Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Kup najbardziej niepoprawną książkę tego roku
Dziś
21:00
Wydanie Główne
Jutro
21:00
ByteEater na leczeniu tabletkami ze skutkami ubocznymi uniemożliwiającymi prowadzenie audycji.
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (5)
4 dni temu
Jan Fijor - Wizyta w Rumuni i kryzys w USA
Janek wrócił z ASBIROwego wyjazdu do Rumuni i opowiada o gospodarce tego kraju oraz o tym co go spotkało. Jak również ciekawe rzeczy dzieją się na rynku złota, ropy i giełdy w USA,...
Wydanie Główne
5 dni temu
Kto ukradł nam Marsz?
Kolejna nacjonalizacja. Czy odzyskaliśmy niepodległość? Władza centralnca vs lokalna. Cena cebuli. Nie chcą inwestycji i miejsc pracy. Gentryfikacja. Do kogo należy miasto?
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Kontest.CLUB - wspieraj KonteStację
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2015-06-08

Za co państwo powinno Ci strzelić w łeb?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

O nowej partii Ryszarda Petru. O Silk Road, WikiLeaks i BitCoinach, czyli sposobach na uniezależnienie się od państwa. Oraz powracającym Grzegorzu Braunie, rozmawiamy dziś Hugo z Markiem.

KOMENTARZE

afiniusz 2015-06-09

Jakie było to pytanie sugerujące w sondażu, w którym wschodzące słońce Petru uzyskało 10%?

lila 2015-06-09

podajcie proszę konkretne zapisy przepisów ( art ) na które powołałeś się w sprawie mandatu oraz zwrotu kosztów dojazdu do urzędu 
dzięki

Emper 2015-06-09

@1  
A) Pierwszy sondaż 11%: 
"Zbadaliśmy dwa warianty. W jednym pytaliśmy o obecnie istniejący układ polityczny. W drugim sprawdziliśmy sytuację, w której na scenie pojawiają się dwa nowe, zapowiedziane już byty: ruch oparty na świetnym wyniku Partia Kukiza i liberalna gospodarczo inicjatywa, tworzona przez środowiska dawnej Unii Wolności, nazywana Partią Balcerowicza (choć sam Balcerowicz do niej nie wstąpi, ma być jej politycznym mentorem)." 
 
www.rp.pl 
 
B) Drugi sondaż 5% 
"Pytanie w sondażu Millward Brown dla "Faktów" brzmiało tak: "Na kogo zagłosowałbyś, gdyby startowały następujące ugrupowania?" 
 
Czyli wycinamy sobie mniejsze partie i podtykamy naszych faworytów w kontrze do "starych partii" 
 
www.tokfm.pl 
 
@2 
 
odpowiedzialnosc za falszywe zeznania art. 234 kk 
prawo świadka do odmowy w związku z powyższym art. 183 par. 1 
podżeganie do popełnienia powyższego przestepstwa 231 kk oraz art. 235 kk, 
 
anuluj

wierny słuchacz 2015-06-09

Bardzo fajna audycja(chociaż przesłuchałem dopiero cześć). Klimat jaki mi się kojarzy z Kontestacją. Fajnie gdy poruszacie tematy z cyklu "w jakim kraju żyjemy".

camp0s 2015-06-09

Marek Zemsta dostarcza!

Kamil 2015-06-10

Wystąpienie Marcina Chmielowskiego o którym wspominał Marek - https://www.youtube.com 
 
Bardzo ciekawe, polecam

Marcin Banach 2015-06-11

Tak po chłopsku zdrada stanu to są takie działania które przyczyniają się do przejęcia państwa przez inne państwo. 
Jeszcze inaczej, wolę mówić po polsku i sk..ów z PO czy PiSu niż mieć pana prezydenta Putina albo panią premier Merkel. Choć nie miałbym nic przeciwko temu żeby Polska została 51 stanem. 
Ja bym karał śmiercią za handel ludźmi ale to już tak przy okazji zdrady stanu. 
 
Z gadających głów o wolnym rynku wszystkich bije na głowę Adam Sadowski ma niezwykle wyważone i realistyczne wypowiedzi, widziałbym go kiedyś na stanowisku ministra finansów.

KREDOX 2015-06-11

Hugo,mowisz o żenującej postawie większości inwalidów,a ja uważam że Twoje komentarze odnośnie programu p.Brauna są żenujące.Postwisz się nad jego programem po przesluchaniu 3 minut spotu.Kuźwa, spoty,są jak taka mała wizytowka(oczywoscie ma prawo Ci sie nie podobać) ale co mozna powiedzieć w 3minuty?jestes zabiegany chlopak i pewnie nie masz czasu zeby posluchac dluzszego wywiadu,ale POKAŻ ZE MASZ JAJA i zaproś go do audycji i udowodnij wszystkim że to Ty masz rację! Jestem pewien ze słuchacze chętnie posluchaja takiego starcia. Pozdrawiam

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2015-06-11

KREDOX, Grzegorza Brauna miałem ja jako gościa w mojej audycji „Proste zwierciadło”: www.kontestacja.com 
 
A, jak zresztą pisałem na czacie, Hugo i Martin (zwłaszcza Martin) stawiają często, w porównaniu np. ze mną, w większym stopniu na rozrywkę (infotainment) i wzbudzanie kontrowersji (co ma wartość marketingową, bo przyciąga ludzi, nawet jeśli nie takich, jak Ty, to więcej innych, których można woleć – pewne granice Hugo i Martin mają, ale nie aż takie), a w mniejszym na merytorykę. Po prostu audycja, w której program Brauna byłby potraktowany poważnie, z wysiłkiem (doprawdy nie trzeba wielkiego) poświęconym na zrozumienie, o co mu chodzi (co nie pociąga oczywiście konieczności zgodzenia się), byłaby, zdaniem Hugona i Martina, mniej ciekawa dla grupy docelowej, którą przynajmniej w tych odcinkach sobie obrali. I mają rację, a to my jesteśmy wyjątkami (dlatego tym bardziej zapraszam do słuchania Pz i do mojej grupy docelowej, która w dużym stopniu się pokrywa, ale jednak z odchyleniem od nich dwóch w stronę, po której Ty się sytuujesz). 
 
Hugo, powiem w Twoim, marketingowym języku: widzisz wizytówkę fryzjera, którą oceniasz jako kiepską, więc mówisz, że pewnie też źle strzyże. Możesz na tym poprzestać (przy braku czasu, który jest cenny, często taka pobieżna ocena bywa tym, co należy zrobić), i możesz mówić, że przeciętny klient (a w przypadku Brauna wyborca, bo taką analogię tu buduję) też poprzestanie. Ale od Ciebie można oczekiwać, że nie poprzestaniesz, bo nie jesteś przeciętnym wyborcą, co więcej, aspirujesz do przypisywania Ci dziennikarstwa na poziomie jako wyróżnika w stosunku do mainstreamu (który robi dokładnie to samo z Braunem). I ludzie oczekują, i niektórzy Ci to mówią. Najbardziej kuriozalne byłoby, gdybyś klientom, którzy twierdzą, że wstąpili do zakładu fryzjerskiego i porównali usługi oferowane przez tego fryzjera (a nie tylko jego wizytówkę) z resztą rynku (dzięki czemu rozumieją też lepiej treść wizytówki), nadal wmawiał, że masz lepsze podstawy faktyczne do wypowiadania się. A to dokładnie robisz w przypadku Brauna (a także patriotów, katolików i niektórych innych). Oczywiście Martin w jeszcze większym stopniu.

Tailor 2015-06-12

Martin to śmieszek, który nie ma pojęcia o połowie tematów na które się wypowiada i sadzi takie buły, że jedynie gimbusy są w stanie tego słuchać.To na czym się w miarę zna zawsze tłumaczy "na chłopski rozum" aby zamaskować swoje braki i ignorancję. Przybiera przy tym pozę mentora tłumaczącego plebsowi zawiłości świata prosto, aby ten był w stanie zrozumieć. Hugo jest o wiele bardziej profesjonalny, ale widać przechodzi na niego trochę ta śmieszkowata aura bijąca od naszego intelektualisty w czapce uszatce.

Dariusz 2015-06-13

Wiadomość o wyroku na Rossa Ulbrichta wstrząsnęła mną dużo mocniej niż 10 katastrof smoleńskich moherową babcią. To co pokazał amerykański wymiar mściwości, to czego dokonał nie mieści się normalnemu człowiekowi w głowie. Straszliwa zbrodnia, cały świat powinien krzyczeć, nie słyszę tego. Mam nadzieję, że kiedyś sprawiedliwości stanie się zadość, i wszyscy ludzie którzy wykonują takie "prawo" a także ci którzy udzielają temu poparcia społecznego, zawisną sznurze, bo taki jest właściwy los dla zbrodniarzy.

RAdesign 2015-06-14

@11 Dariusz. 
a mnie ten wyrok nie zdziwił. 
ciekawsze sprawy z ostatniego tygodnia z USA: 
-sąd z Florydy po miesiącu łaskawie zezwolił 2 dzieciom na ponowne zamieszkanie z rodzicami i wypuścił rodziców z więzienia. 
Dzieci i rodzice zostali skazani na tygodnie odosobnienia, ale rozpaczliwe apele dzieci zmiękczyły w końcu sędziego. 
Powód ? 
Rodzice utknęli w korku, a dzieci zgubiły klucze do domu i bawiły się przed domem, czekając na rodziców. Prawie 2 godziny. 
Sąsiad wezwał policję. 
Policja zatrzymała - dzieci i rodziców. 
 
-policja w Texasie zatrzymała 2 dziewczynki (7 i 8 lat) i nałożyła na nie grzywnę 150$. Dzieci sprzedawały przed domem lemoniadę, aby zebrać pieniądze na prezent urodzinowy dla taty.

zdrajcansdap 2015-06-14

Kara śmierci za zdradę stanu dla urzędników państwowych nie była by taka zła. Tym bardziej kiedy urzędnik ma wpływ na działania wojenne.

RAdesign 2015-06-14

a jeśli urzędnik (prezydent) dokonuje zakupu wybrakowanego sprzętu wojskowego (vide - przestarzałe rakiety Patriot bez kodów startowych) - to czy to jest zdrada stanu, i czy jeśli Duda utrzyma decyzję to miłośnicy Brauna proponują wspólne rozstrzelanie Komorowskiego i Dudy ?

zdrajcansdap 2015-06-14

Nie pisz głupot RAdesign. O wymiarze kary decyduje sąd. Swoją droga mnie tam by to w ogóle nie przeszkadzało. Komorowski jakąś karę powinien dostać tak czy siak, pomijając patryjoty czy efy 16te (patrz Sumlewicz). Większość polityków nie powinno nigdy zostać politykami - gdyby poleciało kilka głów dwa razy by się zastanowili nad karierą w polityce. Rzecz jasna ważniejsza jest reforma sądownictwa (na którą ani pis ani po się nie zdecydują). 
 
Słynące z korupcji jednopartyjne Chiny potrafią dopiąć budżet bez deficytu przy potwornych inwestycjach infrastrukturalnych. Nasi nawet stadionu przepłaconego kilkaktornie nie potrafią zbudować bez "usterek", nie mówiąc o trywialnych problemach typu nitka autostrady wschód zachód, północ południe majac 10-15 lat czasu. Tylko, że w Chinach skazuje się tysiące urzędników - na karę śmierci lub dziesiątek lat więzienia. 
 
Nie jestem miłośnikiem Brauna, wolałbym jego od Dudy, czy Komora. Zreszta PO, Komor, czy PiS nigdy nie byli za zbytnią wolnością słowa, czy internetu o czym nie można zapominać. (choćby wsadzenie do psychuszki demonstranta z krzesłem na wiecu szoguna, odsiadka antykomora, afera taśmowa, czyli całkowite olanie treści taśm itd.). Tylko, że po tych ludziach wiadomo juz mniej więcej czego się spodziewać, po Braunie nie ma jak.

RAdesign 2015-06-15

@ zdrajcansdap 
 
"O wymiarze kary decyduje sąd." 
np. sąd boży, lub inny o równie niepodważalnej opinii. 
przekonasz mnie do swoich racji, jak przez 5 minut posiedzisz gołą dupą na rozgrzanej płycie metalu. cichutko. i bez oparzeń. 
uznam wtedy, że Twój kandydat ma takie plecy, że może nawet zaproponować codzienne narodowe biczowania i pokutne klęczenia na grochu dla niemowlaków, karę śmierci za walenie konia i obowiązkową lobotomię dla ludzi innych wyznań. 
 
p.s.kara śmierci jest najgorszym rozwiązaniem bo jeszcze tworzy fałszywą martyrologię. 
 
zamiast do Chin można się porównywać także do Arktycznej Republiki Marsjańskiej albo Królestwa Gondolinu. to będzie równie sensowne. 
 
decentralizacja zawsze była strategią zwycięską dla Polski, zwłaszcza w czasach jak teraz. system rządów lokalnych mamy we krwi, i dokonujemy wtedy także najlepszego podboju kulturowego. 
cała pokojowa kolonizacja wschodu, poprzez przyjęcie polskiej kultury, odbywała się w duchu liberalnej decentralizacji rządów.

zdrajcansdap 2015-06-15

Podejrzewam, że więcej ofiar śmiertelnych mają na sumieniu rządy pisu i po (głównie po z racji czasu trwania) od ofiar inkwizycji przez cały okres jej trwania (kilkaset lat). Fiskalizm, biurokracja, urzędniczy beton, postbolszewickie sądownictwo, służba (albo jej brak) zdrowia, albo śmierci. Ale głosuj sobie dalej na Dude (to dopiero decentralista, eurosceptyk).

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:

Kto ukradł nam Marsz? - 5 dni temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 4 tygodnie temuPolskie produkty mogą być gorsze (4) - 8 tygodni temu

Matka Boska Dotacyjna (8) - 2 miesiące temu

Więcej audycji...
Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 miesiące temu

Rozwody przez internet - 3 miesiące temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 3 miesiące temu

Podatki, które się opłacają? (3) - 3 miesiące temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - 4 miesiące temu

Komu zabrać w pierwszej kolejności? (1) - 4 miesiące temu

Wytrychy na cenzurowanym (4) - 4 miesiące temu

Autostopem na Kitaj (2) - 4 miesiące temu


Zdrajcy sprawy (4) - 5 miesiące temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - 5 miesięcy temu

Nie bój się kontrolera skarbowego! (6) - 5 miesięcy temu

Taxi zamiast PKS (4) - 6 miesięcy temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 6 miesięcy temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - 6 miesięcy temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - 6 miesięcy temu


Każdy w końcu umrze (2) - 7 miesięcy temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 7 miesięcy temu

Zabić czy usunąć? (7) - 8 miesięcy temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 8 miesięcy temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - 8 miesięcy temu

Aktywność zawodowa niemile widziana (9) - 9 miesięcy temu

Jak pędzić bimber (10) - 9 miesięcy temu

Czy bańka już pękła? (8) - 9 miesięcy temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 10 miesięcy temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - 10 miesięcy temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - 10 miesięcy temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - 11 miesięcy temu

Nowy, legalny hazard (2) - 11 miesięcy temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 11 miesięcy temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 11 miesięcy temu

Black Friday po polsku (4) - 11 miesięcy temu

Nowy próg podatkowy (11) - 11 miesięcy temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - ponad rok temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - ponad rok temu

Za tanie linie lotnicze (8) - ponad rok temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - ponad rok temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - ponad rok temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - ponad rok temu


O jedna wyplatę mniej (3) - ponad rok temu


Wolnościowcy upadają (13) - ponad rok temu
A klientów mamy w nosie (1) - ponad rok temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - ponad rok temu

Czy wziąłbyś order? (22) - ponad rok temuTwoje hasła są za słabe! (6) - ponad rok temu

Niemcy cenzurują internet (4) - ponad rok temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - ponad rok temu


Wywiad z terrorystą (34) - ponad rok temu


Kto spekuluje masłem? (3) - ponad rok temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - ponad rok temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - ponad rok temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - ponad rok temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - ponad rok temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (29) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - ponad rok temu

Czy Kościół kradnie? (5) - ponad rok temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 2 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 2 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 3 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 3 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 3 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 3 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 3 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 3 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 3 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 3 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 4 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 4 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 4 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 4 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 4 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 4 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 4 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 4 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 4 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 5 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 5 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 5 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 5 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 5 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 5 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 5 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 5 lata temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 5 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 5 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 5 lat temu


Jak kraść? (49) - 5 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 5 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 5 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 5 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 6 lat temu

MLM to ściema (67) - 6 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 6 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 6 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 6 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 6 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 6 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 6 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 7 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 7 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 7 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 7 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 7 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 7 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 7 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 7 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 7 lat temu

ACTA samo zło (87) - 7 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 7 lat temu

Naloty na graczy (17) - 7 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 7 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 7 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 7 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 8 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 8 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 8 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 8 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 8 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 8 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 8 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 8 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 8 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 8 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 8 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 8 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 8 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 8 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 8 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 8 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 9 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 9 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 9 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 9 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 9 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 9 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 9 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 9 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 9 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 9 lat temu


O buncie informatyków (8) - 9 lat temuUE powstała! (2) - 9 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

wierny słuchacz - - 20.00
Sklep sportowy sport partner - - 20.00
ZarabiajPrzez24.pl - - 20.00
Ogłoszenia dam prace - - 20.00
Bukmacherzy24 - - 40.00
Karol - chcę, żeby Martin wrócił ^^ - - 10.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt