Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Dziś
21:00
Niestety dziś Janek nie może prowadzić audycji.
Nie
20:00
Dziś "Firma na emigracji" na żywo!
Słuchaj radia
Wydanie Główne (4)
wczoraj
Jak pędzić bimber
Słuchacz podaje przepis, kosztorys i radzi jak nie dać się załapać. Zarobki i premie posłów. Sklepy otwarte w niedzielę. Alkohol od 21 roku życia. Podatek cyfrowy. Prawo do psa.
Praktycznie o nieruchomościach
dziś
Kupno nieruchomości na licytacjach i przetargach - Rafał Ziomek
Rozmawiamy z Rafałem ziomkiem o licytacjach i przetargach w nieruchomościach. Jak się do tego zabrać, co po kolei robić?
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: 2015-10-28

Jak pracować na etacie i nie płacić ZUS-u?

Nadający:

Audycja nagrana z specjalną dedykacją dla wszelkiej maści informatyków. Po pierwszej audycji dostaliśmy ogrom pytań, a co mam zrobić jak rozliczam się z swoim pracodawcą FV i mam jednoosobową działalność gospodarczą. Czy mogę coś zrobić z ZUS-em. Otóż możecie. Na samym końcu audycji podaliśmy kroki, które pomogą zrozumieć ekonomiczny sens posiadania innej firmy niż działalność. Dla przypomnienia: 1. Sprawdź, czy Twój pracodawca będzie przyjmował FV z spółki z o.o. 2. Znajdź osobę, z którą możesz założyć spółkę (może to być ktoś z rodziny) 3. Napisz na redutax@redutax.pl z informacją na temat tego na jaką kwotę netto wystawiasz FV lub jaką kwotę netto zarabiasz na umowie o pracę. 4. Otrzymasz od nas symulację jak by wyglądało takie rozliczenie przy posiadaniu spółki z o.o. 5. Sam podejmiesz decyzję, czy takie rozwiązanie jest dla Ciebie:) Udanego słuchania
Pobierz [61,1 MB]

KOMENTARZE

Dawid Szczepaniec 2015-10-28

Witam, wreszcie coś konkretnego, wielkie dzięki świetna audycja. Mam jeszcze prośbe o pomoc w jednej kwestii... Czy mogę zatrudnić pracownika na umowę zlecenie (ew. o dzieło, nie znam się) właśnie na te przykładowe 100zł odprowadzać od tego ZUS zdrowotny ok. 40zł. I teraz najważniejsze pytanie, czy taki pracownik będzie normalnie leczony na NFZ i czy liczą mu się lata pracy?

ReduTax2014 2015-10-28

można zatrudnić pracownika na umowę zlecenie za 100zł, powa warunkiem, że ta praca rzeczywiście jest tyle warta, tak aby nikt nie oskarżył o wyzysk. Umowa zlecenie nie wlicza sie do lat pracy - tylko umowa o pracę lub jednoosobowa DG.  
Kwota zarobiona na zlecenie wlicza się do podstawy wyliczania emerytury, ale nie tworzy lat przepracowanych

andrzej 2015-10-28

Czy w przyszłym roku nie są przypadkiem planowane jakieś zmiany związane z umowami zleceniami? 
 
Z drugiej strony opłacanie składki zdrowotnej nie jest aż takie straszne, bo i tak w dużej mierze odliczamy ją od podatku.

zezd 2015-10-28

Przypał będzie jak pis zniesie umowe o dzieło w imię solidarności społecznej - co wtedy? nie naprodukuję tyle kosztów... btw. nic nie zostało wspomniane o delegacjach/wakacjach a wg mnie to bardzo dobry sposób na koszty

andrzej 2015-10-28

Czy można wyciągać ze spółki pieniądze na umowy o dzieło jeśli współpracujemy ciągle z jednym pracodawcą?

Przemysław Michalak 2015-10-28

Dlaczego kosz ZUS-u przy DG która zarabia to 1000 zł? Część składek wchodzi w koszty ,część odlicza się od podatku. Podawanie kwoty 1000 zł jest pewnym celowym wg. mnie uproszczeniem który stosują wszystkie firmy zajmujące się optymalizacją.  
Przy spółce z o.o. nie ma podatku liniowego więc przy zarobkach takich jak tu omawiane np 12 tys zł a przyszłości na pewno więcej może stanowić to problem. Skutkuje to drugim progiem podatkowym. 
Ile musiał by kosztować sprzęt dla programisty żeby wynająć go za 5000 zł na miesiąc?To cena nowego sprzętu. Nie wierzę że nikt nie zakwestionuje wynajmu na kwotę 60 000 zł rocznie komputera i drukarki dla firmy w której pracuje a właściwie nawet nie pracuje tylko czasami wykonuje zlecenia jeden programista. 
Umowy o dzieło z przeniesieniem praw autorskich są dobre jeśli ktoś rzeczywiście takie prace wykonuje. Informatyk to trochę szerokie pojęcie:) jeśli ktoś zajmuje się np administracją sieciami to nie ma tutaj praw autorskich.

ReduTax2014 2015-10-28

Przemku widzę, że skrupulatnie przesłuchujesz wszystkie audycję;)  
Bardzo się cieszę, że poczytałeś trochę:):)  
 
Piszesz, że w spółce nie ma liniowego podatku. Faktycznie nie ma. Ale wynosi on 19% dla spółki. Więc dokładnie tylko samo co liniowy.  
 
Pełna składka ZUS wynosi dziś 1092,28zł. Z czego możesz odliczyć od podatku ze składki zdrowotnej 240,60 oraz w koszty wrzucasz 812,87 (odzyskujesz z tego 19%, czyli 154,44zł) 
 
Odnośnie pozostałych spraw, Szanuje Twoją opinię. Z doświadczenia wiem, że w większości pewnie nie znasz dokładnych elementów układanki:)) wynajem na 5 tys można spokojnie zrobić i nikt nie mówi, że to ma być drukarka i komputer bo to faktycznie nie 5 tys;)  
 
Audycja ma 30 min:) i nie da się w niej ująć wszystkich szczególików. Celem audycji było pokazanie modelu:) I jak widać po komentarzach się to udało:)

ReduTax2014 2015-10-28

W przyszłym roku mają się zmienić przepisy odnośnie umów zlecenie. ZUS trzeba będzie odprowadzać od kwoty minimalnej. Jednak jeżeli Wasza umowa będzie na 100zł to nadal płacicie składki %. Gdybyście zawierali drugą umowę zlecenie to wtedy od niej dziś nie trzeba płacić składek społecznych. A od nowego roku umowy zlecenia będą ozusowane do minimalnej krajowej:) 
 
Jeżeli wystawiacie umowę o dzieło to ma to być umowa na konkretny rezultat. I takich umów może być wiele. Ważne aby każda z nich miała inny rezultat pracy.

BigTom 2015-10-29

Świetna audycja, przydatna wiedza. Dodam kilka uwag od siebie, jako praktyk: 
- jeśli komuś zależy na ubezpieczeniu to można zakupić odpowiednią ilość ziemi rolnej i będąc udziałowcem oraz w zarządzie spółki, jednocześnie być ubezpieczonym jako rolnik. 
- osobiście stosuję wypłacanie kilku tys zł członkom zarządu za zarządzanie spółką. Jest od tego podatek 19%, a całość stanowi koszt spółki; wprawdzie 19% to nie 8,5% ale przynajmniej nie trzeba kombinować z wynajmem, a jako ktoś ma dzieci to potem jeszcze trochę podatku US zwróci.

D_Z_P 2015-11-01

Rejestruje w Polsce spolke zoo, ja powiedzmy 70% a 30% moja jednoosobowa angielska spolka ltd. 
 
Czy przy takiej konstrukcji zapłace ZUS ?

Rafał Łucki 2015-11-01

JUSTYNO, BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE SZEROKO ROZPOWSZECHNIASZ WIEDZĘ NA TEMAT SPÓŁEK Z O. O. OBALASZ MIT WYSOKICH KOSZTÓW, PODWÓJNEGO OPODATKOWANIA ITP. SAM PROWADZĘ DZIAŁALNOŚĆ I INWESTUJĘ W NIERUCHOMOŚCI PRZEZ SP. Z O.O. PISZĘ O TYM RÓWNIEŻ NA SWOIM BLOGU. CIESZĘ SIĘ, ŻE KTOŚ BARDZO RZECZOWO PODCHODZI DO TEGO TEMATU. TAK TRZYMAJ. POWODZENIA!

ReduTax2014 2015-11-02

Wspólnikiem spółek z o o w Polsce mogą być zagraniczne spółki:)

D_Z_P 2015-11-03

Czyli moje rozumowanie jest poprawne ? :)

ReduTax2014 2015-11-04

TAK:)

Dodaj komentarz...Justyna Broniecka-Klim i Anna Lindner-Grem są współwłaścicielkami firmy ReduTax Sp. z o.o. Ich misją jest edukacja przedsiębiorców w zakresie bezpiecznego prowadzenia biznesu. Doświadczenia z jednej strony ukierunkowane na działy księgowe i finansowe, z drugiej na operacyjne zarządzanie oraz HR pozwalają im łączyć kompetencje oraz skutecznie pracować ze swoimi klientami, tak aby to oni mogli czuć się w swoim biznesie bezpiecznie. Ich firma rozpoczęła działalność w 2013, a dziś jest już rozpoznawalną marką.

Bardzo wielu przedsiębiorców kojarzy takie marki jak ZUS to nie MUS, czy ReduTax. Dziewczyny z Redutax często pojawiają się na różnego rodzaju wydarzeniach dla przedsiębiorców. Są fachowcami w swojej dziedzinie, a przede wszystkim posiadają otwarte umysły.Prowadzi audycję Po prostu biznes


Inne audycje tego autora:

Efektywny przedsiebiorca.mp3 - ponad rok temuWięcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Zegarki Zielona Góra - - 20.00
mobilevoip - - 30.00
Transport-Austria.eu - przeprowadzki Austria - - 25.00
Andrzej Misiewicz - - 20.00
Mateusz Krzysztof - - 20.00
Przekształcanie spółek - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt