Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Kup najbardziej niepoprawną książkę tego roku
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza
wczoraj
Jan Fijor - Wizyta w Rumuni i kryzys w USA
Janek wrócił z ASBIROwego wyjazdu do Rumuni i opowiada o gospodarce tego kraju oraz o tym co go spotkało. Jak również ciekawe rzeczy dzieją się na rynku złota, ropy i giełdy w USA,...
Wydanie Główne
przedwczoraj
Kto ukradł nam Marsz?
Kolejna nacjonalizacja. Czy odzyskaliśmy niepodległość? Władza centralnca vs lokalna. Cena cebuli. Nie chcą inwestycji i miejsc pracy. Gentryfikacja. Do kogo należy miasto?
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Kontest.CLUB - wspieraj KonteStację
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2015-06-24

Dlaczego papież popiera osobę chcącą wymordować 5 mld ludzi?

Nadający: Jan Fijor

Kto doradza Franciszkowi i dlaczego podpisuje się on pod jego ekologicznymi tezami? A dodatkowo Janek pyta, czy wydać felietony Kisiela.

KOMENTARZE

Jan 2015-06-25

Panie Janie - jako uczestnik wydarzeń transformacji Polski o których mowa w tej audycji, stwierdzam iż byłem niemal nieświadomy przebiegających w Polsce zmian. Dla tego mocno zachęcam do wydania posiadanych przez Pana felietonów Stefana Kisielewskiego i chętnie je przeczytam.  
Pozdrawiam i dziękuje za dotychczasowe audycje. 
PS. Rozsyłam znajomym linki do audycji.

Kwiat126p 2015-06-25

skąd ty Janek wiesz że świat jest nasz? Skąd ta pycha? Skąd pewnosc że nie należy do Boga na przykład? Skoro nam świat jest podporządkowany to zrobmy tak żeby nie było powodzi i innych kataklizmów. Nie możemy. Są pewne rzeczy losowe, nieprzewidywalne przez nas, nieuchronne itd więc nie mamy władzy nad światem.

Paweł 2015-06-25

Felietony Stefana Kisielewskiego - jestem zainteresowany. Dzienniki już czytałem - pozytywne wrażenie.

darek 2015-06-25

Dla słuchaczy Kontestacji Kisiel może być mało radykalny -bo pisał w czasach komuny i podczas zmian systemu. Wtedy nikt, oprócz Korwina nie słyszał o Misesie, czy Rothbardzie.  
Dyskusje w tamtym czasie dotyczyły głównie zniesienia cen regulowanych - ludzie mówili, że jak się zniesie ceny regulowane, to wydarzy się katastrofa. 
 
Były to czasy tak zamierzchłe, że w Polsce nie było Internetu i komputerów. To jakby prehistoria. Jak czasy Mieszka Pierwszego, czy Chrobrego.

Wermesz 2015-06-25

@Kwiat126p 
"A wreszcie rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!" 
 
"I błogosławił im Bóg, i rzekł: Rośnijcie i mnóżcie się, i napełniajcie ziemię, a czyńcie ją sobie poddaną; i panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami, które się ruszają na ziemi." 
 
Pozdrawiam

RAdesign 2015-06-25

ta, nie ma to jak podać jako "wyjaśnienie" któreś tam tłumaczenie, którejś tam wersji Biblii, po iluś tam dopasowaniach do aktualnych ideologii i poglądów biskupów.... 
 
 
na szczęście co do ST mamy pewniejsze źródło - mianowicie spór uczonych w piśmie żydów - co do sensu interpretacji Księgi Stworzenia. 
 
mamy zwolenników interpretacji "niech się opiekuje Ziemią i wszelkimi stworzeniami" 
oraz interpretacji "niech panuje". 
 
oczywiście dla władców, królów, cesarzy, chciwców i innych skurwysynów i psychopatów - wersja o "panowaniu" brzmi lepiej. 
daje, tak jakby, wolną rękę w byciu złym skurwysynem. 
 
natomiast interpretacja o "opiece" nad Ziemią i wszelkim stworzeniem, sugeruje raczej franciszkańskie podejście oraz odpowiedzialność człowieka za utrzymanie ładu na Ziemi i dbaniu o nią i braci mniejszych. 
 
co jest właściwe - to już sobie każdy we własnym sumieniu osądzi.

stefan 2015-06-25

Popieram wydanie tych felietonów. Na pewno kupię. Pisałem pracę magisterską o felietonach z Tygodnika Powszechnego. "Dzienniki" zaś to najlepsza i najuczciwsza książka pokazująca na czym polegał PRL.

jan M Fijor 2015-06-25

Bardzo Wam dziękuję. Wydaję. W kwestiach wyższości gatunku ludzkiego nad innymi gatunkami, sami żeście wątpliwości wyjaśnili. Jeśli nie my, to kto? Żyrafy? Lwy? Ptactwo? Małpy? Ryby? to są nasi młodzi bracia, albo dzieci - nic w tym złego. Wyobrażacie sobie świat, gdyby rządziły nim dżdżownice albo hieny? ukłony

hmp 2015-06-26

Mądrzy ludzie w żadnych bożków nie wierzą. Życie składa się z węgla i wody. Człowiek przecenia swoją rolę we wszechświecie. Nawet jeżeli swoim działaniem zniszczy Ziemię, to co się stanie? W gruncie rzeczy nic, najwyżej przestanie istnieć nasz gatunek. Wszechświat z nami czy bez nas wciąż będzie istnieć. Czy na prawdę myślicie, że nasze dzisiejsze działanie będzie miało wpływ na Ziemię za lat 1000? 2000? 5000? Myślę, że jeżeli ludzkość przetrwa następne 5000 lat, to nasi futurystyczni ziemianie będą się najwyżej z nas i naszych "problemów" śmiać. Nie mamy żadnego wpływu na tę planetę, Tak jak dinozaury nie miały na nią wpływu. Z pewnością powtórzymy ich los, pytanie nie czy, pytanie kiedy.

Kwiat126p 2015-06-26

Janku. "Wyobrażacie sobie świat, gdyby rządziły nim dżdżownice albo hieny? " - no i rządzą światem dżdżownice i hieny! Dobrze powiedziałeś. Nie musimy sobie nawet już tego wyobrażać....

jan M Fijor 2015-06-26

KWIAT126P No i jak rządzą. byle ryba zje dżdżownicę, a hiena? Brzydka, krzywe nogi, Żyrafa ją kopnie i po hienie. a poza tym są chorowite. Nie ma porównania z człowiekiem. pozdr

biedaszybnik z walbrzycha 2015-06-27

O ile jestem w stanie sie zgodzic z Jankiem na temat jego pogladow wolnosciowych, o tyle w swoich teoriach, a wlasciwie pozornych prawdach antropocentrycznych pobladzil on, stajac sie kolejnym "wynalazca prochu". Bedac kiedys nad jednym z wiekszych austriackich jezior, przeszedlem bezskutecznie 5km aby moc sie dostac na brzeg jeziora - bezskutecznie, bo caly brzeg jeziora byl sprywatyzowany i kazda dzialka zamknieta na 4 spusty bez namiaru na wlasciciela na furtce z ktorym mozna by sie dogadac.Za taka prywatyzacje dobr typu lasy czy jeziora to ja dziekuje. 
Co do Kisiela-popieram, polecam rowniez wydruk czesci "Dziennika 1954" Leopolda Tyrmanda, najlepszego kumpla Kisiela, chodzi mi o czesci w ktorych opisuje jego postac i kontekst dzialanosci Kisiela ktory byl mimo pewnych koncesji bezwzglednie tepiony przez komuchow. Tyrmand rownie dobrze zreszta co Kisiel zaoral socjalizm i komunizm juz w latach 50-tych. W ogole temat opanowania tzw. kultury przez lewakow jest kluczowy do zrozumienia skutecznosci metod dzialania lewactwa, a co za tym idzie skutecznej walki z nim. Mimo swoich niedociagniec, pionierem skutecznej walki z dialektyka lewacka jest G. Braun, tak tepiony przez Hugo i Martina. Polecam obejrzec jego wystapienia w rezimowych programach tv i zwrocic uwage jak niszczy on dialektyke i antylogike systemowcow lewackich narzucajac im swoja. Nawet Korwin tego nie potrafi. Wg mnie Braun spowodowal pekniecie w tzw.marksizmie kulturowym.

jan M Fijor 2015-06-27

@biedaszybnik Do mojego domu też się nie dostaniesz. nie wpuści cię strażnik. co w tym złego (dla nas, właścicieli)? jest wiele miejsc państwowych, do których się nie dostaniesz. a poza tym nie wierzę, żeby nie było dojścia do państwowego jeziora w Austrii. Jeśli nie jest państwowe, to z jakiej racji masz komuś wchodzić do domu?  
jeśli nie będzie prawa własności prywatnej, upadnie cywilizacja. taki upadek juz częściowo miał miejsce w PRL. Gdyby to potrwało kolejne 15 lat, to by sie zawaliło 50 procent budynków. Nie wierzysz, skocz na państwową wyspę Kuba i zobacz co tam sie dzieje. Poza tym, jeśli chcesz sie dostać do jeziora, to spróbuj łódką. pozdr

biedaszbnik 2015-06-28

Janku, stosujesz retoryke typowa dla sporu a nie dyskusji. Mam nadzieje ze odrozniasz jedno od drugiego. Jesli nie, moge dalej Ciebie "orac. Czy ja napisalem ze neguje prywatyzacje w ogole? Albo przyklad z lodka: Analogicznie mozna powiedziec abym sprobowal dostac sie na jezioro hydroplanem w razie braku doplywow splawnych dla lodek. Oczywiascie to sprowadza Twoje rozumowanie ad absurdum, kolejne multiplikacje logiczne sa mozliwe z mojej strony. Jednak to bylob przejsciem w spor na ktorym z jego natury zadna ze stron nie korzysta, bo nie wypracowuje on rozwiazania sytuacji. Ty sie trzymasz zbyt dogmatycznie pewnych idei, co tez nie jest dobre jak pokazuje zycie. W tematach religijnych tez brak Tobie, z calym szacunkiem pokory, jak i wiedzy z doswiadzeniem. Proponuje, z cala sympatia dla Ciebie, abys pozostal jednak przy tym na czym sie znasz najbardziej, czyli swoim bogatym doswiadczeniu i dzieleniem sie nim a nie wchodzeniu w abstrakcyjne idee. Ja w kazdym razie uwazam, ze dla dobr natury szczegolnie rzadkich jak np. owe jezioro nalezaloby zastosowac inne rozwiazania prawne, zapewniajace dostep kazdemu i niekoniecznie wykluczace prawo wlasnosci. W kazdym razie wiem swoje, ze odciecie tamtego jeziora jest nie w porzadku.

Faraday007 2015-06-30

Jeżeli ktoś jest zainteresowany poczytaniem o kłamstwach ekoterrorystów to polecam książkę Przemysława Mastalerza pod tytułem: "Ekologiczne kłamstwa ekowojowników". 
Profesor w bardzo przystępny sposób wyciąga na wierzch głupotę i pseudonaukę twierdzeń takich działaczy. Zwłaszcza rozdział o DDT w którym to udowadnia jak ludność wykiwana co do jego szkodliwości.

jan M Fijor 2015-06-30

Nie chwaląc się, ja o DDT napisałem w 1996 roku. przeczytam książkę p. Mastalerza, ale radzę też przeczytać"Oszuści czy ignoranci", bo tam jest nie tylko o kłamstwach. tam jest gównie o przekrętach. Nie tylko z globalnym ociepleniu. O innych też. Pozdr

Piotrek 2015-07-01

Nie można wiele wygamagć od człowieka stojącego na czele instytycji, która jawnie działa na niekorzyść swoich wyznawców. Ludzi powtarzają, że wierzą w boga a nie księdza, jednak nic z tym nie robią.

Siewa 2015-07-01

O prosze Hong Kong w wersji rosyjskiej sie buduje na 70 lat. news.xinhuanet.com

matimikolow 2015-07-01

panie Jan Fijor czekam na skomentowane wpisu Cejrowskiego https://www.facebook.com

Matimikolow 2015-07-01

panie Jan Fijor czekam na skomentowanie wpisu Cejrowskiego https://www.facebook.com

wojwojt 2015-08-10

wydanie Kisiela to bardzo dobry pomysł, ukłony

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:Jan Fijor - Listy (1) - 11 dni temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 6 tygodni temu


Więcej audycji...


Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 miesiące temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 3 miesiące temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 3 miesiące temu


Co zacząć, jak nie skończyć (7) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Meczowe i życiowe sprawy (8) - 5 miesiące temu


Jan Fijor - A to lewak jeden (21) - 5 miesięcy temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 6 miesięcy temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - Najprzyjaźniejsze miasta (8) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - Na policji mnie trzymali (10) - 8 miesięcy temu


Jan Fijor - Co chwila leci w dół (28) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor mówi, że się zaczyna (41) - 9 miesięcy temu


Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 10 miesięcy temuJan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - 11 miesięcy temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - 11 miesięcy temuJan Fijor - Święto Dziękczynienia (3) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - ponad rok temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Zarobki i molestowanie (63) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolność (103) - ponad rok temu


Jan Fijor - Maile o start-upach (3) - ponad rok temu

Jan Fijor - Doradzamy biznesplanom (5) - ponad rok temuJan Fijor - Gdzie poszedł handel (1) - ponad rok temu

Jan Fijor - Jak Trump kupował tanio (38) - ponad rok temu


Ryanair i LOT to naciągacze (21) - ponad rok temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - ponad rok temuJan Fijor - USA, ekonomia i listy (5) - ponad rok temu

Jan Fijor - Przeprowadzka do Chicago (29) - ponad rok temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - ponad rok temu


Jan Fijor - Roboty kradną pracę? (24) - ponad rok temu


Jan Fijor - A narzekam sobie dzisiaj (19) - ponad rok temuJan Fijor - O lewackim Hollywood (6) - ponad rok temu

Jan Fijor - Spotkam się z Trumpem (23) - ponad rok temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót z Białorusi (3) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolny monopol (22) - ponad rok temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 2 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 2 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 2 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 2 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 2 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 2 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 3 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 3 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 3 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 3 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 3 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 3 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 3 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 4 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 4 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 4 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (30) - 4 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 4 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 4 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 4 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 4 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 4 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 4 lata temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 4 lata temu


Kierowcy LPG są dyskryminowani (13) - 4 lata temu

Wolny rynek — wprowadzenie (38) - 5 lata temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 5 lata temu
Jan Fijor - Emp@tia (5) - 5 lata temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 5 lata temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 5 lata temu


Słuchacz w długach (30) - 5 lata temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 5 lata temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 5 lata temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 5 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 5 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 5 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 5 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 5 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 5 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 5 lat temu

Ostro (63) - 5 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 5 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 5 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 5 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 5 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 6 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 6 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 6 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 6 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 6 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 6 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 6 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 6 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 6 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 6 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 6 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 6 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 6 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 6 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 6 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 6 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 6 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 7 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 7 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 7 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 7 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 7 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 7 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 7 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 7 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 7 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 7 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 7 lat temu


Oburzeni (11) - 7 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 7 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 7 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 7 lat temu

Portugalia (17) - 7 lat temu

Wy ćwoki (15) - 7 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 7 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 7 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 8 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 8 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 8 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 8 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 8 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 8 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 8 lat temu


Żona milionera (10) - 8 lat temu

Afryka Afryka (27) - 8 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 8 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 8 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 8 lat temu

Fijor w Californi (17) - 8 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 8 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 8 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 8 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 8 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 8 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 8 lat temuPaństwowe akcje (20) - 9 lat temu


Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 9 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 9 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Aby program był co tydzień, a podcast... - - 200.00
Prośba o wrzucanie podcastów na bieżąco - - 100.00
Nauka gry na gitarze - - 20.00
Naturalne kosmetyki Tiande - Sklep - - 20.00
nexty - - 10.00
valldek - - 99.00
Ogłoszenia dam prace - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt