Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Wspieraj KonteStację i dołącz do Kontest.CLUB
Dziś
21:00
Jan Fijor zaprasza
Nie
20:00
Firma na emigracji
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (5)
6 dni temu
Jan Fijor - Złotówka nam leci w dół
Janek kolejny raz robi analizętego co dzieje się na rynku oraz zaprasza do myślenia. To podobno nie takie trudne.
Wydanie Główne (2)
przedwczoraj
Jedzenie można wyrzucać
Czy foodsharing ma sens? Marnowanie jedzenia. Martin w KS? Patriotyzm gospodarczy. Polskie sklepy. Rolnicy i ziemia rolna. Demokracja bezpośrednia w Szwajcarii. TVP i Panorama.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Kontest.CLUB - wspieraj KonteStację
▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2015-11-16

Dlaczego w zamachach we Francji nie ma nic dziwnego

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

O co tak naprawdę chodzi w wojnie w Syrii? Czym różni się organizacja terrorystyczna od państwa? I dlaczego Państwu Islamskiemu zależy na wstrzymaniu emigracji? Zadzwonił też Teodor prosto z Francji, by opowiedzieć nam o panujących nastrojach i zwyczajach mówiąc, że odpowiednikiem polskich bezrobotnych dresów są tam bezrobotni muzułmanie. Aha i pomyliłem Kurdów z Ormianami.

KOMENTARZE

tt 2015-11-17

hugo jest sprawa otoz twoje i janka audycje normalnie sie wczytują i otwierają natomiast jak zarządzać spolkami czy audycje debry cos nie idą pozdrawiam.

Darek 2015-11-17

Słuchałem tu bardzo uproszczonych przyczyn wojny w Syrii. Najstarsze dane ekonomiczne sprzed 3 lat, a przecież wojna trwa już od 2011r. Czyj tam jest interes to najlepiej widać kto posyła tych niby rebeliantów, szkoli i daje im broń. Obozy rebeliantów są za granicą turecką, a szkolą Turcja i USA. Czytałem że wszystko rozpoczęło się od rurociągu, który miał iść przez Syrię, a na który nie zgodził się Asad. Wtedy stał się wrogiem.

Vombato 2015-11-17

Ciekawe czy kiedyś Hugo poprowadzi audycje bez przerw technicznych

rafał kamiński 2015-11-17

jesteśmy tu i teraz, a terrorystami jakoś (jak efektownie !) i tak okazują się muzułmanie. Przypadek ? nie sądzę.  
Nie udawajcie Greków.

jo 2015-11-17

Najbliżej prawdy jest Piekarnik, uchodzcy owszem kwestie ekonomiczne-zachęty, zasiłki kierują ruchem uchodźców, zgadzam się. Natomiast sama ekonomia nie wyczerpuje problemu bo islam (a takiego wyznania jest prawie całość uchodźców) to nie tylko religia ale również doktryna polityczno-kulturalna. Dla muzułmanina gospodarka czy dobrobyt to są rzeczy wtórne, raczej koncentrują się na swojej liczebności i edukacji muzułmańskiej - stąd np. pieniądze dla uczelni. Gospodarka, dobrobyt - to wyznaczniki myślenia europejskiego. 
Poza tym: katolik ma obowiązek chodzenia do kościoła raz w tygodniu, a muzułmanin ma obowiązek modlitwy 5 razy dziennie. To chyba daje wyobrażenie o związku religii z życiem muzułmanina w porównaniu do katolickiego europejczyka

Darek 2015-11-17

jo~ - chcesz powiedzieć że wyznawca islamu jest bardziej pobożny? Nie rozśmieszaj. To jest człowiek o spaczonej psychice.

jo 2015-11-17

Darek, czy ty uważasz Allacha za Boga? Przecież to koncentrat nienawiści i barbarzyństwa.

rafał kamiński 2015-11-18

ale muzułmanin nie musi chodzić 5 razy dziennie do meczetu, żeby się pomodlić, zresztą chrześcijanin też ma obowiązek modlitwy rano i wieczorem, więc akurat tu nie widziałbym czegoś istotnie różniącego.

tt 2015-11-18

nie chodzi o wiarę tylko roznice kultur. chrzescijanie stworzyli niewydolny system wartosci i wiary, ktory jest aktualnie wypierany przez kulture muzulmanską. aktualna europejska kultura ktora przejela puste kosciole pelne dziadow i zadluzony system otwarty i rzekomo sprawiedliwy, rownosciowy wzgledem wszystkich nawet wzgledem terrorystow nienawidzących eu sie nie sprawdzi. dziady jako generacja doprowadzily do tego i do pseudowolnosci i sprawiedliwosci. kultura arabska zupelnie inaczej funkcjonuje w systemie spolecznym, zwlaszcza w systemie obfitym w bogactwa. przecietny muzulmamin moze miec 4 zony i 22 dzieci, natomiast przecietny europejczyk ma narzuconą wiare katolicką i przede wszystkim monogamicznosc w związku, efekty jakie są widac, bruksela w 22% jest islamska, za dekade moze dwie bedzie to ponad 50%, zatem chrzescijanstwo i demokracja postkomunistyczna zajebala sama siebie i sciągnela na kolejne generacje ułomność i upadek, choc zalozenia miala dobre, podobnie zresztą jak adolf hitler. niestety jednak, po owocach ich poznacie, ci durnie nie zostawili nam niestety owocow, a nawet jesli to te owoce są niestety sztuczne, o wiele drozsze niz komukolwiek sie teraz moze wydawac.

jo 2015-11-18

Dokładnie, o to chodzi, muzułmanie są w stanie walczyć/obcinać ręce/głowy za swoją wiarę, mnożyć się itd. A europejczykom jest już tak wygodnie że odechciało im się walczyć o wartości, z nudów chyba chcą zobaczyć jak się żyje w islamskim świecie, ale nie zdają sobie sprawy co to za po.ebany system religijno-polityczny

Darek 2015-11-18

W Europie każdy lewacki celebryta miał już średnio po 4 żony, tylko z dziećmi gorzej. Nikt przecież i białemu nie zabroni. Ale to nie o to chodzi. U arabów nie było rewolucji hipisów i nie wprowadzano pigułki antykoncepcyjnej. Nikt tam nie mówi że imam zagląda mu do łóżka, bo by mu łeb ucięli za takie gadanie.

Marcin Banach 2015-11-19

https://www.youtube.com 
 
Jak można posłuchać pis-owcy nie są wcale tacy głupi jak ich się przedstawia.

Paweł 2015-11-19

@9 Chłopie, w swoim gó#nianym wywodzie zaprzeczasz sobie i to nie jeden raz. Hugo, gdzie Ty to radio reklamujesz, że trafiają tu takie oślęta??

piekarnik 2015-11-19

@jo 
Niepokojące jest to i pragnę to podkreślić, że te masowe migracje są inicjowane przez wahhabitów, wahhabici budują meczety, a raczej centra kultury muzułmańskiej w Europie, gdzie nauczają świetnie wyszkoleni w socjotechnice ludzie. 
 
Nie byłoby w tym zapewne nic niepokojącego gdyby, nie fakt, że wahhabizm to doktryna mówiąca wprost o podboju nowych ziem i mordowaniu niewiernych. 
Imigranci, często wywodzący się z nizin społecznych gdy pojawiają się w nowym miejscu, nie znają kultury i języka, więc idą do ośrodków kulkury muzułmańskiej, gdzie znajdują nić porozumienia, poczucie wspólnoty, wsparcie - a przy okazji pierze im się mózgi, aby się zradykalizowali (podobnie jak w sektach). 
 
W naszej kulturze ludzie w większości rzeczywiście chcą sobie po prostu spokojnie żyć. W kulturze islamskiej, a w szczególności w doktrynie wahhabickiej jest zupełnie inaczej. Ci ludzie wierzą, że na ziemi jest piekło, ale jak będą dobrzy przez całe życie to dostaną się do nieba - chyba, że zginą śmiercią męczeńską - taka droga na skróty. 
 
Warto pamiętać o tym, że ziemia gdzie stoi meczet jest dla nich święta i muszą jej bronić. Dzielnice muzułmańskie są traktowane jak ich ziemia i według Koranu muszą bronić jej przed niewiernymi - czyli ich zabijać. 
 
Podkreślam, że mam kontakt z muzułmanami, imigrantami ekonomicznymi (cała rodzina z Turcji otworzyła koło mnie świetny kebab, a teraz już mają 2 lokale). Warto pamiętać, że jest masa odmian Islamu - sunnici, biją się nieustannie z szyitami, a dla wahabitów szyita jest takim samym niewiernym jak katolik, czy żyd.

piekarnik 2015-11-19

PS 
 
Dodam jeszcze, że nie zwolennikiem zamkniętych granic, ale w momencie gdy istnieje zagrożenie to lepiej być ostrożnym. Przypominam, że większość imigrantów to ludzie w wieku 20-30 lat, mający za sobą co najmniej 3-letnią służbę wojskową. Często wraz z transportami imigrantów idą transport broni (w krajach arabskich prawie każdy ma broń i jest to naturalne). 
W momencie gdy naród jest rozbrojony i państwo ma monopol na obronę, nie sądzę żeby rozsądne było przyjmowanie wyżej opisanych przybyszów.

Kamyk 2015-11-19

Hugo, znów bredzisz z pełnym natchnieniem, potem mówisz, że sie na tym nie znasz. A mowie o tym wyskoku ze: "zbrojnym" Anschlussie Austrii. Austriacy witali Hitlera wiwatami i chorągiewkami ze swastykami. Nie było żadnej akcji wojennej.  
"a walne se farmazona, bo mi sie tak wydaje". O rozpoczęciu IIws mówi sie umownie- 39r z powodu zaangażowania większej ilości państw w jednym konflikcie wraz z koloniami. Działania Japonii w latach 30 były uznawane za konflikt lokalny.

Zdzisław 2015-11-20

Pomijacie że terroryści atakują cywilów z premedytacja, natomiast bombardowania nie mają na celu zabijania cywilów a niszczenie obiektów wojskowych.

Hugo 2015-11-20

ad 16. 
Z tym twierdzeniem o bredzeniu to ostrożniej, bo mało osób zechce z tobą potem rozmawiać.  
 
Ukraina wschodnia też niespecjalnie protestowała przed anschussem Rosji. Wbec tego nei wiem o czym to ma świadczyć.  
 
A to, że coś "było uznawane za konflikt lokalny" to co z tego? Kwestia umowna kiedy się uzna liczbę "konfliktów lokalnych" za konflikt globalny.

Darek 2015-11-20

Tu jest o przyczynie wojny Syrii trochę, choć bez szczegółów https://kodluch.wordpress.com/2015/11/19/syria-51-dzien-sprzatania-swiata/

duriel 2015-11-21

Państwu islamskiemu nie zależy na wstrzymaniu emigracji, tylko na stworzeniu niechęci i agresji wobec muzułmanów, którzy już w Europie są. 
 
W ten sposób zradykalizowanie tych muzułmanów i przekonanie ich do świętej wojny z Zachodem będzie dużo prostsze. A to już nie są marne tysiące imigrantów.  
 
To sa miliony potencjalnych bojowników.

Hugo 2015-11-21

ad 13) 
Uprasza się o konstruktywne komentarze.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:

Jedzenie można wyrzucać (2) - przedwczoraj


RODO nie jest potrzebne! (2) - 2 tygodnie temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 4 tygodnie temu

Autostopem na Kitaj (2) - 5 tygodni temu


Więcej audycji...
Zdrajcy sprawy (4) - 7 tygodni temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - 2 miesiące temu

Nie bój się kontrolera skarbowego! (6) - 2 miesiące temu

Taxi zamiast PKS (4) - 3 miesiące temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 miesiące temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - 3 miesiące temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 miesiące temu


Każdy w końcu umrze (2) - 4 miesiące temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 4 miesiące temu

Zabić czy usunąć? (7) - 5 miesiące temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 5 miesięcy temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - 5 miesięcy temu

Aktywność zawodowa niemile widziana (9) - 6 miesięcy temu

Jak pędzić bimber (10) - 6 miesięcy temu

Czy bańka już pękła? (8) - 6 miesięcy temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 7 miesięcy temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - 7 miesięcy temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - 7 miesięcy temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - 8 miesięcy temu

Nowy, legalny hazard (2) - 8 miesięcy temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 8 miesięcy temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 9 miesięcy temu

Black Friday po polsku (4) - 9 miesięcy temu

Nowy próg podatkowy (11) - 9 miesięcy temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 10 miesięcy temuKto jest najwiekszym złodziejem? - 10 miesięcy temu

Jak wynajmować mieszkanie za darmo? (2) - 11 miesięcy temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 11 miesięcy temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 11 miesięcy temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 11 miesięcy temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 11 miesięcy temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 11 miesięcy temu


O jedna wyplatę mniej (3) - ponad rok temu


Wolnościowcy upadają (13) - ponad rok temu
A klientów mamy w nosie (1) - ponad rok temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - ponad rok temu

Czy wziąłbyś order? (22) - ponad rok temuTwoje hasła są za słabe! (6) - ponad rok temu

Niemcy cenzurują internet (4) - ponad rok temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - ponad rok temu


Wywiad z terrorystą (34) - ponad rok temu


Kto spekuluje masłem? (3) - ponad rok temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - ponad rok temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - ponad rok temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - ponad rok temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - ponad rok temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (29) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - ponad rok temu

Czy Kościół kradnie? (5) - ponad rok temu
Poprzez wódkę cenzurują sklepy (8) - ponad rok temu


Jednolite okradanie podatników (6) - ponad rok temu


Na chuja nam dzietność? (13) - ponad rok temu

Polska skazała terrorystę (6) - 2 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 2 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 3 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 3 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 3 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 3 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 3 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 3 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 3 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 3 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 3 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 3 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 4 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 4 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 4 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 4 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 4 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 4 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 4 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 4 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 4 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 5 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 5 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 5 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 5 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 5 lata temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 5 lata temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 5 lata temu


Co powinien spalić narodowiec? (61) - 5 lata temu
Czy wolno gwałcić publicznie? (17) - 5 lata temu


Ile dałbyś za dziecko? (25) - 5 lat temu


Jak kraść? (49) - 5 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 5 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 5 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 5 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 5 lat temu

MLM to ściema (67) - 5 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 6 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 6 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 6 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 6 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 6 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 6 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 6 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 6 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 6 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 6 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 6 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 7 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 7 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 7 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 7 lat temu

ACTA samo zło (87) - 7 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 7 lat temu

Naloty na graczy (17) - 7 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 7 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 7 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 7 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 7 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 7 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 7 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 8 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 8 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 8 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 8 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 8 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 8 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 8 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 8 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 8 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 8 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 8 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 8 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 8 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 8 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 8 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 8 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 9 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 9 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 9 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 9 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 9 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 9 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 9 lat temu


O buncie informatyków (8) - 9 lat temuUE powstała! (2) - 9 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Karol - chcę, żeby Martin wrócił ^^ - - 10.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Serwis klimatyzacji - - 20.00
Arek - - 10.00
Kuba - - 10.00
Hogo, Martin pijcie piwo - - 10.00
ZarabiajPrzez24.pl - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt