Facebook
Podpis:
Numer GG:
Dziś
21:00
Giełdy i kursy kryptowalut – niebotyczne zyski, rujnujące straty + financial trading for dummies (tech guys and gals)
Jutro
21:00
Janek jako nowy mieszkaniec Chicago się tam urządza, więc tym razem wyjątkowo jego audycji nie będzie.
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (12)
5 dni temu
Jan Fijor - Oglądałem przesłuchanie Amber Gold
Dzisiejsza audycja poświęcona OLT oraz przesłuchiwaniom w sprawie Amber Gold.
Wydanie Główne
dziś
Ile będzie kosztować marycha w aptece?
Legalizacja przeszła przez Sejm. Słuchacz opowiada jak wygląda konfiskata automatów hazardowych. Pułapka meldunkowa, czyli kolejny sposób na grabienie nieświadomych podatników. Cena...
Programista Na Emigracji
wczoraj
Retrospektywa z samodzielnego wydania książki „Junior Developer”
Materiał w formie wpisu na blogu: http://www.javadevmatt.pl/retrospektywa-z-samodzielnego-wydania-ksiazki/

Audycja: Rozmowy w Nocy 2015-07-28

Polityka Narkotykowa gość Marcin Chałupka

Nadający: Kuba

O substancjach psychoaktywnych w polskiej rzeczywistości. Komu opłaca się nielegalna marihuana? Czym różni się prokuratura na wschodzie i zachodzie Polski? Dlaczego w Polsce grozi 15 lat za sprowadzenie leku a za gwałt dostaje się 8 lat. Który noblista lubił przypalić i telefon od farmaceuty który potrafi przywrócić wiarę. Program tylko dla dorosłych.
Pobierz [91,6 MB]

KOMENTARZE

HueHue 2015-07-29

Ja nie wiem jak ktoś kto mówi: "kara śmierci jest zła", "wszyscy są równi wobec prawa" i inne lewackie debilizmy, wzbudza jakiś autorytet w kwesti dopalaczy... W jakiejkolwiek kwesti... 
Tacy ludzie zakazują termometrów rtęciowych, arszeników, żarówek, bo mają takie widzimisię.  
Te chore pomysły jak: "tabela wartości granicznych", "dzienna dawka" XDD 
Rak.pl 
 
Wszystko full legal, a jak coś odwalisz, to masz ponieść tego konsekwencje.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2015-07-30

HueHue, wobec prawa to akurat wszyscy powinni byś równi, to nie jest lewackie, bo postuluje właśnie brak nadawanych jednym przywilejów kosztem innych. Najbardziej oczywiście ewidentnie uprzywilejowani są politycy, którzy są wobec prawa równiejsi. I na używki też sobie pozwalają, te mocno zakazane, np. kokainę, którą w Sejmie prawie wszystko jest pokryte, jak pokazały badania.

ethie 2015-07-30

@Byte 
Jak to jest, gdy uważając większość społeczeństwa za głupią a media i polityków za zakłamanych manipulantów, samemu żywi się i powtarza niedosłyszane ćwierćprawdy?

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2015-07-30

MarcinB vel ethie (zakładam, że jesteś 1 osobą; niestety od wczoraj część komentarzy znika co chwilę, i dopiero czyszczenie cache na serwerze je przywraca zazwyczaj), przeformułuj, proszę, pytanie, jeśli chodzi Ci o coś więcej, niż o (jak się domyślam) zwrócenie uwagi, że pomyliłem (bo w sumie z perspektywy obywatela to niewielka różnica) Sejm z Parlamentem Europejskim (aczkolwiek o stosowaniu zakazanych używek przez posłów też łatwo poszukać informacji, choć mniej nagłośnionych; w tym przypadku miałem na myśli tę najbardziej spektakularną, czyli o popularności kokainy w PE). 
przykładowe źródło, żeby nie było, że ćwierćprawda: news.bbc.co.uk

Wiesiek 2015-08-06

Na temat nielegalności używek jest proste wytłumaczenie. Jeżeli w państwie uda się wprowadzić prohibicję to całe zyski przejmuje mafia nie dzieląc się zyskami z Rządem. Jeżeli jednak używki istnieją na rynku od stuleci to rząd musi przedstawić szkodliwość używek, aby mógł podnieść ich cenę najlepiej przez wprowadzenie akcyzy w imię ratowania zdrowia obywateli.

Wiesiek 2015-08-14

Sądziłem, że na Kontestacji po tej audycji rozgorzeje dyskusja, bo jest to stacja, na której co drugie słowo to wolność a w zakazie używania marihuany jest właśnie ograniczenie wolności osobistej obywatela. Państwa powstają po to, aby mogli w nim spokojnie żyć jego obywatele i tak państwa monarchistyczne czy dyktatorskie mają ustalane przez kierującego nim prawa, które muszą byś przestrzegane natomiast państwa demokratyczne, których społeczeństwo w ogólnym głosowaniu przyjmuje Konstytucję i wybiera swoich przedstawicieli, którzy mają stać nad przestrzeganiem tego prawa i którzy nie mają prawa ograniczać podstawowych wolności społeczeństwa a takim prawem jest wolność wiary, słowa, a także leczenia się lub nie, czy wolność popełnienia samobójstwa o ile ten czyn nie zagraża innym ludziom. To czy ja palę papierosy, piję alkohol czy zażywam narkotyki jest moją osobistą sprawą i wybrany przeze mnie przedstawiciel nie dostał prawa do ingerencji w moją wolność. Także zgoda na zabieg medyczny jest moją wolnością i jeżeli nie wyrażę zgody to przymuszanie mnie do niego jest tyranią naruszającą wolność.

Dodaj komentarz...

Kuba


Emigrant z wyboru - przekonany o racji mniejszości.
Socjalista zakochany w amerykańskiej wyjątkowości. "Political Junkie" nieprzepadający za instytucją kościoła. Mało tradycyjny - futurysta, świadomy komentator rzeczywistości. Niezależny dziennikarz, redaktor i właściciel programu Rozmowy w Nocy nadawanego z Washington DC.
Jedyny Nadający, który nie podpisuje się pod Misją Kontestacji


Prowadzi audycję Rozmowy w Nocy - o życiu, ludziach i ich problemach. Rozmowy w Nocy to miejsce w którym możesz usłyszeć odpowiedzi na pytania o których boisz się myśleć.  
Lubimy rozmawiać o równouprawnieniu, chorobach dzisiejszego społeczeństwa, krytyka instytucji kościelnych nie jest nam obca, nauka wiara, religia, nasze lęki, autorytety, polityka, ale przede wszystkim człowieczeństwo.


Inne audycje tego autora:

Polska Laicka (2) - 5 miesiące temu

Koniec Świata - 7 miesięcy temuOszustwo na 50 miliardów. (2) - 8 miesięcy temu


Zakonnice odchodzą po cichu - ponad rok temu

Więcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Inicjatywa Poznań - - 30.00
Barbara - - 30.00
Iluzjonista Marcin Muszyński - - 20.00
Mr. Bury - - 23.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt