Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Nie
20:00
Dziś "Firma na emigracji" na żywo!
Pon
21:00
Wydanie Główne: Nadający w trasie i muszą odwołać najbliższą audycję!
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (1)
dziś
Amerykański fiskus a Polacy
O eksporcie polskiej myśli przedsiębiorczej i praktyki. Najpierw do USA, potem wszędzie, dokąd się naród przeprowadza.
Państwo Piesto
przedwczoraj
Ekipa Remontowa - Kogo Polecamy
Dla tych, którzy nie mogli posłuchać naszego na żywo podrzucamy go jeszcze raz. Opowiadamy jak współpracować z ekipą remontowo-budowlaną. Dlaczego warto zlecić zrobieni remontu...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Wydanie Główne 2015-04-28

Hugo spowiada się ze swojego życia

Nadający: Marcin Hugo Kosiński

Z prawdziwą kobietą i prawdziwym mężczyzną w jednej audycji. Dodatkowo z prezentem dla tych, którzy dotrwają do połowy audycji... Bo miał dziś urodziny.
Pobierz [218,6 MB]

KOMENTARZE

Kamyk 2015-04-28

odnośnie początku audycji: 
Hugo, ja wiem, że bardzo starasz się w wielu audycjach udowadniać to- w myśl polskiej zasady- "nie znam ale się wypowiem" (pierwsze z brzegu- tematy związane z transportem w mieście i urbanistyka), ale nie sil się na udowadnianie, że nie można zrobić z związków nieorganicznych, substancje organiczne, należące do "życia". Można produkować np aminokwasy, ostatnio naukowcy wyprodukowali nowe DNA- co w audycji wyraźnie zaprzeczyłeś. W niedalekiej przyszłości mówimy o syntezie białek na skale przemysłową z wykorzystaniem paru metod. Powodujesz się na naukę, a sam masz mylne pojecie o rzeczywistości. Do 1828 roku istniało przekonanie że związki organiczne są nie możliwe do utrzymania w sposób sztuczny, tylko żywe organizmy mogą je produkować. Dziś połowa chemii to chemia organiczna. Polecam nadrobić zaległości z XXI wieku, choćby jakieś pojecie o biologii molekularnej bądź biologii syntetycznej i czym obecnie sie zajmuje i jakie sa perspektywy najbliższej dekady/cele 
pozdrawiam.

HueHue 2015-04-29

@1 Plan na dziś: zaorać wierzącego - done xD 
 
Ostrzegam wszystkich, że w 1:25h można się zaskoczyć, a nawet doznać uszczerbku na zdrowiu. 
 
Ja się zastanawiam, czy te wszystkie stałe koszty związane z utrzymaniem kontestacji są faktycznie takie niezbędne? 
Wiem jak ludzie kombinują, gdy zakładają jakieś małe radyjka internetowe (co prawda o wiele gorszej jakości) i wychodzi to dość tanio. 
Kiedyś, faktycznie mogło to się wiązać z sporym wydatkiem, ale dziś można wynająć sobie naprawdę tanio, trochę przestrzeni w chmurze (50-150zł/mc zależnie od opcji) i nie martwić się o zasoby potrzebne do streamingu dla tylu osób. 
Ile ważą wszystkie audycje? Bo tak sobie szacowałem, że to z 250GB danych.

Hugo 2015-04-29

ad 1. 
Po pierwsze nie mówiłem o kontrolowanej syntezie białek, ale o abiogenezie, czyli spontanicznym powstaniu życia. A tego nie udało się nigdy tego udowodnić. Wciąż przytaczany jest jeden, tandetny eksperyment Millera, gdzie jedyne co udało się stworzyć w sposób spontaniczny to parę aminokwasów. A i to w sposób sztuczny, bo je przechwytywano i umieszczano w "bezpiecznym środowisku".  
 
Do poziomu białek nawet się nie zbliżono, a dodatkowo powstały aminokwasy lewo i prawoskrętne, czyli niezdatne do powstania życia. O DNA nawet nie ma co mówić.  
 
Ja zdaje sobie sprawę, że w sposób kontrolowany można odtworzyć wszystko, co już istnieje stworzone przez "naturę", lub "Boga". Na tym de facto polega wynalazczość. Problem jest w tym, gdy zakładamy, że coś miało powstać przypadkowo.  
 
A jak mi pokażesz, że ze związków chemicznych stworzono, gdzieś żyjącą komórkę, nawet w sposób czysto kontrolowany, to zrewolucjonizuje to obowiązujących parę praw fizyki.

Hugo 2015-04-29

ad 2. 
No patrz pan, że te 40 tys. przedsiębiorców słucha KonteStacji z takimi kosztami stałymi, a nie tamtych radyjek wydających 100 zł. ciekawe z czego to wynika...

Mateusz 2015-04-30

Hugo! 
Czym się różni artysta od człowieka/firmy który coś wynajduje? Oboje tworzą coś nowego, oboje chcą czerpać z tego korzyści i oboje będą mieli mniejszą motywację żeby tworzyć dalej w przypadku braku własności intelektualnej?

Faraday007 2015-04-30

@5 
Wiesz że przy obecnej technologii moglibyśmy skutecznie leczyć choroby genetyczne i raka. Znane są wszystkie rozwiązania techniczne żeby takie terapie opracować i wdrożyć.  
Jedyne co powstrzymuję nas przed pokonaniem nowotworów jest prawo patentowe. Każdy chce mieć swój kawałek tortu a podmiotów jest zbyt dużo, jak się do tego doda jeszcze koszty wdrożenia to już można zapomnieć. Później koszt terapii dla jednej osoby wynosi ponad 1 mln dolarów. Wszystko prze patenty co trwają po 50 lat. 
 
Wiem ze troszkę w nie temacie, ale boli mnie to jak ktoś chcę bronić prawa do własności intelektualnej.

Mateusz 2015-05-01

@6 Nie mam takiej wiedzy, ale ufam że tak jest.  
Poza tym chyba jesteśmy po tej samej stronie jeśli chodzi o prawa do własności intelektualnej. Moje pytanie dotyczy tylko tego czym się różni grajek od inżyniera. Dla mnie sprawa jest prosta jeżeli własność intelektualna istnieje to powinna dotyczyć każdego, bez żadnych limitów czasowych. Jak ktoś ma coś na własność to nie ma mowy że po 20 latach już to nie będzie jego (wówczas mamy do czynienia z wypożyczeniem). Albo nie ma własności intelektualnej.  
Żeby nie było uważam że słowa "właśność" i "intelektualna" występujące obok siebie są jakimś oksymoronem.

RAdesign 2015-05-01

@1 Kamyk 
Tu już masz wiele postaw. Teoretycznie pośrednią, racjonalną postawą, jakiej można się spodziewać po bytach myślących, jest agnostycyzm, ewentualnie jakaś wariacja deizmu/naturalizmu. 
Z takim czymś może się zgodzić ktoś sceptyczny, ale i otwarty. 
Natomiast paradoksem jest, że wśród ludzi "wolnych" wielu utożsamia koncept boga wprost - z chrześcijaństwem albo katolicyzmem. 
Jest to dziwne - no bo dlaczego akurat to ? Nie ma przyczyny, poza warunkowaniem psychologicznym w dzieciństwie, jako że jest to jedna z najbardziej sztucznych religii, zlepek mnóstwa zapożyczeń z dawnych kultów, kultów wchłoniętych, nawet z systemów politycznych. 
Trudno powiedzieć, czy jest cokolwiek autentycznego w chrześcijaństwie, co nie zostało ukradzione od kogoś innego. 
Na pewno nie ma to nic wspólnego z ruchem przywódcy religijnego, niejakiego "Jezusa", który według - oczywiście - apokryfów - nawet nie umarł tak, jak w legendzie, tylko wyemigrował na wschód. 
To jest kolejna rzecz, która całkowicie rozwala powagę tego kultu - apokryfy. Czyli dzieła o identycznej autentyczności, które ktoś kiedyś później przekreślił decyzją cenzorską. Całkowicie uznaniową oczywiście. 
Postawa agnostyka jest tu chyba najbardziej wyważoną, gdyż nie wyklucza, zaś oddziela ten cały okołoreligijny bullshit kulturowy wymyślony w całości przez ludzi.

robsonic 2015-05-01

Ludzie! Zaden przedsiebiorca nie poprowadzi nikogo za reke zeby ktos otworzyl taka sama dzialalnosc i na pewno nie powie o swoich prawdziwych kosztach nikomu, a juz zwlaszcza jak biznesik zaiskrzy! Smiesza mnie ludzie pytajacy wprost o zarobki i sprawy kuchenne. I nie dziwie sie, ze Hugo nie odpowiada na pytania. Przeciez nie bedzie sobie chlopak strzelal w stope i dzielil sie informacjami, ktore na dluzsza mete moga mu zaszkodzic. Konkurencja przeciez nie spi. Zdobywajac taka wiedze, zapewne ryzykowal narazajac siebie na stresy, koszty i tracac czas. W zyciu nie ma nic za darmo. Jest wiedza, ktora czasami jest warta miliony.... Ale zeby to zrozumiec trzeba cos zrobic od podstaw, zaryzykowac, narazic sie, poswiecic sie, poprostu ciezko zapracowac i niekoniecznie osiagajac sukces...Pozdrawiam.

Mateusz 2015-05-01

RAdesign: proponuję poczytać literaturę naukową nt. kształtowania kanonu NT zanim się zaczniesz wypowiadać.  
 
Dla przykładu: większość apokryfów to dzieła gnostyckie z wieków II-IV bez związku z apostołami (dla porównania, do 95-100 roku n.e. kanoniczny NT był już spisany), teoria o Jezusie w Indiach wypłynęła na fali New Age w wieku XIX i nikt poważny jej nie uznaje, jakiekolwiek kontrowersje kanoniczne w NT dotyczyły głównie dwóch mało kontrowersyjnych ksiąg (Didache, Pasterz Hermasa) i o wszystkich tych rzeczach można się dowiedzieć przeglądając przez 15 minut wikipedię przed napisaniem posta.  
 
Zarzucasz innym bezmyślne powtarzanie cudzych wiereń, a sam święcie wierzysz w plotki rodem z "Faktów i Mitów". 
 
Dla tych co nie chcą powtarzać po innych, polecam: en.wikipedia.org 
 
Pozdrawiam!

Judgement 2015-05-01

@10 Mateusz 
Jest taka książka o nazwie "Wojna żydowska" Flawiusza wydana w języku polskim. Zapoznaj się z benedyktyńską dokumentacją Josepha Atwilla i zobaczysz, że to co nazywasz NT jest czymś w rodzaju szyderstwa z mieszkańców ziemi na której dziś znajduje się Izrael, Palestyna, Jordania.

Judgement 2015-05-01

@1 Kamyk 
Dając się wciągnąć w terminologię typu związki organiczne -nieorganiczne stawiasz się na z góry przegranej pozycji. 
 
Tak naprawdę zarówno kamień jak i np. mucha są zbudowane z tej samej substancji, która albo się rozprasza (tzw. entropia) albo się rozrasta w coraz to bardziej skomplikowane formy (negentropia). I niezależnie od tego czy ktoś intencjonalnie zbuduje negentropiczne warunki, czy powstanie ono przypadkowo tylko dlatego, że jakieś zwierzę przesunęło kamyk albo ktoś przypadkowo wydał jakiś zestaw dźwięków to skutek w postaci materializacji czegoś z tego oceanu eteru jest ten sam.

Mateusz 2015-05-02

@Judgement: Jest książka takiego ruskiego matematyka, Fomenki, który na podstawie paraleli między cesarzami Bizancjum a królami Anglii wysuwa wniosek, że średniowiecza i starożytności nigdy nie było, a całe piśmiennictwo z tamtych czasów sfałszowano w renesansie. Z tego co czytam na jego blogu, ten Joseph Atwill to podobne klimaty. Czyli: przekonujące jeśli ktoś nie wie o czym mówi ;-)  
 
Obecnie jest zgoda wśród badaczy, że część NT, a na 100% 1Tes (w którym już jest podstawowa nauka chrześcijańska o Jezusie, zmartwychwstaniu i ponownym przyjściu), powstała lata przed wydarzeniami wojny żydowskiej. Przy takiej chronologii teoria Atwilla nie ma kompletnie sensu.

Bezimienny 2015-05-03

SPROSTOWANIE :) 
Radio Wnet pozwala na słuchanie odcinków online. 
Być może opcja nie jest zbyt intuicyjna, ale jest ;)

Judgement 2015-05-04

@13 Mateusz 
 
Sprawa jest wielowątkowa. Więc tylko nakreślę ogólny schemat. 
To jest coś na zasadzie brania zdania po zdaniu z "Wojny żydowskiej" gdzie przywódcami buntu przeciwko Tytusowi są Szymon i Jan i porównaniu z wędrówką bohatera ewangelii. Ale wojnę żydowską trzeba przeczytać z ironią z tyłu głowy. 
 
A dlaczego szyderstwo, dlatego, że NT jest napisany dla ludzi, którzy nigdy nie będą w stanie się uniezależnić od Rzymu, na takiej samej zasadzie na jakiej np. komuna pozwoliła na stworzenie programu 3 polskiego radia, na takiej jak 100% ludzi zakładającej ruch rockowy w latach 60 to dzieci ludzi pracujących dla państwa. 
 
Sposób w jaki NT jest napisany wymusza nieustanne spuszczanie powietrza/emocji z ludzi. Trzymają się wspólnie tylko ci chrześcijanie, którzy polegają na czyjejś interpretacji tego tekstu. Dwie osoby, które wychodzą z dobrą wolą zawsze się pokłócą. Rzecz jest zrobiona intencjonalnie.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:

ZUS nie chce 5 mld (2) - 9 dni temu

Black Friday po polsku (4) - 2 tygodnie temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 tygodnie temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 5 tygodni temu
Więcej audycji...
Jak wynajmować mieszkanie za darmo? (2) - 2 miesiące temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 miesiące temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 miesiące temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 miesiące temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 miesiące temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 4 miesiące temu


Nie będę płacił za Twoje mieszkanie (19) - 4 miesiące temu


Dlaczego nie warto wracać do Polski? (8) - 5 miesiące temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 5 miesiące temu


Wolnościowcy upadają (13) - 5 miesięcy temuW tym kraju wszyscy chcą Cię okraść (10) - 6 miesięcy temu

A klientów mamy w nosie (1) - 6 miesięcy temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 7 miesięcy temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 7 miesięcy temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 8 miesięcy temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 8 miesięcy temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 8 miesięcy temu


Wywiad z terrorystą (34) - 9 miesięcy temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 9 miesięcy temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 9 miesięcy temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 10 miesięcy temu


Nie wolno prowadzić firmy z knajpy (5) - 10 miesięcy temu


Lewak zmusza do picia wódki (9) - 11 miesięcy temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - 11 miesięcy temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (25) - 11 miesięcy temu

Marnowanie żywności jest opłacalne (6) - 11 miesięcy temu

No to nacjonalizujemy hazard (4) - 11 miesięcy temu

Warto być biednym (8) - rok temu

Czy Kościół kradnie? (5) - ponad rok temu
Poprzez wódkę cenzurują sklepy (8) - ponad rok temu


Jednolite okradanie podatników (6) - ponad rok temu


Na chuja nam dzietność? (13) - ponad rok temuJak spożywać piwo publicznie? (1) - ponad rok temu


Polska skazała terrorystę (6) - ponad rok temu
Człowiek, który dostał po d... (5) - ponad rok temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - ponad rok temuBandyta, ale polski bandyta (13) - ponad rok temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - ponad rok temu

Jak unikać długów? (1) - 2 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 2 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 2 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 2 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 2 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 2 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 3 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 3 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 3 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 3 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 3 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 3 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 3 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 3 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 3 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 3 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 4 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 4 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 4 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 4 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 4 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 4 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 4 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 4 lata temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 4 lata temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 4 lata temu


Co powinien spalić narodowiec? (61) - 4 lata temu
Czy wolno gwałcić publicznie? (17) - 4 lata temu


Ile dałbyś za dziecko? (25) - 4 lata temu


Jak kraść? (49) - 4 lata temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 4 lata temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 4 lata temu

Jak zabić krowę? (46) - 5 lata temu


Czy należy płacić podatki? (24) - 5 lata temu

Jak wycenić dziecko? (9) - 5 lata temu

MLM to ściema (67) - 5 lata temu

Dupy z Wykopu (40) - 5 lata temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 5 lata temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 5 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 5 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 5 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 6 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 6 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 6 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 6 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 6 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 6 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 6 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 6 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 6 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 6 lat temu

ACTA samo zło (87) - 6 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 6 lat temu

Naloty na graczy (17) - 6 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 6 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 6 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 6 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 6 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 6 lat temuPrzemyt to grzech! (39) - 7 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 7 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 7 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 7 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 7 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 7 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 7 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 7 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 7 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 7 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 7 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 7 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 7 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 7 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 7 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 7 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 7 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 8 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 8 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 8 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 8 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 8 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 8 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 8 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 8 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 8 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 8 lat temu


O buncie informatyków (8) - 8 lat temuUE powstała! (2) - 8 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 8 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Adam - - 50.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
opinie.info.pl - - 20.00
Pracawsieci.net - - 20.00
Zarabianie przez internet - - 20.00
Tomek - - 10.00
wypożyczalnia samochodów - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt