Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Dziś
21:00
Wydanie Główne
Jutro
21:00
konkurs & odc. o Terrym Goodkindzie, fantastyce pisanej przezeń i jej związkach z jego poglądami filozoficznymi z publicystą i kolibrantem Pawłem Tałajczykiem pod patronatem wyd. Rebis
Słuchaj radia
Wydanie Główne (8)
6 dni temu
Czy bańka już pękła?
Kto steruje ceną BTC? Czy kryptowaluty są pieniądzem? Dotacje dla twórców gier. Jak promować libertarianizm? Solidarność nie chce niskiego ZUS. Morderstwo przypadkiem. Wydaj BTC:...
Jan Fijor zaprasza (22)
3 dni temu
Jan Fijor mówi, że się zaczyna
Sytuacja w USA nie jest do pozazdroszczenia. To co Janek opowiada w audycji jako czarny scenariusz ziszcza się na drugi dzień w postaci rekordowych spadków i cen obligacji. W dzisiejszej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Wydanie Główne 2015-11-16

Dlaczego w zamachach we Francji nie ma nic dziwnego

Nadający: Marcin Hugo Kosiński

O co tak naprawdę chodzi w wojnie w Syrii? Czym różni się organizacja terrorystyczna od państwa? I dlaczego Państwu Islamskiemu zależy na wstrzymaniu emigracji? Zadzwonił też Teodor prosto z Francji, by opowiedzieć nam o panujących nastrojach i zwyczajach mówiąc, że odpowiednikiem polskich bezrobotnych dresów są tam bezrobotni muzułmanie. Aha i pomyliłem Kurdów z Ormianami.
Pobierz

KOMENTARZE

tt 2015-11-17

hugo jest sprawa otoz twoje i janka audycje normalnie sie wczytują i otwierają natomiast jak zarządzać spolkami czy audycje debry cos nie idą pozdrawiam.

Darek 2015-11-17

Słuchałem tu bardzo uproszczonych przyczyn wojny w Syrii. Najstarsze dane ekonomiczne sprzed 3 lat, a przecież wojna trwa już od 2011r. Czyj tam jest interes to najlepiej widać kto posyła tych niby rebeliantów, szkoli i daje im broń. Obozy rebeliantów są za granicą turecką, a szkolą Turcja i USA. Czytałem że wszystko rozpoczęło się od rurociągu, który miał iść przez Syrię, a na który nie zgodził się Asad. Wtedy stał się wrogiem.

Vombato 2015-11-17

Ciekawe czy kiedyś Hugo poprowadzi audycje bez przerw technicznych

rafał kamiński 2015-11-17

jesteśmy tu i teraz, a terrorystami jakoś (jak efektownie !) i tak okazują się muzułmanie. Przypadek ? nie sądzę.  
Nie udawajcie Greków.

jo 2015-11-17

Najbliżej prawdy jest Piekarnik, uchodzcy owszem kwestie ekonomiczne-zachęty, zasiłki kierują ruchem uchodźców, zgadzam się. Natomiast sama ekonomia nie wyczerpuje problemu bo islam (a takiego wyznania jest prawie całość uchodźców) to nie tylko religia ale również doktryna polityczno-kulturalna. Dla muzułmanina gospodarka czy dobrobyt to są rzeczy wtórne, raczej koncentrują się na swojej liczebności i edukacji muzułmańskiej - stąd np. pieniądze dla uczelni. Gospodarka, dobrobyt - to wyznaczniki myślenia europejskiego. 
Poza tym: katolik ma obowiązek chodzenia do kościoła raz w tygodniu, a muzułmanin ma obowiązek modlitwy 5 razy dziennie. To chyba daje wyobrażenie o związku religii z życiem muzułmanina w porównaniu do katolickiego europejczyka

Darek 2015-11-17

jo~ - chcesz powiedzieć że wyznawca islamu jest bardziej pobożny? Nie rozśmieszaj. To jest człowiek o spaczonej psychice.

jo 2015-11-17

Darek, czy ty uważasz Allacha za Boga? Przecież to koncentrat nienawiści i barbarzyństwa.

rafał kamiński 2015-11-18

ale muzułmanin nie musi chodzić 5 razy dziennie do meczetu, żeby się pomodlić, zresztą chrześcijanin też ma obowiązek modlitwy rano i wieczorem, więc akurat tu nie widziałbym czegoś istotnie różniącego.

tt 2015-11-18

nie chodzi o wiarę tylko roznice kultur. chrzescijanie stworzyli niewydolny system wartosci i wiary, ktory jest aktualnie wypierany przez kulture muzulmanską. aktualna europejska kultura ktora przejela puste kosciole pelne dziadow i zadluzony system otwarty i rzekomo sprawiedliwy, rownosciowy wzgledem wszystkich nawet wzgledem terrorystow nienawidzących eu sie nie sprawdzi. dziady jako generacja doprowadzily do tego i do pseudowolnosci i sprawiedliwosci. kultura arabska zupelnie inaczej funkcjonuje w systemie spolecznym, zwlaszcza w systemie obfitym w bogactwa. przecietny muzulmamin moze miec 4 zony i 22 dzieci, natomiast przecietny europejczyk ma narzuconą wiare katolicką i przede wszystkim monogamicznosc w związku, efekty jakie są widac, bruksela w 22% jest islamska, za dekade moze dwie bedzie to ponad 50%, zatem chrzescijanstwo i demokracja postkomunistyczna zajebala sama siebie i sciągnela na kolejne generacje ułomność i upadek, choc zalozenia miala dobre, podobnie zresztą jak adolf hitler. niestety jednak, po owocach ich poznacie, ci durnie nie zostawili nam niestety owocow, a nawet jesli to te owoce są niestety sztuczne, o wiele drozsze niz komukolwiek sie teraz moze wydawac.

jo 2015-11-18

Dokładnie, o to chodzi, muzułmanie są w stanie walczyć/obcinać ręce/głowy za swoją wiarę, mnożyć się itd. A europejczykom jest już tak wygodnie że odechciało im się walczyć o wartości, z nudów chyba chcą zobaczyć jak się żyje w islamskim świecie, ale nie zdają sobie sprawy co to za po.ebany system religijno-polityczny

Darek 2015-11-18

W Europie każdy lewacki celebryta miał już średnio po 4 żony, tylko z dziećmi gorzej. Nikt przecież i białemu nie zabroni. Ale to nie o to chodzi. U arabów nie było rewolucji hipisów i nie wprowadzano pigułki antykoncepcyjnej. Nikt tam nie mówi że imam zagląda mu do łóżka, bo by mu łeb ucięli za takie gadanie.

Marcin Banach 2015-11-19

https://www.youtube.com 
 
Jak można posłuchać pis-owcy nie są wcale tacy głupi jak ich się przedstawia.

Paweł 2015-11-19

@9 Chłopie, w swoim gó#nianym wywodzie zaprzeczasz sobie i to nie jeden raz. Hugo, gdzie Ty to radio reklamujesz, że trafiają tu takie oślęta??

piekarnik 2015-11-19

@jo 
Niepokojące jest to i pragnę to podkreślić, że te masowe migracje są inicjowane przez wahhabitów, wahhabici budują meczety, a raczej centra kultury muzułmańskiej w Europie, gdzie nauczają świetnie wyszkoleni w socjotechnice ludzie. 
 
Nie byłoby w tym zapewne nic niepokojącego gdyby, nie fakt, że wahhabizm to doktryna mówiąca wprost o podboju nowych ziem i mordowaniu niewiernych. 
Imigranci, często wywodzący się z nizin społecznych gdy pojawiają się w nowym miejscu, nie znają kultury i języka, więc idą do ośrodków kulkury muzułmańskiej, gdzie znajdują nić porozumienia, poczucie wspólnoty, wsparcie - a przy okazji pierze im się mózgi, aby się zradykalizowali (podobnie jak w sektach). 
 
W naszej kulturze ludzie w większości rzeczywiście chcą sobie po prostu spokojnie żyć. W kulturze islamskiej, a w szczególności w doktrynie wahhabickiej jest zupełnie inaczej. Ci ludzie wierzą, że na ziemi jest piekło, ale jak będą dobrzy przez całe życie to dostaną się do nieba - chyba, że zginą śmiercią męczeńską - taka droga na skróty. 
 
Warto pamiętać o tym, że ziemia gdzie stoi meczet jest dla nich święta i muszą jej bronić. Dzielnice muzułmańskie są traktowane jak ich ziemia i według Koranu muszą bronić jej przed niewiernymi - czyli ich zabijać. 
 
Podkreślam, że mam kontakt z muzułmanami, imigrantami ekonomicznymi (cała rodzina z Turcji otworzyła koło mnie świetny kebab, a teraz już mają 2 lokale). Warto pamiętać, że jest masa odmian Islamu - sunnici, biją się nieustannie z szyitami, a dla wahabitów szyita jest takim samym niewiernym jak katolik, czy żyd.

piekarnik 2015-11-19

PS 
 
Dodam jeszcze, że nie zwolennikiem zamkniętych granic, ale w momencie gdy istnieje zagrożenie to lepiej być ostrożnym. Przypominam, że większość imigrantów to ludzie w wieku 20-30 lat, mający za sobą co najmniej 3-letnią służbę wojskową. Często wraz z transportami imigrantów idą transport broni (w krajach arabskich prawie każdy ma broń i jest to naturalne). 
W momencie gdy naród jest rozbrojony i państwo ma monopol na obronę, nie sądzę żeby rozsądne było przyjmowanie wyżej opisanych przybyszów.

Kamyk 2015-11-19

Hugo, znów bredzisz z pełnym natchnieniem, potem mówisz, że sie na tym nie znasz. A mowie o tym wyskoku ze: "zbrojnym" Anschlussie Austrii. Austriacy witali Hitlera wiwatami i chorągiewkami ze swastykami. Nie było żadnej akcji wojennej.  
"a walne se farmazona, bo mi sie tak wydaje". O rozpoczęciu IIws mówi sie umownie- 39r z powodu zaangażowania większej ilości państw w jednym konflikcie wraz z koloniami. Działania Japonii w latach 30 były uznawane za konflikt lokalny.

Zdzisław 2015-11-20

Pomijacie że terroryści atakują cywilów z premedytacja, natomiast bombardowania nie mają na celu zabijania cywilów a niszczenie obiektów wojskowych.

Hugo 2015-11-20

ad 16. 
Z tym twierdzeniem o bredzeniu to ostrożniej, bo mało osób zechce z tobą potem rozmawiać.  
 
Ukraina wschodnia też niespecjalnie protestowała przed anschussem Rosji. Wbec tego nei wiem o czym to ma świadczyć.  
 
A to, że coś "było uznawane za konflikt lokalny" to co z tego? Kwestia umowna kiedy się uzna liczbę "konfliktów lokalnych" za konflikt globalny.

Darek 2015-11-20

Tu jest o przyczynie wojny Syrii trochę, choć bez szczegółów https://kodluch.wordpress.com/2015/11/19/syria-51-dzien-sprzatania-swiata/

duriel 2015-11-21

Państwu islamskiemu nie zależy na wstrzymaniu emigracji, tylko na stworzeniu niechęci i agresji wobec muzułmanów, którzy już w Europie są. 
 
W ten sposób zradykalizowanie tych muzułmanów i przekonanie ich do świętej wojny z Zachodem będzie dużo prostsze. A to już nie są marne tysiące imigrantów.  
 
To sa miliony potencjalnych bojowników.

Hugo 2015-11-21

ad 13) 
Uprasza się o konstruktywne komentarze.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Program miesiąca
złoty!

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:

Czy bańka już pękła? (8) - 6 dni temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 13 dni temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - 4 tygodnie temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - 5 tygodnie temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - 6 tygodni temu

Nowy, legalny hazard (2) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...
Złodzieje ciepła atakują (18) - 2 miesiące temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 miesiące temu

Black Friday po polsku (4) - 3 miesiące temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 miesiące temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 miesiące temu
Jak wynajmować mieszkanie za darmo? (2) - 4 miesiące temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 5 miesiące temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 5 miesięcy temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 5 miesięcy temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 6 miesięcy temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 6 miesięcy temu


Nie będę płacił za Twoje mieszkanie (19) - 6 miesięcy temu


Dlaczego nie warto wracać do Polski? (8) - 7 miesięcy temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 7 miesięcy temu


Wolnościowcy upadają (13) - 8 miesięcy temuW tym kraju wszyscy chcą Cię okraść (10) - 8 miesięcy temu

A klientów mamy w nosie (1) - 9 miesięcy temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 9 miesięcy temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 9 miesięcy temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 10 miesięcy temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 10 miesięcy temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 10 miesięcy temu


Wywiad z terrorystą (34) - 11 miesięcy temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 11 miesięcy temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 11 miesięcy temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 11 miesięcy temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - ponad rok temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - ponad rok temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (27) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - ponad rok temu

Czy Kościół kradnie? (5) - ponad rok temu
Poprzez wódkę cenzurują sklepy (8) - ponad rok temu


Jednolite okradanie podatników (6) - ponad rok temu


Na chuja nam dzietność? (13) - ponad rok temuJak spożywać piwo publicznie? (1) - ponad rok temu


Polska skazała terrorystę (6) - ponad rok temu
Człowiek, który dostał po d... (5) - ponad rok temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - ponad rok temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 2 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 2 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 2 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 2 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 2 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 3 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 3 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 3 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 3 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 3 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 3 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 3 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 3 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 3 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 4 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 4 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 4 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 4 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 4 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 4 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 4 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 4 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 4 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 4 lata temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 4 lata temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 4 lata temu


Co powinien spalić narodowiec? (61) - 4 lata temu
Czy wolno gwałcić publicznie? (17) - 4 lata temu


Ile dałbyś za dziecko? (25) - 4 lata temu


Jak kraść? (49) - 5 lata temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 5 lata temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 5 lata temu

Jak zabić krowę? (46) - 5 lata temu


Czy należy płacić podatki? (24) - 5 lata temu

Jak wycenić dziecko? (9) - 5 lata temu

MLM to ściema (67) - 5 lata temu

Dupy z Wykopu (40) - 5 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 5 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 5 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 5 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 6 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 6 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 6 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 6 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 6 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 6 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 6 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 6 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 6 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 6 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 6 lat temu

ACTA samo zło (87) - 6 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 6 lat temu

Naloty na graczy (17) - 6 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 6 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 7 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 7 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 7 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 7 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 7 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 7 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 7 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 7 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 7 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 7 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 7 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 7 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 7 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 7 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 7 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 7 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 8 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 8 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 8 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 8 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 8 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 8 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 8 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 8 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 8 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 8 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 8 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 8 lat temu


O buncie informatyków (8) - 8 lat temuUE powstała! (2) - 9 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Albumy drewniane od producenta Artkey - - 20.00
my home sprzątanie - - 20.00
Adam - - 50.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
opinie.info.pl - - 20.00
Pracawsieci.net - - 20.00
Zarabianie przez internet - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt