Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Dziś
20:00
Dziś "Firma na emigracji" na żywo!
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (7)
5 dni temu
Jak pędzić bimber
Słuchacz podaje przepis, kosztorys i radzi jak nie dać się załapać. Zarobki i premie posłów. Sklepy otwarte w niedzielę. Alkohol od 21 roku życia. Podatek cyfrowy. Prawo do psa.
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Emil Truszkowski - Korea Północna, pozdro z KRLD
Emil, podróżnik, przedsiębiorca z wykształcenia jest japonistą. Mieszka w Japonii w Tokio. Pierwszy raz w Korei Północnej był 7 lat temu. Od tego czasu już wielokrotnie odwiedziła KRLD....
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Wydanie Główne 2009-12-21

Co ma wspólnego Owsiak z PKP...?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński

Ostatni odcinek przed świętami. Dłużej z trzema piosenkami i gorącą dyskusją o nagrodach firm fonograficznych dla policjantów i o Owsiaku.
Pobierz [80,4 MB]

KOMENTARZE

EstEst 2009-12-22

Nie, żebym był złośliwy, ale gość, który zadzwonił powiedzieć, że wydaje mu się, że bidny Tusk nie chce nam zabierać pieniędzy, ale jest niewolnikiem wyższej konieczności, zdecydowanie jest przebojem odcinka. 
 
A poważnie: ktoś wspomniał o tym, że koleje w ogóle mogą się nie opłacać. To akurat prawda jest w tym samym stopniu, co stwierdzenie, że biznes naftowy się nie opłaca. To, że Orlen zamiast zarabiać uczciwie, wyłudza pieniądze obywateli, nie dowodzi, że biznes w którym jest, nie może się opłacać. Tak samo PKP nie wskazuje, że czas kolei minął. Na trasach, które PKP zarzuciło, pojawia się coraz więcej prywatnych przewoźników kolejowych, którzy nie dość, że zarabiają, to jeszcze płacą podatki! Coś niesamowitego pewnie dla prezesa PKP - jak można więcej zarabiać niż tracić? Jak to może być, że np. maszynista sam sprząta w pociągu, odbierając jakże ważną pracę sprzątaczce? Skandal, nie? (Zresztą w USA, gdzie prywatni przewoźnicy kolejowi są dość powszechni, transport kolejowy odgrywa dość sporą rolę). 
 
Ku pokrzepieniu serc na święta zatem można sobie poczytać o tych dzielnych ludziach, którzy stopniowo przywracają kolej w prywatne ręce i zarabiają dla dobra nas wszystkich, zmagając się z podatkami, koncesjami i nieuczciwą, niemal monopolistyczną konkurencją. Oto strona z informacjami o nich: 
 
www.zgrowery.most.org.pl

EstEst 2009-12-22

Hmm...Chciałem się pokajać za pierwszy akapit, żeby nie być źle zrozumianym. Fajnie, że dzwonią ludzie, którzy się nie zgadzają i wcale się nie chcę wyśmiewać z kogoś, kto ma inne poglądy na politykę rządu. Ale też fajnie było, gdyby ludzie opierali się na jakichś argumentach, a nie "że mam takie przeczucie", co w kontekście pozytywnego odbioru rządów pana Donalda Tuska słyszę zdecydowanie za często. A takie sformułowanie odbiera sens jakiejkolwiek poważnej dyskusji.

Hugo 2009-12-23

Czy biznes kolejowy sie opłaca w normalnych warunkach? 
 
No wlasnie cholernie trudno powiedzieć. Wiem, ze prywatne linie sobei radzą wpolsce, bo inaczje by ich nie było. Ale operują na zbudowanych torach i polozonej instalacji elektrycznej przez państwowa spolke. Czy oplacaloby sie budowac to od zera, zamiast kupic pojazdy, ktore poruszaja sie po drogach? 
 
Przeciez jak budujesz droge to moze nim jezdzic w cholere aut. A jak polozysz tory, to przez wiekszosc czasu nic nimi nie jedzie, bo pociagi nei moga sie mijać.  
 
Przyklad USA jest tez nie do konca reprezetnatywny, bo USA tez dotują swoje koleje.  
 
Skłaniam sie na wyczucie do tezy, ze koleje w dzisiejszej rzeczywistosci i postepie rozwoju techniki samochodowej, sa takim samym archaizmem co bryczki - kiedys potrzebne, ale zdecydowanie od dawna majace za silne zwiazki zawodowe.

EstEst 2009-12-23

W sumie najlepiej byłoby, żeby się wypowiedział ktoś znający się na kolejach, a w miarę niezależny. Jednak widzę pewne możliwości: 
 
1) Najważniejsze:Budowanie infrastruktury od zera to jedna sprawa, a druga, że chcąc nie chcąc tę infrastrukturę mamy - więc może taniej jest ją wykorzystywać sensownie, niż burzyć i drogę na tym miejscu budować. 
 
2) Trzeba by się zastanowić jak wyglądają koszty transportu kolejowego? Może jakoś taniej wychodzi? Drugi tor równoległy i sensownie rozstawione mijanki też mogą załatwić problem blokowania. Ale ten punkt piszę z dużą dozą niepewności - bo się nie znam. 
 
3) To jest dość ciekawe: fakt, że wzdłuż torów jest mniejszy ruch przekłada się na to, że pewne rzeczy możnaby (w teorii, rzecz jasna) przetransportować szybciej niż drogą: brak korków, mniejsze prawdopodobieństwo wypadków itp.: więc dla lubiących szybki, wygodny transport powinna to być niezła opcja. 
 
Przy czym, nie będę udawał, że się znam, więc może wystarczy na ten temat (chyba, że ktoś coś o tym wie więcej, to chętnie się dowiem).

Hugo 2009-12-24

ad 2. 
Nei zapominajmy, ze kupeinie sobei kolejki jest ciut drozsze od kupienia sobie auta.  
 
ad 3.  
No pewnie, ze jest mniej korkow w miejscu, gdie tlyko jeden pojazd moze jechac. Mozna rownie dobrze zrobic droge, ktora moze jechac tylko jeden samochod - korki znikna.

Andrzej 2009-12-24

Mimo, że są święta Bożego Narodzenia, to oprócz życzeń dla ekipy Kontestacji i słuchaczy, mam też jedno gorzkie słowo.  
 
Otóż po jaką cholerę, miesza się walkę o wolność w Kontestacji z heretyckimi przemyśleniami dotyczącymi Boga na odwyk.com?  
 
Wkurza mnie, gdy po ciekawej audycji, Hugo zaczyna promować odwyk.com i zachęca do zapoznania się ze świętami "z innej strony". Z innej, czyli dla nas, członków Jednego, Świętego, Apostolskiego i Katolickiego Kościoła - z heretyckiej strony.  
 
Po co mieszać agitację wolności w "tym świecie", którą popieram, z dość prymitywną propagandą antykatolicką? Chciałbym wspierać Kontestację regularnie, bo jest to kawałek dobrej roboty, ale te antykatolickie wstawki wywołują u mnie odruch...  
 
Mimo to, życzę zdrowia i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia (o ile ekipa Kontestacji je w ogóle obchodzi, bo przecież w Biblii nie ma o tym ani słowa...).

Sebastian 2009-12-24

>Otóż po jaką cholerę, miesza się walkę o wolność w Kontestacji z >heretyckimi przemyśleniami dotyczącymi Boga na odwyk.com? 
 
Bo prowadzący są ludźmi wolnymi i mówią co chcą, nie patrząc na to, że Tobie się coś nie spodoba? 
 
Mają udawać, że wszystko jest OK ze świętami, kiedy nie jest?

EstEst 2009-12-25

Hugo: ad.3: to jest istotne tylko w połączeniu z punktem pierwszym: tzn. chodziło mi o uzasadnienie rentowności kolei w sytuacji, gdy już kolej mamy. 
 
Andrzej: Po co mieszać? A czemu nie? Skoro prowadzący tu promują swój światopogląd, to właśnie ukrywanie przed słuchaczami tak istotnej jego części jak pogląd na religię byłoby nieuczciwe. Jednocześnie, jeśli kogoś sprawy religii nie interesują, to w samej Kontestacji pojawiają się dość rzadko, a autorzy sygnalizują tylko obecność innego podcastu na ten temat. Całkiem rozsądnie IMHO podejście. Oczywiście, ujawniając ten pogląd ryzykują zrażenie do siebie słuchaczy, co oznacza brak cennego dla nich wsparcia - i odmówienie im wsparcia z tego powodu jest jak najbardziej Twoim, rozsądnie pojętym, prawem. Ale to ryzyko podejmowane jest świadomie i uczciwie. 
 
Przy okazji, i tak polecam odwyk, właśnie innym katolikom. Jako katolik (a również ewolucjo-ostrożny-zwolennik ;) ) czuję się zobowiązany do umacniania swej wiary przez testowanie słuszności moich poglądów. Bez zapoznania się z poglądami "heretyckimi" trudno wszak powiedzieć, czemu moje są najsłuszniejsze, nie? Jak mogę to inaczej zrobić niż słuchając kogoś, kto się ze mną nie zgadza, a jednocześnie w miarę wie, co mówi, gdyż Biblię ewidentnie przeczytał, a jego wnioski są jakoś uargumentowane? Nie zgadzam się z Martinem w większości poruszanych tematów, ale duża ich część skłania do zastanowienia, dlaczego się nie zgadzam. Zresztą zwykle nie wynika to z błędów logicznych, lecz z różnego wyboru interpretacji tekstu w sytuacji, gdy dwie z nich są mniej więcej równie prawdopodobne. Gdybym nie umiał sobie odpowiedzieć rozsądnie na istotne argumenty Martina, to moja wiara byłaby wątpliwej jakości.

Andrzej 2009-12-25

Drogi EstEst, 
 
oczywiście każdy może na swojej stronie pisać co mu się żywnie podoba, to nie jest kwestią. 
 
Piszesz, że "Bez zapoznania się z poglądami "heretyckimi" trudno wszak powiedzieć, czemu moje są najsłuszniejsze, nie?" 
 
Otóż nie. Jeśli poznałeś prawdę, a tę w pełni odnaleźć można tylko w Kościele katolickim, nie potrzebujesz szukać jej już nigdzie indziej. Nie musisz zapoznawać się z pismami heretyków, czy biblią szatana - bo a nuż tak jest jakaś "lepsza" prawda? 
 
Oczywiście nie znaczy to, że katolik nie powinien znać podstawowych doktryn heretyckich. Powinien jednak znać przede wszystkim swoją, apostolską doktrynę, która absolutnie wystarcza do obalenia nowinek "nowych chrześcijan". 
 
Masz jednak rację, że herezje są konieczne dla Kościoła. Mówi bowiem Apostoł: „Muszą być... herezje, aby się okazało, którzy spośród was są wypróbowani”. A więc należy tolerować heretyków.  
 
swiety.krzyz.org

Hugo 2009-12-26

Andrzej,  
 
Fakt, ze mieszać się tutaj nie powinno za bardzo, co tez czynimy bardzo oszczednie. Z okazji swiat można. Bo sytuacja akurat dosc rzadka. Jednak co fakt to fakt, przesadzac nie mozna i przesadzac nie zamierzamy, a ni Martin, ani Ja - bo tutaj chodzi o cos innego.  
 
Dlatego tez odwyk to odwyk, a kontestacja to kontestacja. Z katolikami nam w kontestacji po drodze, jak najbardizej, jesli tylko sa to katolicy, ktorym zalezy na wolnosci. I z niejednym wspolpracujemy. Ani nam nie przeszkadzaja oni, ani im nie przeszkadzamy my. Poki mamy wspolne cele tutaj i poki wszyscy cos umiemy zrobic, a nie siedziec tylko na kanapie.  
 
Co do meritum, to fakt, ze nie uwazamy by w sprawach zbawienia czlowieka KK mial racje. Co tez wyjasniamy (wlasciwie martin wyjasnia) na Odwyk.con. Jednak nikt, kogo nie interesuje sprawa zycia po smierci, istnienia Boga, wiarygodnosci biblii i takich rzeczy, nie powinien czuc sie zmuszony, by tam zagladac i te kwestie sobie omówić.

Ponurak 2009-12-28

Chciałbym jeszcze podkreślić temat węgla i kompani węglowej. Studiuję geologię i z tego co zdążyłem się dowiedzieć to drobne kopalnie prywatne zarabiają dużo dużo więcej niż Kompania Węglowa. Jakim cudem ? złodzieje łapówkarze i skur!@syny. Sprzedają węgiel pierwszej klasy jako miał biorą łapówkę i dzielą się z tymi co trzeba. Albo rejestrują sprzedaż 5 mln ton węgla a wyjeżdża 7 także sukinsyny zarabiają grube bańki a górnicy dostają od życia po dupie. Nie ma co się ich czepiać bo na prawdę to są uczciwi porządni ludzie (mowa tu oczywiście o górnikach) ale innej szansy na dostawanie jako takich pieniędzy nie mają jak prosić państwo skoro ich szefowie nie chcą im płacić za ciężką pracę.  
 
Pozdrawiam słuchaczy :)

Hugo 2009-12-28

Ponurak, to weź może zbierz danych więcej i wyślij nam na maila. Będzie łatwiej zebrać brakujące i zrobic audycje, niż wszystko od poczatku.  
 
A samych górników bym nie żałował tak bardzo, bo zarabiają 3-4 więcej niż średnia krajowa.

Ponurak 2009-12-28

Ok :) pozbieram info na wydziale. Cóż zarabiają nie ma co się oszukiwać ale zawód nieciekawy... jak widziałem sama pylica panuje wszyscy mają płuca jak filtry do odkurzaczy i takie tam :) Wyjeżdżam się oderwać od świata i wracam za tydzień także szczęśliwego nowego roku i sił do walki :) mam nadzieję że coraz więcej osób zacznie trzeźwo patrzeć na świat :)

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Program miesiąca
złoty!

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:

Jak pędzić bimber (7) - 5 dni temu

Czy bańka już pękła? (8) - 12 dni temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 tygodnie temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - 5 tygodnie temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - 6 tygodni temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...
Nowy, legalny hazard (2) - 8 tygodni temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 2 miesiące temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 miesiące temu

Black Friday po polsku (4) - 3 miesiące temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 miesiące temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 4 miesiące temu
Jak wynajmować mieszkanie za darmo? (2) - 5 miesiące temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 5 miesięcy temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 5 miesięcy temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 6 miesięcy temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 6 miesięcy temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 6 miesięcy temu


Nie będę płacił za Twoje mieszkanie (19) - 6 miesięcy temu


Dlaczego nie warto wracać do Polski? (8) - 7 miesięcy temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 7 miesięcy temu


Wolnościowcy upadają (13) - 8 miesięcy temuW tym kraju wszyscy chcą Cię okraść (10) - 9 miesięcy temu

A klientów mamy w nosie (1) - 9 miesięcy temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 9 miesięcy temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 10 miesięcy temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 10 miesięcy temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 10 miesięcy temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 11 miesięcy temu


Wywiad z terrorystą (34) - 11 miesięcy temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 11 miesięcy temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 11 miesięcy temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 11 miesięcy temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - ponad rok temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - ponad rok temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (27) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - ponad rok temu

Czy Kościół kradnie? (5) - ponad rok temu
Poprzez wódkę cenzurują sklepy (8) - ponad rok temu


Jednolite okradanie podatników (6) - ponad rok temu


Na chuja nam dzietność? (13) - ponad rok temuJak spożywać piwo publicznie? (1) - ponad rok temu


Polska skazała terrorystę (6) - ponad rok temu
Człowiek, który dostał po d... (5) - ponad rok temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - ponad rok temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 2 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 2 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 2 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 2 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 2 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 3 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 3 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 3 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 3 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 3 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 3 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 3 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 3 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 3 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 4 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 4 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 4 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 4 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 4 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 4 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 4 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 4 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 4 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 4 lata temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 4 lata temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 4 lata temu


Co powinien spalić narodowiec? (61) - 4 lata temu
Czy wolno gwałcić publicznie? (17) - 4 lata temu


Ile dałbyś za dziecko? (25) - 5 lata temu


Jak kraść? (49) - 5 lata temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 5 lata temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 5 lata temu

Jak zabić krowę? (46) - 5 lata temu


Czy należy płacić podatki? (24) - 5 lata temu

Jak wycenić dziecko? (9) - 5 lata temu

MLM to ściema (67) - 5 lata temu

Dupy z Wykopu (40) - 5 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 5 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 5 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 5 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 6 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 6 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 6 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 6 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 6 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 6 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 6 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 6 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 6 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 6 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 6 lat temu

ACTA samo zło (87) - 6 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 6 lat temu

Naloty na graczy (17) - 6 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 7 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 7 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 7 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 7 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 7 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 7 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 7 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 7 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 7 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 7 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 7 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 7 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 7 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 7 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 7 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 7 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 8 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 8 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 8 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 8 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 8 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 8 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 8 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 8 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 8 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 8 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 8 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 8 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 8 lat temu


O buncie informatyków (8) - 8 lat temuUE powstała! (2) - 9 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Albumy drewniane od producenta Artkey - - 20.00
my home sprzątanie - - 20.00
Adam - - 50.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
opinie.info.pl - - 20.00
Pracawsieci.net - - 20.00
Zarabianie przez internet - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt