Facebook
Podpis:
Numer GG:

Nie
20:00
Firma na emigracji zaprasza do oglądania nagrań.
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (24)
3 dni temu
Wywiad z terrorystą
Dziś Hugo z Martinem rozmawiają z Kamilem oskarżonym o terroryzm i z Markiem oskarżonym o rozpasanie alkoholowe. Jeden poległ, drugi wygrał...
ALBRECHT o nieruchomościach (3)
3 dni temu
Zwiększamy skalę naszego działania
Dziesiątki nowych spotkań z inwestorami, miliony kapitału do zagospodarowania i międzynarodowe projekty inwestycyjne. Informacje o spotkaniach networkingowych znajdziesz na...
Jan Fijor zaprasza
przedwczoraj
Jan Fijor - Sądy w Polsce powodem wyprowadzki Janka
Dzisiaj Janek ma niskie ciśnienie. Nie słuchał TOK FM i z poziomu czarnego humoru, opowiadając o polskich sądach, rozmyśla nad wyprowadzką do USA.

Audycja: Wydanie Główne 2015-06-08

Za co państwo powinno Ci strzelić w łeb?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński

O nowej partii Ryszarda Petru. O Silk Road, WikiLeaks i BitCoinach, czyli sposobach na uniezależnienie się od państwa. Oraz powracającym Grzegorzu Braunie, rozmawiamy dziś Hugo z Markiem.
Pobierz [108,9 MB]

KOMENTARZE

afiniusz 2015-06-09

Jakie było to pytanie sugerujące w sondażu, w którym wschodzące słońce Petru uzyskało 10%?

lila 2015-06-09

podajcie proszę konkretne zapisy przepisów ( art ) na które powołałeś się w sprawie mandatu oraz zwrotu kosztów dojazdu do urzędu 
dzięki

Emper 2015-06-09

@1  
A) Pierwszy sondaż 11%: 
"Zbadaliśmy dwa warianty. W jednym pytaliśmy o obecnie istniejący układ polityczny. W drugim sprawdziliśmy sytuację, w której na scenie pojawiają się dwa nowe, zapowiedziane już byty: ruch oparty na świetnym wyniku Partia Kukiza i liberalna gospodarczo inicjatywa, tworzona przez środowiska dawnej Unii Wolności, nazywana Partią Balcerowicza (choć sam Balcerowicz do niej nie wstąpi, ma być jej politycznym mentorem)." 
 
www.rp.pl 
 
B) Drugi sondaż 5% 
"Pytanie w sondażu Millward Brown dla "Faktów" brzmiało tak: "Na kogo zagłosowałbyś, gdyby startowały następujące ugrupowania?" 
 
Czyli wycinamy sobie mniejsze partie i podtykamy naszych faworytów w kontrze do "starych partii" 
 
www.tokfm.pl 
 
@2 
 
odpowiedzialnosc za falszywe zeznania art. 234 kk 
prawo świadka do odmowy w związku z powyższym art. 183 par. 1 
podżeganie do popełnienia powyższego przestepstwa 231 kk oraz art. 235 kk, 
 
anuluj

wierny słuchacz 2015-06-09

Bardzo fajna audycja(chociaż przesłuchałem dopiero cześć). Klimat jaki mi się kojarzy z Kontestacją. Fajnie gdy poruszacie tematy z cyklu "w jakim kraju żyjemy".

camp0s 2015-06-09

Marek Zemsta dostarcza!

Kamil 2015-06-10

Wystąpienie Marcina Chmielowskiego o którym wspominał Marek - https://www.youtube.com 
 
Bardzo ciekawe, polecam

Marcin Banach 2015-06-11

Tak po chłopsku zdrada stanu to są takie działania które przyczyniają się do przejęcia państwa przez inne państwo. 
Jeszcze inaczej, wolę mówić po polsku i sk..ów z PO czy PiSu niż mieć pana prezydenta Putina albo panią premier Merkel. Choć nie miałbym nic przeciwko temu żeby Polska została 51 stanem. 
Ja bym karał śmiercią za handel ludźmi ale to już tak przy okazji zdrady stanu. 
 
Z gadających głów o wolnym rynku wszystkich bije na głowę Adam Sadowski ma niezwykle wyważone i realistyczne wypowiedzi, widziałbym go kiedyś na stanowisku ministra finansów.

KREDOX 2015-06-11

Hugo,mowisz o żenującej postawie większości inwalidów,a ja uważam że Twoje komentarze odnośnie programu p.Brauna są żenujące.Postwisz się nad jego programem po przesluchaniu 3 minut spotu.Kuźwa, spoty,są jak taka mała wizytowka(oczywoscie ma prawo Ci sie nie podobać) ale co mozna powiedzieć w 3minuty?jestes zabiegany chlopak i pewnie nie masz czasu zeby posluchac dluzszego wywiadu,ale POKAŻ ZE MASZ JAJA i zaproś go do audycji i udowodnij wszystkim że to Ty masz rację! Jestem pewien ze słuchacze chętnie posluchaja takiego starcia. Pozdrawiam

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2015-06-11

KREDOX, Grzegorza Brauna miałem ja jako gościa w mojej audycji „Proste zwierciadło”: www.kontestacja.com 
 
A, jak zresztą pisałem na czacie, Hugo i Martin (zwłaszcza Martin) stawiają często, w porównaniu np. ze mną, w większym stopniu na rozrywkę (infotainment) i wzbudzanie kontrowersji (co ma wartość marketingową, bo przyciąga ludzi, nawet jeśli nie takich, jak Ty, to więcej innych, których można woleć – pewne granice Hugo i Martin mają, ale nie aż takie), a w mniejszym na merytorykę. Po prostu audycja, w której program Brauna byłby potraktowany poważnie, z wysiłkiem (doprawdy nie trzeba wielkiego) poświęconym na zrozumienie, o co mu chodzi (co nie pociąga oczywiście konieczności zgodzenia się), byłaby, zdaniem Hugona i Martina, mniej ciekawa dla grupy docelowej, którą przynajmniej w tych odcinkach sobie obrali. I mają rację, a to my jesteśmy wyjątkami (dlatego tym bardziej zapraszam do słuchania Pz i do mojej grupy docelowej, która w dużym stopniu się pokrywa, ale jednak z odchyleniem od nich dwóch w stronę, po której Ty się sytuujesz). 
 
Hugo, powiem w Twoim, marketingowym języku: widzisz wizytówkę fryzjera, którą oceniasz jako kiepską, więc mówisz, że pewnie też źle strzyże. Możesz na tym poprzestać (przy braku czasu, który jest cenny, często taka pobieżna ocena bywa tym, co należy zrobić), i możesz mówić, że przeciętny klient (a w przypadku Brauna wyborca, bo taką analogię tu buduję) też poprzestanie. Ale od Ciebie można oczekiwać, że nie poprzestaniesz, bo nie jesteś przeciętnym wyborcą, co więcej, aspirujesz do przypisywania Ci dziennikarstwa na poziomie jako wyróżnika w stosunku do mainstreamu (który robi dokładnie to samo z Braunem). I ludzie oczekują, i niektórzy Ci to mówią. Najbardziej kuriozalne byłoby, gdybyś klientom, którzy twierdzą, że wstąpili do zakładu fryzjerskiego i porównali usługi oferowane przez tego fryzjera (a nie tylko jego wizytówkę) z resztą rynku (dzięki czemu rozumieją też lepiej treść wizytówki), nadal wmawiał, że masz lepsze podstawy faktyczne do wypowiadania się. A to dokładnie robisz w przypadku Brauna (a także patriotów, katolików i niektórych innych). Oczywiście Martin w jeszcze większym stopniu.

Tailor 2015-06-12

Martin to śmieszek, który nie ma pojęcia o połowie tematów na które się wypowiada i sadzi takie buły, że jedynie gimbusy są w stanie tego słuchać.To na czym się w miarę zna zawsze tłumaczy "na chłopski rozum" aby zamaskować swoje braki i ignorancję. Przybiera przy tym pozę mentora tłumaczącego plebsowi zawiłości świata prosto, aby ten był w stanie zrozumieć. Hugo jest o wiele bardziej profesjonalny, ale widać przechodzi na niego trochę ta śmieszkowata aura bijąca od naszego intelektualisty w czapce uszatce.

Dariusz 2015-06-13

Wiadomość o wyroku na Rossa Ulbrichta wstrząsnęła mną dużo mocniej niż 10 katastrof smoleńskich moherową babcią. To co pokazał amerykański wymiar mściwości, to czego dokonał nie mieści się normalnemu człowiekowi w głowie. Straszliwa zbrodnia, cały świat powinien krzyczeć, nie słyszę tego. Mam nadzieję, że kiedyś sprawiedliwości stanie się zadość, i wszyscy ludzie którzy wykonują takie "prawo" a także ci którzy udzielają temu poparcia społecznego, zawisną sznurze, bo taki jest właściwy los dla zbrodniarzy.

RAdesign 2015-06-14

@11 Dariusz. 
a mnie ten wyrok nie zdziwił. 
ciekawsze sprawy z ostatniego tygodnia z USA: 
-sąd z Florydy po miesiącu łaskawie zezwolił 2 dzieciom na ponowne zamieszkanie z rodzicami i wypuścił rodziców z więzienia. 
Dzieci i rodzice zostali skazani na tygodnie odosobnienia, ale rozpaczliwe apele dzieci zmiękczyły w końcu sędziego. 
Powód ? 
Rodzice utknęli w korku, a dzieci zgubiły klucze do domu i bawiły się przed domem, czekając na rodziców. Prawie 2 godziny. 
Sąsiad wezwał policję. 
Policja zatrzymała - dzieci i rodziców. 
 
-policja w Texasie zatrzymała 2 dziewczynki (7 i 8 lat) i nałożyła na nie grzywnę 150$. Dzieci sprzedawały przed domem lemoniadę, aby zebrać pieniądze na prezent urodzinowy dla taty.

zdrajcansdap 2015-06-14

Kara śmierci za zdradę stanu dla urzędników państwowych nie była by taka zła. Tym bardziej kiedy urzędnik ma wpływ na działania wojenne.

RAdesign 2015-06-14

a jeśli urzędnik (prezydent) dokonuje zakupu wybrakowanego sprzętu wojskowego (vide - przestarzałe rakiety Patriot bez kodów startowych) - to czy to jest zdrada stanu, i czy jeśli Duda utrzyma decyzję to miłośnicy Brauna proponują wspólne rozstrzelanie Komorowskiego i Dudy ?

zdrajcansdap 2015-06-14

Nie pisz głupot RAdesign. O wymiarze kary decyduje sąd. Swoją droga mnie tam by to w ogóle nie przeszkadzało. Komorowski jakąś karę powinien dostać tak czy siak, pomijając patryjoty czy efy 16te (patrz Sumlewicz). Większość polityków nie powinno nigdy zostać politykami - gdyby poleciało kilka głów dwa razy by się zastanowili nad karierą w polityce. Rzecz jasna ważniejsza jest reforma sądownictwa (na którą ani pis ani po się nie zdecydują). 
 
Słynące z korupcji jednopartyjne Chiny potrafią dopiąć budżet bez deficytu przy potwornych inwestycjach infrastrukturalnych. Nasi nawet stadionu przepłaconego kilkaktornie nie potrafią zbudować bez "usterek", nie mówiąc o trywialnych problemach typu nitka autostrady wschód zachód, północ południe majac 10-15 lat czasu. Tylko, że w Chinach skazuje się tysiące urzędników - na karę śmierci lub dziesiątek lat więzienia. 
 
Nie jestem miłośnikiem Brauna, wolałbym jego od Dudy, czy Komora. Zreszta PO, Komor, czy PiS nigdy nie byli za zbytnią wolnością słowa, czy internetu o czym nie można zapominać. (choćby wsadzenie do psychuszki demonstranta z krzesłem na wiecu szoguna, odsiadka antykomora, afera taśmowa, czyli całkowite olanie treści taśm itd.). Tylko, że po tych ludziach wiadomo juz mniej więcej czego się spodziewać, po Braunie nie ma jak.

RAdesign 2015-06-15

@ zdrajcansdap 
 
"O wymiarze kary decyduje sąd." 
np. sąd boży, lub inny o równie niepodważalnej opinii. 
przekonasz mnie do swoich racji, jak przez 5 minut posiedzisz gołą dupą na rozgrzanej płycie metalu. cichutko. i bez oparzeń. 
uznam wtedy, że Twój kandydat ma takie plecy, że może nawet zaproponować codzienne narodowe biczowania i pokutne klęczenia na grochu dla niemowlaków, karę śmierci za walenie konia i obowiązkową lobotomię dla ludzi innych wyznań. 
 
p.s.kara śmierci jest najgorszym rozwiązaniem bo jeszcze tworzy fałszywą martyrologię. 
 
zamiast do Chin można się porównywać także do Arktycznej Republiki Marsjańskiej albo Królestwa Gondolinu. to będzie równie sensowne. 
 
decentralizacja zawsze była strategią zwycięską dla Polski, zwłaszcza w czasach jak teraz. system rządów lokalnych mamy we krwi, i dokonujemy wtedy także najlepszego podboju kulturowego. 
cała pokojowa kolonizacja wschodu, poprzez przyjęcie polskiej kultury, odbywała się w duchu liberalnej decentralizacji rządów.

zdrajcansdap 2015-06-15

Podejrzewam, że więcej ofiar śmiertelnych mają na sumieniu rządy pisu i po (głównie po z racji czasu trwania) od ofiar inkwizycji przez cały okres jej trwania (kilkaset lat). Fiskalizm, biurokracja, urzędniczy beton, postbolszewickie sądownictwo, służba (albo jej brak) zdrowia, albo śmierci. Ale głosuj sobie dalej na Dude (to dopiero decentralista, eurosceptyk).

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Program miesiąca
srebrny

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:

Wywiad z terrorystą (24) - 3 dni temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 2 tygodnie temu

Czy Asbiro to sekta? (11) - 4 tygodnie temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 tygodnie temuWięcej audycji...

Lewak zmusza do picia wódki (9) - 8 tygodni temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - 2 miesiące temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (15) - 3 miesiące temu

Marnowanie żywności jest opłacalne (6) - 3 miesiące temu

No to nacjonalizujemy hazard (4) - 3 miesiące temu

Warto być biednym (8) - 4 miesiące temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 miesiące temu
Poprzez wódkę cenzurują sklepy (8) - 5 miesiące temu


Jednolite okradanie podatników (6) - 5 miesięcy temu


Na chuja nam dzietność? (13) - 6 miesięcy temu

Nie zgadniecie, które podatki spadną (12) - 6 miesięcy temu
Wynajmnij nieruchomość pod burdel (2) - 7 miesięcy temu

Ile złotych zapłacisz za frankowicza? (11) - 8 miesięcy temu

Jak spożywać piwo publicznie? (1) - 8 miesięcy temu


Polska skazała terrorystę (6) - 8 miesięcy temu
Człowiek, który dostał po d... (5) - 9 miesięcy temu


Jak przejść przez kryzys biznesowy? (2) - 10 miesięcy temu

Od dziś wszyscy jesteśmy przestępcami (18) - 10 miesięcy temu

Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 10 miesięcy temuBandyta, ale polski bandyta (13) - ponad rok temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - ponad rok temu

Jak unikać długów? (1) - ponad rok temu

Ich firmę likwiduje się od 20 lat (10) - ponad rok temu


Bluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - ponad rok temu

Znamy wyniki wyborów (21) - ponad rok temu

Gościmy bezdomnych milionerów (3) - ponad rok temu

Majonezowi mówimy NIE (16) - ponad rok temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - ponad rok temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - ponad rok temu

Człowiek, który wygrał z ZUS-em (7) - ponad rok temu


Jak naprawdę żyje się w Rosji (3) - ponad rok temu"Te wybory to przełom" (24) - ponad rok temu


Hugo spowiada się ze swojego życia (15) - ponad rok temu

Po co mieszkać w Polsce? (11) - ponad rok temu

Hugo w Business Misji (6) - ponad rok temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 2 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 2 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 2 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 2 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 3 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 3 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 3 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 3 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 3 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 3 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 3 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 3 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 3 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 3 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 3 lata temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 3 lata temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 3 lata temu


Co powinien spalić narodowiec? (61) - 3 lata temu
Czy wolno gwałcić publicznie? (17) - 4 lata temu


Ile dałbyś za dziecko? (25) - 4 lata temu


Jak kraść? (49) - 4 lata temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 4 lata temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 4 lata temu

Jak zabić krowę? (46) - 4 lata temu


Czy należy płacić podatki? (24) - 4 lata temu

Jak wycenić dziecko? (9) - 4 lata temu

MLM to ściema (67) - 4 lata temu

Dupy z Wykopu (40) - 4 lata temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 4 lata temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 4 lata temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 4 lata temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 5 lata temu

Jak manipulują media? (12) - 5 lata temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 5 lata temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 5 lata temu


Wódka czy panienki? (19) - 5 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 5 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 5 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 5 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 5 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 5 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 5 lat temu

ACTA samo zło (87) - 5 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 6 lat temu

Naloty na graczy (17) - 6 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 6 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 6 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 6 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 6 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 6 lat temuPrzemyt to grzech! (39) - 6 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 6 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 6 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 6 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 6 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 6 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 6 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (31) - 6 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 6 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 6 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 6 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 6 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 7 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 7 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 7 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 7 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 7 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 7 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 7 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 7 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 7 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 7 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 7 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 7 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 7 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 7 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 7 lat temu


O buncie informatyków (8) - 7 lat temuUE powstała! (2) - 8 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 8 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

SilasNicebox - - 400.00
Piter - - 10.00
Hose - - 20.00
Krzychu aka Vexir - - 10.00
Dominika - - 50.00
Show me the code - - 200.00
Michał Czapliński - - 30.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt