Facebook
Podpis:
Numer GG:

Dziś
21:00
Egzotyczny kraj: Finlandia gość: Maks, doświadczony emigrant
Jutro
21:00
Jan Fijor zaprasza
Słuchaj radia
Wydanie Główne (20)
7 dni temu
Czy wziąłbyś order?
Co byś wziął od państwa, a czego nie?
Jan Fijor zaprasza (18)
8 dni temu
Jan Fijor - Polskie sądy zachęcają do wyjazdu
Janek ma ciśnienie, ale nie słuchał TOK FM, tylko wrócił ze sprawy sądowej po której zastanawia się nad ponowną emigracją.
Świat Kamila C.
wczoraj
Anna i Michał Kustosik - Zainwestuj nieruchomości w Łodzi
Małżeństwo, które inwestuje w nieruchomości i w oparciu o nie buduje swój biznes. Już 5 lat działają na rynku w Łodzi. Zajmują się zarządzaniem wynajmami z gwarancją czynszu oraz pomagają...

Audycja: Zrozumieć Nieruchomości 2015-05-07

Zagrożenia na rynku inwestycyjnym

Nadający: Damian Kleczewski

o tym co może być przykładowym, potencjalnym zagrożeniem na rynku inwestycyjnym w nieruchomościach i jak sie przed tym bronić
Pobierz [55 MB]

KOMENTARZE

Andrzej Adamski 2015-05-08

Poproszę o sposoby jak kupować tanio, taniej, najtaniej...

Damian Kleczewski 2015-05-08

nagram o tym osobny podcast 
ale trzeba szukać, szukać i szukać a przy okazji wiedzieć czego konkretnie:)

Przemysław Michalak 2015-05-08

Generalnie zagrożenie oszustwami o czym jest większość audycji są w każdej branży jedyna różnica to metody oszustw. Największe zagrożenie to to że ta branża cała pierdolnie nakręcona przez setki książek ,audycji ,artykułów o tym ,że kto nie kupił mieszkania na wynajem przegrał życie. Większość inwestorów operuje na cash flow bliskich zero i kredytach pod korek. Jeśli przyjdzie ostry kryzys a przyjść musi patrząc na hossę na giełdach ,liczbę artykułów zachęcających do mieszkań na wynajem i bardzo łatwe kredyty to bestsellerem będą poradniki ja zrolować ten biznes i ogłosić upadłość ewentualnie jak ogłosić ją za granicą.

Przemysław Michalak 2015-05-08

Pierwszą rzeczą do przemyślenia przy każdym biznesie to jak go zbankrutować i zlikwidować . Wiem że większość osób pomyśli że jestem pesymistą ale jestem realistą... 
Każdy biznes musi upaść nawet taki too big to fail,kwestia wyczucia momentu i zabezpieczenia wcześniej zysków.

Marriusz 2015-05-09

Było OK. ;-) 
Pozdrawiam

Bezimienny 2015-05-09

@3 Mam podobne odczucia. 
 
Damian mnie interesuje jedna kwestia: Co w przypadku konfliktu zbrojnego? Kredyty na pewno będą do spłacenia, a nieruchomości da się jakoś zabezpieczyć? 
 
Patrząc na obecną politykę "naszych" władz, oraz geopolitykę to wielu przyszłych rentierów może mieć ciekawą emeryturę w Polsce. 
 
Nie myślałeś żeby inwestować we Francji, która z pewnością w perspektywie długoletniej jest stabilniejszym krajem? Co Cię przyciąga do nieruchomości w Polsce?

Damian Kleczewski 2015-05-09

o zagrożeniach geopolitycznych i potencjalnych działaniach wojennych mam zamiar nagrać osobny wywiad z ekspertem od spraw bezpieczeństwa; 
kiedyś wojna i np dekret Bieruta zabrała wielu rodzinom dorobek życia, jednak w Warszawie te ziemie po długich procesach wracały w pewnej ilości przypadków do spadkobierców, prawo jest tak skonstruowane, że praktycznie nie musi być własności prywatnej-wystarczy jedna ustawa, która wywraca inwestowanie do góry nogami-jednak trzeba pamiętać, że masa polityków i wpływowych ludzi w tym kraju posiada jednak nieruchomości więc możemy tylko przypuszczać, że nie odetną sami sobie gałęzi, na której siedzą,  
oczywiście, że analizowałem rynek francuski-z punktu widzenia bezpieczeństwa inwestycji to ma to sens, z punktu widzenia rentowności już nie. W wielu miastach np. podnajme mieszkań nie wchodzi w grę czy też podziały na pokoje a to są w Poslce cały czas jedne z najbardziej rentownych form wśród inwestowania w celu przepływu gotówkowego. We Francji nieruchomości w miastach z potencjałem są też droższe jak przeliczymy z euro na zł. Kwestią jest na czym zależy inwestorowi: bezpieczeństwie inwestowania czy rentowności. Z kolei inwestowanie w celu zysków kapitałowych ma sens wszędzie tam gdzie kupisz tanio i drogo sprzedasz.

Tomanek 2015-05-10

Nie inwestuje w nieruchomości jednak audycja była super !

Czarek 2015-06-09

O zadłużeniu lokalu w spółdzielni jako kupujący nie dowiemy się nic, bo dla spółdzielni nie mamy interesu prawnego i tylko właściciel lub pełnomocnik, może to zrobić.Generalnie to spółdzielnia prawie nic nie chce ujawniać z istotnych informacji, chyba, że mamy do czynienia z bardzo miłymi Paniami i osobiście się zjawimy w bombonierką :)  
 
Audycja super i czekam na więcej. 
 
Pozdrawiam 
C. Nocula

Damian Kleczewski 2015-06-09

bombonierki, rogaliki i kawa to właśnie zestaw ratunkowy do zdobycia informacji:) zakładałem, że mając interes w postaci chęci zakupu udajemy się z właścicielem lub ten i tak do aktu przynosi potrzebne nam dokumenty, z których wynika czy są zadłużenia, tym samym ograniczamy ryzyko ale trzeba wiedzieć o co pytać, czego wymagać i co sprawdzać by transakcja przebiegła bezpiecznie

Dodaj komentarz...

Damian Kleczewski


Od 2010 roku inwestor na rynku nieruchomości, autor książki: 'Skuteczne sposoby inwestowania w nieruchomości', pasjonat zdrowego odżywiania i dobrej kuchni.
Więcej o nim: zrozumiecnieruchomosci.pl


Prowadzi audycję Zrozumieć nieruchomości o praktycznych i skutecznych sposobach inwestowania w nieruchomości oraz ciekawych i inspirujących wywiadach z ekspertami z branży.


Inne audycje tego autora:ROZRUCH INWESTYCYJNY - 8 tygodni temu

Amortyzacja nieruchomości (10) - 3 miesiące temu
Więcej audycji...
Księgi wieczyste (12) - 4 miesiące temu

Inteligentne domy (6) - 5 miesięcy temuJak umawiać klientów na najemców? (1) - 6 miesięcy temu
Jak szukać okazji inwestycyjnych? (4) - 7 miesięcy temu

Kamienice (4) - 7 miesięcy temu

Umowa dożywocia - 7 miesięcy temu


Jak sprytnie remontować mieszkania? (6) - 11 miesięcy temu

Program Mieszkanie Plus (2) - 11 miesięcy temu

Profesjonalny home staging (1) - ponad rok temu

Inwestowanie w zegarki i nie tylko (5) - ponad rok temuJak inwestować w strychy? (5) - ponad rok temu

Jakie książki warto przeczytać? (3) - ponad rok temu


Jak inwestować w garaże? (20) - ponad rok temuO ubezpieczaniu majątku i siebie (6) - ponad rok temu


ABC home stagingu (4) - 2 lata temu


Rozliczanie podatków od najmu (2) - 2 lata temu

Podcast powitalny (9) - 2 lata temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Rzeczoznawca Emun - - 20.00
Pożyczka pod zastaw mieszkania - - 20.00
Japonia - - 30.00
Okapy kuchenne Toflesz - - 20.00
Jacek Kopa - - 20.00
meble na wymiar wrocław - - 15.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt