów? (1) - 2 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 2 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 2 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 2 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 2 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 2 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 3 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 3 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 3 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 3 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 3 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 3 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 3 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 3 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 3 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 3 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 4 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 4 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 4 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 4 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 4 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 4 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 4 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 4 lata temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 4 lata temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 4 lata temu


Co powinien spalić narodowiec? (61) - 4 lata temu
Czy wolno gwałcić publicznie? (17) - 4 lata temu


Ile dałbyś za dziecko? (25) - 4 lata temu


Jak kraść? (49) - 4 lata temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 4 lata temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 4 lata temu

Jak zabić krowę? (46) - 5 lata temu


Czy należy płacić podatki? (24) - 5 lata temu

Jak wycenić dziecko? (9) - 5 lata temu

MLM to ściema (67) - 5 lata temu

Dupy z Wykopu (40) - 5 lata temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 5 lata temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 5 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 5 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 5 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 6 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 6 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 6 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 6 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 6 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 6 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 6 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 6 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 6 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 6 lat temu

ACTA samo zło (87) - 6 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 6 lat temu

Naloty na graczy (17) - 6 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 6 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 6 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 6 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 6 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 6 lat temuPrzemyt to grzech! (39) - 7 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 7 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 7 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 7 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 7 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 7 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 7 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 7 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 7 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 7 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 7 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 7 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 7 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 7 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 7 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 7 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 7 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 8 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 8 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 8 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 8 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 8 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 8 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 8 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 8 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 8 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 8 lat temu


O buncie informatyków (8) - 8 lat temuUE powstała! (2) - 8 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 8 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Adam - - 50.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
opinie.info.pl - - 20.00
Pracawsieci.net - - 20.00
Zarabianie przez internet - - 20.00
Tomek - - 10.00
wypożyczalnia samochodów - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt