Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Wspieraj KonteStację i dołącz do Kontest.CLUB
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
Herbatka z akapem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Nie daj sie golić za muzykę
O walce z ZAIKS, SPAV, STOART opowiada Michał Kosel, autor projektu #NieJestesSam na PolakPotrafi. Co zrobić w czasie "kontroli"? Czy wolno nagrywać "inspektora"?...
Nieruchomości i biznes w UK
dziś
Nieruchomości na łańcuszku
Dzisiaj Dawid odpowie na parę pytań związanych z nieruchomościami w łańcuchach, w jaki sposób rozpocząć zarabianie na nieruchomościach oraz komu odradza nieruchomości.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Kontest.CLUB - wspieraj KonteStację
▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2015-10-15

Dlaczego nie powinieneś zakładać działalności gospodarczej?

Nadający:

KOMENTARZE

barl 2015-10-15

witam i dziękuję za ciekawa audycje :)

Mallek 2015-10-15

W takim razie, jaką formę działalności powinienem rozpocząć jeśli jestem niezależnym dystrybutorem danego produktu, tzn. biorę towar od producenta (dostaję od niego fakturę) dany produkt przechowuję w magazynie i sprzedaje dalej na rynek detaliczny, na którym klient potrzebuje dowód zakupy (wystawiał bym fakturę, nie paragon ponieważ nie chciałbym zakładać kasy, czy sp. z o.o. będzie najlepszym rozwiązaniem? Pozdrawiam :)

v88 2015-10-15

Ta grafika to masakra jakaś... Po prostu dramat.

Kamil B. 2015-10-16

Witam, 
jakie rozwiązanie byście poleciły dla pseudo etatowca, jedna faktura przychodu i z 10 kosztowych miesięcznie? 
pzdr. 
www.kamilbak.com

itou123 2015-10-16

@4 Kamil B. 
jednoosobowa + księgowośc internetowa (55 zł) / księgowa 
 
Przy księgowości internetowej będziesz musiał sam wklepywać dane, ale przede wszystkim ogarnąć trochę księgowości i kontakty z US i ZUS.

kamil 2015-10-16

Czyli zakładając już większy zus nie ma tańszego rozwiązania?

Justyna Broniecka-Klim 2015-10-16

Czy spółka z o.o. jest zawsze najlepszym rozwiązaniem - na pewno nie. Żeby coś polecać warto usiąść poznać liczby oraz priorytety danej osoby. Trudno jest mi odpowiedzieć na podstawie 3 zdań informacji:)  
Zwykle spółka z o.o. podatkowo bardziej się opłaca, ale czy tak będzie w Waszym wypadku - nie wiem:)  
 
A grafika;) hmmm z gustami się nie dyskutuje;) a poważnie - czekamy na jej korektę;)

Tomasz 2015-10-19

audycja spoko i na pewno będą słuchał kolejnej. Warto też polecić z Panią audycję u Kamila, która była jakiś czas temu. Zabrakło mi odpowiedzi na podstawowe pytanie czy warto zmienić DG na z o.o. w przypadku gdy DG jest zastępstwem etatu (należę do tej większej grupy DG czyli informatyk z dobrymi dochodami).

Majeranek 2015-10-19

Dzięki za audycję, czekam na kolejne ;)

Muchomor 2015-10-23

Świetna audycja. Bardzo sziękuję za nią i mam nadzieję, że kolejne będą w podobnie rzeczowe. Pozdrawiam!

ReduTax2014 2015-10-28

Dla tych, którym brakowało informacji, co zrobić jak jestem pseudo etatowcem:) nagraliśmy audycję " Jak pracować na etacie i nie płacić ZUS-u. Zapraszamy do odsłuchania;)

Sofronoff 2015-11-12

Droga Pani. Pani nie odsyła do "specjalistów" z "biur na każdym rogu". To nie w tym rzecz. Nadal kształtem prawa podatkowego kieruje przepotężne lobby doradców podatkowych, prawników, wydawnictw branżowych i firm szkoleniowych, które ŻYJĄ ze skomplikowania prawa i zmian w ustawach a w ślad za tym PASOŻYTUJĄ na przedsiębiorcach. To dlatego rozliczanie z fiskusem jest trudne i skomplikowane, bo takie ma być - mam rozliczenie ałtsorsować do "specjalistów" i mam PRZESTAĆ we własnym kraju czuć się pewnie, bo organ może wydać interpretację podatkową wykluczającą się z interpretacją innego organu podatkowego (nawet w tym samym mieście). 
 
Uważam, że prowadzenie w Polsce JAKIEJKOLWIEK działalności gospodarczej to nieporozumienie a prowadzenie sp. z o.o. jest NAJGORSZĄ formą prowadzenia działalności gospodarczej z uwagi choćby na podwójne opodatkowanie. 
 
Zarząd sp. z o.o. TEŻ odpowiada całym majątkiem za zobowiązania spółki wykraczająca poza wysokość kapitału. Nie znam żadnego członka zarządu sp. zo.o. który dysponuje JAKIMKOLWIEK majątkiem i jakoś dziwnym trafem - jak widzę - wszyscy palą się do piastowania stanowisk zarządczych.  
 
DG jednoosobową również można i sprzedać i kupić. Trzeba tylko wiedzieć jak i zrobić to głową. Kontrakty też MOŻNA przepisać. Sprawa nieco komplikuje się przy śmierci właściciela DG, ale o tym też trzeba MYŚLEĆ WCZEŚNIEJ a nie wtedy, kiedy przyjdzie już co najwyżej dziedziczyć (w szczególności zobowiązania). Ale i wtedy rodzina NIE MUSI dziedziczyć długów. 
 
I w jednoosobowej DG i w sp. z o.o. MOŻNA z powodzeniem optymalizować (legalnie) podatki. 
 
BTW 
Ciekawe jakim sposobem rolnicy reprezentowani przez PSL, tuż przed wyborami, dostali możliwość sprzedaży swoich płodów regulując operacje w zeszycie i odprowadzając 2% (!) podatku. Można? Można.

Dodaj komentarz...Justyna Broniecka-Klim i Anna Lindner-Grem są współwłaścicielkami firmy ReduTax Sp. z o.o. Ich misją jest edukacja przedsiębiorców w zakresie bezpiecznego prowadzenia biznesu. Doświadczenia z jednej strony ukierunkowane na działy księgowe i finansowe, z drugiej na operacyjne zarządzanie oraz HR pozwalają im łączyć kompetencje oraz skutecznie pracować ze swoimi klientami, tak aby to oni mogli czuć się w swoim biznesie bezpiecznie. Ich firma rozpoczęła działalność w 2013, a dziś jest już rozpoznawalną marką.

Bardzo wielu przedsiębiorców kojarzy takie marki jak ZUS to nie MUS, czy ReduTax. Dziewczyny z Redutax często pojawiają się na różnego rodzaju wydarzeniach dla przedsiębiorców. Są fachowcami w swojej dziedzinie, a przede wszystkim posiadają otwarte umysły.Prowadzi audycję Po prostu biznes


Inne audycje tego autora:

Efektywny przedsiebiorca.mp3 - ponad rok temuWięcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Lano Meble - - 25.00
Zegarki Zielona Góra - - 20.00
mobilevoip - - 30.00
Transport-Austria.eu - przeprowadzki Austria - - 25.00
Andrzej Misiewicz - - 20.00
Mateusz Krzysztof - - 20.00
Przekształcanie spółek - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt