Facebook
Podpis:
Numer GG:

Jutro
21:00
Egzotyczny kraj: Finlandia gość: Maks, doświadczony emigrant
Śro
21:00
Jan Fijor zaprasza
Słuchaj radia
Wydanie Główne (20)
6 dni temu
Czy wziąłbyś order?
Co byś wziął od państwa, a czego nie?
Jan Fijor zaprasza (18)
7 dni temu
Jan Fijor - Polskie sądy zachęcają do wyjazdu
Janek ma ciśnienie, ale nie słuchał TOK FM, tylko wrócił ze sprawy sądowej po której zastanawia się nad ponowną emigracją.
Programista Na Emigracji
dziś
Milion wyświetleń na YT – ile to sprzedało książek?
Wpis na blogu do filmu: http://www.javadevmatt.pl/milion-wyswietlen-na-youtube-ile-to-sprzedalo-ksiazek/

Audycja: 2015-10-22

Sp. z o.o. w pigułce

Nadający:

Paweł Korzenecki opowiada dosyć ogólnie o spółce z o.o. Jest sporo podstawowych informacji dla osób, które jeszcze nie czują się pewnie w tym temacie. Pawła można znaleźć na www.eprofitplus.pl
Pobierz [31,1 MB]

KOMENTARZE

Przemysław Michalak 2015-10-25

Spółka z o.o. jest o wiele lepszą formą od DG ,czasami lepsza jest sp z o.o. komandytowa,czasami lepsza LTD ale nie zgodzę się z kilkoma punktami. 
-Koszt ZUS nie jest to 1000 zł. Jeśli przedstawiciel firmy księgowej tak mówi to bał bym się tam prowadzić księgowość. Proponuję przeliczenie sobie w Excelu ile przy DG na zasadach ogólnych lub liniówce kosztuje ZUS.  
-Dlaczego 5 % udziałów a nie np 4,5% albo 8%? Zawsze jest pytanie jakiej wielkości spółka. 1% Orlenu to całkiem sporo a 5 % nowej spółki z minimalnym kapitałem to mało. Sensownie jest żeby było to min. 10% bo jest to ujawniane w KRS 
-Mylenie zarządu z udziałowcami. 
-Wynajmowanie samochodu do spółki.Przy wynajmie samochodu przez firmę trzeba prowadzić kilometrówkę a koszty paliwa wliczamy tylko do wysokości kilometrówki!!!Jak można mówić takie porady 
-Brak podania minusów,na prawdę spółka z o.o tak jak każda inna forma ma wiele minusów i ze względu na rzetelność należało by to omówić. 
-Od zabezpieczenia się od należności są stosowne ubezpieczenia. Gdyby firmy ogłaszały upadłość zawsze wtedy kiedy ktoś nie zapłacił to nie było by już spółek w KRS. 
 
Wniosek jest taki spółka z o.o. albo komandytowa jest dobra wtedy kiedy kogoś stać na dobrą księgowość i najlepiej zintegrowanie systemy firmy z programem księgowym co może spowodować spore oszczędności.

Sam Sobie Sterem 2015-10-30

Możliwe, że trochę znaczenie "zarząd i udziałowcy" w tym nagraniu jest nie zrozumiałe. Chodziło o to, że udziałowcom spółki z o.o., nie warto wypłacać zysków w formie dywidendy, a poprzez wynagrodzenie zarządu. Dlatego warto, mianować udziałowców na członków i prezesa zarządu. Jednak wynagrodzenie zarządu jest opodatkowane na zasadach ogólnych dlatego, gdy już się wchodzi w 32%, warto pomyśleć nad np. Sp. z o.o. Sp. K. 
Co do reszty to już pewnie gość audycji, odpowie na Twoje wątpliwości, przekażę, że taki komentarz się pojawił. 
Świetnie, że napisałeś! Mam nadzieję, że więcej słuchaczy będzie tak aktywnych :)

Paweł Korzenecki 2015-11-06

Panie Przemysławie, 
Dziękuję za komentarz i zainteresowania materiałem. Spieszę z wyjaśnieniami podniesionych przez Pana wątpliwości. 
- zgadzam się z pierwszą myślą dotyczącą przewagi spółki zoo nad DG. Zgadzam się ze spostrzeżeniem związanym z komandytem. Jednocześnie pozwolę sobie nie zgodzić się w kwestii LTD. Ale jak wiadomo diabeł zawsze tkwi w szczegółach. 
- w sprawie kwoty nie odnotowałem w trakcie wywiadu abym posłużył się tą kwotą. Jeśli jednak to nastąpiło to tylko i wyłącznie jako uproszczenie i skrócenie wypowiedzi. Tak jak przy progach podatkowych posługiwałem się uproszczeniem w postaci 85 tysięcy złotych (gdzie dokładna kwota to 85.528 zł) tak w przypadku łącznej kwoty związanej z przelewami do ZUS mogłem użyć sformułowania "ponad tysiąc złotych". W moim odczuciu wyciąga Pan za daleko posunięte wnioski na podstawie takiego uproszczenia. 
- wydaje mi się, że udział procentowy w spółce opisany był wyczerpująco w wywiadzie. (Chyba gdzieś między 5 a 10 minutą) 
- czy mylenie zarządu z udziałowcami było w trakcie wywiadu powielanym błędem merytorycznym czy tyko przejęzyczeniem. Odnoszę wrażenie, że bardziej to drugie. Czy wytykanie czegoś takiego nie jest małostkowe? 
- o kwestiach związanych wynajmem samochodu prywatnego do spółki chętnie Panu opowiem osobiście więcej. Kilometrówka to nie jedyne rozwiązanie w tej kwestii. 
- w sprawie minusów, biję się w pierś. Możliwe, że w którymś z kolejnych materiałów o tym porozmawiamy z Panem redaktorem ;) 
- oczywiście stawianie spółki w stan upadłości to ostateczność i każdy chciałby jej uniknąć. Jeśli jednak taka sytuacja miałaby miejsce to mamy spokój, że nie obciążamy tym naszego majątku prywatnego i naszych spadkobierców. 
 
Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do kontaktu z nami :)

Dodaj komentarz...Działa m.in. jako doradca biznesowy optymalizujący podatki oraz pośrednik nieruchomości inwestycyjnych.

Pomaga wystartować z firmą osobom będącym świetnymi specjalistami w swojej branży, jednak mającymi problem ze znalezieniem klientów, kontrahentów, ułożeniem biznesu. Działa w kilku projektach, z których w przyszłości ma w planie rozwinąć firmy.
Jego strona: http://marcinmlynarczyk.pl/


Prowadzi audycję Sam sobie sterem


Inne audycje tego autora:
Jak zdemaskować sprzedawcę? (4) - ponad rok temu
Więcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

ProfesjonalnaWindykacja.pl - - 20.00
Wodoodporny smartfon - - 30.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt